شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۲

صفر تا صد خرید سربازی

طبق قانون سازمان وظیفه عمومی در ایران، تمام مردان ایرانی بعد از ۱۸ سال تمام، یعنی شروع ۱۹ سالگی، باید به خدمت سربازی اعزام شوند و سن مذکور، سن مشمولیت سربازی برای پسران است.

این قانون برای تمامی مشمولین نظام وظیفه اجباری بوده و مدت زمان سربازی آن طبق آخرین مصوبه ستاد نیروهای مسح در مناطق بومی ۲۴ ماه و در مناطق غیر بومی ۲۱ ماه تعیین شده است.

در این میان سوالی که عموما توسط مشمولین غایب و یا متاهل و سایر افرادی که بنا به دلایلی امکان اعزام به خدمت سربازی برای آنها وجود ندارد، مطرح می شود، شرایط خرید خدمت سربازی و دریافت کارت معافیت سربازی است.

این امر طی سالیان اخیر به کانون بحث و توجه افراد زیادی تبدیل شده و قوانین مختلفی در این رابطه توسط مسئولین وقت طرح شده است. طبق آخر

ین اخبار، وضعیت خرید سربازی در سال ۱۴۰۲ مشخص شده و مشمولین طبق شرایط جدیدی امکان دریافت کار پایان خدمت خود را خواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با آخرین جزئیات طرح خرید خدمت در سال ۱۴۰۲ آشنا کنیم، لطفا در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

تکلیف مشمولان غایب سربازی در سال ۱۴۰۲

همان‌طور که می‌دانید بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تمامی مردان جوان با سن ۱۸ سال تمام باید به مدت دو سال خدمت مقدس سربازی را انجام دهند. طبق همین قانون بعضی از آن‌ها به دلیل تحصیل یا کفالت یا بیماری و اقامت در خارج از کشور به طور دائم یا موقت از شمول این قانون مستثنا هستند.

حتی ایرانیانی که بیشتر از ۸ سال غیبت دارند و از طریق قانون جریمه مشمولان غایب نتوانسته‌اند تکلیف خدمت خود را تعیین کنند، می‌توانند از یک سری تسهیلات استفاده نمایند.

در واقع سازمان نظام وظیفه اعلام کرده است که تمامی افراد مشمول مقیم خارج از ایران، برای اخذ مجوز سفر به ایران، باید به دفاتر جمهوری اسلامی در کشور محل اقامت خود مراجعه و با احراز گذرنامه، مهر تردد بر روی گذرنامه را دریافت کنند؛ تمبر با عنوان مجوز تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور.

تا پیش از این قانون، اگر ایرانیان مقیم خارج از کشور بدون دلیل موجه به ایران می‌آمدند، باید تکلیف خدمت سربازی خود را مشخص می‌کردند و سپس می‌توانستند ایران را ترک کنند.

طبق مصوبه جدید ابلاغ شده به نمایندگی‌های ایرانیان خارج از کشور از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، شرط سه سال غیبت دانشجویان مقیم خارج از کشور برای سفر به ایران برداشته شده است.

بر اساس این مصوبه و ابلاغ آن به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا، شرط استفاده از مهر مجوز تردد ویژه دانشجویان مقیم خارج از کشور «حداقل ۳ سال اقامت در خارج از کشور» و «ورود این افراد به دوران غیبت» مشخص و اعلام شد.

آخرین اخبار خرید سربازی در سال ۱۴۰۲

در سال ۹۴، دولت قانونی را تحت عنوان «جریمه غیبت خدمت سربازی» وضع کرد، که بر اساس آن مشمولانی که ۸ سال و یا بیشتر در سربازی غیبت کرده باشند، می توانستند با پرداخت جریمه به صورت نقدی و یا اقساط، کارت پایان خدمت سربازی خود را دریافت نمایند.

اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۸ متوقف شده و در حال حاضر طرحی مبنی بر خرید خدمت در دستور کار ستاد نیروهای مسلح قرار ندارد.

در حال حاضر طبق قوانین جاری کشور، خرید سربازی به طور کلی لغو شده است. مطابق اطلاعیه جدید سازمان نظام وظیفه عمومی، همه مشمولین ایرانی که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت دارند، حق دریافت مهر خروج مشمولین را خواهند داشت.

این افراد می‌توانند در هر سال حداقل دو بار و به طور کلی حداکثر سه ماه در ایران اقامت داشته باشند.

شرایط خرید سربازی 99 – 1400

آخرین وضعیت خرید خدمت مشمولین غایب خارج از کشور در سال ۱۴۰۲

در حال حاضر تنها طرحی که برای خرید خدمت سربازی در ازای پرداخت جریمه تصویب شده است، خرید سربازی مشمولان خارج از کشور است.

طبق قانونی که در حال حاضر به تصویب رسیده، مشمولین نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد، می توانند با پرداخت معادل ریالی پانزده هزار (۱۵۰۰۰) یورو کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند.

مشمولین متأهل دارای فرزند از مادر ایرانی از بیست و پنج درصد (۲۵%) تخفیف برخوردار می شوند.

نحوه سفر مشمولان غایب به کشور در سال ۱۴۰۲

مشمولان مقیم خارج از کشور دارای این دو شرط، می‌توانند پس از پایان دوران معافیت تحصیلی (فارغ‌التحصیل، انصراف یا اخراج) و پس از واریز ودیعه سالی دو بار و حداکثر به مدت سه ماه به ایران بیایند.

جزئیات طرح خرید خدمت سربازی در بودجه سال 1401

نحوه معافیت مشمولان متاهل ۳۰ سال به بالا در سال ۱۴۰۲

یکی از اخباری که در ابتدا بسیار خبرساز شده بود، طرح جبرانی مجلس برای مشمولان غایب بالای ۳۰ سال بود.

طبق این طرح سربازان غایب و یا فراری متاهل، دارای دو فرزند بعد از سن سی سالگی، بدون پرداخت مبلغ جریمه از خدمت معاف می شدند. این طرح بعد از کش و قوسهای فراوان در نهایت به مرحله تصویب نرسید و اجرایی شدن آن متوقف گردید.

لذا در حال حاضر طرحی مبنی بر معافیت مشمولین متاهل بالای ۳۰ سال در دستور کار نیروهای مسلح کشور وجود ندارد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن آخر

اخبار مربوط به خرید خدمت سربازی در چند سال اخیر به کانون توجه مشمولین زیادی تبدیل شده که قصد دارند در ازای پرداخت مبلغی، از اعزام به خدمت معاف شوند.

در حال حاضر طرحی مبنی بر خرید و پرداخت جریمه سربازی برای مشمولین داخل کشور در دستور کار ستاد نیروهای مسلح قرار ندارد و تنهای افرادی که در سال ۱۴۰۲ امکان خرید خدمت سربازی را خواهند داشت، مشمولین غایب خارج از کشور است که اطلاعات مربوط به این موارد در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را از جزئیات، شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۲ آگاه سازیم. چنانچه در این زمینه سوالی دارید، یا به دریافت مشاوره نظام وظیفه احتیاج دارید، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا شما را در این مسیر راهنمایی نمایند.

سوالات متداول

آیا امکان خرید سربازی در سال ۱۴۰۲ وجود دارد؟

در ابتدای زمزمه های زیادی و حتی جدی در این خصوص شنیده شد و حتی پای آن با نام طرح خرید اقساطی خدمت در بودجه سال ۱۴۰۲ نیز باز شد، اما مجلس با توجه به مبلغ بالای تعیین شده و مخالفت نیروهای مسلح آن را فعلا رد کرد.

قیمت خرید سربازی برای همه مشمولان یکسان است؟

خیر؛ بر اساس مدرک تحصیلی، جریمه پرداختی هر مشمول نسبت به مشمول دیگر متفاوت است.

شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 1,214 نظر:
  1. سلام وقت بخیر
   در صورتی که واریکوسل بعد از عمل به گرید ۳ عود کند امکان معافیت دائم وجود خواهد داشت

  1. سلام وقت بخیر
   قانون خرید خدمت از سال ۹۸ برداشته شده است اما با شرایطی دیگر امکان معافیت می تواند لحاظ شود

 1. سلام و عرض ادب
  آیا این عدالت است که فردمتأهل دارای زن و فرزند وارد خدمت شود، بجای خدمت اجباری برای افرادمتأهل ای کاش که کارت پایان خدمت را برای عقدازدواج در سندازدواج اجباری میکردند که جوانان اینجوری بدبخت و آواره و بیچاره نشوند…؟
  اگر عدالت بود هرگز چنین قوانین سُست و ظالمانه ای درکارنبود هرگز زندگی جوانان اینگونه دوچار فروپاشی و جدایی و طلاق نمیشد…؟

  1. سلام.اعزامی۱/۱۲/۱۴۰۰از ارومیه هستم قرارگاه شمال غرب قبلا ۲۴بومی ۲۱غیر بومی بود ک فکنم از برج ۳/۱۰۴۱شد ۲۱بومی۱۸غیر بومی امروز دوباره گفتند ۲۴،۲۱شده این صحت داره آیا؟اگه صحت داره نحوه اجراش چ مدلیه مثلا میگن از ی تاریخ ب اینور یا نه کسی ک یک روزشم مونده س ماه میاد روش

   1. سلام وقت بخیر
    بحث تعداد ماه های خدمت غیر از مسئله ی بومی یا غیر بومی،به مناطق بد آب و هوا و مناطق محروم تقسیم شده و شرایط متفاوتی لحاظ خواهد شد

  2. سلام خسته نباشید اگه ۱۸ سالم بشه چون فوتبال بازی میکنم غیبت داشته باشم بعد ۸ سال میتونم سربازیمو بخرم

 2. سلام من یک زنه ۶۰ساله هستم با هزار دعا ودوا یک بچه دارم که اونهم مریض احوال هست باباش هم مریض احوال هست به هیچ عنوان دلم نمی خواد بچه وببرند سربازی لطفاً من را راهنمایی کنید

 3. سلام خسته نباشی من ممتولد پنجاه وهشت هستم میخوام خدمت سربازی را بخرم سه تا بچه دارم چکار کنم

  1. سلام من داری دو فرزند ۶ ساله و۵ساله هستم امااز خانم طلاق گرفتم بچه ها هم با من هستن کسی نیست نگه شون داره غیراز خودم من معاف میشم یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید؟

   1. سلام وقتتون بخیر برای اظلاعات بیشتر برای کفالت فرزندانتون با کارشناسان ما تماس بگیرید

 4. با سلام وخسته نباشید من ۷ ماه خدمت کردم چون پدرم در زمان جنگ عصاب روانش را از دست. داد به خاطر مادر و خواهران مجبور شدم غیبت کنم ۵ سال غیبت کردم و در ضمن پدرم نصف قلبش از کار افتاد و دیابت و کلسترول داره من برای معافیت چکار کنم

  1. سلام وقت بخیر
   ابتدا باید جرایم سربز فراری اعمال شده و تحت شرایطی کفالت مددجویی برای شما لحاظ می شود

 5. با سلام وخسته نباشید من ۷ ماه خدمت کردم چون پدرم در زمان جنگ عصاب روانش را از دست. داد است از مادر و خواهران مجبور شدم غیبت کنم ۵ سال غیبت کردم و در ضمن پدرم نصف قلبش از کار افتاد و دیابت و کلسترول داره من برای معافیت چکار کنم

  1. سلام وقت بخیر
   ابتدا باید جرایم سربز فراری اعمال شده و تحت شرایطی کفالت مددجویی برای شما لحاظ می شود

 6. سلام ببخشید من بیماری فیبرومیالژیا دارم شدید میتونم معافیت پزشکی بگیرم ؟

 7. سلام خسته نباشین من چن ساله بیماری فیبرومیالژیا دارم شدیدایامیتونم معافیت پزشکی بگیرم

 8. سلام خسته نباشید خدمت شما عزیزان میگم اگر سنم تازه رسیده به سربازی برم ولی من می‌خواهم کفالت بگیرم پدر من ۴۷ سال دارد وپدربزرگ من دارای ۷۰ساله هست وخودپدربزرگم مریض هست و۲پسرو۲دختر پدربزرگم عاجز هستند وپدر من هم کمی مریض هست ومن یک برادر وخواهر کوچک تر از خودم را دارم آیا من می توانم کفالت بگیرم

  1. سلام وقت بخیر
   در هر زمینه شرایط متفاوت است برای هر مورد باید شرایط شما بررسی شود.

 9. سلام من متهل هستم۱۲ماه به سربازی رفتم بعد مشکل خانوادگی پیش اومددیگه نتونستم به سربازی برم فرار کردم الان میتونم مافیت بگیرم

 10. سلام خسته نباشید
  بنده سال ۹۵ طبق اون مصوبه سال۹۴ که امکان خرید اقساطی سربازی بود اقدام کردم و چند قسط پرداخت کردم ولی بقیه رو پرداخت نکردم و در حال حاضرم سنم ۳۷ سال هستش و متاهل هستم میخوام راهنماییم کنید بنده چیکار باید بکنم خواهشمندم جواب بدید

 11. سلام من تک پسر هستم متولد ۶۱ بودم و سال ۸۱ برای معافیت اعلام کردم و به دلایلی نیمه کاره موند دوساله بودم که پدرم فوت کرده مادرم عروس شد و رفت و سه تا خواهر داشتم که زیر نظر من بودن الان ازدواج کردن رفتن الان خودم متاهل هستم دارای دو فرزند هستم خواستم ببینم معافیت به ما تعلق میگیرد یانه یه راحل جلو پام بزارین ممنون میشم

 12. سلام وقت بخیر بنده پنج بچه دارم متولد ۱۳۶۲ هستم سه تا از بچه هایم متولدین ۹۰ به بالا هستند آیا میشه خدمت سربازی را بخرم .تشکر

 13. من متولد ۶۰هستم و به خاطر مشکلات مالی نتوانستم به خدمت مقدس سربازی برم الان دارای ۴تا فرزند هستم نمیدانم چکار کنم لطفاراهنمای کنید

 14. سلام من ۳۱سالمه متاهل هستم دو تا بچه دارم پدرم فوت کرده سال ۹۰ برای معافیت اقدام کردم نصف کارهای معافیت رو انجام دادم برام مشکل پیش اومد دیگه نتونستم برم دنبال کارهاش برادرم سن ۱۸ سالگی رو رد کرد الان میگن دیگه تعلق نمیگیره ایا راهی هست برای گرفتن معافیت واگر برم خدمت چقدر کسرمیکنن از خدمت سربازی پدرم ۶ ماه هم ایثار گری داره لطفا راهنمایی کنیدم

  1. سلام وقت بخیر من سرباز هستم☆
   ایا ۳ماه دوری از هشتگرد به تهران میخورد یانه
   ممنون میشم بگید
   ایا میشه من الان ۱۸ماه خدمت کردم این ۳ماهشو بخرم ایا میشه دیگه نمیکشششششششششههههههه

 15. سلام من ۳۱سالمه متاهل هستم دو تا بچه دارم پدرم فوت کرده سال ۹۰ برای معافیت اقدام کردم نصف کارهای معافیت رو انجام دادم برام مشکل پیش اومد دیگه نتونستم برم دنبال کارهاش برادرم سن ۱۸ سالگی رو رد کرد الان میگن دیگه تعلق نمیگیره ایا راهی هست برای گرفتن معافیت واگر برم خدمت چقدر کسرمیکنن از خدمت سربازی پدرم ۶ ماه هم ایثار گری داره لطفا راهنمایی کنید

 16. سلام خسته نباشید من متولد ۱۳۶۵ هستم و اصلا سربازی نرفتم و همسر و فرزند دارم
  ایا میتونم الان سربازی مو بخرم .میشه راهنمایی کنید

  1. سلام
   شما جز موارد خاص هستید لذا برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 17. سلام خسته نباشید
  من دوماه اموزشی رو گذراندم و الان نمیخوام دیگه ادامه بدم میتونم بخرم؟

 18. باسلام وخسته نباشید خدمت تمامی
  دست اندرکاران من مادری هستم که
  یک فرزندپسرم را در سانحه تصادف از دست دادم
  الان درحال حاضر من ناراحتی روحی دارم وهمسرم
  هم راننده بیابان هست غیبت سربازی داره
  اسمش در کنکور سراسری درامده ایا قانون خرید
  سربازی را شامل همه مشمنولین قرار میدهید
  چون بسیاری از جوانها این مشکل رو دارند
  لطفا به این مادر جگرسوخته پلسخ دهید ممنون
  میشوم

 19. سلام خسته نباشید من متولد ۶۸ سربازینرفتم ولی همسرو فرزند دا رم دوتا برادریم داداشم رفت خدمت من نرفتم چون پدرم ول کرده رفته خرج مادرم بعهدی منه اگه یه روز نباشم زن بچه باید برن تو خیابون الان نمتونم برم زندگیم میپاشه یه بیمه نیستم دو روز دگه بیافتم تخونه خرج زن بچه ام کی میده فکری بحال ما بکنید هر کی داشت خرید ما حیرون شدیم

 20. سلام من برای خرید خدمت در سال ۹۷اقدام کردم بمن گفتن برای شما پیامک ارسال میشه وارسال نشد نزدیک به ۱۵میلیون هم پول خرید خدمتم بود الان میگن خرید لغو شده تکلیف من چی میشه؟

   1. سلام من هشت ماه از سربازی را گزراندم الان نمیتوانم بروم مشه خرید اقساتی یا نه

 21. سلام من برای خرید خدمت در سال ۹۷اقدام کردم بمن گفتن برای شما پیامک ارسال میشه وارسال نشد نزدیک به ۱۵میلیون هم پول خرید خدمتم بود الان میگن خرید لغو شده تکلیف من چی میشه؟

  1. سلام وقت بخیرمن متولد۵۷دوتابچه دارم سال ۹۷برای خریدخدمت فرم پرکردم۱۸میلون وپانصدبرایم آمدگفتندواریزکنم من متاسفانه نداشتم ایا الان امکانش رادارم ممنونم

 22. سلام ،بنده دیپلم ناقص هستم برای خرید پایان خدمت چقدر باید پرداخت بشه؟؟.یعنی هزینه کارت چقدره؟

 23. سلام من متولد ۶۷هستم متاهل و دارای دو فرزند پدر و مادرم سنشون بالای ۷۰سال هست و یک خواهر با معلولیت ذهنی شدید دارم آیا امکانش هست کارت پایان خدمت بگیرم لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام منو ۲۳سال است و خرجه خانواده را میدم نمیتونم برم سربازی چون دو برادر دارم یکی درس میخوانه وپاشون سوخته خرجه این برادرم هم میدم و مادرم اعصابی است و کارگری میکنم خرجه اینا را میدم و ی برادری دارم اینم کار می‌کنه میشه پایان خدمت بدی به من چون من مسولیت دارم نمیتونم برم خدمت میخواهم پایان خدمت بگیرم برم ی کاره خوبی کنم خیلی ممنون میشم ازتون کمک کنید خداشمارا حفاظت کنه،🥺🥺

 24. ببخشید میخواستم بدونم چجوری که واسه یک روز دیر کرد برای اقساط خدمت سربازی از من ۲۱۰ هزار تومان گرفتن میشه بگید چجوریه.

 25. سلام علیکم کسانی فقد ثبت نام کردن ولی مبلغی ندادن می تونن پرداخت کنن معافی بخرن خوب یه چاره کنید برامون مگه میشه بمونیم بدون تکلیف ۳تا جراحی کردم غده ترشحی توگلوم هست چکارکنیم دیگه…

 26. سلام خسته نباشین من دوره بره پنج ساله از اموزش فراریم میخاسم بدونم میشه کارت پایان خدمت خرید مجرد هستم

  1. باسلام خدمت شما
   اینکه هست سال غیبت رو برداشتین به نظرم خیلی اشتباه کردین
   چون که من هشت سال غیبتم موعدش شد شما ازدوباره قانون رو عوض کردین
   لطفا قانون خرید سربازی رو‌بزارین هرکس بتونه قسط بندی میکنه ومیخره

  2. به نظر خودتون کسی که دوتا بچه داره تو این گرونی شغل آزاد که کار هم گیر نمیاد چطوری باید بره سربازی اونم دوسال ، خب حداقل برای دو فرزندی بالای ۳۰ سال معافیت بذارید ، شما که هدفتون افزایش جمعیت هست جای اینکه کمک کنید دارید ظلم میکنید…

 27. سلام من سربازی رو خریدم یه مقدار باقی مانده از پول خرید سال۱۴۰۱ پرداخت کردم ولی به حساب نظام وظیفه نرفته وبرگشت هم نخورده باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

   1. سلام من متولد ۶۷هستم متاهل و دارای دو فرزند پدر و مادرم سنشون بالای ۷۰سال هست و یک خواهر با معلولیت ذهنی شدید دارم آیا امکانش هست کارت پایان خدمت بگیرم
    لطفا راهنمایی کنید

   2. سلام ،
    دندونای بالا همشون خراب شده تا مرز لثه ، فقط دو دندان عقل و دوتای جلو تا بزور میتونم غذا بخورم و پایین هم چهارتا دندان عقل کشیدم بابت پوسیدگی ..
    تا حدودی آسم هم دارم !؟
    ب نظرتون معاف خواهم شد !؟؟

   3. من یک مادر ۶۰ساله دارم وپدرم هم مریض هست تک فرزند هستم من شرایط معافیت خودم قرص اعصاب میخورم من معاف میشوم

  1. سلام من در طرح ٩٨ ثبت نام کردم فرم و … پر کردم یه مبلغی هم بانک ملی واریز کردم ولی الباقی پرداخت نکردم
   تکلیف چیه

  2. سلام چقدر خریدین سربازی رو و من رو ۲۹ساله زن دارم ولی مدارک نداره تازه پرونده داره

 28. سلام
  در سن ۱۸ سالگی اقدام به خدمت کردم و آموزشی تموم کردم و وچند ماه تو یگان خدمت کردم ومرخصی گرفتم بعد ی سری مشکلات داشتم نرفتم پادگان.. تقریبا ۸ سال غیبت داشتم یا همون فراری و پلاتین تو پام هست والانم متاهلم با پدر ۶۰ساله ومادر و همسرم زندگی میکنم
  لطف کنید به من راهنمایی کنید چکار کنم
  ایا میتونم خدمت رو بخرم و هزینه ی خریدش چقده؟ برای دیپلم و زیر دیپلم.
  ممنون.

 29. با سلام من متولد۱۳۶۰هستم سال ۷۹ به خاطر فوت برادرم خدمت را ترک کردم الان هم ۳تافرزند دارم و هیچ دندانی ندارم ایا من می توانم معافیت بگیرم ممنون راهنمایی کنید

 30. سلام من سال ۹۶ اقدام کردم برای خرید خدمت قسط اولم واریز کردم الان ۱۰ تومن مونده خواستم ببینم برای سال ۱۴۰۱ هم تمدید شده یا نه ممنون میشم پاسخ بدین

 31. باسلام متولد۶۵هستم الان هم متاهل هستم و۴فرزنددارم آیامعافیت خریدسربازی تعلق میگیرد

 32. سلام ببخشید یک سوال سربازی که ۴یا ۵ سال فراری باشه یا تول چند روزه یاینده که بشه ۸ماه خدمت سربازی اش را بخره یا نه

 33. سلام بنده متول ۱۳۶۸هستم دارای ۱فرزند وهمسر هستم وتاکلاس پنجم ابتدایی درس خواندم میخواستم ببینم الان چه جوری میتونم خدمت سربازی رو بخرم با معاف بشم کمکم میکنید

 34. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم اقا بنظرتون طرح خرید خدمت امسال اجرامیشه من ۱۱سال پیش سربازبودم نتونستم بمونم الان دیگه نمیتونم خدمت کنم متاهلم مستاجرم واقعا با۵تومنی که میدن برا سربازا نمیشه برم خدمت خرج خونه هم بدم واقعا به این کارت پایان خدمت نیازدارم یه مبلغی بزارن براخریدش که بتونیم بدیم

 35. سلام من متولد ۸۳ هستم و ماه دیگه در خارج کشور اقدام به تحصیل میکنم و اقامت اون کشور رو دارم
  سوال اول اینکه چطوری میتونم خدمت رو بخرم که به راحتی برم و به ایران بتونم هم بیام؟!
  و اینکه تو این مدت من میخوام درس رو کامل تموم کنم تو این مدت تحصیل در خارج کشور میشه به ایران به دیدن خانوادم بیام و تا چ موقع ادامه پیدا میکنه؟!
  و اقامت کشور رو قبل از اینکه تحصیل کنم دارم، این کمکی در خرید سربازی نمیکنه و حتی اگر به سن لازم نرسیدم که بخرم تو این مدت ادامه تحصیل میتونم برگردم و خانوادم رو ببینم یا به مشکل بر میخورم؟!
  ممنون میشم پاسخم رو سریعتر بدید
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر خرید خدمت از سال۹۷ برداشته شده است اما درصورتیکه اقامت کشور خاصی را برعهده داشته باشید باتوجه به شرایطی امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 36. سلام
  من سال ۹۷ نسبت ب خرید خدمت اقدام کردم و ۳۳۰۰۰۰۰هزار تومان پیش پرداخت دادم و ب دلیل اعتیادی ک داشتم بیکار شدم و نتو نستم قسطاشو بدم ،میخواستم ببینم سال۱۴۰۱ قانون جدیدی هست ک من اقدام کنم

 37. به نظر من از پانزدسال به بعد مشمول عفو سربازی التزامی است چرا که مشکل جوان کشور بسیار زیاد است

 38. سلام متولد ۶۴هستم باسه فرزند ایا‌معافیت یاخریدبه من تعلق میگرد پنجم ابتدای دارم

 39. سلام وقت بخیر من متولد۱۳۵۵هستم ۴۶ساله چطور میتونم اقدام خرید یا معافیت سربازی کنم ممنون

  1. سلام من ۲۲سالمه دانشجوی کارشناسی هستم
   من ب دلیل یکبار انصراف از دانشگاه نمیتونم مجدداً انصراف بدم میخواستم بدونم شرایط خرید سربازی برای من به چ صورت هستش؟
   مجدداً میخوام کنکور شرکت کنم

   1. سلام خسته نباشید من ۲۳ سال دارم نرفتم خدمت عموم هم شهید هس پیش مادر بزرگم بودم و خرجیشو میدادم نشد برم الان باید چیکار‌کنم

   2. من متولد ۶۰هستم و به خاطر مشکلات مالی نتوانستم به خدمت مقدس سربازی برم الان دارای ۴تا فرزند هستم نمیدانم چکار کنم لطفاراهنمای کنید

    1. سلام پسرم دیپلم هست متولد۱۳۸۲هست تک فرزندم هس میشه دنبال خریدسربازی باشم

  2. منکه متولد ۱۳۳۲ هستم دوسال خدمت کردم حا لابرای بیمه اجتماعی میخوام بخرم چگونه پرداخت کنم

  3. سلام
   شما ۴ سال دیگه صبر کنید
   بعد از ۵۰ سالگی دیگه کارت پایان خدمت نمی خواهد
   می شود عفو رهبری و تمام

  4. سلام وقت بخیر من ترنس هستم و نامه دکترم رو نظام پزشک مهر تاییده زده چطور میتونم اقدام کنم واسه معافیت و با مبایل به شماره با مشاور تماس میگیرم نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام بنده متولد ۱۳۵۸ هستم سه تا فرزند دارم یکی رفته خدمت سربازی تموم کرده بند ه الان میتونم پایان خدمت بخرم یانه

  2. سلام من ۳۱سالمه متاهل هستم دو تا بچه دارم پدرم فوت کرده سال ۹۰ برای معافیت اقدام کردم نصف کارهای معافیت رو انجام دادم برام مشکل پیش اومد دیگه نتونستم برم دنبال کارهاش برادرم سن ۱۸ سالگی رو رد کرد الان میگن دیگه تعلق نمیگیره ایا راهی هست برای گرفتن معافیت واگر برم خدمت چقدر کسرمیکنن از خدمت سربازی پدرم ۶ ماه هم ایثار گری داره لطفا راهنمایی کنیدم

 40. سلام خسته نباشید آیا کسی که از ده سال بیشتر غیبت داره آیا می‌تونه معافیت بگیره

 41. اینم بگم متولد۶۵هستم متاهل هستم ۰۹۳۸۹۶۴۰۰۹۹این شماره تماسم هست بخاطرخدا یکی راهنماییم کنه دارم روانی میشم پول کارگری دادم بخاطراقساط سه میلیون وخردی ازاقساط برگشت خورده همون قسطا آخریکجاپرداخت کردم کاشکی همون ماهیانه پرداخت کرده بودم خریدخدمت سال ۹۷ چون من حسابم کشاورزی هست قسطا بانک ملت پرداخت میکردم بخاطرخدا راهنماییم کنید

   1. سلام شمااگراول کارت رادرست انجام داده باشی ونظام وظیفه شرط نکرده باشه عدم پرداخت قسط درزمان خودش باعث لغو خرید میشه….دیرپزداخت کردنت مشکل لاینحل ایجادنمیکنه وبایدپیگیری کنی ازخودنظام وظیفه تابه نتیجع برسی انشاالله

 42. سلام من خریدخدمت داشتم ۱۵ میلیون یازده میلیون وخردی پرداخت کردم سه میلیون وخردی مونده بودیکجاپرداخت کردم اقساط آخرپول ریختم بحساب اس ام اس بانکم فعال نبوده رواین حسابم پولم برگشت خورده بوداصلا متوجه نشدم چون اصلا با اون کارت فقط اقساط پرداخت میکردم چندروزه متوجه شدم پولم بحساب حوزه نظام وظیفه نرفته بحساب خودمه شمارابقران قسم میدم یه راهنماییم کنید

  1. دوست من من پنج سال تمام پیگیر این تیپ سوالات بودم واسه خودم. من هم شرایطم مثل شماست من چنتا قسطم و‌پرداخت نکردم و رفتم نظام وظیفه گفتن که تا پایان سال هزار و چهارصد فرصت داشتید و الان سرباز ب حساب میاید ، منتهی تنها روزنه امید اینه که دوباره تمدید بشه و مثلن بگن که اونایی که به هر دلیل تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه نکردن میتونن تا پایان۱۴۰۱ تسویه کنن…که امیدوارم که این بشه و مهات تمدید بشه.درپایان اینم بگم که شما فکر‌میکردید تمام مبلغ و دادید اما به هر دلیل تسویه نکردید و من اگاهانه تسویه نکردم…اینا مهم نیست فقط و فقط این ملاکه که تا پایان ۱۴۰۰ تسویه میکردیم که نکردیم…پس باید منتظر باشیم که ایشالا تمدید بشه و راحت شبم دوست من.

  2. کی پولو ریختی چه تاریخی اگه تا آخر سال۱۴۰۰ پرداخت میکردی کارتت صادر میشد ولی فعلا معلوم نیست

 43. سلام وخسته نباشیدآیاسال ۱۴۰۱امسال خریدسربازی برای فردمجردکه ۸سال غیبت داره انجام میشه یانه یااحتمال طرح خریدهست

 44. سلام سوالم اینه میخواستم بدونم که دارای یک فرزند وبالای ۳۱ سال سن خرید خدمت بهش تعلق نمیگیره

 45. سلام من متولد ۵۸ هستم ۵ماه خدمت کردم الان متاهل هستم و دو فرزند دارم آیا معافیت سربازی شامل من هم میشه؟

  1. سلام. طرح جدید معافیت متاهلین بالای ۳۰ سال لغو شد. شما در صورت داشتن شرایط میتوانید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید.

   1. سلام وقتتون بخیر من برای پرداخت جریمه خدمت اقدام کردم و نصف مبلغ رو پرداختم الان میخوام تصویه کنم چطور میتونم تصفیه کنم

   2. کی پولو ریختی چه تاریخی اگه تا آخر سال۱۴۰۰ پرداخت میکردی کارتت صادر میشد ولی فعلا معلوم نیست

  2. به نظر من از پانزدسال به بعد مشمول عفو سربازی التزامی است چرا که مشکل جوان کشور بسیار زیاد است

  3. آره معافی عزیز خیالت راحت راحت برو حوزه نظام وظیفه کارتت اومده دوتا بچهاتم‌ببر

  4. سلام من ۳۸ سالم داری یک فرزند خواهشن کمکم کنید خدمت نرفتم هرجا برای کار اقدام میکنم کارت میخوان خوب زن بچه منم خرج میخواد لطفا راهنمایی کنید

 46. با سلام من اعزام سال ۸۴متأهل ودارای دو فرزند هستم که یک سال بعد خدمت فراری شدم آیا کسری خدمت برای من حساب می‌شود وچند ماه کسری در صورت معرفی خودم به یگان خدمتی لحاظ مشود.

  1. سلام وقت بخیر به دلیل غیبت و فراری بود شامل اضافه خدمت شده اید و نمی توانید کسری را اعمال کنید مگر انکه غیبت را موجه کنید .

  2. من متاهل ودارای ۲ فرزند و۳۲ سال سن دارم.متولد ۱۳۶۹ هستم که زمان اعزام به خدمت سربازی من در زندان و تحمل حبس کیفری بودم مدت ۲سال و۷ماه.بعد آزادی چند ماه دیگه آزاد بودم و دوباره ۲ سال دیگه حبس رفتم.الان ن پدر و ن مادری دارم.دارای ۲ فرزند و زن هستم مستاجر برای استخدام کارت یا معافیت لازمه ترو خدا کمکم کنین چکار کنم معاف بشم.

 47. سلام وقت بخیر.
  کسی که پدر و مادرش رو تو بچگی از دست داده باشه و سربازی هم نرفته باشه میتونه معافیت بگیره؟

  1. سلام وقتتون بخیر من برای پرداخت جریمه خدمت اقدام کردم و نصف مبلغ رو پرداختم الان میخوام تصویه کنم چطور میتونم تصفیه کنم

  2. آره معافیت کفالت بهت تعلق میگیره.فقط برو پلیس +۱۰ و بهشون بگو تا کارت معافیت سربازی بهت بدن…

 48. سلام من سال ۹۵خرید خدمت انجام دادم مبلغ ۱۶ میلیون بدهکارم و۷میلیون پرداخت کردم الان چیکار باید بکنم

 49. سلام من سال ۹۵برای خرید اقدام وتشکیل پرونده دادم مبلغ ۷میلیون بعنوان پیش قسط پرداخت نمودم ومابقی مبلغ ۱۶ میلیون دیگر بصورت تقسیط باید پرداخت میکردم ولی نتونستم واریز کنم الان چیکار باید بکنم ممون

 50. باسلام من ۳۵سال سن دارم متأهلم ولی بچه ندارم چقدپول میخواد تاجریمه کارت پایان خدمت را پرداخت کنم،آیاکسی اطلاعات مفیدی داره راجع به این موضوع

 51. ایا متاهلان با دوفرزندبالای ۳۰ سال بلاخره صاحب کارت پایان خدمت می‌شوند یانه

  1. من متاهل ودارای ۲ فرزند و۳۲ سال سن دارم.متولد ۱۳۶۹ هستم که زمان اعزام به خدمت سربازی من در زندان و تحمل حبس کیفری بودم مدت ۲سال و۷ماه.بعد آزادی چند ماه دیگه آزاد بودم و دوباره ۲ سال دیگه حبس رفتم.الان ن پدر و ن مادری دارم.دارای ۲ فرزند و زن هستم مستاجر برای استخدام کارت یا معافیت لازمه ترو خدا کمکم کنین چکار کنم معاف بشم.

 52. سلام خسته نباشین.ببخشید من ۴ ماه خدمت کردم الان فراری هستم.۱فرزند دارم.باهم ۲تایی زندگی میکنیم چون جدا شدم.حضانتشم با منه .۳۰ سالمه.میخواستم ببینم معافیت شامل حال من میشه ممنون.

  1. سلام خسته نباشید آیا کسی که از ده سال بیشتر غیبت داره آیا می‌تونه معافیت بگیره

   1. سلام ۳۰ سال سن و مجرد هستم و با پدر مادرم زندگی میکنم .میخواستم بدونم میتونم خدمت رو بخرم .لطفاً راهنمایی کنید ممنون

 53. سلام من متولد۷۴هستم‌ومتاهل‌هستم‌۲تابچه‌دارم‌وتک‌فرزندم‌معافیت‌میتونه‌شامل‌من‌باشه

   1. سلام من رزگار احمدی هستم سال ۹۷ من شامل قانون خرید سربازی بودم و ثبت نام کردم درسال ۹۷ اما به دلیل مشکلات متاهل بودنم و مشکلات مالی نرفتم هزینه پرداخت کنم و الان هم تحت پوشش کمیته امداد هستم ایا الان میتوانم کاراش انجام بدم با تشکر اگه جوابم بدهید

  1. سلام ببخشید من متولد ۱۶..۱۰..۸۱ هستم ایا من اقدام به سربازی کنم چند ماه اضافع میخورم

   1. سلام . یکسال پس از دریافت دیپلم مشمول غایب هستید معمولا از یک ماه غیبت تا یکسال مشمول ۶ ماه اضافه خدمت میشوید . پیشنهاد میشود در صورت داشتن شرایط و مدارکی برای توجیه غیبت حتما مدارک را ارائه دهید تا جریمه شما بخشیده شود .برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با توجیه غیبت با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید. حین خدمت سربازی هیچ فردی مجاز به ادامه تحصیل نیست.

   2. سلام دوستان
    در این صفحات وقت خودتون رو تلف نکنید چون قوانین مربوط به سربازی سالیانه عوض میشه بعضی اطلاعات مربوط به سالهای قبله ممکنه گمراه بشید یک سر به نظام وظیفه بزنید و مستقیم اطلاعات درست رو از اونجا بگیرید امیدوارم مشکل تمام جوانها بابت این خدمت سربازی اجباری غیر مفید حل بشه

  2. سلام من متاهل هستم و یک فرزند دارم و متولد ۱۳۶۲ آیا من هم میتوانم معافی بگیرم یا بخرم لطفا راهنماییم کنید

 54. سلام وقت بخیر در قانون جدید قدمت سربازی افراد مجرد با غیبت بیش از ۵ سال و سن کمتر از ۳۵ سال هم میتوانند اقدام به خرید کنند؟

 55. باسلام واحترام خدمت شما عزیزان بنده پدر سرباز فرای
  هستم حدود ۱۰سال گذشته ایا میتواند معافیت یا پایان خدمت
  دریافت کند

  1. سلام. در صورت داشتن شرایط میتوانید برای دریافت معافیت پزشکی یا در صورت اجرا شدن طرح خرید خدمت برای خرید اقدام کنید .

   1. باسلام من ۳۵سال سن دارم متأهلم ولی بچه ندارم چقدپول میخواد تاجریمه کارت پایان خدمت را پرداخت کنم،آیاکسی اطلاعات مفیدی داره راجع به این موضوع

 56. سلام من در ۲۰ سالگی به سربازی رفتم و درهمان آموزشی فرار کردم حالا خواستم بدونم اگر طرح خریدسربازی بیاد اولین تاریخ مشمولیتم ۱۸ سالگی میزنن یا موقع فرار از آموزشی؟؟ تشکر

   1. سلام وقت بخیر من متولد ۵۵هستم ۴۶ساله و۳فرزند چطور میتونم اقدام به خرید با معافیت کنم

 57. سلام ۴۰ سال دارم متاهل هستم ودارای ۲فرزندهستم پدرم روندیدم اصلا فوت کرده قبل ازبه دنیاامدن من.مریض هستم به زورباهمین یارانه وکارگری خودم وهمسرم خرج زندگی مون رودرمیاریم شکرخدامیگذره ولی به سختی…پیش بچه هام خجالت زده ام میشه معافیتم روبگیرم تاحداقل یک وام بردارم بتونم یک کاری دست وپاکنم..چون کارگری واقعابرام سخته توافتاب توسرما..به زورتویک هفته به زور۳روزمیتونم برم سرکاربقیه روزهای هفته توگوشه خونه میفتم..همسرم باکارگری درصحرامیگذرونیم…فقط امیدم بخداست حداقل بتونم به زندگیم سروسامان بدم تاازخجالت همسروبچه هام…جبران کنم..

   1. سلام من تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۶معافیت داشتم الان هم ۲سالمه ایا میتونم این طرح جدید سربازی رو بخرم چون از زمان معافیت تا الان سه سال نه ماه غیبت دارم. ممنون میشم جواب بدین.

    پاسخ

   2. ایا متاهلان با دوفرزندبالای ۳۰ سال بلاخره صاحب کارت پایان خدمت می‌شوند یانه

  1. باسلام منرسول صادق‌زاده هستم متاهل دارای دو فرزند ،یک پسر ویک دختراقدام به خریدمقدس سربازی کردم ،از نظام وظیفه برایم پیامک آمد شما شامل این طرح حمایتی می‌باشید به پلیس۱۰ +مراجعه کنید رفتم دیدم که جریمه پرداخت امده من که اماده شدم تا پول جمع کنم پرداخت کنم گفتند جلوی خرید خدمت بسته شده ما چه کار کنیم باتشکر فراوان

    1. سلام خسته نباشید میگم من از سال ۹۱ تا ۱۴۰۰ دنبال معفیتم بودم موفق نشدم بعد این چند سال حوظه نزام وظیفه زنگ زد گفت شما می تونید باز م ۳بار عتراض گذاشتم موفق نشدم اخرین با ک گذاشتم۱۰.۱۰.۱۴۰۰ بود گفتم ایا امکانش هست ک بتونم عتراض بزارم

  2. سلام بنده ۴۰سال سن دارم سه تا بچه دارم شرایط مالی من خیلی ظعیفه اجاره خونه می دم چکارکنم که معاف شم ممنون

  3. سلام خسته نباشین.من ۳۰ سالمه ۵ ماه خدمت کردم.ولی فراری هستم.۱فرزند دارم که با هم زندگی میکنیم حضانتشم با منه ایا معافیت شامل حال من میشه.ممنون

   1. سلام. خیر متاسفانه در صورت داشتن غیبت یا فرار از خدمت شما نمیتوانید معافیت کفالت دریافت کنید.

 58. سلام من سال۱۳۹۹خدمتم رو تموم کردم الان میخاام اون دوسال خدمتمو بیمه شو بخرم ولی توی سایت میزنه درسامانه ناجاثبت نشده باید چیکارکنم؟

  1. از طریق سایت نظام وظیفه یا تلفن گویا و کد ملی و کد سخا پیگیری کارت پایان خدمت کنید

  2. سلام
   شما قبل از سربازی بیمه داشته باشین رایگان حساب میشه
   تشریف ببرید تامین اجتماعی

  1. هیچی تا وقتی که درس میخونه از سربازی معاف اگرم درس نخونه باید بره خدمت اگرم متاهل باشه دوره خدمتشو تو شهری که همسرش اونجا متولد شد میگذرونه و کلا سربازی که متاهل باشه امتیازات زیادی داره

  1. سلام‌‌چهل‌‌دوسال‌‌دارم‌‌متهل‌‌دوفرزند‌‌دارم‌‌بی‌‌سوا د‌‌هستم‌‌‌باید‌برم‌‌سربازی‌‌‌راهنمای‌کنین‌‌

 59. سلام من سال ۸۸به خدمت سربازی رفتم ۹ماهم خدمت کردم فرار کردم حالا زن دارم ۲فرزند من میتونم خدمت رو بخرم متولد ۶۷هستم

 60. سلام
  برای خرید سربازی کسی که دانشگاه قبول شده و هنوز سربازی نرفته میتونه قبل ثبت نام دانشگاه پول خرید سربازی رو بده بعد بره ثبت نام کنه؟
  خب چرا باید یکی وایسا بعد تموم شدن دانشگاش پول خرید سربازی که گرون تر هم شده رو بده

  1. سلام ، شما اول بررسی کنید اگر قانون خرید خدمت اجرایی شد و شما جزو گروه هدف آن بودید، بعد میتوانید برای خرید اقدام کنید.

 61. سلام من از بچگی بیماری قلبی دارم و یکی از رگ های قلبم باز است و قلبم صدای اضافی داره دکترم رفتم تو۱۰سالگی و گفته باید عمل بشم اما خانوادم چون سنم کم بود ترسیدن و نزاشتن پدرمم فوت شده الان۲۰سالم و درسم نمیخونم بنظرتون معافم ایا؟؟؟

  1. سلام ابتدا به پزشک مراجعه کرده و آزمایشات و معاینات اولیه انجام دهید، و طبق شدت یا نوع بیماری قلبی اقدام کنید.

  1. با مراجعه به پادگان و معرفی خود ، به دادسرای نظام ارجاع داده میشود و براساس دلایل فرار و وضعیت شما جریمه نقدی یا اضافه خدمت داده میشود.

 62. من متولد۱۳۵۷هستم که بخاطربعضی مشکلات سربازی نرفتم ودرسال۹۷نیزازفروش خدمت سربازی بی خبربودم حالا میخوام بدونم میتونم بازفروش پایان خدمت هست تابخرم

 63. سلام وقت بخیر آیا خرید خدمت انجام میشه من متولد ۷۲هستم تا حالا نه رفتم میتونم بخرم

 64. سلام بنده متولد ۱۳۵۹ هستم حدود ۱ سال خدمت کردم در سال ۱۳۸۰ و به دلایلی نرفتم و الان متاهل هستم چه شرایطی بهم میخوره برای معافیت ممنون

 65. من مردی ۴۳ ساله هستم و دارای سه فرزند دختر می باشم و شغل بنده ازاد می باشد اگر کار نکنم مخاج خانواده ام تامین نمیشود و نیز واقعا چون نه فامیلی دارم نه خانواده ای اگر به سربازی بروم خانواده ام نابود میشود مخارج به این کمر شکنی والا حاضرم بمیرم ولی بچه هامو تو این سن تنها نذارم حاضرم وامی بگیرم مشکل پایان خدمتمو درست کنم دفعه قبل که امکان خرید بود خیلی سعی کردم واقعا از توانم خارج بود قسط زیادی میدادم ولی اگر باز این فرصت فراهم بشه به هر سختی شده خدمتمو میخرم کاش مسولین مشکل منو درک کنن با سه بچه و کارگر ساده ساختمان و اجاره نشینی امکان رفتن به سربازی رو ندارم

 66. سلام من طلبه هستم وسه تا فرزند دارم و۴۳سال سن دارم معافیت تحصیلی داشتم اگه بخوام معافیت دائم بگیرم چند سال باید خدمت برم. آیا میتونم آزمونهای دولتی ثبت نام کنم بعد داخل همون ارگان سال اول ودوم سربازی رو بگذرونم

   1. بله چون طلبه ست!!!!!!!تو تمام سوالات با هر سنی فقط ی جواب بود خرید نداریم ، معافیت نداریم ولی به این طرف که رسید راه باز شد

 67. سلام همسر بنده متاسفانه سن ۲۰ سالگی بخاطر یه اشتباه میفته زندان حدود ۱۲ سال زندان بوده و با توجه به شرایطش نتونسته سربازی بره ایشون متولد۱۳۶۴ هست و الان متاهله میخواد بخره سربازی رو و اینکه یه داداش داره که سکته کرده و فلجه میگن برای کفالت گرفتن نیاز به عدم سوپیشینه هست که اگه اینجوری باشه شامل همسر من نمیشه با توجه به شرایط گفته شده آیا راهی برای معافیت ایشون هست یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. باسلام دوست عزیز شرایط همسرشما مورد برسی بیشتری باید قرارگیرد. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید

 68. باسلام خدمت شما من متولد۷۹هستم تقریبا۶ساله ترک تحصیل کردم و الان شاغلم خرج پدرمادرم رودوشمه وتوان کارونداره پدرم مادرمم همینطور وتازه میخام متاهل بشم شرایط کارمم طوری نمیتونم برم خدمت خاستم یه راه واس معافیت بگیرم ممنون

  1. اگر پدر و مادر دوسال تحت پوشش بهزیستی باشند بدلیل ناتوانی جسمی میتوانیذ از ماده ۶کمک بگیرید

  2. خواهش میکنم پیگیری کنید فقط این نباشه که دیدگاهاه رو بخونید بی خیال بشید خیلی از ماها این وضعیت خدمت سربازی داره باعث خراب شدن زنگیمون بشه تورو به جان بچه هاتون اگه میدونید که راهی هست ما و بچه های مارو خوشحال کنید

 69. سلام خدمت شماوقتتون بخیر شرایط رفتن به خدمت روندارم پدرم سنش۵۱ هستش مادرمم۴۹ هردوافتاده وپیرهستن ومن خرجشون میدم ازیه طرف هم شرایط کاری وشغلی طوری نمیتونم برم خدمت لطفا کمک کنیدچطورمعاف دائم بشم ممنون

 70. سلام
  من معاف از رزم هستم وغیبت سربازی دارم
  ایا میتونم در دانشگاه درس بخونم
  از طریق ایست خدمت یا مواردی دیگر
  معافیت تحصیلی ندارم وسربازیم نرفتم

  1. سلام ایست خدمت درصورت نداشتن غیبت انجام پذیر است، خیر قبل از تعیین تکلیف سربازی امکان ادامه تحصیل ندارید.

 71. سلام .من سال ۹۰ رفتم خدمت یه چندماهی خدمت کردم..بخاطر مشکلات خانوادگی وتا الان که سال ۱۴۰۰شده میخاستم بپرسم..؟شرایط به چه صورتی هست باید چه کنم؟

  1. باید خودتون رو به پادگان معرفی کنید درجلسه ی دادسرای نظام حضور داشته باشید با مدارک تایید کننده مشکلاتی ک موجب فرار شما شده بود اگر قابل توجیه باشد در حریمه تخفیف قائل میشوند

   1. وقت بخیر متولد های ۱۳۷۸ که صاحب مغازه یا کسبو کار هستن در حال حاظر اگر الان اقدام نکنن برا خدمت غیبت که به ۸ سال رسید میتونن بخرن سربازی رو؟

    1. خرید خدمت سربازی پس از ۵ سال غیبت با توجه به مدرک تحصیلی با قیمت های متعارف امکان پذیر است که از مبلغ ۲۵۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون متغیر است. ولی در حال حاضر قانون برای خرید خدمت اجرایی نشده است

   2. سلام من از کودکی و مادرزادی بیماری قلبی دارم و دکتر گفت که ی رگ قلبت باز و باید جراحی بشی الا۲۰سالم و ترک تحصیل کردم بنظرتون برای معافیت اقدام کنم میتونم بگیرم پدرمم فوت شده از۱۰سالگیم پرونده پزشکی دارم نظرتون چیه

    1. سلام ابتدا به پزشک مراجعه کرده و آزمایشات و معاینات اولیه انجام دهید، و طبق شدت یا نوع بیماری قلبی اقدام کنید.

   3. سلام خسته نباشید بنده متولد۷۴ هستم پنج سال پیش رفتم خدمت دیسک کمر داشتم فرماندهم گفت برو کمیسیون منو تجدید دوره کردن اومدم کمیسیون معاف از رزمم کردن ولی دکترا گفتن باید عمل جراحی کنی بعدش واریکسل عمل کردم زخمه معده هم دارم آیا بااین شرایط میشه معافیت گرفت راهنمایی کنید ممنون از سایت خوبتون

    1. سلام واریکوسل اگر عود کند و گرید ۳ به بالا باشد ، کمر اگر بیرون زدگی مهره باشد، میتوان اقدام کرد.

  2. سلام ۱۸سالمه تازه دیپلم گرفتم میخوام سربازی رو بخرم مشکلی از بابت هذینه اش ندارم چه اقدامی‌میتونم‌انجام بدم؟

   1. سلام من متولد۶۵هستم متاهلم دوتافرزنددارم که یکیشون آسم داره وخانمم هم بیماری ثعبوالاج داره ایامیتونم معاف بشم

 72. سلام من سال ۹۷ خرید خدمت انجام دادم اما پولی که واریز کردم به حسابم برگشت الان میتونم بریزم حساب

 73. سلام من سال ۹۷ خرید خدمت انجام دادم اما پولی که واریز کردم به حسابم برگشت الان میتونم بریزم حساب

 74. سلام من سال ۹۷ اقدام به خرید خدمت از پلیس +۱۰ کردم ولی چون پول نداشتم واریز نکردم حال چند روز پیش احضاریه برام امد من متولد ۱۳۶۰/۱۲/۰۶هستم متاهل نداری دو فرزند هستم .بنظر شما چکار کنم کجا بدم میتونم دوباره بخرم با تشکر

 75. سلام ببخشید دوتاپسرم همراه یک آذر بایدبروندسربازی یکی ۲۷ودیگری ۱۹ساله هستند شرایط دوبرادری برایشان چیه؟و نمیشه بزرگی معاف بشه؟یاهردو درشهر خودمان باشن؟ راهنمایی کنید لطفا

 76. تو اینترنت خودم مجلس لایحه خرید خدمت تو سال ۱۴۰۰داده منتظر تایید شورای نگهبان هست آیا واقعا این حرف واقعیت داره یانه

  1. سلام من سال ۹۷ خرید خدمت انجام دادم اما پولی که واریز کردم به حسابم برگشت الان میتونم بریزم حساب

  2. سلام من طلبه هستم وسه تا فرزند دارم و۴۳سال سن دارم معافیت تحصیلی داشتم اگه بخوام معافیت دائم بگیرم چند سال باید خدمت برم. آیا میتونم آزمونهای دولتی ثبت نام کنم بعد داخل همون ارگان سال اول ودوم سربازی رو بگذرونم

  3. سلام‌من متولد ۱۳۷۸هستم سه سال میشه نرفتم سر بازی چطور میشه کارت پایان خدمت خرید

 77. سلام
  پدر من ۲۵ درصد جانبازه
  و اینکه برادر اول من از سربازی معاف شده
  منم مشکل شنوایی دارم ۵۰ درصد میشنوم هردو گوش
  آیا از سربازی معاف میشم؟

  1. اگر آستانه ی شنوایی هر گوش به تنهایی بالای ۵۰‌دسی بل باشد و کاهش یابد با تایید متخصص نظام وظیفه امکان معافیت هست.

 78. سلام من متولد ۱۳۷۴هستم سال ۹۷کارشناسی گرفتم سربازیم نرفتم و سە سال تو غیبت هستم آیا امکان خرید سربازی وجود دارە؟ باتشکر

  1. سلام برای خرید خدمت باید منتظر تایید نهایی مجلس و نظام وظیفه و اجرایی شدن آن باشید،درحال حاضر خریدخدمت امکان پذیر نیست.

 79. سلام من متولد ۱۳۷۴هستم سال ۹۷کارشناسی گرفتم سربازیم نرفتم و سە سال تو غیبت هستم آیا امکان خرید سربازی وجود دارە؟ باتشکر

  1. سلام برای خرید خدمت باید منتظر تایید نهایی مجلس و نظام وظیفه و اجرایی شدن آن باشید،درحال حاضر خریدخدمت امکان پذیر نیست.

 80. سلام میخوام برای پسرم که فارغ التحصیل کاردانی فوریتهای پزشکی است معافیت بگیرم خودم دیابت دارم ومادرش فوت کرده..هرراهی بلدیدلطفاراهنمایی بفرماییدهرهزینه ای داشته باشدمی پذیرم ممنون منتظرتماستون هستم

  1. سلام. در صورت داشتن شرایط میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید برای اطلاع از شرایط و مراحل اقدام برای اخذ این نوع معافیت با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید

    1. باسلام منرسول صادق‌زاده هستم متاهل دارای دو فرزند ،یک پسر ویک دختراقدام به خریدمقدس سربازی کردم ،از نظام وظیفه برایم پیامک آمد شما شامل این طرح حمایتی می‌باشید به پلیس۱۰ +مراجعه کنید رفتم دیدم که جریمه پرداخت امده من که اماده شدم تا پول جمع کنم پرداخت کنم گفتند جلوی خرید خدمت بسته شده ما چه کار کنیم باتشکر فراوان

  2. سلام پسرمن تک پسر هست وزیر دیپلم است هزینه خرید خدمت ش چقدر هست مدارک چی می خوادمتولد سال ۸۰هستش

 81. متولد ۱۳۶۴ هستم پدر و مادرم هر دو فوت کردن یک خواهر مجرد دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم یانه ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام وقت بخیر با توجه به شرایط امکان گرفتن کفالت خواهر برای شما وجود دارد ولی با توجه به غیبت کارتان سخت است

 82. سلام خسته نباشید متولد ۱۳۶۴ هستم بخاطر مشکلات نتونستم برم خدمت سربازی پدر و مادرم هر دو فوت کردن یک خواهر کوچکتر دارم آیا معافیت کفالت میتونم بگیرم یا نه

   1. تو اینترنت خودم مجلس لایحه خرید خدمت تو سال ۱۴۰۰داده منتظر تایید شورای نگهبان هست آیا واقعا این حرف واقعیت داره یانه

   2. سلام من سال ۹۷ اقدام برای خرید خدمت کردم ولی چون پول نداشتم واریز نکردم ومتولد ۱۳۶۰/۱۲/۰۶ هستم چند روز احضاریه برام امد به نظر شما چکار کنم با تشکر

   3. سلام. من متولد ۶۹هستم متاهل سربازی نرفتم آیا معافیت کلا داندان هایم پوسید و مصنوعی انداختم آیا معافیت پزشکی شامل حال من میشود

    1. سلام وقت بخیر برای بررسی معافیت شرایط شما باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.

 83. با سلام من نزدیک ۱۸سالمه و قصد مهاجرت دارم. اگر بعد از مهاجرت ۸سال بگذرد یعنی ۸سال غیبت کنم . اون موقع سربازی رو بهم میفروشن؟ یا کلأ این قانون رو دیگه برداشتن
  جواب بدید خیلی ممنون میشم ♥️

  1. سلام ۱۴ سال غیبت دارم و برای خرید سربازی پرونده تشکیل دادم ولی مبلقی وایز نکردم آیا میتونم الان بخرم

   1. سلام اگر قسطی واریز نشده باید با مراجعه به پلیس+۱۰ استعلام پرونده انجام شود،درصورت بازبودن پرونده خریدخدمت میتوانید مبلغ را پرداخت کنید.

   2. سلام من پدرم ۲۴ماه ایثارگری دارد و خودم ۲سال است ک از خدمتم فرار کردم ۲۰روز آموزشی بودم و به دلایل مسایل خانوادگی نتونستم ادامه بدم حالا میتونم از طریق ایثارگری خدمتمو بخرم اون دوسال فراری بودنمو هم جریمشو بدم؟

   1. سلام من مدرک تحصیلیم زیر دیپلمه متاهل هم هستم یک فرزند هم دارم پدرم هم ایثارگری داره . الان هم ۲۸ سالمه بنی ۱۰ سال از زمان خدمت گذشته الان با این شرایط قیمت خرید خدمت من چقدر میشه . اگه میشه حتی حدودی هم که شده بگیم تا بفهمم

   2. سلام من پدرم ۲۴ماه ایثارگری دارد و خودم ۲سال است ک از خدمتم فرار کردم ۲۰روز آموزشی بودم و به دلایل مسایل خانوادگی نتونستم ادامه بدم حالا میتونم از طریق ایثارگری خدمتمو بخرم اون دوسال فراری بودنمو هم جریمشو بدم؟

  1. سلام وقتتون بخیر آیا باز خدمت سربازی رو میفروشن یا نه یا این که چند درصد دیسک کمر داشته باشی معافیت میدن

   1. سلام پسر من دوماه آموزشی وگذرونده بعد افتاد لویزان بعد دوباره انداختنش کرمانشاه ونرفت .کرونا گرفت والان خونست.میخواد سربازی وبخره باید چکار کنه لطفا راهنمایی کنید

 84. سلام من متولد ۷۰هستم
  سال۹۵از دانشگاه ترک تحصیل کردم
  باتوجه به تبصره۵
  آیا از تاریخ دیپلم غیبت بنده محاسبه میشه؟
  آیا واجد شرایط خرید هستم؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  1. سلام. تعداد سنوات غیبت با توجه با اتمام معافیت تحصیلی صادر شده از سوی نظام وظیفه محاسبه میشود.

   1. سلام وقت بخیر آیا خرید خدمت انجام میشه من متولد ۷۲هستم تا حالا نه رفتم میتونم بخرم

  2. سلام من ۳۶ سالمه پدر و مادرم هر دوتا فوت کردن یک خواهر مجرد هم دارم آیا میتونم از معافیت کفالت استفاده کنم یانه

 85. سلام،من چند ماهی هست وارد غیبت شدم دلیل نرفتنم بیماری پوستی بوده،با پزشک مشورت کردم بهم چراغ شبز نشون ندادن برای معافیت اما خودم اذیت میشم_ایا کسی که غیبت داره میتونه برای معافیت پزشکی اقدام کنه؟ و یا کسری بهش تعلق میگیره؟

  1. سلام. غیبت در بررسی پرونده معافیت پزشکی تاثیر نمی‌گذارد اما استفاده از کسر از خدمت را لغو میکند.

 86. سلام من سال ۹۶انصراف دادم و کاردانی گرفتم ۱۰ سال غیبت دارم و خدمت سربازی نرفتم میخام بدونم اگه خرید خدمت اعلام شه میتونم واسه خرید اقدام کنم

   1. سلام خسته نباشین من متولد ۷۴ هستم چند سال پیش رفتم خدمت ۴ ماه خدمت کردم بعد فرار کردم تا الان غیبتم بعد تویه همین چند سال غیبت بودم مادرم فوت کرد بعد پدرم هم رفت زن گرفت و منو با دوتا از داداشام تنها گزاشت برادر بزرگشان منم بعد میخوام ببینم میتونم معافیت کفالت بگیرم خودمم تویه عقد هستم

 87. باسلام من اواخر سال ۹۷ ثبتنام کردم و بخاطر بیماری و عمل جراحی نتونستم سال ۹۸ قسط بدم و پرونده م باطل شد.. آیا امسال میتونم از تمدیداقساط استفاده کنم یا باید دوباره ثبتنام کنم

   1. سلام خسته نباشین من متولد ۷۴ هستم چند سال پیش رفتم خدمت ۴ ماه خدمت کردم بعد فرار کردم تا الان غیبتم بعد تویه همین چند سال غیبت بودم مادرم فوت کرد بعد پدرم هم رفت زن گرفت و منو با دوتا از داداشام تنها گزاشت برادر بزرگشان منم بعد میخوام ببینم میتونم معافیت کفالت بگیرم خودمم تویه عقد هستم

 88. سلام من متولد۷۲هستم وسال۹۲از پادگان زدم بیرون دیگه نرفتم سال۹۹پدرم فوت کردوبرادرم متولد۷۷هستش مشموله و نرفته وخواهرم متولد۷۹هستش میخوام معاف بشم چون خرج خونه روخودم میدم وکرایه نشین هستیم میتونم کفالت مادر یاخواهرموبگیرم راهی هست اصلا میتونم بخرم طرح جدید هست ایا

   1. من چند ماهی هست وارد غیبت شدم
    ایا کسی که غیبت داره کسری بهش تعلق میگیره؟ و میتونه برای معافیت پزشکی اقدام کنه؟

    1. سلام. غیبت در بررسی پرونده معافیت پزشکی تاثیر نمی‌گذارد اما استفاده از کسر از خدمت را لغو میکند.

 89. سلام من متولد ۱۳۶۶/۲/۴هستم متوهل و دارای دو فرزندم دفترچه هم پست نکردم میتونم محافی بگیرم یابخرم

   1. سلام من متولد ۱۳۶۴ هستم پدر و مادرم هر دوتا فوت کردن یک خواهر مجرد ام دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم یان

   2. سلام من ۲۰ سالمه و خارج از کشورم تک پسر خانواده ام اگر بخواهم سربازی ام را بخرم چکار کنم

   3. سلام من ۴۰ سال سن دارم و متاهل و ۲ فرزند دارم الان هم زیر نظر کمیته امداد هستم . زمان خدمتم پدرم فوت کرد. اون موقع مادرم زیر نظر کمیته بود، وکفالت مادرم را برای معافیت گرفتم . حتی پول کارت هم اون موقع به حساب بانک ریختم که هنوز قبلش رو هم دارم .کمیته نامه ای داد ببرم نظام وظیفه، اون روز سر ساعت اداری به نظام وظیفه نرسیدم، وبرگشتم روستا محل زندگی توی راه اون نامه که مهر وموم شده بود رو گم کردم . بعد از اون ماجرا به خاطر دغدغه کاری وخانواده ،به دنبال معافی نرفتم تا نزدیک به ۱۰ یازده سال بعد اون نامه از طریق پست به دستم رسید. ولی باز شده بود، ولی مدارک به نظر دست نخورده میومد، ما نامه داخل پاکت رو که ریس کمیته شهرستان نوشته بود رو خوندیم که معافیت من رو تایید کرده بود. بعد از ۱۰ یازده سال رفتیم کمیته رئیس باز نشسته شده بود . حالا با این تفاسیر که من ۴۰ سالمه و متاهل و ۲ فرزند. الان هم به خطر شکسته شدن کتف و ترقوه دست راستم و گذاشتن پلاتین در کتفم . و شکستن مچ پام از چند جا و آوردن استخوان اضافی در موچ پایم، از طریق کمسیون پزشکی زیر نظر کمیته امداد هستم،می‌توانم معافیت بگیرم

    1. به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و کد سخا خود را بدهید تا مشخص بشود معافیت شما ثبت شده هست یا خیر

  1. سلام من سال ۹۵از دانشگاه ترک تحصیل کردم
   و با توجه به تبصره۵آیا مدت غیبت من از دیپلم محاسبه میگردد؟آیا الان واجد شرایط برای خرید خدمت هستم؟راهنمایی کنید ممنون میشم

 90. سلام من کلا دوماه خدمت دارم و الان ۳۶ سالمه و متهلم و دو فرزند دارم ایا این مدت خدمتی ک کردم بخوام بخرم محاسبه میشه این چند ماهی ک خدمت کردم یا ن یازش کم میشه یا ن ممنون راهنمایم کنین

  1. سلام. در صورتی که فرار کرده باشید مدت زمان فراری بودن شما هم جریمه نقدی تعلق می گیرد و هم اضافه خدمت. ولی بابت داشتن همسر و دو تا فرزند به شما ۹ ماه کسری تعلق می گیرد. دو ماه قبل محاسبه می گردد

    1. سلام. خیر بهتر است هر چه سریعتر برای ادامه خدمت سربازی به یگان محل خدمت خود مراجعه کنید.

   1. در صورتیکه مشمول تنها مراقب مادر بزرگ باشد و فرزند نداشته باشد شامل کفالت میشود

 91. سلام
  ۲۷ سالمه ۶ واحد مونده بود کارشناسی بگیرم
  ولی نتونستم ادامه بدم انصراف دادم
  ایا منم شامل این طرح میشم
  ممنونم جواب بدین

  1. با سلام و خسته نباشید بنده متولد ۶۵با ۱۷سال غیبت سربازی شغل آزاد داشتم الان می‌خوام برم جایی سرکار معدن کارت پایان خدمت ندارم چی پیشنهاد میکنید دارای همسر و دو فرزند و مستاجر

   1. سلام. در صورتی که مشمول دارای سنوات غیبتی زیاد باشد تنها گزینه های روشن کننده وضعیت نظام وظیفه معافیت پزشکی یا خرید خدمت خواهد بود برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با موارد ذکر شده با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   2. سلام بنده ۴۰سال سن دارم شرایط مالی خوبی ندارم ۳تافرزنددارم اجاره خونه هم می دم چکارکنم معاف شم

   3. سلام‌‌چهل‌‌دوسال‌‌دارم‌‌متهل‌‌دوفرزند‌‌دارم‌‌بی‌‌سوا د‌‌هستم‌‌‌باید‌برم‌‌سربازی‌‌‌راهنمای‌کنین‌‌

 92. سلام وقت بخیر من برج ۴ سال ۹۶ فارغ التحصیل شدم و مدرک کاردانی گرفتم اما مدرک دیپلمم سال ۹۱ گرفتم مبخواستم ببینم طبق تبصره ۵ که نوشته اگر تا قبل از تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل اخراج یا انصراف داده باشید تاریخ مدرک قبلی محاسبه میشه برای غیبت ایا شامل منم میشه و از تاریخ مدرک دیپلم برام غیبت حساب میشه؟؟؟

  1. سلام مدرک تحصیلی شما کاردانی محاسبه میشود
   این تبصره منظورش در مورد اینه که شما یا نتونید درس رو تموم کنید یا انصراف دهید اون موقع دیپلم محسوب میشوید
   و برای شما تا تاریخ گفته شده غیبت محسوب نمی شود یعنی دوران تحصیل غیبت محسوب نمی شود
   بعد از تاریخ گفته شده پیگیر خدمت نشید غیبت محسوب میشود

 93. سلام من مشکل دیکس ورباط ومنیکس دارم معافیت پزشکی برام
  صادرکردن وهزینشوکشیدن بعدصرف نظرکردن بعدمعاف ازرزم برام زدن میشه ی کاری برام کردراهنماییم کنیدکجامراجعه کنم

  1. سلام نهایتا شما باید اعتراض بکنید و پروند تون به دیوان عالی کشور ارجاع داده میشود و مدت یکسال طول میکشه و در این مدت شما مشمول هستید ول بعد از این نمیتونید دیگه پیگیر شوید ولی اگر برید خدمت و اونجا به بهداری مراجعه کنید و دوباره درخواست بدید دوباره کمسیون براتون تشکیل میدن و روند رسیدگی راحت تره و ممکنه معافیت دایم صادر کنند

   1. سلام وقتتون بخیر آیا باز خدمت سربازی رو میفروشن یا نه یا این که چند درصد دیسک کمر داشته باشی معافیت میدن

 94. سلام وقت بخیر من سال ۹۴ رفتم خدمت و تا سال ۹۷ خدمت کردم و بعد تا الان غیبت دارم ومتاهل هستم و دارای یک فرزند از خودم ویک فرزند از خانومم هستم و پدرم هم جبهه رفته و کارت ایثار گری دارد ایا میتوانم این چند ماه مونده از خدمتم رو بخرم

 95. سلام سال۹۱ تا ۹۸معافیت تحصیلی خارج داشتم و ودیعه گذاشته بودم. برنگشتم و میخوام وضعیت نظام وظیفه ام رو بدونم و ببینم میشه سربازیم رو بخرم!؟

 96. سلام ، من متولد ۱۳۷۴ هستم فوق لیسانس دارم تازه درسم تموم شده میخوام بدونم میتونم برای خرید اقدام کنم؟ چقدر هزینه داره؟

  1. سلام
   من‌ ۹ ساله فرار کردم و الان ممنوع الخدمات شدم
   سایت خرید باز بشه به منم میتونم بخرم؟
   امروز پلیس +۱۰ بودم سوال کردم گفت احتمالا اوایل آذرماه باز بشه

  2. ببخشید من متولد ۱۳۵۶ هستم حدود ۲۴ سال سرباز فراری هستم الان دوتا دختر دارم میتونم معافی بگیرم ممنون

 97. سلام. پس این چیه که نوشته شده بااین قیمتها به فروش میرسه. اصلا سر درنمیارم هرچقدرمیخونم. بالاخره میشه خرید یا نه؟

   1. سلام من یودونه پاهام یخورده کوتاه تر اون یکیه بر اثر تصادف با موتور اینجوری شده پلاتین تو پامه مچ پام خمو راست نمیشه ایامیتونم معافی بگیرم؟؟؟؟

    1. سلام بله باتوجه به میزان کوتاهی و اختلال در راه رفتن و مدارک پزشکی بررسی میشود.

    2. من ۲۵ سال دارم از ۱۸ سالگی فرارکردم تو ۲۱سالگی ازطریق نیرو انتظام دستگیرشدم به پادگان رفتم باز فرار کردم الان ۲۶سالمه ۵سال از رو فرارم میگذره متاهل خستم دوتا بچه دارم ایا خرید سربازی شامل بنده میشود

  1. سلام
   من یه برادر بزرگتر دارم از خدمت معاف شده
   من هم میتونم معاف بشم
   بخاطر سرپرستی خانواده معافیت گرفته
   زیر نظر نهاد یا کمیته و بهزیستی نبوده برادرم اما بخاطر فوت پدرم سرپرست شد برادرم و معافیت گرفت
   من هم میتونم سرپرستی رو بگیرم و معاف بشم

   1. سلام من۶۷هستم سال ۸۸رفتم خدمت ۹ماه خدمت کردم وفرار کردم هم زن دارم هم ۲بچه دارم میشه سوال کنم شامل من میشه خرید کنم

  1. سلام چند روز پیش اعلام شد برای خرید دوباره خدمت که قیمتم اعلام کردن الان میشه خرید

  2. سلام من یودونه پاهام یخورده کوتاه تر اون یکیه بر اثر تصادف با موتور اینجوری شده پلاتین تو پامه مچ پام خمو راست نمیشه ایامیتونم معافی بگیرم؟؟؟؟

   1. سلام بله باتوجه به میزان کوتاهی و اختلال در راه رفتن و مدارک پزشکی بررسی میشود.

 98. سلام،من آذر ۹۹ دوره آموزشی بوشهر بودم
  دچار بیماری لک و پیس شدم ،بعد من را فرستادند،چابهار ،آنجا خیلی از جاهای بدنم مثل صورت ،سر کمر ،دست،پا وسینه ام درگیر شد ، دمتر هم گفت گرمای شدید باعث این بیماری شده کمسیون برام گرفتند گفتند ۵۰ روز دیگه جوابش میاد الان سه ماه جواب نیومده ومن به خاطر وضع چهره ام از خدمت فرار کردم ،لطفأ راهنمایی کنید

  1. سلام من ۴۰ سال سن دارم و متاهل و ۲ فرزند دارم الان هم زیر نظر کمیته امداد هستم . زمان خدمتم پدرم فوت کرد. اون موقع مادرم زیر نظر کمیته بود، وکفالت مادرم را برای معافیت گرفتم . حتی پول کارت هم اون موقع به حساب بانک ریختم که هنوز قبلش رو هم دارم .کمیته نامه ای داد ببرم نظام وظیفه، اون روز سر ساعت اداری به نظام وظیفه نرسیدم، وبرگشتم روستا محل زندگی توی راه اون نامه که مهر وموم شده بود رو گم کردم . بعد از اون ماجرا به خاطر دغدغه کاری وخانواده ،به دنبال معافی نرفتم تا نزدیک به ۱۰ یازده سال بعد اون نامه از طریق پست به دستم رسید. ولی باز شده بود، ولی مدارک به نظر دست نخورده میومد، ما نامه داخل پاکت رو که ریس کمیته شهرستان نوشته بود رو خوندیم که معافیت من رو تایید کرده بود. بعد از ۱۰ یازده سال رفتیم کمیته رئیس باز نشسته شده بود . حالا با این تفاسیر که من ۴۰ سالمه و متاهل و ۲ فرزند. الان هم به خطر شکسته شدن کتف و ترقوه دست راستم و گذاشتن پلاتین در کتفم . و شکستن مچ پام از چند جا و آوردن استخوان اضافی در موچ پایم، از طریق کمسیون پزشکی زیر نظر کمیته امداد هستم،می‌توانم معافیت بگیرم

   1. به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و کد سخا خود را بدهید تا مشخص بشود معافیت شما ثبت شده هست یا خیر

 99. سلام.
  من دوتا ازبرادرانم خدمت کردن وپدر من هم کارت ایثارگری داره دوسال
  وسن ش هم زیاده ۶۰ دیگرنمی تواند خانواده رو بچرخونه
  من کمکش میکنم …به نظرتون منو کفالت پدرم قبول میکنند

 100. سلام من متولد ۷۲ هستم ۳۱ شهریور ۹۷ پایان نامه کارشناسی ارشد دادم زمان غیبتم از اتمام مقطع قبلی ( لیسانس ) حساب میشه یا از زمان کارشناسی ارشد؟

  1. سلام. معافیت تحصیلی برای هر مقطع به صورت جداگانه صادر میشود از رمان شروع به تحصیل کارشناسی ارشد سه سال وقت دارید درس خود را تمام کنید پس از آن مشمول شناخته میشوید برای اطلاع از زمان دقیق مشمول شدن یا پایان معافیت تحصیلی به دفاتر پلیس+۱۰مرتجعه کنید یا با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام من سال۷۷اموزشی رفتم وبعد ازاموزشی دو ماه خدمت کردم رفتم تهران برای معافیت گوش تایید نکردن گفتن اعصاب خوب معاف می کند اژ من نه ازمایش گرفتن ونه نوار مغز معا کردن برای رهنمایی جه باید کزد

   1. سلام من متولد ۷۳ هستم ۶ واحد درسی مونده بودم کارشناسی بگیرم
    نتونستم ادامه بدم انصراف دادم.
    آیا منم می تونم سربازی رو بخرم.
    لطفا جواب بدید ممنونم

  1. سلام.در صورتی که سربازان متقاضی ایست خدمت، غیبت داشته باشند نمی توانند برای آن اقدام کنند زیرا برگه معافیت تحصیلی به مشمولان دارای غیبت صادر نمی شود.

 101. سلام
  من کف جفت پاهام صافه و جفت چشم های من ضعیفه طوری که فاصله دور تار میبینم و مورد بعد اینکه من تو جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم و به دلیل مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و مورد آخر اینکه من بیشتر اوقات قلبم درد میگیره یا تیر میکشه و بعضی اوقات به نفس نفس میفتم.به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائمی من وجود داره؟ تشکر

 102. سلام
  من کف جفت پاهام صافه و جفت چشم های من ضعیفه طوری که فاصله دور تار میبینم و مورد بعد اینکه من تو جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم و به دلیل مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و مورد آخر اینکه من بیشتر اوقات قلبم درد میگیره یا تیر میکشه و بعضی اوقات به نفس نفس میفتم.به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائمی من وجود داره؟ تشکر

 103. سلام‌خسته‌نباشیدمن‌یه‌سربازی‌هستم‌که‌۱۳سال‌غیبت‌دارم‌به‌خاطرازکارافتادن‌پدرمادرم‌نتونستم‌خدمت‌کنم۸ماه خدمت کردم الان میتونم خریدکنم خدمتمو

  1. سلام. بله با توجه به اطلاعات عنوان شده در طرح پیشنهادی خرید خدمت در سال ۱۴۰۰ در صورت تصویب نهایی میتوانید برای خرید خدمت اقدام کنید.

 104. با سلام طی تصادف متورسیکیلت از کمر به پایین فلج شدم
  الان نزدیک به پانزده روز میشه
  آیا میتوانم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟
  آیا خیلی زود نیست؟

 105. سلام من برای خرید سال ۹۸سبتنام کردم ولی نتوانستم هزینه را پرداخت کنم الان میتونم پرداخت کنم یا نه

  1. بله بروپلیس +۱۰کسایی که ثبت نام کردن درسال۹۷اجازه دارن حالاتکمیل کنندپروندشونو پس بروومشکلتوبگو

 106. سلام من برای خرید سال ۹۸ سبتنام کردم ولی نتوانستم هزینه را پرداخت کنم الان میتونم بیام پرداخت کنم یا نه

 107. سلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم متاهل ودارای پنج فرزنددرضمن مدرکم سیکل هست وازسال هشتادودوعضوبسیج هستم ایامیتوانم سربازیم رابخرم درضمن هزینه اش قسطی چقدرمیشود اگرسربازی بروم چقدربایدخدمت کنم لطفاراهنمای کنید اول ازکجاباید اقدام کنم پلیس+۱۰ یانظام وظیفه ممنون میشوم

 108. سلام وقت بخیر من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم ودارای کارت عادی بسیج ازسال ۸۲به بعدهستم ومتاهل ودارای پنج فرزندهستم اگرسربازیم رابخرم چقدرباید پرداخت کنم لطفا” راهنماییم کنیدبایدازکجاشروع کنم ممنونم

 109. سلام دوستم متولد۶۴هست هر دو کلیه اش سنگ سازه ایا میشه برایه معافیت پزشکی اقدام کنه

 110. باسلام تکلیف کسانی که با فرم تخفیف سال ۹۷ ثبتنام کردند و سال ۹۸ نتونستند بخاطر مشکل در سیستم و مبلغ شان قسط بدند و ثبتنام شان باطل شد چی هست.

   1. سلام من همون سال ۹۷ثبت نام کردم ولی نتونستم پول جورکنم الان چون ثبت نام کردبودم میشه پرداخت کنم

    1. سلام. اگر هیچ یک از اقساط را پرداخت نکرده باشید امکان ادامه کار وجود ندارد..
     اگر برای خرید خدمت باشه

   2. سلام متولد۶۷هستم می‌فروختن نتونستم بخرم ۱۵سال ازخدمتم گذشته امکان خریدش هست

    1. سلام. در حال حاضر طرح خرید خدمت سربازی فعال نمیباشد ،طرح جدید به مجلس ارایه شده است که هنوز به مرحله تصویب نرسیده برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

     1. سلام من سال ۹۲فرارکردم و سال۹۹پدرم فوت کرده میتونم معاف بشم برادرم مشموله و نرفته من پسربزرگه هستم خرج خونه رومیدم ویک خواهرکوچک دارن

   3. سلام خواهش میکنم جواب منو بدین بنده متولد۶۵ هستم متاهل و بچه دارم پدرم فوت کرده و چندتا برادر دارم بنده اسناد پزشکی دارم که از ناحیه پای چپ دچار بریدگی رباط و مینیکس شدم و از ناحیه کمر دیسک شدید دارم بنظرتون معاف میشم؟؟

    1. سلام در صورت تایید کمیسیون پزشکی می توانید معافیت بگیرید. احتمال گرفتن معافیت زیاد است.

  1. عزیز من متولد ١٣۶۴/١٢/١۵ هستم و کلا دفترچه ای پست نکردم آیا میتونم خدمت سربازی رو بخرم دارای یک فرزند هستم و کفالت مادرم رو هم دارم

   1. سلام من سال ۹۲فرارکردم و سال۹۹پدرم فوت کرده میتونم معاف بشم برادرم مشموله و نرفته من پسربزرگه هستم خرج خونه رومیدم ویک خواهرکوچک دارن

  2. سلام خسته نباشید الا خرید سربازی هستش یا نه بعد من ۲۶ سالمه خدمت نرفتم شرایتشو ندارم واقعا این خرید خدمت میتونه خیلی بهم کمک بکنه ممنون میشم اگه خبرشو بهم بدید

  3. سلام سیکل هستم هزینه ی خرید سربازی چند میشه لطفاا راهنمایی کنید متاهل هستم دو‌تا فرزند دارم

   1. سلام در حال حاضر متاسفانه قانون خرید خدمت اجرا نمیشود
    درصورت اجرا شدن درازای ۸ سال غیبت برای دارندگان مدرک زیز دیپلم ۲۰ میلیون تومان و هر سال مازاد ۸ سال ده درصد هزینه اضافه میشود .هرفرزند۵ درصد تخفیف و تاهل هم ۵ درصد تخفیف لحاظ شده است

  4. سلام من در سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم در مقطع کارشناسی و متولد ۶۹هستم ایا امکانش هست در طرح خرید ۱۴۰۰ بتونم سربازیمو بخرم؟

   1. سلام. در پیش نویس طرح خرید خدمت بیان شده که تنها افرادی که دارای ۸ سال و بیشتر غیبت باشند می‌توانند برای خرید اقدام کنند.

     1. سلام در صورت رسیدن به ۵۰ سالگی شامل عفو رهبری می شود و معاف کامل

 111. باسلام . کسانیکه ثبتنام کردند و نتونستند قسط بدن بخشنامه تمدیداقساط شامل آنها میشود یانه.

 112. ببخشید من ۱۹ سالمه میخواهم برای تحصیل خارج از کشور برم میخواستم بدونم میتونم همین امسال بخرم سربازی رو یا میتونم برم خارج از کشور و بعد ۸سال غیبت سربازی رو بخرم

  1. سلام سایت خرید خدمت بسته است شما میتوانیددرصورت دارا بودن از معافیت های پزشکی ویا کفالت استفاده نمایید

   1. سلام وقتتون بخیر
    ممنون میشم اگر جواب منو بدید
    آقا جان من دیسک کمر دارم بعضی موقعا ی جورایی درد میگیرم که خم میشم که بتونم راه برم و مشکل دومم اینه رباط پای چپم بریده با مینیکس ومتولد۶۶ و متاهل هستم آیا معافیت دائم شاملم میشه یا خیر؟؟؟

    1. سلام با توجه به اینکه در حاضر شما ۳۴ ساله می باشید و به احتمال زیاد غیبت دارید نمی توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. اما اگر غیبت ندارید و پرونده ی پزشکی دارید که نشان دهد شما دارای بیماری وتحت درمان پزشک می باشید و نظر پزشکتان هم حاد بودن اوضاعتان هستید و سربازی به شما آسیب وارد میکند، در این صورت می توانید درخواست معافیت پزشکی دهید و برای شما کمیسون تشکیل می دهند

     1. با سلام خسته نباشید ۱۴سال هست که فراری هستم ۴ تا فرزند دارم وخودم از ناحیه کتف مشکل دارم یعنی پلاتین داخل کتفم هست وتحت پوشش کمیته امام خمینی هستم معافیت شامل میشوم.

 113. سلام
  کسی که سرباز فراری باشه ولی الان متاهل باشه و‌ پدرش هم از کار افتاده باشه میتونه معافیت بگیره ؟

  1. سلام میتوانید توجیه غیبت کنید البته براساس سال‌های غیبت امکان پذیر است نباید بیشتر از هشت سال باشدمیتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

   1. سلام متولد۲۰/۱۲/۶۲هستم متاهل ودارای پنج فرزندوازسال۸۴تابحالکارتبسیج عادی تازه فعالش میکنم ایامیتوانم سربازی راقسطی بگیرم درمجموع مبلغش چقدرمیشود بایدازکجاشروع کنم لطفا راهنمای کنیدممنونم اگرخدمت کنم چندماه میشودبازم ممنونم

  2. سلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم متاهل ودارای پنج فرزنددرضمن مدرکم سیکل هست وازسال هشتادودوعضوبسیج هستم ایامیتوانم سربازیم رابخرم درضمن هزینه اش قسطی چقدرمیشود اگرسربازی بروم چقدربایدخدمت کنم لطفاراهنمای کنید اول ازکجاباید اقدام کنم پلیس+۱۰ یانظام وظیفه ممنون میشوم

 114. سلام
  متولد ۷۳ هستم. کارشناسی روانشناسی تموم کردم ودفترچه فرستادم و اعزامم شد اردیبهشت ۹۸، تا موقع اعزام وثیقه گذاشتم و رفتم خارج برای رشته پزشکی و برنگشتم. مجردم و برادر بزرگ دارم و همه متاهلن، پدرم فوت شده، ۲ سال غیبت دارم امکان گرفتن معافیت هست. قانونی یا غیر قانونی، هزینه هم حاضرم بدم. ممنون میشم کمکم کنید.

  1. سلام چون شما غیبت داشته اید ابتدا باید توجیه غیبت انجام دهید وسپس میتوانید برای معافیت کفالت مادر اقدام نمائید.

   1. سلام پدرم به خاطر ناراحت قلبی استرس شدید چند ساله کار نمیکنه بعد مادرم سکته مغزی شدید کرده خرج خونه با منه خودم سرباز فراریم میتونم برای خرید سربازی اقدام کنم

   2. سلام خسته نباشید من ۱ماه دیگه به سن ۲۰سالگی میرسم اگه قرار باشه تا ۲۷سالگی غیبت کنم چقده باید برای معافیت پرداخت کنم مدرک تحصیلی سیکل هم دارم
    و اینکه امکان داره این قانون لغو بشه

    1. سالم اگر منظور خرید خدمت هستش این قانون لغو شده مبلغش برای دیپلم و زیردیپلم ۲۵۰میلیون گفته شد بود االن خرید برای افراد ۳۰سال سن با وحود همسر و دوفرزند رایگان میباشد

    1. سلام خسته نباشید،من دوتا از برادرام مریضن
     اعصاب روان طبق مدارک پزشکی وتهت عنوان بهزیستی پدرمم بالای ۶۳ساله ویکیشون متاهله جداشده من از نظر روحی وروان فکرم مدام پیش خونه است ۸ماهیم فراریم استاد میشه راهنماییم کنیدممنونم

     1. سلام شما بعلت غیبت نمی توانید معاف شوید باید اقدام به توجیه غیبت و اعزام به خدمت کنید

   1. سلام خسته نباشین من چن ساله بیماری فیبرومیالژیا دارم شدیدایامیتونم معافیت پزشکی بگیرم

   1. سلام میتوانید توجیه غیبت کنید البته براساس سال‌های غیبت امکان پذیر است نباید بیشتر از هشت سال باشدمیتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

 115. سلام وقت خوش با مصاحبه دیروز رئیس نظام وظیفه مبنی بر دادن مهلت پرداخت اقساط به مشمولانی که سال ۹۷ ثبت نام کردن که تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه کنن
  امکان پرداخت جریمه توسط اون دسته از مشمولانی که هیچ قسطی پرداخت نکردن هم وجود داره؟
  ممنون

 116. با سلام و خسته نباشید،
  من در طرح خرید خدمت با هشت سال غیبت ثبت نام کردم و برام پیامک اومد که جریمه را پرداخت کنم، ولی تا پایان سال ۹۷ مهلت داشتم که پرداخت کنم و داشتم تهیه میکردم که دست بر قضا چهاردهم اسفند به خاطر چک برگشتی افتادم زندان و نزدیک به شش ماه زندان بودم و وقتی آزاد شدم فکر کردم که دیگه وقت پرداخت جریمه تموم شده و پیگیری نکردم تا الان که توی گوگل سرچ کردم متوجه شدم که تا سال ۹۹ هم تمدید شده بود ولی من در جریان نبودم، میخواستم ببینم آیا با توجه به اینکه من هیچ مبلغی پرداخت نکردم و اسفندماه زندان افتادم و به علت بی اطلاعی از تمدید شدنش راهی وجود داره که بتونم جریمه رو پرداخت کنم الان یا خیر؟

  1. سلام من اعزامی سال ۸۴ هستم متاهل هستم یه فرزند دارم بنا ب دلایلی مجبور ب فرار شدم متولد ۱۳۶۵ هستم دیروز رفتم پادگان هیچ جای حرف زدن برام نزاشتن برخورد زشت و بی ادب و در اخر هم گفتن ۲۴ ماه خدمت کنم مستاجرم کارم ثابت نیست کارگر روز مزد ام و کلی گرفتاری های دیگه راهی هست بتونم جریمه بدم نرم بعد از ۱۶ سال دوباره از اول خدمت نکنم

   1. سلام خیر قطعا شما به دادگاه نظامی می‌روید وبه احتمال زیاد جریمه نقدی ویا اضافه خدمت شامل شما میشود

     1. در صورت داشتن غیبت میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید یا اگر مدارک مورد قبول جهت توجیه غیبت را در دست دارید میتوانید ابتدا برای توجیه غیبت اقدام کرده و سپس در صورت داشتن سایر شرایط برای دریافت معافیت کفالت مدارک را ارائه دهید.

   1. ببخشید منم سال ۹۷ ثبتنام کردم ولی بخاطر بیمتری نتونستم قسط بدم و ثبتنامم باطل شد. من کار کنم درحالی که اقساط تمدید شده است.

   1. سلام من معافیت پزشکی گرفتم اما بعداز سه ماه بابی انصافیه یکی از سرهنگ ها که خودش دکتر نبود برا حکم خدمت داد که باید بری خدمت من الان ۲۹ سالمه متاهل چه کار میتونم بکنم پدرمم ۷۰ سال داره

    1. سلام. چندین گزینه پیش روی شما وجود دارد که نیاز هست جزییاتی در مورد وضعیت سلامت پدر شما و همچنین تمایل یا عدم تمایل شما برای اعزام به خدمت را داشته باشم تا دقیق تر راهنمایی شوید.لطفا با مشاورین مرکز در تماس باشید

 117. سلام من سال۹۷ فقط تو سایت خرید ثبت نام کردم تو پلیس +۱۰ولی هیچ پولی پرداخت نکردم الان میتونم برم پلیس+۱۰برای پرداخت و کارهای اداری اقدام کنم؟

  1. سلام من برای خرید سال ۹۸ سبتنام کردم ولی نتوانستم هزینه را پرداخت کنم الان میتونم بیام پرداخت کنم یا نه

 118. سلام خوبید من یه ماهیه ازخدمتم گذشته یعنی دوره اموزشیموپشت سر گذاشتم میخواستم ببینم طرح خریدش اومده یا نه اگربیادبرای من که درحین خدمتم میتونم بخرم یا نه اینو بهم بگیدمتولد۷۸هستم

  1. یازده سال غایب هستم برای ما هنوز طرح نیومده . شما یه ماه دوماه اموزشی رفتی میگی طرح خرید اومده جالبه .

   1. سلام متاسفانه در حال حاضر خرید سربازی نداریم و قانون آن فعلاً برداشته شده است

 119. علی هستم متولد۱۳۷۶ درحال حاضر دانشجو هستم .عیبتم ندارم .میتونم خدمت سربازی را بخرم

   1. سلام خوبید من یه ماهیه ازخدمتم گذشته یعنی دوره اموزشیموپشت سر گذاشتم میخواستم ببینم طرح خریدش اومده یا نه اگربیادبرای من که درحین خدمتم میتونم بخرم یا نه اینو بهم بگیدمتولد۷۸هستم

  1. سلام وقت بخیر من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم ودارای کارت عادی بسیج ازسال ۸۲به بعدهستم ومتاهل ودارای پنج فرزندهستم اگرسربازیم رابخرم چقدرباید پرداخت کنم لطفا” راهنماییم کنیدبایدازکجاشروع کنم ممنونم

 120. سلام من رفتم خدمت آموزشی تمام شد بعد فرار کردم الان حدود ۱۱.۱۲ سال میشه فراری هستم متاهل هستم ویک فرزند دارم امکان خرید سربازی را دارم

 121. باسلام فرزندم دانشجو فوق لیسانس ومتولد۱۳۷۶ است خودش کارت سبز بسیج دارد ومن هم یک ۱سال بسیج داوطلبانه و۵درصد جانبازی دارم حالا چه کاری بایدانجام دهم باتشکرفراوان

  1. سلام به ازای هریک درصد جانبازی شما یک ماه کسری برای فرزندتان تعلق میگیرد وچون فرزندتان عضو فعال بسیج می‌باشند معمولا سالی میانگین چهل وپنج روز کسر میشود درضمن فرزندتان نباید غیبت داشته باشند.

     1. سلام من عیبت کردم سه ماهه و حقوقم قطع شده نامه فرارزدن برام یان

  1. سلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم متاهل ودارای پنج فرزنددرضمن مدرکم سیکل هست وازسال هشتادودوعضوبسیج هستم ایامیتوانم سربازیم رابخرم درضمن هزینه اش قسطی چقدرمیشود اگرسربازی بروم چقدربایدخدمت کنم لطفاراهنمای کنید اول ازکجاباید اقدام کنم پلیس+۱۰ یانظام وظیفه ممنون میشوم

 122. سلام
  از دیروز در سایتها اطلاعاتی راجع به خرید خدمت سربازی نشر داده شده
  درست هستش؟میشه اقدام کرد برای خرید؟

 123. با سلام من متولد ۱۳۷۲/۹/۱۸ هستم. ۸ سال و ۵ ماه غایب هستم . تک فرزند هستم . و با مادرم تنها زندگی میکنم سر پرست خانواده هستم و زیر دیپلم هستم. کی میتونم خدمتم رو بخرم؟ ؟

  1. سلام شما میتوانید توجیه غیبت داشته باشید و برای معافیت کفالت اقدام نمایید .درحال حاضرسایت خرید خدمت بسته است

 124. سلام من متولد ۱۳۷۲/۹/۱۸ هستم. ۸ سال و ۵ ماه غایب هستم . تک فرزند هستم . و با مادرم تنها زندگی میکنم سر پرست خانواده هستم و زیر دیپلم هستم. کی میتونم خدمتم رو بخرم؟ ؟

  1. سلام شما میتوانید توجیه غیبت داشته باشید و برای معافیت کفالت اقدام نمایید .درحال حاضرسایت خرید خدمت بسته است

   1. سلام من مشکل دیکس ورباط ومنیکس دارم معافیت پزشکی برام
    صادرکردن وهزینشوکشیدن بعدصرف نظرکردن بعدمعاف ازرزم برام زدن میشه ی کاری برام کردراهنماییم کنیدکجامراجعه کنم

   1. سلام وقت بخیربنده متولد ۲۰/۱۲/۱۳۶۲متاهل ودارای پنج فرزندهستم ومدرک تحصیلی سیکل دارم وازسال ۱۳۸۲عضوبسیج هستم کارت عادی رادادم فعال کنند ایاهزینه خریدسربازیم چقدراست میتوانم قسطی بگیرم راهنمای کنید ممنونم ازکجاپیگیری کنم

 125. سلام

  کسیکه خارج از کشور بدنیا امده و پدرش ایرانیه و مادرش خارجی امکان معافیت دارد یا خیر : در ضمن ۲۸ سال سن دارد و تا بحال ایران هم نیامده است — پدر و مادر هم طلاق گرفته اند

  1. سلام برای بررسی شرایط شما ازجمله زمان طلاق با مشاورین آویژه در تماس باشید.

   1. سلام من‌متولو ۷۴ هستم ۸ سال غیبتم دارم راهی دارم واسه خرید چون‌شغل ازاد دارم نمیتونم برم

   2. سلام من رفتم خدمت آموزشی تمام شد بعد فرار کردم الان حدود ۱۱.۱۲ سال میشه فراری هستم متاهل هستم ویک فرزند دارم امکان خرید سربازی را دارم

  1. سلام،قرار بود سال ۹۲ برم سربازی ولی رفتم دانشگاه،سال ۹۶ رفتم برا معافیت، در کُل معاف از رزمم کردن، حوزه خدمتم برام اس دادن،ولی من برگه اصلی ک برا خدمت هس اونو نرفتم دنبالش،الآن میخام معاف بشم،میشه با این تفاسیر معاف شم؟

  2. سلام وقت بخیر من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم ودارای کارت عادی بسیج ازسال ۸۲به بعدهستم ومتاهل ودارای پنج فرزندهستم اگرسربازیم رابخرم چقدرباید پرداخت کنم لطفا” راهنماییم کنیدبایدازکجاشروع کنم ممنونم

 126. سلام، من در طرح جریمه مشمولان غایب بیش از هشت سال شرکت کردم و برام پیامک اومد که جریمه را پرداخت کنم ولی تا پایان سال نود و هفت که مهلت داده بودند نتوانستم جریمه را پرداخت کنم، حتی موفق به اقساطی کردن هم نشدم چون نتوانستم مبلغ پیش پرداخت را تامین کنم، آیا راهی هست که الان بتونم جریمه را پرداخت کنم و کارت معافیت بگیرم؟ البته عرض کردم که هیچ مبلغی پرداخت نکردم تا الان

   1. باسلام من هم ثبتنام کردم ولی سال ۹۸ نتونستم قسط بدم. و پیامک باطل شدن ثبتنام اومد. آیا میتونم از طرح تمدیداقساط استفاده کنم.

  1. دوست عزیز جواب سوال بنده رو هم لطف بفرمایید بگین ..
   من متولد ١٣۶۵/١٢/١۵هستم کلا غیبت کردم و دفترچه ای پست نکردم در حال حاضر دارای فرزند ٨ ساله و بعداز فوت پدرم با مادرم زندگی میکنم و مخارج خانه به گردن من میباشد آیا الان میتونم خدمت سربازیم رو بخرم

  2. سلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۶۲ هستم متاهل ودارای پنجفرزند وازسال۸۲به بعدکارت عادی بسیج دارم ایامیتوانم سربازی راقسطی بخرم چقدرهزینی اش میشود لطفا راهنمای کنید ازکجاشروع کنم ممنونم

 127. با سلام.
  من ۲۰ سالمه.
  آبان ۹۷ من مشمول خدمت شدم ولی معافیت تحصیلی گرفتم.
  از ۱۳ سالگی پدر و مادرم طلاق گرفتن و الآن مادرم شوهر نداره و پدر و مادرش هم مسن هستن.خودم هم متاهل هستم و کمک خرجی مادرم. آیا میتونم معافیت بگیرم؟

 128. سلام خسته نباشید میگم سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش کنیم؟؟

  1. سلام من متولد ۶۹میباشم سال۸۴ خدمت رفتم دوره آموزشی راهم گذراندم وبعد تقسیم شدم به شهرستان ولی ازآنجا که من داروی اعصاب مصرف میکنم نتونستم ادامه بدم هنوز هم دارو مصرف میکنم اگر الان که امریه صادرشده برم چه وضعیتی خواهم داشت آیا بازهم باید دوره آموزشی ببینم

 129. سلام،من ۲۲ سال سن دارم فرزند جانباز ۲۵ درصد متوفی هستم دو برادر بزرگتر دارم که برادر بزرگم از درصد جانبازی معاف شد و دومی رفت امریه ایا میتونم کفالت مادرم و بگیرم؟هر دو برادرم مجرد هستن یه برادر کوچیکتر دارم

 130. سلام وعرض ادب .برای معافیت پزشکی اقدام کردم پزشک متخصص گفتش صدرصدمعاف هستی ولی متأسفانه به نظام وظیفه که رسیدیم بدون هیچ سوال یاجوابی معاف ازرزم شدم درحال حاظر توان انجام هیچ کاری روندارم حتی یه دیقه سرپانمیتونم وایستم سریع جفت پاهام بی حس میشن اگرنشینم خودبه خود می افتم روی زمین درضمن برگه اعزام به خدمت دوباربرام ارسال شده که من اقدامی نکردم لطفا یه راهنمایی بفرمایید

   1. سلام،قرار بود سال ۹۲ برم سربازی ولی رفتم دانشگاه،سال ۹۶ رفتم برا معافیت، در کُل معاف از رزمم کردن، حوزه خدمتم برام اس دادن،ولی من برگه اصلی ک برا خدمت هس اونو نرفتم دنبالش،الآن میخام معاف بشم،میشه با این تفاسیر معاف شم؟

 131. سلام دانش آموز دبیرستانی هستم و قصد دارم درصورت قبول نشدن در دانشگاه و رشته مد نظر تا حداکثر ۴ سال کنکور بدم یعنی ۲ سال بیشتر از مرخصی کنکور
  راهی هست ؟‌

 132. سلام من سال ۹۱اقدام به خرید کردم واقساط بنده هم مشخص شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی نتونستم اقساط خرید رو پرداخت کنم الان با وجود پرونده موجود میتونم پرداخت کنم یا اینکه امکانش نیست

 133. هستم ، امروز صبح رفتم وظیفه عمومی کل استان ، یه برگه بهم دادن با شناسه جدید که کل اقساط باقی مونده رو یکجا واریز کنم ، از رئیس قسمت پرسیدم مهلت تا کی هست ؟ گفت مهلت تعیین نشده ولی هرچه زودتر پرداخت کن و یه سری دیگه مدارک هم گفتن که بیارم ، گفت. که زودتر واریز کن هرچیزی امکان داره اتفاق بیوفته ، من اسفند ۹۷ ثبت نام کرده بودم و پیش قسط دادم

 134. سلام بنده ۲۴ سال سن دارم
  و میخوام سربازیم رو بخرم و یا به هر طریقی معاف شم
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام خرید سربازی امکان پذیر نیست و برای گرفتن معافیت باید شرایط خاصی داشته باشید.

 135. سلام من سال ۱۳۹۳ازخدمت فرارکردم وسال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم ۲۶سال سن دارم مدرک تحصیل بی سوادمتاهل هم هستم اگر دوباره دستگیربشم چی میشه

  1. سلام مجدد همین مراحل طی میشود اما چون متاهل هستید شاید مساعدت هم صورت بگیرد.

  2. سلام وقت بخیر شما داخل سایت اطلاع دادین برای خرید خدمت در سال ۱۴۰۰ کی میتونیم برای خرید اقدام کنیم

 136. سلام من سال ۱۳۹۳اعزام به خدمت شدم وفرارکردم دوباره سال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم خدمت دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم هیچ حقوقی و بیمه دریافت نکردم دیگه شرایط خدمت کردن ندارم والان ۲۶سال سن دارم متاهل هم هستم مدرک تحصیل بی سواد تورا خدا کمکم کنید چکارکنم

    1. سلام،من سال ۸۲ برای پایان دوره برگشتم مرخصی و دیگه نرفتم برای گرفتن امضا و کارت ،الان اگر بخوام اقدام کنم ،باید چکار کنم،آیا برای جریمه سایت باز هست یا خیر؟!

     1. سلام. به دادگاه مراجع قضایی ارجاع داده می شوید و اضافه خدمت و جریمه نقدی برایتان محاسبه می شود

 137. سلام من سال ۱۳۹۳اعزام به خدمت شدم وفرارکردم دوباره سال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم خدمت دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم هیچ حقوقی و بیمه دریافت نکردم دیگه شرایط خدمت کردن ندارم والان ۲۶سال سن دارم متاهل هم هستم مدرک تحصیل بی سواد تورا خدا کمکم کنید چکارکنم

  1. سلام وقت بخیر
   به خود نظام وظیفه شرایط را شرح و در خواست مساعدت بدهید

 138. سلام دوست عزیز بنده ۶سال از سربازی فرار کردم و ۳سال پیش پدر و مادرم طلاق گرفتن از پلیس به اضافه ۱۰سوال کردم گفت معافیت کفالت مادرت را میتونی بگیری مرا به یگان خدمتیم فرستادن و کلی جریمه دادم تا برگه اشتغال به خدمت گرفتم بعد مدارکم را کامل کردم گفتن باقی مانده خدمت بیشتر ازطول فرارت بوده و تاریخ طلاق بعد از تاریخ اعزام خدمتت بوده و مرا معاف نکردن ایا راهی هست؟بتونم معاف بشم؟؟؟؟

 139. سلام من ۴۳ ساله هستم سال ۹۷ برای خرید خدمت اقدام کردم.ولی موفق به پرداخت نشدم .همسر و دو فرزند دارم و کفالت مادر و پدرم رانیز به عهده دارم ایا امکانی برای گرفتن کارت پایان خدمت وجود دارد

 140. سلام نظام وظیفه چرا قانون اقساط معوق سربازی که ۶ماه تصویب شده را اجرا نمیکنه نظام وظیفه شهرستان هم میگه احتمالا خودت تصویب کردی خودت هم اجرا کن.پس بند د تبصر ۱۱قانون بودجه ۱۴۰۰ چیه تلویزیون چندین بار خبرشو نشون داد و تو قانون چیه چرا پرونده ما بخاطر ۳میلیون باطل شده؟؟؟

  1. حضورا برو نظام وظیفه کل استان. بعضی از دوستام شخصا رفتند و قبض اونم پرداخت یکجا گرفتند.

 141. من سال ۹۳ازخدمت فرارکردم وسال ۱۳۹۹ دستگیر شدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه نوشت ومن سابقه کیفری نداشتم به مدت دوسال تعلیق داد حالا رفتم آموزشی را کامل کردم و رفتم یگان خدمتی مشکل خانوادگی برام پیش آمد دیگه ادامه ندادم وهیچ حقوقی دریافت نکرده‌ام مدرک تحصیل بی سواد معاف ازرزم تک پسر متاهل سن ۲۶سال هست حالا اگردستگیربشم چی میشه دیگه نمی تونم ادامه خدمت بدم

   1. من سربازی فراری هستم از خدامه بیفتم زندان چند روزی آب و غذا مجانی بخورم اگه بیان منزل که منو بردارن ببرن زحمت نشه به برادرا مرد حسابی این همه آدم فرارین بخاطر اقتصاد گرانی یکی مریض داره یکی بیماره یکی….

 142. ببخشید چند نفر از دوستان در شهرستان ها میگویند که به نظام وظیفه که میرند و کسانی که قسط معوق دارند یک شناسه پرداخت اونم یکجا می دهند تا پرداخت کنند ولی تو شهر ما من که میرم میگن نه هنوز بخشنامه نیومده. موندم چکار کنم.

 143. با سلام من ۷۱ هستم اعزامی ۹۲ فرار کردم برای خرید اقدام کردم برگه قسط بهم دادن وقت پرداخت گفتن دیپلم داری نمی تونی بخیر حالا مادرم فوت کرده سه ماهه بالا من پنجاهو خورده ای سالشه چکار کنم برا معاف شدن صبر کنم قانونی نیومده برا خرید یا معافیت‌های

  1. سلام در حال حاضر امکان گرفتن معافیت یا خرید سربازی برای شما وجود ندارد

 144. سلام آیا خرید خدمت برای سربازان فراری که ۸سال فراری هستن متاهل وتک پسر ومعاف ازرزم هم هستم دوری آموزشی را کامل دیدم وهیچ حقوقی ازیگان خدمتی دریافت نکرده‌ام مدرک تحصیل بی سواد هستم

 145. سلام من ثبت نام کردم و ٣٠ درصد اولشو دادم بعدش دیگه بخاطرمشکلات مادینتونستم پرداخت کنم حالا چی میشه????