شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

صفر تا صد خرید سربازی در سال 99-1400

طبق قانون سازمان وظیفه عمومی در ایران، تمام مردان ایرانی بعد از ۱۸ سال تمام، یعنی شروع ۱۹ سالگی، باید به خدمت سربازی اعزام شوند. این قانون برای تمام مردان اجباری بوده و راه گریزی برای آن وجود ندارد.

تقریبا تمام افرادی که به سن مشمولیت سربازی می رسند، اولین دغدغه شان معافیت و پیدا کردن راهی است که به سربازی نروند.

مهاجرت تحصیلی این طرز فکر دلایل زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

 • خدمت سربازی ۲ سال است و این زمان بسیار طولانی است. افراد در این ۲ سال می توانند قدم های بزرگی برای پیشرفت در زندگی شان بردارند.
 • برخی از افراد دارای کسب و کار هستند و در صورت اعزام به خدمت ممکن است شغلشان به خطر بی افتد.
 • با وجود آن که سازمان وظیفه عمومی برای مشمولان متاهل تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است اما باز هم مشمولان از اعزام به خدمت سربازی خودداری می کنند؛ زیرا نگران هستند در بازه سربازی از پس هزینه های زندگی زناشویی خود بر نیایند.

ما فقط به برخی از دلایل اشاره کرده ایم زیر بررسی این موارد وظیفه ما نیست و بر عهده جامعه شناسان است.

با وجود تمام این موارد، راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید از خدمت سربازی معاف شوید یا حداقل مدت زمان آن را کمتر کنید. یکی از محبوب ترین این راه ها، خرید خدمت سربازی است. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا صفر تا صد خرید خدمت سربازی را به شما توضیح دهیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط خرید سربازی ۱۴۰۰

شرایط خرید سربازیدر سال ۹۴، دولت قانونی را تحت عنوان «جریمه غیبت خدمت سربازی» وضع کرد.

طبق این قانون مشمولانی که ۸ سال و بیشتر از آن از سربازی غیبت کرده بودند، می توانستند با پرداخت جریمه نقدی کارت پایان خدمت خود را دریافت کرده و از خدمت سربازی معاف شوند.

این قانون ریزه کاری های زیادی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 • اولین شرطی که برای استفاده از طرح جریمه غیبت خدمت سربازی لازم است، داشتن حداقل ۸ سال غیبت از سربازی است. طبق قانون افرادی که تا تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ به ۸سال غیبت برسند؛ می توانند با پرداخت جریمه، کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند. بسیاری از افراد بودند که به دلیل حتی ۱ روز اختلاف واجد شرایط این طرح نشدند. بنابراین باید در محاسبه غیبت خود دقت زیادی کنید.
 • معیار محاسبه غیبت از ۱۸ سال تمام، یعنی شروع ۱۹ سالگی است. برخی از افراد فکر می کنند افراد از ۱۸ سالگی مشمول خدمت سربازی می شوند که این تفکر غلطی است. مردان ایران از ابتدای ۱۹ سالگی یا همان ۱۸سال تمام مشمول خدمت سربازی می شوند و غیبت سربازی نیز از آن زمان شروع و محاسبه می شود.
 • دقت داشته باشید اگر شما در ۱۹ سالگی وارد دانشگاه شده یا به هر نحوی معافیت تحصیلی گرفته باشید، دیگر وارد بازه غیبت نمی شوید. برای این دسته از افراد شروع غیبت یک سال بعد از انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل محاسبه می شود. یعنی اگر یک سال بعد از اتمام یا ترک تحصیل به هر دلیلی، وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنید وارد بازه غیبت می شوید.
 • این قانون برای سربازان در حال خدمت نیز برقرار است. اگر در حین خدمت سربازی هستید و قبل از اعزام، مدت زمان غیبت­تان ۸سال یا بیشتر بود می توانید برای خرید خدمت اقدام کرده و بعد از طی کردن مراحل اداری آن از خدمت مرخص شوید.
 • اگر سرباز فراری هستید هم نگران نباشید. این قانون شما را نیز شامل می شود. اگر مدت زمان غیبت تان به حد نصاب می رسد، می توانید بدون نگرانی از معرفی شدن به مقامات قضایی، جریمه را پرداخت کرده و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنید.
 • در صورت هرسال غیبت مازاد، ۱۰ درصد به مبلغ جریمه افزوده می شود. یعنی اگر به جای ۸ سال،۹ سال غیبت داشته باشید، ۱۰درصد به مبلغ جریمه شما افزوده می شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ۶ ماه، یک سال محاسبه می شود. یعی اگر شما ۸ سال و ۷ماه غیبت داشته باشید، برایتان ۹سال غیبت محسوب می شود.
 • مشمولانی غیر ایرانی که تابعیت ایرانی کسب کرده باشند، نیز معیار غیبت برای آنها از ۱۸ سال تمام محاسبه شود و واجد شرایط این قانون هستند.

 

شرایط خرید سربازی 99 – 1400

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

خرید سربازی برای دانشجویان ۱۴۰۰

خرید سربازی برای دانشجویانیکی از پرمخاطب ترین اقشار برای این طرح دانشجویان هستند. به عبارتی دیگر، بیشتر افراد غایب قشر تحصیل کرده ای هستند که بعد از اتمام یا ترک تحصیل، خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نکرده و وارد بازه غیبت خدمت سربازی شدند.

سازمان وظیفه عمومی، اساس قیمت گذاری برای این طرح را مدرک تحصیلی افراد قرار داده است. پس دانشجو بودن و مدرک تحصیلی هیچ خللی به این طرح وارد نمی کند. در ادامه به شرایطی که دانشجویان برای استفاده از این طرح لازم است داشته باشند می پردازیم.

 • محاسبه معیار غیبت دانشجویان از زمان فارغ التحصیلی، اخراج یا انصراف از تحصیل است.
 • سازمان وظیفه عمومی تسهیلات دیگری نیز برای دانشجویان قرار داده است. طبق این تبصره اگر دانشجویان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ فارغ التحصیل، اخراج یا از انصراف دهند؛ معیار محاسبه غیبت آنها از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع قبلی شان است.
 • دانشجویانی که در خارج از کشور درس می خوانند نیز شرایطشان با دانشجویان داخل ایران یکسان بوده و تفاوتی ندارد (به شرط داشتن معافیت تحصیلی).
 • اگر مشمولی بدون دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل کرده است، مدت زمان غیبت آن از ۱۸سال تمام محاسبه می شود اما هزینه ای که پرداخت می کند مطابق با آخرین مدرک تحصیلی اش است.

 

 

قیمت خرید سربازی ۱۴۰۰

یکی از جنجال برانگیز ترین بخش های این قانون، میزان هزینه ای بود که سازمان وظیفه عمومی بر اساس آن قیمت گذاری را انجام داد. در ابتدا افراد فکر می کردند که مانند قانون پیشین، قیمت خرید سربازی برای تمامی افراد یکسان است اما پس از اعلام قیمت توسط سازمان وظیفه عمومی، آن روی سکه خودش را نشان داد.

در ادامه به هزینه و قیمتی که فرد مشمول باید برای خرید خدمت سربازی پرداخت کند، می پردازیم.

مدرک تحصیلی میزان جریمه
زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان
دیپلم ۱۵ میلیون تومان
فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان
کارشناسی ۲۵ میلیون تومان
کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان
دکتری غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان
دکتری پزشکی ۳۵ میلیون تومان
پزشکان متخصص ۵۰ میلیون تومان

 

نکته بسیار مهم: همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، به ازای هرسال غیبت بیشتر از ۸ سال، ۱۰ درصد به جریمه های جدول بالا افزوده می شود.

بر خلاف اعلام رسانه ها، علی رغم قیمت گذاری سازمان وظیفه عمومی در سال ۹۷، قیمت ها تا کنون تغییری نکرده و همچنان مطابق جدول بالا هستند.

مهاجرت تحصیلی همچنین سازمان وظیفه عمومی برای افزایش عدالت اجتماعی در طرح مذکور، تخفیفات ویژه ای را در نظر گرفته است که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • مشمولان ایثارگری که شامل ماده ۴۵ قانون وظیفه عمومی می شوند، در صورت عدم غیبت و انجام خدمت سربازی توسط پدر، شامل این قانون شده و ۵۰% تخفیف نیز دریافت می کنند.
 • مشمولانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی هستند، شامل ۵۰% تخفیف در پرداخت جریمه می شوند.
 • مشمولان به ازای همسر، ۵ درصد و به ازای هر فرزند، ۵ درصد تخفیف دریافت می کنند.

 

قیمت خرید سربازی

اقساط خرید سربازی ۱۴۰۰

بعد از آن که بسیاری از مشمولان واجد شرایط این طرح شدند، با مشکل جدی و اساسی دیگر رو به رو شدند که می توانست به قیمت از دست دادن این فرصت طلایی برایشان باشد. آنها توانایی پرداخت این هزینه را نداشتند و این موضوع در ابعاد اجتماعی ممکن بود اثرات و تبعات جبران ناپذیری برای جامعه داشته باشد.

همانطور که می دانید در طرح قبلی خرید خدمت سربازی که در دوران ریاست جمهوری دکتر محمد خاتمی انجام شد؛ بسیاری از افراد به دلیل عدم توانایی مالی نتوانستند از طرح خرید خدمت سربازی استفاده کنند و این موضوع باعث اثرات روحی و روانی جبران ناپذیری برای جامعه شده بود.


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز خرید سربازی


سازمان وظیفه عمومی برای پیشگیری از تکرار تجربیات تلخ پیشین، طرح تقسیط پرداخت جریمه را تصویب کرد. با این طرح افراد می توانند به سادگی و به صورت اقساطی میزان جریمه خود را پرداخت کنند. بر اساس این قانون، یک سوم جریمه به صورت نقدی در ابتدا دریافت و باقی جریمه در اقساط ۳۶ ماهه با کارمزد ۴ درصد پرداخت می شود.

مشمولان برای استفاده از طرح اقساطی پرداخت جریمه و خرید خدمت سربازی، حتما باید به صورت حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

پس از طی کردن مراحل اداری و پرداخت یک سوم جریمه به صورت نقدی، سازمان وظیفه عمومی نامه ای از بانک دریافت می کند و پس از تایید آن، کارت معافیت موقت برای مشمول صادر می کند. در صورت پرداخت منظم اقساط ۳۶ماهه، کارت معافیت دائم برای فرد صادر می شود. در صورتی که فرد از پرداخت اقساط خودداری کند، کارت معافیت موقت او باطل می شود و فرد باید به خدمت سربازی اعزام شود.

اقساط خرید سربازی

سایت خرید سربازی ۱۴۰۰

خرید خدمت سربازی از طریق سایت نظام وظیفه امکان پذیر نیست و تمام افراد برای انجام مراحل اداری باید به شعبات پلیس +۱۰ در سراسر کشور مراجعه کنند. در ادامه به توضیح این مراحل می پردازیم:

 1. در ابتدا باید به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و مدارک لازم را تحویل دهید.
 2. در مرحله دوم، مدارک شما توسط پلیس +۱۰ به سازمان وظیفه عمومی استان و شهرستان ارسال و مرحله اهراز هویت و تطبیق مدارک شروع می شود.
 3. در صورت عدم وجود مشکل و ایراد در مدارک، پیامکی مبنی بر پرداخت جریمه از سوی سازمان وظیفه عمومی برای فرد مشمول فرستاده می شود.
 4. در این مرحله اگر پیامک واریز را دریافت کرده اید، ۵روز فرصت دارید تا به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و مشخصات بانکی که مبلغ در آنجا واریز می شود را دریافت کنید.
 5. در این مرحله به مدت ۱۰ روز فرصت دارید تا فیش واریزی و تعهدنامه محضری را به پلیس +۱۰ بدهید.
 6. در این مرحله، آخرین بررسی ها بر روی مدارک انجام شده و پس از تایید آن توسط سازمان وظیفه عمومی، کارت پایان خدمت هوشمند به آدرس فرد مشمول ارسال می شود.

سایت خرید سربازی

نکته بسیار مهم: قانون خرید خدمت سربازی تحت عنوان جریمه سربازان غایب، تا پایان سال ۹۷ معتبر بوده و در سال ۹۸ و ۹۹ اجرای آن متوقف شد. در حال حاضر برای سال ۱۴۰۰ خرید خدمت سربازی امکان پذیر نبوده و در صورت شروع دوباره این طرح یا اجرای طرح جدید، در همین صفحه توسط تیم مشاوران آویژه به اطلاع شما عزیزان می رسد.

خرید سربازی بدون غیبت ۱۴۰۰

در طرح خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب، سوالی که پیش آمد این بود که آیا برای مشمولان دیگری که غیبت ندارند یا مدت زمان غیبت شان کمتر از ۸ سال است راهی برای خرید و معافیت از سربازی وجود دارد؟

تنها در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی، امکان خرید خدمت سربازی بدون توجه به غیبت مهیا شد و در آن سال ها هم انتقادات زیادی به این طرح شد. بعد از آن طرح دیگر امکان خرید سربازی برای مشمولان بدون غیبت امکان پذیر نیست.

حال شاید نگران باشید که به هیچ شکلی نمی توانید از سربازی معاف شوید و تنها راه پیش رویتان اعزام به خدمت است. شاید این فکر درست باشد اما بازهم راه هایی وجود دارد که می توانید از سربازی معاف شده یا حداقل از مدت زمان کم کنید. در ادامه به صورت مختصر به این روش ها می پردازیم.

معافیت پزشکی

معافیت پزشکییکی از رایج ترین راه های دریافت معافیت، معافیت پزشکی است. شاید فکر کنید که شما واجد شرایط این نوع معافیت نیستید؛ اما باید بدانید که معافیت پزشکی از چیزی که شما فکر می کنید بسیار گسترده تر بوده و امکان دریافت معافیت توسط آن برای هرکسی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.

معافیت کفالت

معافیت کفالت، بیشترین سهم را در بین سایر معافیت ها دارد. زمانی که صحبت از معافیت کفالت می شود افراد به یاد معافیت کفالت مادر مطلقه یا سن پدر می افتند. لازم است بدانید که معافیت کفالت تنوع بسیار زیادی دارد که شما از آن بی خبر هستید. به عنوان مثال معافیت کفالت مادر بزرگ، معافیت کفالت خواهر صغیر و … از این دسته هستند.

حتما برای اطمینان از این نوع معافیت با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و شرایط خود را اعلام کنید. ممکن است شما واجد شرایط این نوع معافیت شوید و خودتان از آن بی خبر باشید.

کسری خدمت سربازی

شامل هیچ کدام از معافیت ها نمی شوید؟ باز هم تمام راه ها به سوی شما بسته نشده است. سازمان وظیفه عمومی تبصره هایی را تحت عنوان کسری خدمت سربازی برای افراد تصویب کرده است که مشمولان توسط آن می توانند مدت زمان خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

مهاجرت تحصیلی قطعا کمتر خدمت کردن بهتر از ۲ سال خدمت کامل است. در ادامه به برخی از این کسری ها می پردازیم:

کسری خدمت بسیج

کسری خدمت سربازیاگر بسیجی فعال دارید؛ نسبت به تعداد سال هایی که کارت بسیجی فعال برایتان صادر شده است، می توانید حداکثر تا ۶ماه کسری خدمت بگیرید. همچنین اگر کارت سبز بسیج را نیز داشته باشید، از گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی معاف می شوید.

پروژه های کسری خدمت بنیاد ملی نخبگان

بعد از اعلام رهبری مبنی بر آن که باید از ظرفیت های علمی سربازان استفاده شود، سازمان وظیفه عمومی قانونی را مبنی بر استفاده علمی از سربازان تصویب کرد. بر طبق این قانون با انجام پروژه علمی می توانید از ۳ ماه تا ۱۹ ماه کسری خدمت سربازی دریافت کنید.

توجه کنید که برای دریافت پروژه باید مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تا دکتری داشته باشید. خبر خوب دیگر نیز این است که دریافت پروژه های کسری خدمت بنیاد ملی نخبگان در زمان دانشجویی نیز امکان پذیر بوده و می توانید در هنگام تحصیل پروژه ها را انجام دهید و پس از اعزام به خدمت از کسری استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.

امریه سربازی

یکی دیگر از مواردی که سربازی را برای شما بسیار آسان می کند، استفاده از امریه سربازی است. امریه سربازی یعنی شما دوران خدمت خود را به جای گذراندن در پادگان های نظامی، می توانید در سازمان ها و ارگان های دولتی بگذرانید. در این حالت مانند دیگر کارمندان با شما رفتار می شود و خبر از قوانین نظامی نیست. همچنین به جای لباس نظامی، همانند دیگر کارمندان لباس می پوشید و ساعت کاریتان هم مطابق قوانین سازمان است.

سوالات متداول

آیا امکان خرید سربازی در سال ۱۴۰۰ وجود دارد؟

تمامی نکاتی که درباره خرید سربازی و امکان خرید آن در سال ۱۴۰۰ باید بدانید در این نوشته از سایت «مرکز مشاوره آویژه» درج شده است.

قیمت خرید سربازی برای همه مشمولان یکسان است؟

خیر. بر اساس مدرک تحصیلی، جریمه پرداختی هر مشمول نسبت به مشمول دیگر متفاوت است.

به ازای هرسال مازاد بر ۸ سال غیبت، چه میزان جریمه افزوده می شود؟

به ازای هرسال مازاد بر ۸سال غیبت، ۱۰درصد به مبلغ جریمه افزوده می شود.

شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط و نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 699 نظر:
 1. سلام وقت بخیر من برج ۴ سال ۹۶ فارغ التحصیل شدم و مدرک کاردانی گرفتم اما مدرک دیپلمم سال ۹۱ گرفتم مبخواستم ببینم طبق تبصره ۵ که نوشته اگر تا قبل از تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل اخراج یا انصراف داده باشید تاریخ مدرک قبلی محاسبه میشه برای غیبت ایا شامل منم میشه و از تاریخ مدرک دیپلم برام غیبت حساب میشه؟؟؟

  1. سلام مدرک تحصیلی شما کاردانی محاسبه میشود
   این تبصره منظورش در مورد اینه که شما یا نتونید درس رو تموم کنید یا انصراف دهید اون موقع دیپلم محسوب میشوید
   و برای شما تا تاریخ گفته شده غیبت محسوب نمی شود یعنی دوران تحصیل غیبت محسوب نمی شود
   بعد از تاریخ گفته شده پیگیر خدمت نشید غیبت محسوب میشود

 2. سلام من مشکل دیکس ورباط ومنیکس دارم معافیت پزشکی برام
  صادرکردن وهزینشوکشیدن بعدصرف نظرکردن بعدمعاف ازرزم برام زدن میشه ی کاری برام کردراهنماییم کنیدکجامراجعه کنم

  1. سلام نهایتا شما باید اعتراض بکنید و پروند تون به دیوان عالی کشور ارجاع داده میشود و مدت یکسال طول میکشه و در این مدت شما مشمول هستید ول بعد از این نمیتونید دیگه پیگیر شوید ولی اگر برید خدمت و اونجا به بهداری مراجعه کنید و دوباره درخواست بدید دوباره کمسیون براتون تشکیل میدن و روند رسیدگی راحت تره و ممکنه معافیت دایم صادر کنند

  1. سلام چند روز پیش اعلام شد برای خرید دوباره خدمت که قیمتم اعلام کردن الان میشه خرید

  1. سلام.در صورتی که سربازان متقاضی ایست خدمت، غیبت داشته باشند نمی توانند برای آن اقدام کنند زیرا برگه معافیت تحصیلی به مشمولان دارای غیبت صادر نمی شود.

 3. سلام
  من کف جفت پاهام صافه و جفت چشم های من ضعیفه طوری که فاصله دور تار میبینم و مورد بعد اینکه من تو جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم و به دلیل مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و مورد آخر اینکه من بیشتر اوقات قلبم درد میگیره یا تیر میکشه و بعضی اوقات به نفس نفس میفتم.به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائمی من وجود داره؟ تشکر

 4. سلام
  من کف جفت پاهام صافه و جفت چشم های من ضعیفه طوری که فاصله دور تار میبینم و مورد بعد اینکه من تو جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم و به دلیل مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و مورد آخر اینکه من بیشتر اوقات قلبم درد میگیره یا تیر میکشه و بعضی اوقات به نفس نفس میفتم.به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائمی من وجود داره؟ تشکر

   1. سلام متولد۶۷هستم می‌فروختن نتونستم بخرم ۱۵سال ازخدمتم گذشته امکان خریدش هست

    1. سلام. در حال حاضر طرح خرید خدمت سربازی فعال نمیباشد ،طرح جدید به مجلس ارایه شده است که هنوز به مرحله تصویب نرسیده برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

  1. عزیز من متولد ١٣۶۴/١٢/١۵ هستم و کلا دفترچه ای پست نکردم آیا میتونم خدمت سربازی رو بخرم دارای یک فرزند هستم و کفالت مادرم رو هم دارم

 5. باسلام . کسانیکه ثبتنام کردند و نتونستند قسط بدن بخشنامه تمدیداقساط شامل آنها میشود یانه.

 6. ببخشید من ۱۹ سالمه میخواهم برای تحصیل خارج از کشور برم میخواستم بدونم میتونم همین امسال بخرم سربازی رو یا میتونم برم خارج از کشور و بعد ۸سال غیبت سربازی رو بخرم

  1. سلام سایت خرید خدمت بسته است شما میتوانیددرصورت دارا بودن از معافیت های پزشکی ویا کفالت استفاده نمایید

   1. سلام وقتتون بخیر
    ممنون میشم اگر جواب منو بدید
    آقا جان من دیسک کمر دارم بعضی موقعا ی جورایی درد میگیرم که خم میشم که بتونم راه برم و مشکل دومم اینه رباط پای چپم بریده با مینیکس ومتولد۶۶ و متاهل هستم آیا معافیت دائم شاملم میشه یا خیر؟؟؟

    1. سلام با توجه به اینکه در حاضر شما ۳۴ ساله می باشید و به احتمال زیاد غیبت دارید نمی توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. اما اگر غیبت ندارید و پرونده ی پزشکی دارید که نشان دهد شما دارای بیماری وتحت درمان پزشک می باشید و نظر پزشکتان هم حاد بودن اوضاعتان هستید و سربازی به شما آسیب وارد میکند، در این صورت می توانید درخواست معافیت پزشکی دهید و برای شما کمیسون تشکیل می دهند

 7. سلام
  کسی که سرباز فراری باشه ولی الان متاهل باشه و‌ پدرش هم از کار افتاده باشه میتونه معافیت بگیره ؟

  1. سلام میتوانید توجیه غیبت کنید البته براساس سال‌های غیبت امکان پذیر است نباید بیشتر از هشت سال باشدمیتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

 8. سلام
  متولد ۷۳ هستم. کارشناسی روانشناسی تموم کردم ودفترچه فرستادم و اعزامم شد اردیبهشت ۹۸، تا موقع اعزام وثیقه گذاشتم و رفتم خارج برای رشته پزشکی و برنگشتم. مجردم و برادر بزرگ دارم و همه متاهلن، پدرم فوت شده، ۲ سال غیبت دارم امکان گرفتن معافیت هست. قانونی یا غیر قانونی، هزینه هم حاضرم بدم. ممنون میشم کمکم کنید.

  1. سلام چون شما غیبت داشته اید ابتدا باید توجیه غیبت انجام دهید وسپس میتوانید برای معافیت کفالت مادر اقدام نمائید.

   1. سلام میتوانید توجیه غیبت کنید البته براساس سال‌های غیبت امکان پذیر است نباید بیشتر از هشت سال باشدمیتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

 9. سلام وقت خوش با مصاحبه دیروز رئیس نظام وظیفه مبنی بر دادن مهلت پرداخت اقساط به مشمولانی که سال ۹۷ ثبت نام کردن که تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه کنن
  امکان پرداخت جریمه توسط اون دسته از مشمولانی که هیچ قسطی پرداخت نکردن هم وجود داره؟
  ممنون

 10. با سلام و خسته نباشید،
  من در طرح خرید خدمت با هشت سال غیبت ثبت نام کردم و برام پیامک اومد که جریمه را پرداخت کنم، ولی تا پایان سال ۹۷ مهلت داشتم که پرداخت کنم و داشتم تهیه میکردم که دست بر قضا چهاردهم اسفند به خاطر چک برگشتی افتادم زندان و نزدیک به شش ماه زندان بودم و وقتی آزاد شدم فکر کردم که دیگه وقت پرداخت جریمه تموم شده و پیگیری نکردم تا الان که توی گوگل سرچ کردم متوجه شدم که تا سال ۹۹ هم تمدید شده بود ولی من در جریان نبودم، میخواستم ببینم آیا با توجه به اینکه من هیچ مبلغی پرداخت نکردم و اسفندماه زندان افتادم و به علت بی اطلاعی از تمدید شدنش راهی وجود داره که بتونم جریمه رو پرداخت کنم الان یا خیر؟

  1. سلام من اعزامی سال ۸۴ هستم متاهل هستم یه فرزند دارم بنا ب دلایلی مجبور ب فرار شدم متولد ۱۳۶۵ هستم دیروز رفتم پادگان هیچ جای حرف زدن برام نزاشتن برخورد زشت و بی ادب و در اخر هم گفتن ۲۴ ماه خدمت کنم مستاجرم کارم ثابت نیست کارگر روز مزد ام و کلی گرفتاری های دیگه راهی هست بتونم جریمه بدم نرم بعد از ۱۶ سال دوباره از اول خدمت نکنم

   1. سلام خیر قطعا شما به دادگاه نظامی می‌روید وبه احتمال زیاد جریمه نقدی ویا اضافه خدمت شامل شما میشود

 11. سلام من سال۹۷ فقط تو سایت خرید ثبت نام کردم تو پلیس +۱۰ولی هیچ پولی پرداخت نکردم الان میتونم برم پلیس+۱۰برای پرداخت و کارهای اداری اقدام کنم؟

 12. سلام خوبید من یه ماهیه ازخدمتم گذشته یعنی دوره اموزشیموپشت سر گذاشتم میخواستم ببینم طرح خریدش اومده یا نه اگربیادبرای من که درحین خدمتم میتونم بخرم یا نه اینو بهم بگیدمتولد۷۸هستم

 13. علی هستم متولد۱۳۷۶ درحال حاضر دانشجو هستم .عیبتم ندارم .میتونم خدمت سربازی را بخرم

   1. سلام خوبید من یه ماهیه ازخدمتم گذشته یعنی دوره اموزشیموپشت سر گذاشتم میخواستم ببینم طرح خریدش اومده یا نه اگربیادبرای من که درحین خدمتم میتونم بخرم یا نه اینو بهم بگیدمتولد۷۸هستم

 14. سلام من رفتم خدمت آموزشی تمام شد بعد فرار کردم الان حدود ۱۱.۱۲ سال میشه فراری هستم متاهل هستم ویک فرزند دارم امکان خرید سربازی را دارم

 15. باسلام فرزندم دانشجو فوق لیسانس ومتولد۱۳۷۶ است خودش کارت سبز بسیج دارد ومن هم یک ۱سال بسیج داوطلبانه و۵درصد جانبازی دارم حالا چه کاری بایدانجام دهم باتشکرفراوان

  1. سلام به ازای هریک درصد جانبازی شما یک ماه کسری برای فرزندتان تعلق میگیرد وچون فرزندتان عضو فعال بسیج می‌باشند معمولا سالی میانگین چهل وپنج روز کسر میشود درضمن فرزندتان نباید غیبت داشته باشند.

     1. سلام من عیبت کردم سه ماهه و حقوقم قطع شده نامه فرارزدن برام یان

 16. سلام
  از دیروز در سایتها اطلاعاتی راجع به خرید خدمت سربازی نشر داده شده
  درست هستش؟میشه اقدام کرد برای خرید؟

 17. با سلام من متولد ۱۳۷۲/۹/۱۸ هستم. ۸ سال و ۵ ماه غایب هستم . تک فرزند هستم . و با مادرم تنها زندگی میکنم سر پرست خانواده هستم و زیر دیپلم هستم. کی میتونم خدمتم رو بخرم؟ ؟

  1. سلام شما میتوانید توجیه غیبت داشته باشید و برای معافیت کفالت اقدام نمایید .درحال حاضرسایت خرید خدمت بسته است

 18. سلام من متولد ۱۳۷۲/۹/۱۸ هستم. ۸ سال و ۵ ماه غایب هستم . تک فرزند هستم . و با مادرم تنها زندگی میکنم سر پرست خانواده هستم و زیر دیپلم هستم. کی میتونم خدمتم رو بخرم؟ ؟

  1. سلام شما میتوانید توجیه غیبت داشته باشید و برای معافیت کفالت اقدام نمایید .درحال حاضرسایت خرید خدمت بسته است

 19. سلام

  کسیکه خارج از کشور بدنیا امده و پدرش ایرانیه و مادرش خارجی امکان معافیت دارد یا خیر : در ضمن ۲۸ سال سن دارد و تا بحال ایران هم نیامده است — پدر و مادر هم طلاق گرفته اند

  1. سلام برای بررسی شرایط شما ازجمله زمان طلاق با مشاورین آویژه در تماس باشید.

   1. سلام من‌متولو ۷۴ هستم ۸ سال غیبتم دارم راهی دارم واسه خرید چون‌شغل ازاد دارم نمیتونم برم

   2. سلام من رفتم خدمت آموزشی تمام شد بعد فرار کردم الان حدود ۱۱.۱۲ سال میشه فراری هستم متاهل هستم ویک فرزند دارم امکان خرید سربازی را دارم

  1. سلام،قرار بود سال ۹۲ برم سربازی ولی رفتم دانشگاه،سال ۹۶ رفتم برا معافیت، در کُل معاف از رزمم کردن، حوزه خدمتم برام اس دادن،ولی من برگه اصلی ک برا خدمت هس اونو نرفتم دنبالش،الآن میخام معاف بشم،میشه با این تفاسیر معاف شم؟

 20. سلام، من در طرح جریمه مشمولان غایب بیش از هشت سال شرکت کردم و برام پیامک اومد که جریمه را پرداخت کنم ولی تا پایان سال نود و هفت که مهلت داده بودند نتوانستم جریمه را پرداخت کنم، حتی موفق به اقساطی کردن هم نشدم چون نتوانستم مبلغ پیش پرداخت را تامین کنم، آیا راهی هست که الان بتونم جریمه را پرداخت کنم و کارت معافیت بگیرم؟ البته عرض کردم که هیچ مبلغی پرداخت نکردم تا الان

   1. باسلام من هم ثبتنام کردم ولی سال ۹۸ نتونستم قسط بدم. و پیامک باطل شدن ثبتنام اومد. آیا میتونم از طرح تمدیداقساط استفاده کنم.

  1. دوست عزیز جواب سوال بنده رو هم لطف بفرمایید بگین ..
   من متولد ١٣۶۵/١٢/١۵هستم کلا غیبت کردم و دفترچه ای پست نکردم در حال حاضر دارای فرزند ٨ ساله و بعداز فوت پدرم با مادرم زندگی میکنم و مخارج خانه به گردن من میباشد آیا الان میتونم خدمت سربازیم رو بخرم

 21. با سلام.
  من ۲۰ سالمه.
  آبان ۹۷ من مشمول خدمت شدم ولی معافیت تحصیلی گرفتم.
  از ۱۳ سالگی پدر و مادرم طلاق گرفتن و الآن مادرم شوهر نداره و پدر و مادرش هم مسن هستن.خودم هم متاهل هستم و کمک خرجی مادرم. آیا میتونم معافیت بگیرم؟

 22. سلام خسته نباشید میگم سرباز در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم پذیرش کنیم؟؟

 23. سلام،من ۲۲ سال سن دارم فرزند جانباز ۲۵ درصد متوفی هستم دو برادر بزرگتر دارم که برادر بزرگم از درصد جانبازی معاف شد و دومی رفت امریه ایا میتونم کفالت مادرم و بگیرم؟هر دو برادرم مجرد هستن یه برادر کوچیکتر دارم

 24. سلام وعرض ادب .برای معافیت پزشکی اقدام کردم پزشک متخصص گفتش صدرصدمعاف هستی ولی متأسفانه به نظام وظیفه که رسیدیم بدون هیچ سوال یاجوابی معاف ازرزم شدم درحال حاظر توان انجام هیچ کاری روندارم حتی یه دیقه سرپانمیتونم وایستم سریع جفت پاهام بی حس میشن اگرنشینم خودبه خود می افتم روی زمین درضمن برگه اعزام به خدمت دوباربرام ارسال شده که من اقدامی نکردم لطفا یه راهنمایی بفرمایید

   1. سلام،قرار بود سال ۹۲ برم سربازی ولی رفتم دانشگاه،سال ۹۶ رفتم برا معافیت، در کُل معاف از رزمم کردن، حوزه خدمتم برام اس دادن،ولی من برگه اصلی ک برا خدمت هس اونو نرفتم دنبالش،الآن میخام معاف بشم،میشه با این تفاسیر معاف شم؟

 25. سلام دانش آموز دبیرستانی هستم و قصد دارم درصورت قبول نشدن در دانشگاه و رشته مد نظر تا حداکثر ۴ سال کنکور بدم یعنی ۲ سال بیشتر از مرخصی کنکور
  راهی هست ؟‌

 26. سلام من سال ۹۱اقدام به خرید کردم واقساط بنده هم مشخص شد اما متاسفانه به دلیل مشکلات مالی نتونستم اقساط خرید رو پرداخت کنم الان با وجود پرونده موجود میتونم پرداخت کنم یا اینکه امکانش نیست

 27. هستم ، امروز صبح رفتم وظیفه عمومی کل استان ، یه برگه بهم دادن با شناسه جدید که کل اقساط باقی مونده رو یکجا واریز کنم ، از رئیس قسمت پرسیدم مهلت تا کی هست ؟ گفت مهلت تعیین نشده ولی هرچه زودتر پرداخت کن و یه سری دیگه مدارک هم گفتن که بیارم ، گفت. که زودتر واریز کن هرچیزی امکان داره اتفاق بیوفته ، من اسفند ۹۷ ثبت نام کرده بودم و پیش قسط دادم

 28. سلام بنده ۲۴ سال سن دارم
  و میخوام سربازیم رو بخرم و یا به هر طریقی معاف شم
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام خرید سربازی امکان پذیر نیست و برای گرفتن معافیت باید شرایط خاصی داشته باشید.

 29. سلام من سال ۱۳۹۳ازخدمت فرارکردم وسال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم ۲۶سال سن دارم مدرک تحصیل بی سوادمتاهل هم هستم اگر دوباره دستگیربشم چی میشه

  1. سلام مجدد همین مراحل طی میشود اما چون متاهل هستید شاید مساعدت هم صورت بگیرد.

  2. سلام وقت بخیر شما داخل سایت اطلاع دادین برای خرید خدمت در سال ۱۴۰۰ کی میتونیم برای خرید اقدام کنیم

 30. سلام من سال ۱۳۹۳اعزام به خدمت شدم وفرارکردم دوباره سال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم خدمت دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم هیچ حقوقی و بیمه دریافت نکردم دیگه شرایط خدمت کردن ندارم والان ۲۶سال سن دارم متاهل هم هستم مدرک تحصیل بی سواد تورا خدا کمکم کنید چکارکنم

 31. سلام من سال ۱۳۹۳اعزام به خدمت شدم وفرارکردم دوباره سال ۱۳۹۹دستگیرشدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه به مدت دوسال تعلیق داد ومن رفتم خدمت دوری آموزشی را تمام کردم و دیگه نرفتم هیچ حقوقی و بیمه دریافت نکردم دیگه شرایط خدمت کردن ندارم والان ۲۶سال سن دارم متاهل هم هستم مدرک تحصیل بی سواد تورا خدا کمکم کنید چکارکنم

  1. سلام وقت بخیر
   به خود نظام وظیفه شرایط را شرح و در خواست مساعدت بدهید

 32. سلام دوست عزیز بنده ۶سال از سربازی فرار کردم و ۳سال پیش پدر و مادرم طلاق گرفتن از پلیس به اضافه ۱۰سوال کردم گفت معافیت کفالت مادرت را میتونی بگیری مرا به یگان خدمتیم فرستادن و کلی جریمه دادم تا برگه اشتغال به خدمت گرفتم بعد مدارکم را کامل کردم گفتن باقی مانده خدمت بیشتر ازطول فرارت بوده و تاریخ طلاق بعد از تاریخ اعزام خدمتت بوده و مرا معاف نکردن ایا راهی هست؟بتونم معاف بشم؟؟؟؟

 33. سلام من ۴۳ ساله هستم سال ۹۷ برای خرید خدمت اقدام کردم.ولی موفق به پرداخت نشدم .همسر و دو فرزند دارم و کفالت مادر و پدرم رانیز به عهده دارم ایا امکانی برای گرفتن کارت پایان خدمت وجود دارد

 34. سلام نظام وظیفه چرا قانون اقساط معوق سربازی که ۶ماه تصویب شده را اجرا نمیکنه نظام وظیفه شهرستان هم میگه احتمالا خودت تصویب کردی خودت هم اجرا کن.پس بند د تبصر ۱۱قانون بودجه ۱۴۰۰ چیه تلویزیون چندین بار خبرشو نشون داد و تو قانون چیه چرا پرونده ما بخاطر ۳میلیون باطل شده؟؟؟

  1. حضورا برو نظام وظیفه کل استان. بعضی از دوستام شخصا رفتند و قبض اونم پرداخت یکجا گرفتند.

 35. من سال ۹۳ازخدمت فرارکردم وسال ۱۳۹۹ دستگیر شدم رفتم دادگاه نظام قاضی یک میلیون جریمه نوشت ومن سابقه کیفری نداشتم به مدت دوسال تعلیق داد حالا رفتم آموزشی را کامل کردم و رفتم یگان خدمتی مشکل خانوادگی برام پیش آمد دیگه ادامه ندادم وهیچ حقوقی دریافت نکرده‌ام مدرک تحصیل بی سواد معاف ازرزم تک پسر متاهل سن ۲۶سال هست حالا اگردستگیربشم چی میشه دیگه نمی تونم ادامه خدمت بدم

   1. من سربازی فراری هستم از خدامه بیفتم زندان چند روزی آب و غذا مجانی بخورم اگه بیان منزل که منو بردارن ببرن زحمت نشه به برادرا مرد حسابی این همه آدم فرارین بخاطر اقتصاد گرانی یکی مریض داره یکی بیماره یکی….

 36. ببخشید چند نفر از دوستان در شهرستان ها میگویند که به نظام وظیفه که میرند و کسانی که قسط معوق دارند یک شناسه پرداخت اونم یکجا می دهند تا پرداخت کنند ولی تو شهر ما من که میرم میگن نه هنوز بخشنامه نیومده. موندم چکار کنم.

 37. با سلام من ۷۱ هستم اعزامی ۹۲ فرار کردم برای خرید اقدام کردم برگه قسط بهم دادن وقت پرداخت گفتن دیپلم داری نمی تونی بخیر حالا مادرم فوت کرده سه ماهه بالا من پنجاهو خورده ای سالشه چکار کنم برا معاف شدن صبر کنم قانونی نیومده برا خرید یا معافیت‌های

  1. سلام در حال حاضر امکان گرفتن معافیت یا خرید سربازی برای شما وجود ندارد

 38. سلام آیا خرید خدمت برای سربازان فراری که ۸سال فراری هستن متاهل وتک پسر ومعاف ازرزم هم هستم دوری آموزشی را کامل دیدم وهیچ حقوقی ازیگان خدمتی دریافت نکرده‌ام مدرک تحصیل بی سواد هستم

 39. سلام من ثبت نام کردم و ٣٠ درصد اولشو دادم بعدش دیگه بخاطرمشکلات مادینتونستم پرداخت کنم حالا چی میشه????

 40. سلام من الان ۵ سال غیبت دارم الان می خوام معافیت پزشکی بگیرم چون مشکل لکنت زبان و تپش قلب و بیماری تب و لرز و استرس دارم آیا امکان معافیت دایمی وجود دارد

 41. سلام ببخشید من هنوز ۱۹ ساله نشدم میخوام از الان فکر خرید سربازی باشم و حاضر هستیم تا هر قیمت سربازی را بخریم لطفا راهنمایی کنید

 42. سلام چرا نظام وظیفه قانون اقساط معوق ۱۴۰۰رواجرا نمیکنه۶ ماه تصویب شده میریم میگن‌ خودت تصویب کردی اجراش کن

 43. سلام خسته نباشین من درحال خدمت هستم به علت شکستگی پا و قطع دوتا انگشت دست راست
  الان اذیت پام زیاد شده میتونم اعتراض به کمسون کنم معافیت بگیرم یا ن خودمم هم عضو بهزیستی هستم به علت معلولیت جسمی

 44. سلام خسته نباشین من درحال خدمت هستم به علت شکستگی پا و قطع دوتا انگشت دست راست
  الان اذیت پام زیاد شده میتونم اعتراض به کمسون کنم معافیت بگیرم یا ن خودمم هم عضو بهزیستی هستم به علت معلولیت جسمی

 45. سلام من متولد ۶۲ هستم اعزام ۸۱٫ وهفت ماه خدمت کردم به خاطر مشکلات نرفتم دوفرزند دارم از جریمه من کم می‌شه ایا

  1. یه سوال داشتم می خواستم بدونم که آیا می شه سربازی رو خرید بدون آنکه سرباز فراری باشی
   یامدت زمانش بیش از۸سال ازسربازی گذشته باشه ودرسال ۱۴۰۰سربازی روبخری

 46. سلام من ۸سال از خدمت فراری هستم دوبارودوری آموزشی را کامل دیدم و شرایط هم دارم متاهل وتک پسرومعاف ازرزم هم هستم و مدرک تحصیل بی سواد هستم وخانم بنده درخواست مهریه و نفقه کرده ومن ماهی یک میلیون قسط وام وبیمه هم می پردازم با این شرایط سختی که دارم آیا دستگیربشم قاضی چه حکمی صادر می کنه ونمی تونم ادامه خدمت بدم ممنون ازشما

  1. سلام
   موضوع نظام وظیفه ارتباطی با مشکلات شخصی زندگی شما ندارد و قوانین اجرا میشود

 47. باسلام. یکی از دوستان می گفت که چهارشنبه ۲۶ خرداد بهش از نظام وظیفه زنگ زدند گفتن که دو قسط معوق داری و طبق تبصره یازده مجلس تمدید اقساط هفته جاری واریز کن تا کارتت صاد بشه. اما من هر جا میرم میگن نه چنین جریانی نیست.

 48. سلام وقت بخیر من ۸سال فراری هستم از خدمت سربازی ۲بارولی دوری آموزشی را کامل دیدم مدرک تحصیل بی سواد هستم متاهل ومعاف ازرزم هم هستم وخانم رفته درخواست مهریه و نفقه کرده وماهی یک میلیون قسط وام وبیمه تامین اجتماعی می پردازم حالا اگرمنودستگیرکنن چکارکنم ممنونم ازشما

 49. سلام یکی از دوستان میگه که تز نظام وظیفه زنگ زدن گفتند که پو تا قسط عقب مونده داری. هفته جاری واریز کن. من که میرم می کن نه همچین خبری نیست.

 50. سلام من متولد۰۱/۰۱ /۱۳۷۳هستم متاهل هستم آیا میشه خرید خدمت کنم دفترچه برداشتم ولی از اول نرفتم ممنون از راهنمایتون

 51. سلام من متولد۰۱/۰۱ /۱۳۷۳هستم آیا میشه خرید خدمت کنم دفترچه برداشتم ولی از اول نرفتم ممنون از راهنمایتون

 52. سلام من سال ۹۷ برای خرید خدمت اقدام کردم ولی هیچ مبلغی واریز نکردم
  آلان میتونم پرداخت کنم؟
  ممنون از شما

 53. با عرض سلام و ادب
  من سال ۹۸ برای خرید اقدام کردم ولی متاسفانه وامی که میخواستم بگیرم جور نشد و نتونستم پولی پرداخت کنم
  حتی ۱ قسط هم پرداخت نکردم متاسفانه
  میخواستم ببینم آیا الان راهی هست منی که قبل از برداشته شدن این قانون اقدام به خرید کردم بتونم الان هزینه رو پرداخت کنم و سربازی و بخرم ممنون از لطف شما.

 54. سلام. من متولد ۱۳۷۱ هستم. اعزامی سال ۹۰٫آیا امکان خرید هست. ممنون میشم اطلاع بدید

 55. سلام بنده ۳۵ سال سن دارم دارای فرزند هستم چشم های ضعیف هستند پدرومادر من تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره هستن معافیت وجود دارد

 56. سلام خسته نباشید من متولدسال۱۳۶۵هستم ۱۴سال از خدمتم گذشته تا حالا اقدام نکردم ک برم میخاستم ببینم جرمیمم چقدرمیشه چقدر اولش بایدبدم قصدی کنم خریدم ممنون دوست گلم ک زحمت میکشین جواب مارومیدین

 57. سلام خسته نباشید من متولد۱۳۶۵هستم میخاستم خدمت بخرم تاحالام اقدام ب خدمت نداشتم میخام بدونم هزینه ش چقدر میشه فکرکنم سیزده سال خدمت نرفتم مدرک تحصیلی من دوم راهنمای هست ک قبول سدم رفتم سوم راهنمایی گفتن دیگ باید بری خدمت ممنون میشم بگین چقدر میشه جریمم و اقساطی چقدر اولش بدم

   1. سلام من سه ماه که ب سربازی رفتم الان اصلا شرایط جسمی سالمی ندارم عمل واریکسول داشتم هم پروستاتیت دارم واز لحاظ روانی کلا بهم ریختم امکان معاف شدن وجود داره یان ممنون

 58. سلام پسرم متولدتیر۷۵ هست دیپلمه امسال میتونه با خرید خدمت پایان خدمت بگیره جریمش چقد میشه ممنونم پاسخ بدید

 59. سلام پسرم متولدتیر۷۵ هست دیپلمه امسال میتونه با خرید خدمت پایان خدمت بگیره جریمش چقد میشه ممنونم پاسخ بدید

 60. سلام خسته نباشید
  من ساحب سه فرزندهستم که فرزنددوم داره مشگل شنوای وگفتارمیباشداین سه ساله براعمرل کاشت حلزون وگفتاردرمانی درگیراین مصله هستم حالاکه درخاست معافیت رفتم میگن اضافه خدمت داری بابامن کارگربدبخت خانوادموچهکارکنم برام خدمت بااین همه مشگل زندگی کسی هست به داده مامردوم ضیف برسه بابانیازبه کمک دارم بخدابه پیر

 61. باسلام. لطفا درباره تمدید اقساط خربد خدمت ثبتنام کنندگان ۹۷ که مجلس تصویب کرده ولی اجرایی نشده توضیح دهید.هر جا میریم میگن هنوز ابلاغیه نیامده و با ممکنه رد کنند.

 62. سلام
  اگه قانون خرید خدمت تصویب بشه شامل چه کسانی میشه منظور باید ۵سال غیبت داشته باشی یا ۸سال

 63. سلام سال من در خرید سربازی ثبت نام کردم ویک قسط ریختم ایا ر ۱۴۰۰ میتوانم باقی مبلق را پرداخت کنم. ممنون

  1. سلام اطلاعات دقیق نیست اما بطور کلی اگر به همراه acl یکی از رباط های جانبی پا هم پاره شده باشد معافیت دایم است اما اگر جزیی باشد معاف از رزم.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 64. سلامACLپای راست من به تازگی پاره شده دکتر گفته بلید عمل کنی حدود ۸ماه میگزره ولی هنوز عمل نکردم و فک نکنمم بکنم.
  همچنین فک پایین من از فک بالام خیلی جلوتره یعنی تو غذا خوردنمم مشکل دارم
  ایا جزو معافیت بحساب میاد
  درضمن من ۷سال ک سرباز فراریم یعنی از اموزشی ک ۱ماه رفتم در کل دیگ نرفتم و بیخیال شدم
  ممنون میشم جواب منو بدین

  1. سلام درصورت داشتن حتی ۱روز غیبت هیچ کسری و معافیت شامل حال شما نمیشود.

   1. سلام خسته نباشیدبنده۳۸ ساله دارای سه فرزندودرضمن تک پسرم پدرم هم فوت کرده مادرم مستمربگیرهست ایاازمعافیت میشه استفاده کرد

 65. سلام من دارا ی دوفرزند هستم وسن من سی وشش سالمه وپدر مادرم زیر پوشش کمیته امام خمینی ره هستن میشه من معاف بشم از سربازی ممنون

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود اما به طور کلی با داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کسری شامل حالتون نمیشه
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 66. سلام من دارا ی دوفرزند هستم ونمیتوانم سربازی بروم وسی وپنج سال سن دارم خواهشن مجلس
  عزیز به داد من برسید

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود اما به طور کلی با داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کسری شامل حالتون نمیشه
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

   1. سلام من سال ۹۸ رفتم خدمت و بعداز آموزشی حدود یک ماه رفتم و فرار کردم .چجوری میتونم خدمتم رو بخرم ؟؟؟لیسانس برق هستم و متولد اسفند ۷۵

 67. سلام. کف پای من صاف هست دیسک کمر دارم و عمل جراحی هم انجام دادم.اما هرچند وقت اوت میکنه
  تک فرزند هستم
  امکان معافیت وجود داره؟

  1. سلام برای گرفتن معافیت دیسک کمر باید شرایط شما بیشتر بررسی شود اما به صورت کلی بله امکان پذیر است.

  1. سلام در شرایط خاص بله، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد معافیت پارگی رباط صلیب با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 68. سلام بنده سرباز فراریم به مدت ۷سال
  یعنی اموزیشیم ک اخراش بود دیگ ول کردم نرفتم
  به تازگی با متور تصادفی داشتم و پای راستم رباط سلیمیش پاره شده پام تو گچ بود به مدت ۱ ماه و بعدش دکتر گف باید عمل کنی منم کلا نه دیگ عمل کردم و دکتر دیگه ای رفتم
  میخواستم بدونم میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا نه

  1. سلام ابتدا باید برای حل و فصل فرار از سربازی به محل خدمت برگردید و سپس کارهای معافیت پزشکی را از سر بگیرید.

   1. سلام‌‌من‌متولد‌۵۸هستم‌تک‌فرزندم‌۱۷ماه‌خدمت‌کردم‌‌مشکلی‌توی‌پادگان‌برام‌پیش‌امد‌وزندانی‌شدم‌۸ماه‌بعد‌از‌ازادیم‌دیگه‌پادگان.نرفتم‌فراری‌شدم‌‌الان‌۱۸‌ساله‌فرارییم‌متاهل‌ویک‌فرزند‌دارم‌‌اززندگی‌محروم.شدم.دیسک‌کمر‌دارم‌یک‌دونی‌هم‌دندان‌ندارم‌نمیدونم‌چیکار‌کنم‌خواهش‌میکنم‌راهنماییم‌کنید

    1. سلام شما میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید باوجود اینکه غیبت دارید موردی ندارد.

 69. بتسلام. لطفا درباره تمدید اقساط ثبتنام کنندگان ۹۷ هم توضیح دهید که مجلس تصویب کرده ولی هیچ خبری نیست. کی این ابلاغیه خواهد آمد.

  1. سلام با توجه به آخرین خبری که منتشر شده تا پایان سال ۱۴۰۰ باید تسویه خرید سربازی را انجام دهید.

 70. ما که هشت سال غیبت هستیم ثبت نام کردیم ولی موفق به پرداخت حتی بک قسط از جریمه نشدیم ولی سایت قبول نمیکنه باید چکار کنیم لطفا هم کاری کنید

 71. سلام ببخشید ی سوال داشتم طرح خرید خدمت سربازی چقدر طول میکشه که دوباره جایگزین بشه من متولد ۷۴م بدبختی من اینه منو خدمت نمیبرن بخاطر مشکل پزشکی مشکلمم خیلی جدی نیست من سال ۸۰ تصادف کردم و ی عمل تویه شکممه بس الان چند ساله که میرم دفترچه پست کنم دکترا چشمشوم میفته به عمل شکمم میگن باید بری کمیسیون برای معافیت منم چندین و چندین بار تا الان رفتم و معاف از رزم شدم بخدا من از خدامه خیلی وقت پیش میرفتم خدمت حتا به نظام وظیفه کل هم زنگ زدم و مشکلمو بهشون گفتم و گفتم حکم بازداشت منو بدید من خودم خودمو تحویل میدم اونا هم قبول نکردن چند ساله که این نظام منو از زندکی عقب انداخته الانم جدیدا مشکل اعصاب پیدا کردم دارم لگنمو از دست میدم شما رو به قرآن قسم میدم که ی راه حل ب من بگید ببینم این مسخره بازیا چیه من که نه بر ضد نظام م نه سرما دارم نه کافر هستم چرا اینا باید با من ایجوری باشن

  1. سلام مشکلی برای خدمت ندارید، میتونید به صورت معافیت از رزم اعزام شوید.

 72. سال ۹۱ اعزام‌به خدمت شدم‌با قفسه سینه فرو رفتگی وتنگ‌نفس معافیت ندادن تو خدمت اذیت شدم گفتم‌اقا نمیتونم‌باز نوشتن کمسیون بدون ازمایش ندادن فرار کردم سال ۹۶ سکته قلبی کردم انژیو شدم والانم تحت درمانم بعد اومدن جلو حسابم و همه چیمو بستن که چرا نمیای خدمت این چه قانونیه یارو بیضه هاش خرابه معافه اونوقت قفسم سینم چسبیده کمرم معاف از رزم شدم الان برم اقدام کنم جالب اینه زندان میندازن

  1. سلام دوست عزیز
   خیر باید پنج سال غیبت داشته باشید و منتظر باز شدن سایت خرید بمانید

 73. سلام خسته نباشید
  من متولد ۸۲ هستم هنوز هم دیپلم نگرفتم
  ولی میخام برای معافیت اقدام کنم
  ایا با این شرایط میتونم معاف بشم
  یک اینکه کف پام صاف هست انحراف هم داره
  دوم اینکه من چهارتا خواهر دارم
  سه تا کوچیکتر از خودمه و یکی بزرگتر
  و تک پسر هم هستم ایا معاف میشم ؟

  1. سلام برای نظر دادن در مورد معافیت پزشکی نیاز به اطلاعات بیشتری است اما در حالت کلی در صورت نداشتن مشکل در مچ پا به علت صافی کف پا معاف از رزم خواهید شد، امکان گرفتن معافیت کفالت در صورتی که پدر شما در قید حیات باشند وجود نخواهد داشت.

   1. سلام ببخشید ی سوال داشتم طرح خرید خدمت سربازی چقدر طول میکشه که دوباره جایگزین بشه من متولد ۷۴م بدبختی من اینه منو خدمت نمیبرن بخاطر مشکل پزشکی مشکلمم خیلی جدی نیست من سال ۸۰ تصادف کردم و ی عمل تویه شکممه بس الان چند ساله که میرم دفترچه پست کنم دکترا چشمشوم میفته به عمل شکمم میگن باید بری کمیسیون برای معافیت منم چندین و چندین بار تا الان رفتم و معاف از رزم شدم بخدا من از خدامه خیلی وقت پیش میرفتم خدمت حتا به نظام وظیفه کل هم زنگ زدم و مشکلمو بهشون گفتم و گفتم حکم بازداشت منو بدید من خودم خودمو تحویل میدم اونا هم قبول نکردن چند ساله که این نظام منو از زندکی عقب انداخته الانم جدیدا مشکل اعصاب پیدا کردم دارم لگنمو از دست میدم شما رو به قرآن قسم میدم که ی راه حل ب من بگید ببینم این مسخره بازیا چیه من که نه بر ضد نظام م نه سرما دارم نه کافر هستم چرا اینا باید با من ایجوری باشن

    1. سلام مشکلی برای خدمت ندارید، میتونید به صورت معافیت از رزم اعزام شوید.

   2. سلام پسرم متولدتیر۷۵ هست دیپلمه امسال میتونه با خرید خدمت پایان خدمت بگیره جریمش چقد میشه ممنونم پاسخ بدید

 74. سلام
  من مشکل خانوادگی دارم
  مریضی سرطان مادرم
  و اعصاب روان پدرم
  و فراری شدم از خدمت بخاطر مشکلات خانوادگی. چون پدر مادرم به من احتیاج دارن خرج مخارج خانواده رو من میدم
  چند بار رفتم اومدم
  اعزامی ۱۹/۱۱/۹۸هستم

 75. سلام.من.متولد.۵۹ هستم خدمت نرفتم حالا.من متعلقه.هستم.یک.پسر.۱۳٫سال.دارم.وبامادرم.وپدرم.که.۷۵٫سال.داره.منم.دارم.خرجیشون.میدم..ایا.میشه.معاف.بشم.یاخیرممنون.

   1. پس چرا‌بالا‌گفتین‌۵ سال غیبت‌داشته باشین‌میتونین بخرین‌پایین هم میگین خیر خبری نیس

 76. سلام ببخشید من بیماری صرع ناشی از تب دارم که تا بحال چندین بار برایم رخ داده و زمان هایی که در استراحت هستم تشنج میکنم و حتی زمان هایی شده در هنگامی که روی زمین دراز کشیده ام کنترل خودم را از دست بدهم و تکان های شدیدی بخورم و زبان دست پا و دیگر اعضای بدنم به شدت تکان بخورد و بعد از این حمله صرع متاسفانه برایم رخ داده که دست هام باد کرده و تکان نمیخورد.
  الان هم هرشب قرص سدیم والپروات میخورم ۶ ماه پیش آزمایش دادم دکترم گفت هنوزم بیماری در بدنتون هست و گفته نمیتونم قرص رو قطع کنم…
  من مدارک پزشکی هم دارم و هم اکنون ۱۶ سال سن دارم امسال پاییز میرم ۱۷ سال
  برای افرادی که به این وضع دچار میشن مشمول طرح معافیت هستند؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله احتمال بالایی برای معافیت دارید.بعد از ۱۸ سالگی و گرفتن مدرک دیپلم خود اقدام کنید

 77. سلام من تازه دیپلم گرفته ام و متولد ۱۳۸۱ هستم با کارت بسیج فعال امکان خرید کارت پایان خدمت رو دارم یا نه

 78. سلام وخسته نباشید ببخشید من ۷ ماه است دیپلم گرفته ام امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد با کارت بسیج فعال

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه ای برای خرید خدمت وجود ندارد.برای بررسی دقیق موارد معافیت با کارشناسان تماس بگیرید

 79. سلام من ۳۴ سالمه یه پسر دارم دیسک کمر و شلی یا گشادی دریچه میترال دارم ولی ده سال پیش دکتر رفتم گفت با قرص کنترلش کن از ده سال پیش بخاطر وضعیت مالی دیگه به دکتر نتونستم مراجعه کنم ولی حس میکنم قلبم خیلی بدتر شده. سال ۹۲ رفتم سربازی،یک سال خدمت کردم و بعد به بهانه دانشگاه رفتن دیگه نرفتم تا الان،میشه یه جوری خریدش؟ هرچقد تا صد میلیون یا نهایتا دویست میلیون هزینه کنم خلاص شم ازین وضعیت،دیگه توان ندارم،تروخدا اگه راهی داره کمک کنید،تلفن ثابت ندارم

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق تر شرایط خود با کارشناسان تماس بگیرید
   از طریق تماس با موبایل استفاده کنید

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمت نداریم.در ضمن برای خرید شرایط سنی هم مهم میباشد

 80. سلام خرید خدمت هر وقت که طرح جایگزین اومد برای سربازان فراری یعنی خدمت رفتن بعد غیبت کردن خرید برای اونها هم امکان پذیر هست

  1. سلام دوست عزیز
   بله .باید شرایط شامل شما شود.من جمله شرط سن و تعداد سال غیبت

 81. سلام من در سال ۹۷و٩٨ ثبت نام کردم وداری پرونده وفرم پرداخت جریمه خرید خدمت سربازی رادارم ولی بخاطر شرایط بد اقتصادی قبلی که داشتم نتوانستم بخرم ولی الان پولم آماده است آیا میتوانم الان پرداخت نمایم

  1. سلام دوست عزیز
   تمدید خرید تا پایان سال ۹۹ بود به نظام وظیفه رجوع کنید

 82. سلام من سال ۹۵ثبت نام کردم و۶۵درصد مبلغ کل را واریز کردم وبقیه را۲۸اسفند ۹۹واریز کردم که به حسابم برگشته لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق به نظام وظیفه منطقه محل خود مراجعه کنید

   1. سلام من ۳۴ سالمه یه پسر دارم دیسک کمر و شلی یا گشادی دریچه میترال دارم ولی ده سال پیش دکتر رفتم گفت با قرص کنترلش کن از ده سال پیش بخاطر وضعیت مالی دیگه به دکتر نتونستم مراجعه کنم ولی حس میکنم قلبم خیلی بدتر شده. سال ۹۲ رفتم سربازی،یک سال خدمت کردم و بعد به بهانه دانشگاه رفتن دیگه نرفتم تا الان،میشه یه جوری خریدش؟ هرچقد تا صد میلیون یا نهایتا دویست میلیون هزینه کنم خلاص شم ازین وضعیت،دیگه توان ندارم،تروخدا اگه راهی داره کمک کنید،تلفن ثابت ندارم

    1. سلام دوست عزیز
     برای بررسی دقیق تر شرایط خود با کارشناسان تماس بگیرید

  2. سلام خسته نباشید من سال ۹۵ ثبت نام کردم برای کارت پایان خدمت ونتوانستم پرداخت نمایم آیا الان هم میشود پرداخت کرد

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمت لغو شده است .طرح جایگزین هنوز به تصویب نرسیده.صبور باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمت لغو شده است .طرح جایگزین هنوز به تصویب نرسیده.صبور باشید.

 83. سلام اگه چشمهایم ضعیف باشه باید شماره چشمهایم چند باشه برای معافیت آیا معافیت دارد

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمتی در سال جدید وجود ندارد منتظر طرح جدید جایگزین باشید

 84. سلام متولد ۱۳۷۲ هستم آیا سال ۱۴۰۰ مستونم کارت معفیت رو بخرم؟اکه میشه شرایطش چی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمتی در سال جدید وجود ندارد منتظر طرح جدید جایگزین باشید

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمتی در سال جدید وجود ندارد منتظر طرح جدید جایگزین باشید

 85. سلام چند روز پیش در مورد خرید خدمت با مالیات صحبت کردن میخواستم بدونم صحت داره یا نه. ممنون میشم جوابمو بدید

  1. سلام دوست عزیز
   طرح جایگزین خرید خدمت میباشد.برای بررسی دقیق تر با کارشناسان تماس بگیرید

 86. سلام من متولد ۱۳۷۱ هستم دیپلم سال ۹۰_۹۱ دارم خرید خدمت سربازی شامل حال من میشه
  ممنونم

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه ای مبنی برای خرید خدمت وجود ندارد. منتظر طرح جایگزین باشید

   1. سلام نمره چشم داداشم ۱۲ است ۵ کلاس سواد پلاتین ۳عدد تو پا چپ وراست برا تصادف شامل معاف میشود

 87. سلام من متولد۱۳۷۹ هستم چهار تا برادرم خدمت کرده پدرم هم ۶۰ ساله هست و مشکل بینایی دارد آیا احتمال معافیت وجود دارد

  1. سلام دوست عزیز
   با وجود برادران در حالت عادی خیر.برای بررسی دقیق با کارشناسان تماس بگیرید

 88. سلام دوست عزیز من الان ۴ سال سربازی غیبت داشتم اقدام نکردم خواستم بدونم امکان خریدش هست بعد ممکن اقدام کنم کسر اضافه خدمت برام اعمال کنند

 89. سلام من ۹۷ و۹۸ ثبت نام کردم وبرای جریمه رفتم وام گرفتم تا وام بهم دادن مهلت تمام شد ایا راهکاری هست جریمه را پرداخت کنم
  ۳ بار ازدواج ناموفق ودوتا بچه ومادر بزرگی فلج نگهداریش به عهده من است وکارگر هستم انهم فصلی لطفا تا پول وام به حدر نرفته راهی هست جریمه را پرداخت کنم ممنونم ومتولد ۵۵ هستم ۴۵ سالمه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن پرونده باز در سازمان مقدور است .سریع تر از نظام وظیفه اقدام کنید

 90. سلام من ی فرزند دارم پای خودم هم ارتروریست داره و پسرم کمک میکنه و حتی نمیتوانم رانندگی کنم ایا برای تنها فرزندم معافیت میتونم بگیرم

 91. سلام
  پسرم درحال خدمت ایا میتوانم خرید خدمت انجام دهم
  تنها فرزند ذکور خانواده است خواهش مکنم
  جواب بدهن

 92. سلام
  پسرم درحال خدمت ایا میتوانم خرید خدمت انجام دهم
  تنها فرزند ذکور خانواده است خواهش مکنم
  جواب بدهن

  1. سلام دوست عزیز
   برنامه های جدید جایگزین خواهد شد.طرح خرید فعلا مقدور نیست

 93. سلام خسته نباشید من متولد ۱۳۷۳/۰۱/۰۵هستم آیا میتونم الان خرید خدمت کنم یا نه لطفا راهنمایی کنید

   1. با سلام
    همسر من متولد ۷۳ هست و ۵ ساله که فرار از خدمت کرده پدرش جانباز ۵درصده که ۲۴ ماه جبهه رفته و موجی هست همسرم دیسک کمر داره و من پرونده پزشکی دارم توی اعصاب و روان آیا امکان معافیت برای همسر من هست؟

    1. سلام دوست عزیز
     احتمال دارد برای بررسی دقیق تر با مشاورین تماس بگیرید

 94. با سلام تاریخ تولدمن۱۳۷۸/۱۲/۱۰ هست من چهاربار زانوم رو بدلیل عفونت عمل کردم من برادر ندارم و دو خواهر از خودم کوچک تر دارم پدرم دیکس کمر داره و۵۶سال سن داره پدرم به دلیل دیکس کمر کار نمیتواند کند ومن خرج خانه پدرم را میدهم آیا میتوانم کفالت پدر ومادر و خواهرم شوم باتشکر اگه میشه جوابم را بدهید…

  1. سلام دوست عزیز
   باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود با مشاورین تماس بگیرید

  1. سلام من ی فرزند دارم پای خودم هم ارتروریست داره و پسرم کمک میکنه و حتی نمیتوانم رانندگی کنم ایا برای تنها فرزندم معافیت میتونم بگیرم

  2. سلام اگه چشمهایم ضعیف باشه باید شماره چشمهایم چند باشه برای معافیت آیا معافیت دارد

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به شدت بیماری میتوانید برای معافیت اقدام کنید

 95. سلام وقتتون بخیر
  دوست عزیز صحت دارد که اگر قبل از خدمت دوسال بیمه پردازی باشه میتوان معاف شد .

 96. سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم تو یه سایت خوندم مجلس میخواد یه طرح بزاره مبنی بر اینکه اگر بتونیم هزینه کل خدمت یک سرباز دیگه رو بدیم میتونیم معاف بشیم،میشه راجب این موضوع کامل توضیح بدین؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق شرایط خود با مشاورین تماس بگیرید.خرید خدمت در حال حاضر وجود ندارد

   1. سلام خسته نباشید طرح خرید سربازی که غایب ۸ ب بالا هستن .
    باز اجاره میشه امسال؟؟؟

   2. سلام من متاهلم جداازخونوادمم درحین خدمت هستم نمیتونم ادامه بدم خونه زندگیمواداره کنم چیکارکنم معاف شم؟

 97. سلام من مادر پدرم از هم جدا شدن دوتا پسر هستیم که من متولد ۷۶ و برادرم متولد ۷۸ هست میخواستم بدونم شرایط کفالت چگونه است. فقط به پسر بزرگتر تعلق میگیره یعنی اگه من برم سربازی برادرم میتونه کفالت مادرم رو بگیره.
  سوال دومم اینه که آیا الان هم میشه سربازی رو خرید؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر فقط به یگانه فرزند ذکور تعلق میگیرد.خرید خدمت نداریم

 98. سلام من شرایط خدمت رفتن رو ندارم خانواده دارم بخدا حاظرم تا ۲۰۰ میلیون هزینه کنم ایا راهی واسه معافیت یا خرید خدمت وجود داره که کسی به ذهنش نرسه کف دستمم عرق می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ ۰۹۳۷۴۹۰۰۹۹۵

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق تر موضوع خود با مشاورین تماس بگیرید

 99. با عرض سلام بنده سال‌۸۳ اعزام شدم وجود از یک هفته فرار کردم متولد۱۳۶۵هستم متاهل و دارای۲ فرزند هستم میخواستم بدونم ازطریق معافیت پزشکی میتوانم معاف شم چون من از ۳۶عدد دندان در دهان من فقط ۸عدد دندان دارم آیا میتوانم اقدام کنم ممنون میشم جوابم بدید.

 100. سلام ببخشید وقتی سر بازی بخری کارت مافی میدن بهت یا کارت پایان خدمت
  حتما باید بعد ۸سال بگذره تا بتونی خرید
  یا ۱۹ سالگی میشه خریدش

 101. لطفا درباره مصوبه جدید مجلس که اقساط ثبتنام کنندگان ۹۷ تا پایان ۱۴۰۰ تمدید شده پست بزارید. و مهمتر کسانیکه سال۹۸ قسط ندادند چه میشود.

 102. سلام خسته نباشید من دوسال غیبت سربازی داشتم بعد گرفتن مدرک کاردانی،درصورت شرکت در کنکور و قبول شدن،میتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟

 103. سلام خسته نباشین من متولد۶۴هستم خودم بچه طلاقه هستم ودرضمن خودم خانم اول طلاق دادم برای من هیچ راهی وجودنداره کارت خدمت وبگیرم

  1. سلام دوست عزیز
   باید شرایط اختصاصی شما بررسی شود با کارشناسان تماس بگیرید

 104. سلام من متولد ۶۷ هستم یکی از برادرم هم معافیت پزشکی گرفت آیا من میتونم معافیت کفالت بگیرم چون پدرم هم بهذرحمت خدا رفته و مادرم و ۲ خواهر در خانه دارم توضیح بدین ممنون

 105. سلام از انجایی که ثبت نام کرون برای خرید سربازی متولد ۵۵ هستم وبه دلیل توان مالی که نداشتم باید ۲۵ میلیون میدادم وبا مدتی طولانی که گذشت با هزار بد بختی وقرض گرفتن توانستم جریمه دا تهیه کنم انهم بد شانس من کرونا باعث شد که من نروم پرواخت کنم گفتن تعطیله زمانی رفتم اردیبهشت که گفتن موعود پرواخت تمام شده والانم با روحیه افسرده ۲ تا ازدواج که به طلاق اتمام شده وسومین ازدواج با دوتا بچه ودر روستا هستم بدون درامد تنها راه من فقط شرمندگی در برابر یک زن ودوتا بچه الانم دارم دیوانه میشم راهی جز ارزوی مرگ ندارم ۲۰ سال بسبجی دارم که حدکد ۱۰ سالش فعال ایا راهی هست تا اخر سال جریمه را واربز کنم کجا برم نظام وظیه یا دفاتر پلییس نه بیمه دارم نه چیزی خدایا خودت بزار تو دل ان مسعول که تجدید نظر بکنه فرصتی دوباره بده برای پرداخت

  1. منم ابنجوری شدم. کانون وکلا مشکلت رو بگو وکیل کاربلد بگیر و کارت رو حل کنه. من سال ۹۸ چون قسط ندادم پرونده ام باطل شد. کانون وکلا گفتم یک وکیل گفت نامه به ستاد کل بدم حتما کارت حل میشه.

 106. با سلام
  آیا میشه برای بستگان نزدیک کفالت گرفت؟
  من یه خاله دارم که ۲تا دختر داره و شوهرش هم جانباز بوده و الان فوت شده…
  آیا همچین امکانی وجود دارد که کفالت بگیرم؟

 107. سلام .من دو ساله که از خدمت فرار کردم . قبل از خدمت برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی نشد. واقعا نمیتونم خدمت کنم . کلا ۸ ماه خدمت کردم .

 108. سلام ببخشید همسر من میتونه از خدمت پدرم برای کسر خدمت سربازی استفاده کنه؟
  برادر ندارم

 109. باسلام. لطفا درباره تبصره ۱۱ مجلس و تمدید اقساط تا پایان ۱۴۰۰ و همچنین کسانیکه سال۹۸ قسط ندادن هم راهنمایی کنید.

 110. سلام خسته نباشید. من متولد سال ۷۱ هستم و دارای مدرک فوق دیپلم هستم میخواستم بدونم ایا امکانش هست خدمتم را بخرم؟

  1. سلام من دورگه هستم با تابعیت خارجی میخوام تابعیت ایران بگیرم الان شناسنامه ندارم ولی تو دانشگاه از طریق گذرنامه درس میخونم میشه بگین وقتی شناسنامه گرفتم وضعیت خدمت چطوری میشه؟

   1. سلام دوست عزیز
    در صورت داشتن تابعیت ایرانی شما مشمول خدمت وظیفه خواهید شد

 111. سلام من تو پای چپم ساچمه تفنگ کمرشکن دارم ایا میتونم برای معافی اقدام کنم.۹۷ تا ساچمه که دکترام میگن امکان دراوردن نیست ؟ ممنون میشم راهنمای بفرمایید؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به شدت جراحت و مدرک تحصیلی بررسی میشود. برای معافیت اقدام کنید

 112. سلام
  میگند متولدین ۵۴تا۶۲را رهبرمعظم انقلاب اسلام از خدمت سربازی معاف کرده است این درست است؟

 113. سلام خسته نباشید
  پدر من جانباز ۱۰ درصد هست
  آیا همسر من میتونه به دلیل جانبازی پدر من کسری خدمت بگیره ؟ کسری خدمت داماد امکان پذیر هست ؟

 114. سلام من تک فرزندم دیپلم دارم امسال پشت کنکوریم دانشگاه برای سربازی نرفتن میخوام اگه راهی هست بگید من سربازیم رو بخرم نرم سربازی و دانشگاه

   1. سلام
    برای بستگان نزدیک که خانواده شهید باشه و پسر نداشته باشه
    میشه کفالت گرفت؟

   2. سلام من ی فرزند دارم پای خودم هم ارتروریست داره و پسرم کمک میکنه و حتی نمیتوانم رانندگی کنم ایا برای تنها فرزندم معافیت میتونم بگیرم

 115. باسلام و وقت بخیر
  برادر بزرگتر من چندین سال پیش به علت بیماری پدرم معافیت کفالت گرفته اما الان خارج از ایران زندگی میکنه.
  آیا من میتونم برای کفالت اقدام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر با وجود برادر خیر.راه های دیگر ار بررسی کنید با مشاورین تماس بگیرید

   1. سلام من سرباز فراری هستم بخاطر مشکلاتم
    پدرم هم عمل قلب باز انجام داده هم دیابت بالا داره
    مادرم جز بهزیستی هستش کارت معلولیت متوسط داره
    و برادر بزرگترم جز بهزیستی هستش
    آیا با این وضعیت میتونم معافیت بگیرم؟؟

    1. سلام دوست عزیز
     با وجود فرار متاسفانه مقدر نخواهید بود.برای بررسی دقیق تر تماس بگیرید

   1. سلام خسته نباشید
    پدر من جانباز ۱۰ درصد میباشد
    ایا همسر بنده ب دلیل جانبازی پدر من کسری خدمت میتواند بگیرد ؟

     1. سلام برادر
      من متولد سال ٧٢ هستم
      متاهل و٣ فرزند
      دارم
      و دیسک کمر شدید دارم
      ایا شامل معامفیت مشیم یا کسری خدمت

     2. سلام دوست عزیز
      برای بررسی دقیق موضوع خود با کارشناسان تماس بگیرید

  1. سلام خسته نباشید
   پدر من جانباز ۱۰ درصد میباشد
   ایا همسر بنده ب دلیل جانبازی پدر من کسری خدمت میتواند بگیرد ؟

 116. باسلام لطفا درباره ثبتنام کنندگان ۹۷ که نتوانسند پول پرداخت کنند راهنمایی کنید. پلیس+۱۰ قبول نمی کند. چون ۹۸ پول ندادم. البته من بخاطر درخواست رشوه نتونستم مدرکم را بموقع تحویل بدم. بخاطر همین دیر کردم. الان تکلیف من چی هست.

 117. سلام
  من ورودی ۹۵ کارشناسی هستم و تاریخ فراغت از تحصیلیم در شهریور ۱۴۰۰ می خوره البته ۱۳۷ واحد رو تا ترم۹ تموم کردم و فقط ۳ واحد پروژه مونده که تا دفاع کنم تاریخ فراغتم ۳۱ شهریور می خوره ایا برای کنکور ۱۴۰۱ می تونم اقدام کنم ارشد قبول شم و معافیت بگیرم یا بعد شهریور ۱۴۰۰ باید خودمو معرفی کنم ؟

 118. سلام من ۱۳۹۸/۰۶/۳۱مدرک فوق دیپلمم رو گرفتم وترک تحصیل کردم
  ولی برای خدمت هنوز اقدامی نکردم
  یکبار عمل بازاینگوینال انجام دادم ومجرای چپ بینیم مادرزادی مسدود میباشد.
  ایا واجدشرایط معافیت هستم؟
  واینکه امکان خرید در سال ۱۴۰۰ کی نتیجه‌اش مشخص میشدر؟

  1. سلام دوست عزیز
   خرید خدمت برنامه مشخصی ندارد.برای پزشکی اقدام کنید احتمال دارد

 119. سلام سال ۹۵ ثبت نام کردم قرار بود قسطی بخرم هم زمان با تاریخ خرید همسرم دچار سرطان شد بدهکار شدم حتی الان هم بدهکارم زیاد چیکار کنم الان نزدیک۱۶سال غیبت دارم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت پرداخت اقساط در سال قبل امکان پیگیری تا پایان سال را دارد

 120. سلام سال ۹۵ ثبت نام کردم قرار بود قسطی بخرم هم زمان با تاریخ خرید همسرم دچار سرطان شد بدهکار شدم حتی الان هم بدهکارم زیاد چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت پرداخت اقساط در سال قبل امکان پیگیری تا پایان سال را دارد

  1. بنده متولد ۱.۷.۶۱هستم به دلایلی ازخدمت فرار کردم الان میگند تا متولد ۶۲ عفو رهبریی شده آیا شامل من هم میشه

 121. متولد ۱.۷.۶۱هستم بعداز آموزشی رفتم یگان تویگان بنابه دلایلی فرار کردم حالا اگه طرح خرید سربازی شروع بشه من می توانم بخرمش
  دیپلم هستم

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مقدور نیست ابتدا تعیین و تکلیف خدمت را مشخص و سپس ادامه خدمت را طی فرمایید

 122. با سلام من سال۹۷ به پلیس +۱۰مراجعه کردم و فرم خرید، خدمت را پر کردم ولی به دلیل بیماری نتونستم ادامه کارام و پرداخت اقساط و انجام بدم میتونم دوباره پیگیری کنم.متاسفانه پلیس+۱۰ قبول نمیکنه چون قسط نداده بودم و از تبصره ۱۱ مجلس هم خبری نیست.

 123. سلام ببخشید من سال ۹۷/۰۸/۳۰فرار کردم الان ازدواج کردم یه دختر هم دارم و شرایط مادر فوتی دارم و همچنین پدرم از درخت افتاده استخون های بدنش یه کم مشکل پیدا کرده مشکل شکستگی داره من چطوری می تونم معاف شم یا الان شرایط خرید در سال ۱۴۰۰ مقدر هست یا نه؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر خرید خدمت در حال حاضر برنامه مشخصی ندارد.ابتدا تعیین فرار کنید و سپس ادامه خدمت را بررسی کنید

  2. با سلام خدمت مشاوران آویژه
   شرایط استفاده از امریه چجوریه؟ برای همه افراد شامل میشه‌؟

   1. سلام دوست عزیز
    برای همه با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر شامل خواهد شد.

  3. سلام من ٢٣ سالمه متولد ٧٧ هستم از ١٧ سالگی در خارج کسور سکونت دارم و تحصیل هم میکنم میخواستم بدونم در چه سنی و چگونه میتونم معافیتم بگیرم

   1. سلام دوست عزیز
    در صورت داشتن مدرک تحصیلی معتبر اقدام به معافیت تحصیلی موقت کنید

 124. باسلام کسانیکه سال۹۷ ثبتنام کرده و نتوانستند قسط بدند آیا باز هم میتوانند اقدام کرده و قسط پرداخت کنند. چون بهار ۹۹ قبول نمی کردند.

 125. باسلام کسانیکه پارسال نتوانستند قسط بدند و پرونده شون بسته شد آیا میتونند پرداخت کنند و یا منتظر تبصره ۱۱ مجلس بمونند.

 126. با سلام
  من سال ۹۶ به خدمت سربازی اعزام شدم بعد از ۳ ماه من رو به دلیل کفالت مادری معاف از خدمت کردن بعد از ۳۱ ماه معافیت موقت برای معافیت دائم اقدام کردم و حتی هزینه صدور کارت را نیز پرداخت کردم اما الان میگن نمیتونم معاف بشم
  با توجه به اینکه پدر بنده ۸۶ ساله هستن و تک پسر مادری هستم
  و از بهزیستی و تامین اجتماعی مدارک دال بر از کار افتادگی شدید پدر دارم
  الان تکلیف من چیه؟ و هیچ نامه ای برای معرفی خود به اعزام دریافت نکردم

  1. سلام دوست عزیز
   از نظام وظیفه مرکز استان پیگیر باشید و در شورا عالی اقدام کنید

   1. سلام متولد ۶۹هستم لیسانس گرفتم ارشد یه ترم خوندم دیگه ادامه ندادم سال ۹۴معافیت تحصیلی تا۹۶.الان واسه خرید میتونم اقدام کنم

 127. سلام من ب دلیل مشکلات سرباز فراری هسم و مادر بزرگ کرولال دارم ایا امکان کفالت دارم براشون یا ن…؟متاهل هم هسم

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به شرایط تخصصی تری دارد برای دریافت مشاوره با مرکز تماس بگیرید

  1. سلام طرح جدید خرید خدمت هنوز به تصویب نرسیده و جزئیات آن مشخص نیست

 128. با سلام من سال۹۷ به پلیس +۱۰مراجعه کردم و فرم خرید، خدمت را پر کردم ولی به دلیل بیماری نتونستم ادامه کارام و پرداخت اقساط و انجام بدم میتونم دوباره پیگیری کنم متاهل هستم و دوتا فرزند دارم و ۳۸ سالمه

   1. باسلام. من رفتم اما گفتند نمیشه اگر یک قسط پارسال داده بودی بله اما چون قیط ندادی نمیشه.

   2. باسلام متاسفانه من هم این مشکل را دارم. چون پارسال نتونستم قسط بدم قبول نمی کنند.

  1. باسلام برادر من هم این مشکل را دارم. لطفا حتما راهنمایی کنید. البته من بخاطر خواستن رشوه مستخدم مدرسه از من تاخیر کردم.

  2. منم این مشکل رو دارم. لطفا راهنمایی کنید. من رفتم قبول نکردند چون قسط نداده بودم.

 129. سلام وقت بخیر خسته نباشید میگم من سرباز فراری ام ۱ ماهه چند سال باید بگذره ک بعد بشه خدمتو بخری؟

  1. سلام دوست عزیز
   ۸ سال با توجه به قانون جدید.فعلا برنامه خرید و جود نداردتعیین وضعیت کنید.

     1. سلام من سال ۹۷برای خرید رفتم همه چیز را تکمیل کردم ولی شرایطم جور نشد قسط پرداخت کنم الان چکار کنم

     2. سلام دوست عزیز
      از نظام وظیفه تا پایان سال پیگیر باشید

 130. باسلام لطفا درباره تبصره ۱۱مجلس که اقساط ثبتنام کنندگان ۹۴ تمدید شده راهنمایی کنید. چون دفاتر پلیس+۱۰ بی اطلاع هستند.

  1. سلام من متولد ۵۷ هستم آیا از خدمت معافم یا این طرح جدید معافیت رهبری تا ۶۲ صحت دارد ممنون

   1. سلام دوست عزیز
    سن معافیت در حال حاضر برای متولدین ۵۴ به قبل میباشد

 131. من ۶ سال هست فراری هستم برج۹۸ ۱۱رفتم وفرار کردم ومتاهل هستم یه بچه دارم مخوام خدمتم را بخرم

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه ای برای خرید خدمت وجود ندارد.صبور باشید

 132. با سلام ببخشید پسر من متولد فروردین ۷۵ هستن و لیسانس دارن الان نمیخاد بره سربازی راهی برای خرید سربازی وجود داره؟ یا اگر بشه معافیت بگیره البته خب پدر و مادر در قید حیاتن اما چند سال قبل قرص اعصاب میخورده امکانش هست معافیت بگیره یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   برای شرایط معافیت باید شرایط آن را بررسی کنیم . با مشاورین تماس حاصل فرمایید

 133. متولد۱۳۵۵هستم از ۱۳۷۵ محرومیت شدید بودم الان ۴۵سالمه ودارای سه فرزند وبخاطر تصادف پای چپم ناقص شد وصد درصد مقصر بود ماشین از پشت سر بهم زد من با موتور بودم ونتونستم حتی شکایت کنم وحقم پایمال شد وباعث خونه نشینی وفقر شدید شد واز استرس زیاد وفشار روانی فقر از سالها پیش تازگیا مشکوک سرطان روده شدم وتوان درمان ندارم وزنم خونه مادرش رفته چون طاقتش تموم شده از زندگی هزاران مشکل دیگه برام بوجود امد تو این سالها محرومبت فقط بخاطر این سربازی خانوادم پاشیده شد باعث فقر خودم ونسلم شد یک ضرب المثل هست می گند هر چی سنگه مال پای لنگه برا من ثابت شد فقط اگه خانواده براتون مهمه که فک نکنم نباشه فرزندانم چه کار کردن هنوز تو سن ۴۵سالگی مشکلمون حل نکردید هیج جای دنیا اینجور نمی کنند که اکثرا کشورا حتی سربازی ندارن فکری بکنید یا نکنید دیگه برا من ارزشی نداره چون مریضیم معلوم نیست تا کی زنده باشم فقط بخاطر محرومیت بیش از اندازه .هزاران نفر دراین سالها عفو خوردن زندانی ولی هنوز تو سن۴۵سال ……

 134. باسلام لطفا دربارهٔ تبصره ۱۱مجلس که ثبتنام کنندگان ۹۷ تا پایان ۱۴۰۰ فرصت پرداخت دارند توضیح دهید. چون پلیس+۱۰ در این مورد اصلا اطلاعی ندارند.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اقساط باقی مانده و پرداختی های ناقص برای ادامه فرایند تا پایان تاریخ اقدام کنید

 135. سلام خسته نباشید برای پرکاری تیرئد معاف میشم و یا اینکه وزنم کمتر از ۵۰ کیلو هست

  1. سلام دوست عزیز
   شرایط بیماری با مدرک تحصیلی شما بررسی خواهد شد احتمال دارد اقدام کنید

 136. باسلام و ارادت خدمت کارشناسان محترم
  برادر خانوم بنده ۳ماهه بخدمت سربازی مشغول شدن
  پدر ایشون ۸ساله فوت کردن و ایشون در این مدت تنها با مادرشونکه ۶۱سالشون هست، زندگی کردن
  برادر بزرگتر ایشون سالهاست بعلت اختلافات خانوادگی قطع ارتباط کردن و ظاهرا در شهر دیگری سکونت دارند و از محل ایشان بی خبریم و هیچ رفت و امدی ندارند
  با توجه به این موضوع و تنهایی و بیماری مادر مسن،ایشون میتونه جهت معافیت کفالت مادر اقدام کنه؟ در ضمن مادر حقوق بازنشگیه همسر مرحوم رو دریافت میکنه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عضویت مادر در ماده ۶ بهزیستی تنها گزینه مقدور میباشد

 137. سلام وقت بخیر
  من متولد ۱۳۸۰/۱/۱۳ هستم و در حال حاضر دانشجو ترم ۳ کاردانی ام . آیا مشمول خرید سربازی میشم یا خیر؟!

 138. سلام من متاهلم ۹ساله غیبت دارم وضعیت مالیه خوبی ندارم برای سربازی میشه خرید اگه یک روز نرم سر کار برای نون شبم میمونم ممنون میشم یک راحه حلی بدین

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به سن و میزان غیبت باید صبور باشید.در حال حاضر برنامه خرید وجود ندارد

 139. سلام من سال ۸۳ از خدمت فرار کردم الانم با دخترم زندگی میکنم ایا میتونم برای دختر۹سالم معافیت کفالت بگیرم مرسی

  1. سلام دوست عزیز
   هنوز قانون جدید به تائید نهایی نرسیده است. باید صبر کنید

   1. با احترام . آیا تبصره ۱۱ مجلس برای تمدید اقساط تا پایان سال۱۴۰۰ اجرا شده است. کی و کجا بریم.

    1. سلام من ۱۴ماه خدمت کردم به علت مشکل خانوادگی نتوانستم ادامه بدم ماندی خدمت میتوانم بخرم۷

   2. سلام بنده متولد ٧١ هستم تک پسر و پدر متولد ٣۵
    تا شهریور ١۴٠٠ هم اجازه ی تحصیل در ارشد دارم
    ایا مى توان معافى گرفت؟

   3. اگر ممکنه دربارهٔ تبصره ۱۱ مجلس که اقساط تا پایان ۱۴۰۰ تمدید شده مطلب بزارید. متاسفانه دفاتر پلیس+۱۰ اطلاع ندارند.

    1. سلام دوست عزیز
     برای خرید خدمت تا ابتدای سال جدید برای اقساط باقی مانده فرصت باقیست

   4. باسلام لطفا دربارهٔ تمیدید اقساط تا پایان۱۴۰۰ که در تبصره ۱۱ مجلس اومده راهنمایی کنید. متاسفانه دفاتر پلیس+۱۰ اطلاع ندارند و یا ابلاغ نشده.

   1. سلام دوست عزیز
    بستگی به شرایط شما دارد.برنامه خرید خدمت در حال حاضر مقدور نیست

   2. سلام اقا من متولد۶۳هستم آیا امکان خرید درسال۱۴۰۰وجود دارد حدود۱۹سال غیبت دارم

 140. سلام من متولد ۱۳۵۸ هستم آیا سال ۱۴۰۰ میتوانم خدمت را خرید کرد چرا متولدین ۵۸ معاف نمیشن

 141. سلام ی سوال داشتم . من از تحصیل ۲ بار انصراف دادم تاریخ انصراف مال ۹۶ و متولد ۲۶ ابان ۱۳۷۱ . امکان خرید خدمت برای من وجود داره ؟

   1. سلام من سال ۹۷برای خرید رفتم همه چیز را تکمیل کردم ولی شرایطم جور نشد قسط پرداخت کنم الان چکار کنم

 142. باسلام . کسانی که ثبتنام کردند و نتوانستند قسط بدهند آیا میتوانند اقدام کنند و هزینه بدهند یا نه.

   1. سلام
    من سال ۹۷ ثبت نام کردم و یک قسط پرداخت شد چند روز پیش پیامک اومد که تا پایان دی ماه ۹۹ فرصت دارین پرداخت کنید الباقی هزینه خرید خدمت

    آیا مهلت تا مایان سال ۹۹ تمدید میشه ؟

     1. سلام. من سال ۹۷ ثبتنام کردم و بخاطر تعطیل شدن تنها دفتر پلیس+۱۰ شهرمون نتونستم قبض و تعهدنامه محضری بگیرم و قسط بدم. و تا معرفی یک دفتر دیگر پرونده و مهلتم تموم شد. آیا میتونم دوباره قبض بگیرم. چون مجلس اقساط را دوباره تمدید کرده.

 143. لطفا یک مهلت اعلام کنید برای امثال اینجانب که ثبت نام کرده اند برای خرید خدمت و مدارکشان کامل هست ولی اقساط را واریز نکردند و اعلام هزینه هم به انها شده است

  من بخاطر داشتن فرم تخفیف کمیته امداد و بسته شدن دفتر پلیس+۱۰ روستایی جا ماندم چون کارها باید از همان دفتر انجام بگیرد

 144. آیا میشود یک مهلت اعلام کنید برای امثال اینجانب که ثبت نام کرده اند برای خرید خدمت و مدارکشان کامل هست ولی اقساط را واریز نکردند و اعلام هزینه هم به انها شده است

  1. سلام من هفت میلیون دیگه باید پرداخت کنم گفتند تا فردا اخرین مهلتشه وگرنه درخواستت باطل میشه اون پولهایی هم که دادی باطل میشه هرکاری کردم نتونستم جور کنم باید چیکار کنم ایا دوباره میتونم بخرم یا با یک زن و بچه برم خدمت

  1. سلام دوست عزیز
   طرح جدید شامل شرایط بخصوصی است و هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است

   1. باسلام مجلس اقساط ثبتنام کنندگان دز سال ۹۷ را تا پایان ۱۴۰۰ تمدید کرده است. من قسط ندادم ایا میتوانم پیگیری کنم.

 145. سلام ببخشید من از سال ۹۷ ثبت نام کردم وهربار که مبلغ رو واریز کردم به حسابم عودت داده شده که آخرین بار برج ۱۱سال ۹۸ بودواردیبهشت پیامک زدن که درخواستم باطل شده تو بحبوحه کرونا که هیچ جا باز نبود مشکلمو بگم بالاخره نظام وظیفه گفتن خطای سیستم نظام وظیفه بوده که مبلغ عودت شده ولی دیگه نمیتونی کاری بکنی الان بعد سه سال من باید برم سربازی؟

  1. سلام دوست عزیز
   از نظام وظیفه استان برای فرایند خرید خود اقدام کنید امسال اخرین مهلت پرداخت مبلغ میباشد

    1. سلام دوست عزیز
     طرح جدید هنوز تصویب نشده است و شامل شرایط خاصی می شود

   1. واقعا که،مثلا یعنی شما ادمین هستین؟کی گفته طرح مالیات برامنیت برای مشمولان ۲۸سال به بالا وجودداره؟؟فعلا هنوز یه طرحه که نماینده مجلس ارائه داده وستادکل هم مخالفت کرده،پس یعنی امکان خریدوجود نداره،باتشکر

   2. کی گفته هست؟؟هنوز تصویب نشده طرح مالیات برامنیت برای مشمولان بالای ۲۸سال،ستادکل مخالفت کرد وتمام،

   3. باسلام . برای امثال اینجانب که ثبت نام کرده اند برای خرید خدمت و مدارکشان کامل هست ولی اقساط را واریز نکردند و اعلام هزینه هم به انها شده است آیا در تبصره یازده مجلس درج شده است.

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت عدم واریز سریعا به نظام وظیفه استان رجوع کنید

     1. باسلام من برای این طرح تبصره ۱۱ مجلس که اقساط تا پایان ۱۴۰۰ تمیدید شده مراجعه کردم ولی بی اطلاع بودند. لطفا راهنمایی کنید.

    1. سلام دوست عزیز
     در حال حاضر برنامه خرید خدمت مقدور نیست.منتظر بمانید

    2. خسته نباشید من ۲۹سالمه به خاطر خیلی مش کلات نتونستم خرید سربازی بخرم امکانش هست سال ۱۴۰۰

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت ثبت نام در دوره قبل میتوانید

  1. توروخدا اون طرح ۸سال تصویب کنید من برم سربازی تو شهر غریب خانوادم چیکار کنه هیچکس ندارم

   1. سلام دوست عزیز
    خرید خدمت در حال حاضر مقدور نیست.طرح جدید در سال ۱۴۰۰ در انتظار تصویب نهایی میباشد برای اطلاع از جزئیات با مشاورین تماس حاصل فرمایید

     1. سلام دوست عزیز
      فعلا در حال حاضر برنامه خرید خدمت وجود ندارد

     1. سلام دوست عزیز
      فعلا در حال حاضر برنامه خرید خدمت وجود ندارد

     1. سلام دوست عزیز
      فعلا در حال حاضر برنامه خرید خدمت وجود ندارد

     1. سلام دوست عزیز
      فعلا در حال حاضر برنامه خرید خدمت وجود ندارد