ثبت نام جهش تحصیلی + شرایط جهشی خواندن و مقاطع تحصیلی

تحصیل به صورت «جهشی» چه شرایط و قوانینی دارد

اگر می خواهید شرایط جهش تحصیلی را به طور کامل بدونید حتما این ویدئو را تماشا کنید:

جهش تحصیلی چیست؟ چگونه جهشی بخوانیم؟

جهشی خواندن یکی از تسهیلات برای دانش آموزان نخبه و کسانی می باشد که از لحاظ بهره هوشی در سطح بالایی هستند. وزارت آموزش و پرورش با تصمیم والدین و بعد از بررسی هوش و استعداد تحصیلی دانش آموزان مجوز خواندن دو مقطع تحصیلی در یک سال را برای متقاضیان فراهم آورده است.

🔴 جهشی خواندن در تمام مقاطع تحصیلی اعم از ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم امکان پذیر است و هدف از این طرح، شناسایی دانش آموزان نخبه و با استعداد تحصیلی می باشد.

مرکز مشاوره آویژه قصد دارد در این مقاله به شرایط تحصیل جهشی، بررسی بخشنامه جهشی خواندن، زمان ثبت نام جهش تحصیلی و سایر جزئیات این طرح بپردازد.

آیا تحصیل به صورت جهشی در همه مقاطع امکان پذیر است؟

در ابتدا باید بدانیم که چه پایه هایی را می توان جهشی خواند. طبق اعلام آموزش پرورش در مقاطع زیر دانش آموزان می توانند به صورت جهشی به تحصیل خود سرعت ببخشند.

طبق بخشنامه جهشی خواندن، امکان ثبت نام جهش تحصیلی در همه پایه های تحصیلی وجود ندارد و دانش آموزان صرفا می توانند در پایه های مورد تائید آموزش و پرورش جهش تحصیلی انجام دهند، لیست این پایه ها به شرح زیر است:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مقطع ابتدایی

🟠 اول به سوم

🟠 دوم به چهارم

🟠 سوم به پنجم

🟠 چهارم به ششم

مقطع متوسطه اول و دوم

🟠 پنجم به هفتم

🟠 هفتم به نهم

🟠 دهم به دوازدهم

تمام دانش آموزانی که تصمیم به جهش تحصیلی دارند، باید پایه های اول هر مقطع را گذرانده باشند. امکان جهش برای ورود به پایه های اول و هفتم و دهم وجود ندارد.

بخشنامه جهش تحصیلی همواره شرایطی را برای جهش تحصیلی دانش آموزان مشخص می نماید. تنها دانش آموزانی که واجد شرایط جهش تحصیلی باشند موفق به خواندن دو پایه در یکسال می شوند. پس قبل از هر گونه اقدام نیاز است تا با شرایط جهشی خواندن آشنا شوید.

تحصیل به صورت جهشی در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

شرایط لازم برای تحصیل به صورت جهشی در سال تحصیلی 1402 – 1403

همانطور که در بالا شرح دادیم، تحصیل جهشی مخصوص دانش آموزان مستعد و باهوش است و هر دانش آموزی نمی تواند از این امکان استفاده کند.

تمام دانش آموزانی که متقاضی جهش تحصیلی هستند، باید دارای شاخصه های مختلف مورد تائید آموزش و پرورش باشند.

یکی از اصلی ترین شاخصه های آموزش و پرورش برای تائید دانش آموزان، کسب نمره قبولی جهشی در مقاطع مختلف می باشد که در ادامه مقاله آویژه به آن می پردازیم.

شرایط و فرآیندهای لازم برای تحصیل جهشی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف به شرح زیر است:

شرایط جهش تحصیلی در مقطع ابتدایی
اگر فرزندتان در مقطع ابتدایی تحصیل می کند، باید وضعیت کیفی تمامی دروسش «خیلی خوب» باشد.
شرکت در آزمون های هوش و استعداد تحصیلی و دارا بودن صلاحیت از نظر وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از ملاک های جهش تحصیلی است.
دانش آموزان ابتدایی برای جهش تحصیلی از پایه اول به سوم نیاز به تائید کمیسیون استانی دارند.
جهش تحصیلی در مقطع ابتدایی فقط برای 1 پایه صورت می گیرد و در صورتی که والدین تصمیم به جهش تحصیلی برای بار دوم بگیرند، باید در کمیسیون استان حضور یافته و وضعیت تحصیلی دانش آموز را به تائید کمیسیون برسانند.
برای جهش تحصیلی، از دانش آموزان آزمونی تحت عنوان ارزیابی ذهنی و سنجش ذهن (IQ) گرفته می شود. این همان آزمون هوش است و نمره دانش آموزان باید بیشتر از 120 باشد.

نمرات دانش آموزان مقطع متوسطه باید از میانگین نمرات دانش آموزان دیگر بیشتر بوده و در گروه دانش آموزان ممتاز قرار داشته باشد.

شرایط جهش تحصیلی در مقطع متوسطه اول
حداقل معدل پایه هفتم دانش آموزان باید 18 و یا بالاتر باشد.
در هر درس حداقل نمره 15 اخذ شود.
دریافت حداقل نمره 16 در امتحان های پایه هشتم
متقاضیان جهش تحصیلی در مدارس تیزهوشان شرایط نسبتا سخت تری دارند و باید حداقل معدل 19 را کسب کنند.
برای جهش تحصیلی، از دانش آموزان آزمونی تحت عنوان ارزیابی ذهنی و سنجش ذهن (IQ) گرفته می شود. این همان آزمون هوش است و نمره دانش آموزان باید بیشتر از 120 باشد.

شرایط اختصاصی جهش تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف با هم تفاوت دارد، از این رو در ادامه به بررسی شرایط جهش تحصیلی مقطع متوسطه دوم می پردازیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مشاوران متخصص تحصیلی در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

شرایط جهش تحصیلی در مقطع متوسطه دوم
دانش آموزان این مقطع باید دارای حداقل معدل 50/18 باشند.
در تمام درس های آزمون جهشی که در شهریور ماه برگزار می شود حداقل نمره 17 را کسب کنند.
در آزمون ارزیابی هوش و استعداد تحصیلی نمره حد نصاب را دریافت نمایند.

نکات مهم جهشی خواندن

🛑 در شهریور هر سال امتحانات از کتب درسی تحت عنوان امتحانات جهش تحصیلی برگزار می شود. برای جهش تحصیلی اخذ نمره قبولی در این امتحانات ضروری است.

🛑 جهش تحصیلی از پایه اول به سوم فراهم شده است، ولی تمام این دانش آموزان باید در کمیسیون استانی وزارت آموزش و پرورش حضور یابند و از نظر ملاک های سازمان ارزیابی شوند.

🛑 در صورتی که دانش آموز موفق به کسب حد نصاب نمره هوشی یا آزمون جهشی در شهریور ماه نشود، می تواند در سال تحصیلی بعد مجدد اقدام به جهشی خواندن نماید و در آزمون های وزارت آموزش و پرورش شرکت کند.

برای جهش تحصیلی چه باید کرد؟

برای جهش تحصیلی چه باید کرد؟

همانطور که پیش تر گفتیم ثبت نام جهش تحصیلی دارای مراحل از پیش تعیین شده ای می باشد و عدم ثبت نام یا حضور به موقع در امتحانات به منزله انصراف دانش آموزان از جهشی خواندن تلقی می شود.

مراحل ثبت نام جهش تحصیلی در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است و والدین بعد از ثبت درخواست در مدرسه محل تحصیل باید به سایت ثبت نام جهش تحصیلی مراجعه نمایند.

مراحل ثبت نام جهش تحصیلی به شرح زیر است:

🟩 ابتدا به مدرسه محل تحصیل مراجعه کرده و درخواست جهش تحصیلی را به مدیریت مدرسه اعلام کنید.

🟩 پس از موافقت، مدیریت مدارک لازم را جهت بررسی، به آموزش پرورش استان ارسال می کند.

🟩 ورود به سامانه مای مدیو و ثبت درخواست جهش تحصیلی و پرداخت هزینه آزمون در این مرحله صورت می گیرد.

🟩 مدیران مدارس مدارک و مستندات را در سامانه دانش آموزی سناد بارگذاری می کنند. این مستندات شامل اطلاعات شخصی و خانوادگی دانش آموز + تکمیل کاربرگ های آموزش پرورش است.

🟩 پس از تایید آموزش و پرورش استان، دانش آموزان باید در آزمون هایی که در بالا شرح دادیم(آزمون ارزیابی هوش و استعداد تحصیلی، IQ ) شرکت کرده و نمرات قبولی را اخذ کنند.

🟩 در صورت اخذ نمره قبولی توسط دانش آموز، نتایج در شهریور ماه به دانش آموزان اعلام می شود و در صورت قبولی می توانند از مهر ماه در پایه تحصیلی جدید شروع به تحصیل نمایند.

ثبت نام در طرح جهش تحصیلی به چه صورتی است؟

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در جهش تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در طرح جهش تحصیلی به شرح زیر است:

🟩 گزارشی جامع از سال تحصیلی که توسط معلم یا دبیر نوشته می شود.

🟩 کارنامه تمام پایه های تحصیلی + پایه تحصیلی فعلی

🟩 کپی از تمام صفحات شناسنامه

🟩 ثبت اطلاعات هویتی و خانوادگی و درخواست جهشی خواندن دانش آموز در سامانه سناد توسط مدیر مدرسه محل تحصیل

زمان ثبت نام جهش تحصیلی

ثبت نام جهش تحصیلی هر ساله در تاریخ سی و یک خرداد ماه انجام می شود. (یعنی بعد از صدور کارنامه نهایی) شروع و تا بیست مرداد ماه ادامه دارد.

🛑 توجه داشته باشید که این تاریخ هرگز تمدید نخواهد شد!

مراحل ثبت نام جهش تحصیلی

سایت ثبت نام جهش تحصیلی در سال 1403 + مراحل ثبت نام تصویری

دانش آموزان و والدین متقاضی جهشی خواندن برای تکمیل اطلاعات هویتی و پرداخت هزینه های مربوط به آزمون جهشی باید به سامانه ثبت نام جهشی به آدرس my.medu.ir مراجعه کرده و بعد از ورود به سامانه درخواست خود را ثبت نمایند.

در ادامه مراحل تصویری ورود به سامانه و ثبت درخواست جهش تحصیلی را آورده ایم. همچنین مشاوران متخصص تحصیلی در مرکز مشاوره آویژه آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما در حیطه ثبت درخواست جهش تحصیلی به صورت اینترنتی می باشند.

💥 مرحله اول:

ورود به سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir و انتخاب گزینه ورود دانش آموزان.

💥 مرحله دوم:

در این مرحله باید نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (سریال 6 رقمی شناسنامه) خود را وارد نمایید، کد امنیتی قابل مشاهده در سامانه را وارد کرده و روی گزینه ورود دانش آموزان کلیک نمایید.

💥 مرحله سوم:

در مرحله سوم، شما وارد صفحه اختصاصی خود شده اید و می توانید به قسمت های مختلف سامانه دسترسی داشته باشید. برای ثبت نام جهش تحصیلی فقط کافی است روی گزینه جهش تحصیلی کلیک نمایید.

 

💥نکته: دانش آموزانی که درخواست خود را به مدیریت مدرسه محل تحصیل ارائه نداده اند یا مدیریت مدرسه اقدام به ثبت اطلاعات آنان در سامانه سناد ننموده است، در این مرحله با ارور ” هنوز درخواست جهشی برای دانش آموز توسط مدیر مربوطه ثبت نشده است” مواجه می شوند.

💥 مرحله چهارم:

بعد از ورود به بخش جهش تحصیلی می توانید اطلاعات هویتی خود را مشاهده نمایید و کد ملی خود را در سامانه وارد کنید. در نهایت بعد از طی مراحل بالا باید نسبت به پرداخت هزینه آزمون جهشی خواندن اقدام نمایید و به صورت آنلاین هزینه را پرداخت نمایید.

مبلغ هزینه آزمون جهشی در طی سال گذشته مبلغ 80 هزار تومان بوده است، برای سال 1403 هنوز مبلغ آزمون جهشی مشخص نیست.

دانش آموزان واجد شرایط جهش تحصیلی

دانش آموزان واجد شرایط جهش تحصیلی

به طور کلی افرادی که ذهنی آماده تر برای یادگیری دارند و دروس را به سرعت فرا می گیرند، گزینه های مناسبی برای جهش تحصیلی هستند. اما در هر صورت بهتر است تا دانش آموز قبل از این که تصمیم به جهش تحصیلی بگیرد با یک مشاور تحصیلی مشورت کند و تمامی جنبه های امور را بسنجد و سپس برای جهش تحصیلی تصمیم بگیرد.

مشاوران باتجربه آویژه در کنار شما هستند تا به شما کمک کنند در مورد جهش تحصیلی بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

دانش آموزان با شرایط زیر می توانند جهشی بخوانند:

🌟 دانش آموزان تیزهوش

🌟 تمرکز بالا و توانایی یادگیری سریع

🌟 حل سریع مسائل نسبت به بقیه دانش آموزان

🌟 حافظه قوی و به خاطر آوردن سریع مطالب درسی

🌟 رفتارهایی پخته تر از سن

🌟 توانایی نتیجه گیری قبل از پایان تدریس

شرایط جهش تحصیلی

جهشی خواندن به خصوص در مقطع ابتدایی می تواند آسیب های زیادی به کودک شما وارد کند. اگر مطمئن هستید که کودک شما به لحاظ سطح درسی و ضریب هوشی بالاتر از سایر همکلاسان است و دروس برای او راضی کننده نیست، می توانید درخواست جهش تحصیلی را ثبت نمایید؛ در غیر این صورت جهش تحصیلی توصیه نمی شود! چرا که ممکن است باعث ضعف پایه درسی به خصوص در درس ریاضی شود.

دانش آموزی که توانایی خاصی نسبت به بقیه ندارند و تنها به اصرار خانواده خود می خواهند برای جهش تحصیلی اقدام کنند در معرض آسیب های زیر قرار دارند:

🌟 آسیب های ناشی از انتخاب اشتباه، می تواند سرنوشت یک فرد را تا سالیان سال تغییر داده و زمینه را برای پسرفت تحصیلی فرد فراهم سازد.

🌟 دانش آموز ممکن است دچار کاهش اعتماد به نفس و گوشه گیری شود.

🌟 از سوی همکلاسانش کمتر پذیرفته می شود و به خاطر رشد جسمانی کم و روحیه ای کودکانه تر گوشه گیر شده و دچار افسردگی شود.

🌟 دانش آموز زمان های را برای تفریح و رشد از دست می دهد.

🌟 دانش آموز دچار توهم برتری شده و برای حفظ آن موقعیت تلاش های زیاد و نامعقولی می کند.

سخنی از مشاوران آویژه

جهش تحصیلی به معنای گذراندن 2 پایه تحصیلی در یک سال می باشد. طبق آخرین تغییرات دانش آموزان می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به جهش تحصیلی نمایند. یکی از تغییرات مهم در بخشنامه جهش تحصیلی، امکان جهش تحصیلی از پایه اول به سوم می باشد که به تازگی توسط وزارت آموزش و پرورش تائید شده است.

جهشی خواندن برای همه دانش آموزان مناسب نیست و صرفا دانش آموزانی که واجد شرایط جهش تحصیلی می باشند می توانند از این امکان استفاده نمایند. از اصلی ترین شرایط مجوز جهشی خواندن کسب حد نصاب نمره هوشی (نمره هوشی 120 به بالا) می باشد.

مشاوران متخصص تحصیلی ما در مرکز مشاوره آویژه همراه شما هستند تا بتوانید با بررسی تمام شرایط و جزئیات جهش تحصیلی بهترین انتخاب را برای دانش آموزان خود داشته باشید.

سوالات متداول

آیا دانش آموز می تواند بیشتر از یک بار از جهش تحصیلی استفاده کند؟

بله، تنها فرق آن این است که دانش آموز باید دوباره از لحاظ بهره هوشی مورد ارزیابی قرار گرفته و پرونده وی در کمیسیون موارد خاص آموزش و پرورش مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر دانش آموزی به حد نصاب امتیازات لازم نرسد، می تواند دوباره برای جهش تحصیلی اقدام کند؟

بله، در سال بعد تحصیلی با پرداخت وجه مندرج در آیین نامه می توانید دوباره برای جهش تحصیلی اقدام کنید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام جهش تحصیلی + شرایط جهشی خواندن و مقاطع تحصیلی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 249 نظر:
 1. سلام. خسته نباشید
  میشه الان یازدهم تجربی باشی و بخوای دوازدهم رو تابستون جهشی بخونی و دیگ مهر سال بعد نری مدرسه ، امکانش هست؟!

  1. با سلام خانم سیری هستم از دهم به دوازدهم می توانید جهشی بخوانید اما از یازدهم به دوازدهم نمی شود

 2. من هفتم هستم و در تیزهوشان می خونم
  اگر جهس تحصیلی به نهم برم می توانم در تیزهوشان بخونم یا باید به مدرسه ی دیگه ای برم؟

  1. با سلام خانم ناصری هستم شرایط شما نیاز به بررسی تخصصی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکزآویژه تماس بگیرید

 3. سلام خوبی من دو سال داخل کلاس موندم میخواهم چهارم به شیشم
  جهشی بخوانم میشه

  1. سلام جزایری هستم.در صورت کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس پایه قبلی امکان جهشی خواندن هست. برای بررسی شرایط با مشاورین آویژه تماس حاصل فرمایید

 4. سلام من اگر نمرات ابتدایی خوب نبود و اومدم متوسطه اول میخواهم جهشی بخونم برم نهم میتونم ؟؟؟؟
  منتظر جوابتون هستم

  1. سلامباید حداقل معدل کل پایه هفتم شما18 و حداقل نمره 16 را در امتحانات پایه هشتم کسب کنید.

 5. سلام آیا امکان جهشی خوندن چندین باره از متوسطه اول و دوم امکان پذیر است؟ یا مثل طول دوره ابتدایی فقط فقط در یک پایه و یک بار میتوان جهشی خواند؟

  1. سلام در هر مقطع 1 بار اجازه جهشی درس خواندن دارید.

 6. سلام
  من پایه دهم ریاضی فیزیک هستم و میخوام یازدهم رو‌ جهشی بخونم و سال دیگه برم برای دوازدهم میخواستم بدونم که چه دروسی رو‌ باید بخونم فقط تخصصی ها یا نه دروس عمومی هم داخل امتحان هستند

  1. سلام برای جهشی خواندن از دهم به دوازدهم شما باید حداقل نمره 17 در آزمون جهشی که تمامی دروس مقطه یازدهم هست بدست آورید.

 7. سلام
  میخواستم بدونم که میشه بعد از اینکه دهم تغیر رشته دادیم یازدهم جهشی تابستون بخونم؟

 8. سلام امکان تحصیل جهشی دهم به دوازدهم هست؟ اگر هست آیا فقط باید دروس تخصصی رو خواند؟

  1. سلام.در صورت دارا بودن معدل 18.5و کسب نمره بالای 17 برای تمام دروس آن پایه میتوانید جهشی بخوانید.

 9. سلام پسرم یک بار جهشی اول به سوم زد وبه پایه سوم رفت آیا باز میتواند سوم به پنجم جهشی بزند؟؟

  1. سلام . خیر در طول دوره ابتدایی فقط فقط در یک پایه و یک بار میتوان جهشی خواند.

 10. سلام اگه یک امتحان رو نمره رو کمتر از 17 بگیرم ولی بقیه بالای 17 بشه قبول میشم؟ این سوال مربوط به جهشی خوندن سال هشتم

 11. سلام من الان ۳۰ سالمه قبلا ترک تحصیل کرده بودم خیلی درس خوندن رو دوست داشتم الان راهی هست که بخوام درس بخونمبه صورت جهشی اتباع هستم

  1. سلام شما میتوانید در مدارس بزرگسال ثبت نام کنید و ادامه تحصیل داشته باشید.

 12. هفتم هستم میخوام هشتم رو جهش کنم اما در سامانه سیدا مراحل ثبت نام انجام نمیشه و شورای مدرسه رو که بارگذاری میکنیم ادامه رو نمیره چیکار کنیم .آیا جهش به نهم هم سنجش میخواهد یا خیر

  1. سام.برای جهشی خواندن شما باید از طریق خود مدرسه اقدام کنید.معدل بالای 18 و حد اقل نمره 16 در تمام امتحانات پایه هشتم کسب کنید.

 13. با سلام و خسته نباشید
  در خصوص امتحانات پایانی جهش تحصیلی سوال دارم
  اینکه، آزمون فرهنگ و هنر، کاوفناوری و تفکر و سبک زندگی چجوریه؟
  بعد شنیدم که بعضا افرادی که جهش تحصیلی داشتند گفتند ازمون شفاهی هم برای دروسی چون قرآن و مطالعات داشتند، شما اطلاعی راجع به این موضوع دارید؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. با سلام آزمون ها مثل آزمون های پایان ترم هست

 14. سلام آیا بعد از امتحان اگر معدل بالای ۱۶ بیارم ولی درسی رو نمره کم بگیرم میتونم انصراف بدم

 15. سلام خسته نباشید ببخشیددوران هنرستان هم میشه جهشی خوند؟از دهم میخوام برم دوازدهم

  1. سلام بله در صورتی که معدل شما بالای 18.5 و نمره ی شما در تمام دروس پایه یازدهم 17 یا بیشتر باشد.

 16. سلام برای جهش تحصیلی هفتم به نهم اتباع هم می توانند امتحان بدهند

  1. سلام – بله در صورت ورود به سایت medu از طریق پنجره اتباع اقدام به ورود کنید و مراحل را انجام دهید.

 17. سلام میخام جهشی هفتم به نهم بخونم در کلاس چگونه درس میدن؟
  یعنی کل کتاب رو درس میدن یا فقط چند درس مهم؟

 18. سلام من کلاس‌ دهم هستم میخواستم بدونم کسی با دارای تجدید هست می‌تواند جهشی بخواند

  1. خیر امکان پذیر نمیباشد چون کسب حداقل نمره ۱۷ در دروس و حداقل میانگین ۱۸ و نیم الزام میباشد

 19. ,سلام من تمام دروس بالا ی ۱۵ هست فقط انشا ۱۰ شد میانترم
  و معدل ترم اولم ۱۹ و ۷۵ بود معدل الانم حتما ۱۸و ۵ به با لای
  آیا با وجود اون ۱۰ میانترم میتو نم جهش بزنم ایکیو شد ۱۲۱

 20. سلام کارنامه مو نگرفتم نمراتم ۲۰هستن ولی املا ۱۷گرفتم می خوام چهارم به ششم برم ایا می توانم

  1. منم میخیوام ششم و هفتم را بخوانم
   انا نمره های پنجم من کلند خیلی خوب بود

 21. سلام من می خوام جهشی بخوانم کارنامه مدرسه مون نداد ولی معلم مون نمرات می گفت
  ریاضی20
  علوم20
  مطالعات20
  املا17
  قران20
  فارسی۲۰
  هدیه 20

  یه جایی هم خونده بودم باید رویهم نمرات 120 بالا باشد روی هم مال من میشه 136نیم.
  ایا می توانم امتحان بدهم؟؟؟

 22. سلام،پسرم سال گذشته جهش از پایه دوم به چهارم رو داشته ،امکانش هست امسال هم جهش از چهارم به ششم رو داشته باشه؟ممنون

  1. در طول دوران ابتدایی فقط در یک پایه یک بار میتوان به صورت جهشی درس خواند

 23. سلام من کلاس ششم بودم الان دو سال هست نرفتم مدرسه میخولم جهشی بخونم برای هفتم وهشتم میتونم بخونم

  1. سلام شما از پایه پنجم به هفتم و هفتم به نهم امکان جهشی خواندن دارید

 24. سلام
  علاقه‌مندم هفتم به نهم جهشی برم دانش‌آموز سمپادی هم هستم اگه جهشی برم می‌تونم بازم نهمم رو در مدرسه‌ی تیزهوشان بخونم؟

  1. سلام بله از هفتم یه نهم امکان جهشی خواندن هست باید معدل بالای ۱۸.۵ و نمرات بالای ۱۷ باشد.بله بعد از جهشی خواندن امکان تحصیل در تیزهوشان را دارید

 25. سلام ببخشید برای جهشی خواندن سال دهم به دوازدهم واقعا معدل ترم دوم باید بالای ۱۸ و نیم باشه ؟ و نمی توانیم هیچ درس جهشی رو پایین ۱۷ شیم؟

  1. دارا بودن حداقل معدل 18 و نیم و همچنین کسب حداقل نمره 17 در تمامی دروس ازمون جهشی از شرایط جهشی خواندن میباشد

 26. سلام من کلاس دهم رشته تجربی هستم نوبت اول با معدل ۱۹/۸۹
  قبول شدم در واقع نفر اول کلاس
  آیا میشه من جهشی برای یازدهم و دوازدهم بخونم؟؟؟؟

  1. سلام بله میتوانید جهشی دهم به دوازدهم بخوانید.

 27. سلام
  من هفتمم
  کارنامه های سالهای قبلو گم کردم، میتونم جهشی بزنم؟

  1. سلام .
   در واقع در پرونده ای در مدرسه ی فعلی دارید همه ی کارنامه ها وجود دارند و حتی اگه به صورت کپی نباشد تمام نمرات شما در سایت اعمال شده.

 28. سلام
  ببخشید دانش اموز ترک تحصیل کرده هم میتونه امتحانه بده مثلا ششم خونده ترک کرده هفتم و هشتم میشه امتحان داد؟!
  منتظر جوابتونم

  1. اگه سنتون از حد مجاز مدرسه رفتن بالا تر بره باید مجدداً آزمون بدید

  1. سلام ،اگر منظور جهشی پایه ششم به هشتم است خیر.
   جهشی هفتم به نهم امکان پذیر است

 29. سلام
  من پنجم هستم میخوام ششم رو جهشی بخونم یعنی برم هفتم امکانش هست؟
  تمام درسام هم خیلی خوب است
  میخواستم جهشی ثبت نام کنم اول باید تست هوش بدم بعد برم ششم رو امتحان بدم امتحان رو داخل مدرسه بدیمو تست هوش رو کجا ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. باسلام بله امکان جهشی وجود داره نیاز به تست هوش نیست معمولا درصورتی که مدرسه این تست رو بخواد خود مدرسه میتواند تست را بگیرد
   ششم به هفتم جهشی نداریم

 30. سلام من کلاس چهارمم و میخوام پنجم جهشی بخونم نمرات ترم اول هم بابد خیلی خوب باشه
  چون بعضی از درس هارو خوب شدم

 31. سلام
  آیا آزمونی وجود داره که با اون در مقطع هفتم همزمان وارد دانشگاه با رشته ی دلخواه بشیم؟

  1. سلام خیر برای ورود به دانشگاه شما باید اول مدرک دیپلم خود را دریافت کنید

 32. سلام‌من‌میخوام‌ششم‌را‌جهشی‌بخونم‌‌یعنی‌از‌پنجم‌برم‌
  هفتم‌چیکار‌باید‌کنم‌‌ممنون

  1. کسب نمره ی بالا در سال قبل شما بسیار حائز اهمیت میباشد

 33. سلام، وقت بخیر
  من الان پایه پنجم هستم قبلا یه بار از اول به سوم جهشی خوندم، الان دوباره میخوام از پنجم به هفتم بخونم فقط میخوام بعد از اینکه جهش دادم، هفتم رو تو تیزهوشان بخونم
  امکان همچین کاری هست؟
  ممنون شم راهنمایی کنید

 34. سلام من کلاس دهم رشته فتوگرافیک هستم امکانش هست یازدهم جهشی بخونم برم دوازدهم؟

  1. سلام بله امکان جهشی خواندن از دهم به دوازدهم را دارید.

 35. سلام خوبید من یک سال دیر رفتم مدرسه عقب افتادم من هفتم ولی باید هشتم باشم
  برای همین روحی خوبی ندارم میخوام جهشی بخونم بعد شاگرد ممتاز مدرسه هشتم
  بنظر تون بخونم

 36. سلام وقت بخیر دانش آموز پایه هفتم هستم از ابتدایی تا پایه ششم نمراتم خیلی خوب بوده و امسال نیز جزء شاگردان ممتاز مدرسه بودم و تصمیم به جهش تحصیلی دارم اما یک سوال ذهن من رو درگیر کرده این آزمون های تست هوش از دروس کتاب پایه هفتم گرفته میشه و اینکه در صورت قبولی در منزل با توجه به زمان درس ها رو می‌خونیم یا اینکه به صورت فشرده در مدرسه ای که معرفی می شود؟

  1. سلام وقت بخیر تست هوش تحصیلی در مدرسه ای که به شما گفته شده گرفته می شود

 37. از پنجم به هفتم میشه رفت
  و اگر کارنامه ی پنجم خوب خیلی خوب باشه میشه
  و ازمونش چجوری اگر امتحان جهشی بگیرن بدبشه اون سال و از اول باید بخونیم؟

  1. سلام در صورت کسب نمره خیلی خوب در آزمون جهشی میتوانید از پنجم به ششم جهشی بخوانید اگر نمره لازم را بدست نیاوردید با ثبت نام در سامانه سناد میتوانید درخواست دهید و دوباره آزمون دهید.

 38. سلام من کلاس نهم هستم و میخواهم جهشی بخونم برم کلاس یازدهم میشه بعد از انتخاب رشته بلافاصله جهشی خوند؟

 39. خسته نباشید
  آیا میشه پایه یازدهم و دوازدهم رشته شبکه و نرم افزار را باهم جهشی خواند ؟؟

  1. سلام خیر در دوره دانش اموزی امکان خواندن دو رشته هم زمان نیست

 40. سلام اگه ما جهشی قبول نشیم اون سال رو باید دوباره خوند

 41. سلام‌ دخترم خیلی علاقمنده پایه هشتم رو تابستون جهشی بخونه، درسش هم خوبه
  ولی مدیر و مسئولین مدرسه موافق جهشی خواندن بچه‌ها نیستن میگن پایه‌شون ضعیف میشه ممنون میشم راهنمایی‌مون کنید
  ضمن اینکه مدیر مدرسه اصلا تمایلی نداشت بدلیل اینکه باید برای همه درسها از معلمین درخواست سوال کنن و روز امتحان مشخص کنن، من بیشتر احساس کردم خودشون سختشونه که میگن دخترتون رو منصرف کنین!!!

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. سلام دوستم یک سال ب دلایلی تجدید آورده هشتم رو و نخونده و حالا میخاد جهشی بخونه آیا امکانش است

 42. سلام
  برای جهش متوسطه ی دوم هم نیاز به (خیلی خوب) در ابتداییی هست؟

 43. سلام الان میتونم جهشی ثبت نام کنم پایه نهم ب دهم هزینش چقدرع

  1. سلام
   باید به مدارس اموزش از راه دور مراجعه کنید و تاریخ دقیق امتحانات را دریافت کنید

 44. سلام دختر من امسال جهشی اول به سوم را قبول شده…
  و من اطمینان دارم که کلاس سوم هم برایش راحت هست…
  امکان دارد که تابستان بعد سوم به پنجم را جهشی بخواند یا فقط یک بار در هر مقطع می شود از جهشی استفاده کرد…
  ممنونم از راهنماییتون

  1. سلام میتونم بپرسم یه کم دقیق تر توضیح بدید و اگه امکانش هست بگید تست هوشش چیا بود

 45. سلام من بسرم اقدام به جهشی بایه چهارم کرد تست هوش قبول شد امتحانات شهریورم قبول شد ولی ریاضی خوب شد میگن نمیشه جهش بزنه دوباره امتحان ریاضی داد ده تا سوال فقط مسیله بود که از سطح کلاس چهارم بالاتر بود کارشناسم همین حرف رو تایید کرد ولی میگن برگه خوب تعیین تکلیف میکنه بسرم کل چهارم رو فول هست با چه انگیزه ای سرکلاس چهارم دوباره شرکت کنه از درس زده میشه راهکاری هست

 46. سلام من بسرم اقدام به جهشی بایه چهارم کرد تست هوش قبول شد امتحانات شهریورم قبول شد ولی ریاضی خوب شد میگن نمیشه جهش بزنه دوباره امتحان ریاضی داد ده تا سوال فقط مسیله بود که از سطح کلاس چهارم بالاتر بود کارشناسم همین حرف رو تایید کرد ولی میگن برگه خوب تعیین تکلیف میکنه بسرم کل چهارم رو فول هست با چه انگیزه ای سرکلاس چهارم دوباره شرکت کنه از درس زده میشه راهکاری هست

 47. سلام وقتتون بخیر
  من دخترم از پایه دوم به چهارم در حال دادن امتحانات برای جهش تحصیلی هستش برای قبولی باید تمامی دروس رو خیلی خوب بگیره یا خوب هم مورد قبوله
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 48. سلام وقتتون بخیر ببخشید پسر من تست هوشش رو قبول شده و در حال حاضر داره امتحان میده این آزمون ها ک از کتاب درسی هست باید از چه نمره ای به بالا باشه؟

 49. سلام ! اگر تجدید شده باشیم و معدلت ۱۸ باشه تجدیدی هم پاس شده باشی میشه در ادامه جهشی خواند؟کلاس هفتم

  1. سلام وقت بخیر
   در زمینه ی سوال شما چندین قانون و تبصره وجود دارد که با توجه به شرایط کلی شما لحاظ می شود

 50. سلام من تو تیزهوشان درس میخونم قراره برم هفتم می‌خوام جهش بدم برم نهم میتونم ؟

 51. سلام
  من ۱۲ ساله هستم و ‌نتیجه تست ای کیو من ۱۳۱ شد
  امسال کلاس هفتم میرم
  نتیجه کلاس ششم دوره اول من بیشتر از ۳ خوب داشتم ولی تو دوره دوم همش خیلی خوب بوده
  میتونم به جای این که برم کلاس هفتم تست جهشی بدم که مستقیم برم نهم ؟؟؟؟

  لطفا جواب بدید چیزی به شروع شدن مدرسه نمونده…

 52. سلام .من امسال کلاس یازدهم میرم .میشه همزمان سال دوازدهم رو به صورت جهشی بخونم ودر کنکور۴۰۲شرکت کنم

  1. سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بر اساس قوانین جدید سازمان سنجش بررسی شود.

 53. سلام
  حد نصاب قبولی در امتحان جهشی چهارم به پنجم چه نمره ای است
  خیلی خوب
  خوب
  قابل قبول
  ممنون

 54. سلام ببخشید هنوز بخشنامه جهشی نیامده ؟
  چون من می خواهم در جهشی هفتم به نهم شرکت کنم بعد به مدرسه رفتم و به مدیر مدرسه ام گفتم و گفت که باید صبر کنی تا بخشنامه بیاید آیا هنوز بخشنامه نیامده

  1. سلام من هم میخوام برای سال هشتم رو جهشی بخونم و خیلی وقته شروع کردم و ثبت نام شدم حداقل باید از اواخر خرداد شروع میکردین

 55. سلام ببخشید چه موقع بخشنامه جهشی می اید چون من می خواهم در جهشی هفتم به نهم شرکت کنم و مدیر مدرسه گفته که باید صبر کنم تا بخشنامه بیاید

 56. سلام من پایه هفتمم میخوام جهشی بزنم برای نهم نمراتم باید بالا چند باشه که قبول شم؟
  لطفا میشه بگید من گیج شدم یکی میگه ۱۷ یکی میگه ۱۸ یکی میگه ۱۹

 57. سلام خسته نباشید …
  من الان یازدهم رو تموم کردم و می‌خوام تو تابستون دوازدهم رو بخونم …
  امکان پذیر هست ک شهریور رو جهشی ازم قبول کنن؟
  میتونم امتحان بدم ؟

 58. سلام
  من میخوام هشتم رو تو تابستون به صورت جهشی بخونم میشه بگید سطح دشواری سوالات امتحانت چقدره

  1. سلام من خوندم خیلی راحته هشتم اگه روزی ۱۸ساعت مطالعه کنی قبول میشی

 59. باید اول از همه با مدیر مدرسه هماهنگ کنی تا راهنمایی تون کنه

 60. سلام وقتتون بخیر. من پایه یازدهم تجربیم. میخاستم ببینم که امکانش هست تابستون امسال با دانش اموزان دوازدهم تجدیدی برم امتحانای دوازدهم رو بدم و تابستون دیپلمم رو بگیرم؟ یا اینکه شما راهی میدونید که من امسال بتونم دیپلمم رو بگیرم؟

 61. سلام وقتتون بخیر. من پایه یازدهم تجربیم. امکان داره که امسال با دانش آموزان پایه دوازدهم تجدیدی برم امتحانات دوازدهم رو بدم و تابستون دیپلمم رو بگیرم؟ یا اینکه شما راهی میدونید که من امسال بتونم دیپلمم رو بگیرم؟

 62. سلام من پنجم هستم و خیلی دلم میخواد ششم رو جهشی بخونم ولی پدر مادرم میگن نه من مجبورشون کردم برم اونام قبول کردن ولی میگن باید تنها درس بخونم من موافقت کردم من هرسال نمره هام خوبه بنظرتون میتونم ششم رو برم جهشی

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط داشته باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 63. سلام برای جهش هفتم به نهم از کتاب های هنر و ورزش و … هم اکتحان میگیرین یا نه و از چه کتاب هایی امتحان نمیگیرن ؟

 64. سلام من میتونم هشتم به دهم رو جهشی بخونم
  هم نمراتم بالا ۱۹ هست هم خیلی علاقه دارم
  ممنون میشم اگه‌جواب‌بدین

  1. ایا میصه دهم و یازدهم تجربی رو جهشی خواند رفت دوازدهم؟

   1. باید تائیدیه آموزش و پرورش را داشته باشید، در حالت عادی دومقطع پشت سر هم امکان درخواست و جهشی خواندن را ندارید.

 65. سلام من میتونم هشتم به دهم رو جهشی بخونم
  ممنون میشم اگه‌جواب‌بدین

 66. سلام من ششم رو تموم کردم و می‌خوام هفتم رو بخونم و برم هشتم امکانش هست؟لطفا جواب بدید🤍

 67. سلام روز بخیر
  در هنرستان میشه از پایه یازدهم به دوازدهم جهشی خوند؟

 68. سلام خسته نباشید
  در هنرستان میشه یازدهم به دوازدهم را جهشی خوند؟

 69. سلام هشتم به دهم جهشی نداره اما اگه به کمیسین درخواست بدیم ممکنه چون معدل کل سال 20 باشه قبول کنن ؟

 70. سلام هشتم به دهم جهشی نداره اما اگر درخواست بدیم ممکنه کمسین اینو قبول کنه ؟

  1. سلام پسرم هشتم مردود شد روحیه بدی داره میشه هشتم که خواند به دهم برود اگه میشه براش بگم تا کمی روحیه اش بهتر بشه

 71. سلام روز بخیر من الان پایه پنجم ابتدایی هستم از الان آماده جهشی خواندن هستم نمره هام خوب هست

  1. متاسفانه بدلیل اینکه یکی از شرایط لازم برای جهشی خواندن داشتن نمره ی خیلی خوب در تمام دروس است شما نمی تونی جهشی بخونید

    1. سلام
     باید به مدارس اموزش از راه دور مراجعه کنید و تاریخ دقیق امتحانات را دریافت کنید

  2. نگاه کن نمره خوب برای جهشی می تونی بخونی ولی بعد میری هفتم میلادی چون خیلی ها خیلی خوب هستند ولی بعد میفتن

 72. سلام وقت بخیر خیلی ممنون از سایت خوبتان
  ببخشید من می خواهم جهشی هفتم به نهم را بخوانم از چه کتاب هایی امتحان جهشی هفتم به نهم می آیو و اینکه اگر در جهشی قبول شوم انتخاب رشته را بر اساس کارنامه جهشی هشتم بررسی می کنند

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 73. سلام
  ببخشید من هفتمم امسال میخوام جهشی بخونم میگن که اول باید تست وکسلر بدم درسته؟

  1. عزیزم منم میخواستم جهشی هفتم برم نهم ولی مدیرم گفت نمیشع فقط برای ابتدایی هست جهشی

 74. سلام روز بخیر من الان دارم دهم رشته ریاضی میخونم
  نمرهام طوری که می‌خوامستم پیش نمیره
  میخواستم بدونم میتونم دهم که تموشد برم دهم و جهشی بخونم تا برای سال آینده با نمره های خوب برم ؟

 75. سلام من کلاس شیشم هستم میتونم درتابستان هفتم را جهشی بخونم

 76. من جزو دانش آموز ممتاز نیستم میتونم برم جهشی اخه نمره هام هم خوب نیست ولی میتونم نوبت دوم خوبش کنم

 77. سلام من ششم هستم میتونم در تابستان هفتم را جهشی بخوانم و برم هشتم؟

 78. سلام من باید کجا برای ثبت جهش تحصیل
  که از پنجم برم هفتم

 79. سلام‌. من پایه هفتم‌ هستم . میتونم پایه هشتم رو در تابستان جهشی بخونم که سال بعد برم پایه نهم ؟؟؟

   1. نمره هفتم باید از چند نمره ب بالا باش ک بشه هشتم رو جهشی خوند؟

 80. سلام خسته نباشید ببخشید چطور میتونم دبیر برای تحصیل جهشی پیدا کنم؟🙏

  1. میتونی کلاس های بیرون و آموزشگاهی ثبت نام کنی یا از تدریس دبیران تو گوگل استفاده کنی

 81. سلام ببخشید چه پایه ای را اگر بخوانیم از کنکور معاف میشویم اگر میشود جواب بدید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 82. سلام وقت بخیر من سال دهم رو دارم میخونم میتونم تابستون پایه یازدهم رو جهشی بخونم که سال بعد برم دوازدهم؟؟؟؟؟

  1. سلام بله بعد از ثبت درخواست از طریق آموزش مدرسه و موافقت ،میتوانید .

 83. سلام تست هوش فقط برای ابتدایی ها هست یا برای متوسطه هم هست؟

  1. سلام. معمولا مدارس خاص برای ورود به مقاطع مختلف و با انگیزه های مختلف اقدام به گرفتن تست هوش از دانش آموزان میکنند این امر سراسری نیست.

 84. سلام. من امسال هفتمم و می‌خوام تابستون سال آینده یعنی 1401هشتم رو جهشی بخونم. برای این کار باید خرداد ماه سال دیگه اقدام به ثبت نام کنم و به مدیر مدرسمون درخواست بدم یا باید خرداد امسال اقدام به ثبت نام می‌کردم؟
  اگه ممکنه بگید من یکم گیج شدم

 85. سلام ببخشید من پایه نهم هستم میتونم هم امسال در تیزهوشان ثبت نام کنم و هم پایه دهم رو جهشی بخونم یعنی سال بعد برم یازدهم

 86. سلام من دخترم امسال کلاس اول میشه دوم رو جهشی بره سوم ؟ و اینکه نمونه ای از امتحان هوش و .. که اداره اموزش پرورش میگیره وجود داره که از دخترم یه تست بگیرم اگر توانایی داشت در ازمون شرکت کنه

  1. هرگزاینکاررونکنیداینقدراذیتتون میکنن که پشیمون میشید

  2. بله دخترم ۲بار جهشی خونده باید همه نمراتش خیلی خوب باشه

 87. سلام وقت بخیر.
  میخواستم بدونم بعد اینکه جهشی خواندیم مدرکی بهمون میدن که در پرونده مون باشه و ثابت کنه که جهشی خواندیم ؟؟؟
  که یه وقت موقع ثبت نام کردن مدرسه به مشکل نخوریم؟؟؟

 88. سلام وقت بخیر.
  میخواستم بدونم بعد اینکه جهشی خواندیم مدرکی بهمون میدن که در پرونده مون باشه و ثابت کنه جهشی خواندیم ؟؟
  که یه موقع هنگام ثبت نام کردن در مدرسه به مشکل نخوریم؟؟؟

 89. سلام وقت بخیر .
  میخواستم ببینم بعد اینکه جهشی خواندیم مدرکی بهمون ميدند که در پرونده مون باشه ؟
  که یه وقت موقع ثبت نام مشکلی پیش نیاد؟؟؟

   1. میشه لطفاً جوابش رو به ما هم بگید🙏🏻🙏🏻…ولی من شنیدم خیلیا میگن نمیشه بخاطر اینکه انتخاب رشته دارید ولی چ ربطی داره خوب بعدش انتخاب رشته صورت می‌گیره🤌.

 90. سلام خسته نباشید من امسال کلاس هفتم بودم وسط سال ترک تحصیل کردم ولی پشیمون شدم و می‌خوام که برای بار دوم جهشی بخونم برم نهم میشه یا نه ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام. بله میتوانید پس از گذراندن دروس پایه هفتم در صورت داشتن شرایط برای جهش در مقطع هشتم ثبت نام کنید.

 91. سلام وقت شما بخیر من می خوام در جهشی هفتم به نهم شرکت کنم ببخشید می خواستم بدونم که در آزمون جهشی هشتم از کدام کتاب های هشتم می آید ، از کدام کتاب های هشتم در آزمون سوال می آید آیا از همه کتاب ها سوال می اید یا فقط از بعضی کتاب ها اگر از بعضی کتاب ها سوال می آید ممنون می شوم اسم کتاب ها را بگویید و اینکه سوالات تستی هستند یا تشریحی

  1. سلام. برای آزمون جهش تحصیلی باید تمامی کتب پایه مورد نظر جهت جهش را مطالعه کنید. سوالات این آزمون ها به صورت تشریحی بیان میشوند.

   1. سلام حتی درس هایی مثل کار و فناوری و یا ورزش و هنر هم امتحان دارند؟

 92. سلام وقت شما بخیر من می خواهم در جهشی هفتم به نهم شرکت کنم ببخشید می خواستم بدونم از کدام کتاب های هشتم در آزمون می آید آیا همه کتاب ها در آزمون جهش تحصیلی هشتم میاد یا فقط بعضی از کتاب ها ؟

  1. سلام. برای آزمون جهش تحصیلی باید تمامی کتب پایه مورد نظر برای جهش را مطالعه کنید

 93. من کلاس پنجم هستم خانمم کاملا از من راضیه و من الان میخوام جهشی بخونم نمره های من هم از اول دبستان خیلی خوب بوده . شما چی میگید ؟

  1. سلام. در صورتی که شما از سطح هوش و توانمندی بالایی برخوردار هستید میتوانید یک پایه را به صورت جهشی بخوانید برای اظهار نظر قطعی در این زمینه بهتر است با مشاور مدرسه خود صحبت کنید یا برای بررسی همه جانبه موضوع با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

  2. سلام
   حد نصاب قبولی در امتحان جهشی چهارم به پنجم چه نمره ای است
   خیلی خوب
   خوب
   قابل قبول
   ممنون

   1. ببخشید، خوب چرا خیلیا می گن بخاطر انتخاب رشته در این سال تحصیلی چنین امکانی نداره…و باید حتما نهم رو رد کنید یا از پایه های قبلی باید اقدام می کردید… لطفاً لطفاً راهنمایی کنید منم گیچ شدم 😥🤌🙏🏻.

 94. سلام
  وقتتون بخیر
  اگه کسی جهشی قبول بشه برای تهیه کتاب های سال بعد چیکار باید بکنه؟
  مقطع ابتدایی
  آخه معمولا توی اردیبهشت و خرداد ثبت نام کتاب سال بعد انجام میشه و سایت بسته میشه

  1. مدرسه معمولا همون هفته آخر شهریور کتابها رو برمیگردونه به پخش کتاب و جایگزین میکنه. یا داخل خود مدرسه کتابها رو با کتابهای اشتباه جایگزین میکنن….مدرسه این کار رو هماهنگی میکنه. نگران نباشید

 95. سلام خسته نباشید من هفتمم میخوام از هفتم برم دهم چون دوسال دیر تر مدرسه رفتم ) آیا امکانش هست؟؟؟ خواهشا جواب بدید ممنون

  1. سلام در اینصورت به آموزش پرورش مراجعه کرده و برای ثبت نام آزمون جامع نهم اقدام کنید.

 96. سلام من میخوام آنلاین جهشی بخونم اما من ششم ابتدایی رو تموم کردم و ۳ساله ک ب دلیل مشکلاتی ترک تحصیل کردم و چیز زیادی هم از پایه ششم یادم نمیاد اگ بتونم میخوام جهشی ششم ب هشتم رو برم میشه راهنمایی کنید

  1. سلام برای جهشی باید طبق مقررات مدرسه تصمیم گیری کنید، میتوانید در آزمون جامع نهم نیز شرکت کنید

 97. سلام
  من پایه هشتم هستم میخواستم بدونم میشه هشتم به دهم و دهم به دوازدهم رو جهشی بخونم رشته هنر ، من تمامی دروس هشتم تا دوازدهم رو کاملا بدلم و فول فولم و اینک نوشتید میشه دوبار از جهش تحصیلی استفاده کرد ولی قبلش تست هوش میگیرن ک من برا اونم مشکلی ندارم منتظر جوابتون هستم

  1. سلام میتوانید در آزمون پایان دوره نهم شرکت کرده و بعد از اخذ مدرک برای سال دهم جهشی بخوانید و مقاطع دیگر را نیز به همین ترتیب ادامه دهید.

 98. سلام
  من پایه هشتم هستم میخواستم بدونم میشه هشتم به دهم و دهم به دوازدهم رو جهشی بخونم رشته هنر ، من تمامی دروس هشتم تا دوازدهم رو کاملا بدلم و فول فولم و اینک نوشتید میشه دوبار از جهش تحصیلی استفاده کرد ولی قبلش تست هوش میگیرن ک من برا اونم مشکلی ندارم منتظر جوابتون هستم
  .

  1. سلام میتوانید در آزمون پایان دوره نهم شرکت کرده و بعد از اخذ مدرک برای سال دهم جهشی بخوانید و مقاطع دیگر را نیز به همین ترتیب ادامه دهید.

 99. منم سال سومم رو جهش خواندم و میخوام سال هشتم رو جهش بخونم باید میانگین نمرات بلای چند باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. از سال ششم به هشتم امکان ندارد زیرا در دو دوره ی ابتدایی و متوسطه واقع شده و امکان ندارد.

 100. من امسال فیزیک و شیمی و زمین و زیست دارم ک همون کتاب علوم وزارتی میشه و و من ک سمپادم از هر کدوم جداگانه امتحان گرفته میشه؟؟؟؟
  و از تمامی کتاب های درسی امتحان هست برای جهشی؟؟؟؟؟؟ لطفاً زود جواب چون چند روزه شروع کردم

 101. من امسال هفتم هستم میخواستم جهشی بخونم هشتم رو مدرسه ها با هم فرق داره؟؟ من سمپادم و باید نمره پایانی بالای چند باشه ؟؟

 102. از هفتم میشه به نهم رفت و سخته؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 103. سلام
  من هشتمم و میخوام نهم و دهم رو با هم جهشی بخونم میشه؟
  اگه نخبه باشم هم نمیشه؟

 104. سلام من امسال پایه نهم هستم میخواهم سال آینده دهم ویازدهم ودوازدهم رادریک سال بخونم آیاامکانش هست؟برای آزمون بایددرسهای این سه سال رابخونم؟

  1. اره میشه من هم همین کار رو میکنم ولی خب نمدونم ک باید بالای چند باشه معدلت

 105. سلام حد نصاب امتحانات شهریور ماه برا قبولی جهش به کلاس سوم ابتدایی چیه

  1. سلام یکی از شرایط دانش آموزان برای شرکت در ازمونهای جهش تحصیلی ابتدایی این است که دانش آموز در تمامی دروس نمره خیلی خوب کسب کرده باشد.

   1. سلام من یازدهم ریاضی هستم امسال تا نوبت اول خوندم و باقیش ب خاطر مشکلاتی نتونستم بخونم آیا میشه تابستان یازدهم رو جهشی بخونم ممنون

   2. سلام ایا اخذ نمره ( خوب ) در شهریور ماه امتحان جهشی پایه سوم به پنجم قبوله؟

 106. سلام . آیا دروس پایه هشتم نسبت به هفتم سخته ؟ چون من قصد دارم هشتم رو جهشی بخونم .

  1. سلام‌ قطعا پایه بالاتر سخت هست و جهشی خواندن بستگی به توانایی فرد داره.

 107. سلام خسته نباشید امسال سال یازدهم تموم کردم امسال میخوام دوازدهم بخونم امکان هست جهشی بخونم

 108. سلام من الان پایه نهم رو تموم کردم و میخواستم بپرسم میشه تو این تابستون دهم رو بخونم و برم یازدهم ؟ رشته ریاضی فیزیک

 109. سلام وقت بخیر
  من پایه نهم رو تمام کردم ایا میتونم پایه دهم رو جهشی بخونم و وارد پایه یازدهم بشم؟

  1. سلام بله باید درخواست بدهید یا معرفی شوید .

 110. سلام خسته نباشید
  من هشتمم رو تمام کردم میتونم نهم رو جهشی بخونم برم دهم؟
  و سوال دوم اینکه امتحانی که به عنوان جهش در شهریور ماه برگذار میشه مانند امتحانات پایانی هر کتاب یک امتحان داره؟ یا تمامی کتاب ها در یک امتحان؟

   1. جهش تحصیلی یک بدعت کاملا غلطه و موضوع رشد وپرورش روح و روان وشخصیت دانش اموز رو اصلا درنظر نمیگیره

  1. سلام. اگه بخوای پایه دهم رو جهشی بخونی ابتدا باید به مدیر مدرسه درخواست جهش تحصیلی بدی. درخواست تو در کمیسیون بررسی میشه. در صورتی که موافقت شد با درخواست شما میتونی در جهش تحصیلی شرکت کنی و در صورت قبولی پایه یازدهم رو جهشی بخونی. آرزوی موفقیت.

 111. سلام
  آیا میشه دو پایه رو جهشی خوند؟
  من الان کلاس نهم هستم میتونم تابستون دهم و یازدهم رو جهشی بخونم یعنی از نهم برم دوازدهم!؟
  برای اینکه جهشی بخونم دو پایه تست هوش میگیرند

  1. سلام دوست عزیز
   فقط میتوانید یک پایه را جهشی بخوانید

 112. سلام آیا میشه دو پایه رو جهشی خوند؟
  من الان پایه نهم هستم میتونم تابستون دهم و یازدهم رشته تجربی رو جهشی بخونم؟
  ممنون میشم کمک کنید😊

  1. سلام وقت بخیر
   خیر فقط یک بار مجاز به جهش هستید

   1. سلام
    حد نصاب قبولی در امتحان جهشی چهارم به پنجم چه نمره ای است
    خیلی خوب
    خوب
    قابل قبول
    ممنون

     1. سلام خوبید من 2 دو سال داخل کلاس موندم
      میشه جهشی بخوانم

 113. سلام وقتتون بخیر، من نهم رو تموم کردم و به خطر یه مشکلی نتوستم دهم و یازدهم رو بخونم، میتونم دهم و یازدهم رو جهشی بخونم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   جهشی شرایط بخصوصی دارد و فقط یک ترم میتوانید اقدام کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید