خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه مشاوره معافیت سربازی توجیه غیبت خدمت سربازی و بهره مندی از معافیت نظام وظیفه

توجیه غیبت خدمت سربازی و بهره مندی از معافیت نظام وظیفه

بروزرسانی شده اکتبر 8, 2017 12:04 ب.ظ
0
1,468
توجیه غیبت خدمت سربازی

برای مشاوره در زمینه توجیه غیبت خدمت سربازی و بهره مندی از معافیت نظام وظیفه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

توجیه غیبت خدمت سربازی و بهره مندی از معافیت نظام وظیفه
میانگین 5 رای از تعداد 1

توجیه غیبت خدمت سربازی زمانی مهم می شود که شما بخواهید از معافیت های سربازی نظیر : معافیت کفایت ، معافیت بهزیستی و … استفاده کنید ولی به علت وجود غیبت امکان پذیر نخواهد بود . در ادامه با توجیه غیبت سربازی با ما باشید .

توجیه غیبت خدمت سربازی :

همانگونه که سربازان و مشمولان گرامی خدمت سربازی می دانند اگر فردی دارای غیبت باشد ، دیگر نمی تواند از معافیت های کفالت و یا معافیت ماده 6 بهزیستی استفاده نماید ، حتی اگر این غیبت یک روز یا  یک سال باشد و یا اینکه  فردی  که دارای غیبت است با اذن و دستور رهبر معظم انقلاب غیبتش بخشیده شود باز هم نمی تواند از معافیت استفاده کند ؛ در اینگونه مواقع ، نظام وظیفه مواردی بیان میدارد ، در صورتی که شخص یکی از موارد زیر را شامل شود میتواند غیبت ها را توجیه کرده ( توجیه غیبت خدمت سربازی انجام شود ) و نیز از معافیت بهره مند شود .

نکته : در رسیدگی به درخواست مشمولان وکارکنان وظیفه غایب در زمینه معافیت های کفالت , مددجویان و ماده 6 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان , علاوه بر در نظر داشتن معاذیر ذکر شده در ماده 2 این آیین نامه , موارد زیر نیز به عنوان عذر موجه غیبت محسوب می شود.

  1. بیماری منجر به فوت پدر یا برادر مشمول به شرطی که به تشخیص شورای پزشکی , شروع بیماری پدر و نیازمندی به مراقبت مربوط به قبل از غیبت مشمول بوده و در طول مدت غیبت استمرار داشته باشد.
  2. بیماری نقص عضو و محجوریت پدر یا برادر مشمول که به تشخیص شورای پزشکی , شروع بیماری و نیازمندی به مراقبت مربوط به قبل از غیبت مشمول و در طول مدت غیبت مشمول استمرار داشته باشد.
  3. طلاق بائن و یا غیابی مادر مشمول که به علت حبس , غایب مفقودالاثر بودن , اعتیاد شدید و بی مبالاتی پدر و موارد مشابه آن وقوع یافته باشد به نحوی که مشمول قبل از ورود به غیبت و در طول مدت غیبت عملاً سرپرستی خانواده را بر عهده داشته و در صورت اعزام وی به خدمت, خانواده قدرت اداره معاش خود را از دست می داده است ( با ارائه مدرک مستند و تأیید آن از سوی مراجع ذیصلاح)
  4. در موادری که تاریخ معلولیت اعضای درجه یک خانواده قبل از ورود به مرحله غیبت مشمولین حادث شده باشد.
  5. در صورتی که مشمول عذر موجهی برای غیبت نداشته اما به دلیل به وجود آمدن شرایط خاص برای خانواده وی, در حال حاضر قادر به اعزام به خدمت دوره ضرورت نباشد , غیبت وی برای استفاده از معافیت در موارد زیر موجه می گردد:

الف- در مورد کفالت موضوع بند 7 ماده 44 قانون که همسر مشمول فوت کرده و از او دارای یک فرزند صغیر باشد حداکثر دارای 3 سال غیبت و در صورت داشتن دو فرزند صغیر حداکثر تا 5 سال غیبت و در صورت داشتن 3 فرزند صغیر و بالاتر حد اکثر تا 8 سال غیبت

ب- در مورد کفالت موضوع 7 ماده 44 قانون که همسر مشمول بعد از ازدواج معلول شده و نیازمند مراقب باشد در صورت معلولیت متوسط حداکثر تا 2 سال غیبت و در صورت معلولیت شدید و خیلی شدید حداکثر تا 5 سال غیبت ج- در مواردی که پدر یا مادر یا برادران و خواهران مشمول به دلیل بیماری شدید یا معلولیت نیازمند مراقب باشند و مشمول نیز یگانه مراقب آنان بوده و در صورت اعزام وی به خدمت, خانواده قدرت تأمین معاش و اداره زندگی را از دست بدهد حداکثر تا 5 سال غیبت

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

پروژه کسری خدمت نیرو های مسلح

پروژه کسری خدمت نیرو های مسلحبه این مطلب امتیاز دهید راهنمای دریافت پروژه کسری خدمت نیرو ه…