کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

سربازان در انتهای دوره آموزشی بر اساس گزینش و اعلام نیازی که توسط ارگان های مختلف صورت می گیرد، تقسیم بندی می شوند. (برای کسب اطلاعات بیشتر از موضوع تقسیم بندی، مقاله نحوه تقسیم سربازان بعد از آموزشی را مطالعه بفرمایید.)

در این میان، مشمولان خدمت سربازی، بهترین یگان برای خدمت سربازی را ارگان نظامی سپاه می شناسند که این امر به دلیل برخورداری از مزایای مختلف این ارگان به نسبت سایر ارگان ها است.

نکته قابل توجه در رابطه با این افراد امکان خروج از کشور و دریافت گذرنامه کشورهای اروپایی و آمریکا بعد از خدمت می باشد که توجه بسیاری از مشمولان را به خود جلب کرده است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با تاثیر کارت پایان خدمت سپاه و اخذ گذرنامه کشورهای مختلف آشنا کنیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر کارت پایان خدمت سپاه بر خروج مشمولان از کشور

خدمت در ارگان نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت امریه، نخبه و یا نیروی ساده در حالت کلی برای اکثر کشورهای جهان مانعی در پروسه اخذ ویزا محسوب نشده و تاثیر چندانی نیز بر شرایط سفر و یا مهاجرت افراد نخواهد داشت.

در این میان تنها کشوری که تا حدودی خدمت سپاه مهاجرت به آن را تحت الشعاع قرار دهد، کشور آمریکاست.

همانطور که می دانید این کشور عموما مقررات سختگیرانه ای را در رابطه با ایرانیان به اجرا گذاشته و یکی از مسائلی که همواره مورد توجه قرار این کشور برای اعطای ویزای قرار می گیرد، ارگان خدمت افراد و نحوه همکاری با نیروی های نظامی است.

تا پیش از سال ۲۰۱۹ چنانچه شما در سپاه خدمت می کردید، در جلسه مصاحبه سفارت، این شانس را داشتید تا خدمت خود در سپاه را تقسیم بندی سازمان نظام وظیفه عنوان کرده و در حقیقت نقش خود را در این امر بی تاثیر جلوه دهید.

متاسفانه از سال ۲۰۱۹ با افزایش سختگیری ها بر ارگان سپاه و قرار گرفتن این نهاد نظامی در لیست تحریم های سازمان تروریستی، شرایط اخذ ویزا برای مشمولانی که در این نهاد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، با دشواری هایی همراه شده است.

علت این امر آن است که عموما مسئول مربوطه در سفارت بر اساس همکاری شخص با این نهاد نظامی می تواند تصمیم به رد درخواست ویزای وی بگیرد.

به همین دلیل ویزاهایی که پیش از تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ صادر شده بود، برای ایالات متحده قابل پذیرش اعلام شده اما پس از این تاریخ در حالت فعلی، سفر به کشور آمریکا برای مشمولانی که دارای کارت پایان خدمت سپاه هستند، با چالش های جدی رو برو است.

تاثیر کارت پایان خدمت سپاه بر خروج مشمولان از کشور

آیا سربازی سپاه برای مهاجرت به دیگر کشورها ایجاد مشکل می کند؟

برای دریافت گذرنامه کشورهای مختلف، متقاضیان معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست روادید را پرداخت می کنند.

متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولگری خواهد داشت که این افسر برای تصمیم گیری در این زمینه که متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت روادید کشور مقصد است یا خیر، اختیار تام خواهد داشت.

پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری برای وی روادید لازم برای سفر به کشور مقصد را صادر می نماید.

بطور کلی اینکه شما سربازی خود را در چه ارگانی گذرانده باشید، برای اکثر کشورها اهمیت چندانی ندارد و شما در مصاحبه سفارت باید به مسئول مربوطه شرایط خدمت خود را به مختصر توضیح دهید که فرد تصمیم گیرنده برای این موضوع (محل خدمت) نبوده اید.

البته چنانچه شما جزء افرادی باشید که در پروژه های مهم نظامی با سپاه همکاری داشته و یا بصورت افتخاری مدتی در کادر سپاه حضور داشته باشید، ممکن است در مورد نحوه فعالیت های گذشته شما تحقیقاتی صورت گیرد و پروسه اخذ ویزای شما میزانی طولانی تر شود.

توصیه می شود در بحث سربازی سپاه و مهاجرت سعی کنید تا همواره اطلاعات دقیق و درستی را به اداره مهاجرت کشور مقصد خود ارائه دهید؛ چرا که در صورت عدم احراز این صحبت ها، عواقب جدی متوجه شما خواهد شد.

آیا سربازی سپاه برای مهاجرت به دیگر کشورها ایجاد مشکل می کند؟

تاثیر خدمت در سپاه بر مهاجرت تحصیلی دانشجویان

همانطور که اشاره کردیم، شما برای مهاجرت تحصیلی در کشورهای مختلف اروپایی، مشکلی از بابت کارت پایان خدمت سربازی خود نخواهید داشت.

علت این امر آن است که به جز کشور آمریکا، سایر کشور ها دستورالعمل مشخصی برای مقابله با افرادی که در گذشته به عضویت سپاه درآمده باشند نداشته و صرفا رزومه تحصیلی و پژوهشی افراد را مورد بررسی قرار می دهند.

آیا خدمت در سپاه مانع از ورود به امریکا می شود؟

به طور مشخص و دقیقی نمی توان پاسخی برای این سوال مطرح کرد؛ چرا که این امر در نهایت به تشخیص سفارت مربوطه کشور مقصد بستگی داشته و قانون مبنی بر عدم اجازه ورود ایرانیان به آمریکا در حال حاضر وجود ندارد.

به همین دلیل افراد به ویژه برای روش های مهاجرت نخبگی، تحصیلی و ورزشکار قهرمان شانس مهاجرت به آمریکا را خواهند داشت؛ اما در نهایت این به تصمیم سفارت بستگی داشته و مشخصا نمی توان دستورالعملی یا نتیجه ای برای آن ارائه کرد.

آیا خدمت در سپاه مانع از ورود به امریکا می شود؟

سخن آخر

افرادی که خدمت سربازی خود را در نهاد سپاه به عنوان امریه و یا نیروی ساده می گذرانند، عموما نسبتا به امکان خروج از کشور و سفر به کشورهای مختلف دچار سوال می شوند.

این افراد به طور مشخص برای سفر و مهاجرت به کشورهای اروپایی مشکلی نداشته و نیازی به نگرانی در این مورد نخواهد بود.

این حساسیت صرفا مربوط به کشور آمریکا بوده و در مراحل مختلف بر اساس نظر آفیسر سفارت، برای آن تصمیم گیری می شود. چنانچه شما خدمت خود را در سپاه به پایان رسانده اید، به جز کشور آمریکا برای سفر به باقی کشورها مشکلی نخواهید داشت.

چنانچه مشکل یا سوالی در خصوص موضوع مورد بحث برایتان بوجود آمده، با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا مشاورین متخصص این مجموعه شما را در کمترین زمان ممکن راهنمایی کرده و به پاسخ سوال هایتان برسانند. از همراهی شما با مرکز مشاوره آویژه سپاس گزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتتاثیر خدمت در سپاه بر اخذ ویزا و مهاجرت به کشورهای مختلف به چه صورت است؟

مشمولانی که دارای کارت پایان خدمت سپاه بوده و به طور مشخص قصد سفر و یا مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، مشکلی نخواهند داشت و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

سوال علامتآیا دارا بودن کارت پایان خدمت سپاه، مشکلی برای ورود و مهاجرت به کشور آمریکا محسوب می شود؟

این امر به تصمیم آفیسر سفارت بستگی داشته و نمی توان قاعده کلی برای آن مشخص کرد.

کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه کارت پایان خدمت سپاه و تاثیر آن بر خروج از کشور سربازان

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 11 نظر:
 1. باسلام من سربازی سال ۸۱در سپاه گذراندم و سرباز عادی بودم مشکلی برای مهاجرت به آمریکا ندارم؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای مهاجرت به آمریکا نباید در سپاه دوره گذارنده باشید چون امکان رد شدن شما در سفارت بالا هست

 2. خب سوالی که اینجا مطرح میشه تو کارت پایان خدمت هیچ اشاره ای به نهاد سپاه نمیشه از کجا میخوان بفهمن شخص سپاه خدمت کرده؟؟؟

 3. خسته نباشید
  برای آمریکا
  برای سرباز معلمان چطور است ؟
  چون کارت پایان خدمت سربازمعلمان هم سپاه میدهد…

 4. خب سوالی که اینجا مطرح میشه تو کارت پایان خدمت هیچ اشاره ای به نهاد سپاه نمیشه از کجا میخوان بفهمن شخص سپاه خدمت کرده

  1. از درجه های رزم دار و رزم آور و رزم یار که به ترتیب معادل استوار، گروهبان و سرجوخه هست در ارتش میتونن بفهمن البته اگر از کارت پایان خدمت و ترجمه اش رو بخوان

  2. از درجه های رزم دار و رزم آور و رزم یار که به ترتیب معادل استوار، گروهبان و سرجوخه هست در ارتش میتونن بفهمن البته اگر از کارت پایان خدمت و ترجمه اش رو بخوان

 5. سلام اگر ۶ماه اخر سربازی به عنوان کادر درمان تو بیمارستان سپاه باشه برای مهاجرت به کانادا یا امریکا مشکلی هست؟

  1. باسلام در صورتی که کارت پایان خدمت از سپاه دریافت کرده باشید برای مهاجرت مشکل بوجود میاید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

دوشنبه

1402/1/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید