توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟

توجیه غیبت خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟

توجیه غیبت سربازی چه شرایطی دارد؟

توجیه غیبت خدمت سربازی یکی از راهکار هایی است که مشمول با استفاده از آن غیبت خود را توجیه می کند. تا از محدودیت های نظام وظیفه شامل اضافه خدمت ، دستگیری و … نجات یابد و یا اگر شرایط معافیت را دارد معاف شود. مشمول برای توجیه غیبت خدمت سربازی باید غیبتش موجه باشد. در رابطه با معافیت نظام وظیفه در این مقاله و همچنین از طریق مرکز مشاوره آویژه دریافت نمایید.

همانگونه که سربازان و مشمولان گرامی خدمت سربازی می دانند اگر فردی دارای غیبت باشد، دیگر نمی تواند از معافیت های کفالت و یا معافیت ماده ۶ بهزیستی استفاده نماید ، حتی اگر این غیبت یک روز یا  یک سال باشد و یا اینکه  فردی  که دارای غیبت است با اذن و دستور رهبر معظم انقلاب غیبتش بخشیده شود باز هم نمی تواند از معافیت استفاده کند.

مشمولانی که مدت غیبت آن ها ۳ ماه است به مدت ۳ ماه اضافه خدمت می خورند اگر بیشتر از ۳ ماه شود ۶ ماه اضافه خدمت به وی تعلق میگیرد. مشمولی که غیبت او بیشتر از یک سال شود علاوه بر اینکه ۶ ماه اضافه خدمت می خورد سرباز فراری محسوب شده و باید خود را معرفی کند.

غیبت موجه سربازی چیست؟

مشکلات و محدودیت های ناشی از غیبت خدمت سربازی یکی از مشکلاتی است که گاها مشمولان نظام وظیفه با آن مواجه هستند. مثلا برخورداری از بعضی انواع کسری ها و معافیت ها نیازمند نداشتن غیبت است و غایبان از این موارد محروم خواهند شد. اما گاهی پیش میاید که مشمولان با توجه به شرایطی که برایشان به وجود آمده مجبور به غیبت میشوند در چنین مواردی توجیه غیبت و به عبارتی غیبت موجه مطرح میشود. شرایطی که در آن غیبت مشمولان به عنوان غیبت موجه در نظر گرفته میشود به قرار زیر است:

 • زمانیکه مشمول به سبب بروز بیماری و آسیب های جسمی و روانی باید در بیمارستان بستری شود و همین امر منجر به غیبت وی شود، غیبت موجه تلقی میشود. البته ارائه ی مدارک معتبر و تایید آن توسط پزشک معتمد نظام وظیفه الزامی است.

 • در شرایطی که یکی از بستگان درجه یک مشمول فوت کند و همین امر موجب تاخیر به مدت یک تا سه ماه در اعزام و معرفی شود، این غیبت از نوع غیبت موجه میباشد.

 • بروز بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی، طوفان و… که منجر به آسیب های مالی و روانی و جسمی به مشمول یا اعضای خانواده وی شود و همچنین تاخیری به مدت ۲ تا ۶ ماه در زمان اعزام مشمول ایجاد کند، غیبت موجه خواهد بود.

 • افرادی که به سبب بیماری فرزند یا همسر خود حداکثر تا سه ماه غیبت دارند، جز غایبان موجه میباشند.

 • درباره مشمولانی که قبل از ورود به دوره غیبت زندانی شوند، با تایید مراجع مربوطه به عنوان غیبت موجه در نظر گرفته میشوند.

 • مشکلاتی که در روند انجام امور اداری مربوط به معرفی و اعزام ایجاد میشود و از اراده ی مشمول خارج است و باعث تاخیر در اعزام به مدت ۶ ماه شده، از نوع غیبت های موجه میباشد.

شرایط توجیه غیبت خدمت سربازی چیست؟

موجه کردن غیبت سربازی چگونه امکان پذیر است؟

چگونگی توجیه غیبت خدمت سربازی برای مشمول بسیار حائز اهمیت است. همان طور که در بالا اشاره شد غیبت فرد باید موجه باشد. مشمولانی که در اثر یکی از موارد زیر وارد غیبت شده اند غیبت آنان موجه است :

 • اشکالات اداری به وجود آمده در زمان اعزام به خدمت فرد مشمول که از اراده فرد خارج بوده.
 • در مواردی مانند بیماری همسر یا فرزند
 • در مواردی مانند تاریخ عقد و طلاق فرد مشمول
 • بلایای طبیعی مثل زلزله، سیل و غیره
 • حبس و زندانی شدن فرد مشمول

امکان توجیه غیبت خدمت سربازی برای هر فرد مشمولی که شرایط غیبتش موجه باشد ممکن است. بسیاری از مشمولان به دلیل آنکه اطلاعات زیادی درباره توجیه غیبت ندارند نمی توانند غیبت خود را موجه کنند.

برای اینکه مشمول راه های توجیه غیبت خدمت سربازی را پشت سر بگذارد باید ابتدا بداند که در غیبت سربازی به سر برده یا نه؟ اگر مشمول بعد از ۱۸ سال که شرایط اعزام به خدمت را دارد اقدام  به پست کردن دفترچه خدمت نکند تنها تا یک سال مهلت دارد تا به خدمت مقدس نظام وظیفه برود. چنانچه از یک سال بیشتر شود غیبت می خورد و اگر غیبت فرد مشمول ۳ ماه باشد ، ۳ماه هم اضافه خدمت می خورد و اگر بیش از ۳ ماه باشد ۶ ماه اضافه خدمت می خورد.

اگر فرد مشمول قبل از اینکه به خدمت سربازی اعزام شود در حبس و یا زندان به سر برد در صورتی که مراجع قضایی این غیبت را موجه بدانند و فرد مشمول مدارکی که ثابت کند او در زمان اعزام به خدمت در زندان به سر برده می تواند غیبت خود را توجیه کند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مدارک مورد نیاز برای توجیه غیبت خدمت سربازی :

 1. گواهی فوت یکی از بستگان درجه یک مشمول (پدر- مادر- خواهر- برادر- همسر و…)
 2. گواهی صادره از مراکز درمانی یا بیمارستانی که مشمول در آن بستری شده است.
 3. گواهی انجام تحقیقات محلی از محل سکونت فرد مبنی بر اینکه فرد مشمول تنها سرپرست خانواده است .
 4. و مدارک دیگری که نیاز است.

اگر برای فرد امکان توجیه غیبت خدمت سربازی وجود دارد می تواند با در دست داشتن مدارک لازم که در بالا به بعضی از این موارد اشاره شد به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و غیبت خود را توجیه کند

پیگیری توجیه غیبت سربازی چه مراحلی دارد؟

فردی که معرفی و یا اعزامش به شکل غیر عمد و به دلایل مختلف به تاخیر افتاده است باید برای توجیه این غیبت اقداماتی را انجام دهد که برخی از مراحل مربوطه به شرح زیر میباشد:

 • اولین مرحله برای توجیه غیبت مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ و ثبت درخواست توجیه غیبت میباشد. مشمول باید مدارک مربوط به علت غیبت و همچنین مدارک شناسایی و… را در دست داشته باشد تا توسط ارگان های زیربط بررسی شوند.
 • این مدارک ارائه شده در مرحله قبل، در کمیسیون وظیفه عمومی استان ها به دقت مورد بررسی قرار میگیرد و نتیجه نهایی از طریق پیامک برای مشمول ارسال میشود. البته امکان پیگیری نتیجه از طریق همان دفاتر پلیس + ۱۰ نیز وجود دارد.
 • چنانچه دلایل شما برای توجیه غیبت پذیرفته شده باشد، هیچگونه جریمه، اضافه خدمت و… برایتان در نظر گرفته نمیشود و مانند سربازان فاقد غیبت با شما برخورد خواهد شد. اما در غیر این صورت مطابق با قوانین جریمه سربازان غایب و متناسب با مدت زمان غیبت با شما برخورد خواهد شد.

نظام وظیفه

توجیه غیبت برای معافیت کفالت چگونه ممکن است؟

همانطور که میدانید افراد مشمولی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت غایب بوده اند، نمیتوانند از معافیت کفالت استفاده کنند و یکی از شرایط لازم برای استفاده از معافیتهای کفالت، نداشتن غیبت است. اما چنانچه مشمول بتواند غیبت خود را توجیه کند میتواند از معافیت کفالت بهره مند شود. نکته ی مهمی که مشمولان باید در نظر داشته باشند این است که: مشمولان غایبی که در زمان ورود به غیبت، شرایط اخذ معافیت کفالت را داشته اند؛ میتوانند با توجیه غیبت خود برای دریافت این معافیت اقدام کنند در غیر این صورت امکان توجیه غیبت وجود ندارد. اما توجیه غیبت برای این افراد نیز تنها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است که به بررسی مثال هایی از این شرایط میپردازیم:

 • اگر مشمولی پدر خود را قبل از اینکه وارد دوره غیبت از سربازی شود از دست دهد و شرایط استفده از معافیت کفالت را داشته باشد یعنی تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال خانواده باشد، میتواند با توجیه غیبت برای دریافت معافیت اقدام کند.
 • در مواردی که فرد مشمول به عنوان تنها نگهدارنده بالای ۱۸ سال، قبل از ورود به غیبت نگهداری و مراقب پدر خود مسن و ناتوان خود را بر عهده داشته، با ارائه ی مدارک پزشکی میتواند غیبت خود را توجیه کند و معافیت بگیرد.

پس به طور کلی تنها مشمولانی که قبل از غیبت نیز شرایط معافیت کفالت را داشته اند میتوانند غیبت خود را توجیه کنند.

شرایط توجیه غیبت معافیت تحصیلی چگونه است؟

افرادی که به سن مشمولیت میرسند اما میخواهند در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند و یا دانش آموزانی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت نیز درسشان به پایان نرسیده برای اینکه بتوانند ادامه تحصیل دهند بایستی معافیت تحصیلی دریافت کنند. این معافیت مشمولان را تا تاریخ مشخصی که در آن تاریخ باید فارغ التحصیل شوند از رفتن به خدمت معاف میکند. شرطی که برای دریافت معافیت تحصیلی وجود دارد نیز نداشت غیبت میباشد و در این مورد نیز مشمولان غایب نمیتوانند معافیت تحصیلی بگیرند مگر اینکه غیبت خود را توجیه کنند. مشمولان برای دریافت معافیت تحصیلی باید برگه ی معرفی نامه را از داشنگاه و محل تحصیل خود به دفاتر پلیس +۱۰ تحویل دهند تا درخواستشان ثبت شود و مجوز لازم برای ثبت نام در دانشگاه را دریافت کنند.

فردی که به دلایلی همچون بیماری و مرگ یکی از اقوام درجه یک، خسارات جانی و مالی ناشی از بلایای طبیعی و… غیبت داشته میتواند ابتدا درخواست توجیه غیبت دهد و بعد از تایید و توجیه غیبت برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام کند. توجه داشته باشید که در این مورد نیز دلیل غیبت باید مربوط به قبل از ورود به دوره غیبت باشد یعنی اگر این اتفاقات مربوط به بعد از غیبت مشمول باشد امکان توجیه غیبت و به طبع آن ادامه تحصیل وجود ندارد.

توجیه غیبت سنواتی چیست؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعدادی از مشمولان خدمت سربازی در زمان مقرر و سن مشمولیت برای اعزام به خدمت و تعیین تکلیف وضعیت وظیفه خود اقدام نمیکنند و وارد دوره غیبت میشوند. این نوع غیبت را غیبت سنواتی میگویند که بر اساس مدت زمان غیبت مجازاتی همچون اضافه خدمت، حبس و… برای مشمول در نظر گرفته میشود. نوع دیگری از غیبت نیز، مربوط به سربازانی است که در زمان انجام خدمت سربازی غیبت میکنند. اما مشمولان میتوانند این غیبت سنواتی را نیز توجیه کنند یعنی با آوردن دلایلی مبنی بر اینکه مشمول مجبور به غیبت شده، سازمان وظیفه از جریمه هایی که در نظر گرفته است صرف نظر میکند. دلایلی همچون طلاق، زندانی شدن مشمول، مشکلات اداری در روند اعزام به خدمت و اخذ معافیت و…، بیماری فرد مشمول یا یکی از اعضای درجه یک خانواده و… همگی میتوانند دلایلی برای توجیه غیبت سنواتی باشند.

اگر این اتفاقات مربوط به بعد از آغاز غیبت مشمول باشد امکان توجیه غیبت وجود ندارد.

توجیه غیبت خدمت سربازی امکان پذیر است؟

چگونگی  درخواست توجیه غیبت ؟

فردی که میخواهد برای توجیه غیبت اقدام کند قبل از هر چیز باید ببیند شرایط لازم برای این کار را دارد یا خیر. مثلا مشمول باید مدارکی دال بر غیر ارادی بودن غیبت جمع آوری کند و آنها را به سازمان وظیفه تحویل دهد. مثلا فردی که ادعای بیماری دارد باید مدارک پزشکی مربوطه را تهیه کند این مدارک توسط کمیسیون های نظام وظیفه بررسی میشود و تنها در صورت تایید مدارک غیبت مشمول توجیه میشود به این ترتیب فردی که به سبب مشکلاتی همچون طلاق و حبس، بعد از رسیدن به سن مشمولیت مجبور به غیبت شده است باید مدارک مربوطه را از سازمان های زیربط دریافت کند این مدارک در زمان ثبت درخواست به دفاتر پلیس +۱۰ تحویل داده میشود.. با توجه به هزینه های مربوط به معاینات پزشکی و… توصیه میکنیم تنها درصورت اطمینان از امکان توجیه غیبت برای این کار اقدام کنید.

نتیجه ی بررسی های انجام شده به اطلاع مشمول میرسد و در صورت تایید مدارک مشمول میتواند از معافیت کفالت، معافیت تحصیلی و… استفاده کند همچنین اضافه خدمتی برای مشمول در نظر گرفته نمیشود. 

مشاوره تلفنی توجیه غیبت خدمت سربازی

مشاوره توجیه غیبت خدمت سربازی، مشاوره های لازم را در مورد توجیه غیبت خدمت سربازی میدهد تا مشمولان استفاده کنند و غیبت خود را توجیه کنند و اینکه بدانند اگر وارد غیبت شوند بتوانند غیبت خود را توجیه کنند که چگونه این امر امکان پذیر است. مشاوره توجیه غیبت خدمت سربازی از آن جهت حائز اهمیت می باشد که قوانین نظام وظیفه در حال تغییر و دگرگونی می باشند؛ همچنین پیچیدگی های قوانین سازمان نظام بسیار زیاد است و افراد فرصت کافی برای در اختیار گرفتن این اطلاعات را ندارند.

عده ای از مشمولان از اینکه می توانند غیبت خود را توجیه کنند اطلاعاتی ندارند به همین سبب به آنها توصیه میشود از مشاوره توجیه غیبت خدمت سربازی که در این بخش از مقاله به آن می پردازیم کمک بگیرند . فرد مشمول در صورت غیبت زمانی میتواند غیبت خود را توجیه کند که سرپرست خانواده بوده و تنها کسی است که هزینه های زندگی را برعهده دارد.

در صورتی که فرد مشمول غیبت بخورد از موارد زیر در جامعه منع می شود:

 1. عدم ادامه تحصیل در دانشگاه
 2. عدم دریافت معافیت کفالت
 3. عدم دریافت تسهیلات بانکی
 4. ممنوعیت خروج از کشور
 5. و غیره

قوانین توجیه غیبت نظام وظیفه

قوانین توجیه غیبت خدمت سربازی همواره برای آن است که مشمول بداند که چه قوانین و مقرراتی وجود دارد که بتواند غیبت خود را توجیه کند. در بالا به مواردی اشاره شد که برای فرد مشمول غیبتش قابل توجیه است ، طبق قوانین توجیه غیبت خدمت سربازی اگر فردی فکر می کند که اگر غیبتش را توجیه کند می تواند اعزام به خدمت سربازی خود را به تعویق بیاندازد دچار اشتباه شده و مشمول ضمن اعزام به خدمت، اضافه خدمت نیز می خورد و از تسهیلات نظام وظیفه بهره نخواهد برد.

اگر مشمولی که ۱۰ سال غایب بوده و ادعا کند که در طی این ۱۰ سال مراقبت از پدر معلولش را داشته و کس دیگری نبوده که از وی نگهداری کند و مدارکی در رابطه با آن داشته که مورد بررسی قرار گرفته و غیبتش را موجه کند غیبتش در این مدت بخشیده شده و می تواند از تسهیلات بعد از غیبت استفاده کند و اگر مدارکش مورد قبول نباشد باید به خدمت سربازی برود.

سوالات متداول

توجیه غیبت دفترچه ای  چیست؟

 افرادی که به هر دلیلی دفترچه ی اعزام به خدمت خود را دیرتر از موعد مقرر ارسال کنند به عنوان غایب دفترچه ای تلقی میشوند این افراد نیز میتوانند با توجیه  و ارائه ی دلایلی برای دیر ارسال کردن دفترچه غیبت خود را از بین برند.

جواب توجیه غیبت چقدر زمان میبرد؟

مدارک ارائه شده  به سازمان وظیفه برای توجیه غیبت، در کمیسیون وظیفه عمومی استان ها به دقت مورد بررسی قرار میگیرد و نتیجه نهایی بعد از یک تا سه هفته از طریق پیامک برای مشمول ارسال میشود. البته امکان پیگیری نتیجه از طریق همان دفاتر پلیس + ۱۰ نیز وجود دارد.

استشهاد محلی برای توجیه غیبت سربازی تاثیر دارد؟

بله مشمولانی که به دلیل اختلافات خانوادگی با همسر یا بیماری یکی از اعضای خانواده نتوانسته اند به موقع برای اعزام به خدمت اقدام کنند، میتوانند استشهادنامه محلی را تهیه کنند که شهادت افراد مطلع را مبنی بر مشکلات و موانع برای اعزام عنوان کند و برای پیش رفتن روند توجیه غیبت از آن استفاده کنند.

آیا به کار گیری مشمولان غایب مجازات دارد؟

بله، کسانی که مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیردولتی از قبیل کارخانه ها،کارگاه ها،مغازه ها و … به کار میگیرند توسط نیروی انتظامی محاکمه میشوند مجازات این افراد برای بار اول هزینه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سه سرباز است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره غیبت خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه توجیه غیبت خدمت سربازی چگونه ممکن است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 34 نظر:
 1. سلام من مادر و پدرم ۳ ساله از هم جدا شدن و الان ۲۱ سالمه و از ۱۷ سالگی ترک تحصیل کردم و پیش مادرم زندگی میکنم مادرم هم مریضی قلبی داره و زیر پوشش کمیته هست یک برادر کوچک تر هم دارم که الان سربازیه نمیتونم ولشون کنم میخواستم ببینم میتونم کفیل مادرم بشم

 2. سلام وقت بخیر من معافیت تحصیلی تا بهمن داشتم و مرداد برای معافیت تحصیلی دانشجوی اقدام کردم چند ماه هم وقت داشت و خطا زد من توجیه عدم صدور معافیت زدم بنظرتون قبول میکنن

 3. سلام وقت بخیر سوالی داشتم
  من یکی از چشم هام آستیگمات با نمره ی بالای پنج هست و طبق قانون معاف هستم. ولی موضوعی که هست من خیلی دیر شده برای اعزام به خدمت و پست کردن دفترچه. یعنی حدود سه سال غیبت. الان تکلیف چی میشه؟ دلیل موجهی هم برای غیبت وجود نداره.

 4. سلام بنده تک پسر هستم و۶ ماه اضاف خدمت دارم به دلیل پدرم مریض ودیابتی بود وبیکار واجاره نشین هستیم به موقعه به خدمت مقدس سربازی نرفتم چون خودم خرج خانواده میدادم ومشکلات بین پدرومادرم هم بود وبعد از اینکه تصمیم گرفتم برم خدمت ورفتم سر خدمتم ودر حین خدمت پدر ومادرم از هم جدا شدن به دلیل مشکلات از هم طلاق گرفتم ومن الان میخوام معافیت سرپرستی مادرم رو بگیرم چطور این غیبت رو توجیه کنم که سرپرستی مادرمو بگیرم چون مادرم تنها زندگی میکند وتنها پسرشم هستم میتونید کمکم کنید باتشکر

  1. سلام با جمع کردن مدارکی مبنی بر مشکلات خانوادگی و معیشت و همچنین اگر از پرداختی ها شامل اجاره،اقساط و موارد دیگر مدرک دارید میتوانید درخواست توجیه غیبت دهید.

 5. سلام میخواستم بدنم چه مدت طول میکشه بعد این که غیبت موجه بود بخوان اظافه خدمت رو بردارن از سیستم؟

 6. سلام.من سال ۹۹معافیت تحصیلی ام تموم شد .ولی بدلیل مشکلاتی مالی و نگهداری از مادربزرگ ام نتونستم اقدام به گرفتن معافیت کفالت کنم آیا الان راهی وجود داره

 7. بنده مهر۹۸ اعزام به خدمت بودم و نرفتم…آذرماه متوجه بیماری اعصاب روانم شدم و تحت درمان قرار گرفتم…نظام وظیفه ۶ماه معافیت موقت داد…دراین حین من حالم بد شد و بستری بیمارستان اعصاب روان هم شدم…و در کل ۴ماه غیبت دارم…ایا این غیبت قابل توجیه است؟هنوز هم تحت درمان دکترم هستم

 8. سلام من سال ۹۰ معافیت تحصیلی ازدانشگاه گرفتم تا ۹۵ سال ۹۲ پدرم فوت شد واز سال ۹۴ تحت پوشش کمیته هستم الان می تونم از کفالت مادر معاف شم ایا توجیح غیبت میشوم یا نه ممنون.

  1. سلام توجیه کردن غیبت با توجه به مدارک ارائه شده از طرف شما بررسی میشود، اگر موجه شود میتوانید برای کفالت اقدام کنید.

 9. سلام من سال ۹۰ معافیت تحصیلی ازدانشگاه گرفتم تا ۹۵ سال ۹۲ پدرم فوت شد واز سال ۹۴ تحت پوشش کمیته هستم الان می تونم از کفالت مادر معاف شم ایا توجیح غیبت میشوم یا نه ممنون.

  1. سلام توجیه کردن غیبت با توجه به مدارک ارائه شده از طرف شما بررسی میشود، اگر موجه شود میتوانید برای کفالت اقدام کنید.

 10. سلام من سال ۹۰ معافیت تحصیلی ازدانشگاه گرفتم تا ۹۵ سال ۹۲ پدرم فوت شد واز سال ۹۴ تحت پوشش کمیته هستم الان می تونم از کفالت مادر معاف شم ایا توجیح غیبت میشوم یا نه ممنون.

  1. سلام توجیه کردن غیبت با توجه به مدارک ارائه شده از طرف شما بررسی میشود، اگر موجه شود میتوانید برای کفالت اقدام کنید.

 11. سلام
  بنده تکمیلی بسیج داشتم و موقع پذیرش در سپاه که مسئول پذیرش گفتن که هرکسی که تکمیلی بسیج داره میتونه بیاد سپاه پذیرش کنه که خدمت سربازیش تو سپاه باشه من رفتم پذیرش کنم . ۲ روز مونده به اعزامم مسئولش زنگ زد گفت که اشتباه سیستمی رخ داده و کدملی من با بابام جابه جا شده یعنی در اصل، بابام پذیرش شده و کد من هم خورد ارتش . مسئول پذیرش سرباز بهم گفت غیبت کن تا دوباره پذیرشت کنم و درست شد ولی ۳ ماه اضافه خدمت سنواتی خوردم و دیگه نمیتونم از کسر خدمت جبهه بابام که ۲ سال داره استفاده کنم میخاستم ببینم میشه غیبتم رو توجیه کنم ؟
  یا یه نامه از سپاه ببرم نظام وظیفه برا توجیه؟

  1. اگر سپاه نامه بدهد که مشکلات سیستمی رخ داده در فرایندمعرفی به تایید نظام وظیفه حداکثر تا ۶ ماه توجیه میشود

 12. با سلام و عرض ادب
  مادر من بیمار اعصاب و روان میباشد و چند سالی است که تحت پوشش بهزیستی هست و برادر من کفالت مادرم رو گرفته ولی این دوسال اخیر نبود و من وظیفه نگهداری از مادرم رو بر عهده داشتم،میخواستم بدونم آیا میتوانم غیبت ۱۵ ماه اخیر سنواتی رو توجیح کنم
  واینکه پدر من هم تحت پوشش کمیته میباشد
  لطفا جواب دهید
  باتشکر

 13. سلام ببخشید درخواست توجیه عدم صدور دادم هنوز جوابش نیومده باید چیکار کنم سریع تر بیاد اخه دانشگاه افسری قبول شدم نیاز شدید به معافیت تحصیلی دارم

 14. سلام..من تک فرزندم.۲۸سالمه..و پدرم ۵۸سالشه..و دوازه ساله تحت پوشش کمیته ..است..به خاطر بیماری اسم وتنگی نفس…وخودم بعد دیپلم نتونستم ادامه تحصیل بدم و به خاطر بیماری پدرم که نمیشه تنهاش گذاشت جای بره مجبور شدم برم سر کار ..برا مخارج خانوادم و الان ۸ سال غیبت دارم…ایا غیبتم بخشیده میشه که از کفالت پدرم استفادهدکنم

 15. سلام من در حین خدمت بودم که پدر و مادرم تصمیم به جداشدن گرفتن و من در وضعیتی نبودم که بتونم خدمت کنم و فرار کردم.ایا الان میتونم مدارک طلاق رو ببرم و معافی موقت بگیرم؟به دلیل طولانی بودن پروسه طلاق الان حدود ۴ ماه میگزره. ایا غیبتم توجیه شده هست به دلیل طلاق و مشکلات یا باید مدارک ببرم برای توجیح غیبت؟در ضمن تک پسر هستم با سه خواهر

  1. سلام دوست عزیز
   با وجود غیبت خیر مقدور نیست . فرار خدمتی را تعیین و تکلیف کنید

 16. سلام من یک سال معافیت تحصیلی داشتم و برای درجه داری نیروی انتطامی ثبت نام کردم
  ولی هنوز امتحانات تمام نشد حدود ۴ ما هست غیبت سربازی دارم آیا برم خدمت سربازی بعدا برای درجه داری نیروی انتظامی مشکل پیش نمیاد

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن غیبت امکان محدود میشود پس از توجیه آن در حین خدمت اقدام کنید

 17. سلام دوست بنده در امور مالی ناجا چندماه خدمت هست،((ایشون لیسانس حسابداری دارد))،آیا مدت خدمت ایشون به عنوان سابقه کاری برای استخدام در دستگاه های غیرنظامی میتواند لحاظ شود؟

   1. باسلام اعزامی۸۶ ۱۵ماه خدمت بعلت فوت برادر وشرایط بد روحی وتک فرزند پسر شدن مجبور به ترک خدمت شدم همان سال ازدواج کرده والان دو فرزند دارم ایا امکان معافیت باقی خدمت رودارم ضمنا پدر ومادر بالای ۶۰ سال دارم

    1. سلام دوست عزیز
     خیر مقدور نیست.برای تعیین تکلیف به نظام وظیفه مراجعه کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1401/11/11

چهارشنبه

1401/11/12

پنجشنبه

1401/11/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید