کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

سربازان در انتهای دوره آموزشی بر اساس گزینش و اعلام نیازی که توسط ارگان های مختلف صورت می گیرد، تقسیم بندی می شوند. (برای کسب اطلاعات بیشتر از موضوع تقسیم بندی، مقاله نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی را مطالعه بفرمایید.)

در این میان، مشمولان خدمت سربازی، بهترین یگان برای خدمت سربازی را ارگان نظامی سپاه می شناسند که این امر به دلیل برخورداری از مزایای مختلف این ارگان به نسبت سایر ارگان ها است.

نکته قابل توجه در رابطه با این افراد امکان خروج از کشور و دریافت گذرنامه کشورهای اروپایی و آمریکا بعد از خدمت می باشد که توجه بسیاری از مشمولان را به خود جلب کرده است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با تاثیر کارت پایان خدمت سپاه و اخذ گذرنامه کشورهای مختلف آشنا کنیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر کارت پایان خدمت سپاه بر خروج مشمولان از کشور

خدمت در ارگان نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت امریه، نخبه و یا نیروی ساده در حالت کلی برای اکثر کشورهای جهان مانعی در پروسه اخذ ویزا محسوب نشده و تاثیر چندانی نیز بر شرایط سفر و یا مهاجرت افراد نخواهد داشت.

در این میان تنها کشوری که تا حدودی خدمت سپاه مهاجرت به آن را تحت الشعاع قرار دهد، کشور آمریکاست.

همانطور که می دانید این کشور عموما مقررات سختگیرانه ای را در رابطه با ایرانیان به اجرا گذاشته و یکی از مسائلی که همواره مورد توجه قرار این کشور برای اعطای ویزای قرار می گیرد، ارگان خدمت افراد و نحوه همکاری با نیروی های نظامی است.

تا پیش از سال 2019 چنانچه شما در سپاه خدمت می کردید، در جلسه مصاحبه سفارت، این شانس را داشتید تا خدمت خود در سپاه را تقسیم بندی سازمان نظام وظیفه عنوان کرده و در حقیقت نقش خود را در این امر بی تاثیر جلوه دهید.

متاسفانه از سال 2019 با افزایش سختگیری ها بر ارگان سپاه و قرار گرفتن این نهاد نظامی در لیست تحریم های سازمان تروریستی، شرایط اخذ ویزا برای مشمولانی که در این نهاد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، با دشواری هایی همراه شده است.

علت این امر آن است که عموما مسئول مربوطه در سفارت بر اساس همکاری شخص با این نهاد نظامی می تواند تصمیم به رد درخواست ویزای وی بگیرد.

به همین دلیل ویزاهایی که پیش از تاریخ 18 اکتبر 2018 صادر شده بود، برای ایالات متحده قابل پذیرش اعلام شده اما پس از این تاریخ در حالت فعلی، سفر به کشور آمریکا برای مشمولانی که دارای کارت پایان خدمت سپاه هستند، با چالش های جدی رو برو است.

تاثیر کارت پایان خدمت سپاه بر خروج مشمولان از کشور

آیا سربازی سپاه برای مهاجرت به دیگر کشورها ایجاد مشکل می کند؟

برای دریافت گذرنامه کشورهای مختلف، متقاضیان معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست روادید را پرداخت می کنند.

متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولگری خواهد داشت که این افسر برای تصمیم گیری در این زمینه که متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت روادید کشور مقصد است یا خیر، اختیار تام خواهد داشت.

پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری برای وی روادید لازم برای سفر به کشور مقصد را صادر می نماید.

بطور کلی اینکه شما سربازی خود را در چه ارگانی گذرانده باشید، برای اکثر کشورها اهمیت چندانی ندارد و شما در مصاحبه سفارت باید به مسئول مربوطه شرایط خدمت خود را به مختصر توضیح دهید که فرد تصمیم گیرنده برای این موضوع (محل خدمت) نبوده اید.

البته چنانچه شما جزء افرادی باشید که در پروژه های مهم نظامی با سپاه همکاری داشته و یا بصورت افتخاری مدتی در کادر سپاه حضور داشته باشید، ممکن است در مورد نحوه فعالیت های گذشته شما تحقیقاتی صورت گیرد و پروسه اخذ ویزای شما میزانی طولانی تر شود.

توصیه می شود در بحث سربازی سپاه و مهاجرت سعی کنید تا همواره اطلاعات دقیق و درستی را به اداره مهاجرت کشور مقصد خود ارائه دهید؛ چرا که در صورت عدم احراز این صحبت ها، عواقب جدی متوجه شما خواهد شد.

آیا سربازی سپاه برای مهاجرت به دیگر کشورها ایجاد مشکل می کند؟

تاثیر خدمت در سپاه بر مهاجرت تحصیلی دانشجویان

همانطور که اشاره کردیم، شما برای مهاجرت تحصیلی در کشورهای مختلف اروپایی، مشکلی از بابت کارت پایان خدمت سربازی خود نخواهید داشت.

علت این امر آن است که به جز کشور آمریکا، سایر کشور ها دستورالعمل مشخصی برای مقابله با افرادی که در گذشته به عضویت سپاه درآمده باشند نداشته و صرفا رزومه تحصیلی و پژوهشی افراد را مورد بررسی قرار می دهند.

آیا خدمت در سپاه مانع از ورود به امریکا می شود؟

به طور مشخص و دقیقی نمی توان پاسخی برای این سوال مطرح کرد؛ چرا که این امر در نهایت به تشخیص سفارت مربوطه کشور مقصد بستگی داشته و قانون مبنی بر عدم اجازه ورود ایرانیان به آمریکا در حال حاضر وجود ندارد.

به همین دلیل افراد به ویژه برای روش های مهاجرت نخبگی، تحصیلی و ورزشکار قهرمان شانس مهاجرت به آمریکا را خواهند داشت؛ اما در نهایت این به تصمیم سفارت بستگی داشته و مشخصا نمی توان دستورالعملی یا نتیجه ای برای آن ارائه کرد.

آیا خدمت در سپاه مانع از ورود به امریکا می شود؟

سخن آخر

افرادی که خدمت سربازی خود را در نهاد سپاه به عنوان امریه و یا نیروی ساده می گذرانند، عموما نسبتا به امکان خروج از کشور و سفر به کشورهای مختلف دچار سوال می شوند.

این افراد به طور مشخص برای سفر و مهاجرت به کشورهای اروپایی مشکلی نداشته و نیازی به نگرانی در این مورد نخواهد بود.

این حساسیت صرفا مربوط به کشور آمریکا بوده و در مراحل مختلف بر اساس نظر آفیسر سفارت، برای آن تصمیم گیری می شود. چنانچه شما خدمت خود را در سپاه به پایان رسانده اید، به جز کشور آمریکا برای سفر به باقی کشورها مشکلی نخواهید داشت.

چنانچه مشکل یا سوالی در خصوص موضوع مورد بحث برایتان بوجود آمده، با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا مشاورین متخصص این مجموعه شما را در کمترین زمان ممکن راهنمایی کرده و به پاسخ سوال هایتان برسانند. از همراهی شما با مرکز مشاوره آویژه سپاس گزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتتاثیر خدمت در سپاه بر اخذ ویزا و مهاجرت به کشورهای مختلف به چه صورت است؟

مشمولانی که دارای کارت پایان خدمت سپاه بوده و به طور مشخص قصد سفر و یا مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، مشکلی نخواهند داشت و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

سوال علامتآیا دارا بودن کارت پایان خدمت سپاه، مشکلی برای ورود و مهاجرت به کشور آمریکا محسوب می شود؟

این امر به تصمیم آفیسر سفارت بستگی داشته و نمی توان قاعده کلی برای آن مشخص کرد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 33 نظر:
 1. سلام اگه کارت پایان خدمت سپاه داشته باشیم میتونیم چیزی وسیغه بزاریم بریم؟

 2. سلام خسته نباشید من سربازم و قرار پاسدار وظیفه بشم گویا تو کارت پایان خدمت هم همون سرباز وظیفه درج میشه میخواستم ببینم برای مهاجرت مشکلی ندارم؟؟

 3. سلام
  خسته نباشید
  من خدمت سربازیم رو توی تیپ تکاور سپاه گذراندم و الان بیست و دو سالمه و میخوام واسه ویزای آوسبیلدونگ پرستاری در کشور المان اقدام کنم ایا به نظزتون سربازیم واسم مشکلی درست نمیکنه ؟ بهم ویزا میدن ؟
  من تمام شرایط ویزا شدن (زبان سطح B2 المانی و تمکن مالی و … ) رو دارم فقط از این میترسم که به خاطر سربازیم درخواستم رو رد کنن

  1. خیرخدمت سربازی شما ربطی به اداره مهاجرت یا مهاجرت تحصیلی شما ندارد

 4. با سلام
  آیا خدمت در نیروی انتظامی هم مثل ارتش مشکلاتی در ویزای آمریکا ایجاد میکنه؟

  1. با سلام، خیر، ارتش یک نیروی سازمانی برای تمامی کشورهای دنیا میباشد و شناخته شده میباشد، دلیل اینکه سپاه یک نیرو تروریستی از سوی امریکا شناخته شده این است که سپاه یک نیروی شبه نظامی میباشد، و هر کشوری این نیرو را ندارد، جز ایران و لبنان

 5. سلام وقت بخیر
  کارت پایان خدمت سپاه (سرباز عادی) برای مهاجرت به کشور های عربی مثل امارات یا عمان یا قطر مشکل داره؟

  1. سلام شما با کارت پایان خدمت سپاع ریجکت نمیشوید اما ممکن اآفیس چکر بخورید و پرونده ی شما 2 بار برسی شود.

 6. یعنی انگلیس با کارت پایان خدمت سپاه ویزا میده؟ چون از اتحادیه اروپا جداست

  1. با سلام امکان گرفتن ویزا وجود دارد و خدمت سربازی در ایران شانسی و اجباری است برای این قضیه ممکنه آفیس چک بخورید

 7. سلام وقت بخیر کارت پایان خدمت نیروی انتظامی هم مثل سپاه هستش
  برای خروج از کشور مثل کارت پایان خدمت سپاه مشکلی ایجاد میکنه یا نه

 8. کسانی که در سپاه سربازی کردند برای سفر به کشور های اروپایی مثل انگلیس یا المان به مشکل بر نمیخورند

 9. دوستان. اصلا سفارت ها کارت پایان خدمت نگاه نمیکنن و مخصوصا جاهایی مثله امریکا که شما باید از کشور ثالث اقدام کنید اصلا نگاه نمیکنن مگر اینکه خودشون یا روش های دیگه اطلاعلت کسب کنن. الان برای مثال برید سفارت فرانسه سرچ کنید، هیچ نوشته ای مبنی بر نشون دادن کارت پایان خدمت وجود نداره. اصلا لزومی به گفتنش هم نیست. مامور سفارت هم واسطه هست و نظر اصلی رو دولت پذیرنده میگیره.

 10. باسلام من سربازی سال 81در سپاه گذراندم و سرباز عادی بودم مشکلی برای مهاجرت به آمریکا ندارم؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت به آمریکا نباید در سپاه دوره گذارنده باشید چون امکان رد شدن شما در سفارت بالا هست

 11. سلام، وقت بخیر
  درباره محدودیت ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا سوال داشتم
  1- در کارت پایان خدمت من اشاره ای به نام سپاه نشده و درجه را نیز ستوان قید کرده، از کجا متوجه میشوند که سپاه بوده شخص؟
  2- آیا اطلاع دارید که اخیرا برای کشور کانادا نیز محدودیت داره این قضیه یا خیر؟

  1. سلام.بعد از ارائه مدارک ،ارگان ها امکان استعلام کارت پایان خدمت را دارند. کشور کانادا نیز سپاه را تحریم کرده است. البته به صورت رندوم استعلام گرفته میشود. (بهتر است خدمت در سپاه به صورت داوطلبانه نباشد).

 12. خب سوالی که اینجا مطرح میشه تو کارت پایان خدمت هیچ اشاره ای به نهاد سپاه نمیشه از کجا میخوان بفهمن شخص سپاه خدمت کرده؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   از طریق fbi چک امکان بررسی در صورت اعتراض وجود دارد

   1. Fbi تو ایران چیکار میکنه مگه به سایت های سپاه و نیروهای مسلح دسترسی داره که میفهمه

 13. خسته نباشید
  برای آمریکا
  برای سرباز معلمان چطور است ؟
  چون کارت پایان خدمت سربازمعلمان هم سپاه میدهد…

  1. سلام و قت بخیر آمریکا کارت پایان خدمت مربوط به سپاه را قبول ندارد…

   1. سلام داشتن کارت پایان خدمت سپاه برای مهجرت به کانادا مشکلی نداره؟؟

    1. با سلام و احترام وقت شما بخیر بطور معمول مهاجرت برای کادر و پرسنل سپاه مقدور نمیباشد اما صرفا سرباز سپاه بوده باشید مشکلی ندارد

 14. خب سوالی که اینجا مطرح میشه تو کارت پایان خدمت هیچ اشاره ای به نهاد سپاه نمیشه از کجا میخوان بفهمن شخص سپاه خدمت کرده

  1. از درجه های رزم دار و رزم آور و رزم یار که به ترتیب معادل استوار، گروهبان و سرجوخه هست در ارتش میتونن بفهمن البته اگر از کارت پایان خدمت و ترجمه اش رو بخوان

  2. از درجه های رزم دار و رزم آور و رزم یار که به ترتیب معادل استوار، گروهبان و سرجوخه هست در ارتش میتونن بفهمن البته اگر از کارت پایان خدمت و ترجمه اش رو بخوان

 15. سلام اگر ۶ماه اخر سربازی به عنوان کادر درمان تو بیمارستان سپاه باشه برای مهاجرت به کانادا یا امریکا مشکلی هست؟

  1. باسلام در صورتی که کارت پایان خدمت از سپاه دریافت کرده باشید برای مهاجرت مشکل بوجود میاید

  2. ازنظرمن سپاه یعنی امنیت بدون سپاه ایران امنیت نخواد داشت خدا نگهدارهمه سپاه و کارکنان سپاه باشه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/3

جمعه

1402/12/4

شنبه

1402/12/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید