شرایط کسری خدمت سربازان متاهل

کسری خدمت سربازی

از شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل چه می دانید؟

کسری خدمت سربازان متاهل یکی از مواردی است که بسیاری از متاهلان را برای رفتن به خدمت سربازی و دوره ی خدمت سربازی کمتری امیدوار میکند. اما درباره این قانون تبصره ها و شرایط بسیاری وجود دارد که مشمولان باید با آگاهی از آن ها اقدامات بعدی را انجام دهند. همانطور که می دانید افراد مذکر بعد از رسیدن به سن مشمولیت که همان 18 سالگی است، به دنبال راه هایی برای نرفتن به خدمت سربازی و یا اخذ معافیت خدمت و یا حتی راه هایی برای کم تر کردن طول این دوره هستند. اما لازمه ی بهره مندی از هر یک از این موارد آگاهی کامل از قوانین سازمان وظیفه عمومی است. یکی از سوالات متداولی که برای مشمولین خدمت سربازیمطرح است این است که آیا متاهل بودن کسری خدمت سربازی دارد؟ و اگر چنین کسری خدمتی وجود دارد، چه مدت است؟

شرایط خدمت سربازان متاهل چه قوانینی دارد؟

شرایط کسری خدمت مشمولین متاهلمی تواند به مشمولین کمک کند تا از این کسری خدمت بهره مند شوند. در این مقاله مشمولین مشتاق دانستن این مسئله هستند که کسری خدمت به ویژه کسری خدمت سرباز متاهلچگونه است؟ چه کسانی می توانند از کسری خدمت استفاده کنند ؟ آیا کسری های خدمت جواز قانونی دارند؟ شرایط کسری خدمت مشمولین متاهلچیست؟ چه مشمولینی از شرایط کسری خدمت سرباز متاهل بهره مند می شوند؟ این سوالات در ذهن شما نیز تا به حال مرور شده است. برای آشنایی با انواع کسری های خدمت باید قبل از هر چیز آن ها را بشناسید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط کسری خدمت سربازان متاهل با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط خدمت متاهلین سرباز :

 • نزدیک بودن به محل زندگی همسر: متاهلین می توانند در شهر محل سکونت همسر خود دوران خدمت را بگذرانند.
 • بهره مندی از مرخصی بیشتر: مرخصی های افراد متاهل به نسبت سایر مشمولین بیشتر در نظر گرفته می شود . مدت مرخصی این افراد 30 روزه خواهد بود.
 • کسری خدمت به ازای فرزندان: مشمولین دارای فرزند می توانند از این موقعیت بهره مند شده و کسری خدمت بگیرند.

شرایط کسری های خدمت مشمولین متاهل:

 • در گروه اول مدت کسری های خدمت نظام وظیفه متاهلین که دارای فرزند هستند به این صورت است که این افراد می توانند به ازای هر فرزند از سه ماه کسری خدمت بهره مند شوند. همچنین مشمولین باید دقت داشته باشند که غیبت این افراد هیچ تاثیری در میزان کسری خدمتشان نخواهد داشت و یعنی این مشمولین با داشتن غیبت نیز می توانند از این مدتی که برای کسر خدمت سربازان نظام وظیفه متاهل در نظر گرفته اند بهره مند شوند.

سربازان متاهل

شرایط کسری های خدمت متاهلین بی فرزند

 • مدت کسری خدمت متاهلین که فرزند ندارند باید بگوییم که به این افراد هیچ گونه کسری خدمتی تعلق نخواهد گرفت. مگر آنکه قانونی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی برای آن ها صادر شود.

شرایط کسری های خدمت متاهلین فرزنددار

باید توجه داشته باشید که این پیشنهاد به این صورت بوده است که کسری خدمت سربازان بدون فرزند به مدت 3 ماه می باشد. ولی متاسفانه تا به امروز هیچ اعلام نظری درمورد آن صورت نگرفته است. یعنی کسری خدمت سربازان بی فرزنددر سال های اخیر مانند دیگر سربازان مشمول بوده و دچار هیچ تغییری نشده است. البته لازم به ذکر است که بدانید سازمان نظام وظیفه ی عمومی کسر خدمت متاهلین بدون فرزند را اینگونه قرار داده است که افراد متاهل بتوانند از مرخصی های بیشتری نسبت به سایر مشمولین استفاده کرده تا خدایی ناکرده خلل و ناراحتی در زندگی مشترکشان ایجاد نشود.

 • مدت کسر خدمت سربازان فرزند دار و متاهل به این صورت است که این افراد چه فرزند داشته باشند چه نه باید در طول هفته برای سه روز پس از ساعت کاری به مرخصی بروند.
 • مشمولین عزیز می توانند برای مشاوره کسری خدمت و سایر مشاوره های نظام وظیفه مانند مشاوره معافیت تحصیلی، مدارک معافیت خدمت و هم چنین قوانین معافیت تجصیلی با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند.

مزایای سربازان متاهل برای خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟

شرایط خدمت سربازی مشمولینمتاهل نسبت به مشمولین مجرد تفاوت های زیادی دارد . با توجه به آخرین قوانینسازمان نظام وظیفه عمومی، امتیازاتی برای مشولان متاهل در نظر گرفته شده است که شرایط خدمت آنها را آسان تر می کند. برخی از این امتیازات عبارتند از:

 • خدمت در نزدیکی محل زندگی
 • افزایش تعداد روز های مرخصی
 • افزایش حقوق
 • کسری خدمت
 • و … شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل

برای اطلاع از جزئیات کامل شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

کسری های خدمت

محل خدمت سربازان متاهل/ آموزشی سربازان متاهل به چه شکل است؟

محل آموزشی سرباز متاهل و نحوه ی تعیین آن از مهم ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه است. بدیهی است سربازی که دارای فرزند و همسر باشد علاوه بر وظیفه ای که به عنوان سرباز وظیفه برعهده دارد وظایف مهمی نیز در چارچوب خانواده به عنوان پدر و همسر بر عهده دارد. سازمان وظیفه در تلاش است که به سبب سرباز بودن پدر خانواده، آسیبی به خانواده و زندگی شخصی مشمولان وارد نشود. لذا این امکان را فراهم کرده است که دوره ی سربازی مشمول در محل زندگی همسر فرد متاهل باشد. البته ممکن است که محل آموزشی سرباز متاهل دور از محل سکونتش و در هر منطقه و شهری باشد البته این دوره؛ دوره ای نسبتا کوتاه و تنها دوماه است، در چنین شرایطی بعد و از گذراندن دوره آموزشی سرباز متاهل لزوما باید به شهر محل سکونت همسرش منتقل شود و بقیه خدمت خود را در آنجا بگذراند.

یکی از مهم ترین تفاوت های شرایط خدمتمشمولان متاهل با مشمولان مجرد ، گذراندن دوران خدمت آنها در نزدیکی محل سکونت آن ها است. البته این محل سکونت، به دو شکل تعیین می شود: شرایط خدمت سربازی سربازان متاهل

 1. محل سکونت خود مشمول
 2. محل سکونت همسر مشمولشرایط خدمت سربازی سربازان متاهل

البته باید توجه داشت که معمولا امکان بهره مندی همزمان سربازان متاهل از همه امتیازات وجود ندارد. برای مثال ، مشمولین متاهلی که دارای تجربه و تخصص خاصی می باشند، درصورت بکارگیری در محل زندگی همسر، ممکن است امکان به کارگیری تخصصی وی میسر نشود. برای کسب راهنمایی های بیشتر در این زمینه مشاورین متخصص مرکز آویژه دانش پاسخ گوی شما خواهند بود.

کسری خدمت سربازان متاهل

به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد و برای پاسخ به این پرسش ها و سوالات متداول دیگر، در ادامه به بررسی شرایط و مقررات و همچنین مراحل لازم برای اخذ کسری خدمت سربازیمی پردازیم. به طور کلی سازمان وظیفه عمومی کشور، به دنبال راه هایی است که خدمت وظیفه ی سربازی را برای اقشار آسیب پذیر جامعه به امری راحت تر بدل کند. بدیهی است که انجام خدمت سربازی برای فردی که به تازگی ازدواج کرده است و یا دارای فرزند است، کار سختی است. چرا که این افراد مسئولیت سرپرستی و تامین معاش دیگر اعضای خانواده را برعهده دارند. به همین دلیل تمهیداتی برای جلوگیری از آسیب دیدن این افراد اندیشیده شده است. که کسری خدمت سربازان متاهل یکی از همین موارد میباشد.

خدمت سربازی

شرایط کسری خدمت سربازان متاهل

شرایط کسری خدمت مشمولین متاهل از پرسش های متداول و پر تکراری است ذهن بسیاری از مشمولان خدمت سربازی را درگیر میکند. افرادی که متاهل میباشند و مسئولیت یک زندگی را به وش می کشند، امید زیادی به این کسری خدمت دارند. اما سازمان وظیفه ی عمومی مواردی را تحت عنوان شرایط کسری خدمت سربازان متاهل بیان میکند. که بر اساس آن تنها افراد متاهلی که دارای فرزند باشند میتوانند برای اخذ کسری خدمت اقدام کنند. اما برای متاهلان بدون فرزند نیز، امکان انجام خدمت سربازی در شهر محل سکونت همسر فراهم است. همچنین تخفیف دیگری که برای این افراد در نظر گرفته شده است؛ مدت زمان مرخصی میباشد که تا 30 روز در سال میرسد. موضوعی که درباره ی شرایط کسری خدمت سربازان متاهل مطرح است، این است که مشمولان متاهل حتی در صورت داشتن غیبت میتوانند از این کسری استفاده کنند.

با توجه به مطالب گفته شده ، افراد فاقد فرزند نمیتوانند کسری خدمت دریافت کنند . اما افرا دارای فرزند، به ازای هر کدام از فرزندان سه ماه از خدمتشان کم خواهد شد . بنابراین شرایط کسری خدمت سربازان متاهل موضوع پیچیده ای نمیباشد. و لازمه ی آن تنها ازدواج کردن نیست بلکه داشتن فرزند است.

مرخصی تشویقی سربازان متاهل

سربازان نظام وظیفه در دوره ی خدمت ضرورت می توانند از مدت مشخصی مرخصی سربازی استفاده کنن. این میزان را سازمان نظام وظیفه تعیین می کند. این قانون برای مشمولین متاهل و مجرد متفاوت خواهد بود . زیرا همانطور که در بالا توضیح دادیم اولویت اصلی با مشمولین متاهل می باشد. وضعیت مرخصی ها برای افراد مجرد و متاهل به صورت زیر می باشد.

 • میزان مرخصی مشمولین مجرد: مرخصی افراد مجرد طبق قانون نظام وظیفه 22 است.
 • میزان مرخصی مشمولین متاهل: این مرخصی ها تا 30 روز افزایش خواهند یافت.

مشمولین برای آشنایی با قوانین و استفاده از سایر تسهیلات خدمت سربازی متاهلین می توانند با مشاورین متخصص ما مشورت کنند. مرکز مشاوره آویژه برترین و بزرگترین مرکز مشاوره نظام وظیفه در کشور است. که با تسلط بر جدیدترین و مهم ترین قوانین نظام وظیفه مشمولین را راهنمایی می کند.

مرخصی تشویقی سربازان متاهل

تاثیر ازدواج در سربازی متاهلین

ازدواج برای مشمولان خدمت سربازی امتیاز محسوب می شود. شرایط خدمت سربازی افراد متاهل به واسطه ی وظایف و مسئولیت های سنگینی که به دوش دارند آسانتر است. حتی افرادی که در زمان سربازی ازدواج میکنند، میتوانند از این شرایط استفاده کنند. برای این افراد مرخصی تشویقی نیز در نظر گرفته شده است. این امکانات و شرایط نمایانگر این موضوع است که خدمت سربازی سدی برای ازدواج مشمولان نمیباشد بلکه در برخی موارد میتواند به مشمولان متاهل کمک کند. امریه سربازی یکی ازراه هایی است که سازمان وظیفه پیش روی مشمولان قرار داده تا بتوانند دوره ی سربازی خود را در ادارات و همانند کارمندان آن اداره طی کنند. در پایان نیز این دوره دوساله به عنوان سابقه برای سرباز در نظر گرفته میشود.

یکی از شرایط لازم برای دریافت امریه سربازی تاهل متقاضیان است، به این ترتیب متاهلان برای کسب امریه در اولویت هستند و شانس بیشتری دارند. اطلاع و کسب آگاهی از این شرایط خدمت سربازی افراد متاهل قبل از هر گونه اقدامی برای اعزام الزامی است.

قانون کسر خدمت مشمولین متاهل

قانون کسر خدمت مشمولین متاهل که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم به مشمولین کمک می کند تا بتوانند راجت تر از این قانون های کسری خدمت متاهل استفاده کرده و سریع تر به نتیجه برسند.

 • اولین و مهم ترین قانون کسری خدمت متاهلین این است که این مشمولین می توانند در شهر مجل سکونت همسرشان مشغول به خدمت شوند.
 • هم چنین از دیگر قانون کسر خدمت این سربازان متاهلاین است که زمان مزخصی این افراد که در سال های گذشته 22 روز بود به 30 روز تغییر کرده است. این نیز از مزیت های کسر خدمت برای افراد متاهل می باشد.

قوانین نظام وظیفه برای سرباز متاهل با قوانینی که برای سایر سربازان در نظر گرفته شده است تفاوت های زیادی دارد. این تفاوت ها نگرانی های سربازان و مشمولان متاهل را کمتر میکند. زیرا تعداد روزهایی که این افراد میتوانند از مرخصی استفاده کنند بیشتر است. همچنین تقریبا در نیمی از روزهای هفته به طور نیمه وقت باید در محل خدمت خود حاضر شوند. این موضوع باعث میشود که بتوانند در کنار خدمت سربازی خود به کار پاره وقت برای تامین معاش زندگی مشغول باشند. البته حقوقی که به این افراد داده میشود نیز میتواند کمکی برای گذراندن زندگیشان باشد. این حقوق برای افراد دارای فرزند بیشتر است.

یکی دیگر از مفید ترین قوانین نظام وظیفه برای سرباز متاهل امکان بهره مندی از کسری خدمت میباشد. این کسری به نحوی است که به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت متاهلان کم میشود. تشویقی ها و مزایای دیگر نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است که در این متن مفصلا مورد بحث قرار دادیم.

جزییات کسری خدمت سربازان متاهل

جزییات کسری خدمت سربازان متاهل در قالب قوانین و تبصره های مختلفی ارائه میشود که مشمولان باید با آگاهی از آن ها برای اخذ کسری خدمت سربازان متاهل اقدام کنند. گاهی برحی افراد تصور میکنند، تنها به صرف متاهل بودن میتوانند برای دریافت کسری خدمت اقدام کنند. اما موضوعی که در اینجا مطرح است این است که تنها افرادی که دارای فرزند باشند، میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. در جزییات کسری خدمت سربازان متاهل اینگونه مطرح شده است که افراد متاهل به ازای هر فرزند خود میتوانند سه ماه کسری خدمت دریافت کنند. نکته دیگر درباره جزییات کسری خدمت سربازان متاهل این است که حتی افراد غایب نیز میتوانند، برای دریافت این نوع کسری خدمت اقدام کنند. این درحالی است که بهره مندی از اغلب تخفیف ها همچون کسری و معافیت از خدمت سربازی برای افراد غایب امکان پذیر نمیباشد.

مشمولین متاهل

کسری خدمت سربازان متاهل به ازای هر فرزند

کسری خدمت مشمولین متاهل به ازای هر فرزند از مواردی است که در قانون مربوط به کسری خدمت متاهلان مطرح میشود. همانطور که قبلا گفته شد ، دریافت کسری خدمت سربازی تنها به دلیل متاهل بودن امکان پذیر نیست. و این موضوع شرایط و ضوابط خاصی دارد. در حال حاضر سازمان نظام وظیفه تنها برای افرادی که دارای فرزند هستند، کسری خدمت سربازان متاهل را در نظر گرفته است. و بهره مندی از این قانون برای افراد فاقد فرزند امکان پذیر نیست. بر طبق قوانین و مقررات، کسری خدمت سربازان متاهل به ازای هر فرزند، سه ماه میباشد. و افراد متاهل فاقد فرزند نمیتوانند از این قانون برای دریافت کسری خدمت استفاده کنند.

گاهی مطالبی مبنی براینکه تمام افراد متاهل میتوانند سه ماه کسری خدمت دریافت کنند به گوش میرسد، اما باید گفت که این کسری خدمت به مدت سه ماه، تنها به ازای هر فرزند است؛ نه صرفا به دلیل متاهل بودن فرد مشمول موارد و تخفیفاتی که برای افراد متاهل در نظر گرفته شده است تنها مربوط به محل خدمت و میزان مرخصی آن ها و همچنین حقوق دریافتی آن ها از سازمان وظیفه عمومی میباشد . که بر طبق آن محل خدمت سربازان متاهل در همان شهر محل زندگی میباشد. و همچنین مشمولان و سربازان متاهل، از مدت زمان مرخصی بیشتری برخوردار هستند . که بر اساس آن تا 30 روز در سال میتوانند مرخصی داشته باشند.

اعزام به خدمت مشمولین متاهل به چه صورت است؟

برخی افراد تصور میکنند به واسطه ی تاهل میتوانند معافیت سربازی دریافت کنند. اما تمام افراد بالای 18 سال حتی در صورت تاهل باید به خدمت اعزام شوند. اما سازمان وظیفه همواره سعی میکند با مقرر کردن قوانین مختلف خدمت سربازی را برای مشمولان با شرایط خاص راحت تر کند.

یکی از مهم ترین تمهیداتی که سازمان وظیفه برای مشمولان متاهل در نظر گرفته این است که محل خدمت این افراد اغلب نزدیک یا در همان محل زندگی همسرشان میباشد و همچنین در مقایسه با سایر مشمولان، حقوق و مزایای بیشتری برای متاهلین مخصوصا متاهلین دارای فرزند در نظر گرفته شده است. چنانچه میخواهید از قوانین و مقررات مربوط به مشمولان متاهل اطلاع پیدا کنید اما منبع مناسبی در اختیار ندارید، توصیه ی ما استفاده از مشاوره نظام وظیفه میباشد. این مشاوره ها میتواند با استفاده از تجربیات کارشناسان و متخصصان این حوزه، به روز ترین بند ها و تبصره های نظام وظیفه عمومی برای مشمولان متاهل را در اختیار شما قرار دهد. همچنین سعی ما بر این بوده است که در این مقاله مسائل و موضوعات مهم مربوط به متاهلان را ارائه دهیم. لذا مطالعه ی دقیق این مقاله نیز میتواند مفید واقع شود و پاسخگوی سوالات شما باشد.

در سال های جاری به دلیل کمبود اطلاعات کافی، بسیاری از مشمولین نگران این مسئله بودند که چگونه بتوانند با داشتن زن و فرزند به خدمت سربازی بروند. این مشمولین متاهل نگران شیوه ی گذراندن 21 ماه خدمت سربازی خود بودند که باید این مدت را از خانواده و همسر خود دور باشند. اما این روزها مشمولین می توانند با استفاده از مشاوره قوانین معافیت و مشاوره در زمینه کسر خدمت، از کسری خدمت سربازی به ویژه کسر خدمت سربازان متاهل بهره برده و مدت سربازی خود را کوتاه تر کنند.

کسری خدمت

 

سوالات متداول

حقوق سربازان متاهل بیشتر است؟

با توجه به آنچه که گفته شد سازمان وظیفه عمومی برای مشمولان متاهل شرایط خاصی در نظر گرفته است. بیشتر بودن حقوق این افراد نسبت به سایر مشمولان نیز یکی از همین موارد است.

کسری خدمت سربازان متاهل چگونه است؟

مشمولان متاهلی که فاقد فرزند باشند نمیتوانند از کسری خدمت برخوردار شوند؛ اما مشمولان متاهلی که دارای فرزند باشند میتوانند به ازای هر فرزند سه ماه کسری خدمت دریافت کنند.

محل خدمت مشمولین متاهل چگونه است؟

محل خدمت سربازان متاهل در همان شهر محل سکونت همسرشان میباشد. که اغلب به شکل امریه است و تنها در ساعات اداری موظف به انجام خدمت میباشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید.

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره کسری خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط کسری خدمت سربازان متاهل

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط کسری خدمت سربازان متاهل

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 67 نظر:
 1. سلام ببخشید سرباز متاهلی که میخواد جدا بشه بعد طلاق بازم همون جوری تا آخر خدمت حقوق و شهری که بوده هست ؟

 2. سلام من سال۸۸اعزام به خدمت بودم وبعد۱سال ترخیص وبه دانشگاه رفتم بعددانشگاه دیگه خدمت نرفتم دوتابچه دارم الان شرایطم چجوری میشه کارشان منم میشه یانه؟؟؟؟

  1. سلام
   بستگی دارد که دفترچه ی خدمت را پست کردید یا نه ولی در هر صورت از مزایای سرباز متاهل نمیتوانید بهره مند شوید

 3. سلا من حین خدمت ازدواج کردم چند ماه کسر خدمت برا من شامل میشه

 4. سلام من ۳۱ سالمه دوتا فرزند دارم چقدر بهم کسری میدن مدت سربازی چقدر است

 5. سلام من ۳۱ سالمه دوتا فرزند دارم چقدر بهم کسری میدن الان مدت سربازی چقدر است

  1. سلام من سال۸۸اعزام به خدمت بودم وبعد۱سال ترخیص وبه دانشگاه رفتم بعددانشگاه دیگه خدمت نرفتم دوتابچه دارم الان شرایطم چجوری میشه کارشان منم میشه یانه؟درضمن ۳۲سالمه

   1. سلام
    بستگی دارد که دفترچه ی خدمت را پست کردید یا نه ولی در هر صورت از مزایای سرباز متاهل نمیتوانید بهره مند شوید

 6. سلام بنده ۳۰ سالمه ب صورت صیغه ۹۹ ساله متاهل هستم شامل قوانین متاهلی خدمت سربازی میشم

 7. سلام همسر من چهل سال داره و ما سه فرزند داریم و پدر ایشون جانباز هست و کارت جانبازی داره همسرم اصلأ سربازی نرفته با داشتن این شرایط چقدر کسری به ایشون تعلق میگیره ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. سلام وقت بخیر در صورت داشتن غیبت همسر امکان کسری نیست

 8. سلام همسر من چهل سال داره و ما دارای سه فرزند هستیم ایشون کلأ سربازی نرفته و پدرش هم جانباز هست و کارت جانبازی داره میشه با داشتن تاهل و فرزند از جانبازی پدرش هم استفاده کنه .در کل چند ماه میتونه کسری بگیره.ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. سلام وقت بخیر در صورت داشتن غیبت همسر امکان کسری نیست

 9. سلام
  من متولد ۱۳۵۷ هستم چهار فرزند دارم الان هم مستجر هستم ماهانه دومیلیون تومان کرایه خونه ميدم. پاسگاه کار داشتم
  رفتم منو گرفتن فرستادن دادسرا بعدش نظام وظیفه گفتن بايد بری خدمت سربازی لطفا یه راهنمایی کنید.

 10. سلام من در زمان اعزام متاهل بودم با ۲ فرزند
  ۳۳ سال دارم
  و امسال همسرم رو طلاق دادم.
  کسری خدمت بنده چجوره؟
  آیا این قانون بالای۳۰ سال و ۲ فرزند که باعث معافیت میشه رو میتونم پیگیری کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   این قانون صادر شده اما به اجرا در حال حاضر نرسیده است

 11. سلام خسته نباشید..بنده سال 89 خدمت کردم بعد از 6 ماه ب دلیل مشکلات شخصی فرار کردم..الان از مرداد 400 دارم خدمت میکنم..متاهل و یک بچه دارم..دوتا سوال دارم از اساتید..سال 89 خدمت 18 ماه بود الانم واسه من 18ماه حساب میشه؟الان ب خاطر تاهل وبچه هم کسری شامل حال من میشه..ممنون جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر برای متاهلی 2 ماه و برای فرزند 3 ماه کسری شامل شما میشود

 12. سلام من ۳۰ساله ام میخوام برم خدمت ۴تا بچه دارم میخوام بدونم چقدر حقوق میدن وکسرخدمتم چقدرهست چندماه باید خدمت کنم ممنون میشم راهنمایی کنیدسپاسگذارم.

  1. سلام وقت بخیر
   ابتدا غیبت شما باید توجیه شود تا از مزایای سرباز متاهل برخوردار شوید

 13. سلام من سربازم متاهل ومعاف از رزم یگانم سرخس مدت خدتم ۴ماه الانم ۲تا عمل کردم دکتر کفته نباید بارسنگین حرکت بدی من اگه بخام انتقالی برای شهر خودم مشهد بگیرم باید چیکار کنم ممنون

 14. سلام وقت بخیر
  من ازدواج کردم الان زنم هم حامله س
  خودم 26سال سن دارم ایا مشمول کسری میشم
  چند ماه؟؟

 15. سلام وقت بخیر
  من ازدواج کردم الان زنم هم حامله س
  خودم 26سال سن دارم ایا مشمول کسری میشم
  چند ماه؟؟

 16. سلام من مجرد بودم ک رفتم خدمت و از خدمت فرار کردم۶سال فرار کردم و الان متاهل و داری یک فرزند هستم و الان برگشتم ب خدمت و دارم خدمت میکنم کسری زن و بچه بهم میدهن

 17. سلام من متاهل هستم اعزام ۹۹/۶/۱ بم گفتن بهت تعلق نمیگیره باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 18. سلام ببخشید کسی که 20سال از خدمت فراری باشه کسر خدمت برای فرزند کم میشه با چهار فرزند

 19. سلام من سال 79رفتم خدمت اموزشیم تموم شد واومدم شهر خودم خدمت وحدود 11ماه خدمت کردم وتصادف کردم که به مدت یک سال توجا بودم تا خوب شدم تا ازدواج کردم ودیگه خدمت نرفتم که الان 4فرزند دارم واهل بندرعباس هستم ایا الان میتونم به خاطر فرزندم کسری خدمت بگیریم 11ماه هم خدمت کردم اگه مییشه یه راهنمایی دقیق بهم بگید

  1. باسلام خدمت شما باتوجه به اینکه شما فراری محصوب میشوید در مرحله اول باید شرایط فرار از خدمت خود را مشخص کنید لذا شرایط شما نیاز به مشاوره دقیق تری دارد لطفا بامشاورین ما برای راهنمایی دقیق تر تماس حاصل فرمایید

 20. باسلام پسرم باتوجه به متاهل شدنش از یگان خدمتی بروجرد انتقالی پیدا کرد ولی متاسفانه در اهواز تیپ ۱۹۲ بدون در نظر گرفتن متاهل بودن انرا دور از محل سکونت منتقل نمود بایستی در خودتیپ نگه میداشت که انرا به فاصله ۶۰ الی ۷۰ کیلومتری اهواز منتقل کرد با وجود داشتن یگان خدمتی نزدیک محل سکونتش بدون در نظر گرفتن متاهلی وانرا در پادگان حمید فرستاده بایستی به کی مراجعه کرد که مرخصی پسرم هر ۴۵ روز ۱۵ روز هست ایا این شرایط متاهل بودن هست پسرم اعزامی مردادماه ۱۴۰۰ هست به کی باید مراجعه کرد خواهشا پیگیری بفرمایید نام سرباز عبدالله داودی محل خدمت فعلی پادگان حمید جاده اهواز خرمشهر

 21. سلام‌ من ۲تا همسر رسمی دارم چند ماه کسری به من تعلق میگیره؟

  1. سلام طبق قوانین کسری برای افراد متاهل ۲ماه و به ازای هر فرزند نیز ۳ ماه است.

 22. سلام من متاهلم پایه خدمتیم ۹۹/۶میباشد بم میگن کسری به شما تعلق نمیگیره اخه چرا حقمو خوردن

  1. سلام کسری خدمت مربوط متاهل از ماه نهم سال ۹۹ تصویب شده و به اعزامی های آن تاریخ به بعد تعلق خواهد گرفت و نه قبل از آن

 23. سلام من متاهلم پایه خدمتیم ۹۹/۶بم میگن بهت تعلق نمیگیره اخه چرا چکار کنم

  1. سلام. اولین شرط برای بهره مندی از شرایط کسر از خدمت نداشتن غیبت سربازی مشمول است . پیشنهاد میشود در صورت داشتن شرایط توجیه کننده برای توجیه غیبت سربازی اقدام کنید.

 24. با عرض سلام و خسته نباشید بنده تاریخ 1399/4/1 اومدم سربازی و متاهل هستم سوال داشتم الان 5 ماه مونده کلا 24 ماه بشم آیا کسری منم میگیره 3 ماه بگیرم

  1. سلام. بله میتوانید برای اعمال کسری متاهلی اقدامات لازم را انجام دهید.

 25. سلام برادر من ۱/۹/۹۹اعزام شده متاهل عقد ولی بهش گفتن واسه تو کسری خدمت نمیخوره و برات مدارکت ارسال نمی‌کنیم باید چیکار کنه

 26. سلام من متاهل هستم مدرکم لیسانسه ویه فرزند هم دارم و معافیت تحصیلیم هم شش ماهه تموم شده من چند ماه خدمت خواهم و محل خدمتم کجا خواهد بود و میزان حقوقم چقدر خواهد بود

  1. سلام. برای متاهل بودن ۲ ماه و برای یک فرزند ۳ ماه کسر از خدمت تعلق میگیرد . میتوانید در شهر محل سکونت خود خدمت کنید. حقوق شما بیشتر از سایر سرباز ها خواهد بود و با توجه به درجه متغیر است.

    1. سلام. اولین شرط برای بهره مندی از شرایط کسر از خدمت نداشتن غیبت سربازی مشمول است . پیشنهاد میشود در صورت داشتن شرایط توجیه کننده برای توجیه غیبت سربازی اقدام کنید.

 27. سلام من ۲ تا فرزند دارم ۶ ماه غیبت دفترچه اعزام ۱۴۰۰ برج ۲ هستم با کسری کی آن شاالله تموم میکنم

 28. سلام من 1399/4/13عقدکردم ودرتاریخ 1400/2/1اعزام به خدمت شدم ایاکسری دوماه به بنده تعلق می‌گیرد یانه

 29. با سلام
  من و دوستم تو یگان خدمتی برج ۲ دوتامون ازدواج کردیم رفتیم برا کسری خدمت به دوستم کسری دادن برا من ندادن میگن تو قبل برج ۹ اعزام شدی و حقمو خوردن چیکار کنم ؟

  1. سلام
   اگر اعتراضی دارید لطفا به فرماندهی پادگان مراجعه نمایید

 30. سلام ، بنده سال 96 اعزام شد خدمت و سال 97برای تحصیل ایست خدمتی زدم و شهریور سال 1400 اعزارم میشم ویک ماهه ازدواج کردم آیا کسری متاهل به من تعلق میگرید

   1. سلام من مرداد۱۴۰۰ رفتم خدمت سربازی متاهل دارای ۴فرزند بچه چابهار محل خدمتم هم ۵۰ کیلومتر ی چابهار چندماهه خدمتم میشه

    1. سلام ،شما به ازای هر فرزند میتونید 3ماه کسری دریافت کنید در نتیجه 12 ماه کسری میتونین بگیرین و چون در جاهای بد آب هوای 21 ماه خدمت است در نتیجه شما 9 ماه خدمت میکنید

 31. سلام من سرباز هستم و متاهل با دو فرزند ،من شش ماه اضاف دفترچه ای دارم آیا کسری فرزند در مورد غیبت تاثیری دارد؟یعنی اینکه من از روزی که مشمول شدم به بعد فرزند در کسری تاثیری ندارد ،من سال 92 مشمول شدم و فرزند دومم سال 95دنیا اومد.ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   داشتن غیبت معمولا مانع دریافت معافیت و کسری خدمت است.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید