شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور + ساختار سازمانی سپاه پاسدران

شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور + ساختار سازمانی سپاه پاسدران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سازمانی نظامی است که در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال 1357 به فرمان سید روح‌ الله خمینی تشکیل شد. شورای انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت ماه سال 1358 طی فرمانی رسماً تأسیس این نهاد را اعلام کرد و با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران، گام اساسی در جهت سازماندهی این نهاد نظامی برداشته شد.

سپاه یک نهادی نظامی و بازوی مسلح پاسداری از نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد. در ادامه این مقاله با سپاه پاسداران و شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور بیشتر آشنا خواهیم شد.

ساختار سازمانی سپاه پاسدران

سپاه پاسداران هم مانند هر ارگان نظامی زیر شاخه هایی دارد به طور کلی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شرح زیر میباشند:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نیروی زمینی

نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اختصار (نزسا) از نیروهای پنجگانه سپاه است که به طور رسمی فعالیت خود را از سال 1364 خورشیدی به فرماندهی یحیی صفوی آغاز کرده است.

لشکر و تیپ‌ های نیروی زمینی به موازات ارتش در استان‌ های مختلف تشکیل شده است. فرماندهی این نیرو هم‌ اکنون به عهده سردار محمد پاکپور میباشد که در 9 اردیبهشت 1388 با حکم رهبر انقلاب اسلامی به فرماندهی نیروی زمینی سپاه منصوب شده است.

نیروی دریایی

نیروی دریایی سپاه به اختصار (ندسا) در سال 1364 خورشیدی و در اثنای جنگ ایران و عراق فعالیت خود را به فرماندهی حسین علایی آغاز کرده است. از جمله مأموریت‌ های این نیرو، دفاع و صیانت از مرزهای آبی ایران در برابر هجوم دشمنان است. فرماندهی این نیرو به‌ عهده علیرضا تنگسیری است. او در یک شهریور 1397 از سوی رهبر ایران به فرماندهی این نیرو منصوب شد.

 ساختار سازمانی سپاه پاسدران

هوا‌فضا

نیروی هوایی سپاه پاسداران فعالیت خود را از سال 1364 خورشیدی آغاز کرد و با افزودن بخش فضایی به بخش هوایی در سال 1388، نیروی هوافضای سپاه تشکیل شد. این نیرو به اختصار (نهسا) علاوه بر عملیات و فعالیت‌ های هوایی، مأموریت‌ های موشکی و فضایی سپاه را نیز بر عهده دارد.

سپاه قدس

نیروی قدس سپاه پاسداران معروف به سپاه قدس با هدف افزایش فعالیت‌ های برون‌ مرزی جمهوری اسلامی ایران در سال 1369، به فرماندهی احمد وحیدی و به دستور رهبری شکل گرفت. فرماندهی این نیرو هم‌ اکنون به عهده سردار اسماعیل قاآنی میباشد.

سازمان بسیج مستضعفین

سازمان بسیج مستضعفین زیر مجموعه سپاه، تحت‌ فرماندهی رهبری انقلاب اسلامی است که به‌ هدف نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن در 5 آذر 1358 به دستور امام خمینی تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی‌ ماه 1359 به صورت قانونی رسمیت یافت.

همچنین نیروی مقاومت بسیج در سال 1369 با دستور رهبر ایران، به سپاه پاسداران ملحق شد. که در 12مهر 1388 نام بسیج از “نیروی مقاومت بسیج” به “سازمان بسیج مستضعفین” تغییر یافت. در ادامه به بررسی اینکه آیا کارکنان سپاه میتوانند از کشور خارج شوند خواهیم پرداخت.


بیشتر بخوانید:استخدامی سپاه در سال ۱۴۰۲


شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور

اصولاً نظامیان ممنوع الخروج هستند حتی برای سفرهای زیارتی، اما اگر برای خروج از کشور ضرورتی وجود داشته باشد باید به حفاظت اطلاعات رده خود مراجعه کرده و درخواست خروج از کشور را ارائه دهند و در صورتی که مورد موافقت واقع شود با طی مراحل قانونی، مجوز خروج داده می شود البته نوع استخدام شما هم در دریافت مجوز خروج از کشور موثر است.

قوانین و مقررات سپاه پاسداران به عنوان نيروي نظامی خاص، متفاوت از سایر ارگان ها بوده و بهتر است از درون مجموعه ارگان مورد خدمت خود پیگیر این موضوع باشید.

شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور

در پایان

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی انقلاب تشکیل شده، برای ادامه نقش خود در پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن همچنان پا برجا است. حدود وظایف و قلمرو مسئولیت این سپاه در رابطه با وظایف و قلمرو مسئولیت نیروهای مسلح دیگر با تأکید بر همکاری و هماهنگی برادرانه میان آنها به وسیله قانون تعیین می‌ شود.

با توجه به اینکه سپاه یک نیروی نظامی خاص و مورد تحریم میباشد و خارج از مرز های کشور دشمنان بسیاری دارد کارکنان سپاه تنها در شرایط خاصی آن هم با موافقت فرماندهی خود میتوانند از کشور خارج شوند، که به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و راهنمایی بیشتری در این زمینه کسب کنید.

سوالات متداول

علامت سوالآیا کارمندان سپاه میتوانند به سفر تفریحی خارج از کشور بروند؟

خیر در حالت کلی نظامیان نمیتوانند از کشور خارج شوند حتی برای سفر های زیارتی، اما در صورت موافقت فرماندهی و حفاظت اطلاعات میتوانند از کشور خارج شوند که جزئیات کلی در این خصوص در این مقاله ارائه شده.

علامت سوالآیا نظامیان بازنشسته میتوانند از کشور خارج شوند؟

نظامیان بازنشسته تا پنج سال پس از بازنشستگی حق خروج از کشور را ندارند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط خروج کارکنان سپاه از کشور + ساختار سازمانی سپاه پاسدران

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید