مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

طی سالیان اخیر، شاهد استقبال قابل توجه مشمولین سربازی از سامانه های مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه هستیم، که این موضوع نشان از اهمیت دوره خدمت سربازی اجباری برای جوانان دارد.

افراد می توانند با برقراری تماس تلفنی با کارشناسان برخط آویژه، از آخرین تغییرات مربوط به قوانین نظام وظیفه مطلع شده و شرایط خود را با آنها به اشتراک بگذارند.

طی این جلسات کارشناس با کسب اطلاع از شرایط مشمولین، شانس آنها را برای دریافت تسهیلاتی نظیر امریه سربازی، کسری خدمت، معافیت از رزم و معافیت سربازی را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط بودن، به مشمولان در این مسیر کمک می کنند.

مشاوره نظام وظیفه در چه زمینه هایی می تواند مفید باشد؟

مشاوره در حیطه خدمت سربازی، تقریبا در تمامی مسائلی که شما نیازمند هستید، انجام می شود.

مشاورین مرکز مشاوره آویژه، از قبل از اعزام به خدمت شما و حتی در طول خدمت شما نیز در کنار شما هستند و با راهنمایی شما، مسائل و مشکلات پیش آمده برای شما را حل می کنند.

در ادامه مطلب، به عمده ترین و مهم ترین این خدمات اشاره خواهیم کرد.

امریه سربازی

امریه سربازی

امریه سربازی، امتیازی است که سازمان نظام وظیفه برای کسانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر هستند، ارائه می دهد و با استفاده از آن، مشمول در عوض حضور در پادگان بعد دوره آموزشی وارد شرکت و نهادهای دولتی شده و مدت ۲۴ ماه در این ارگان ها همانند سایر کارمندان کار می کند.

هر ساله جزئیات مربوط به ثبت نام امریه در اطلاعیه سازمان های مربوطه برای متقاضیان از قبیل رشته های تحصیلی مورد نیاز، مهارت ها، معدل و سایر مشخصات شرح داده شده و نحوه پذیرش مشمولان اعلام می شود.

لازم به ذکر است، اکثر ارگان های برای پذیرش امریه، کسری خدمت را قبول نکرده و چنانچه از مدت زمان قابل توجهی کسری برخوردار هستید، بهتر است بدانید که شانس اخذ امریه شما کمتر از سایر افراد است.

حقوق سربازان امریه طبق آخرین اطلاعیه ستاد نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۱ همانند سایر سربازان محاسبه شده و هیچگونه تفاوتی میان آنها نمی باشد.

معافیت خدمت سربازی

معافیت خدمت سربازی برای مشمولین اهمیت زیادی داشته و به همین علت عموم سربازان جویای آخرین اخبار مربوط به قوانین معافیت پزشکی، معافیت کفالت، سرباز قهرمان، طلاق والدین و… هستند.

باید به اطلاع برسانیم که معافیت دائم مشمولین به نظر نهایی شورای پزشکی و کارشناس نظام وظیفه انجام گرفته و شامل مراحلی است که هر فرد بر اساس نوع معافیت مدنظر خود، باید از آنها اطلاع کسب کند.

شما با برقراری تماس تلفنی با مرکز مشاوره آویژه، این این امکان را خواهید داشت تا با آخرین تغییرات قوانین مربوط به معافیت خدمت آشنا شوید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معافیت پزشکی

اطلاعات مربوط به بیماری ها و نارسایی هایی که به اخذ معافیت دائم خدمت مشمولان منجر شود، در آیین نامه های سازمان نظام وظیفه اشاره شده است.

پونزاین بیماری ها عمدتا مربوط به مواردی بشرح زیر هستند:

در نهایت شرایط مشمولان با بررسی شورای پزشکی نظام وظیفه انجام گرفته و بر این اساس ممکن است به مشمولین، طول درمان، معافیت موقت، معاف از رزم و در موارد حاد معافیت دائم از خدمت اعطا شود.

معافیت تحصیلی

رایج ترین و متداول ترین نوع معافیت، معافیت تحصیلی می باشد و برای کسانی که مشمول خدمت سربازی هستند ولی قصد ادامه تحصیل دارند، صادر می شود.

این نوع معافیت تبصره های بسیاری دارد که اگر از آن ها آگاهی نداشته باشید، می تواند برای ادامه تحصیل شما دردسر ساز شود.

سنوات تحصیلی دانشجویان، میزان معافیت آنها را مشخص می سازد، که این امر برای داوطلبان دوره کارشناسی ۵ سال، دوره کارشناسی ارشد ۳ سال و دوره دکتری تخصصی ناپیوسته ۶ سال می باشد.

معافیت کفالت

پونزبرخی از انواع معافیت کفالت و شرایط آن، بشرح زیر است:

هنگامی که پدر و یا مادر شما دارای سن زیاد و شرایط خاصی همانند بیماری های مزمن هستند، معافیت کفالت به مشمولین خدمت سربازی تعلق می گیرد.

معافیت کفالت پدر، بر اساس سن سرپرست خانوار فرد مشمول اعطا شده و در حال حاضر شرط سنی این معافیت برخورداری از ۷۵ سال تمام است. البته نوع دیگری از معافیت کفالت پدر نیز وجود دارد که مربوط به کفالت پدر از کارافتاده شده و بر اساس بیماری سرپرست خانوار ارائه می شود. بررسی و رسیدگی به شرایط از کارافتادگی پدر، در نهایت توسط کارشناس نظام وظیفه انجام خواهد شد.

معافیت کفالت مادر؛ این معافیت در صورت جدایی والدین برای نگهداری فرد مشمول از مادر خود بعد از ۳۶ ماه (سه سال) از تاریخ درخواست معافیت اعطا می شود.

معافیت کفالت سرپرستی خواهر؛ این معافیت برای مشمولینی که است که سرپرست خانواده خود را (پدر) از دست داده باشند و به دلیل نقش سرپرستی و مسئولیتی که در تامین مخارج سه خواهر تنی خود دارند، امکان اعزام به خدمت برای آنها فراهم نمی باشد.

معافیت کفالت سرپرستی برادر، چنانچه پدر مشمول فوت کرده باشد و فرد از برادری زیر ۱۸ سال که نیاز به سرپرستی دارد، برخوردار باشد، می تواند برای دریافت معافیت کفالت برادر اقدام کند.

معافیت خدمت سربازی

کسری خدمت سربازی

کسری خدمت سربازی نیز همانند معافیت، دارای شرایط خاص خود است و قوانین و تبصره های متعددی دارد. معمولا شرایط استفاده از کسری خدمت سربازی، در مدت کوتاهی قابل استفاده است.

به عنوان مثال در حال حاضر کسری خدمت ایثارگری فقط برای تعداد محدودی از افراد ارائه می شود و افرادی که زودتر اقدام کنند، در اولویت قرار می گیرند.

پونزاز جمله مهم ترین راه های دریافت کسری خدمت، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسری خدمت بسیج

آسان ترین راه گرفتن کسری خدمت، کسری خدمت بسیج است؛ زیرا شما می توانید با عضویت فعال در بسیج حداکثر به مدت ۶ ماه کسری خدمت بگیرید.

 • کسری خدمت ایثارگری

افرادی که فرزند رزمندگان داوطلب هشت سال دفاع مقدس هستند، با توجه به طول مدت حضور پدر خود در جبهه، می توانند از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند.

 • کسری خدمت منطقه محروم

افرادی که قرار است در مناطق محروم خدمت کنند، به طور خودکار از ۳ ماه کسری خدمت منطقه محروم بهره مند می شوند.

 • کسری خدمت پروژه و نخبگی

افرادی که توسط ستاد ملی نخبگان به عنوان نخبه شناسایی می شوند نیز می توانند با انجام پروژه های مرتبط با سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح، از کسری خدمت سربازی بهره مند شوند. این کسری خدمت برای دانشجویان عادی نیز در دسترس بوده و دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر، می توانند برای دریافت آن از سازمان نظامی پرس و جو کنند.

دقت داشته باشید تمامی مواردی که در مورد معافیت و کسری گفته شد، گاها دارای مراحل بسیار طولانی هستند. مشاوران نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه با آگاهی از تمامی این مراحل می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت به مقصود خود برسید.

تغییر مداوم قوانین نظام وظیفه

شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که اطلاعات ما در مورد موارد مختلف نظام وظیفه اکثرا اشتباه است، به خاطر این است که قوانین به سرعت تغییر می کنند و یا هر قانون دارای ماده و تبصره خاصی است.

این تغییرات عمدتا به منظور اصلاح قوانین است. خصوصیت یک مشاور خوب این است که همیشه اطلاعات به روز داشته باشد و از تمامی این تغییرات آگاهی داشته باشد تا بتواند به درستی مراجعه کننده را هدایت کند.

تغییر مداوم قوانین نظام وظیفه

مسائل و مشکلات حقوقی قوانین سربازی

قبل از اعزام به خدمت و یا در حین خدمت سربازی، ممکن است مشکلات حقوقی پیش بیاید. به عنوان مثال امکان دارد شما قبل از اعزام به خدمت، غیبت کرده باشید و ندانید که می شود با طرحی تحت عنوان توجیه غیبت از مجازات آن رهایی یابید.

ممکن است سوالاتی در مورد اضافه خدمت برایتان پیش بیاید هم چنین ممکن است در حین خدمت سربازی دچار آسیب جسمی شوید. همه این موارد از طریق راه های قانونی و حقوقی قابل پیگیری هستند، به شرطی که شخص مشاور شما از همه موارد آگاهی کامل داشته باشد.

مرکز مشاوره آویژه با فراهم کردن شرایط مشاوره غیر حضوری از ابتدای آغاز فرآیند اعزام به خدمت شما تا تاریخ اعزام و بعد از آن نیز همراه شما است تا بتوانید این دوران را به راحتی پشت سر بگذارید.

شرایط نظام وظیفه خارج از کشور

مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه، در زمینه شرایط خروج از کشور مشمولان نظام وظیفه، می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

پونزمراحل خروج از کشور مشمولان نظام وظیفه، بشرح زیر است:

اولین مرحله در این زمینه، اخذ کد سخا است. شما باید به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک نظامی مراجعه نمایید.

دومین مرحله ورود به درگاه خدمات الکترونیک ناجا به نشانی که در سطر های بالا ذکر شد است.

سومین مرحله ثبت اطلاعات شخصی است که شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس محل زندگی خود و کد پستی است.

چهارمین مرحله این است که داده ها و اطلاعات مربوط به کشوری که قصد رفتن به آن را دارید ثبت کنید. این اطلاعات شامل کشور مقصد شما است؛ همچنین تاریخی که شما قصد خروج از کشور را دارید و به همین ترتیب تاریخی که شما به کشور باز می گردید.

نکته قابل توجه این است که شما باید نوع سفر خود مشخص نمایید، که یکی از دسته های علمی، زیارتی، سیاحتی، مطالعاتی، ورزشی و پیگیری درمان خواهد بود.

نکته خیلی مهمتر این است که تاریخ درخواست خروج از کشور شما، معیار تعیین کننده شما به ورود و خروج از کشور است؛ در نتیجه هنگامی که تاریخ ورود و خروج خود را ثبت می کنید، بسیار دقت نمایید.

مرحله بعدی بین یکی از این دو گزینه یکی را انتخاب کنید: ۱- دانشجویی ۲- دارای برگه آماده اعزام به خدمت

مرحله بعدی هزینه ۳۵۰۰ تومان را می بایست در سایت نظام وظیفه پرداخت نمایید. توجه کنید که زمانی که شما گزینه دانشجویی را انتخاب می کنید، درخواست شما به صورت سیستمی به سامانه دانشگاه شما ارسال می شود؛ در این صورت وضعیت معافیت تحصیلی شما بررسی می شود. در صورتیکه دانشگاه درخواست معافیت تحصیلی شما را تایید نماید، شما مجاز به خروج از کشور می شوید؛ در صورتی که تایید نشود رد درخواست شما از طرف دانشگاه دیده می شود.

کسری خدمت سربازی

مجازات فرار از سربازی

همانطور که اشاره کردیم، مشمولینی که کارهای اعزام به خدمت را انجام داده و به پادگان های خود معرفی شده‌اند، سرباز وظیفه به حساب می‌آیند. این سربازان پس از حضور در پادگان، باید برای هرگونه تاخیر یا غیبت، با مسئولان پادگان خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

این افراد تنها در تاریخ‌های مشخص شده می‌توانند به مرخصی بروند. برخی از سربازان پس از رفتن به مرخصی، دیگر به محل خدمتی باز نمی‌گردند که این افراد پس از طولانی شدن مدت غیبتشان، به عنوان سربازان فراری از سوی نظام وظیفه شناخته می‌شوند.

سربازان فراری طبق اعلام سازمان نظام وظیفه، با محدودیت هایی برای دریافت تسهیلاتی نظیر وام بانکی، استخدام و… روبرو خواهند شد.

پونزبرخی از مشکلاتی که برای سربازان فراری پیش خواهد آمد، عبارتند از:

 • عدم دریافت هرگونه وام
 • محدودیت برای کاندید شدن در مجلس و سایر شوراها
 • عدم تغییر اصل گواهی نامه یا پایان نامه های دوره های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارت خانه های مربوطه
 • عدم صدور پروانه کسب و عضویت در شرکت های تعاونی
 • عدم استخدام به هر صورت در موسسات دولتی

موارد ذکر شده، متداول ترین سوالات مشاوره نظام وظیفه بودند که اکثر مشمولان خدمت سربازی با آنها مواجه هستند؛ ما سعی کردیم در مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه آنها را مطرح نماییم.

مشاوره سربازی (آنلاین و تلفنی)

مشمولان نظام وظیفه می توانند با برقراری ارتباط با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره آویژه ارتباط برقرار کرده و بصورت غیرحضوری با آخرین تغییرات مربوط به قوانین نظام وظیفه در سال ۱۴۰۱ آشنا شوند.

مشمولان در ارتباط با کارشناسان این مجموعه، می توانند از شرایط موضوعاتی مانند نحوه خدمت در شهر محل سکونت سربازان، میزان حقوق سربازان، درجه و همچنین روش های دریافت کسری خدمت، که بر اساس شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد، اطلاعات لازم را کسب نمایند.

مشاوره سربازی (آنلاین و تلفنی)

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با مزایای استفاده از سامانه مشاوره تلفنی و اینترنتی نظام وظیفه آویژه آشنا کنیم.

مشمولین با استفاده از این سامانه، می توانند از آخرین تغییرات مربوط به قوانین معافیت، مرخصی سربازان، ایست خدمتی و… آشنا شده و بر اساس شرایط فعلی خود برای استفاده از آنها اقدام کند.

مرکز مشاوره آویژه در ۲۴ ساعت شبانه روز، با برخورداری از کارشناسان مجرب، در حوزه نظام وظیفه آماده پاسخگویی به سوالان مشمولان عزیز در این حوزه می باشد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتانواع معافیت سربازی چیست؟

معافیت کفالت – معافیت پزشکی – معافیت ایثارگری – معافیت موارد خاص – معافیت تحصیلی

سوال علامتچگونه می توان معافیت سربازی گرفت؟

در صورت داشتن شرایط معافیت سربازی، می توانید با در دست داشتن مدارک به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و پس از طی مراحل اداری، منتظر نتیجه موافقت سازمان نظام وظیفه با درخواستتان باشید.

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 869 نظر:
 1. سلام
  برادرم مشکل شنوایی یک گوش داره
  اصلا با گوش راست هیچی نمی شنوه
  رفته دکتر نظام وظیفه گفتن معافیت داره
  ولی در حین تحصیل نمی شه برای معافیت و دیپلم نداره سال آخر هست نمی خواد ادامه بده می خواد سیکل بگیره
  بنظرتون چیکار کنه که که معافیت رو بگیره بدون دیپلم
  اگه دیپلم نداشته باشه معافیت نمی دن؟؟
  اگه معافیت نگیره باید بره سربازی؟حتی با اینکه تایید شده که معافیت داره؟

  1. سلام وقت شما بخیر در حین تحصیل نمیتوان برای این مورد اقدام کرد و باید از تحصیل انصراف داد
   در صورت عدم موافقت با معافیت پزشکی برای ایشان تاریخ اعزام مشخص میگردد

 2. باسلام وقت بخیر خدمت مشاورین نظام وظیفه پسر من حدود ۸ساله گرفتار اعتیاد شدید شده متاسفانه چون پدرش بخاطر مشکلات مالی ۱۱سال در زندان بود و خودم هم به دنبال کار مخارج اجاره و خرج زندگی و پسر بیچاره من در این جامعه پر از مشکل گرفتار دوستای ناباب شده و متولد سال خرداد ۷۷هست حالا با توجه به شرایط بد نامناسب اعتیاد بخاطر شیشه و هروئین که از نظر روانی بدجور آسیب دیده !!برای معافیت سربازی ایشان چه باید کرد؟؟؟؟

  1. سلام برای دریافت معافیت پزشکی، ابتدا باید بیماری های اعلام شده از طرف نظام وظیفه را یک مرور کلی نمایید. چه بسا شما برای دریافت معافیت پزشکی اعتیاد به مواد مخدر اقدام نمایید و موفق نشوید ولی برای بیماری دیگری اقدام نمایید و بتوانید معاف از خدمت شوید. حال که امکان معافیت پزشکی اعتیاد به مواد مخدر را می دهید، باید با طی کردن مراحل زیر گامهای لازم برای دریافت کارت معافیت پزشکی اعتیاد به مواد مخدر را بپیمایید

 3. سلام من یک سربازی هستم که اضافه خدمتی دارم اگر این سنوات خدمتی من از سیستم نظام وظیفه پاک بشه میتونم کسری پدرم رو بییارم یا نه

  1. سلام
   برادرم مشکل شنوایی یک گوش داره
   اصلا با گوش راست هیچی نمی شنوه
   رفته دکتر نظام وظیفه گفتن معافیت داره
   ولی در حین تحصیل نمی شه برای معافیت و دیپلم نداره سال آخر دبیرستان اما نمی خواد ادامه بده می خواد سیکل بگیره
   بنظرتون چیکار کنه که که معافیت دائم رو بگیره بدون دیپلم
   اگه دیپلم نداشته باشه معافیت نمی دن؟؟
   اگه معافیت نگیره باید بره سربازی؟حتی با اینکه تایید شده که معافیت داره؟

   1. سلام وقت شما بخیر در حین تحصیل نمیتوان برای این مورد اقدام کرد و باید از تحصیل انصراف داد
    در صورت عدم موافقت با معافیت پزشکی برای ایشان تاریخ اعزام مشخص میگردد

 4. سلام میخاستم بدونم که اگر غیبت هم داشته باشم ولی دانشگاه قبول بشم بازم معافیت تحصیلی میدن ؟

 5. سلام. من سرباز یگان حفاظت امور اراضی جهاد کشاوزی هستم. حقوق مارو هیچ موقع سر تایم نمیدن. بیست روز بعد اونم با پیگیری زیاد تازه پرداخت میکنن. ممنون میشم پیگیری کنید

 6. سلام وقت بخیر بنده علی سودانی از اهواز مزاحمتون میشم غرض از مزاحمت اینکه پدر من به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم به حکم قطعی شده است و تقریبا ۸ سال داره کیفر سپری میکنه بنده هم تک پسرم و ۳تا خواهر دارم ۲ تا از خواهرام ازدواج کردن و درحال حاضر منو مادرم باخواهر کوچیکم در منزل هستیم بغیر از این من بتازگی فارغ التحصیل شدم (کارشناسی حقوق بامعدل ۱۸:۲۱ )غیبتی چیزی هم ندارم بعلاوه و بر توضییحات فوق چشمام هم ضعیفه اما نمیخوام به معافیت پزشکی اقدام کنم آیا باتوجه به شرایط پدرم میتونم معافیت کفالیت دائم پدرم رو بگیرم؟
  من موقت نمیخوام اگر دائم باشه که بفرمایید وگرنه بازهم بگید درجریان باشم
  باتشکر

  1. سلام خدمت شما، اگر منظور شما سرپرستی خانواده و کفالت است، باتوجه به اینکه پدر در قید حیات است احتمال کم است، بعد از بررسی نظام وظیفه و تایید شرایط پدر نهایتا تا زمان آزادی یا عفو بتوانید معافیت موقت بگیرید.

 7. سلام وقت بخیر. پدرم ۲۴ ماه در جبهه حضور داشته ولی داداشم ۱۴ ماهش رو استفاده کرد و معاف شد. الان من میتوانم ۱۰ ماه باقی مانده را برای کسری خدمت استفاده کنم؟؟ ۴ سال سابقه بسیج فعال هم دارم. چقدر کسری میتونم بگیرم؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

 8. سلام برادر من آموزشی شهید بیگلری مشکین شهر افتاده.تقریبا ۱۰ روز هست تماس نگرفته،هر بارم خودمون زنگ میزنیم پادگان میپرسن کدوم گروهانِ و کدش چنده؛در صورتی که ما کاملا ازش بی خبریم،میخواستم بدونم هیچ راهی نیست شماره ای از گروهان پیدا کرد؟؟؟

 9. سلام من هم اکنون دانشجوی فوریت پزشکی هستم و تاریخ معافیت تحصیلی من تا تاریخ ۱۴۰۱٫۱۱٫۳۰ زده شده است . من تا تاریخ ۱۴۰۲٫۱۱٫۳۰ فرصت معرفی به نظام وظیفه دارم . سوال من این است که ایا من میتوانم در کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟
  و اگر در رشته ای قبول شدم میتوانم از نظام وظیفه معافیت تحصیلی بگیرم ؟

 10. سلام
  من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و ۲ تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

 11. با سلام
  من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و ۲ تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

  1. سلام خسته نباشید ببخشید من الان سرباز هستم یه مدتیه دچار بی میلی شدیدی شدم و دیگه نمیتونم کارای قبلیمو درست انجام بدم حتی داخل خدمت همش احساس بی حالی و تپش قلب و استرس دارم چکار کنم؟؟

 12. با سلام
  من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و ۲ تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

 13. سلام
  ببخشید یسوال داشتم من پدر مادرم از هم جدا شدن سال۱۴۰۰ خودمم ۲۵ سالمه سال ۹۸ از دانشگاه انصراف دادم میخواستم ببینم راهی هست که من برای معافی اقدام کنم یا باید در حین خدمت اقدام کنم
  اصلا توی همچین مواردی معاف میکنند؟؟
  یا باید کل خدمتم رو انجام بدم

  1. سلام خدمت شما، باتوجه به تاریخ انصراف، شما حداکثر تا سال ۹۹ مهلت داشتید وارد غیبت نشوید درحال حاضر به دلیل غیبت امکان معافیت ندارید مگر اینکه درخواست توجیه غیبت ثبت کنید.

   1. باسلام درودفروان برشما دوستان زحمت کش بنده متولد۵۸هستم وسال ۷۷به خدمت اعزام شدم ودراموزشی تجدیددوره شدم به خاطرمشلات مالی خلاصه چندین باردستگیروبه زندان رفتم اخرخریدخدمت امدومن توان مالی نداشتم که معافیتم بگیرم برای تحت پوشش کمته امام اقدام کردم به من گفتن بایدکارت پایان خدمت یامعافیت داشته باشی این قانون جدیده قبول نکردنندوحالابنده متاهل بادوفرزندهستم وبیکارم ازعهده خرج زندگی امروزه برنمی یام وحالاتصمیم گرفتم خودمومعرفی کنم بازبه زندان بفرستندراهنمای کنید

 14. سلام من ۵ ساله فراری هستم پدرم پارسال فوت کرده و من تنها پسر مادرم هستم خواستم ببینم اگر خودمو معرفی کنم بعد داخل یگان میتونم درخواست کفالت بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. باسلام
  من ۸سال غیبت دارم و چشمام ضعیف هستن(آمبیلیو پی متوسط هر دو چشم) دارم آیا میتونم معاف از رزم بشم؟

  1. با سلام
   من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و ۲ تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

 16. اگر پرونده داخل بیمارستان دارم ۲روز رفتم دنبالش و یک سال نرفتم دنبال بعد ماه رمضان برم دنبالش پرونده داخل اتاق بایگانی میشه ؟؟ داخل سیستم بزن کد ملی بزنند پرونده بایگانی شده؟؟
  بیمارستان ارتش معافیت سربازی

  1. سلام. خیر بازگشت پی از فرار صرفا در پرونده یگان فید میشود مگر اینکه مدت زمان غیبت زیاد باشد و نیاز به ارجاع به دادسرا نظامی داشته باشید

   1. اگر سرباز فراری بعد یک سال توسط دادگاه بخشید و واحد یگان خدمتی شد ادامه معافیت پزشکی انجام بده؟؟

  2. باسلام
   من ۸سال غیبت دارم و چشمام ضعیف هستن(آمبیلیو پی متوسط هر دو چشم دارم آیا میتونم معاف از رزم بشم؟

  3. سلام آیا استخدامی که تمامی مراحل انجام شده باشد ولی به علت غیبت مجبور به سربازی باشد آیا بعد طی کردن غیبت میتوان استخدام شد در حین سربازی آیا میتوان استخدام شد

  4. با سلام اگر سرباز داخل استان خدمت میکنه چگونه از استان به شهرستان مرخصی بگیره؟؟

  1. سلام پدر من جانباز ۱۵درصد هستش و ۲۷ماه جبهه داشتن که برادر بزرگم از تمام جبهه و سه امتیاز جانبازی استفاده کرد و معاف شد الان۱۲درصد جانبازی دست نخورده باقی مونده ایا میشه این ۱۲ درصد رو برای کسری خدمتم استفاده کنم؟؟؟

   1. سلام بله به ازای هر یک درصد جانبازی ۱۲ روز کسری محاسبه میشود، اگر غیبت نداشته باشید میتوانید از کسری استفاده کنید.

 17. سلام.محل اعزام پسرم ساری و محل خدمت بابلسر و کمترین مسیر ب بابلسر ۵۱ کیلومتره ولی میگن بومی حساب میشه و باید ۲۴ ماه خدمت کنه ؟ برای اعتراض ب کجا مراجعه کنم ؟

   1. سلام همان ایست خدمتی هست که افراد برای ادامه تحصیل در حالی که سرباز هستند استفاده می کنند

    1. باسلام
     من ۸سال غیبت دارم و چشمام ضعیف هستن(آمبیلیو پی متوسط هر دو چشم دارم آیا میتونم معاف از رزم بشم؟

 18. سلام اگر سرباز یک سال فراری باشد پشیبان باشد برگردد به یگان خدمتی اظافه خدمت چگونه ببخشید میشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که حود شما مراجعه کنید شامل تحفیف می شوید ولی به طور کامل بخشیده نمی شود

 19. سلام من اعزامی ۱/۱۱/۱۴۰۰ هستم متولد ۱۳۸۲هستم
  الان هم تو یگانم هستم با مدرک دیپلم. الان واقعا فکرم مشغوله ایست خدمتی بزنم برم ب تحصیلاتم برسم واقعا پشیمونم ک ادامه تحصیل ندادم از یک طرفم میگم خانواده میگن ک عرضه خدمت کردن نداری و…
  میخواستم ببینم میشه ایست خدمتی زد اگر میشه چگونه با تشکر❤️

  1. سلام من هم مثل شما شدم.
   مرداد برای ثبت‌نام دانشگاه اقدام کنید. دانشگاه پیام‌نور یا آزاد بدون آزمون.
   بعد به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و نامه دانشگاه را بدهید، پلیس +۱۰ به شما نامه می‌دهد، البته شروع ایست خدمت از زمان ثبت‌نام شروع می‌شود، یعنی شما باید تا آخر شهریور خدمت کنید. سعی کنید که دانشگاه را راضی کنید تا تاریخ شروع تحصیل شما را زودتر بزند، مثلا از ۲۰ شهریور که ایست خدمت شما زودتر شروع بشود.
   موفق باشید

  2. باسلام من از سال نود دو پنج ماه بیشترخدمت نکردم بعد فرار کردم الان میشه برای خرید سربازی اقدام کنم

 20. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم شرایط معافیت خدمت سربازی برای برادر های دوقلو وجود داره؟

  1. باسلام
   من ۸سال غیبت دارم و چشمام ضعیف هستن(آمبیلیو پی متوسط هر دو چشم دارم آیا میتونم معاف از رزم بشم؟

 21. سلام.وقت به خیر.من متولد ۱۳۷۹/۰۲/۰۵هستم.من سال ۹۷برای اولین بار کنکور دادم و اون زمان برای سربازی مشکلی نداشتم چون هنوز دانش آموز محسوب میشدم. سال بعدش هم ۹۸بود که کنکور دادم و اون زمان هم مشکلی نبود.برای کنکور سال ۹۹که مشمول محسوب میشدم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که بتونم کنکور شرکت کنم و معافیت تحصیلی ۵ساله تحصیل در دانشگاه پیام نور گرفتم.سال ۹۹قبول نشدم و ۱۴۰۰هم که شرکت کردم همینطور.الآن میخاستم بدونم من اگه بخوام کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم و دانشگاه دولتی مثل دانشگاه فرهنگیان یا هر دانشگاه دیگه ای قبول بشم بعد از قبولی معافیت تحصیلی ویژه تحصیل در دانشگاهی که قبول شدم بهم تعلق میگیره یا خیر؟یعنی همون یه بار که از معافیت تحصیلی پیام نور استفاده کردم دیگه نمیتونم در صورت قبولی تو هر دانشگاهی از معافیت تحصیلی استفاده کنم.هیچ راهی نداره.اگه قبول بشم هم می‌فرستنم سربازی و قبولیم لغو میشه؟ هیچ راهی نداره؟

  1. سلام. شما در طول تحصیل دانشگاهی میتوانید یکبار انصراف دهید و مجددا برای همان مقطع معافیت تحصیلی دریافت کنید.

 22. بیست سالمه و با وجود اینکه رسما شامل معافیت کفالت میشم ، اما به دلیل نداشت اطلاعات اقدامی نکردم… الان که ۲۰ سالمه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید برم؟
  (در سن ۱۸ سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد و در حال حاظر مشغول به کار هستم نه تحصیل)

  1. سلام خدمت شما،اگر بتوانید مدارکی مبنی بر موجه بودن غیبت آماده کنید و غیبت شما توجیه شود امکان معافیت دارید،البته میتوانید از نظام وظیفه استان تهران نیز به صورت حضوری وقت ملاقات مردمی بگیرید و مشکل را در میان بگذارید.

 23. بیست سالمه و با وجود اینکه رسما شامل معافیت کفالت میشم ، اما به دلیل نداشت اطلاعات اقدامی نکردم… الان که ۲۰ سالمه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید برم؟
  (در سن ۱۸ سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد و در حال حاظر مشغول به کار هستم نه تحصیل)

  1. سلام خدمت شما،اگر بتوانید مدارکی مبنی بر موجه بودن غیبت آماده کنید و غیبت شما توجیه شود امکان معافیت دارید،البته میتوانید از نظام وظیفه استان تهران نیز به صورت حضوری وقت ملاقات مردمی بگیرید و مشکل را در میان بگذارید.

 24. بیست سالمه و با وجود اینکه رسما شامل معافیت کفالت میشم ، اما به دلیل نداشت اطلاعات اقدامی نکردم… الان که ۲۰ سالمه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید برم؟
  (در سن ۱۸ سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد و در حال حاظر مشغول به کار هستم نه تحصیل)

 25. با سلام و احترام. اینجانب هم در پروژه جایگزین خدمت مرکز نخبگان نیروهای مسلح شرکت کردم و هم در امریه استانداری گیلان. برای هر دو سازمان مذکور هم یک دفترچه اعزام به تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ارائه دادم. به محض آنکه از امریه استانداری گیلان مطمئن شدم، از پروژه جایگزین خدمت مرکز نخبگان نیروهای مسلح انصراف دادم. به این صورت که مرکز نخبگان نیروهای مسلح، نامه انصراف را به من دادند و گفتند که این نامه را به نظام وظیفه تهران تحویل دهید. نامه انصراف را به نظام وظیفه تهران تحویل دادم و نظام وظیفه تهران، دفترچه اعزام بنده را ابطال کردند. دقیقا روز بعد از انصراف، دوباره یک دفترچه اعزام جدید با همان تاریخ اعزام دفترچه ابطال شده قبلی، از پلیس +۱۰ دریافت کردم و دفترچه اعزام جدید را به استانداری گیلان برای دریافت امریه ارائه کردم. استانداری گیلان، نامه ای به نظام وظیفه ارسال کردند و شرایط بنده و موضوع انصراف بنده از پروژه جایگزین خدمت مرکز نخبگان نیروهای مسلح را توضیح دادند و درخواست کردند تا در صورت امکان امریه بنده در استانداری گیلان با دفترچه اعزام جدید تایید شود. با لحاظ شرایط گفته شده، آیا نظام وظیفه با دریافت امریه اینجانب از استانداری گیلان موافقت خواهد کرد؟

   1. باسلام من از سال نود دو پنج ماه بیشترخدمت نکردم بعد فرار کردم الان میشه برای خرید سربازی اقدام کنم

 26. باسلام
  طبق قانون جدید معافیت دوفرزندی و سن بالای ۳۰سال ایا این امر شامل سربازان فراری میشود
  مثلا ۱۰ماه خدمت کرده و مرتکب فرار شده
  باتشکر

  1. سلام فعلا این طرح درحال اجرایی شدن نیست و تایید نهایی نشده، درصورت تایید و صدور جزئیات باید شرایط بررسی شود.

 27. سلام و دردو
  من در ارتش خدمت کردم برای ادامه تحصیل ایست خدمتی گرفتم. حالا برای ادامه خدمت مدارک را به سپاه تحویل دادم تا پذیرش سپاه بشوم، آیا امکان دارد که نظام وظیفه به علت سابقه خدمت قبلی من با افتادن من در سپاه موافقت نکند؟ اصلا نظام وظیفه متوجه می شود که من قبلا یک بار به خدمت اعزام شدم؟

  1. سلام ،بله تمام سوابق شما ثبت سیستمی شده و امکان ادامه خدمت در سپاه ندارید، باید برای ادامه خدمت خودرا به یگان خدمتی معرفی کنید.

 28. سلام و درود بر شما
  من سال ۹۸ به خدمت اعزام شدم و بعد از آموزشی و یک ماه در یگان برای ادامه تحصیل ایست خدمتی گرفتم، محل خدمت من ارتش بود. حالا برای ادامه خدمت می توانم سربازی را در سپاه بگذرانم. برای گرفتن پذیرش سپاه همه مدارک لازم را دارم، فقط نگران این هستم که شاید کدملی من را بدهند و نظام وظیفه متوجه بشود که من ارتش بودم و قبول نکند و دوباره بیفتم ارتش …
  پیشاپیش از پاسخگویی شما تشکر می کنم.

  1. سلام خیر بعد از ایست خدمتی بلافاصله باید خودرا به یگان خدمتی معرفی کنید و مشغول ادامه خدمت شوید.

 29. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما قرار ازمزاحمت و وقت گران بهای شما خواستارم عاجزانه و خالصانه نسبت به سوال بنده جوابگو باشید ممنون من سرباز اعزامی ۱/۳/۹۹هستم و تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۰تصویه بنده بوده متاسفانه من در حین خدمت دچار سانحه و ضعف از ناحیه زانو شدم و حدود دوماه برای استراحت از خود بیمارستان نظام استراحت پزشکی گرفتم و متاسفانه مجدد که دوروز قبل از برای حضور زدن در یگان خواستم اقدام کنم مورد اسابت خورو قرار گرفتم و پا بنده شکست و از اونم حدود ۲ماه استراحت گرفتم که حدودا میشه ۴ماه و با پایه شکسته و تو گچ خودمو بعد از اتمام ۲ماه اعزام کردم و همه استراحت های دکتر مورد تایید قرار گرفت در بیمارستان نظام و بهداری یگان خواستم بدونم آیا خلعی که به طور ناگهانی اتفاق افتاد و من برای نخوردن خلع بیشتر به یگان مراجعه کردم آیا بخشیده میشه که من برای بهبود یافتن مراجعات خود را اقدام کنم بعد از اتمام خدمت یا خیر بخشیدن خلع از نظر دکتر که هم استراحت زیاد و نتونستن خدمت کردن بخشیده میشه یا ن ممنونم از همراهتون ❤️

  1. سلام خدمت شما، بخشیدن خلاء بستگی به نظر دادسرای نظام و همچنین دلایل و مدارک شما دارد،درصورتی که مورد قبول واقع شود مشکلی نیست.

 30. سلام
  من ۱۸ سالمه و مادرم ۱۶ سالگیم فوت شده
  پدرمم ۶۳ سالشه… الحمدلله سالمه ولی سرکار نمیره و حقوق بازنشستگیش کفاف نمیده برای همین من خرج خونه رو میدم
  راهی برای معافیت کفالت هست؟

 31. سلام،اینجانب دانشجو هستم و تک فرزند خانواده هستم پدرم بیسواد و کر و لال میباشد مادرم مریض احوال و بیسواد هستند میخواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم ممنون

  1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما قرار ازمزاحمت و وقت گران بهای شما خواستارم عاجزانه و خالصانه نسبت به سوال بنده جوابگو باشید ممنون من سرباز اعزامی ۱/۳/۹۹هستم و تاریخ ۱/۱۰/۱۴۰۰تصویه بنده بوده متاسفانه من در حین خدمت دچار سانحه و ضعف از ناحیه زانو شدم و حدود دوماه برای استراحت از خود بیمارستان نظام استراحت پزشکی گرفتم و متاسفانه مجدد که دوروز قبل از برای حضور زدن در یگان خواستم اقدام کنم مورد اسابت خورو قرار گرفتم و پا بنده شکست و از اونم حدود ۲ماه استراحت گرفتم که حدودا میشه ۴ماه و با پایه شکسته و تو گچ خودمو بعد از اتمام ۲ماه اعزام کردم و همه استراحت های دکتر مورد تایید قرار گرفت در بیمارستان نظام و بهداری یگان خواستم بدونم آیا خلعی که به طور ناگهانی اتفاق افتاد و من برای نخوردن خلع بیشتر به یگان مراجعه کردم آیا بخشیده میشه که من برای بهبود یافتن مراجعات خود را اقدام کنم بعد از اتمام خدمت یا خیر بخشیدن خلع از نظر دکتر که هم استراحت زیاد و نتونستن خدمت کردن بخشیده میشه یا ن ممنونم از همراهتون ❤️

   1. سلام خدمت شما، بخشیدن خلاء بستگی به نظر دادسرای نظام و همچنین دلایل و مدارک شما دارد،درصورتی که مورد قبول واقع شود مشکلی نیست.

 32. سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  آیا فردی که بعد از ۱۸ سال شدن برای معافیت تحصیلی ( پلیس +۱۰ و …) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده کند (یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟
  من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن ۲۰ سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

  1. این دقیقا سوال منم هست.
   با وجود اینکه گواهی کفالت دارم (در سن ۱۸ سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد) اما به دلیل نداشت اطلاع اقدامی نکردم… الان که ۲۰ سالمه میتونم اقدام کنم یا باید برم؟

 33. سلام وقتتون بخیر؛
  پدر بنده سال های اخیر ۱۳ ماه سابقه داشته که ۷ ماه از این ۱۳ ماه برای برادرم کسری گرفته…
  در حال حاضر سابقه پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده…
  سوال اول اینکه آیا کسری برای بنده تعلق میگیرد؟!
  و سوال دوم اگر تعلق میگیرد چه اندازه هست تقریبا؟!
  تشکر

 34. سلام
  من دوتا خواهر معلول دارم که هر دوی آنها تحت پوشش بهزیستی هستن و میزان معلویت یکی خیلی شدید و دیگری خفیف هست میخوام از ماده شش بهزیستی استفاده کنم رفتم پلیس +١٠ گفتن باید از بهزیستی نامه برای ماده شش بهزیستی بیاری رفتم اونجا گفتن بخاطری که یکی خفیف زده به شما تعلق نمیگیری ولی تو ماده شش بهزیستی زده دوتا معلول خواهر تو خانواده باشه معاف میشی آیا امکانش هست که بهم تعلق بگیره

 35. سلام وخسته نباشید ما ازپدرم چند سالی هست بی خبریم وبابام دوره جنگ توی ارتش خدمت میکرد والان به غیر کپی کارت ملی وشناسنامه مدرکی ازش نداریم ومن الان برای استخدام در اماکن دولتی سهمیه منطقه جنگی که پدرم بوده رو نیاز دارم من میتونم برم توی نظام وظیفه ارتش کارت پایان خدمت بابام رو درخواست بدم؟بهم میدن
  ممنونمر راهنمایی ام کنید

 36. سلام. من یک چشمم ضربه خورده و نابیناست و مدارک پزشکی هم‌دارم و مدرک تحصیلی ام دیپلم هست . امکان معافی دائم هست؟

 37. سلام
  متولد ۱۶ تیر ۱۳۷۸ هستم که در اسفند ۱۴۰۰ در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل میشوم.
  چقدر فرصت برای معرفی دارم؟
  آیا با توجه به زمان کنکور سراسری مقطع ارشد که بیش از یک سال دیگر است، امکان شرکت در آزمون و اخذ معافیت تحصیلی پس از سپری شدن یکسال را دارم؟
  سپاسگزارم

 38. سلام من تک پسرم و پدرم هم عمل بازکردن عروق قلب انجام داده و تو جوونی عمل سنگین تو شکمش انجام دادن و یک کلیه اش سالمه و اون یکی فقط ۲۰ درصد کار میکنه و بخاطر این بعضا پاهاش ورم میکنه و ۶۲ ساله هست ایا من شانس گرفتن معافیت کفالت رو دارم

  1. سلام خدمت شما اگر نارسایی قلب بعد از درمان نیز ادامه دار باشد و باعث اختلال میشود، امکان معافیت دارید،البته باید پزشک تایید کند که ایشان از کارافتادگی دارند و توان انجام کارها تا حد بالایی از ایشان سلب شده

 39. با سلام من به خاطر جدا شدن پدر و مادرم در سال ۹۳،کارت معافیت کفالت دارم.بعد از این مدتی که حدود ۷ سال جدا شدند.اگه مادرم بخواد مجدد ازدواج داشته باشه وضعیت معافیت من چجوری میشه؟

 40. سلام ببخشید من بچگی پدرو مادرم طلاق گرفتن از اون به بعد پیش مادربزرگم موندم پدربزرگمم فوت کرده راهی هست من بتونم کفالت بگیرم؟

 41. باسلام من مشکل پزشکی دارم پرسیدم گفتن اگه معاف از خدمت نشوم معافیت رزم بهم میدن خواستم بپرسم به چه شماره تماسی باید زنگ بزنم که برای اطلاع دقیق

 42. سلام وقت بخیر من در سن ۱۷ سالگی ازدواج کردم تک پسر هستم پدر مادرم پیر بودن و خرج کش دو خوانوار بودم به همین دلیل نتونستم خودم را معرفی کنم و غایب هستم بلایه ۳۰ سال سن دارم و دو فرزند و هردو شیر می خورند مستجر هستم الانم با ۲تا بچه و خرج دو خوانوار دارم می کشم الان اعلام کردن که بالایه ۳۰سال سن و دوفرزند هر کس دارد معاف هستش پلیس +۱۰رفتم گوفتن به ما اعلام نکردن همچین تری رو الان من باید چی کار کنم به کجا باید مراجعه کنم برای کار اداریم ممنون میشم جواب منو بدید

 43. سلام
  من ۱۰سال پیش از ناحیه زانو مصدوم شدم و رباط صلیبیACLو مینیسک زانو رو عمل کردم
  متاسفانه باز هم همان پا مصدوم شده (پاره شده) و مشکل صاف شدن زانو دارم
  مدرک تحصیلم هم کارشناسی هست
  ایا میتونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم

  1. سلام. در صورت داشتن مشکلات حرکتی میتوانید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید کمسیون با توجه به شدت عارضه رای به معافیت دایم یا معافیت از رزم میدهد.

 44. سلام من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف داده ام حالا دانشجوی روزانه ی پرستاری هستم بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی پرستاری می تونم قبل از گذروندن خدمت سربازی کنکور بدم و با قبولی از پزشکی که مقطعی بالا تر از کارشناسی است دوباره معافیت تحصیلی برام صادر می شه؟
  ممنون از لطفتون

 45. سلام خوبید من فرزند ارشد خانواده هستم تحت پوشش کمیته امداد هستم الان درحال خدمت هستم بیماری پوستی دارم اگ ی روز تو گرما باشم تا یک هفته چشمام از درد باز نمیشن و در اثر گرما بدنم تا ۱۰ روز میسوزع و وزنم زیر ۴۰کیلو است

 46. سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم ۱۲سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید یعنی نمیشه تجدید نظر کنن

  1. سلام خدمت شما، گرفتن کفالت به دانشجو بودن ارتباطی ندارد و مانع نیست ، باتوجه به اینکه تنها پسر بالای ۱۸ سال هستید امکان معافیت دارید ولی اینکه سرپرست مادر هستید مورد بحث قرار گرفته و باید توسط مشاوران بررسی شود.

  2. سلام من متولد سال ۵۸ هستم وکلا خدمت نرفتم دفترچه هم نگرفتم پدر دوسال پیش فوت شده ومادرم دیابت داره ویک برادرم جانباز آیا معافیت شاملم میشه؟؟؟؟

 47. سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم ۱۲سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام خدمت شما، گرفتن کفالت به دانشجو بودن ارتباطی ندارد و مانع نیست ، باتوجه به اینکه تنها پسر بالای ۱۸ سال هستید امکان معافیت دارید ولی اینکه سرپرست مادر هستید مورد بحث قرار گرفته و باید توسط مشاوران بررسی شود.

 48. سلام.ببخشید من فارغ التحصیل سال دوازدهم تو سال ۱۴۰۰ هستم و امسال پشت کنکور.من برگه ی معافیت تحصیلی رو حالا بنا به مشکلاتی نتونستم سر موعد ببرم و بعد از فارغ التحصیلی بردم بهم گفتن ک چون فارغ التحصیل شدی دیگه تو سیستم ثبت نمی شه.ببخشید می خواستم بدونم امسال اگه برای کنکور ثبت نام کنم و قبول بشم مشکلی برام پیش می یاد و اینکه کد نظام وظیفه رو تو برگه ثبت نام کنکور باید چند بزنم؟؟

  1. سلام طبق قوانین از تاریخ آخرین امتحان به مدت یکسال مهلت دارید وارد غیبت نشوید یعنی تا خرداد ۱۴۰۱، اگر بعد از این تاریخ حتی یک روز غیبت بخورید درصورت قبولی دانشگاه نیز امکان ثبت نام ندارید، برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید.

 49. با سلام و عرض ادب اینجانب در تاریخ ۹۹.۸ به دانشگاه آزاد مراجعه کرده و ثبت نام نموده با معافیت پزشکی موقتی که در اختیار داشته ولی به دلایلی نتوانست ادامه بدهد چون معافیت پرشکی موقتی داشت و عدم اگاهی کامل
  از این رو دوباره تاریخ ۹۹.۱۰ به همان دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام کرده دوباره در همان رشته و اینبار معافیت تحصیلی ۴ ساله دریافت کرده و ادامه تحصیل می دهم اکنون و به تازگی متوجه شدم که ثبت نام قبلیم۹۹.۸ انصراف از تحصیل ثبت شده اگر بخواهم در آزمون برای ورود به دانشگاه روزانه اقدام بکند ایا دیگر برای من معافیت صادر نمی شود لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. سلام. در صورت ثبت یکبار انصراف و تحصیل دوباره مجددا نمیتوانید انصراف دهید و از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

 50. سلام. من آذر فارغ التحصیل شده ام و تا یکسال معافیت تحصیلی دارم الان تاریخ اعزامم یک اردیبهشت ۱۴۰۱ هست ایا امکان تمدید تاریخ اعزام تا تاریخی که معافیت تحصیلی دارم هست.

  1. سلام وقت بخیر باتوجه به این که تاریخ اعزام دارید و برای سربازی اقدام کردید معافیت شما دیگر اعتبار ندارد.

 51. سلام وقت بخیر
  من اسفند ۹۵ اعزام شدم به خاطر قبولی در دانشگاه ایست خدمتی زدم و دی ماه امسال یعنی ۱۴۰۰ دوباره اعزام شدم شهریور ۱۴۰۰ هم ازدواج کردم می خواستم ببینم کسری ازدواج به من تعلق می گیره؟

  1. سلام خدمت شما بله با مدارک ازدواج شامل عقدنامه و کپی و اصل صفحات شناسنامه به قسمت نیروی انسانی پادگان مراجعه کنید.

 52. سلام من پدرم حدود۲۵ماه اسارت دارد و یکی از داداشام ۱۲ماه کسری گرفته میخواستم بدونم چند ماه دیگه به من تعلق میگیره

  1. سلام. اگر به جز سابقه اسارت سابقه حضور در جبهه یا جانبازی نداشته باشند با توجه به مقدار کسر از خدمت تعلق گرفته به بردار بزرگتر به نظر می‌رسد کسر از خدمت به شما تعلق نمیگیرد.

 53. با سلام
  من قبل از تاریخ اعزامم شرایط لازم برای معافیت کفالت رو کسب می کنم اما برای اینکه وارد غیبت نشم برگ اعزام رو پر کردم حین معاینه اولیه پزشک برام ارجاع به کمیسیون پزشکی نوشت آیا این مورد بعدا که بخوام درخواست معافیت کفالت بدم برام مشکل ایجاد نمیکنه؟
  با تشکر

 54. سلام خسته نبایشد
  من تازه به سن سربازی رسیده ام و پدرم چند سالی هست ک زیر پوشش کمیته است و یک چشمشم نا بیناست و چشم دیگرشم عمل کرده و نمیتونه بخاطر چشمش ک عمل کرده سر کار برود ایا میتوانم معافیت کفالت بگیرم

 55. سلام. من دو تا سوال داشتم.
  اولی اینکه من بیماری پوستی ویتیلیگو دارم و الان هم ۴ ماهه که در ارتش خدمت می کنم. روی دو تا زانوهام و دوتا لگنم و دوتا باسنم و سینه م لکه های بزرگ هستند. آیا من معاف می شوم؟
  دوم اینکه من ۳ ماه اضافه سنواتی دارم و با مادرم تنها باهم زندگی می کنیم‌. ما هم تحت پوشش کمیته امداد هستیم. گفتند اگه از کمیته نامه ببری توجیه می شه..آیا واقعیت داره؟

  1. اگر بیشتر از ۴۰ درصد بدن درگیر شده باشد و لکه های بزرگ باشد معافیت دائم دارد

 56. سلام بنده سال ۹۹دیپلم گرفتم وبدون وقفه به دانشگاه رفتم الان هنوزمعافیت تحصیلی دانشجویی نگرفتم میشه الان بگیرم ایاقبول میکنه نظام وظیفه

 57. سلام
  پدر من معلولیت جسمی دارد .
  کلا پاهاشون از کار افتاده
  ولی حقوق میگیرد و خانه به نامش دارد.
  من تک پسر خانواده هستم و سن پدر ۶۰ سالش است و من ۱۸ سالمه . ایا من معاف میشم ؟

 58. سلام خسته نباشید
  من چهار خواهر دارم و پدرم تحت پوشش کمیته امداد هست میتوانم معافیت کفالت دریافت کنم؟

  1. سلام. بله در صورتی که تنها پسر بالای ۱۸ سال باشید و غیبت سربازی نداشته باشید میتوانید از معافیت ممدجویان استفاده کنید.

   1. سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم ۱۲سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

    1. سلام خدمت شما، گرفتن کفالت به دانشجو بودن ارتباطی ندارد و مانع نیست ، باتوجه به اینکه تنها پسر بالای ۱۸ سال هستید امکان معافیت دارید ولی اینکه سرپرست مادر هستید مورد بحث قرار گرفته و باید توسط مشاوران بررسی شود.

 59. سلام من فارغ التحصیل در تاریخ ۳۱/۵/۱۴۰۰ شدم و تا یک سال دیگه مهلت دارم تا دفترچه به خدمت بگیرم…..الان من کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت کردم و سازمان سنجش گفته جواب انتخاب رشته کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ اوایل شهریور ماه میاد….به نظرتون مشکلی برای من ایجاد نمیشه برای خدمت سربازی؟ نظام وظیفه گفته کسانیکه در ماهای خرداد و تیر و مرداد فارغ التحصیل شدن حد اکثر تا اخر شهریور ماه مهلت دارند تا خودشون رو معرفی بکنند…. به نظرتون این حرف واقعیه؟لطفا راهنماییم کنید.

  1. سلام اگر تا تاریخ ۳۱ مرداد جواب انتخاب رشته اعلام نشد میتوانید از سازمان سنجش نامه بگیرید مبنی بر موجه بودن غیبت.

 60. سلام خسته نباشید.
  من در تاریخ بهمن ۹۸ دانشجو شدم اما معافیت تحصیلی از دانشگاه ارسال نشده به نظام وظیفه و الان پردم فوت شده و من برای کفالت اقدام کردم اما بخاطر ثبت نشدن معافیت دچار مشکل شدم.
  میخاستم راهنمایی کنید که چه کار باید انجام بدم؟

 61. سلام خسته نباشید توی سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران نوشته که طبق اطلاعیه جدید نظام وظیفه کسانی که لیسانس دارن میتونن اگه توی دکترای حرفه ای پزشکی قبول شن معافیت تحصیلی بگیرن و قبل از خدمتشون پزشکی بخونن میخواستم بدونم این ابلاغیه اومده و درسته؟

 62. با سلام برای معافیت چشم آستیگمات باید چند باشد تا معاف دائم گردد من هر چشمم ۵ونیم آستیگمات و ۱درجه ضعیف است آیا میتوانم بااین شرایط برای معافیت اقدام کنم؟

 63. سلام پدر بنده حدود سه سال در مناطق مرزی سیستان بلوچستان خدمت کرد و شش ماه سابقه ی جبهه داره آیا معافیت شامل حال من میشه

 64. سلام بیماری ژنیکوماستی یا همان بیماری بزرگی سینه در مردان شامل معافیت های پزشکی می شود یا نه؟

  1. ماکه کارت ایثارگری نداریم ولی تاییدیه کتبی داریم میتونیم یرای کسری اقدام کنیم

 65. سلام ببخشید میخواستم بدونم که غیبت بیش از حد تا ۵ سال بعد از فارغ تحصیلی اگر خودمو معرفی کنم فقط اضافه خدمت میخورم یا جریمه و یا ارجاع میدن به مراجع قضایی؟

  1. سلام معمولا ۶ماه اضافه خدمت دارد و طبق دلایل و وضعیت شما ممکن است جریمه داشته باشد.

 66. با سلام من متولد سال۸۳و نیمه دوم هستم و در پایه یازدهم تحصیلی میکنم و میخواهم امسال رو وقفه تحصیلی بکنم و سال دیگه از اول پایه یازدهم رو بخونم.
  آیا در کنکور دادنم و برای ورود به دانشگاه برای معافیت تحصیلی من مشکلی به وجود خواهد آمد؟

  1. سلام شما تا سن ۲۰سال تمام مهلت دارید دیپلم اخذکنید، اگر یک روز بعد از بیست سالگی نیز دیپلم بگیرید امکان ادامه تحصیل نیست.

 67. باسلام من متولد۱۳۶۴/۱۰/۰۵هستم. متاهل دارای ۴فرزند یک پسر ۳دوخترهستم.
  آیا معافیت شامل من می‌شود. ممنون میشم کمکم کنید

 68. باسلام من متولد۱۳۶۴/۱۰/۰۵هستم. متاهل دارای ۴فرزند یک پسر ۳دوخترهستم.
  آیا معافیت شامل من می‌شود. ممنون میشم کمکم کنید

  1. بابت هرسال بسیجی فعال و حافظ قران کسری از ۴۵ روز تا سه ماه بشما بخشیده میشود ضمنا حافظین قران میتوانند محل خدمت خود را انتخاب کنند

 69. سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم بنده فارغ التحصیل لیسانس شیمی هستم و دارای پرونده بیماری اعصاب روان میباشم، و شورای پزشکی نظام وظیفه رای معاف از رزم بهم داده آیا میتوانم اعتراض کنم به رای؟ چگونه است؟ ممنون

  1. سلام وقت بخیر بله میتوانید به رای صادره اعتراض کنید باید مراحل را از نظام وظیفه پیگیری کنید

 70. سلام چشم راست بنده ۵/۵+ضعیفی و ۵/۷۵- آستیگمات داره مدرکم‌ دیپلمه آیا معاف دائم میشم؟

  1. سلام. با توجه به موارد ذکر شده مشمول معافیت از رزم خواهید شد برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه سایر معافیت ها با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 71. سلام من سربازفراری هستم متولد۱۳۵۹متاهل ودارای دوفرزندممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام. میتوانید با توجه به طرح جدیدی که برای افراد متاهل دارای ۲ فرزند مطرح شده برای دریافت کارت پایان خدمت سربازی اقدام کنید زمان اجرای طرح ابلاغ نشده برای دریافت اطلاعات کامل و زمان اجرا سن میتوانید به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه کنید.

 72. باسلام ببخشید بنده ۲ساله که دیابت نوع یک دارم و در اثر دیابت ؛ زخم دیابت گرفته ام و در بیمارستان عمل و بستری شده ام و همچنین قوزقرنیه گرفته ام و ۵بار لیزر و تزریق انسولین و ۳بار لیزر و تزریق انسولین شده است و مدارک پزشکی هم وجود دارد و زیرنظر دکترها هستم ( دکتر دیابت – چشم – کلیه و مجاری و فشارخون – جراح پا ) و دکتر جراح پا به بنده گفته که راه رفتن برایت خوب نیست و همچنین شب ها دید کاهش می یابد و قوزک پای چپ شکسته شده است و پیچ و مهره گذاشته ام تازه عمل کرده ام و یکسری دارو مصرف می کنم و مدتی است که کارهای معافیت پزشکی انجام داده ام و منتظر کمسیون شورای پزشکی هستم فقط آزمایش های قندی که خود بیمارستان سپاه گرفته اند قند ناشتای اول ۲۳۵ بوده و قند بعد از ناشتا صبحانه ۱۴۱ بود و a1c۵.۶ بوده است حالا آیا باتوجه به این شرایط بنده معاف دائم می شوم؟

  1. سلام. بله با توجه به بیماری دیابت شما به طور دائم از خدمت سربازی معاف خواهید شد

 73. سلام من ۱۸ سال هستم دیپلم دارم و یک ماه خدمت کردم الان میتونم ایست خدمت خدمت بزنم و برم دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم ؟

  1. سلام. بله در صورتی که غیبت سربازی نداشته باشید میتوانید ایست خدمت بزنید و به دانشگاه بروید.

 74. سلام من سرباز فراری هستم داخل پلیس +۱۰ فرار از خدمت سربازی زده نیروهای انتظامی کی بیاد دنبال سرباز فراری؟؟

  1. سلام. زمان دقیقی برای صدور حکم بازداشت سرباز فراری مطرح نشده است. پیشنهاد می شود برای جلوگیری از عواقب و جریمه های زیاد ناشی از فرار خودتان هر چه سریعتر به یگان مراجعه کنید.

   1. سلام من ب شماله‌ی ک از پادگان دادن بهم زنگ میزنم ولی بوق هم نمیخوره لطفا بگید چیکار کنم

  1. سلام. در صورتی که پس از انجام جراحی مشکل و عارضه ی بیماری برطرف شده باشد به شما معافیت از رزم داده میشود اما اگر کماکان با عوارض بیماری درگیر هستید به طور دائم معاف خواهید شد.

 75. با سلام، من دفترچه رو پست کردم اما معافیت تحصیلی ارشد رو فعال کردم، حالا با تغییر مدرک از لیسانس به فوق، دفترچه مجدد ارسال باید بشه؟ و آیا یگان تعیین شده قبلی با دفترچه جدید تغییر میکنه یا ثابته؟ ممنون

   1. با سلام من دفترچه خدمتم پست کردم الان فشار خون دارم سر درد شدید وحالت تهوع میگیرم ایا امکان معافیت وجود دارد ا لحاظ جسمی زیاد اذیتم میکنه

    1. سلام ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کرده و وضعیت سلامت خودرا بررسی کنید ،اگرطبق نظر پزشک وضعیت جسمانی نقص دارد میتوان اقدام کرد.

   1. بابت هرسال بسیجی فعال و حافظ قران کسری از ۴۵ روز تا سه ماه بشما بخشیده میشود ضمنا حافظین قران میتوانند محل خدمت خود را انتخاب کنند

    1. سلام خسته نباشید من رفتم واسه معاینه دکتر واسه اعزام به خدمت چون تاتو داشتم فقط گفت برو کمسیون چه کمسیونی باید برم میشه راهنماییم کنید منظورشون همون ستاد فرمانداری نیرو انتظامی بوده ؟؟؟؟

 76. سلام شبتون بخیر
  من یسال دیگ لیسانی حسابداری میگیرم و متاهل هستم.
  میتونم برای امریه بانک اقدام کنم؟

  1. سلام خسته نباشید.
   من در تاریخ بهمن ۹۸ دانشجو شدم اما معافیت تحصیلی از دانشگاه ارسال نشده به نظام وظیفه و الان پردم فوت شده و من برای کفالت اقدام کردم اما بخاطر ثبت نشدن معافیت دچار مشکل شدم.
   میخاستم راهنمایی کنید که چه کار باید انجام بدم؟

 77. سلام شبتون بخیر
  من یساله دیگ درسم تموم میشه و لیسانس حسابداری میگیرم.
  و متاهل هستم
  میتونم برای امریه بانک اقدام کنم؟

 78. سلام
  خسته نباشید بنده یک فرزند ۲ دوماهه دارم
  ۱۹ سال هم هستم
  همسرم درخواست طلاق داده و فرزند رو نمیخواد یعنی پسر پیش من بزرگ میشه…

  آیا معافیت به من تعلق میگیره یا نه؟

 79. من سرباز فراری هستم ولی گذر نامه دارم اگه بخوام از کشور
  مرز زمینی خارج بشم به مشکل بر میخورم؟

 80. با سلام و عرض ادب ، پدر بنده در سال ۷۵ در نزدیک اهواز و خرمشهر که منطقه نظامی هست خدمت کرده تمام امضاهای پایان رو زده ولی به دلیل مشکل و درگیری با یکی از بالادست ها پیگیر دریافت کارت نشده و شاید یکی دو مورد کار ناقص مونده و بعد از سال ها تقریبا۸۳ اینا شامل عفو رهبری شد و کارت معافیت داره نه کارت پایان خدمت الان سوال بنده اینه که راهی هست بتونیم پایان خدمتش رو بگیریم و بر اساس منطقه خدمتش احتمال کسری برای خدمت من هست یا نه ؟ با تشکر از شما

  1. سلام به دلیل اینکه بعد از قطعنامه خدمت کرده اند باید به یکی از نزدیک ترین یگان محل خدمتی خود مراجعه کنند و درصورت ثبت سوابق درخواست کارت دهند ، اگر ثبت نشده باشد بامراجعه به محل خدمت پیگیری کنند.

 81. سلام من میخواستم کفالت پدرم رو بگریم سن پدرم ۶۴ سالشه و تحت پوشش کمیته امداد و مادرم هم فوت شده و یک خواهر هم دارم که از همسرش جدا شده وتحت پوشش کمیته و یک برادر هم دارم که خدمت سربازی رو رفته و ازدواج کرده من معافیت میتونم بگیرم

  1. سلام اگر پدر از بابت شرایط جسمانی و معاینات پزشکان ازکارافتاده تلقی میشود امکان معافیت دارید ، درصورت داشتن غیبت باید اقدام به توجیه غیبت کنید.

 82. سلام من پدرم عصاب روان داره و بیمارستان بستری و برادرم کم شنوایی ۵۰ درصد داره و معاف شده آیا میتونم کفالت خانواده رو بگیرم

  1. سلام منظور از کفالت خانواده چیست؟ اگر برادر دیگری که بالای ۱۸ سال باشد ندارید میتوانید برای کفالت مادر اقدام و سرپرست خانواده باشید.

 83. متولد ۶۳ هستم و بیماری پوستی پسوریازیس دارم و همسرم معلولیت جسمی حرکتی کوتاهی پا داره. آیا معافیت تعلق میگیره

  1. سلام اگر پسوریازیس بیش از ۲۵ درصد بدن را درگیر کرده امکان معافیت پزشکی دارید، معلولیت بهزیستی اگر درجه شدید یا خیلی شدید باشد امکان معافیت دارد.

 84. سلام من خارج از کشور هستم و نیاز به مشاوره دارم. ولی امکان تمس تلفنی رو ندارم. آیا شما whatsapp یا امکان چت اونلاین یا ایمیل درین؟

 85. سلام وقتتون بخیر. من با معدل ۱۷٫۷۰ از دانشگاه ازاد رشته معماری لیسانس گرفتم و میخواستم ادرس مراکزی که امریه قبول میکنند رو بدونم تا اقداماتم رو انجام بدم ممنون میشم شما راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام با توجه به رشته ای که دارید احتمال قوی میتوانید امریه وزارت علوم و وزارت راه و شهرسازی را بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 86. سلام من ۱۴سال لکنت زبان دارم آیا مافی میدن واسه لکنت زبان دچار حول میشم استرس دارم

  1. سلام من واسه اولین بار ۸۰ روز غیبت کردم باید چیگار کنم مدارک تست کرونا دارم تا برج ۱۰ یعنی از تاریخ ۱۴۰۰.۱۰.۱۱ تموم شد تاریخ گواهی باید چیگارکنم

 87. سلام من الان ۵ سال از مشمول شدنم میگذره ولی به دلیل اینکه پدر مادرم فوت کردن نرفتم خدمت و یک‌برادر دارم‌که خونس و بیکاره و افسردگی داره .آیا میتونم معاف بشم؟؟؟؟

  1. سلام. در صورت بیماری شدید برادرتان و توجیه غیبت میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 88. سلام خسته نباشید بنده دانشجو هستم دو ساله و دوسال دیگه معافیت تحصیلی دارم. در این حین میتونم برای کفالت پدرم اقدام بکنم؟ یا باید تحصیلم تموم شه دفترچه پر کنم؟ پدرم دیابت و مشکل کلیوی داره

 89. سلام وقت بخیر . من ۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شدم. اما متاسفانه تا هم اکنون، برای خدمت تقدامی انجام نداده ام. می خواستم ببینم اگر پذیرش از دانشگاه خارجه داشته باشم و هم اکنون دفترچه پست کنم، آیا می توان بعد از آموزشی یا در حین آن، از معافیت تحصیلی استفاده کنم و ثیقه بگذارم تا بتوانم از کشور خارج شوم؟

  1. سلام در صورتی که غیبت نداشته باشید میتوانید با استفاده از ایست خدمت اقدام به تحصیل خارج از کشور کنید

 90. سلام پدرمن ۱۰درصدجانبازی و۲۰ماه خدمت سربازی از۲۸.۴.۶۷تابرج۱۲.۶۸درمنطقه کردستان خدمت کرده و۶ماه داوطلب درجبهه داردا
  یامعافیت به من تعلق می گیرد ممنون میشم

  1. باسلام تک پسردارم که خودم عمل کردم و۶پلاتین درکمرم هست وهمکنون دراجرائیات وپلیس ساختمان شهردارخدمت به مردم وهمسرم نیز مسئول تست ازمایشات کرونا به مردم خدمت میکند چرا پسرم را به ارتش نیروی زمینی کد دادن وتاریخ اعزامش یکم برج ۹ ۱۴۰۰میباشد چگونه باید فرزندم رابه شهرخودم درحین اموزش اقدام کنم متشکرم

   1. با مدارک پزشکیو مدارک شناسایی به ستاد فرماندهی مراجعه کنید و درخواست انتقالی دهید.معمولا در آموزشی انتقالی امکانپذیر نیست

 91. سلام من یه بار اشتباهی درخواست معافیت تحصیلی غیر حضوری دادم و بعد از تایید باطلش کردم میتونم مجدد درخواست بدم
  ممنون

  1. سلام. به دفاتر پلیس+۱۰مراجعه کنید و شرایط پیش آمده را روشن کنید تا در صورت لزوم مجددا برای شما معافیت تحصیلی صادر شود.

 92. سلام وعرض ادب، ببخشید پدر بنده ازسال۶۴تاتیرماه۶۷درکرمانشاه۲۸ماه سرباز بوده لشکر۸۱زرهی،آیا به بنده کسری خدمت تعلق می گیره؟ سپاس

  1. سلام. در صورت داشتن پرونده ایثارگری میتوانید برای اعمال کسر از خدمت اقدام کنید.

 93. سلام خسته نباشید استعلاجی ۹۰ روز داشته باشی ببری کمیسون تایید میکنه بعد اگه تایید کرد خلع نمیخوری

 94. سلام من الان سه ماهه مشغول به خدمت هستم وشیش ماه هم پشت دفترچه ای دارم پدرم مشکل الزامر و اعصاب و روان داره میتونم کفتلت پدر یا مادرمو بگیرم

  1. سلام. خیر از شرایط اولیه برای دریافت معافیت کفالت نداشتن غیبت سربازی است. و در ابتدا باید توجیه غیبت کنید.

   1. سلام من یک ماهه از خدمت فرار کردم تازگی سه انگشت از پام قطع شده می توانم معاف شوم

    1. سلام. بله اقدام به فرار از خدمت سربازی یا غیبت سربازی موجب بروز اختلال در بررسی پرونده معافیت پزشکی نمی‌شوند شما میتوانید برای دریافت معافیت پزشکی از طریق دفاتر پلیس+۱۰اقدام کنید.

  2. سلام من ۱۴سال لکنت زبان دارم آیا مافی میدن واسه لکنت زبان دچار حول میشم استرس دارم

 95. سلام من دو تا عمل بر روی چشمم انجام دادم یکی سال ۹۲ عمل شبکیه و سال ۹۴ هم عمل انحراف چشم انجام دادم با این شرایط بنده میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟
  همچنین معمولا پروسه معافیت پزشکی چقدر طول میکشه؟

  1. سلام . با توجه به اینکه چه عمل های روی چشم شما انجام شده باشد جواب متفاوت است برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 96. سلام وعرض ادب
  من ۱۸سال رو رد کردم
  حدودا۶ساله اگزما کامل شدید دارم هر ۱۰انگشت دستم کف دست پشت دست ساق پای چپ و هردو آرنج به صورت کاملا شدید وپارگی
  و پدرومادر جدا شدن تنها با پدرم زندگی میکنم و ۲عدد تاتو معمولی دارم
  آیا به نظام وظیفه رشت مراجعه کنم میتونم معاف بشم

  1. سلام. اگر اگزما به صورت شدید و مقاوم به درمان باشد معافیت دائم را شامل می شود. و برای طلاق پدر و مادر هم اگر غیبت نداشته باشید و همچنین برادر بالای ۱۸ سال معافیت کفالت مادر مطلقه داده می شود.

 97. سلام من پدرم ۵۷ سالشه و تک پسر خانواده ام ۱۸ سالمه پدرم فشارخون داره دیابت داره چربی خون داره و قند خون هم داره یکی از خواهرمم معلول هست میتونم معافیت اقدام کنم

 98. سلام. امیدوارم از این طریق بتونم جوابی بگیرم ازتون. من شارژ انجام داده روی پنل اما نمیتونم تماس بگیرم (با موبایل میخوام تماس داشته باشم).
  ۰۹۳۶۸۹۱۸۱۲۳
  شماره ای که تماس میگیرم ۰۲۱۶۲۹۹۹۰۶۶ هست که گاها میگه در شبکه موجود نمیباشد. لطفا بهم راهنمایی بدید که چطور از پشتیبانی استفاده کنم.
  منتظر اطلاع شمتا هستم. ممنونم

 99. سلام من توی سایت پلیس +۱۰برای معافیت تحصیلی به اشتباه زدم ابطال آیا با مراجعه به نظام وظیفه مشکلم حل میشه آیا راهی هست

 100. با سلام
  من پارگی مینیسک دارم سال۹۴عمل کردم و خوب نشدم ازهمون موقع زانو چپم کشکک دچار مشکل شده وخیلی خالی میکنه و پیچ میخوره تا الان از بی تحرکی ک نداشتم وزنم۳۶کیلو اضاف شده وشانه چپ هم عین زانوهام خالی میکنه با حرکتی تند . ..کارتی معافیت پزشکی کردم الان منتظر کمیسیون هستم بنظرتون شانسم چقدره برای معاف دائم یا از رزم….راستی من دیپلم دارم و متاهل هستم

 101. سلام خسته نباشید من اعزامی ۹۶ هستم اموزشی تموم کردم افتادم یگان یک ماه موندم فرار کردم بعد از ۱۱ ماه منصرف شدم برگشتم خدمت فرستادنم دادسرا خلع شد و رفتم سر خدمت سه ماه موندم بخاطر مشکلات خانوادگی ومالی مجبور به فرار شدم الان از ۹۷ برج ۱۰ تا الان فراری هستم متاهل شدم و الان میخام برم سربازی میخام بدونم ایا بخاطر متاهلی معاف نمیشم چون پدرم دوتا زن داره و از لحاظ مالی نمیتونه کاری کنه

  1. سلام به دلیل اینکه دو بار فرار کردید مجازات تون سنگین تر میشه و هم جریمه و حبس در انتظار تونه
   ممکنه به دلیل مشکلات خانوادگی و متاهل بودن کمی تخفیف بگیرید و در شهر خودتون خدمت کنید

   1. سلام برادر ما دوتا سرباز دوغلو هستیم و هم زمان داریم باهم خدمت میکنیم سربازی ما هم نیرو هوایی سپاه شهر خودمون هست یعنی بومی هستیم میخواستم بدونم به برادران دوغلو که همزمان دارن خدمت میکنند درحین خدمت کسری تعلق میگیرد؟ ممنونم اگه جواب بدین

    1. سلام. خیر قانونی برای کسر خدمت دوقلو ها وجود ندارد تنها یک نفر از برادر ها میتواند تا زمان اتمام سربازی برادر دیگر از معافیت استفاده کند.

  2. سلام
   میخواستم بدونم بعد از فارغ تحصیل شدن از دبیرستان ، در مدت معرفی که هست میشه از کشور خارج شد با وثیقه گذاشتن ؟
   و چند بار میشه ؟

    1. سلام پسرم بعد اتمام اموزشی مرخصی ۶ روزه بهش دادن ولی متاسفانه تصادف کرده و مچ پاش خورد شده دوبار عملش کردم با پای کچی ۳ بار بردمش پادگان گفتن هر وقت خوب شد بیارش الان بدردمون نمیخوره ولی تا الان پاش میلنگه و پوتین سربازی هم نمیتونه بپوشه

     1. میتوانید درخواست معافیت بدید معاف از رزم شود شایدم نعاف دائم بسته به شرایط دارد

 102. سلام خسته نباشید
  پدر بنده سال ۱۳۷۰ الی ۷۲ در مناطق عملیاتی گیلان غرب و سر پل ذهاب خدمت کرده.
  آیا مشمول معافیت میشم یا خیر؟

   1. سلام میخواستم بدونم من پدرم فوت کرده و ۳تا برادر بزرگتر و متاهل دارم که خدمت هم کردند مادرم هم ۶۰ سالش است و دیسک کمر و گردن دارد آیا من از معافیت کفالت بهرهمند میشوم

 103. سلام من ٢۵سالمه پدرم ۵سال پیش بر اثر سرطان فوت کرده مادرم هم بیمار هست قبلا سرطان داشته الان احتیاج به مراقبت داره و بالای ۶٠ساله ،سه برادر هستیم برادر بزرگم ۴۵سالشه دست راستش کاملا سوخته و دست چپش هم دو انگشت نداره همسر نداره و فاصد شغل می باشد ،برادر دومی من ٣۵سالشه و هرزگاهی به خونه میاد مشغول کار در تهران است و مجرد ما ساکن شهریار هستیم میخواستم بدونم به من معافیت کفالتی میخوره یا نه؟

  1. سلام باتوجه به اینکه شما بردار بالای ۱۸ سال سالم دارید نمی توانید از معافیت کفالت مادر استفاده کنید

   1. سلام بنده جانباز۱۰درصد هستم و۲۰ماه هم ازتاریخ۶۷.۴.۲۸درلشکرویژه شهدامهابادخدمت کردم ودارای یک فرزندپسرهستم وپسرم دوره اموزشی ۴۵روزه بسیج راگذرانده وعضوفعال بسیج است میخواستم بدونم برای معافیت اقدام کنم یانه ممنون میشم باتشکر

    1. سلام. مطابق قوانین نظام وظیفه میتوانید برای کسر از زمان خدمت سربازی اقدام کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

   2. سلام من پدرم بیمار عصاب روان است و در بیمارستان بستری هست و برادرم کمشنوا ۵۰ درصد است و معاف شده ایا میتونم کفالت خانواده را بگیرم

    1. سلام منظور از کفالت خانواده چیست؟ اگر برادر دیگری که بالای ۱۸ سال باشد ندارید میتوانید برای کفالت مادر اقدام و سرپرست خانواده باشید.

 104. سلام یه سوال داشتم پدرم معلولیت داره پسرش درحین خدمت هستش آیا معافیت دائم بشه؟؟

  1. سلام.اگر پدر از کار افتاده و زیرنظر کمیته یا بهزیستی باشد. برادرتان هم تنها پسر بالای ۱۸ سال باشد می تواند برای معافیت کفالت پدر اقدام کند

  2. سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت جسمی داره پسرش درحین خدمت هستش آیا میشه سرباز ورزات دفاع انتقال بدم به ارتش آیا میشه؟؟

 105. سلام.
  من پزشک اعزام شهریور ۱۴۰۰ هستم. ما رفتیم اموزشی دو روز بعد به ما گفتن ک نامه اومده ک شما باید برین درمانگاه یگان. تسویه مارو از پادگان اموزشی زدند و‌ فرستادن مارو درمانگاه یگان. الان دو ماهه تو یگان هستم. تکلیف چجوریه ؟ اموزشی میریم ایا ؟

 106. سلام وقتتون بخیر
  من پدرم ۶۱سالشه
  ایثارگره خودشم از کار افتادس
  منم خودمم تک پسرم
  کفالت میدن بهم؟

  1. سلام . اگر مدت حضور در جبهه به ۳۰ ماه برسد به شما معافیت دایم تعلق میگیرد . برای دریافت معافیت کفالت باید سن بالای ۷۰ سال باشد.

   1. سلام
    بعد از دریافت برگه سفید چه مراحلی باید انجام داد؟ تست کرونا و تست اعتیاد کی گرفته میشه! من بینیم انحراف داره و نمیتونم تست کرونا بدم

  2. سلام،من بدلیل مشکل ارتوپدی معاف شدم اما بعد باطلش کردم و اکنون در دوران سربازی دچار مشکل کبدی شدید شدم که جزو معافیتهاست میخواستم بدانم میتونم دوباره برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟

   1. سلام خیر بعد از ابطال کردن معافیت دیگر نمیتوانید برای هیچ کدام از موارد معافیت مجدد اقدام کنید حتما باید ادامه سربازی را انجام دهید.

 107. سلام وقت بخیر

  من ۳۱٫۶٫۹۹از دانشگاه انصراف دادم و دوباره توی کنکور شرکت کردم
  امسال ک نتایج اومد دوباره قبول شدم ولی برای ثبت نام و معایفت تحصیلی دانشجویی ک اقدام میکتم با پیغام به دلیل سپری شدن بیش از یکسال از زمان انصراف امکان دریافت معافیت تحصیلی وجود ندارد مواجه میشم
  مگ سازمان وظیفه عمومی اعلام نکرد ب دلیل تاخیر تو اعلام نتایج کنکور یکماه ب مشمولان وقت داده؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام . زمان معافیت برای شما تا تاریخ ۳۰/۰۷/۱۴۰۰ تمدید شده است در صورتی که در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با مشکل مواجه شدید با کارنامه قبولی به یگان نظام وظیفه محل زندگی خود مراجعه کنید.

  2. سلام،من معافیت چشم پزشکی گرفتم،میخواستم بدانم باتوجه به اینکه گویا قانون خریدن سربازی میخواهد اجرا شود،میشود این معافیت پزشکی را لغو کرد و پس از آن از طریق خریدن اقدام کنم،هشت سال هم غیبت داشتم؟

   1. سلام. خیر خرید خدمت برای مشمولانی که حداقل ۸دسال غیبت دارند قابل اجراست در صورت لغو معافیت پزشکی و بهبودی کامل باید خدمت سربازی را بگذرانید.

 108. سلام من الان ۱۹ماه و ۲۲ روز که دارم خدمت میکنم و ۱۸۰روز اضافه سنواتی دارم که با نامه ای که زدم برا سردار ۹۰روز از اون بخشیده شده و ۹۰ روز مونده دو ماه کسری غیر بومی گرفتم ۱۰ روز دیگه میشه ۱ماه که تو اضافم خواستم ببینم راهی برا بخشش این ۲ ماه دیگم هست یا ن

 109. سلام
  امسال سومین سالی بود که کنکور میدادم
  واسه کنکور۹۹ از معافیت تحصیلی استفاده کردم، واسه ۱۴۰۰ هم پیام‌نور ثبتنام کردم و سربازی رو معاف شدم
  الان دانشگاه ترم بهمن قبول شدم، سقف سنوات و اینا چجوری میشه؟ یعنی تا بهمن باید برم سربازی؟؟؟

 110. سلام من سال اول در نتایج نهایی کنکور در دانشگاه نوبت دوم قبول شدم ولی ثبت نام نکردم ودرسال دوم در رشته های بدون ازمون پیام نور ثبت نام کردم ودر بهمن ماه انصراف دادم وحالادرکنکور سوم دانشگاه فرهنگیان قبول شدم حالا ایا معافیت دانشجویی بهم می دن

 111. سلام من سال اول در نتایج نهایی کنکور در دانشگاه نوبت دوم قبول شدم ولی ثبت نام نکردم ودرسال دوم در رشته های بدون ازمون پیام نور ثبت نام کردم ودر بهمن ماه انصراف دادم وحالا دانشگاه فرهنگیان قبول شدم حالا ایا معافیت دانشجویی بهم می دن

 112. سلام پسرم بعد از اتمام اموزشی در حین مرخصی تصادف کرد الان ۹ ماه عوزک پاش خوب نشد بلکه بدتر شد دوباره عمل میخواد دوباره ۶ماه طول میکشه که معلوم نیست خوب بشه یا نه یگان جدید میگه ما پزیرشش نمیکنیم سرباز سالم لازم داریم خواهشا راهنماییم کنید

 113. سلام. من تا ۳۱ شهریور امسال معافیت تحصیلی داشتم. اگر تاریخ فارغ التحصیلی من مهر ماه امسال باشه، تا ۳۱ شهریور سال بعد مهلت معرفی دارم یا نه؟

  1. سلام خیر. همان تاریخی در برگه معافیت تحصیلی شما ذکر شده است می باشد و به اضافه یک سال نمی شود.

 114. سلام پسر من امروز پرواز به بغداد داشت وهنوز ادمه تحصیل داره میده پایه دوازدهم رو میخوادبخونه فرودگاه ممنون وخروج کرده چون شش ماه دومما باید چیکار کنیم تا فردا از پرواز بعدی جانمونه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام اگر فقط مشکلش وضعیت نظام وظیفه باشه یه گواهی از مدرسه ببرید به پلیس +۱۰ و از اونجا یه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرید و برای فرودگاه ارسال کنید

 115. باسلام و خسته نباشید خانواده من تحت پوشش کمیته امداد هستند مددجو بنده باید برم خدمت میتونم کفالت برادرصغیر کوچک تر از ۱۸سال رو بگیرم معاف شم

 116. سلام خسته نباشید من سال ۹۲ بهمن ماه اعزام شدم خدمت و ۹۳ یادم نیس دقیق تیر یا مرداد بود دیگه نرفتم فراری شدم ۲۷ سالمه آیا میتوانم با قانونی که چند روز پیش اومده خرید خدمت سال ۱۴۰۰ بخرم خواهش میکنم بگید

 117. سلام. من دانشجوی ارشد هستم به دلایلی امکان دفاع از پایان نامه رو ندارم سوالی داشتم با توجه به این مورد که معافیت تحصیلی من تا ۳۱ شهریور تمام می شود ایا این امکان وجود دارد که من به جای درخواست سنوات ارفاقی بروم سربازی بعد از سربازی از پایان نامه دفاع کنم ممنون

 118. سلام وقتتون بخیر ممنون میشم لطف کنید جوابم رو بدین.من دانشجوی کارشناسی پیام نور بود که تو ترم۹ با۲۳ واحد پاس شده انصراف دادم من دی ماه پارسال انصراف دادم ومهلت یکسالم تا دی امسالم قصد دارم دی دفترچه پست کنم برم خدمت و حین خدمت کنکور شرکت کنم وقبول شدم ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه معافیت دوباره برای رشته قبولی جدید بگیرم میخواستم بدونم با توجه له اینکه تا ترم ۹ واحد کم گذروندم یعنی ۲۳ تا و انصراف دادم مشکلی برای ایست خدمت و گرفتم معافیت مجدد برام پیش نمیاد؟

  1. سلام. انصراف در سنوات ارفاقی مورد تایید نظام وظیفه نیست و پس از آن مشمول شناخته می شوید و باید برای اعزام مراحل مربوطه را انجام دهید

  2. سلام به دلیل اینکه ۱۰ ترم سنوات مجاز داشتید و قبل از اتمام مهلت انصراف دادید مشکلی برای معافیت تحصیلی مجدد وجود ندارد ، فقط باید توجه کنید که مهلت انصراف برای تمام مقاطع تحصیلی فقط ۱ بار است و بعد از این دیگر نمی توانید انصراف دهید.

  1. سلام. اتمام معافیت تحصیلی با توجه به سال ورود و مقطع تحصیلی برای افراد محاسبه میشود برای اطلاع از زمان دقیق مشمول شدن به دفاتر پلیس+۱۰مراجعه کنید یا با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 119. سلام من ۳ماه ازخدمت میگذرد اما هنوز کارت پایان خدمت نیامده من باید چه کار کنم ۲ماه پیش یگان وظیفه گفت فرستادایم اما هنوز نیامده من باید چع کار کنم راهنمایم کنید لطفا ممنون

 120. سلام
  من سال ۹۶ دیپلم گرفتم و سال ۹۷ پیش دانشگاهی به اتمام رساندم و سال ۹۸ ورودی مهر دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی ثبت نام کردم و برای ورودی بهمن ثبت نام نکردم و بعد از اون پیگیر هم نشدم، خواستم بدونم معافیت تحصیلی که از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دریافت کردم مدتش تا کی هست؟! آیا ۲ سال اعتبار داره یا ۳ سال؟ با تشکر

 121. سلام من پدر و مادرم ۷ سال پیش طلاق گرفتند تنها فرزند بالای ۱۸ سال خانواده من هستم.میخواستم اگر برای معافیت کفالت اقدام کنم بدونم باید دوره ی آموزشی بگذرونم؟

 122. سلام
  من کف جفت پاهام صافه و چشمام هم جفتش ضعیفه و فاصله دور تار میبینم و مشکل اینو دارم با جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم به علت مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و یه مورد دیگه هم اینکه من بعضی اوقات قلبم درد میگیره یا تیر می‌کشه و زیاد به نفس نفس میفتم به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائم وجود داره؟!

  1. سلام. مشمولان غایب چنانچه ۵۰ ساله شوند معاف خواهند شد. اگر بیش از ۸ سال غیبت داشته باشید میتوانید برای خرید خدمت سربازی اقدام کنید.

  1. سلام. مشمولان غایب چنانچه ۵۰ ساله شوند معاف خواهند شد. اگر بیش از ۸ سال غیبت داشته باشید میتوانید برای خرید خدمت سربازی اقدام کنید.

 123. سلام وقت بخیر بنده علی سودانی ۲۳ ساله از اهواز مزاحمتون میشم بنده درحال حاضر فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق هستم و عرض بحضورتون پدرم بخاطر جرم غیرعمدی به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده و تقریبا ۵ سال داره تحمل کیفر می نماید بنده تک پسر و ۳ تاخواهر دارم و فعلا غیبتی ندارم رفتم پلیس+۱۰ جهت گرفتن وکالت پدر زندانی اما گفتن همچین موردی نداریم مگر اینکه پدر و مادرت طلاق بگیرن کفالت مادرتو بگیری سوال من اینجاست اگر پدر و مادرم طلاق کنم و بمدت ۳۰ ماه کفالت موقت گرفتم آیا میتونم در آزمون های استخدامی قوه قضاییه اعم از قضاوت و وکالت با (کفالت موقت ) ثبت نام کنم و اگر قبول بشم تکلیف بنده چیست؟؟؟بی زحمت جوابمو بدید واقعا الان نگران درسم هستم

  1. سلام. بله مشکلی ندارد میتوانید با کفالت موقت اقدام کنید ولی درجه اعتبار کفالت دائم بیشتر است.

 124. سلام وعرض ادب
  آیا کسی که معافیت پزشکی داره میتونه باطلش کنه وکارت پایان خدمت ازطریق کسری خدمت ویکسال خدمت بگیره لطفا راهنمایی فرمایید باکمال تشکر وقدردانی

  1. اره اگه بیماری برطرف شده باشه سن شما بیشتر از ۳۰ نشده باشه میتونید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز در تماس باشید.

 125. سلام ببخشید من پارسال بیماری عفونتی داشتم ولی الآنم کمر درد زانو درد دارم وخسته میشم عصبی میشم

 126. سلام من تا ۶/۳۱معافیت تحصیلی دارم الان مقطع کارشناسی ارشد هستم اگه الان از دانشگاه انصراف بدم و دفترچه پست کنم ایا غیبت میخورم؟ممنون میشم جواب بدین

 127. سلام. وقتتون بخیر. بنده دانشجو هستم و در حال حاضر از معافیت تحصیلی برخوردارم. اما متاسفانه در این شرایط پدرم دچار سانحه رانندگی شدند و وارد کما شده اند. سوال بنده این است که وقتی فردی از معافیت تحصیلی برخوردار است، آیا می تواند در همین حین برای اخذ معافیت تکفل اقدام نماید؟

 128. سلام وقت بخیر من دانشجوی ارشد هستم دانشگاه آزاد ورودی بهمن ۹۹ که ترم اول به علت مشکلات سیستم و سایت دانشگاه در انتخاب واحد برای من مرخصی بدون احتساب سنوات و شهریه ثبت گردید حال می‌خواستم بپرسم ارشد فقط یک ترم مرخصی مجاز است؟ واینکه اگه نتوانم مرخصی بگیرم میتوانم انتخاب واحد کنم و حذف ترم کنم درسته؟ من شنیدم ک بخشنامه ای برای حذف ترم بدون احتساب سنوات برای یک ترم هم آمده است ممنون میشم پاسخ دهید

  1. سلام. در صورت نقص سیستم دانشگاهی و محاسبه نکردن ترم اول میتوانید یکبار دیگر مرخصی تحصیلی بگیرید، حذف ترم فقط در صورت داشتن شرایط خاص و تایید کمسیون دانشگاه صورت می‌گیرد میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 129. سلام وقت بخیر ببخشید من ترم بهمن ۹۹ مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده ام و این ترم را مرخصی گرفته ام آیا با انصراف دادن در مهر ماه میتوانم سوابق تحصیلی ارشد که احتمالا آذر ماه می باشد ثبت نام کنم و حق تحصیل دارم؟ برای کنکور ۱۴۰۱ ارشد هم حق شرکت دارم؟ تشکر

  1. سلام. اگر قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال آینده را دارید باید در بازده زمانی مشخصی که از سمت سازمان سنجش به دانشگاه ها ابلاغ می‌شود مراحل انصراف را ثبت کنید برای اطلاع از زمان دقیق ثبت انصراف با کارشناس گروه آموزشی خود تماس بگیرید.

 130. سلام …من سال ۹۷ به خدمت رفتم و ده ماه خدمت کردم و بعدش بخاطر کمر درد رفتم بیمارستان و از اون جا ب من گفتن ک بروم به کمیسیون و کمیسیون هم عکس گرفتن آزمایش انجام دادم و بعداز ۴۵ روز جواب شورای عالی ب من یک نامه دادن ک برم پادگان ک تسویه کنم و با ارتش تسویه کردم و مدارکم رو آوردم به نظام وظیفه ی شهرم ک پول کارت هم واریز کردم و گفتند بعد دو ماه اگر نیومد بیا پیگیری کن ک بعد دو ماه ب من زنگ زدن ک بیا نظام وظیفه ی ورامین و رفتم دوباره عکس ام ار ای گرفتن و یک سرهنگی اون جا بود ک گفتش تو پارتی داشتی یا پول دادی خلاصه بعد ی مدت تماس گرفتن ک بیا نظام وظیفه و رفتم ک برگشت ب خدمت برام زدند و بعد اون هم رفتم سراغ مریضیم ک تنگی کانال نخاعی داشتم و عمل جراحی داشتم ک الان تازه بهتر شدم میخواستم ببینم من میتونم کارتم رو بگیرم یا ن ممنون میشم زود ترجواب بگیرم ازتون و این ک الان نمیدونم باید از کجا شروع کنم

  1. سلام،شما میتونین حق اعتراض بزنین به کمسیون پزشکی و مجدد شرایط شما برسی میشه،ان شاالله که درخواستتون تایید میشه ولی اگر رد شد میتونید شکایت کنید از دیوان عالی وظیفه به دیوان عالی کشور

 131. با سلام بنده اعزام تاریخ۱۴۰۰/۷/۱هستم با مدرک تحصیلی لیسانس بهداشت محیط وبرای پذیرش سپاه مدارکمو تحویل نیروی انسانی یگان زرهی سپاه شهرم دادم الان چقد احتمال داره سپاه بیوفتم و اگر جواب پذیرش خیر بود کدام ارگان میفتم ممنون از راهنماییتون

  1. سلام اگر کارت بسیج فعال دارید امکان اینکه در سپاه خدمت کنید بالاست ، اگر جواب پذیرش منفی بود اینکه کدام ارگان خدمت میکنید فقط به نظر نظام وظیفه بستگی دارد.

  2. سلام من تک پسرم پدرم ن حقوق بازنشستگی دارع ن بیمه ۶۳سالشه بیکار خرجی خونه رو من میدم ۲٫۳بار رفتم خدمت هی فرار کردم آخرین سریع ک رفتم چند روز انداختنم بندنظام متاسفانه دوباره هم اومدم بیرون دیگ نرفتم خاستم بدونم اینسری بخام برم میشه با جریمه زندانی مو بخرم و چیزی شامل حال من نمیشه واسه تک پسری و خرج خونه رو میدم

 132. سلام من یه سوال داشتم
  من اگر امریه سپاه پاسداران یا امریه هر سازمانی مشغول به خدمت شما خدایی نکرده در صورت جنگ باید به عنوان سرباز اعزام شم یا خیر
  ممنونم از پاسخ تون

  1. سلام ،در صورت جنگ امکان اعزام شما به عنوان سرباز وجود دارد ، البته بستگی به مدت زمان جنگ و تعداد نیروهای در حال خدمت نیز دارد.

 133. سلام، من نامزدم دیسک کمر، دررفتگی کتف، معده درد.. و سرپرست خانواده هستن،پدر، مادر، برادر، آیامیشه معافیت گرفت..؟

  1. در رابطه با بیماری های اعلام شده با توجه به شدت و میزان درگیری و واکنش به درمان می توانید برای معافیت اقدام کنید، در موارد مربوط به کفالت اگر پدر بالای ۷۵ سال باشد یا بالای ۵۰ سال و نیازمند مراقبت باشد و مشمول تنها پسر بالای ۱۸ سال باشد می توانید معافیت کفالت بگیرید.

 134. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی هستم و تا تیرماه سال ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم.
  من یکسال پشت کنکور کارشناسی موندم و چون نتایج دیر اعلام شد مجبور شدم برگ اعزام به خدمت بگیرم و یکبار هم تمدیدش کردم.
  خواستم ببینم چون یکبار از تمدید اعزام استفاده کردم، اگر یکسال پشت کنکور ارشد بمونم، میتونم دوباره از تمدید اعزام استفاده کنم یا خیر؟

 135. دوستان و مشاوران عزیز
  پسر من در تاریخ ١۵ آبان ١۴٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصیلی جدید پایه دوازدهم را آغاز می کند .
  داراى پاسپورت معتبر و تاریخ دار هم میباشد.
  شنیده ام یکماه قبل از تاریخ مشمولی ممنوع خروج می گردد درسته ؟
  محبت کنید بفرمایید با توجه به اینکه پلیس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جویان دارد نه دانش آموزان
  در صورتیکه بخواهد در اوایل آبان ماه ( یعنی دقیق در همین یکماه ممنوع خروجى ) سفر برود
  مراحل انجام دریافت مجوز به چه صورتی است
  با تشکر
  بابت خق مشاوره مشکلی نیست

  1. سلام گواهی اشتغال به تحصیل را مدرسه دریافت کنید و با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰جهت تمدید معافیت دانش آموزی اقدام کنید در اینصورت با گذاشتن وثیقه تا پایان تحصیلات میتواند از کشور خارج شود

 136. دوستان و مشاوران عزیز
  پسر من در تاریخ ١۵ آبان ١۴٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصیلی جدید پایه دوازدهم را آغاز می کند .
  داراى پاسپورت معتبر و تاریخ دار هم میباشد.
  شنیده ام یکماه قبل از تاریخ مشمولی ممنوع خروج می گردد درسته ؟
  محبت کنید بفرمایید با توجه به اینکه پلیس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جویان دارد نه دانش آموزان
  در صورتیکه بخواهد در اوایل آبان ماه ( یعنی دقیق در همین یکماه ممنوع خروجى ) سفر برود
  مراحل انجام دریافت مجوز به چه صورتی است
  با تشکر

  1. سلام گواهی اشتغال به تحصیل را مدرسه دریافت کنید و با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰جهت تمدید معافیت دانش آموزی اقدام کنید در اینصورت با گذاشتن وثیقه تا پایان تحصیلات میتواند از کشور خارج شود

 137. سلام
  من عضو کمیته امداد امام خمینی هستم چهار تا خواهر مجرد دارم وتک فرزند پسرم پدرم ۶۳سالشه ایا معافیت شامل من میشه؟؟

 138. سلام من دیپلم دارم برای معافیت چشم چشمم ۵٫۵ است و۱٫۵ هم استگمات ایا میتونم برای معافیت چشم اقدام کنم

 139. باسلام،من ۳۲سالمه وبه دلیل معیشت ومتاهل بودن نتونستم سربازی برم.الانم شرایطشوندارم باوجود۳فرزند ومعیشت واجاره نشینی واینکه خانمم وبچه هام کسی روتواین شهرندارن که مراقبشون باشن وهزینه مایحتاجشونوبده.تکلیف من وامثال من چیه؟؟ومن الان به پایان خدمت نیازمندم.ایاراهکاری هست؟ممنونتونم

  1. سلام نه متاسفانه ولی با داشتن سه فرزند ۹ ماه کسری میگیرید و محل خدمت شما در نزدیکی محل سکونت قرار میگیرد و اگر تحصیل لیسانس یه بالارا داشته باشید میتوانید از امریه استفاده کنید.

 140. سلام وقت بخیر
  من دانشجو ورودی مهر ۹۶ دانشگاه سراسری رشته کارشناسی هستم و یک ترم هم مرخصی گرفتم و تا به حالا ۹۰ واحد پاس کردم . الان میخوام تغییر رشته بدم برم دانشگاه آزاد رشته کارشناسی که بیشتر واحد هام پذیرفته نمیشه ، با توجه به اینکه حدود ۴ سال است از معافیت تحصیلی ام استفاده شده آیا میتونم این کار را کنم ، اگر نه از کجا باید شروع کنم . ممنون

  1. سلام. هر یک از مشمولان نظام وظیفه می توانند یکبار از رشته دانشگاهی خود انصراف داده و اگر مجددا در دانشگاه پذیرفته شوند برایشان معافیت تحصیلی جدید صادر می شود

 141. سلام. من تابستان ۹۹ دیپلم گرفتم و همون زمان خم از مدرسه یه برگه معافیت گرفتم که روش نوشته تا ۱۲ مهر ۱۴۰۰ معاف هستم. من سال ۹۹ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و نتونستم از اونجا معافیت دانشجویی بگیرم. متولد مهر ۸۰ هستم. الان از سایت پلیس استعلام میگیرم مینویسه وضعیت معافیت تحصیلی هست. الان وارد غیبت شدم و نمیتونم اگر کنکور ۱۴۰۰ قبول شدم دانشگاه ثبت نام کنم؟ من الان دو ترم هست دانشجو هستم ولی معافیت نگرفتم چون فکر میکردم اون معافیت دانش آموزیه فعلا کافیه. الان معافیت دانش آموزیه ۱۲ مهر تموم میشه.
  الان وضعیت من چیه؟ میشه راهنمایی کنید؟

 142. سلام من یک چشمم تنبلی چشم داره و دیدش کم تر از یک دهم عایا معافیت دائم داره برام؟

  1. سلام. دریافت معافیت پزشکی به نظر کمسیون های پزشکی نظام وظیفه بستگی دارد چنانچه دید در یک چشم از بین برود احتمال معافیت دائم وجود دارد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 143. سلام من ۱۱ ماه تهران خدمت کردم وتهران ۲۱ ماه بودن و الان می خوام انتقالی بگیرم برم شهرم می خواستم بدونم ۲۴ ماه میشم یا کمتر میشم چجوریه

  1. سلام وقت بخیر بخاطر اینکه بومی حساب می شوید باید سربازی خود را کامل بگذرانید

 144. سلام وقت بخیر خسته نباشید !

  پدر من ۷۶ ساله هستند و هیچگونه حقوق بازنشستگی و درآمدی ندارند و بدلیل دیابت شدید و عمل های جراحی سنگین خانه نشین هستند نیاز به مراقبت دارند و همینطور مادر بنده بدلیل کهولت سن و بیماری نیاز به مراقبت دارند . تنها فرزندی که با پدر و مادر زندگی میکنه من هستم و همه مخارج تامین مالی اونا بامن هست و بدون من اصلا نمیتوانند زندگی کنند . و اینکه من فقط برادرای بزرگتر متاهل از خودم دارم که تو شهر های دور زندگی میکنند و توانایی مالی برا نگهداری پدر و مادرم رو ندارند اصلا .

  من تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم و هیچ غیبتی ندارم !

  من چجوری میتونم برا معافیت کفالت اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

 145. سلام
  من سال۹۸ در دوره سنوات ارفاقی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد قبول شدم حالا ترم ۴ کارشناسی ارشد هستم و قصد انصراف و شرکت مجدد در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ رو دارم .
  اگر قبول بشم آیا مشکلی برای گرفتن معافیت تحصیلی مجدد دارم یا خیر ؟!

   1. متولد ۶۳ هستم و بیماری پوستی پسوریازیس دارم و همسرم معلولیت جسمی حرکتی کوتاهی پا داره. آیا معافیت تعلق میگیره

 146. سلام
  سال ۹۸ دانشگاه رفتم ولی معافیت تحصیلی نگرفتم و الان برای رفتن به سربازی اقدام کردم و از دانشگاه انصراف دادم.بعداز انجام دادن تمام بندهای دفترچه بهم گفتن که “اطلاعات دانشگاه توی سیستم نیست”. و تمام هزینه ها باطل شده.
  ۱- چطور اطلاعات دانشگاهم رو ببرم توی سیستم؟
  ۲- آیا دوباره باید معاینه پزشکی برم؟

 147. سلام وقت بخیر همسر من پدر و مادرشون رو از دست دادن و خدمت سربازی هم فقط اموزشی رفتن میخواستم بدونم چون پدر و مادرشون رو از دست دادن و خواهر و برادری ندارن و سرپرست من هستند ایا باز باید به سربازی برن یانه

 148. سلام خسته نباشید من متولد ۶۸ هستم با مدرک کارشناسی ، و دارای غیبت خدمت هستم متاهل و دارای دو فرزند که از همسرم طلاق گرفتم
  آیا میتونم معافیت بگیرم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 149. ۱_سلام خسته نباشی ما تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱ زمان داریم خودمونو به نظام وظیفه معرفی کنیم و یکسال مهلت انصراف از دانشگاهم تموم میشه و اگر اون زمان دفترچه پست کنم چون میخوام کنکور۱۴۰۱ چه زمانی تاریخ اعزامم میوفته و میتونم تا چه مدت اعزاممو عقب بندازم ؟؟؟؟
  ۲_ آیا از کمسیون پزشکی اقدام کنم بیشتر عقب نمیوفته تاریخ اعزامم؟
  ۳_و یه سوال دیگه پدرم سال۶۸ بعد از قطعنامه ۱۵ ماه در مناطق عملیاتی استان کردستان (سقز) خدمت کرده آیا از این طریق میتونم کسری بگیرم اگه میتونم چطور ممنون از شما

  1. ۱…..شمامیتوانید تاریخ اعزام رایک ماه تعویق بیاندازید
   ۲,,,,برای معافیت پزشکی اگر معافیت پزشکی معاف از رزم باشد واز تاریخ اعزام گذشته باشد غیبت می‌خورید
   ۳,,,,سلام بله میتوانید به مدت سه ماه کسری بگیرید

   1. سلام میخواستم بدونم من پدرم فوت کرده و ۳تا برادر بزرگتر و متاهل دارم که خدمت هم کردند مادرم هم ۶۰ سالش است و دیسک کمر و گردن دارد آیا من از معافیت کفالت بهرهمند میشوم

  1. سلام شما میتوانید به دادسرای نظامی مراجعه نمایید وبرای حل این مشکل اقدام نمائید معمولا جزای نقدی ویا حبس شامل شما میشود

   1. سلام
    من عضو کمیته امداد امام خمینی هستم چهار تا خواهر مجرد دارم وتک فرزند پسرم پدرم ۶۳سالشه ایا معافیت شامل من میشه؟؟

  2. دوستان و مشاوران عزیز
   پسر من در تاریخ ١۵ آبان ١۴٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصیلی جدید پایه دوازدهم را آغاز می کند .
   داراى پاسپورت معتبر و تاریخ دار هم میباشد.
   شنیده ام یکماه قبل از تاریخ مشمولی ممنوع خروج می گردد درسته ؟
   محبت کنید بفرمایید با توجه به اینکه پلیس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جویان دارد نه دانش آموزان
   در صورتیکه بخواهد در اوایل آبان ماه ( یعنی دقیق در همین یکماه ممنوع خروجى ) سفر برود
   مراحل انجام دریافت مجوز به چه صورتی است
   با تشکر
   بابت هزینه مشاوره مشکی نیست

   1. سلام گواهی اشتغال به تحصیل را مدرسه دریافت کنید و با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰جهت تمدید معافیت دانش آموزی اقدام کنید در اینصورت با گذاشتن وثیقه تا پایان تحصیلات میتواند از کشور خارج شود

  3. سلام.من از سال ۹۰ فراری هستم به این دلیل که پدر مادر و برادرم معلول هستن و من فقط تو خونه هستم مراقبت و نگهداریشون به عده ی من هست..۱ماه پیش میخاستم معافیت بگیرم گفتن باید بیای خدمت از اینجا اقدام کنی.. میخاستم بپرسم راه دیگری دارد؟؟ با سپاس

 150. سلام وقت بخیر سوال من در مورد بعد سربازیه دو ماهی میشه تموم شدم الان پرس و جو کردم بدهی من حدود دوتومنه و از دوستام پرسیدن بدهی اونا حدودی کمتر از سیصد چهترصد تومنه میخاستم ببینم از کجا میشه پیگیری کرد که بدهی اینقدر زیاد شده ممنون

   1. سلام من علی هستم میخواستم بدونم با کارت پایان خدمت سپاه میشه از کشور خارج شد به هر دلیلی مجوز میدن حالا تفریحی. اقامتی . مهاجرت .

  1. سلام میخواستم بپرسم اگر روی بدن ما تتو باشه معاف از رزم میشیم؟
   و اینکه اگر معاف از رزم بشیم این معافیت فقط در دوره آموزشی هست یا در تمام طول خدمت ؟

   1. سلام خیر به علت تتو معاف از رزم نمیشوید افرادی که به دلایل پزشکی یا روانی قادر به انجام برخی فعالیت ها نباشند معاف از رزم میشوند و این معافیت مربوط به کل طول خدمت سربازی فرد است.

 151. سلام. من چهل ساله هستم و سرباز فراری هستم. سال ۸۲ ترک خدمت کردم. آیا معافیت شامل من میشه؟ تک فرزند هم هستم که پدرم ۶۳ ساله هستش. مرسی.

   1. سلام من ۲۳ سالمه پدرم بیماری روماتیسم مفصل داره و هر ماه ۲ بار به بیمارستان میره و بستری میشه برای تزریق امپول هاش میخواستم بدونم میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم .و اینکه بعد تزریق امپول هاس در اوایل خوب بود ولی رفته رفته اثر دارو ها کمتر شده و درد مفصل داره

    1. سلام. اگر غیبت و برادر بالای ۱۸ سال ندارید می توانید برای کفالت پدر اقدام نمایید.

 152. سلام خسته نباشید . من دانشجوی پیام نور هستم و تا شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم .و میخوام سال ۱۴۰۱ کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم . آیا در صورت قبولی دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه که بتونم وارد دانشگاه ملی بشم ؟؟ ممنون از راهنماییتون 🌷

  1. سلام اگر شما خدمت سربازی نرفته باشید، در صورتی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به ثبت نام نمایید

  2. باسلام در مورد معافیت پزشکی تا چه وزنی معاف هست بنده پسرم وزنش ۱۴۰ کیلو هست ایا میتواند معافیت داءم بگیرد

 153. سلام خسته نباشید . من دانشجوی پیام نور هستم و تا شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم .و میخوام سال ۱۴۰۱ کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم . آیا در صورت قبولی دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه که بتونم وارد دانشگاه ملی بشم ؟؟ ممنون از راهنماییتون 🌷

  1. سلام وقت بخیر
   اگر شما خدمت سربازی نرفته باشید، در صورتی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به ثبت نام نمایید.

  2. سلام‌من الان دوماه خدمت هستم ب دلیل مشکلات روحی روانی نمیتونم بمون تو پادگان باید چیکار کنم گفتم بفرستنیم هر خودم قبول نک

  3. سلام من‌ مشکل روحی روانی دارم اصلا نمیتونم خدمت کنم‌ همش استرس دارم افسرده هست میرم‌تو فکر یه بار سرپست بودم میخواستم خودکشی کنم

 154. با سلام..من ۹۰ روز سنوات دارم..چرا در سامانه سخا همه اطلاعاتم هس ولی سنواتی نیاورده؟

  1. سلام اگر شما در مهلت سنوات ارفاقی درستون رو تموم کنین یکسال مهلت معرفی رو دارین
   ولی اگر سنوات ارفاقی شما تموم بشه و نتونین فارغ التحصیل بشین ، وارد مهلت یکساله معرفی میشین

 155. سلام آقا با توجه به اینکه ما میدون سپاه شنبه وقت کمیسیون داریم و ادارات یک هفته تعطیل شده است آیا نظام وظیفه باز است؟

   1. سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  1. سلام
   من کارشناسی ارشد علاوه بر ۶ترم مجاز
   ۱ ترم هم سنوات با کمیسیون گرفتم و ۷ ترمه فارغ التحضیل شدم،یعنی ۳۰ بهمن ۹۹
   حالا میخواستم بدونم همچنان یکسال فرجه رو دارم تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ یا خیر؟

   1. سلام اگر شما در مهلت سنوات ارفاقی درستون رو تموم کنین اره، یکسال مهلت معرفی رو دارین
    ولی اگر سنوات ارفاقی شما تموم بشه و نتونین فارغ التحصیل بشین ، وارد مهلت یکساله معرفی میشین

 156. سلام ، برگه اعزام بنده شهریور ماهه ، کنکور ارشد مرداد ماهه تا اعلام نتایج هم تا مهر طول میکشه ، ایا میتوم درخواست تعویق بدم ؟ و اینکه پذیرفته میشه؟

  1. باسلام اعزام شویدجواب کنکورامداگرقبول شدهبودید ایست خدمت میخورید.ادامه تحصیل میدین.

   1. سلام خسته نباشید . من دانشجوی پیام نور هستم و تا شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم .و میخوام سال ۱۴۰۱ کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم . آیا در صورت قبولی دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه که بتونم وارد دانشگاه ملی بشم ؟؟ ممنون از راهنماییتون 🌷

    1. سلام وقت بخیر
     اگر شما خدمت سربازی نرفته باشید، در صورتی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به ثبت نام نمایید

 157. سلام خسته نباشید!من دو سال پیش بخاطر ارنج دستم ک تو تصادف شکست محدویت حرکتی داشتم و معاف ازرزم شدم!ولی بخاطر شرایط جسمانی خوبی که نداشتم نرفتم سر خدمت.و تازگی هم دیسک کمر عمل کردم ۳ ماه ازش میگذره ولی متاسفانه وضعیتم از قبل عمل بدتره و درد زیاد دارم. ارتروز گردن هم دارم . خواستم بدونم با وجود غیب و.. ک داشتم و حاضر نشدم سر خدمت و الان شرایط جسمانی ک دارم بنظر شما اقدام کنم معافیت دائم شاملم میشه ؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.

 158. سلام
  من فارغ التحصیل ۳۱ تیر ۹۹ هستم
  مراجعه کردم به پلیس +۱۰ و اداره وظیفه عمومی، سامانه م رو چک کردن و گفتن که معافیت تحصیلی تمدید شده تا ۳۱ شهریور (این موضوع به دلیل عقب افتادن کنکور ارشد و برای همه فارغ التحصیلای خرداد و تیر ۹۹ اجرا شده گویا)
  الان بر فرض من اگه ۲۰ شهریور اقدام کنم غیبت میخورم؟

 159. سلام برادر من بدون اطلاع خودش براش پذیرش نیرو دریایی ارتش گرفتن تقریبا یک هفته دیگه اعزامه ولی هنوز کد نخورده میتونه تا قبل از اینکه کد بخوره یه پذیرش جدید بگیره؟

 160. سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا…..
  با ۶ سال چه کنم امکان خرید یا.‌..هست ؟

 161. اگر سرباز فراری باشد چند روز فرار کرده باشه باید کجا مراجعه کنه – نظام وظیفه یا پلیس +۱۰ یا نیروی انتظامی؟؟

    1. سلام سرباز فراری هستم چگونه برگ اعزام بیمارستان بگیرم چون پرونده داخل بیمارستان دارم؟؟

     1. سلام شما باید ابتدا خود رامعرفی کنید جریمه خودرا پرداخت کنید سپس برای اعزام اقدام نمایید

 162. سلام وقت بخیر
  بنده میخوام در کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ شرکت کنم ولی تا بهمن ۱۴۰۰ معافیت دارم خواستم ببینم راهی هست که در کنکور سال بعد شرکت کنم؟
  در ضمن یکبار در دوران کارشناسی انصراف دادم از رشتم خواستم ببینم دوباره امکانش هست در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و در صورت قبولی در کنکور انصراف بدم؟

 163. سلام خسته نباشید،من متولدبرج۳سال۷۶هستم میخواستم ببینم میخوام برای خریدخدمت سربازی استان منم یان؟ممنون میشم جواب بدید

 164. سلام خسته نباشید،من متولدبرج۳سال۷۶هستم میخواستم ببینم میخوام برای خریدخدمت سربازی استان منم یان؟ممنون میشم جواب بدید

 165. سلام.خسته نباشید من متولدبرج۳سال۷۶هستم میخواستم بدونم خریدسربازی مشمول من هم نیست یان؟ممنونم جواب بدید

 166. سلام خسته نباشید..بنده متولد ۸۰ هستم میخواستم معافیت پزشکی دائم بگیرم میخواستم بدونم میتونم معاف دائم شم؟ دیسک کمر خفیف دارم دیسک گردن خفیف..۳ ماه پیش تصادف کردم و مهره چهار کمرم شکست و هنوز ک هنوز کاملا خوب نشده و دردش شدیده..مینیسک زانو چپم هم صدمه دیده گاهی درد میکنه..مدرکت تحصیلیمم زیر دیپلم هستش..

  ممنون میشم کمکم کنید.تشکر.

  1. سلام معاف از رزم شما حتمی و معافیت دائم شما کمی با تردید همراه است اما احتمال ۶۰درصد معافیت دائم هم برای شما لحاظ میشود.

 167. سلام خسته نباشید..بنده متولد ۸۰ هستم میخواستم معافیت پزشکی دائم بگیرم میخواستم بدونم میتونم معاف دائم شم؟ دیسک کمر خفیف دارم دیسک گردن خفیف..۳ ماه پیش تصادف کردم و مهره چهار کمرم شکست و هنوز ک هنوز کاملا خوب نشده و دردش شدیده..مینیسک زانو چپم هم صدمه دیده گاهی درد میکنه..مدرک تحصیلیمم زیر دیپلم هستش..

  ممنون میشم کمکم کنید.تشکر.

  1. سلام وقت بخیر
   معاف از رزم شما حتمی و معافیت دائم شما کمی با تردید همراه است اما احتمال ۶۰درصد معافیت دائم هم برای شما لحاظ میشود.

 168. سلام بنده ۲۶ سالمه و دیپلم دارم دانشگاه هم رشته روانشناسی رفتم یه واحد مونده ب فوق دیپلمم تحت پوشش کمیته هم هستم میتونم امریه خدمت بگیرم

 169. سلام وقت بخیر.
  ببخشید آموزشی ارتش صفر پنج کرمان را میگذرونم.
  متاهل هستم و تک فرزند پسر.
  میخاستم بپرسم که امکانش هست که از ارتش به نیروی انتظامی انتقالی بگیرم (دوره خدمت) و اینکه نزدیک محل سکونتم باشم؟؟

 170. سلام وقت بخیر

  من مدارک لیسانسمو گرفتم (دانشنامه و ریز نمرات)
  ارشد رو هم ایران بودم و تموم کردم و الان فقط باید دفاع کنم (دفاع به خاطر کرونا آنلاین هستش)
  هنوز دانشجو هستم و دوره یکساله بعد از فارغ التحصیلی هم شروع نشده
  و الان پذیرش دکتری گرفتم و مدرک ارشد رو لازم دارم

  در حال حاضر من ترکیه هستم و با وثیقه خارج شدم و باید ده روزه برمیگشتم ولی ۵ ماه هست برنگشتم !
  طبق قانون میدونم که برای مدارک ارشد باید برم ایران و برگه سبز بگیرم و مدرک ارشد رو بگیرم و بعد برای معافیت تحصیلی دکتری اقدام کنم

  حالا سوال اینه که چون یکبار خارج شدم و سر وقت برنگشتم و احتمالا ممنوع الخروج هستم
  آیا میذارن مجدد برای تحصیل خارج بشم یا کلا بیخیالش بشم و برنگردم و با همون مدرک لیسانس ارشد مجدد بخونم

  1. سلام
   بعد از گذراندن مدت سربازی خود میتوانید مجدد از ایران خارج شوید

   1. سلام وقت بخیر.ببخشید من آموزشی ارتش صفر پنج کرمان رو میگذرونم ،متاهل هم هستم و اینکه تک فرزند پسر،ساکن شهرستان رودبار جنوب،
    میخاستم بپرسم امکان انتقال از ارتش به نیروی انتظامی رو دارم؟؟
    و اینکه انتقال به محل سکونت رو دارم؟؟

 171. سلام خسته نباشید. من برای امریه دولتی اقدام کردم و هیچ مشکلی از جهت پذیرش سازمان ندارم، فقط به دلیل زمان کمی که برای ارسال دفترچه داشتم، این کار را کردم و تاریخ اعزام من ۱ مرداد ثبت شد و سازمان، تاریخ اعزام شهریور یا مهر نیازد دارد. حالا که برای تمدید تاریخ اعزام اقدام میکنم، نظام وظیفه یک قانون نانوشته برای من رو کرده که تاریخ ثبت درخواست تمدید، صرفا تا ۱ سال پس از زمان فارغ التحصیلی هست (که برای من گذشته). با این وضعیت من چطور میتونم درخواست تمدید اعزام ثبت کنم به صورت حضوری یا هر روش دیگه؟ (کنکور هم ثبت نام کردم)

  1. سلام
   برای درخواست تمدید از ارگانی که امریه گرفتید درخواست نامه کتبی بدهید و به نظام وظیفه ارائه دهید

 172. سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :

  ۱- آیا باید دفترچه پست کنم ؟

  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی مثلا ۲۵ مرداد یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد

  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟

 173. سلام.من ۱تیر اعزام.مرکز اموزشیم شهید دستغیب جهرم (نیرو انتظامی)،میخوام بدونم سربازان این مرکز بعداموزشی یگانشون سرمرز هست یا نه؟؟؟؟؟ممنون

 174. سلام
  وقت بخیر
  پدر من خدمت سربازیشان را از ۶۶/۱۱ تا ۶۸/۱۱ در منطقه سرپل ذهاب گذراندد
  آیا براساس طرح امام حسن مجتبی من میتوانم با توجه به زمان و منطقه ی خدمت پدرم کسری بگیرم؟

 175. سلام وقتتون بخیر من متولد ابان ۸۱ هستم و سال دوازدهم .ابان ماه ۹۹ معافیت تحصیلی گرفتم.این ماه امتحانات نهایی تموم شد و هنوز دیپلم را دریافت نکردم . + جناب تاریخ اتمام معافیت ابان ۱۴۰۰ هستش. گفته بودن ۱سال معافیت تحصیلی. اما از جایی شنیدم که امکان داشتن معافیت برای تحصیل تا ۲۰ سالگی وجود داره.ایا صحت داره؟ سوال من اینه ک درصورت نگرفتن نتیجه دلخواه در کنکور۱۴۰۰ میتونم واسه شرکت در کنکور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم ؟لطفا راهنماییم کنید.

  1. سلام تا ابان مهلت دارید امکان تمدید وجود ندارد میتوانید ثبت نام کنید و انصراف بدهید .

   1. سلام وقتتون بخیر من ۲۲ سال دارم کارشناسی حسابداری برادرم رو تو سانحه تصادف از دست دادم تک فرزند هستم پدر و مادرم از لحاظ روحی دچار افسردگی شدید شدن ایا امکانش هست برای معافیت اقدام کنم یا امریه تو شهر خودم بگیرم

    1. سلام . در صورت تایید افسردگی شدید پدر در کمسیون میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید. برای دریافت امریه شرایط متفاوتی وجود دارد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 176. با عرض سلام
  کل مدت مرخصی استعلاجی در حین خدمت چند روزه؟؟!
  و آیا استعلاجی کرونا اضافه بر سازمانه یا اون هم جز‌و استعلاجی می باشد؟!
  با تشکر

 177. سلام . من هزینه تماس با تلفن همراه رو پرداخت کردم و نوشت که نوبت شما ثبت شد اما شماره ای نبود که باهاش تماس بگیرم . خودتون تماس میگیرید؟

  1. سلام خسته نباشید . من دانشجوی پیام نور هستم و تا شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم .و میخوام سال ۱۴۰۱ کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنم . آیا در صورت قبولی دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه که بتونم وارد دانشگاه ملی بشم ؟؟ ممنون از راهنماییتون 🌷

   1. سلام اگر شما خدمت سربازی نرفته باشید، در صورتی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به ثبت نام نمایید.

 178. سلام خواهش میکنم جواب منو بدین این چندمین باره پیام میدم.
  من ورودی مهر ۹۷ پیام نورم و تا الان ۶۰ واحد پاس کردم و قصد دارم بهمن ۱۴۰۰ انصراف بدم و کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم ..در صورت انصراف و قبولی در دانشگاه جدید اجازه ثبت نام دارم یا نه ؟ ( در ضمن اولین انصرافم هست و‌معافیتم تا مهر۱۴۰۱)

 179. سلام وقتتون بخیر من متولد ابان ۸۱ هستم و سال دوازدهم .ابان ماه ۹۹ معافیت تحصیلی گرفتم.این ماه امتحانات نهایی تموم شد و هنوز دیپلم را دریافت نکردم . سوال من اینه ک درصورت نگرفتن نتیجه دلخواه در کنکور۱۴۰۰ میتونم واسه شرکت در کنکور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلیم رو تمدید کنم ؟لطفا راهنماییم کنید

  1. با سلام از پلیس+۱۰استعلام تاریخ اتمام معافیتتان را بگیرید که با خیال راحت درس بخوانید .

 180. سلام وقتتون بخیر. من دکترای عمومی دامپزشکی (روزانه) دارم و دانشجوی تخصص هستم
  آیا اگه بنده کنکور تجربی بدم و رتبه ی زیر ۵۰ بیارم، میتونم وارد دانشگاه پزشکی بشم؟!
  چون در حال حاضر قبل از خدمت سربازی نمیشه وارد دانشگاه بشم و مجددا دکترا بگیرم.
  میخاستم ببینم اگه بعد از تخصصم، رتبه ی زیر ۵۰ هم بیارم، بازم باید ابتدا خدمت برم و بعدش دوباره کنکور بدم و برم دانشگاه، یا نه، میشه برم دانشگاه و در حین تحصیل خدمت رو هم اوکی کنم؟
  آخه فکر میکنم برای ورود مجدد به دکترا نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشم. یکم شرایط خاص هست، ممنون میشم پاسخ بدین

  1. برای تحصیل در مقطعی که یکبار گذراندید حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشید.

 181. سلام خسته نباشید ببخشید من معافیت موقت کفالت گرفتم تا دوسال دیگه الان بیماری کردن گرفتم و به این بیماری معافیت دائم میدن میخواستم بدونم میتونم الان برای معافیت پزشکی اقدام کنم یا اینکه نمیتونم باید وایسم تا دوسال دیگه؟

 182. با سلام و احترام
  بنده ۱ تیر اعزام هستم، داخل پنل epolice قسمت امریه و جذب برای من زده
  سازمان : ستاد کل
  نوع درخواست : جذبی

  لطفا راهنمایی میکنید که چیه این مورد ؟
  چون من برای امریه اقدام نکرده بودم

 183. سلام، ببخشید من دانشجوی ورودی ۹۸ در مقطع کاردانی ام. برگه معافیت تحصیلی که زمان ثبت نام گرفتم نوشته بود تا اسفند ۱۴۰۰ دارای معافیت تحصیلی ام. الان ترم ۴ هستم و میخواستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟

 184. سلام.بنده به خاطر تنگی کانال نخاعی عمل شدم و در ستون فقراتم دو عدد پلاتین کار گذاشتن که تا آخر عمر هم باید باشن و نمیشه درشون آورد.همچنین به خاطر شرایطم وزن بیشتر از ده کیلورو هم برام ممنوع کردن کلا.حالا میخواستم بدونم وجود پلاتین درون ستون فقرات معافیت دائم داره؟با اینکه غیبت هم دارم چطور میشه؟

 185. سلام و وقت بخیر خدمت همکاران محترم.
  عرض بنده این بوده که در خانه بنده را شدیداً تحت فشار گذاشته اند که برو خدمتتون کن و ۹ ماه کسری اینا، ولی متاسفانه بنده از چند تا مشکلات مربوط به استخوان رنج می‌برنم و شدتشون تا حد متوسط هست و متاسفانه هیچ کدام از این ها را کمیسیون پزشکی قبول نمیکند و همه این موارد به معاف از رزم ختم میشود.
  خدمت شما عرض شود همان طور که اطلاع دارید نمیشه روی معاف از رزم حساب رفت و قوانین واضع و شفافی که در جایی مکتوب شده باشه که بشه بر روی آن اکتفا کرد نیست لذا برخی مسولان مربوطه از این خلا قانونی سو استفاده میکنند و نحوه برخورد با سربازان معاف از رزم کاملا سلیقه ای هست.
  حالا عرض بنده این هست که به نظر شما نسبت به اعزام به خدمت اقدام کنم (به خاطر کسری خدمت) یا برای حفظ سلامتی فعلی (به خاطر چندین بیماری داشتن ) اقدام به غیبت نمایم؟
  ممنونم.

  1. با سلام بسته به شرایطتان دارد .ترجیحا وارد غیبت نشوید بهتر است اما اگر امکان صدمه وجود دارد باید حتما به صورت جدی و منطقی در مورد آن فکر کرد و در صورت امکان مجددا در کمیسیون پزشکی شرکت کرد .

   1. سلام.وقت بخیر.تقریبا یک ماهی هست که با تنگی کانال نخاعی عمل جراحی شدم و دو عدد پلاتین در ستون فقراتم هست همچنین غیبت هم دارم.آیا پلاتین در ستون فقرات باعث معافیت دائم میشود؟با وجود غیبت چطور؟

 186. سلام خسته نباشید اسم پدر من در شناسنامه مادرم نیست ولی پدرم در قید حیات است و با هم زندگی میکنم من میتونم از طریق کفالت مادرم معافیت بگیرم یا نه؟

  1. با سلام برای گرفتن کفالت مادر وضعیت عدم حیات یا طلاق باید مشخص باشد.

 187. سلام چرا باوجود افزایش حقوق سربازان درسال ۱۴۰۰ که از ابتدای ماه واریز میشود برا سرباز معلمان اعمال نمیشود مگه ما سرباز نیستیم به اموزش پرورش میری میگن نامه ای برا برنیامده لطفا پیگیری کنین

 188. سلام،من چند سال غیبت داشتم برای سربازی اقدام کردم معافیت موقت دادند میتوانم با این معاف موقت گذرنامه بگیرم؟

  1. سلام اگر معافیت پزشکی باشد میتوانید به پلیس +۱۰مراجعه و پوشه مربوطه را پر کنید و گذرنامه موقت را دریافت کنید
   اما شرایط شما باید بیشتر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

    1. درماتوفاژی در زمره بیماری های روان قرار میگیرد که بسته به نظر کمسیون اعصاب و روان نظام وظیفه ممکن است شامل معافیت شود .با پرونده پزشکی برای ثبت درخواست معافیت به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه کنید.

 189. سلام خسته نباشید پایان خدمت سربازی ما اجازه داده میشود برای گرفتن گواهینامه پایه سوم بله یا خیر رانندگی خوب مسلت هستم
  این شماره تماس بنده هست ۰۹۳۶۳۷۲۰۷۹۰ اگرلطف کنید کاربنده را بیندازید خدای بزرگ هم راه می اندازه الان ماه خدا هستش هرچی من بگویم ثبت خواهد کرد
  برسی کنید جوابدهید
  باتشکر

 190. با سلام
  می خواستم بدونم چجوری بوسیله کد سخا میشه از محل پادگان آموزشی مطلع شد ؟
  با تشکر

  1. دوست عزیز
   سلام. برای اطلاع پیدا کردن از محل پادگان تقریباً دو هفته قبل از اعزام می شود استعلام گرفت اما گاه آن هم پیش می آید که تا زمان اعزام هم خود فرد نمی‌تواند به خوبی متوجه محل اعزام شود اما جواب شما مثبت است با کد سخا می شود محل اعزام را متوجه شد.

   1. با سلام
    بنده سال ۹۷ با مدرک کارشناسی برای خدمت در نیرو زمینی ارتش اعزام شدم
    اواسط آموزشی ارشد قبول شدم و ایست خدمتی زدم
    الان که درسم تموم شده و میخوام مجدد اعزام بشم به چه صورت هست ؟
    همون ارتش میفتم ؟ یا امکان تغییر کردن ارگان هست ؟
    و اینکه ۳۳ روز سابقه خدمتی دارم آیا مجدد باید آموزشی برم ؟ یا مستقیم میرم یگان ؟

  2. با سلام
   بنده سال ۹۷ با مدرک کارشناسی برای خدمت در نیرو زمینی ارتش اعزام شدم
   اواسط آموزشی ارشد قبول شدم و ایست خدمتی زدم
   الان که درسم تموم شده و میخوام مجدد اعزام بشم به چه صورت هست ؟
   همون ارتش میفتم ؟ یا امکان تغییر کردن ارگان هست ؟
   و اینکه ۳۳ روز سابقه خدمتی دارم آیا مجدد باید آموزشی برم ؟ یا مستقیم میرم یگان ؟

 191. سلام و خسته نباشید،
  من شهریار هستم ، با توجه به اینکه کف دستها و کف پاهایم عرق میکند و پدرم نیز فلج پای چپ دارد آیا میتوانم از معافیت استفاده کنم ؟

 192. سلام.خسته نباشید.من الان ۶ ماهه سرباز دادگستری هستم میخواستم بدونم اگه یک جز قران حفظ باشم میتونم انتقالی بگیرم برم شهر یا استان خودم!؟؟

  1. سلام
   برای انتقالی گرفتن در سربازی در صورت پذیرش پادگان مقصد باید تایید فرمانده پادگان و فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت را بگیرید.

 193. سلام . بنده کارشناس پرستاری و درحال خدمت سربازی هستم . میخوام برای دکترا پزشکی در کشور روسیه اقدام کنم ک شامل یک دوره یکساله پادفک و شش یا هفت سال کورس اصلی است ایا میتونم ایست خدمتی بگیریم یا خیر

  1. سلام خیر امکان پذیر نیست مگر در شرایط خاص؛ برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید تماس حاصل فرمایید.

 194. به هنگام ثبت درخواست تعجیل از سامانه سخا سه گزینه علت درخواست تاریخ
  اعزام جدید و توضیح موجود است که با پر کردن هر سه آنها هم دسترسی
  به مرحله بعد میسر نیست و پیغام نوع درخواست را مشخص کنید می آید که هیچ
  گزینه ای برای مشخص کردن نوع درخواست وجود ندارد..راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به مدت زمان باقی مانده و نوع تعجیل از پلیس +۱۰ اقدام کنید

 195. سلام علیکم. بنده محصل حوزوی و سال ششم حوزه میباشم و میخوام انصراف از حوزه بدم و برم دانشگاه درس بخونم، سوالم اینکه بعد از انصراف از حوزه باید حتما برم سربازی یا اینکه میتونم برای کنکور و دانشگاه بخونم و غیبت سربازی نخورم، اگه میتونم تا چه مدت میتونم از زمان انصراف بدون غیبت برای کنکور و دانشگاه بخونم؟ چون مهلت ثبت نام کنکور امسال تموم شده فقط کنکور سال ۱۴۰۱ میتونم امتحان بدم و تا انتخاب رشته و رفتن به دانشگاه حدود یکسال و نیم طول میکشه

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ انصراف یک سال فرصت دارید.برای ادامه تحصیل بازگشت به عقب نداریم

 196. سلام
  ببخشید من یه سوال داشتم … برادر من خدمته من میخواستم باهاش صحبت کنم شهرو ادرس دقیق محل خدمتشو بلدم نمیدونم اونجا تلفن دارن! اگه دارن شماره تلفن اونجارو چجوری باید پیدا کنم ؟!!
  لطفا جوابمو بدین ممنون

 197. سلام من دیپلمم رو نیمه اول شهریور ۹۸ گرفتم و تا پایان شهریور ۹۹ مهلت معرفی داشتم ولی به دلیل تعویق کنکور و ثبت نام دانشگاه خودمو در موعد مقرر معرفی نکردم ولی در اواسط آبان ۹۹ از پلیس۱۰+برای ثبت نام دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم و میخوام کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم میخواستم بدونم من میتونم وفتی کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شدم از دانشگاه فعلبم انصراف بدم و برای دانشگاه جدیدم معافیت تحصیلی بگیرم؟

   1. سلام
    من یه سوال داشتم .. برادر من خدمته من میخواستم باهاش صحبت کنم شماره تلفن اونجارو چجوری باید گیر بیارم شهرو ادرس محل دقیق خدمتشو بلدم ولی نمیدونم شماره تلفن اونجا دارن که بتونیم زنگ بزنیم!؟ اگه دارن چجوری باید پیداش کنم لطفا به سوالم جواب بدین کمکم کنین ..ممنون

 198. سلام خدا قوت من ۲۱سال سن دارم بعد اعتبار معافیت تحصیلی من تا ۱.۸.۹۸بود با این وضعیت من میتوانم کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم بعد دیپلم ۱.۵.۹۹ گرفتم بعد ۲سال وقفه تحصیلی دارم

 199. سلام من متولد تیر ۱۳۸۱ هستم امسال پشت کنکور موندم چه کدی رو باید در دفترچه ثبت نام کنکور وارد کنم ؟باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به دفترجه راهنما و سال اخذ دیپلم اقدام کنید

 200. با سلام در گوگل سرچ کردم که سربازان متاهل که بیشتر هشت سال غیبت دارن تا پایان امسال ینی ۹۹ میتونن خدمت سربازی رو بخرن میشه راهنمایی کننین بی زحمت

 201. با سلام من فعلا دانشجو لیسانس هستم و معافیت تحصیلی دارم . میخواهم درس خود را رها کرده و با وثیقه به خارج از کشور رفته و در آنجا مجددا از دیپلم درس بخوانم . آیا میتوانم ؟
  اگر در مدت تحصیل برگردم چه اتفاقی برایم میافتد.
  شنیده ام که اگر پس از سه سال برگردم میتوانم مدت کوتاهی در کشور بمانم و مجددا اجازه خروج دارم . آیا صحت دارد ؟ لطفا راهنمایی فرمایید تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   معافیت تحصیلی برای مقطع لیسانس و دیپلم در خارج از کشور صادر نمیشود. در صورت خروج با اشتغال به تحصیل تا سه سال غیبت حق ورود را ندارید. سالی سه ماه مقدور است

   1. سلام من مهره ۴و۵کمرم زده بیرون پزشکی قانونی پارگئ دیسکمر مشخص کرده لذا باتوجه به اینکه بنده سال ۹۰ خدمت کردم و بعد ۶ماهه بدلیل کفالت داشتن مادرما که امین عاجز مادرم بودم و سخت بیمار بود مجبور شدم دیگر غیبت کنم یا فرار حالابگید من چگونه باید خودما نجات دهم خسته شدم راهنمایمریس کنید لطفا همه

   1. سلام دوست عزیز
    سلام حدودا ۳ و ۴ میلیون تومان ولی باز هم بستگی به شرایط دارد

 202. سلام خسته نباشید. برادر من پوکی استخوان ۲٫۵ دارد و طبق تشخیص سنجش تراکم استخوان مبتلا به استئوپروز است. ایا پزشک متخصص معتمد نظام وظیفه که به ما معرفی شده برای حضور در بیمارستان میتواند بر صحت نتایج مشکوک شود و درخواست انجام مجدد تست در یک مرکز دیگر را بدهد؟

 203. سلام من دو برادر دارم .برادراولم ۱۰ سال پیش برای پدرم کفالت گرفته پدرم رماتیسم داره و برادر دومم هم خدمت رفته هر دو ازدواج کردند ولی برادری که برای پدرم کفالت گرفته بود طلاق گرفته و دو فرزندش را بزرگ میکند و سرپرست ان هاست من میتوانم کفالت بگیرم یا خیر

 204. سلام خسته نباشید برای کفالت مادر مطلقه خواستم سوال کنم داری غیبت بودم و هم فرا متاهلم یه نوزاد دارم و یه خواهر خرج و مخارج زندگی نمیذاره ادامه خدمت بدم و مادرم هم مشکل کمر داره به من گفتن برو اموزشی معاف میشی رفتم بعد گفتن یگان خدمتی باید اقدام کنی و هنوز هم خبری نیست مجبور به فرار شدم چون تو نون شبم مونده بودم به من بگین چیکار کنم با این همه مشکلات

   1. سلام من سال ۹۰به خدمت رفتم وبعد ۶ ماه به دلیل اینکه حکم امین اجز مادرم را داشتم و بدون کمک چه مالی چه غیره از طرف کسی نمیتونستم تحمل زجرکژشیدن مادرما بشنومبه خاطر همین باگرفتن اولین مرخصی به دیگه به خدمت نرفتم بعد افتام توزندان وحسابی گرفتار کردم خودما وبعدسند گزاشتم ورای باز که شدم برای اشتغال به کار به کارخانه سنگبری ها فرستادن منا بعد چند ماه کار دوچار پارکی دیسکمرمهره چهارم

    1. سلام پسرم اموزشی تمام کرد و ۶ روز مرخصی بهش دادن روز پنجم تصادف کرد الان ۶ ماه پاش خوب نشد دو بار بردمش دم پادکانش بهشون اطلاع دادم گفتن هر وقت خوب شد بیارش تا نامه بهت بدیم ببرش دادگاه لطفا راهنماییم کنید

 205. سلام من در حال حاضر خارج از کشور هستم و نیاز به مشاوره تلفنی دارم ، چجوری میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟

  1. سلام وقت بخیر
   با شماره ای که برای تماس با موبایل هست تماس بگیرید تا با شما هماهنگ کنیم

   1. دیدم همتون استرس دارید گفتم از خودم بگم بخندید ، من لیسانس قبول شدم رفتم نظام وظیفه واقعا بدون هیچ دلیلی گفتن سه ماه غیبتی دوماه دوندگی کردم رفتم دانشگاه ، فوق قبول شدم ، باز بدون هیچ دلیلی سایت نظام وظیفه برام صفر روز غیبت رو درج میکرد و معافیت نمی داد ، باز یه هفته دوندگی و باز رفتم ارشد رو هم گرفتم ، الان دانشگاه برام نامه معرفی به نظام وظیفه زده ، منی که معافیت ارشد رو بیست و هفت شهریور ۹۶ گرفتم ، تو نامه دانشگاه درج شده ۹۵ که پلیس هب اضافه ده میگه ایراد داره ابید باز بدویی خواستم بگم زیاد ناراحت نباشید ، این کشور عقب افتاده ایرانه ، هر کاریشم بکنی تهش باید بدویی ، مخصوصا اگه کارت به قسمت خشک مغز های نظامی افتاد

 206. سلام میشه بگید اعزامی های دی ماه ۹۹ چند ماه اموزشی دارن براب اورگان نیرو انتظامی

 207. سلام خسته نباشید
  من روی دستا و پاها ، بازو ، دور ناف ، تتو دارم
  درضمن ادم شدیدا عصبی و استرسی هستم جوری که کنترل ندارم تو عصبانیتم و همش دلهره دارم ، سابقه کیفری هم دارم ۲،۳ تا ، به نظر شما راهی برای معافیت وجود داره ؟
  لطفا راهنمایی کنید
  تشکر

  1. سلام . بله به شما معافیت پزشکی تعلق میگیرد . معافیت اعصاب و روان . به پلیس۱۰+ مراجعه کنید و درخواست معافیت پزشکی دهید .

 208. سلام وقت بخیر. خواستم بدونم برای کسانی که امریه دریافت کردند، در صورت قبولی در دانشگاه، ایست خدمتی امکان پذیر هست یا اینکه باید حتما خدمت امریه رو بره؟

  1. می تونید از ایست خدمتی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

   1. سلام ببخش خواستم ببینم اگه کسی با نظر پزشک معتمد شامل معافیت باشه نظر شوراپزشکی میتواند خلاف اون باشه

 209. سلام.
  من ۲۰ بهمن ۹۹ مهلت ۱۲ ماهه ارسال دفترچه خدمت سربازیم به پایان میرسه. الان کنکور دکتری ۹۹ ثبت نام کردم و همزمان هم میخوام برای دریافت امریه اقدام کنم. خواستم بدونم که در این فرصت باقی مانده ای که دارم چه تاریخی بهتره که دفترچه رو ارسال کنم تا هم بتونم پیش از اعزام در آزمون دکتری ۱۵ اسفند ۹۹ شرکت کنم و هم بتونم فرصت برای اقدام جهت دریافت امریه داشته باشم؟

  1. سلام رضا جان
   مورد شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد لطفا با مشاورین تماس بگیرید

 210. با سلام خدمت شما سوالی در مورد معافیت صافی کف پا داشتم ، من رفتم پزشک معاین بعد گفت که یکم کف پات صاف هست و اشاره ای به صافی کامل کف پا نکرد با این حال گفت که طبق قانون مراحل اداری ش باید طی بشه از کارشناس مربوطه میخواستم بپرسم با این حال امکان داره که بهم معافیت از رزم بده چون نمیخوام کارت پایان خدمتم مشکلی داشته باشه

 211. سلام
  من بیماری قوز قرنیه دارم با شدتی که میتونه معافیت صادر کنه. اما فعلا در حال تحصیل هستم و پزشک هم عمل رینگ قرنیه رو برای یک چشم و کراس لینکینگ رو برای دو چشم تجویز کرده. میخواستم بپرسم آیا بعد از انجام این عمل ها هم میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

  1. سلام سروش جان
   عمل مربوطه باید از سوی نظام وظیفه صادر شود تا شرایط بهری را برای معافیت کسب کنید برای بررسی دقیق مشکل خود با کارشناسان تماس بگیرید.

  2. سلام ببخش خواستم ببینم اگه کسی با نظر پزشک معتمد شامل معافیت باشه نظر شوراپزشکی میتواند خلاف اون باشه

 212. سلام،من به علت مشکل کرونا۳۰مهر۹۹لیسانس گرفتم ودرپی آن ارشد قبول شدم،اماتا الان که ۶اذراست نظام وظیفه معافیت تحصیلی به من نداده ومی گوید تکلیف یکماه مشخص نشده با توجه به تعطیلی دوهفته ای من چطور میتوانم مشکلم را حل کنم(درضمن دانشگاه مقطع ارشدم تا آخر اذرفرصت داده)

  1. سلام امید جان
   با نامه قبولی در مقطع جدید به نظام وظیفه استان مراجعه کنید

 213. با سلام
  من مشکل قوز قرنیه دارم و پزشک تجویز کرده که روی یک چشم رینگ قرنیه بذارم و بعد هم هر بر روی هر دو چشم عمل کراس لینکینگ انجام بدم.
  میخواستم بپرسم با همین وضعیت معافیت به من تعلق میگیره؟
  همچنین با توجه به اینکه مشغول به تحصیل هستم و امکان اقدام برای معافیت پزشکی ندارم، بعد از انجام عمل‌های مذکور چطور؟ اون موقع میشه برای معافیت اقدام کرد؟

  1. سلام سعید جان
   احتمال دارد برای بررسی بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

   1. سلام من فارغ التحصیل دکتر دام پزشک میباشم .دارای بیماری ریه آسم هستم برای معافت اقدام کرده ام اما متاسفانه در کمیسیون پزشکی به علت مدارکم معاف رزم شده ام.در تاریخ ا_ ۱۰٫-۹۹ اعزام به اموزش صفر یک تهران شده ام. ودرحال حاضر دوران اموزشی میگذارم دوسوال دراین باره دارم یک
    امکان معاف است به چه طریقی دو چطور می توانیم انتقالی به شیراز بگیریم با توجه اینکه پدر ومادرم هر دو پیر از کار افتاده میباشد باتوجه بیمار خودم خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید .سپاس ازمحبت شما عزیز

    1. دوست عزیز
     امکان معافیت مقدور است . برای بررسی دقیق تر مشکل خود با کارشناسان ما تماس بگیرید

 214. سلام.
  من چشمم نزدیک بینه و چشم چپم شمارش -۴٫۷۵ هست و -۱٫۵ هم آستیگمات داره که مجموعا میشن -۶٫۲۵
  آیا معافیت دائم شاملم میشه؟

 215. سلام.
  واقعا چرا باید همسر من که متاهله و مدرک لیسانس مهندسی شیمی داره سزباریش ۲۴ ۲۴ بیوفته و روزبرگ نباشه و پست بده؟؟؟؟؟

  1. سلام
   با تشکیل دادگاه نظامی و تعیین جریمه نقدی فرار توسط قاضی ادامه خدمت طی میشود

  2. با سلام
   خسته نباشین من پدرم سال ۶۷/۱۰/۱۹تا ۷۰/۶/۱۹خدمت کرده تو لشکر ۵۸ذلفقار بعد اعزام شده قصر شیرین کرمانشاه ایا ب من کسر خدمت تعلق میگیره