نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و مدارک لازم

نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و مدارک لازم

سازمان نظام وظیفه پس از بررسی شرایط مشمولان، تسهیلاتی را در اختیار برخی از سربازان قرار داده است تا با کمک آن بتوانند دوره سربازی راحت تری داشته باشند. یکی از مهم ترین قوانین نظام وظیفه که مورد توجه بسیاری از مشمولان است، کسری خدمت سربازی می باشد.

کسری خدمت این امکان را برای مشمولانی که نتوانسته اند از معافیت سربازی بهره مند شوند، فراهم می کند تا مدت زمان خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

🟢 تمامی امتیازاتی که برای مشمولان خدمت سربازی در نظر گرفته شده است، تابع قوانین و مقرراتی می باشد که از سوی سازمان نظام وظیفه وضع گردیده که کسری خدمت از آن مستثنی نمی باشد.

شما برای اینکه بتوانید در فرصت مناسب اقدامات لازم را برای دریافت کسری خدمت سربازی انجام دهید، بهتر است تا ابتدا از انواع کسری خدمت مطلع شوید.

🙆 آن دسته از مشمولانی که به دنبال دریافت کسری خدمت سربازی هستند با مطالعه متن پیش رو می توانند در مورد انواع کسری خدمت و شرایط اخذ آن اطلاعات جامع و کاملی به دست بیاورند.

ما مشاوران مرکزآویژه با گردآوری مطالب لازم در این مقاله پاسخ مناسبی به سوالاتی نظیر اینکه چگونه کسری خدمت بگیریم؟ در اختیار مشمولان قرار داده ایم.

قوانین کسری خدمت سربازی

کسری خدمت سربازی یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشمولان خدمت سربازی می باشد. اما نکته حائز اهمیت این است که بهره مندی از تسهیلات کسری خدمت سربازی برای مشمولان با شرایط مختلف گوناگون می باشد. طبق قوانین کسری خدمت این تسهیلات برای سربازان لحاظ خواهد شد.

یکی از قوانین اصلی برای دریافت کسری خدمت سربازی عدم ثبت غیبت در پرونده نظام وظیفه افراد می باشد. چنانچه مشمولی دارای غیبت خدمت سربازی باشد نمی تواند از تسهیلات کسری خدمت سربازی بهره مند گردد. اگر علاقه مند به افزایش آگاهی خود در زمینه غیبت سربازی و انواع آن می باشید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

غیبت سربازی

مشمولان به دنبال آگاهی از راه های کسری خدمت هستند اما بهتر است در اولین گام شرایطی را که لازم دارند تا بتوانند از امتیاز کسری خدمت استفاده نمایند را بیان کنیم.

در ادامه به توضیح جزئیات قوانین و شرایط دریافت کسری خدمت می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط دریافت کسری خدمت چگونه است؟

یکی از راه های گرفتن کسری خدمت سربازی داشتن شرایط کلی آن است که برای تمامی مشمولان یکسان می باشد و دارای اهمیت بسیاری است.

اگر شما دارای یکی از انواع کسری خدمت هستید با رعایت شروط زیر، در هنگام ثبت و انجام مراحل دریافت کسری خدمت مشکلی پیش روی شما قرار نخواهد گرفت.

از جمله شرط های مهمی که برای دریافت کسری خدمت سربازی در اولویت قرار دارد این است که مشمولان نباید غیبت سربازی داشته باشند.

در صورتی که مشمولان با داشتن غیبت بتوانند دلایل موجهی برای توجیه عدم حضور خود در زمان اعلام شده ارائه دهند، کسری خدمت برای آنها لحاظ خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات ببیشتر در این مورد بهتر است مقاله توجیه غیبت را بخوانید.

پس از اتمام دوره آموزشی سربازی، مشمولان می توانند مدارک لازم برای کسری خدمت را ارائه داده و با تایید از ارگان مربوطه برای انجام مراحل دریافت کسری خدمت اقدام نمایند.

کسری خدمت سربازی انواع مختلفی دارد که برای هر کدام از آنها شرایط خاصی درنظر گرفته شده است و مشمولان علاوه بر اینکه می بایست شرایط عمومی کسری خدمت را داشته باشند، لازم است تا اطلاعات کافی در مورد جزئیات انواع کسری خدمت بدست بیاورند.

مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام شده اند و دارای شرایطی برای کسری هستند، با ارائه مدارک لازم می توانند از کسری های حین خدمت سربازی استفاده نمایند.

دریافت کسری خدمت سربازی

آشنایی با انواع کسری خدمت سربازی

🔴 کسر از خدمت فرزندان ایثارگران

🔴 کسر از خدمت منطقه عملیاتی پدر

🔴 کسر از خدمت بسیج

🔴 کسر از خدمت پروژه

🔴 کسر از خدمت مناطق محروم، عملیاتی و درگیر

🔴 کسر از خدمت متاهلین

🔴 کسر از خدمت سرباز ماهر

🔴 کسر از خدمت سرباز امریه

🔴 کسر از خدمت حافظان قرآن

سربازان دارای شرایط کسری خدمت از طریق گوناگون می توانند دوره خدمت سربازی را کاهش داده و نسبت به دیگر مشمولان کارت پایان خدمت سربازی خود را زودتر دریافت نمایند.

تمام کسری های خدمت سربازی که سازمان نظام وظیفه برای مشمولان در نظر گرفته است از جمله کسری خدمت ایثارگران، کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا، کسری خدمت فرزند، و … را در ادامه برای شما عنوان می کنیم.

کسری خدمت ایثارگری

ایثارگران افرادی هستند که در جبهه حضور داشته، جانباز یا اسیر شده اند و برای فرزندان آنها در هنگام اعزام به خدمت سربازیمزیت هایی در نظرگرفته شده است.

درصد جانبازی، مدت زمان حضور در جبهه، و یا آزادگی افراد در تعیین مدت زمان کسری خدمت نقش اساسی ایفا می کند و اگر به درجه خاصی رسیده باشد، مشمولان از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

حدودی که برای کسری خدمت فرزندان ایثارگران در نظر گرفته شده است به شکل زیر می باشد.

کسری خدمتمدت زمان ایثارگری
12 روز کسری خدمتیک ماه اسارت
یک ماه حضور در جبهه
یک درصد جانبازی

نکات مورد توجه در کسری خدمت ایثارگری

آن دسته از مشمولانی که فرزند ایثارگران می باشند برای اقدام جهت دریافت کسری خدمت موارد زیر را در نظر بگیرند.

🔴 مشمولان کسری خدمت ایثارگری نباید غیبت سربازی داشته باشند.

🔴 کسری خدمت سربازی ایثارگری دارای محدودیت می باشد و سازمان نظام وظیفه در هر سال 20 هزار نفر از مشمولانی که دارای بیشترین درصد ایثارگری هستند را در اولویت دریافت کسری خدمت قرار می دهند.

🔴 اعمال کسری خدمت ایثارگری تنها به یکی از فرزندان پسر اختصاص می یابد و اگر مشمولان دو قلو باشند و یا همزمان باهم به خدمت سربازی اعزام شوند، کسری خدمت بین آنها تقسیم خواهد شد.

🔴 مشمولان برای دریافت کسری خدمت ایثارگری لازم است تا گواهی های لازم مانند حضور در جبه یا اسارت را از ارگان مربوطه دریافت نموده باشند.

به طور مثال برای اخذ گواهی جانبازی، فرد ایثار گر می بایست به بنیاد جانبازان مراجعه نماید و در صورتی که مدارک او تایید گردید موفق به کسب تاییدیه و گواهی خواهد شد.

شما به منظور کسب اطلاعات تکمیلی می توانید بر روی کسری خدمت ایثارگری کلیک نمایید.

کسری خدمت منطقه عملیاتی پدر

برخی از مشمولان به دلیل اینکه پدر آنها بعد از پایان جنگ در مناطقی که درگیر عملیات بوده است خدمت خود را سپری نموده اند، می توانند از کسری خدمت منطقه عملیاتی پدر بهره مند شوند.

برای فرزندان مرزبانانی که در شمال غرب و جنوب شرق مشغول به خدمت بوده و از کشور خود دفاع کرده اند و با شرایط سخت خدمت سربازی خود را به پایان رسانده اند، امتیازاتی در نظر گرفته شده است که به ازای هر ماه حضور در منطقه عملیاتی 12 روز کسری خدمت دریافت خواهند کرد.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده و استفاده از کسر خدمت سربازی جبهه پدر

نحوه انجام کار به این صورت هست که مشمول باید در مرحله اول از محل خدمت ایثارگر استعلام جبهه بگیرد و در مرحله بعد با در دست داشتن مدارک زیر، برای محاسبه کسری خدمت سربازی خود تشکیل پرونده بدهد.

پونزمدارک به شرح زیر است؛ البته ممکن است در قرارگاه های مختلف مدارک متفاوت باشند:

✅ گواهی حضور در جبهه از آخرین یگان خدمتی ایثارگر

✅ اصل و کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه ایثارگر

✅ر اصل و کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه مشمول و فرزندان ذکور بالای 18 سال

✅ کپی کارت پایان خدمت ایثارگر و فرزندان ذکور بالای 18 سال

✅ راصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی مشمول

✅ گواهی خدمت مشمول از یگان خدمتی خطاب به مرکز مربوط

✅ عکس 4*3 نظامی مشمول 3 قطعه

 

نکات مهم در مورد کسری خدمت جبهه پدر

چنانچه پدر فرد مشمول بین ۶ تا ۸ ماه در جبهه حضور داشته است فرزندش می تواند 2 ماه کسری خدمت دریافت نماید.

چنانچه پدر فرد مشمول بین ۹ تا ۱۱ ماه در جهه حضور داشته است، فرزندش می تواندد 3 ماه کسری خدمت سربازی دریافت نماید.

آن دسته از مشمولانی که پدرشان به مدت ۱۲ ماه تا ۱۴ ماه در جبهه حضور داشته است، می توانند ۴ ماه کسری خدمت جبهه پدر را دریافت نمایند.

به آن دسته از مشمولانی که پدرانشان بین ۱۵ تا ۱۷ ماه در جبهه جنگ حضور داشته اند، 5 ماه کسری از خدمت سربازی داده می شود. سابقه ی ۱۵ ماه تا ۱۷ ماه حضور مستمر پدر در جبهه های جنگ حق علیه باطل به میزان ۵ ماه کسری سربازی به افراد داده می شود.

سابقه ۱۸ تا ۲۰ ماه حضور پدرفرد مشمول در جبهه های جنگ حق علیه باطل 6 ماه کسری سربازی برای فرزندان مشمول به خدمتشان در پی دارد.

چنانچه پدر فرد مشمول مدت ۲۳ ماه سابقه حضور در جبهه داشته باشد ۷ ماه کسری خدمت سربازی به وی تعلق می گیرد.

برای ۲۴ تا ۲۶ ماه حضور در جبهه پدر فرد مشمول نیز ۸ ماه کسر از خدمت سربازی در نظر گرفته شده است.

افراد برای دریافت کسری خدمت با سابقه ۲۷ تا ۲۹ ماه حضور پدر در جبهه می توانند از ۹ ماه کسری خدمت بهره مند گردند.

چنانچه علاقه مند به افزایش آگاهی خود در این زمینه هستید مطالعه کسری خدمت جبهه پدر به شما توصیه می گردد.

کسری خدمت فرزند

مشمولانی که قادر به استفاده از کسری خدمت فرزند هستند که متاهل و دارای فرزند باشند.

کسری خدمت فرزند از جمله تسهیلاتی می باشد که سازمان نظام وظیفه برای مشمولان دارای فرزند در نظر گرفته است. برای اطلاع از جزئیات آن جدول زیر را مطالعه نمایید.

وضعیت تاهل و تعداد فرزندانمدت کسر خدمت
سرباز متاهل2 ماه کسر خدمت
سرباز دارای یک فرزند3 ماه کسری خدمت
سرباز با دو فرزند4 ماه کسری خدمت
سرباز با 3 فرزند5 ماه کسری خدمت

چنانچه تمایل به افزایش آگاهی خود پیرامون این موضوع دارید بر روی کسری خدمت سربازان متاهلکلیک کنید.

کسری خدمت مناطق امنیتی و با شرایط جوی سخت

سربازی در مناطق عادی 21 ماه برای مشمولان در نظر گرفته شده است اما به دلیل اینکه شرایط جوی نامساعدی در مناطق امنیتی و بد آب و هوا حاکم است، مدت زمان خدمت سربازی در این مناطق کاهش می یابد.

🔴 بنابراین مشمولان می توانند با توجه به منطقه ای که در آن خدمت می کنند کسری خدمت دریافت نمایند.

مشولان قبل از اعزام به خدمت سربازی می توانند از محل خدمت خود استعلام بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

استعلام محل خدمت سربازی

ممکن است برخی از مشولان در مناطق عادی مشغول به خدمت شوند اما به دلیل اینکه مشمول غیر بومی به شمار می روند، کسری خدمت غیر بومی دریافت خواهند کرد.

با مطالعه جدول زیر شما می توانید از جزئیات کسری خدمت مناطق مطلع شوید.

محل خدمتنوع مشمولکسر خدمت
مناطق عادیغیر بومی18 ماه
مناطق درگیر عملیات غیر بومی14 ماه
مناطق بد آب و هوا و امنیتیغیر بومی15 ماه

کسری خدمت سرباز ماهر

چنانچه مشمولان از مهارت هایی که مورد تایید سازمان های مربوطه قرار گرفته است برخوردار باشند، می توانند خود را سرباز ماهر معرفی نمایند.

مشمولانی که در حین خدمت سربازی یا قبل از آن به کسب مهارت پرداخته و پس از بررسی های لازم نوع مهارت آنها مورد تایید قرار گرفته است می توانند از امتیازات ویژه ای مانند دریافت وام، کسری خدمت و .. در طول دوره خدمت برخوردار شوند.

مشمولان برای استفاده از طرح کسر خدمت سربازی لازم است تا قبل از تاریخ اعزام خود مدارک لازم را در سایت مربوطه بارگزاری نموده و یک ماه کسری خدمت سرباز ماهر را دریافت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی کسری خدمت سرباز ماهر کلیک نمایید.

کسری خدمت نخبگان

مشمولانی که موفق به کسب امتیازات بالای علمی شده و به عنوان فرد نخبه شناخته می شوند می توانند با ارائه پروژه های تحقیقاتی کسری خدمت نخبگان را دریافت نمایند.

🔴 پروژه های تحقیقاتی مشمولان به دو شکل فنی و غیر فنی ارائه می شود که به هر کدام از آنها مدت زمان مشخصی کسری خدمت اختصاص می یابد.

🔴 پروژه های فنی شامل 9 ماه کسری خدمت می شوند که حداکثر تعداد آنها دو پروژه درنظر گرفته شده است. یعنی چنانچه مشمولان 2 پروژه فنی ارائه دهند 18 ماه کسری خدمت دریافت خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی پروژه کسری خدمت نخبگان کلیک نمایید.

🔴در مقابل با ارائه هر پروژه غیر فنی 6 ماه کسری خدمت به مشمول تعلق خواهد گرفت که حداکثر تعداد آنها تا 2 مورد می باشد.

🔴 برای دریافت کسری خدمت نخبگان رعایت چند نکته الزامی است و اطلاع از آن برای مشمولان کاربردی می باشد که در ادامه آنها را بیان می کنیم.

برخی از شروط لازم جهت دریافت کسری خدمت نخبگان

مدرک تحصیلی برای دریافت پروژه کسری خدمت کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

در صورتیکه پایان نامه ارشد و دکتری مورد تایید ستاد نیرو های مسلح قرار بگیرد مشمولان می توانند آن را به عنوان پروژه کسری خدمت ارائه دهند.

مشمولانی که دارای غیبت سربازی غیر موجه هستند نمی توانند از کسری خدمت نخبگان استفاده نمایند.

تحویل پروژه کسر خدمت باید در تاریخ تعیین شده انجام شود در غیر اینصورت پروژه لغو و کسر خدمت به شما اختصاص نمی یابد.

و موارد دیگر که در مقاله پروژه کسری خدمت به توضیح کامل ان پرداخته شده است.

روش های دریافت کسری خدمت نخبگان

💚مشمولان به عنوان فرد نخبه باید در سازمان ملی نخبگان نیرو های مسلح نام نویسی نموده و امتیازات تعیین شده را با انجام پروژه های مربوطه به دست آورده باشند.

💚مشمولان برای دریافت کسری خدمت می توانند به سازمان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت کنند.

کسری خدمت حافظان قرآن

مشمولان خدمت سربازی به روش های گوناگونی که مورد تایید سازمان نظام وظیفه قرار گرفته است می توانند دوران خدمت خود را سپری نمایند.

یکی از راه های مورد استفاده مشمولان برای اینکه خدمت سربازی خود را با امتیازات ویژه ای سپری کنند، استفاده از کسری خدمت حافظین قرآن می باشد.

در کسری خدمت حافظان قرآن برای تشویق سربازان حافظ قرآن دو ماه مرخصی در نظر گرفته می شود که این گروه از مشمولان بمدت دو ماه کمتر از سایرین مشغول به خدمت خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کسری خدمت حافظان قرآن کلیک کنید.

کسری خدمت بسیج فعال

بسیاری از مشمولان به دنبال راه هایی هستند که از طریق آن بتوانند مدت زمان خدمت سربازی خود را کاهش دهند و از اینرو به فعالیت در پایگاه های بسیج اقدام می کنند.

مشمولان با عضویت در بسیج و حضور در دوره هایی که برگزار می شود می توانند از مزایای آن مانند کسری های حین خدمت سربازی استفاده نمایند.

⛔ مشمولان برای دریافت کسری خدمت بسیج علاوه بر اینکه می بایست قبل از شروع خدمت خود در حوزه های بسیج فعالیت داشته باشند، با توجه به مسئولیت و مدت حضور خود در پایگاه می توانند از کشر خدمت بهره مند شوند.

⛔ مشمولان اگر می خواهند کارت بسیج خود را دریافت کنند باید به طور مستمر فعالیت بسیجی داشته و مدت 6 ماه از وضعیت عادی آنها در بسیج گذشته باشد.

کسری خدمت بسیج انواع مختلفی دارد و مشمولان بر اساس فعالیت و نوع سمتی که در حوزه های مختلف مانند پایگاه محل زندگی ، مدرسه و یا دانشگاه دارند می توانند کسری خدمت بسیج دریافت کنند.

⛔ سقف کسری خدمت بسیج 6 ماه است که در ادامه نوع خدمت در بسیج و کسری آن برای شما عنوان گردیده است.

نوع سمت و مدت زمان خدمت در بسیجکسری خدمت
فرمانده با فعالیت 6 ساعت در هفته3 ماه
اعضا شورای واحد مقاومت با هر سال فعالیت2 ماه
اعضا فعال در رده مقاوت پایگاه بسیج محلی مدرسه و … با مدت 4 ساعت فعالیت هفتگی ماه 1الی 1/5

دریافت کسری خدمت سربازی با استفاده از کارت سبز بسیج

شرایط دریافت کارت سبز بسیج یا دوره تکمیلی بسیجگذراندن یک دوره 45 روزه است. این دوره شامل 30 روز دوره روزکاری و 15 روز دوره شبانه‌روزی است.

در گذشته این دوره توسط سپاه در هر منطقه برگزار می‌شد و مشمولینی که این دوره را گذرانده بودند، شامل کسری خدمت سربازی دو ماهه بودند.

اعزام به هر یک از یگان‌های ارتش، سپاه و نیروی انتظامی این افراد، باعث کم شدن دو ماه دوره آموزشی می‌شد؛ اما بنا به دلایلی این قانون برداشته شده است. افرادی که این دوره را گذرانده باشند، موظف به گذراندن دوره آموزشی هستند و کارت سبز فقط دو ماه از مدت خدمت آنها کسر می‌کند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با کسری خدمت بسیج بر روی لینک کسری خدمت بسیج کلیلک کنید.

پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

پروژه کسری خدمت نیز یکی از راه های موجود برای فارغ التحصیلان است تا بتوانند از طریق پروژه کسری خدمت، ماه های کمتری را مشغول گذراندن دوران خدمت ضرورت خود باشند. این پروژه کسری خدمت دارای مراحلی است که باید مشمولین آن را طی کنند تا بتوانند یک پروژه را اخذ کرده و کسری خدمت بگیرند.

پروزه کسری خدمت انواع مختلفی نظیر پروژه کسری خدمت ناجا، پروژه کسری خدمت ارتش و… دارد.

بسیاری از مشمولان خدمت سربازی به دنبال دریافت پروژه کسری خدمت در حین تحصیل می باشند. تدابیر اندیشیده شده توسط سازمان نظام وظیفه این شرایط را فراهم آورده است تا مشمولان فارغ التحصیل یا دانشجو مقاطع ارشد و دکتری می توانند با ارائه پروژه، کسری خدمت دریافت کنند.

یکی از نکات مهم در این نوع کسری خدمت، این است که مشمول باید دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر باشد تا بنیاد نخبگان پروژه کسری خدمت به آنها بدهد. همچنین میزان کسر شدن از خدمت این افراد بستگی به نوع پروژه و میزان سختی و آسانی آن است.

برای برخی این سوال پیش می آید که آیا دانشجویان در حین تحصیل نیز می توانند مراحل اخذ پروژه کسری خدمت را طی کرده و پروژه را در طول تحصیل انجام دهند؟ باید اشاره کنیم که انجام پروژه کسری خدمت در طول تحصیل نیز امکان پذیر است.

بنابراین دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکترا می توانند بین 2 تا دوازده ماه بنا بر نوع پروژه کسری خدمت بگیرند و میزان خدمت ضرورت خود را کاهش دهند.

مشمولین باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشند که عنوان پروژه باید توسط سازمان ملی نخبگان مورد تایید قرار گرفته باشد؛ در غیر این صورت به هیچ عنوان کسری خدمت برای آنان در نظر گرفته نخواهد شد.

انواع کسری خدمت سربازی

مدارک لازم برای دریافت کسری خدمت سربازی

برای دریافت انواع مختلف کسری خدمت سربازی لازم است تا مشمولان مدارک لازم را تهیه نموده و به ارگان مربوطه یگان نظامی خود ارائه دهند.

هر کدام از کسری های خدمت سربازی مدرک مشخصی لازم دارد که نشان می دهد مشمول در چه موقعیتی قرار دارد و به آن کدام نوع از کسر خدمت تعلق خواهد گرفت.

اولین اقدامی که مشمولان باید انجام دهند این است که فرم های مربوطه را از دفاتر پلیس + 10 دریافت کرده و آنها تکمیل نمایند پس از آن مدارک لازم را جمع آوری نمایند.

مدارکی که مشمولان برای دریافت انواع کسری خدمت لازم دارند را در ادامه برای شما عنوان می کنیم.

دارندگان شرایط کسری خدمت ایثارگری نیازمند ارائه گواهی حضور در جبهه، اسارت و جانبازی پدر خود می باشند.

آن دسته از متاهلین دارای فرزند باید کپی مدارک شناسایی همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند.

مدارک شناسایی مشمولان و عکس پرسنلی آنها

دریافت کسری خدمت و نحوه اطلاع از آن

مشمولان برای اینکه از کسری خدمت سربازی استفاده نمایند می بایست اطلاعات کافی در مورد انواع کسری خدمت به دست بیاورند تا بتوانند در فرصت مناسب نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.

🟣 مراحل دریافت انواع کسری خدمت سربازی با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام از مشمولان باید طبق قوانین خاص کسری اقدام نمایند.

🟣 اما به طور کلی مشمولان ابتدا باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه نموده و با طرح درخواست خود مبنی بر کسر خدمت اطلاعات لازم را در این باره کسب نمایند.

🟣 پس از آنکه به ارگان های مربوطه مراجعه نموده و گواهی های لازم را اخذ نمودند، به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند.

🟣 در مرحله آخر اگر درخواست کسری خدمت مشمولان دارای مشکلی نبود جزئیات آن در پرتال شخصی مشمول قابل مشاهده است.

لازم است تا مشمولان برای آگاهی از وضعیت خود به سامانه سخا مراجعه نموده و پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی خود از بخش استعلام وظیفه عمومی، از مدت کسری خدمتی که برای آنها ثبت شده است مطلع شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه استعلام وضعیت نظام وظیفه بپردازید.

میزان کسری خدمت سربازی چقدر است؟

میزان کسری خدمت در نظر گرفته شده به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ یکی از این عوامل میزان تحصیلات مشمولان است. همچنین بنا به نوع کسری که مشمول می خواهد از آن استفاده کند، میزان کسری در نظر گرفته شده متفاوت است. مثلا کسری متاهلین دارای فرزند برای هر فرزند سه ماه است.

بازه زمانی در نظر گرفته شده برای کسری خدمت سربازی افرادی که سابقه بسیج دارند، حدود یک و نیم تا سه ماه است. افرادی که به سبب پروژه از کسری خدمت برخوردار می شوند، با داشتن چند پروژه به مدت کسری آنها اضافه می شود.د.

برای افرادی که به ارائه پروژه کسری خدمت می پردازند، امکان کم شدن سربازی از 1 تا 11 ماه وجود دارد؛ بنابراین فرد مشمول در ابتدا باید نوع کسری مورد نظر خود را تعیین کند و بعد بر اساس آن مدت کسری نیز مشخص می شود.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

راه های کسری خدمت سربازی دارای انواع مختلفی می باشد مانند کسری خدمت ایثارگران، کسری خدمت بسیج، کسری خدمت نخبگان و … می باشد.

هر کدام از انواع کسری خدمت مدت زمان مشخصی را از دوره سربازی افراد کم می کند که قوانین و مقرراتی برای آنها وضع گردیده است.

بهتر است تا مشمولان از مدارک لازم برای کسری خدمت مطلع شوند تا در هنگام انجام مراحل دریافت کسری خدمت دچار مشکل نشده و به سرعت روند کاری آنها طی شود.

شما با بهره مندی از مشاوره نظام وظیفه می توانید اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

سوالات متداول

اولین اقدام مشمول برای دریافت کسری خدمت سربازی چیست؟

مراجعه به دفاتر پلیس + 10 و ثبت درخواست دریافت کسری خدمت

چه افرادی از کسری خدمت بسیج فعال بهره مند می گردند؟

افرادی که سابقه فعالیت مستمر و یا غیر مستمر در بسیج داشته باشند و اکنون که به سن مشمولیت رسیده و می خواهد به خدمت سربازی اعزام گردد، می تواند از کسر خدمت مشخص استفاده نمایند.

انواع کسری خدمت سربازی کدامند؟

کسری ایثارگران – کسری مناطق محروم و بد آب و هوا – کسری بسیج فعال – کسری پروژه نخبگان – کسری متاهلین

 

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نحوه دریافت کسری خدمت سربازی و مدارک لازم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 389 نظر:
 1. باسلام فرزندم در حال خدمت است وخودم 24 ماه در جبهه های جنوب از سال 1362 تا 1364 فرمانده گروهان یکم زرهی گردان 1954 قدس برای کسری خدمت یگان محل خدمت فرزند م که در نیروی انتظامی میباشد می گویند مامشخصات شمارا نداریم باید در سایت فراجا ثبت شده باشد یعنی 7 خان رستم

 2. سلام وقت بخیر پدر بنده سال۶۹تا۷۰ بین مریوان و سنندج تو ژاندارمری خدمت کرده کسری داره

  1. با سلام خانم ناصری هستم مریوان جزو مناطق عملیاتی بعد از جنگ محسوب می‌شود و کسری تعلق می گیرد برای استعلام و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز آویژه تماس بگیرید

 3. سلام
  وقت شما بخیر
  ببخشید من از شما سوال پرسیدم و رفتم اقدام کردم برای کارت ایثارگری الان میگن شامل نمیشود با توجه به اینکه بر اساس طرح امام حسن مجتبی باید بهمون کارت رو بدن الان من باید کجا پیگیر بشم؟ کجا شکایت کنم؟
  سال خدمت تیر ۵۸ تا شهریور ۵۹ کرمانشاه سر پل ذهاب پادگان ابوذر بوده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام خدمت شما. خانم حاجی محمدی هستم. بفرمایید که یگان خدمت کننده شما ارتش، ژاندارمری یا سپاه بوده؟ و از کجا برای کارت ایثارگری درخواست داده اید؟ طرح امام حسن مجتبی معمولا برای کسری خدمت لحاظ می شود.

 4. سلام وقت بخیر ایا این حقیقت داره ک مدت زمان سربازی ۲۱ ماه شده ؟

 5. سلام خسته نباشید بنده کلا از12چندروزکمترایثاردارم بعداز آن آتش بس شد تااخرخدمتتم درارتش 6=68خدمت کردم منطقه چهارچندروزی به فرزند اولم کسری تعلق گرفت الان فرزند دومم درحال خدمت 7ماه خدمت هستش آیا میتونم برای پسرم کسری بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. باسلام خیر فقط یک نفر می تواند از کسری استفاده کند

 6. با سلام من از یگان خدمتیم تا محل سکونتم ۳۵۰کیلومتر فاصله است بعد برای تسویه به کارگزینی مراجعه کردم
  چون ما به صورت هفتگی خروج میکردیم چهارونیم روز حضور میزدیم ودونیم روز خروج داشتیم میگن که کسری نمیدن به شما

 7. با سلام پدر من سال ۶۸تا۷۰ بیم مریوان و سنندج توژاندارمری خدمت کرده کسری بهش تعلق میگیره

 8. سلام وقتتون بخیر، یه سوالی داشتم از خدمتتون:
  در صورتی که من بخوام دوره سربازیم رو به صورت امریه بگذرونم، می تونم از کسری بنیاد ملی نخبگان استفاده کنم؟

  1. سلام وقت بخیر فردی هستم بنیاد ملی نخبگان شرایطی دارد که در صورت دارا بودن میتوان استفاده نمود از ان

 9. سلام وقتتون بخیر دوست گرامی خسته نباشد
  برابر مصوبه های جدید منی که 160کیلومتر از محل خدمتم دور بودم و قبلا میگفتن 50,کیلومتر به بالا بومی هست و سه ماه کسری شامل ما هم میشد الان باز تعلق میگیره 3ماع کسری به نظرتون؟

  1. با سلام طبق مصوبه جدید نظام وظیفه محل خدمت شما اگر از محل سکونت شما 200 کیلومتر به بالا باشد کسری 3 ماهه تعلق خواهد گرفت ولاغیر

 10. سلام خسته نباشید
  با این قانونی ک تصویب شد قانون ۲۱ ماه شدن خدمت
  کسی با کسری ایثار پدرش میتونه کمتر از ۱۴ ماه خدمت کنه؟
  چون نوشته بود حداقل باید ۱۴ ماه خدمت کرد

  1. با سلام کسری خدمت سربازی ربطی به مدت خدمت قانونی تعیین شده توسط نظام وظیفه ندارد و شما بر اساس قوانین میتوانید که هر چقدر کسری دارا می باشید صرف نظر از حداقل خدمت قانونی استفاده نمایید

 11. با سلام و خسته نباشید بنده 9ماه 21روز کسری دارم و با توجه به کم‌شدن 3ماه خدمت بنده 12ماه خدمت کردم الان که میرم واسه تسویه نیروی انتظامی راهور میگن نامه نیومده هنوز پس کی اجرایی میشود الان من 1ماه اضافه ترم خدمت دارم میکنم

  1. با سلام، قانون جدید ابلاغ شده است و شما منعی جهت دریافت کسری سه ماهه نخواهید داشت و اجرایی نیز شده است

 12. سلام پدرم از سال ۷۶ تا ۷۷ به مدت ۲۱ ماه زابل خدمت میکرد ، به من کسری تعلق میگیره ؟
  باید چی کار کنم؟

  1. سلام این منطقه شامل مناطق عملیاتی نیست و کسری تعلق نمیگیرد.

 13. سلام وقتتون بخیر من الان حدود یکسال خدمت کردم 4 ماه تهران آموزشی بودم و الان شهر خودمم ولی بخاطر شرایط یگان خدمتیم روز برگ یا 24-24 نشدم و کلا پادگانم حتی مرخصی هم ساعتی فقط میرم ( لیسانس دارم ). قانونی وجود داره که چون یکسال خدمتم اینجوری گذشته بتونم 3 ماه کسری داشته باشم مثل سربازهای غیر بومی؟ اگه راهی وجود داره لطفا راهنماییم کنید چطور پیگیر بشم ممنون

  1. در صورتی که غیر بومی باشید امکان پذیر نیست

   1. باسلام
    پدر بنده سال ۶۷ سه ماه پرندک آموزشی و ۲۱ ماه سردشت کردستان منطقه بود آیا میشه کسری رو تقسیم کرد یعنی نصف کسری رو من و نصف دیگه رو برادرم بگیره؟؟

   2. سلام ، پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون،
    بنده خدمت پدرم در لشکر۴۳ امام علی کرمانشاه(باختران سابق) سال ۶۹ تا ۷۱ بوده ، آیا کسر خدمت به بنده تعلق میگیره؟

    1. سلام این منطقه جزو مناطق عملیاتی نیست و شامل کیری خدمت نمیشود.

   3. با سلام و خسته نباشید بنده ۹ماه ۲۱روز کسری دارم و با توجه به کم‌شدن ۳ماه خدمت بنده ۱۲ماه خدمت کردم الان که میرم واسه تسویه نیروی انتظامی راهور میگن ابلاغیه نیومده هنوز پس کی اجرایی میشود الان من ۱ماه اضافه ترم خدمت دارم میکنم

    1. سلام این قانون تصویب شده و به محض تایید پادگان امکان ترخیص خواهید داشت

  1. بستگی داره کسری چی باشه واضح تر سوالتونو بفرمایید

 14. سلام من امریه بهزیستی هستم میتونم کسری مناطق غیر بومی (فاصله بیشتر از 50 کیلومتر) رو بگیرم یانه ؟
  پادگان میگه میتونی کسری بگیری بهزیستی میگه نه باید ستادکل بخشنامه بزنه

  1. برای گرفتن کسری غیر بومی فاصله محل زندگی تا محل خدمت باید بیش از 200 کیلومتر باشد.

 15. سلام من کسری طرح علم الهدی دارم . آیا میتونم از کسری پروژه علمی هم استفاده کنم؟

  1. سلام
   من تهران کار میکردم و بهم مرخصی ندادن برم شهرستان پست کنم گفتن اینجام پست کنی میشه و من از کسری غیر بومی اطلاعی نداشتم و از تهران پست کردم و یگان خدمتی امم تهرانع حالا من سوال دارم سه ماه کسری راه دوری ب من تعلق میگیره یا ن مسافت یگان خدمتی تا محل سکونت خانوادم 920 کیلومتره چجوری باید پیگری کنم یعنی منم قراره بومی حساب بشم؟

   1. با سلام خسروی هستم بسنگی دارد که محل زندگی خودتان کجا باشد اگر تهران زندگی می کنید خیر

 16. سلام علیکم … من از سال 67 تاسال 69 خدمت بودم . یک سال اول درتهران یک سال دوم در ایلام خدمت کردم . سوال بنده این است آیا میتوانم کارت ایثارگری بگیرم یانه . سوال دومم آیا میتوانم برای فرزندم کسری خدمت بگیرم یانه .درضمن فرزندم تک پسر هست و درحال خدمت باتشکر کریمی

  1. سلام بله شما می‌توانید کارت ایثار بگیرید وهم کسری برای اطلاعات بیشتر جهت اقدام با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. من لشکر 19فجر در سردشت کردستان درسال 72 الی 74 خدمت کردم، آیا کسری خدمت به فرزندم تعلق می‌گیرد یا نه، لطفا راهنمایی کنید

    1. سلام بابت هر ماه از خدمت ۹ روز کسری دریافت میکنید

 17. درود بر شما
  دوستان عزیز , لطفا قبل از اینکه برین خدمت حتما در خصوص معافیت ها و کسر خدمت ها اطلاعات کسب کنید که در حین خدمت دچار مشکل نشید مثله من
  افرادی که مدت زمان حضور پدرشون با درصد جانبازیشون به جمع عدد 30 برسه معاف هستند
  من قبل از خدمت تحقیق نکردم و بعد از 5 ماه خدمت متوجه شدم که من میتونستم از امتیاز این نوع معافیت استفاده کنم
  من پدرم سابقه 27 ماه حضور در جبهه رو داشت و 5 درصد جانبازی , جمع این دو عدد به 32 رسید و من از خدمت سربازی معاف شدم
  الکی الکی هم 5 ماه و 4 روز خدمت کردم ( توی کارت هم زده معافیت )

 18. سلام وقت بخیر.پدر من ۱۲ ماه خدمت کرده هم زمان برادرش هم داخل جبهه شهید میشه.در نتیجه برای پدرم کارت معافیت صادر میکنند.با این شرایط میشه کسری خدمت دریافت کرد؟

  1. در صورت سابقه ایثارگری پدر در جبهه بعد از ۳۰ ماه معافیت و کمتر از ۳۰ ماه به ازای هر ماه، ۱۲ روز کسری خدمت شامل میشود

   1. سلام وقتتون بخیر
    آیا حقیقت دارد به خدماتی ها (آشپزخانه کار میکردن) سال ۶۸ خدمت میکردن در مناطق عملیاتی کسری شامل نمیشه؟؟۰

    1. سلام در صورتی که خدمت شما در سال های 8 سال دفاع مقدس بوده باشد میتوانید از کسری استفاده کنید.

 19. سلام من اضاف سنوات داشتم بخشیده شده عف رهبری خورد می تونم از کسری بسیج وایثار پدر استفاده کنم

  1. سلام در صورتی که بخشیده شده باشد امکان استفاده از کسری ها را دارید.

 20. سلام خسته نباشید پدر من تو سنندج تو پادگان هفت تیر امام علی در سال 73تا 75 خدمت کرده آیا به من کسری تعلق میگیره یا خیر

  1. سلام.منطقه ای که پدر شما خدمت کردند جزو مناطق عملیاتی نیست و کسری به شما تعلق نمیگیرد.

 21. سلام
  ببخشید سوالی داشتم در خصوص کسری بابت مدرک فنی حرفه ای، چند وقتی هست که مطلع شدم به کسانی که قبل از خدمت مدرک فنی حرفه ای گرفته اند دو ماه کسری سربازی تعلق میگیره، همچنین من در حال حاضر سربازم، این کسری به من تعلق میگیره یا نه؟ تشکر

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بله در صورتی که طبق طرح سرباز ماهر یکسری دوره هارا بگذرانید و مدرک کسب کنید میتوانید کسری بگیرید

 22. در سازمان زنانها خدمت کردم سال74تا76در اذربایجان غربی ایا شامل کسری خدمت فرزنم میشود

  1. در صورت 30 ماه سابقه خدمت جبهه ایثارگری معافیت حاصل میشود و اگر کمتر باشد به ازای هر ماه 12 روز کسری در پی دارد طرح کسری امام حسن مجتبی چک شود

 23. سلام بنده با 2 سال فعالی بسیج و حکم مسئولیت پایگاه چقدر کسری بهم تعلق میگیره؟

  1. بسیج فعال بصورتی که 4 ساعت فعالیت هفتگی در سال باشد 1 تا 1/5 ماه کسری میگیرد و چنانچه عضو شورای بسیج باشید 2 ماه کسری تعلق میگیرد و پست فرماندهی 3 ماه کسری تعلق میگیرد

   1. سلام پدر بنده از تاریخ ۲۳.۳.۶۶ لغایت ۲۳.۳.۶۸ بعنوان سرباز معلم در روستاهای منطقه شاهیندژ خدمت کردن آیا میتونم از کسر خدمت استفاده کنم

    1. سلام این منطقه جزو مناطق عملیاتی نیست و شامل کسری نمیشود.

 24. سلام من بچه شهرستانم و کارت سبز دارم و پذیرش سپاه تهران رو گرفتم و افتادم سپاه تهران و دفترچمو از شهرستان ابهر فرستادم که نزدیک ۳۵۰ کیلومتر با تهران فاصله داره و ۱۵ روز میمونم پادگان و ۵ روز مرخصی میگیرم و میام شهرستان خونمون! ایا کسری ۳ ماه راه دور به من تعلق میگیره؟
  به اینکه پذیرش سپاه تهران بودم گیر نمیدندکه؟

  1. در صورتی که محل خدمت در مناطق بد اب و هوا و عملیاتی و عملیاتی جنگی باشد به ازای هرکدام 3 ماه کسری صورت میگیرد و در صورت ایجاد تمامی شرایط 6 ماه کسری حاصل میشود

 25. سلام، آیا می‌توان از چند روش برای کسری خدمت استفاده کرد؟ به‌عنوان مثال ایثارگری در کنار پروژه تحقیقاتی

  1. سلام.موارد شامل کسری کسری تاهل 2 ماه کسری فرزند اول 3 ماه کسری فرزند دوم 4 ماه کسری مناطق 3 ماه کسری عضویت بسیج بسته به درجه برای 6 ساعت فعالیت هفتگی در سال از 1ونیم تا 3 ماه کسری و برای ایثارگری به زای هر ماه سابقه جبهه 12 روز به ازای هر ماه اسارت 12 روز به ازای هر درصد جانبازی 12 روز کسری و برای هر پروژه 9 ماه کسری (2 پروژه میتوانید ارائه دهید).

 26. سلام
  محل خدمتم ۱۴۷کیلومتر از خانه ام دور هست ایا شامل کسری حساب میشود و اگر میشود چندماه کسری میخورم

  1. سلام در صورت فاصله بیش از ۳۵ کیلومتر غیر بومی حساب میشوید و تا ۳ ماه کسری میتوانید دریافت کنید.

 27. سلام خسته باشید
  من در منطقه خودمون سرباز 24 هستم حتی نامه سرباز 24دارم میخاستم ببینم این شامل سه ماه کسری میشه؟

  1. بستگی داره شما از ارگانی کسری دریافت کردید یا نه

 28. سلام خسته نباشید پدر من از سال۷۱تا ۷۳تو مرز خدمت کرده ایا به من کسری تعلق میگیرد

  1. سلام به ازای هر ماه خدمت در مناطق عملیاتی بعد از جنگ 12 روز کسری به شما تعلق میگیرد.

  2. سلام روزتون بخیر من سال 73تا 75درلشکر 28سنندج خدمت کردم پسرم برج 9 اعزام شده من قبل از بخاطر کارم نتونستم برم بعداز عید رفتم گفتند قبل از عید تعلق میگرفت الان نه چونکه من تو یگان خدمات خدمت کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. تا آخر مهر سال ۷۵ سنندج منطقه امنیتی درگیر حساب میشه باید ماهی ۹روز کسری تعلق بگیره

 29. سلام قانون ۵۰ کیلومتری محل زندگی از محل ارسال دفترچه حساب میشه یا محل صدور شناسنامه

 30. سلام وقتتون بخیر
  کسی که چند جزء از قرآن حفظ باشه
  یا حافظ قران باشه چقدر کسری تعلق میگیرد

  1. ﺳﻼﻡﻭﻗﺘﺘﻮﻥﺑﺨﯿﺮﮐﺴﺮﯼﻧﺪﺍﺭﻩﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪﺍﻣﺘﯿﺎﺯﻣﺤﺴﻮﺏﻣﯿﺸﻪﺜﻣﻼﻣﯿﺘﻮﻧﯿﻦﺍﻭﻟﯿﻦﻣﺤﻞﺧﺪﻣﺘﺘﻮﻧﻮﺧﻮﺩﺗﻮﻥﻧﺎﯾﯿﻦﮐﻨﯿﺪ

 31. سلام
  سوالم راجع به کسر خدمت فاصله از محل اسکان
  پسرم ساکن کرج هست و دیپلمه
  اگه در شهر قزوین خدمت کنه مشمول کسر ۳ ماه هست؟
  اصلا در خصوص فواصل دستورالعمل کسری خدمت چی میگه ؟

  1. اگر محل سکونت شما از محل خدمت 50 کیلومتر دورتر باشد طبق قانون کسری تا سقف سه ماه می تونید کسری بگیرید

 32. سلام من مشکل خانواده گی دارم من الان ۶ ماه خدمتم ولی به دلیل مشکلات خانوادگی نمی توانم ادامه دهم پدرم مواد مصرف میکند مادرم دوسال جدا ولی هنوز طلاق نگرفته من به دلیل مشکل مالی نمی توانم ادامه دهم تک فرزندم هستم نه خواهر دارم نه برادر کسری شامل من میشه

  1. درصورتی که مشکل پزشکی پدر شما از طریق سازمان نظام وظیفه تایید شود و همچنین کمیسیون هم رای تایید دهد امکان پذیر میباشد

 33. سلام مجدد من ۶ سال فعالیت بسیج دارم از این ۶ سال ۳ سالش مربوط ب دوران دانش آموزی هست و ۳ سال دیگ بعد از اتمام تحصیل دانش آموزی
  حالا ب من ۶ ماه کسری رو کامل میدن؟
  ممنون

  1. سلام بسته به مقام شما در بسیج کسری تعلق میگیرد اگر بسیج فعال بوده اید به ازای هر ۴ ساعت فعالیت هفتگی در سال ۱ تا ۱ونیم ماه کسری دریافت میکنید

  2. سلام کشی خبر داره نامه کسر خدمت از لویزان بعد از چند روز به دست نفر میرسه

 34. سلام
  بنده در سال ۶۷ الی ۶۹ درگروه ۹۹ پدافند هوایی که در نیروی زمینی ارتش بوده در منطقه عمومی شهرک صنعتی کاوه در شرکتها مختلف خدمت کرده ام آیا کسر خدمت به فرزندم تعلق می گیرد یا نه

  1. سلام این منطقه در لست مناطق عملیاتی وجود ندارد و شامل کسری نمیشود.

 35. سلام وقت بخیر . بنده هنگام پست دفترچه در تهران سکونت داشتیم الان به اطراف تهران جابجایی داشتیم و فاصله یگان من با منزل به 60 کیلومتر میرسه خواستم بپرسم برای این کسری راه دور چطور اقدام کنم ؟

  1. سلام برای تغیر ادرس محل سکونت و اعمال کسری به پلیس +10 مراجعه کنید.

  2. سلام پدرمن درسال 1367تا1372سرباز بوده در سیستان بلوچستان آیا خودم سربازم هستم چقدر کسره بهم میدن

   1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم طبق طرح امام حسن مجتبی به ازای هر ماه ۹ روز کسری تعلق میگیرد با مشاورین آویژه تماس حاصل فرمایید که ناحیتون برای دریافت کسری بررسی شود

 36. “سلام و عرض خسته نباشید بنده فاصله خونم تا یگان خدمتیم بیش از 100کیلومتره در مناطق بد آب و هوا و عملیاتی چقدر کسری به من تعلق میگیره؟”

  1. سلام میزان کسری خدمت برای شما حداکثر کلا ۶ ماه است شما غیر بومی محسوب می شید و 18 ماه

 37. سلام خسته نباشید من حین خدمت هستم ،،، من سابقه بسیج ۵ سال دارم ولی دوره های پانزده روزه و چهل و پنج روزه رو ندارم ،،گفتن از دروس آمادگی دفاعی دبیرستان تطبیق میخوره ،،،یعنی چقدر کسری میگیرم

  1. شما بابت هر سال سابقه بسیج 1 ماه تا 5/1 ماه کسری می گیرید و سقفش 6 ماه هست

 38. سلام خسته نباشید من حین خدمت هستم ،،، من سابقه بسیج ۵ سال دارم ولی برگه سبز دوره پانزده و چهل و پنج روزه رو ندارم ،به من کسری خدمت تعلق میگیره ؟ اگه میگیره حداکثر چقدره؟

 39. سلام با عرض و ادب
  بنده از سال 1368/07/18 الی1371/07/18 در منطقه سرپل ذهاب در اتش خدمت سربازی انجام وظیفه کردم از کسری ایثارگری برای فرزندم می توانم استفاده کنم؟

  1. سلام بله به ازای هر ماه از خدمت شما 9 روز کسری میگیرند.

 40. سلام من برای دوره تکمیلی 30 روز رو رفتم اما اون 15 روز رو نرفتم آیا میتونم در طول خدمت برم و کسری میخورم ؟؟

  1. سلام خیر در حین خدمت نمیتوانید تکمیل کنید و به دوره بروید

 41. سلام.من پدرم سال ۷۱ به مدت ۱0 ماه در کردستان در منطقه عملیاتی خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیرد ؟

  1. در صورتی که منطقه خدمتی ایسان جزو مناطق عملیاتی اعلام شده باشد به ازای هر ماه از خئمت ایشان 9 روز کسری تعلق میگیرد.

 42. سلام وقت بخیر .کسی که درحین سربازی ازدواج کنه کسری بهش میدن؟ب کجاباید مراجعه کرد؟؟

  1. سلام بله مدارک ازدواج را به فرمانده پادگان خدمتی ارائه دهید

 43. با سلام من الان سربازم هستم پدرم 7 ماه منطقه جنگی داره و نامه کسری هم رفتم گرفتم ولی چون موقع اعزام بعلت غیبت 6 ماه اضافه در برگ اعزامم خورده بود الان میگن نمی تونم از کسری استفاده کنم در حالی که مقام معظم رهبری غیبت ها را عفو کردند و شامل منم شده است. به نظرتون چکار باید بکنم؟ آیا دستورالعمل وجود داره که بتونم کسری را استفاده کنم؟

  1. سلام نامه توجیه غیبت بنویسید و غیبت دا توجیه کنید در صورت تایید نامه و بخشیدگی غیبت امکان گرفتن کسری را دارید

 44. پدر من ۸۰ ماه ایثارگری در مناطق عملیاتی. حضور داشته و تک پسر هم هستم آیا از خدمت سربازی معاف هستم!

 45. سلام وقت بخیر ببخشید من پدرم سال 68 تا 70 زاهدان بوده در نیروی انتظامی خدمت کرده آیا شامل کسری میشوم؟

  1. سلام وقتتون بخیر در سال ۷۶ تا ۹۶ اگر منطقه جنگی بوده است امکان گرفتن کارت ایثارگری می‌تواند وجود داشته باشد.

   1. سلام و خسته نباشید
    پدر من سال ۶۶ تا ۶۸ خدمت کرده ۱۹ ماه تهران بوده ۴ ماه گیلان غرب بوده آیا شامل کسری میشود لطفاً جواب بدید و یه چیز دیگه من کنکور که دادم داخل کارنامه زده بود ٪۲۵ درصد ایثار گر حالا نمی‌دونم لطفاً راهنمایم کنید

  2. باسلام و عرض ادب
   میبخشید من حدودا ۱۴ ماه کسری دارم. میخواستم بدونم اگر خدمتم رو در مناطقی بگذرونم که مدت زمان خدمت در اونجا ۱۸ یا ۱۹ هست. آیا مدت زمان کسری من از ۱۹ ماه کم میشه؟ چون بعضیا اینطور میگن که از همون ۱۹ ماه کم میشه و بعضی افراد میگن از ۲۴ ماه کم میشه و کسری منطقه رو به نسبت خدمت میدن. خیلی ممنونم از راهنمایی تون.

 46. سلام پدرم ۱۸ماه هوانیروز مسجدسلیمان خدمت کرده آیا برای من امکان کسری گرفتن هست؟!

 47. سلاام وقت بخیر ،من درمنطقه عملیاتی خدمت میکنم ،بعد ده ماه کسری پدری وبسیج دارم الان چن ماه دیگه باید خدمت کنم ؟؟

 48. سلام خدمت شما پدر بنده زمان جنگ سربازی رفته و خدمت کرده ۱۳ ماه کرمانشاه پادگانش بوده و به مرز اعزام میشه البته پشت مرز میخواستم ببینم چقدر کسری برای من لحاظ میشه من الان ۳ ماه از خدمتم گذشته و در نیروی انتظامی خدمت میکنم فراجا و اینکه مدارک ایثار چجوری باید تهیه کنند ایشون ؟

 49. سلام ببخشید میشه درباره طرح شهید علم الهی توضیح بدید و آیا میشه علاوه بر کسری خدمت که از این طرح گرفت ۶ماه بسیج فعال هم گرفت و اینکه برای شرکت در این طرح باید چیکار کنیم تسکر

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاع بیشتر با کارشناس ما تماس بگیرید

 50. سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگر یک پروژه ی کسری ۶ ماهه رو از دانشگاه امام حسین(ع) که ذیل سپاه تعریف میشه گرفته باشم ولی بعد از اعزام و تقسیم سرباز ارتش بشم، آیا اون پروژه ی کسری(که برای سپاه انجام شده)رو ارتش قبول میکنه یا نه؟ به عبارت دیگه اگر برای یک یگاه پروژه ی کسری انجام داده باشم آیا یگان دیگه هم اونو قبول میکنه؟ ممنون

 51. سلام خسته نباشی ۱۱ماه ۲۳روز اعزامی سپاه در منطقه عملیاتی جزیره مجنون خدمت کرده، ۸ماه حضور بعد از قطعنامه خدمت کرده الان ۸ ماه زمان صلح کسر خدمت حساب میشه

  1. باسلام من ازسال75تا77د سیستان و بلوچستان درمرز خدمت کرده ام آیا کسری خدمت شامل حال پسرم که سرباز از میشود باتشکر خم

 52. سلام. من سه روز نهست داشتم از خدمت و شش ماه هم کسری از بسیج گرفتم ایا کسری بسیج من اعمال می شود؟؟؟!!!

   1. سلام و چقت بخیر ، پدر بنده از مهر 1373 تا مهر 1375 تو قصر شیرین سرباز بوده، آیا کسری به بنده تعلق می‌گیرد ؟

    1. سلام این منطقه جزو مناطق عملیاتی نیست و شامل کسری نمشود.

 53. سلام. من سه روز نهست داشتم از خدمت و شش ماه هم کسری از بسیج گرفتم ایا کسری بسیج من اعمال می شود؟؟؟

 54. سلام ببخشید پدر من ۲۴ ماه جبهه رفته و کارت ایثار هم داره امکان کسری هست آیا ؟ اگر بله چه مقدار ؟

  1. سلام
   بله احتمال کسری خدمت وجود دارد اما بستگی به سال خدمت پدر شما دارد

 55. سلام وقت بخیر ببخشید من در منطقه مرزی خدمت میکنم و ۱۷ماه خدمت هستم . ۷ ماه خدمت رو رفتم بعد ۱۹ ماه فرار از خدمت داشتم الان دوباره از فروردین امسال رفتم خدمت و حدودا اواسط بهمن ماه تموم میشم و ۵ ماه از خدمتم مونده میخواستم ازدواج کنم آیا با توجه به غیبتی که داشتم ۲ ماه کسری متاهلی به من تعلق میگیرد؟

  1. سلام .وقت شما بخیر.به نظرنظام وظیفه بستگی دارد اما معمولا ازدواج قبل از تاریخ اعزام ملاک است.

 56. سلام بنده متاهلم و ۹سال سابقه بسیجی فعال دارم، چقد کسری شاملم میشه؟ و الان میخام دفترچه پست کنم، چه‌موقع کارای کسری و تکمیل پرونده رو انجام بدم؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاعات بیشتر در مورد میزان کسری برای موقعیت شما،با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 57. سلام. بنده متاهلم و فرزندی ندارم و بیش از ۹سال سابقه بسیجی فعال دارم ، چقد کسری میتونم بگیرم؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاعات بیشتر در مورد میزان کسری برای موقعیت شما،با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 58. سلام درود بر شما
  پدر بنده از سال67/7/15تاسال68/10/15خدمت توی منطقه عملیاتی بمو که در سرپل ذهاب است خدمت کرده بد الان پشت کارتش زدن مدت خدمت انجام. شده 27ماه خودش میگه که خریدم اون 12ماه رو الان فقط اون 15ماه رو برای من حساب میکنن یا اونیم که خریده و 6/21روزم سابقه جبهه در همان منطقه داره ممنون میشم راهنمایی بکنید

  1. با سلام اگر بین 67 تا 69 خدمت کرده باشند دوره احتیاط محسوب میشود

 59. سلام پدر بنده ازشال68تا69در لشکر 77خراسان تو اندیمشک بوده آیا کسری شاملش میشع

  1. سلام
   بستگی به نوع خدمتی دارد که بین این سال ها داشتند

 60. من از سال 95 کارگاه دارم و 5 نفر کارگر دارم که بیمه تامین اجتماعی هم هستن آیا میتونم کسری کارآفرینی بگیرم ؟

 61. سلام وقت بخیر پدر من “5 درصد جانبازی” “1 ماه و 20 روز جبهه” “24 ماه و 6 روز هم خدمت سربازی در منطقه عملیاتی سال 70 تا 72” دارد آیا می توانم معافیت بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به مواردی که بیان کردید،کسری خدمت با توجه به قوانین جدید برای شما لحاظ خواهد شد

 62. سلام من همسرم اگر الان عقدنامه رو ببرد کلا دو ماه مانده خدمت را تمام کمد آیاکسدی متاهلی شامل مبشه یا خیر؟؟ و دیگع ترخیص می‌شود؟؟ و اینکه چقدر طول میکشه که کارای ترخیص انجام بشه و برگه کسدی بیاد و ترخیص بشه بعد از بردن عقدنامه

  1. سلام وقتتون بخیر باشه بستگی به نظر نظام وظیفه دارد.اما اگر شرایط را دارا باشند امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 63. سلام من همسرم اگر الان عقدنامه رو ببرد کلا دو ماه مانده خدمت را تمام کمد آیاکسدی متاهلی شامل مبشه یا خیر؟؟ و دیگع ترخیص می‌شود؟؟ و اینکه چقدر طول میکشه که کارای ترخیص انجام بشه و برگه کسدی بیاد و ترخیص بشه بعد از بردن عقدنامه

  1. سلام وقتتون بخیر باشه بستگی به نظر نظام وظیفه دارد.اما اگر شرایط را دارا باشند امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 64. سلام ببخشید همسر من اگر الان عقد بکنیم و برگه عقد را ببرد کلا دو ماه سربازی دارد آیا کسری را دریافت کرده و ترخیص خواهد شد یعنی شامل او می‌شود؟؟؟؟ و اینکه چند وقت طول می‌کشد که جواب ترخیص و کسری بیاد و بزاره تو پرونده و ترخیص بشع؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه بستگی به نظر نظام وظیفه دارد.اما اگر شرایط را دارا باشند امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 65. ۰سلام بنده ۲۱ماه سابقه خدمت سربازی در ل۲۸کردستان سال ۶۲الی۶۴را دارم به فرزندم چند ماه کسری خدمت میخوره ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   بابت احتساب کسری خدمت قوانین جدید لحاظ خواهد شد

 66. سلام
  فاصله بین شهر محل سکونت و خدمت من 45 کیلومتره الان حدود پانزده ماه خدمت کردم میخواستم ببینم اگه برم یه شهر دورتر خدمت کنم کسری غیر بومی رو میتونم بگیرم؟

   1. ببخشید جسارتا این کسری غیربومی در قالب مرخصی در طول خدمت داده میشه یا از مدت خدمت کم میشه؟ منظورم اینه که یک سرباز غیربومی بعد از 21 ماه (با فرض مدت خدمت 24 ماهه) میتونه تسویه انجام بده؟

    با سپاس فراوان

 67. سلام ببخشید پدر من ۲۴ ماه خدمت جبهه داره ۵ ماه هم بسیجی داره بعد پدر من فوت کرده بعد دادش بزرگتر دارم خدمت رفته وزن و بچه داره میخواستم بدونم معاف میشم یا نه

  1. سلام برای کفالت مادر نمی توانید اقدام کنید چون برارد بالای 18 دارید اگر پدر منطقه عملیاتی بودند میتوانید کسری در خدمت بگیرید نه معافیت

   1. یک نفر متاهل و دارای پنج فرزند چقدر کسر خدمت میخورد و38سال سن دارد

  2. سلام من پدرم سال 70تا72ایلام خدمت کرده کسی شامل من میشه؟

  3. سلام من غیبت دارم اگر اونو درستش کنم 20 درصد جانبازی داره پدرم 7 ماه هم جبهه که البته خیلی بیشتر ولی همین قدرش ثبت شده و میگن اگر به امتیاز 30 برسه میتونم معافیت بگیریم الان 27 دو ماه اموزشی رو هم تموم کردم میخواستم بدونم میتونم معاف شم یا نه و اینکه پدرم سربازیشو رفته بوده و داوطلبی رفته

 68. پسر من گرگانی بوده و سرباز تیپ 230 گرگان می باشد و مدت 15 ماه پادگان جی مامور ورزشی می باشد ولی در این مدت بصورت تمام وقت در آشپزخانه و جاهای دیگر پادگان خدمت کرده است آیا شامل کسری خدمت می باشد

 69. سلام.اینکه به ازای هر ماه کسری ۴.۵ روز از یک ماه کم میکنن داستانش چیه ؟

 70. سلام
  پدرم ۷۰سال سن رو رد کرده
  آیا میتوانم با گرفتن کفالتش از ادامه خدمت معاف بشم؟
  ۳ماه خدمتم مونده
  برای استخدام لازمه که زود کارتم رو بگیرم

 71. سلام من کسری ایثارگری تحویل دادم به مدت 50 روز میگن موقع تسویه چون کسری آوردم اضافه خدمت میزنن چن روز میخاستم ببینم همچین چیزی واقعیت داره؟دستورالعملی راجع به این موضوع هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای تاسیس مطب برای شما مشکلی ایجاد نمیشود ولی حتما با مشاورین ما درباره بررسی جزعیات تماس بگیرید

 72. سلام وقت بخیر
  فاصله سکونت من تا یگان بیشتر از ۵۰ کیلومتر هست و روز برگ هستم و هیج شبی داخل پادکان نیستم
  ایا کسری ۳ ماه غیر بومی شامل من میشه ؟ از کجا باید پیگیری کنم

  1. سلام وقتتون بخیر از طریق سازمان نظام وظیفه اقدام فرمایید.

 73. سلام من تهران سکونت داشتم الان خونمون رفته تبریز میخواستم بدونم کسری راه دور به من تعلق می گیرد

  1. سلام وقت بخیر
   تحت شرایطی امکان پذیر می باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 74. سلام من تهران سکونت داشتم الان خونمون رفته تبریز میخواستم بدونم کسری راه دور به من تعلق می گیرد

  1. سلام وقت بخیر
   تحت شرایطی امکان پذیر می باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 75. سلام من متاهلم و یک فرزند دارم.پدرم جانباز ۲۰ درصده و ۲۴ ماه هم جبهه داره و برادر هم معاف شده ازطریق پدرم.میخواستم بدونم میتونم هم از کسری فرزند داشتن هم از کسری جانبازی پدرم استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید…

  1. سلام خدمت شما، درصورت نداشتن غیبت میتوانید از ۲ماه کسری متاهلی، ۳ماه کسری فرزند و حدود ۵ ماه از باقیمانده ایثارگری و جانبازی پدر استفاده کنید .

   1. سلام من متاهلم چهارسال غیبت دارم پدرم دوسال جبهه بوده لیسانس دارم بسیج فعال دانشجویی و محلات دارم پدرم ۳۳سال خدمت کرده در نیروی انتظامی و دوسالشم منطقه عملیاتی خدمت کرده خودمم تک فرزند هستم و البته فرزند خونده من میتونم معافیت بگیرم ؟

    1. سلام وقتتون بخیر باشه در صورت مشکل پزشکی امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

 76. سلام من متاهلم و یک فرزند دارم.پدرم جانباز ۲۰ درصده و ۲۴ ماه هم جبهه داره و برادر هم معاف شده ازطریق پدرم.میخواستم بدونم میتونم هم از کسری فرزند داشتن هم از کسری جانبازی پدرم استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام خدمت شما، درصورت نداشتن غیبت میتوانید از ۲ماه کسری متاهلی، ۳ماه کسری فرزند و حدود ۵ ماه از باقیمانده ایثارگری و جانبازی پدر استفاده کنید .

 77. باسلام پدرم ۲۴ماه سابقه جبهه زمان جنگ رو دارنداما اقدام به گرفتن کارت ایثارگری نکردن.الان که من برای خدمت سربازی کسری میخام بگیرم رفتم دنبال کارهاش ومدارک تحویل دادم . میگن برای اینکه کارت بهت بدن باید شاهد بیاری که ‌درجبهه خدمت کردی.میشه راهنماییم کنید.ممنون میشم

  1. سلام. در صورت مفقود شدن مدارک مربوط به حضور در منطقه فرد ایثارگر میتواند از همرزمانش به عنوان شاهد حضور استفاده کند.

 78. سلام میخواستم بدونم اونی که پشت دفترچه داره میتونه ازکسری پایگاه استفاده کنه

 79. سلام من به موقع به سربازی رفتم و غیبت نخوردم اما در حین خدمت سربازی 6 روز غیبت(نهست) کردم ایا میتونم از کسری خدمت بسیج و ایثارگری پدرم استفاده کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   ابتدا باید غیبت توجیه شود تا بتوانید از کسری استفاده کنید

 80. سلام وقتتون بخیر من بابام 15 ماه جبهه و10 درصد جانبازی داره و 6ماه گسری بسیج هم دارم در مجموع میشه 8ماه سربازی اگه منطقه دور و بد آب و هوا بیافتم 3ماه کسری دوری وبدی آب وهوا رو میدن؟

  1. سلام. بلی کسری مناطق بد آب و هوا به سایر کسری ها مربوط نیست و برای تمام افراد شاغل به خدمت در این مناطق اعمال میشود

 81. سلام من الان یک سال هست نیرو انتظامی خدمت میکنم کسری خدمت اب و هوا و منطقه عملیاتی چجور محاسبه میشه؟برای هر کدوم جداگانه ۳ ماه کسری هست ایا ۶ ماه کسری تعلق میگیره؟

  1. سلام وقت بخیر
   تمام مواردی که بیان کردید باهم لحاظ خواهد شد

  1. سلام وقت بخیر کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا یا مناطق جنگی فقط بوده و از 2الی 3 ماه در نظر گرفته میشود

   1. سلام، پدر من ٢٤ ماه جبهه داره و ٥٪؜جانبازي دارد جمعش ميشه٢٩
    و من متهل هستم و كسري بسيج هم دارم،اضاف پشت دفترچه اي داشتم ولي بخشيده شده ايا ميشه از کسریها استفاده کرد.الان هم سرباز هستم

  2. اگر داخل شهرستان باشم و کد ملی برای یه شهرستان دیگه کسری خدمت چطور هست،،شهرستان خدمت شهرستان محل سکونتم هست ولی کد ملی برای یه شهرستان دیگه،،

   1. سلام میخواستم بدونم اونی که پشت دفترچه داره میتونه ازکسری پایگاه استفاده کنه

     1. سلام
      ۸ماه و ۱۲ روز کسر خدمت پدرم را دارم در منطقه غیر بومی و بد ابو هوا خدمت میکنم که ۱۸ ماه کل خدمت هستش، امروز که نامه کسر خدمتو بردم میگن به ازا هر ماه کسر خدمت ۱۰ رو کم میشه یعنی ۸۴ روزش کم میشه و کلا کسر خدمتم میشه ۵ ماه و هشت روز ایا این قانونیه؟ و اگر نه چطور پیگیری کنم، نیروی انتظامی هستم

 82. با سلام ببخشید پدر من در سال 67/5/18 تا 69/5/18 در منطقه عملیاتی زرهی زاهدان لشکر 88 زاهدان خدمت کرده 35 درصد کارت جانبازی را گرفته ایا سابقه جبهه به پدرم تعلق میگیره یا نع البته ارتش زمینی بوده

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت سابقه جبهه ایشان باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید

 83. با سلام ببخشید پدر من در سال 67/5/18 تا 69/5/18 در منطقه عملیاتی زرهی زاهدان لشکر 88 زاهدان خدمت میکرده کارت جانبازی 35 درصد را گرفته ولی سابقه جبهه نیست ایا به پدرم سابقه جبهه تعلق میگیره یا نع. البته ارتش زمینی خدمت میکرده مجروح هم شده یه چشم نابینا داره و موجی روحی روانی هم هست

  1. سلام وقت بخیر برای دریافت سابقه جبهه ایشان باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید

   1. سلام درود بر شما
    پدر بنده از سال67/7/15تاسال68/10/15خدمت توی منطقه عملیاتی بمو که در سرپل ذهاب است خدمت کرده بد الان پشت کارتش زدن مدت خدمت انجام. شده 27ماه خودش میگه که خریدم اون 12ماه رو الان فقط اون 15ماه رو برای من حساب میکنن یا اونیم که خریده و 6/21روزم سابقه جبهه در همان منطقه داره ممنون میشم راهنمایی بکنید

    1. با سلام اگر بین 67 تا 69 خدمت کرده باشند دوره احتیاط محسوب میشود

 84. سلام
  بنده محل سکونتم تا پادگان ۵۶ کیلومتر فاصله داره اهل روستا هستم
  ولی پلیس +۱۰ که دفتر چه پست کردم ۳۲ کیلومتر فاصله داره کسری سه ماه راه دور تعلق میگیره به من یا نه؟

   1. سلام من از سال۷۱ تا سال ۷۳ در منطقه ما آباد نیروی ماموریتی بودم می‌خوام بدونم به پسرم کسری تعلق می‌گیره یا نه

    1. سلام این منطقه جزو مناطق عملیاتی نیست و کسری تعلق نمیگیرد.

 85. سلام بنده اهل روستا هستم و فاصله ی محل زندگی تا پادگان ۵۶ کیلومتر است اما پلیس+۱۰ ای که دفترچه پست کردم ۳۲ کیلومتر فاصله دارد ایا کسری سه ماه به من تعلق میگیرد یا نه

  1. با سلام ببخشید پدر من در سال 67/5/18 تا 69/5/18 در منطقه عملیاتی زرهی زاهدان لشکر 88 زاهدان خدمت کرده 35 درصد کارت جانبازی را گرفته ایا سابقه جبهه به پدرم تعلق میگیره یا نع البته ارتش زمینی بوده

   1. سلام وقت بخیر برای دریافت سابقه جبهه ایشان باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید

 86. سلام پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ سرباز نیرو زمینی ارتش ارومیه بوده
  کسری تعلق میگیره چند روز؟؟

 87. سلام اگر 7سال بسیج فعال داشته باشم و برگه ی سبز (دوره ی 45روزه ی بسیج گذراندم) داشته باشم و ارگان خدمتی سپاه باشه مجموعا چقدر کسری میگیرم و چند ماه باید خدمت کنم؟

 88. سلام 2سوال داشتم اول اینکه از کجا میتونم میزان خدمت هر منطقه ببینم دوم اینکه اگر شهری که محل خدمتم میفته منطقه عملیاتی غیر درگیر باشه و با شهر محل سکونتم بیش از 50کیلومتر فاصله داشته باشه میزان خدمتم چند ماه می‌شود؟

  1. برای هر ماه ایثارگری پدر 12 روز کسری خدمت تعلق می گیرد

 89. سلام خسته نباشید
  بنده فرزند همسر شهید هستم (فرزند شهید نیستم)
  آیا امکان دریافت کسری خدمت برای من وجود دارد؟
  با تشکر

  1. سلام . خیر امکان استفاده از سهمیه های ایثارگری تنها برای فرزند ایثارگر یا بردار ایشان وجود دارد.

  2. سلام خسته نباشی ۱۱ماه ۲۳روز اعزامی سپاه در منطقه عملیاتی جزیره مجنون خدمت کرده، ۸ماه حضور بعد از قطعنامه خدمت کرده الان ۸ ماه زمان صلح کسر خدمت حساب میشه

 90. سلام خسته نباشید
  مادر بنده همسر شهید میباشد (بنده فرزند شهید نیستم)
  آیا من میتونم کسری خدمت بگیرم؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر. اگر قیومیت و سرپرستی شما قبل از فوت ایشان رسمی نشده باشد متاسفانه به شما تعلق نخواهد گرفت .

 91. سلام خسته نباشید پدر بنده ۱۸ماه سربازی کرده که از این ۱۸ماه سه ماه اول سربازیش در زمان جنگ بوده یعنی سه ماه اول سربازیش توی سه ماه اخر جنگ بوده بعد کارت ایثار گری هم دارن و در منطقه ی عملیاتی بودن در آذربایجان غربی بعد من سوالم اینه ایا اگه به من کسری بدن فقط بابت این سه ماه میدن یا کلا ۱۸ماه پدرم شامل میشم؟

   1. سلام
    اون مدت که بعد قطع نامه است رو ۸۰٪ رو حساب میکنن و کسری شامل اون مدت هم میشه

 92. سلام . چند سال قبل طرح سرباز کارفرما مطرح بود آیا الان هم چنین طرحی وجود دارد یا نه ؟ یعنی کسانی که کسب وکار دارند باید کسب و کار و کارگران خود را اخراج کنه تا بره خدمت ؟

 93. پدر من از سال 1372تاسال1374در لشکر77مشهد خدمت کرده که تیپ شون اون موقع رفته اهواز کسری تعلق میگیره

  1. درصورت داشتن کارت ایثارگری کسری خدمت به شما تعلق دارد مدت جبهه را یگان خدمتی تایید می کند

  1. بله کار آفرینان بعنوان مشوق کسری خدمت شش ماه دارند و اگر در مناطق محروم کار آفرینی انجام دهید ممکن است بیشتر از شش ماه هم تشویقی کسری خدمت دریافت کنید

 94. سلام بنده اعزامی ۱۴۰۰/۲/۱ هستم.
  و در هوانیروز اصفهان خدمت می کنم.
  با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی داخلی.
  میخاستم ببینم برای اخذ پروژه کسری خدمت دقیقا باید چکار کنم لطفا دقیقا توضیح دهید که چه مراحلی را باید پشت سر بگذارم.
  با تشکر

  1. به دانشگاه امام حسین یا بنیاد نیروی مصلح یا نخبگان رزمه بفرستید ولی درحین سربازی امکان گرفتن پروژه نیست

 95. سلام بنده هم اکنون بسیج دانشجویی دارم و بسیج محل در هردو فعالی دارم. سوالم اینه از هر دو برای کسری میشه استفاده کرد؟

  1. سلام. خیر شما نمیتوانید برای یکسال فعالیت در دو مکان درخواست کسر خدمت داشته باشید.

  2. سلام
   سلام بنده ۶ماه جبهه و۱۰درصد جانبازان
   بعد هم دوسال رفتم خدمت سربازی
   آیا بابت ۲سال خدمت بعد از مجموع
   و۶ ماه حضوری داوطلب دوسال خدمت سربازی هم می‌توانم به ۶ماه جبهه اضافه کنن و برای تک فرزندم کسر خدمت بگیرم

 96. سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم بنده اکنون دانشجو هستم
  هم بسیج فعال دانشجویی دارم و هم ماله فعالیه محل . آیا وقت رفتن به خدمت از هر دو میتونم برای کسری استفاده کنم؟ لطفا جواب من رو بدید

  1. سلام. خیر شما نمیتوانید برای یکسال از دو مکان گواهی فعالیت برای کسر از خدمت دریافت کنید.

 97. سلام ببخشید پدر من 28 ماه در جبهه خدمت کرده 17 ماهش داوطلبانه و بقیش الزامی بوده من چقدر کسری خدمت میگیرم و من یه برادر کوچک تر دارم ایا من میتونم نصفی از کسری رو استفاده بکنم و برادرم نصف دیگرش را

  1. به ازای هر ۱ ماه حضور ، ۱۲ روز کسری معادل ۳۳۶ روز محاسبه میگردد. خیر نمیشود نصف کسری را برادر دیگرتان استفاده کند.

 98. سلام من یک نظامی ّباز نشسته با درجه سرهنگی هستم ۲۴ ماه مناطق جبهه و۵ درصد جانبازی دارم پسرم تک فرزند است وبه اموزش ی زاهدان رفت ومریض شد پس از یک ماه مرخصی امد وب علت ناراحتی مادرش داشتن هیدرو سفال مقزی وکمردرد اینجانب. ب خدمت نرفت راه حلی برای این خانواده در حال از هم پاشیدگی بنمایید ممنونم

 99. سلام خسته نباشید، شنیدم افرادی که در حوزه ها سرباز هستند ، ماهی4.5روز کسری دریافت میکنن. آیا صحت دارد یا خیر….
  یا
  افرادی که بنااست بعد از خدمت همچنان با بسیج همکاری نمایند و فعالیت کنند چطور؟؟؟ کسری داد؟

   1. با سلام ببخشید پدر من در سال 67/5/18 تا 69/5/18 در منطقه عملیاتی زرهی زاهدان لشکر 88 زاهدان خدمت کرده 35 درصد کارت جانبازی را گرفته ایا سابقه جبهه به پدرم تعلق میگیره یا نع البته ارتش زمینی بوده

    1. سلام وقت بخیر برای دریافت سابقه جبهه ایشان باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید

 100. سلام خسته نباشید من پاهام پرانتزی هست هست از این کسر خدمت میشه گرفت ؟یا معافیت؟

  1. سلام. دریافت معافیت پزشکی از هر نوعی( دائم یا معافیت از خدمات رزمی) وابسته به نظر کمسیون های پزشکی نظام وظیفه است. که با توجه به شدت بیماری و تاثیر آن بر زندگی و روال عادی زندگی فرد می‌تواند متفاوت باشد میتوانید برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 101. سلام پدر من ۱۵ درصد جانبازی دارد و یازده ماه سابقه جبهه و یک سال خدمت سربازیش در دزفول تیپ ۹۲ زرهی بوده در سال ۶۸ تا ۶۹ که تو اونسال همش تو مرز خدمت کردن چقدر کسری به من تعلق میگیرد

  1. سلام. در صورت استفاده نکردن از سهمیه ایثارگران برای کسر از خدمت و یا معافیت تا کنون و موجود بودن تمام مدارک ایثارگری و تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران میتوانید برای معافیت اقدام کنید. بابت هر درصد جانبازی و یا هر ماه بین 9 الی 12 روز کسری تعلق می گیرد

   1. سلام من یک بار به مدت ۳ ماه در سال ۹۰ در ارتش و دوکوهه اندیمشک خدمت کردم. یعنی ۲ ماه آموزشی یک ماه پادگان. الان با مدک دکتری و متاهل و بدون فرزند میخام دفترچه پست کنم. قبلش دوتا طرح چند وقت اخیر در صنایع دفاع گذروندم که در آستانه دفاع هستند طرحهام.
    اولین سوالم اینکه: آیا مشکلی برای ثبت کسری طرحهام پیش میاد؟ چون قبلا ارتش بودم و طرحهام را وزارت دفاع گذروندم نگران این موضوعم که مشکلی پیش بیاد.
    سوال دومم. اگر پایگاه هشتم شکاری اصفهان بیفتم و خودم حدود ۱۰۰ کیلومتر محل سکونتم با اصفهان باشه چند ماه خدمت محسوب میشم؟ ۲۱؟ ۲۴؟ ۱۸؟ یا…
    سوال سومم: فرض کنیم من ۱۲ ماه کسری نخبگان را که قچل گرفتم ازشون بگیرم. ۲ ماه متاهلی دارم. ۳ ماه هم خدمت کردم. چقدر میمونه برام؟ آیا بدلیل داشتن کسری خدمت ممکنه بگن شما چون خدمت در منطقه غیربومی نکردید کسری غیربومی نمیگیرید؟

    1. سلام. اگر غیبت سربازی نداشته باشید تمام کسری ها برای شما اعمال خواهد شد تفاوت ارگان ارئه کننده طرح با ارگان محل خدمت مانع از اعمال کسری نمیشود. طبق قانون سربازان محل خدمت سربازان متاهل در شهر محل سکونت همسرشان است بنابراین از این جهت کسری برای غیر بومی به شما تعلق نمیگیرد. امیری های بیان شده توسط شما کسری ضمن خدمت هستند و نیاز به تایید فرماندهی شما در حین خدمت دارند پس از ارایه تمام مدارک فرماندهی درباره اعمال مقدار آنها تصمیم می گیرد.

 102. سلام وقت بخیر
  ببخشید در حال حاضر من دانشجوی سال سوم کارشناسی هستم.پدرم 15 ماه و 27 روز سابقه رزمندگی در منطقه جنگی داره و جانباز 10 درصد بنیاد شهید و جانباز 14 درصد نیروی انتظامی میباشد. با این اوصاف آیا من معافیت یا کسر خدمت شاملم میشود ؟و اگر کسر خدمت، چند ماه ؟ و چه زمانی باید اقدام کنم ؟

  1. سلام بله شامل شما میشود..برای هرماه ۹ الی ۱۲ روز کسری و برای هر درصد جانبازی هم ۹تا ۱۲ روز بسته به منطقه جنگی محل خدمت کسری تعلق میگیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر در موررد زمان و نحوه اقدامات لازم با مشاورین ما در تماس باشید

 103. با سلام من پدرم سال 70در جوانرود تو ارگان نیرو انتظامی خدمت کرده ایا به بنده کسری تعلق میگیره ؟؟؟ ممنون بابت پاسخوگویی

 104. سلام من کارت فعال بسیج دارم
  ولی از طرف بسیج شهرمون به صورت داوطلبی
  برای حفاظت نماز جمعه رفتیم
  من به مدت 2 سال کم و بیش هاجمعه میرفتم اونجا حدودا شاید 40 جلسه رفتم و از طرف بسیج اسممون رو مینوشتن
  ایا این کسری داره؟
  چجوری اقدام کنم؟
  اگه برم با از شورای مسجد جامعه صحبت کنم و ازشون خط بگیرم که اونجا رفتم کسری میدن؟

  1. سلام. کسری بسیج با توجه به مدت حضور مشمول نوع مسئولیت متغیر است.

   1. سلام وقت بخیر
    پدر من در سال ۶۷تا ۶۹در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب و قصر شیرین خدمت کرده ایا کسری شامل من میشه؟پ

    1. سلام
     بستگی به نوع خدمت دارد که برای بررسی با کارشناسان ما تماس بگیرید

 105. سلام وقت بخیر ۲ماه اموزشی و ۲ماه تو یگان بودم ،بخاطر اعتیاد فرار کردم همون فرارو کردم تا الان یعنی ۶ _۷ سالی میشه که تو غیبتم،گفتن اگه برگردی شاید فقط اضافت بخشیده بشه اما همه ی مزایات میسوزه چه کسری باشه چه ایثارگری و غیره.. خواستم ببینم اگه برگردم میشه استفاده کنم یا نه چون پدرم جانبازه و آیا میشه یا بخاطر فرارم دیگه نمیشه؟

   1. سلام پدر من ۲۴ماه در سال69در منطقه مرزی اروند خدمت کرده کارت ایثارگری و این چیزا رو هم نداره ولی منطقه عملیاتی بوده ایا کسری به من تعلق میگیره بخاطر پدرم

 106. سلام
  من دو تا فرزند دارم 6 ماه کسری بهم تعلق میگیره
  میخواستم بدونم که ۲ماه کسری همسرم هم رو بهم میدن یا نه؟

  1. سلام خسته نباشید پدر من سابقه حضور در جبهه رو ۲۴ ماه داره و کارت ایثارگری رو داره
   و خودم دانشجو ومتولد سال ۱۳۷۹ هستم میخاستم بدونم کسری خدمت به سن من میخوره

   1. سلام وقت بخیر بله بابت هر ماه 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد

 107. با سلام
  پدر من از تاریخ از برج 3 سال 69 تا برج 12 سال 70بعد قطعنامه در منطقه سقز کردستان قرارگاه شمالغرب نیروی زمینی ارتش در جاده سقز به بانه خدمت کرده آیا به من کسری سربازی تعلق میگیره؟ از نظام وظیفه شهرمون که سوال کردم گفتن معلوم نیس !! نظر شما چیه؟ لطفا جواب بدین…

  1. سلام خیر فقط به کسانی که در زمان جنگ حضور داشته اند تعلق میگیرد

   1. سلام من یک بار به مدت ۳ ماه در سال ۹۰ در ارتش و دوکوهه اندیمشک خدمت کردم. یعنی ۲ ماه آموزشی یک ماه پادگان. الان با مدک دکتری و متاهل و بدون فرزند میخام دفترچه پست کنم. قبلش دوتا طرح چند وقت اخیر در صنایع دفاع گذروندم که در آستانه دفاع هستند طرحهام.
    اولین سوالم اینکه: آیا مشکلی برای ثبت کسری طرحهام پیش میاد؟ چون قبلا ارتش بودم و طرحهام را وزارت دفاع گذروندم نگران این موضوعم که مشکلی پیش بیاد.
    سوال دومم. اگر پایگاه هشتم شکاری اصفهان بیفتم و خودم حدود ۱۰۰ کیلومتر محل سکونتم با اصفهان باشه چند ماه خدمت محسوب میشم؟ ۲۱؟ ۲۴؟ ۱۸؟ یا…
    سوال سومم: فرض کنیم من ۱۲ ماه کسری نخبگان را که قچل گرفتم ازشون بگیرم. ۲ ماه متاهلی دارم. ۳ ماه هم خدمت کردم. چقدر میمونه برام؟ آیا بدلیل داشتن کسری خدمت ممکنه بگن شما چون خدمت در منطقه غیربومی نکردید کسری غیربومی نمیگیرید؟

    1. سلام. اگر غیبت سربازی نداشته باشید تمام کسری ها برای شما اعمال خواهد شد تفاوت ارگان ارئه کننده طرح با ارگان محل خدمت مانع از اعمال کسری نمیشود. طبق قانون سربازان محل خدمت سربازان متاهل در شهر محل سکونت همسرشان است بنابراین از این جهت کسری برای غیر بومی به شما تعلق نمیگیرد. امیری های بیان شده توسط شما کسری ضمن خدمت هستند و نیاز به تایید فرماندهی شما در حین خدمت دارند پس از ارایه تمام مدارک فرماندهی درباره اعمال مقدار آنها تصمیم می گیرد.

  2. سلام
   من درسال۷۲تا۷۴ در منطقه عملیاتی به عنوان سرباز معلم مشغول انجام وظیفه بودم. آیا فرزندم که در شهریور ۱۴۰۱به خدمت سربازی اعزام میشود مشمول کسری خدمت می‌شود.؟ با تشکر فراوان

 108. سلام دو سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ در ارتش اهواز خدمت کرده و کارت ایثارگری هم داره آیا میتونم کسری بگیرم
  و دو آیا میشه از طریق اختراع کسری گرفت؟؟

  1. سلام بله می توانید کسری بگیرید برای دریافت راهنمایی کامل در رابطه با مراحل و پیگیری دریافت کسری با مشاورین ما در تماس باشید.

 109. سلام خسته نباشید من میخوام آبان امسال یعنی 1400 دفترچه پست کنم با توجه به این که کسری خدمت رزمندگان تا سال 1401 انجام میشه آیا کسری رزمندگان به من تعلق میگیره چه مرحله ای کسری من ثبت میشه بعد از آموزشی یا موقع دفترچه پست کردن؟

 110. سلام‌ ببخشید من الان دو ماهه خدمت سربازیم‌ برادرم شهید شده شش ماه اضافه خدمتی دارم میشه بخشیده بشن

  1. سلام. در صورتی که شهید فرزند پسر نداشته باشد یکی از برادران شهید از خدمت معاف می شوند.

 111. سلام.ببخشید میخوام امریه بنیاد شهید رو بگیرم.امکان استفاده از کسری خدمت مناطق بد آب و هوا هست یا باید 24 خدمت کنم؟ ممنونم

  1. سلام وقت بخیر در صورت استفاده از امریه هیچگونه کسری ای تعلق نمی گیرد

 112. سلام وقت بخیر
  ببحشید من پدرم ۱۴ ماه ‌کسری منطقه داره و برادرم ۶ ماه ازش استفاده کرده ایا من میتونم از باقی موندش استفاده کنم
  ؟

  1. سلام خیر برادرتان همه رااستفاده کرده تقریبا شش ماه معافیت گرفته

   1. سلام.
    من سرباز مرزبانی نیرو انتظامی هستم و در شهر خودم آبادان خدمت میکنم. بایستی ۲۱ ماه خدمت کنم.
    یک ماهی هست به شهر دیگه ای مهاجرت کردیم برای زندگی.
    سوال بنده این هستش که اگر سند مسکن جدیدمون رو به ناجا نشان بدهم ، من را غیر بومی میکنند یا خیر؟
    بنده ۸ماه از خدمتم گذشته.

 113. سلام من در سربازی تشنج کردم و ب مشکل خوردم و دانشگاه شیمی کاربردی خواندم میخاهم بدانم ایا کسری شامل من میشود؟”

  1. سلام شما میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام نمایید

   1. سلام خسته نباشید.ببخشید پدر من ۲۴ ماه توی جبهه بوده و منم کارت بسیج فعال دارم که اینم ۶ ماه کسری داره
    سوالم اینه که با توجه به اینکه تعداد کسری هام از طول کل سربازی بیشتر میشه، من میتونم معافیت بگیرم؟

     1. سلام
      ۲۴ ماه سابقه جبهه و ۶ ماه کسری بسیج فعال، کلا معاف میشن؟؟؟

     2. سلام. خیر سابقه مربوط به جبهه و بسیج قابلیت تجمیع ندارند برای هر مدرک بن طور جداگانه برای شما کسر از خدمت محاسبه میشود.

   2. سلام خسته نباشید پدر من سابقه حضور در جبهه رو ۲۴ ماه داره و کارت ایثارگری رو داره
    و خودم دانشجو ومتولد سال ۱۳۷۹ هستم میخاستم بدونم کسری خدمت به سن من میخوره

    1. سلام وقت بخیر بله بابت هر ماه 12 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد

  2. سلام پدر من ۲۰ ماه تو منطقه عملیاتی آبادان بوده اما بعد قطع نامه به خدمت رفته و در منطقه عملیاتی حضور داشته سال ۶۷ تا ۶۹ آیا کسری شامل بنه میشود که اقدام کنم؟
   باتشکر

   1. سلام. بله در صورتی که بتوانید مدارک و مستندات حضور در جبهه یا مناطق عملیاتی را جمع آوری کنید میتوانید از کسر از خدمت استفاده کنید.

 114. سلام . بنده ۱۰ ماه کسری پروژه نظامی دارم و ۶ ماه بسیج و ۲ ماه کسری ایسارگری جبهه پدر ایا میتوانم با هم استفده کنم ؟؟

  1. سلام کسری ها رو میتونین با هم استفاده نمایید

   1. سلام خسته نباشید پدر من در سال ۶۹تا۷۱در قصرشیرین سرپل ذهاب سومار پاتوق خدمت میگرده آیا کسری بهم تعلق میگرند

    1. سلام به ازای هر ماه از خدمت ایشان ۹ روز کسری دریافت خواهید کرد

 115. سلام. من ۱۰ ماه کسری پروژه نظامی دارم و ۶ ماه کسری بسیج دارم و ایسارگری پدرم ۲ ماه میتوانم از همشون با هم استفاده کنم ؟؟

  1. سلام کسری ها رو میتونین با هم استفاده نمایید

   1. سلام مادرم ۸سال فعالیت بسیج داره از فرمانده پایگاه گرفنه تا عضوفهال بسیج وحلقه صالحین میتونم از امنیاز مادرم برای کسری خدمت استفاده نمایم

 116. سلام،
  اگر کسری خدمت بسیج داشته باشیم و همین طور پروژه کسری خدمت مثلا از هسا هر دو از خدمت سربازی کم میشود و به طور کلی کسری دو ارگان مختلف قطعا لحاظ میشود ؟ باتشکر

  1. سلام پس از دریافت پروژه کسر خدمت سربازی، میتوانید تحت شرایط خاصی تاریخ اعزام خود را عقب بیندازید. بله شما از اگر کارت فعال بسیج رشته باشید کسری دیگری شامل شما میشود.

   1. سلان سلام خسته نباشید خدمت شما ببخشید متاهلی در حین خدمت چن. ماه کسری داره من نیرو زمینی سپاه بودم که ازدواج کردم بعدش به خاط. اینکه بیام نزدیک انتقالی گرفتم سپاه فجر کبیام ناحیه شهر خودمون داخل پادگان نیرو زمینی که بودم میگفتن متاهلی در حین خدمت 3 ماه کسری داره ولی داخل سپاه فجر میگن نمیدونیم ولی دو ماه بیشتر نیست

    1. کسری خدمت متاهلین در صورت صلاح دید نظام وظیفه اعلام میشود

  2. سلام.
   من سرباز مرزبانی نیرو انتظامی هستم و در شهر خودم آبادان خدمت میکنم. بایستی ۲۱ ماه خدمت کنم.
   یک ماهی هست به شهر دیگه ای مهاجرت کردیم برای زندگی.
   سوال بنده این هستش که اگر سند مسکن جدیدمون رو به ناجا نشان بدهم ، من را غیر بومی میکنند یا خیر؟
   بنده ۸ماه از خدمتم گذشته.

 117. سلام.من سوالی داشتم راجب معافیت خدمت.من برادرم بخاطر یه مشکلی ک براش پیش اومده بود درحال حاضر ساچمه تفنگ تو سرشه و حالش خوبه.بعد میخواستم بدونم برادرم میتونه به راحتی معافیت پزشکی بگیره درسته؟
  سوال بعدی راجب معافیت خودمه.درحال حاضر دانشجوام ولی خواستم بدونم بخوام برم خدمت درصورتی که برادر بزرگترم معافیت پزشکی بگیره من میتونم معافیت کفالت بگیرم.چون پدرم ۶۵ سالشه و چند ماه پیش سکته کرده بود.با این شرایط میتونم معاف از خدمت بشم یا ن

  1. سلام درمورد برادرتان با تایید نظر شورای پزشکی معافیت می‌گیرند و درمورد شما سن پدر باید بالای هفتاد وپنج سال باشدوبرادر بزرگتر نداشته باشید وپدر از کارافتاده باشد.

 118. سلام.من کسری فرزند دارم و کسری بسیج امکانش هست از هردو استفاده کنم. خیلی مهمه لطفا جواب بدید

 119. سلام خیلی مهمه برام لطقا جواب بدید
  من از ۹۴ تا الان بسیج فعال دارم
  برگه سبز هم گرفتم
  تقریبا ۲ سال هم عضو علم الهدا بودم
  کسری اینها جدا حساب میشه ؟
  حداکثر چقدر من میتونم کسری بگیرم ؟

   1. سلام من متولد۸۱هستم نیم دوم مهر
    ماه میتونم بعد از امتحان دی ماه به خدمت برم اضافه نمی خورم

 120. سلام من ۱۲ ماه در مرز شلمچه خدمت کردم از طرفی غیر بومی هم بودم میشه راهنمایی کنین چقدر کسری بهم میخوره؟اصلا ماهیانه چند روز است؟؟ایا هم مناطق عملیاتی و هم غیر بومی حساب میشه؟

  1. سلام من متولد 62هستم 6تا بچه دارم خدمت من تقریبا چند ماه لطفا جواب بده بنده از بلوچستان مزاحم شما میشم

   1. سلام 18ماه به خاطر کسری خدمت فرزند داری
    2ماه هم اگ قبول کنن به خاطر متاهلی
    اگه بسیج هم داشته باشی کلا معاف میشی واگر نداری ۳ ماه بیشتر سربازی نداری

   2. با سلام ببخشید پدر من در سال 67/5/18 تا 69/5/18 در منطقه عملیاتی زرهی زاهدان لشکر 88 زاهدان خدمت کرده 35 درصد کارت جانبازی را گرفته ایا سابقه جبهه به پدرم تعلق میگیره یا نع البته ارتش زمینی بوده

    1. سلام وقت بخیر برای دریافت سابقه جبهه ایشان باید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید

   3. سلام من متاهلم و یک فرزند دارم.پدرم جانباز ۲۰ درصده و ۲۴ ماه هم جبهه داره و برادر هم معاف شده ازطریق پدرم.میخواستم بدونم میتونم هم از کسری فرزند داشتن هم از کسری جانبازی پدرم استفاده کنم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید…

    1. سلام خدمت شما، درصورت نداشتن غیبت میتوانید از ۲ماه کسری متاهلی، ۳ماه کسری فرزند و حدود ۵ ماه از باقیمانده ایثارگری و جانبازی پدر استفاده کنید .

 121. سلام من ۱۲ ماه در مرز شلمچه خدمت کردم سپس انتقالی گرفتم میشه بفرمایین چقد بهم کسری میخوره و چجوره محاسبه میشه؟از طرفی غیر بومی هم بودم.اعزامی برج ۱۲ سال ۹۸ هستم

 122. سلام وقتتون بخیر.. من توی منطقه بد اب و هوا خدمت میکنم ک خدمتش ۱۸ ماه هست.. پدر من جمعا ۷۵ ماه منطقه جبهه دارد که دو فرزند رو معاف کرده و من فرزند اخر میباشم.. خواستم بدونم میتونم از ۱۵ ماه باقیمانده جبهه به عنوان کسری استفاده کنم؟؟ در ضمن من ۳ ماه اضافه دفترچه ای دارم.. ممنون میشم جواب بدید اگه میشه راهش چیه؟ باتشکر

  1. سلام. 3 ماه دفترچه شما باید توجیه شود. در صورت توجیه بله

   1. اگر فرمانده کل ناجا استانم کل غیبت را ببخشه بازم امکان استفاده از کسری وجود دارد؟؟

 123. سلام من سال ۹۷ کارشناسی ارشد خوندم تا سال ۹۹ میخواستم بدونم واسهدبسیج تو این سال ها باید چند ساعت فعالیت داشته باشم تا یک ماه کسری بگیرم

  1. با سلام داشتن حداقل یک الی دوسال فعالیت به کسری کمک میکند .

 124. سلام وقتبخیر.من ۵ ماه کسری رزمندگی دارم.و۴ماه کسری بسیجی.رفتم اعمالشون کنم گفتن قانون اومده ک یکی رو بیشترنمیشه ثبت کرد.ایا چنین قانونی هست؟

  1. سلام بله باتوجه به قوانین به روز بررسی میشود

  2. سلام من ۱۲ ماه در مرز شلمچه خدمت کردم از طرفی غیر بومی هم بودم میشه راهنمایی کنین چقدر کسری بهم میخوره؟اصلا ماهیانه چند روز است؟؟ایا هم مناطق عملیاتی و هم غیر بومی حساب میشه؟

 125. سلام من هم کسری بسیج دارم هم کسری جبهه پدر آیا میتونم از دوتاش استفاده کنم؟

   1. سلام.پس چرا ب من گفتن ک فقط یککسری رو میشه اعمال کردارتش دزفولم

  1. سلام من یک نظامی ّباز نشسته با درجه سرهنگی هستم ۲۴ ماه مناطق جبهه و۵ درصد جانبازی دارم پسرم تک فرزند است وبه اموزش ی زاهدان رفت ومریض شد پس از یک ماه مرخصی امد وب علت ناراحتی مادرش داشتن هیدرو سفال مقزی وکمردرد اینجانب. ب خدمت نرفت راه حلی برای این خانواده در حال از هم پاشیدگی بنمایید ممنونم ن

   1. سلام اینجاب مدت ۲۵ خدمت سربازی درجبهه دارم فرزند اولم مدت ۱۰ ماه کسری استفاده کرده ایا برای فرزند دوم کسری تعلق میگرد

  2. سلام من ۲۱ ماه خدمت سربازیم را در سالهای۶۲ الی۶۴ درلشگر ۲۸ کردستان بودم کسری خدمت برای فرزندم چند ماه میشه ممنون

   1. سلام وقت بخیر
    بابت احتساب کسری خدمت قوانین جدید لحاظ خواهد شد

 126. سلام من الان سربازم و الان سه ماه غیبت دفترچه دارم ایا میتونم از کسری بسیج فعال استفاده کنم؟من تکمیلی بسیج هم دارم

  و اینکه من در شهرستان بجستان واقع در استان خراسان رضوی خدمت میکنم ایا زمان خدمت بنده ۱۸ماه ثبت شده یا همون ۲۴ماه هست

  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   منطقه غیر بومی 2 ماه کسری شامل میشود.داشتن غیبت مانع از گرفتن کسری بسیج خواهد شد مگر با تایید ارگانهای سپاه

  2. سلام اینجاب مدت ۲۵ خدمت سربازی درجبهه دارم فرزند اولم مدت ۱۰ ماه کسری استفاده کرده ایا برای فرزند دوم کسری تعلق میگرد

  3. سلام اینجاب مدت ۲۵ خدمت سربازی درجبهه دارم فرزند اولم مدت ۱۰ ماه کسری استفاده کرده ایا برای فرزند دوم کسری تعلق میگرد#

 127. سلام
  بنده دانشجویی دکتری هستم. به عبارتی حین خدمت در دانشگاه پذیرفته شدم و ایست خدمتی زدم گ و با احتساب ۶ ماه کسری بسیج فقط ۲ و ۱۸ روز از خدمت بنده باقی مانده
  کسری دیگه ای به بنده تعلق نمیگیره
  آیا راه کار دیگری هست برای بنده؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق تر موضوع خود با مشاوران تماس بگیرید

   1. سلام
    ببخشید فقط اینکه فارغ التحصیل ارشد باشی برای گرفتن پروژه کسری کافیه با باید بری بنیاد نخبگان مدارک ثبت نام رو بدی اگ نخبه قبولت کردن بعد از خدماتش استفاده کنی؟؟چون برادر من ارشد داره رفته نخبگان ثبت نام کنه مقاله زورنال وغیره داشته ولی گفتن معدل کارشناسیت کمه نخبه محسوب نمیشه از خدماتشن نمیتونی استفاده کنی

   2. سلام
    ببخشید فقط اینکه فارغ التحصیل ارشد باشی برای گرفتن پروژه کسری کافیه با باید بری بنیاد نخبگان مدارک ثبت نام رو بدی اگ نخبه قبولت کردن بعد از خدماتش استفاده کنی؟؟چون برادر من ارشد داره رفته نخبگان ثبت نام کنه مقاله زورنال وغیره داشته ولی گفتن معدل کارشناسیت کمه نخبه محسوب نمیشه از خدماتشن نمیتونی استفاده کنی

  2. ۰سلام بنده ۲۱ماه سابقه خدمت سربازی در ل۲۸کردستان سال ۶۲الی۶۴را دارم به فرزندم چند ماه کسری خدمت میخوره ممنون

   1. سلام وقت بخیر
    بابت احتساب کسری خدمت قوانین جدید لحاظ خواهد شد

 128. با وجود کرونا من که ساکن تهران هستم و در تبریز سابقه دارم یعنی عملا کاری نمی شود کرد
  مگر دستور بررسی غیر حضوری دهند

   1. سلام اینجاب مدت ۲۵ خدمت سربازی درجبهه دارم فرزند اولم مدت ۱۰ ماه کسری استفاده کرده ایا برای فرزند دوم کسری تعلق میگرد

 129. سلام شب تون بخیر ببخشید سوالی داشتم میخواستم بپرسم اینکه سردار کمالی فرمودند بابت کسر خدمت که تا سال ۱۴۰۱قانونش هستش ولی به بعد دیگه شایداحتمال داره قانونش نباشه وتعلق نمیره متوقف بشه یعنی چی دقیقا منظوره سردار وی هستش ممنون میشم راهنمایی کنید درضمن خبر ش تو سایت هستش خبرش برای برج ۴تیرماه هستش ممنونم منتظر پاسخ شما هستم؟؟

  1. سلام
   از تاریخ اعلام شده امکان لغو قانون مربوطه وجود دارد.

   1. سلام خدمت شما
    خاستم بدونم کسری خدمت پدر در مناطق عملیاتی بعد قطعنامه چجوریه ممنون میشم جواب بدین

    1. سلام
     به ازای هر ماه خدمت پدر شما در مناطق عملیاتی 12 روز میتوانید کسری خدمت دریافت کنید.

     1. سلام من پدرم ۲۴ماه چهاروم شکاری دزفول خدمت کرده ایا بهم کسری منطقه عملیات میدن لطفا زود جواب برین

     2. سلام اگر در سال های 59 تا 68 بوده می تونید اقدام کنید

 130. سلام راجع به پروژه های کسرویا جایگزین خدمت حسابداری ن.م ((چگونگی و کم وکیف این پروژه ها را میخواستم بدانم؟؟؟))

   1. سلام بنده پدرم 24ماه سابقه ایثار گری داره برادر بزرگم 8 ماه کسری گرفته میخواستم ببینم منم میتونم کسری بگیرم یا نه؟

    1. با سلام اگر کامل استفاده کرده باشند خیر .اگر چیزی باقی مانده باشد بله میتونید .

     1. سلام پدرم ۱۹ماه درمنطقه عملیاتی جنوب خدمت کرده ازسال۶۸تا۷۰ آیا کسری به من تعلق میگیره

     2. سلام
      50% احتمال دارد چون بعداز قطعنامه بوده

    2. منم فرزند دومم را به خدمت فرستادم تا بر اساس قوانین خودشان بتونه ولی حالا نامردان روزگار زدن زیرش میگن نه قبلا گفته بودن که الباقی کسری را فرزند دوم میتواند استفاده کند ولی الان میگن نه آدم پس فطرت داره زیاد میشه اون موقعی که جونمون کف دستمون گذاشتیم و فرزندان اینها بویی از جنگ نبردن همه کاره مملکت شدن و ما فقط تماشاگر خرابی های اینها هستیم

     1. سلام برای مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید.

   2. سلام پدر من ۲۴ماه سابقه حضور در جبهه رو داره و کارت ایثارگری ارتش رو داره ولی نظام وظیفه گفت باید نامه از کارگزینی بگیری و ببری یگانی که پدرت خدمت کرده سوالم اینه که ایا باوجود کارت ایثارگری که نشون دهنده سابقه جبهه پدرم رو نشون میده بازم بایدبریم یگانی که خدمت کرده؟

    1. با سلام اگر کارت ایثار ملی می باشد خیر ولی در غیر این صورت باید مراجعه کنید

     1. سلام من پدرم ۲۸ماه خدمت در جبهه دارد و ۱۰ درصد جانبازی میخواستم قبل ازپست کردن سربازی
      مطمعن شم که ۴۵۶ روز از سربازیم کم میشه باید کجا برم

     2. در صورتی که مجموع سابقه خدمت و درصد جانبازی باهمدیگه 30 شود امکان معافیت وجود دارد و در غیر این صورت به ازای هر ماه 12 روز کسری تعلق میگیرد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/31

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید