شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟

تاسیس مرکز مشاوره خانواده

تاسیس مرکز مشاوره خانواده

تاسیس مرکز مشاوره خانواده یکی از نیاز های اساسی هر کشوری میباشد . به خصوص در کشور ما در سال های اخیر ، با توجه به افزایش نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه های مختلف ، تاسیس مرکز مشاوره خانواده اهمیت دوچندان پیدا کرده است . میدانیم که خانواده مهمترین بنیاد اجتماعی میباشد که موفقیت افراد در خانواده ، به موفقیت جامعه میانجامد . به این منظور و برای رفع نیاز ها و مشکلات متعدد خانواده ها ، بسیاری از مراکز ازجمله نظام روانشناسی ، در تلاش هستند با نظارت بر روند تاسیس مراکز مشاوره  نقش موثری در بهبود کیفیت زندگی افراد داشته باشند . علاوه بر این ، تاسیس مرکز مشاوره خانواده یک فرصت شغلی مناسب برای افراد دارای مدرک تحصیلی روانشناسی و مشاوره در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا میباشد . و اکثر داوطلبان کنکور سراسری با هدف تاسیس مراکز مشاوره و روانشناسی به این رشته ها وارد میشوند .

حال موضوعی که مطرح میشود اینست که برای تاسیس مرکز مشاوره خانواده چه مدارک و شرایطی مورد نیاز است ، و به دست آوردن اطلاعات دقیق از شرایط و ضوابط مربوط به آن یکی از چالش های پیش روی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره میباشد . علاقه مندان به این کار ضمن داشتن مدرک تحصیلی مرتبط میبایست تمام شرایط اعلام شده از سوی سازمان های زیربط را داشته باشند . اگر شما یکی از متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشید در ادامه ی این مطالب مفیدی از شرایط و ضوابط مربوط به این کار ارائه میشود ، که توصیه میکنیم به دقت به مطالعه این نکات بپردازید .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی


شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده

شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده ازجمله دغدغه های علاقه مندان به امر ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی  میباشد . لذا هر فردی که علاقه مند به تاسیس مرکز مشاوره خانواده باشد ، باید واجد تمام این شرایط باشد و با توجه به این شرایط اقدامات لازم را انجام دهد . از جمله شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد معتبر از دانشگاه های داخلی و خارجی و در رشته هایی همچون مشاوره ، روانشناسی ، مددکاری اجتماعی و … را میتوان ذکر کرد . همچنین باید به مواردی همچون عضویت در سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور توجه نمود .

عضویت در این سازمان نیز ضوابط و قوانین مربوط به خود را دارد که شامل شرایط عمومی که در ادامه متن ارائه میشود ، میباشند .  داشتن تبعیت جمهوری اسلامی ایران نیز از دیگر شرایط لازم برای این کار میباشد .  داشتن حداقل سن اعلام شده از سوی سازمان و داشتن سابقه کاری مرتبط از جمله ی دیگر شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد .

عدم سوپیشینه کیفری ، نداشتن دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مواد روانگردان و نداشتن فساد اخلاقی و عدم تجاهر به فسق از دیگر شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . درباره ی متقاضیان آقا نیز نباید هیچگونه محدودیتی ، از بابت شرایط نظام وظیفه ی عمومی وجود داشته باشد . در نهایت داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی یکی از شرایط لازم میباشد . که تمام این شرایط باید مورد تایید قرار گیرند .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده

مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده

مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده ازسوی سازمان های مربوطه از جمله مرکز امور مشاوران و نظام مشاوره و روانشناسی کشور ، به اطلاع متقاضیان اخذ مجوز میرسد . داوطلبان ملزم هستند که تمام این مدارک را تهیه نمایند و به مراجع مربوطه ارائه دهند . مهمترین مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده همان حداقل مدرک تحصیلی معتبر میباشد . که این مدرک باید حداقل کارشناسی در  یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره مددکاری اجتماعی و … باشد . البته این مدارک باید مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و یا وزارت بهداشت کشور باشد . علاوه بر این داشتن مدرک عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور از مهمترین مدارک لازم جهت تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . ارائه مدارک شناسایی همچون کارت ملی و کپی تمام صفحات شناسنامه از جمله مدارک لازم برای تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد .

گواهی عدم سو سابقه کیفری ، مدرک پایان خدمت سربازی و یا مدرک معافیت از خدمت وظیفه ی عمومی  برای آقایان ، گواهی سلامت روحی و روانی از دیگر مدارکی است ، که برای تاسیس مراکز مشاوره و روانشناسی مورد نیاز است .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده

مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده از طریق سازمان های زیربط به اطلاع متقاضی میرسد . بدیهی است که اولین مرحله برای اخذ مجوز ، دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید میباشد . عضویت در سازمان مشاوره و روانشناسی کشور نیز یکی از مراحل تاسیس مرکز مشاوره خانواده میباشد . علاوه بر اینها متقاضیانی که تمایل دارند مجوز مرکز مشاوره خانواده دریافت کنند ، بعد از ارائه مدارک باید در آزمون شرکت کنند . این آزمون بر اساس مطالب و موضوعات  تخصصی هر رشته برگزار میشود .  البته این آزمون تنها از افراد دارای شرایط اعلام شده ، گرفته میشود . همچنین باید این نکته را ذکر نمود که ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از  این آزمون معاف میباشند . پس از آنکه متقاضیان قبول شده در آزمون مشخص شدند ، صلاحیت این افراد توسط مرکز امور مشاوره بررسی میشود . در نهایت آخرین مرحله ، انجام مصاحبه حضوری میباشد .

یکی دیگر از پله هایی که داوطلبان دریافت مجوز مرکز مشاوره خانواده باید طی کنند ، کارآموزی میباشد . کارآموزی میتواند برای تقویت توانایی های تخصصی و مهارت های مشاوره بسیار موثر باشد . از این جهت گذراندن تمامی این مراحل برای اخذ مجوز ضروری میباشد .


بیشتر بخوانید: جزئیات شرایط دریافت مجوز مرکز مشاوره


چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده

چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده

چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده بر اساس آیین نامه ها و قوانین سازمان روانشناسی مشاوره و مرکز امور مشاوران تعیین میگردد . متقاضیان اخذ مجوز مراکز مشاوره ، برای این کار باید به اطلاعیه های این مراکز توجه نمایند . دسترسی به این اطلاعیه ها به شکل اینترنتی و از طریق سایت ها ی هر سازمان امکان پذیر میباشد . به علاوه اطلاعات مربوط به چگونگی تاسیس مرکز مشاوره خانواده به طور گسترده دررسانه ها و سایت های دیگر نیز قابل دسترسی میباشد . برای اخذ مجوز مرکز مشاوره تبصره ها و قوانین ویژه ای وجود دارد . که از آن جملهمیتوان به موارد زیر اشاره کرد : تابلوی مربوط به تعرفه ها و منشور اخلاقی میبایست در معرض دید قرار گیرد ، تبلیغات مرکز باید در چارچوب قوانین مربوط به سازمان باشد ، برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی ، برای افراد دارای مجوز و مدرک تحصیلی مورد قبول امکان پذیر میباشد .

نصب‌اصل مجوز فعالیت در محل کار الزامی میباشد . مشاورین موظف میباشند برای هر کدام از مراجعین پرونده تشکیل دهند و مسئولیت آن بر عهده ی مشاور میباشد . به کار گرفتن افرادی که واجد شرایط نباشند ، به طور کلی افراد غیر مجاز در امر مشاوره غیر قانونی میباشد . نکته ی دیگر این است که انتقال مجوز یا پروانه ی فعالیت مراکز مشاوره به دیگران تخلف به حساب میاید .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

آزمون مجوز مرکز مشاوره خانواده چگونه است ؟

این آزمون برای متقاضیان واجد شرایط که مدارک تحصیلی و … خود را ارائه میدهند ، میباشد . که سوالات این آزمون بر اساس موضوعات تخصصی هر رشته طرح میگردد .

ثبت نام پروانه مرکز مشاوره خانواده چگونه است ؟

ثبت نام برای دریافت مجوز مرکز مشاوره از سوی سازمان های مربوطه همچون سازمان روانشناسی و مشاوره کشور و همچنین مرکز خدمات مشاوره امکان پذیر میشد . لذا متقاضیان برای ثبت نام باید به این مراکز مراجعه نمایند .

دستورالعمل تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟

متقاضیان با تهیه ی مدارک لازم باید درخواست خود را برای تاسیس مرکز مشاوره ثبت نمایند و در نهایت با گذراندن مراحل مختلف از جمله آزمون و مصاحبه میتوانند مرکز خود را تاسیس نمایند .

شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1399/12/9

یکشنبه

1399/12/10

دوشنبه

1399/12/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید