عواقب غیبت در روز اعزام به خدمت سربازی و عدم حضور مشمولان برای اعزام

عواقب غیبت در روز اعزام به خدمت سربازی

اگر روز اعزام به خدمت نرویم چه میشود؟

تمامی پسرانی که مشمول خدمت سربازی هستند و دفترچه خدمت سربازی خود را پست نموده اند می بایست در تاریخ تعیین شده در محلی که به آنها اعلام می شود، حضور پیدا کنند.

🔴 ممکن است برخی از مشمولان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از عدم مراجعه در زمان اعزام، به خدمت سربازی نروند.

🔴 عده ای از مشمولان گمان می کنند که حتی با داشتن دلایل موجه نیز می توانند روز اعزام در پادگان معرفی شده حضور پیدا نکنند.

مشاوره نظام وظیفه آویژه برای رفع ابهام مشمولان در مورد این سوال که اگر در روز اعزام به خدمت نرویم چه می شود؟ اطلاعات کاملی را به مشمولان ارائه داده اند.

اگر می خواهید بدون غیبت سربازی دوران خدمت خود را به پایان برسانید و اضافه خدمت برای شما ثبت نشود، با مطالعه مقاله زیر دانش کافی را در این مورد بدست بیاورید.

اعزام مشمولین خدمت سربازی

تمامی پسرانی که به سن 18 سالگی رسیده اند مشمول خدمت سربازی خواهند شد که شامل دو دسته می باشند.

  1. گروهی از مشمولین که با ارائه مدارک معافیت موقت یا دائم خدمت سربازی را دریافت می کنند.

معافیت های موقتی که مشمولان با توجه به آن می توانند خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازند تحصیلی، پزشکی، کفالت و … می باشد.

از انواع معافیت های دائم که مشمولان بدون انجام وظیفه سربازی، موفق به دریافت کارت پایان خدمت می شوند، معافیت کفالت را می توان نام برد که شامل بیماری های حاد تنفسی، قلبی، روحی و روانی و … می باشد.

  1. تعداد کثیری از مشمولان که مایل هستند تا هرچه سریعتر دوره اجباری سربازی را شروع نموده و پس از مدت 21 ماه آن را به پایان برسانند.

این دست از مشمولان با رسیدن به سن اعزام اقدام به پست کردن دفترچه خدمت نموده و با ارسال برگه سفید خدمت می بایست در تاریخ تعیین شده در محل حضور پیدا کنند.

زمانی که مشمولان درخواست خود مبنی بر اعزام به خدمت را در دفاتر پلیس + 10 ثبت می نمایند موظف هستند تا تقریبا ده روز قبل از تاریخ اعلام شده به آنها برای دریافت کد محل خدمت خود به روش های حضوری و غیر حضوری اقدام نمایند.

ممکن است مشمولان پس از اینکه دفترچه خدمت را پست نمودند به دلایل گوناگون از رفتن به خدمت پشیمان شوند، در این صورت آیا می توانند بدون هیچ دلیل و اطلاع رسانی از حضور در روز اعزام خود داری کنند ؟

سازمان نظام وظیفه برای مشمولانی که روز اعزام در پادگان معرفی شده به آنها حضور پیدا نکرده اند، اضافه خدمت در نظر گرفته اند که در ادامه به توضیحات کاملی در اینمورد می پردازیم.

عدم حضور مشمولان برای اعزام

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

غیبت سربازان آماده به خدمت چند حالت دارد؟

برای غیبت سربازی ما با دو گروه از مشمولان روبرو می شویم:

  1. مشمولانی که با اطلاعات قبلی و به موقع دلایل موجهی را برای نرفتن به خدمت سربازی ارائه می دهند.

در این حالت مشمولان قبل از تاریخ اعزام به خدمت، به سازمان وظیفه عمومی در محل زندگی خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک، و انجام مراحل قانونی دلایل موجه خود را برای نرفتن به خدمت ابراز کنند.

  1. دسته ای از مشمولان که به دلیل بی توجهی به قوانین موجود در سازمان نظام وظیفه و بی اطلاعی از عواقب غیبت غیر موجه، از رفتن به خدمت سربازی امتناع می ورزند، نمی توانند بدون اضافه خدمت دوران سربازی خود را به اتمام برسانند.

پیشنهاد مشاوران ما این است که حتما مقاله توجیه غیبت را بخوانید.

عدم حضور مشمولان در روز اعزام چه عواقبی دارد؟

افرادی که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند و تصمیم به اعزام خدمت سربازی می گیرند، با مراجعه به مراکز پلیس + 10 می توانند درخواست خود را نهایی کنند.

اگر وضعیت مشمولان تغییر کند یعنی یکی از انواع معافیت ها شامل حال آنها شود یا در دانشگاه قبول گردند، نمی توانند بدون اطلاع قبلی از رفتن به خدمت امتناع ورزند.

اگر هر کدام از مشمولان چه به صورت ناخواسته یا از روی بی توجهی، در تاریخ، ساعت مقرر در محل اعلام شده حضور پیدا نکنند و قبل از آن هم هیچ اطلاع رسانی نکرده باشند، به مدت سه ماه اضافه خدمت خواهند خود.

البته به منظور اطلاع بیشتر مشمولان باید ذکر کنیم که مدت اضافه خدمتی که برای غایبین در نظر گرفته شده است، بسته به تعداد روز هایی که مشمول خود را معرفی ننموده است، متغیر می باشد.

به اینصورت که اگر مشمولان از یک روز تا یک ماه غیبت داشته باشند، سه ماه اضافه خدمت و اگر بیش از این مدت زمان باشد 6 ماه اضافه خدمت برای آنها ثبت خواهد شد.

آیا اضافه خدمت مشمولان، بخشوده خواهد شد؟

سربازانی که پس از پست کردن دفترچه خدمت سربازی، در دانشگاه قبول شده یا مبتلا به بیماری خاصی شدند، در صورتی که بدون اعلام به سازمان وظیفه به خدمت نروند، جریمه به آنها تعلق خواهد گرفت.

🔵 اضافه خدمت سه ماهه برای سربازان غایب در پرونده آنها ثبت شده و پس از پایان تحصیلات یا بهبودی بیماری این مدت زمان به عنوان دوره سربازی آنها به شمار می رود.

🔵 اما باید به شما بگوییم که اگر مشمولان دلایل موجه و اسناد مدارک مبنی بر علت غیبت خود ارائه دهند، که مورد تایید سازمان نظام وظیفه قرار گیرد، اضافه خدمت آنها بخشوده خواهد شد.

شرایط غیبت متقاضیان امریه سربازی

اضافه خدمت سربازان فراری

عده ای از مشمولان که به دلایل گوناگون مانند شرایط سخت نظامی، دوری از خانواده و …. محل خدمت خود را ترک کرده و پس از گذشت 15 روز در پادگان خود حضور پیدا نکنند سرباز فراری شناخته خواهند شد.

🟠 با دستگیری این افراد و تحویل آنها به سازمان نظام وظیفه حداقل 6 ماه اضافه خدمت، پرداخت جریمه برای آنها در نظر گرفته می شود.

🟠 سرپیچی از قوانین و فرار از خدمت سربازی، منجر به زندانی شدن و تشکیل جلسات دادگاهی نیز برای آنها، می شود.

🟠جریمه سربازان فراری غیر قابل بخشش بوده و مشمولان موظف هستن تا دوره 21 ماه سربازی را همراه با اضافه خدمت در مدت زمان بیشتری سپری نمایند.

شرایط غیبت متقاضیان امریه سربازی

یکی از شرایط دریافت امریه سربازی، نداشتن غیبت می باشد که مشمولان واجد شرایط می توانند دوران خدمت خود را در سازمان های خصوصی و دولتی، دور از مکان های نظامی سپری کنند.

🟠 مشمولانی که متقاضی امریه سربازی هستند اما شرایط دریافت معافیت های موقت و دائمی را به دست آورده اند می بایست قبل از تاریخ شروع خدمت خود، با ارائه مدارک معتبر و قابل قبول عدم حضور خود را به سازمان اعلام نمایند.

🟠 البته مشمولانی که معافیت دائم خدمت را کسب نموده اند تنها می بایست برای انجام مراحل دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام نمایند.

سخنی از مشاوران آویژه

🟠 غیبت سربازی موضوع بسیار مهمی می باشد که بی اطلاعی مشمولان از جزئیات آن باعث می شود تا جریمه هایی برای غائبین در نظر گرفته شود.

🟠 عدم حضور مشمولان در روز اعزام تبعاتی از جمله اضافه خدمت را برای آنها به همراه دارد پس لازم است تا مشمولان برای دوری از سپری نمودن مدت زمان بیشتر خدمت سربازی اطلاعات لازم را در این مورد به دست بیاورند.

🟠اطلاعات مندرج در این مقاله به مشمولان کمک خواهد کرد تا در زمان مناسب و بدون اضفه خدمت با ارائه دلایل کافی، غیبت خود را توجیه نمایند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

عواقب غیبت در روز اعزام به خدمت سربازی و عدم حضور مشمولان برای اعزام

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید