شرایط خروج از کشور سربازان

شرایط خروج از کشور سربازان

خروج از کشور سربازان و مشمولین نظام وظیفه می تواند یکی از بحث برانگیز ترین مباحث در سال های اخیر باشد . زیرا درصد زیادی از مشمولین سربازی خدمت وظیفه قصد دارند در مورد خروج از کشور سربازان اطلاعات کسب کنند . زیرا هرساله تعداد زیادی از جوانان ذکور قصد مهاجرت به کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل ، سفرهای زیارتی ، سیاحتی و سایر سفرها را دارند . از این حیث ما این مقاله را آماده کرده ایم تا نکات مبهم و مسائل مربوط به خروج از کشور سربازان و مشمولین نظام وظیفه را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را در اختیار جوانان عزیز قرار دهیم .

شرایط خروج از کشور سربازان

مشمولین هر ساله برای انواع معافیت سربازی ، گرفتن مجوز خروج ، بهره مندی از کسری های خدمت ، استفاده از امریه های سربازی و سایر مزایای خدمت سربازی تلاش می کنند . این افراد سعی می کنند اطلاعات زیادی در زمینه های مختلفمشاوره نظام وظیفهبدست آورند . مرکز مشاوره آویژه در سال های جاری بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را در خصوص مهم ترین مسائل نظام وظیفه در اختیار مشمولین عزیز قرار داده است . شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز خود با این مرکز تماس گرفته و از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید .

خروج از کشور سربازان و مشمولین مربوط به شرایط ویژه ای می باشد که ما در این مقاله به تک تک آن ها به طور مفصل خواهیم پرداخت و توضیحات لازم را در اختیارتان خواهیم گذاشت .


بیشتر بخوانید: ادامه تحصیل مشمولین در خارج از کشور


شرایط خروج از کشور سربازان

شرایط خروج از کشور سربازان و مشمولان به دلایل زیادی وابسته است . کسانی که می خواهند بدانند این شرایط خروج از کشور سربازان و مشمولان به چه صورت خواهد بود . باید از قوانین مربوط به این موضوع که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا آن را تصویب کرده است مطلع شوند . پس از کسب اطلاعات می توانند هر اقدام قانونی برای این امر را انجام دهند . پس لازمه ی داشتن شرایط خروج از کشور سربازان بهره مندی از قوانین و تبصره های سازمان مربوطه می باشد . این قوانین بسیار گسترده بوده و نیازمند مطالعه بسیار است . اما شرایط خروج از کشور سربازان و مشمولین و فارغ التحصیلان دارای نکات و موردهای ضروری و مهمی است که باید در نظر گرفته شود . این شرایط مهم عبارتند از :

 1. نداشتن غیبت غیر موجه برای مشمولین متقاضی خروج از کشور .
 2. سپردن وثیقه و ضمانت نامه های بانکی معتبر برای سفرهای گوناگون به کشور های مختلف ( این مقدار در شرایط مختلف متغیر می باشد .)
 3. داشتن معافیت تحصیلی یا یکی از معافیت های موقت برای گرفتن مجوز خروج .
 4. داشتن سایر شرایط برای اخذ مجوز از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا .
 5. داشتن اشتغال به تحصیل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور الزامی است .
 6. و باقی شرایط و جزییات برای دریافت مجوز خارج شدن از کشور به دلایل گوناگون .

خروج از کشور سربازان برای درمان


بیشتر بخوانید: هزینه ی خروج از کشور مشمولان سربازی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خروج از کشور سربازان برای درمان

خروج از کشور سربازان برای درمان می تواند یکی از دلایل منطقی و مهمی باشد که سازمان نظام وظیفه با آن موافقت خواهد کرد . البته موافقت در این موارد نیز با شروطی همراه است . زیرا بیماری این مشمولین باید توسط شورای پزشکان وزارت بهداشت سازمان وظیفه عمومی ناجا مورد تایید واقع شود . مدارک و مستندات کامل پزشکی در این موارد به مشمول کمک شایانی خواهد کرد . تا مراجل اخذ مجوز خروج او به سرعت آماده و صادر شود .

شروط اصلی برای خروج از کشور سربازان برای درمان این است که افراد مدارک موثقی برای اثبات بیماری خود داشته باشند . مشمولین و سربازان پس از تایید این مدارک می توانند باقی اقدامات را انجام داده و مراحل لازم را پشت سر بگذارند .

هم چنین مشمولینی که از شرایط بالا برخوردارند . می توانند برای خارج شدن به صورت قانونی از کشور اقدام کنند . این افراد با در دست داشتن مدارک معتبر و انجام مراجل و اقدامات مورد نیاز قادر خواهند بود اجازه ی خروج را از سازمان نظام وظیفه عمومی گرفته و برای گرفتن پاسپورت اقدام کنند . افرادی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند باید از نظر مالی قدرت پرداخت وثیقه ی سفر خود را داشته باشند . زیرا این وثیقه های مالی به صورت نقدی از مشمولین دریافت خواهد شد .


بیشتر بخوانید: شرایط وثیقه سربازی برای مشمولان خدمت


قانون خروج از کشور سربازان

قانون خروج از کشور سربازان در سفرهای گوناگون متفاوت خواهد بود . پس در نظر داشته باشید به اولین مسئله ای که خواهید پرداخت این است که نوع سفر خود و مدت آن را مشخص کنید . زیرا همانطور که گفته شد برای هر یک از این سفرهای متفاوت میزان مشخصی وثیقه ی نقدی پرداخت می شود .

در واقع باید در نظر داشته باشید که نوع سفر یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در نظر گرفته بشود . به همین دلیل قبل از هرکاری نوع سفر خود را مشخص کرده و برای آن سفر اطلاعات و الزاماتش را جویا شوید . زیرا برای خارج شدن از کشور باید وضعیت نظام وظیفه ی مشمولین مشخص شده باشد . تا بتوانند با داشتن دلایل مختلف از کشور خارج شوند . این دلایل می تواند سفرهای زیارتی مانند سفر به عتبات عالیات در اربعین یا ماه محرم باشد . یا سفرهای ورزشی برای انجام مسابقات باشد . البته انواع بسیاری سفر وجود دارد که به تمام آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی


انواع سفرها برای خروج مشمولان و سربازان :
 1. سفرهای زیارتی
 2. سفرهای تفریحی و سیاحتی
 3. سفرهای فرصت مطالعاتی
 4. سفرهای ورزشی
 5. سفرهای درمانی
 6. سفرهای فرزندان مامورین شاغل در خارج از مرزهای ایران
 7. سفرهای مشمولین متعهد خدمت در ارگان ها و سازمان های دولتی

این سفرها بخشی از سفرهایی است که مشمولین و سربازان می توانند از آن استفاده کنند . که برای برخورداری از امکانات این سفرها باید شرایط مشمولین در نظر گرفته شود . هم چنین باید به این نکته توجه داشته باشید که وثیقه ها برای این مسافرت های کوتاه مدت و طولانی مدت به صورت نقدی دریافت می شود . مگر در موارد خاص که ضمانت بانکی نیز مورد تایید است .

قانون خروج از کشور سربازان


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه


امکان خروج از کشور سربازان

امکان خروج از کشور سربازان برای افرادی که در حین خدمت هستند ممنوع می باشد . این افراد در شرایط خاص با مجوز می توانند برای مدت کوتاهی از کشور خارج شوند . دستور خروج این افراد باید از سوی سازمان نظام وظیفه تایید شود . به این منظور مشمولین و سربازان در حال خدمت باید برای راهنمایی های لازم با شماره های تماس داده شده در این صفجه تماس بگیرند.

سوالات متداول

چگونگی درخواست خروج از کشور؟

برای ثبت درخواست مشمولین برای خروج باید پس از بررسی شرایط خود ، این افراد باید اول درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + 10 بررسی کرده و سپس پس از دریافت کد مخصوص درخواست صدور مجوز خود را از طریق سایت مخصوص نظام وظیفه ثبت کنند .

شرایط خروج از کشور مشمولین برای سفرهای درمانی؟

برای خروج افراد مشمولی که دارای بیماری هستند و می خواهند برای درمان از کشور خارج شوند نیز قوانین خاصی وجود دارد . این افراد نیز مانند سایر مشمولین برای سفرهای دیگر نباید وارد غیبت شده باشند . هم چنین این افراد باید مدارک پزشکی خود را برای شورای پزشکی فرستاده تا نوع بیماری و شدت آن در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه ناجا تایید شود . سپس مجوز خروج آن ها صادر خواهد شد .

شرایط خروج از کشور مشمولین برای سفرهای تفریحی؟

مشمولین می توانند زمانی که در معافیت تحصیلی به سر می برند به سفرهای تفریجی بروند . اما رفتن به این سفرهای سیاحتی و صدور مجوز از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا نیازمند میزان مشخصی وثیقه و هم چنین شرایط خاصی است که مشمولین باید به آن ها دقت کافی داشته باشند .

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط خروج از کشور سربازان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید