بهترین زمان پست دفترچه سربازی + زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

بهترین زمان پست دفترچه سربازی

پست كردن دفترچه سربازي مراحل چندان پیچیده و سختی ندارد و هر مشمولی می تواند در سریع ترین زمان ممکن با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 سراسر کشور نسبت به این کار اقدام کند. با این حال در خصوص پست كردن دفترچه سربازي و رابطه آن با زمان و محل خدمت سربازی سوالاتی مانند موارد زیر وجود دارد.

🙅‍♀️ بهترین زمان پست دفترچه سربازی چه زمانی است؟

🙅‍♀️ آیا انتخاب زمان پست دفترچه در تعیین محل خدمت سربازی تاثیرگذار است؟

🙅‍♀️ آیا می توان تاریخ اعزام را در زمان پست دفترچه سربازی تعیین کرد؟

🙅‍♀️ دوره طلایی برای پست دفترچه سربازی چه زمانی است؟

در این مقاله آویژه سعی می شود علاوه بر این سوالات به جنبه های مختلفی از پست كردن دفترچه سربازي بپردازیم، به خصوص این که شایعات و اطلاعات ضد و نقیض بسیاری در این حوزه وجود دارد. از این رو با ما همراه باشید تا دقیق ترین و آخرین اطلاعات لازم را درمورد پست دفترچه و اعزام به خدمت مقدس سربازی به دست بیاورید.

دوره طلایی و بهترین زمان پست دفترچه سربازی

پست كردن دفترچه سربازي می تواند در تعیین زمان شروع یکی از مهم ترین دوره ها زندگی تاثیر مستقیم داشته باشد. دوره آموزشی، یک دوره دو ماهه پیش از شروع دوران خدمت سربازی است. در این دوران زندگی در شرایط سخت و بسیاری دیگر از نکات نظامی به فرد آموزش داده می شود. گرچه گذراندن کامل این دوران در هر برهه زمانی برای هر فردی لازم است، اما بسیاری از ما به دنبال این هستیم که بتوانیم بهترین زمان را برای گذراندن ساده تر این دوران کشف کنیم.

⭕ اینجاست که پست كردن دفترچه سربازي و زمان آن اهمیت پیدا می کند.

🟣 از نظر تجربی گذراندن دوران آموزشی سربازی در ماه های ابتدایی بهار و همچنین ماه مهر می تواند لذت بخش و جذاب باشد. آب و هوای مناسب و داشتن تعطیلات کافی (به خصوص در بهار) باعث شده است که این ماه ها به عنوان دوران نقره ای سربازی شناخته شوند.

🟣 در کنار آن مسلما ماه های تابستانی و ماه های زمستانی را می توان بدترین زمان ها برای گذراندن این دوران شناخت. بنابراین شناخت بهترین زمان پست دفترچه سربازی می تواند تجربه ای بهتر از دوران آموزشی سربازی برای فرد ایجاد کند.

🟣 با این حال در کل سال یک دوره وجود دارد که می تواند به عنوان بهترین و طلایی ترین دوره آموزش سربازی محسوب شود.

🟣 کسانی که تاریخ اعزام آن ها در اسفند ماه باشد به سبب تداخل این دوره با عید نوروز و تعطیلات مربوط به آن از بیشترین مرخصی بهره مند می شوند و می توان گفت که عملا این دوره آموزشی تنها کمی بیش از یک ماه طول می کشد.

🟣 از این روست که بسیاری دوره آموزشی اسفند ماه را بهترین و طلایی ترین دوره آموزشی سربازی می دانند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونه می توان وارد بهترین دوره آموزشی سربازی شد؟

این مسئله تا حدودی بستگی به شانس مشمولان دارد و قطعیت کاملی در این خصوص وجود ندارد. همانطور که در ادامه این مقاله اشاره خواهد شد در صورتی که مهلت قانونی شما تمام نشده و اگر اسفند ماه در بازه این مهلت قانونی باشد، پیشنهاد این تاریخ توسط شما در زمان تکمیل دفترچه سربازی می تواند شانس بیشتری برای ورود به این دوره آموزشی در اختیار شما قرار دهد.

🟣 همچنین در صورتی که غیبت سربازی داشته و یا به هر دلیل تاریخ دقیقی برای اعزام پیشنهاد نداده باشید، پست كردن دفترچه سربازي در ماه دی یا بهمن می تواند کارساز باشد.

🟣 بنابراین بهترین راه این است که شما با تعیین اسفندماه به عنوان زمان پیشنهادی، دفترچه خود را در دی ماه پست کنید، بدین ترتیب شانس شما برای ورود به بهترین و طلایی ترین دوران آموزش سربازی در بیشترین میزان خود قرار می گیرد.

زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

پست كردن دفترچه سربازي برای چه کسانی ضروری است؟

پست كردن دفترچه سربازي لزوما به معنای اعزام به خدمت سربازی نیست. در واقع پست کردن دفترچه و اعزام به خدمت سربازی دو مرحله کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند. بر اساس قانون نظام وظیفه عمومی هر فرد ذکور ایرانی از تاریخ 18 سالگی تا پایان سن 50 سالگی به عنوان مشمول شناخته شده و باید نسبت به پست كردن دفترچه سربازي اقدام کند.

اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، تمامی کسانی که حتی می توانند از معافیت های مختلف پزشکی، کفالت یا … استفاده کنند و تمام کسانی که دارای غیبت سربازی هستند در گام اول باید نسبت به پست كردن دفترچه سربازي در مهلت قانونی تعیین شده اقدام کنند. پس از این مرحله وضعیت مشمول مشخص می شود و در نهایت اینکه آیا امکان اعزام به خدمت سربازی برای وی وجود دارد یا خیر؟

نکته ای که باید بدانید این است که در این بین تنها کسانی که دارای معافیت های موقت مانند معافیت تحصیلی یا پزشکی خاص هستند تا پایان مهلت این معافیت از پست کردن دفترچه سربازی معاف خواهند بود.

بنابراین به صورت خلاصه پست کردن دفترچه اعزام به خدمت سربازی برای تمامی افراد مشمول الزامی است. از این نظر مشمولین خدمت سربازی به دو دسته داوطلب و غایب تقسیم می شود:

🟦 داوطلب: فردی است که در مهلت قانونی اقدام به پست دفترچه سربازی می کند.

🟦 غایب: کسی است که در مهلت داده شده دفترچه خود را پست نکرده باشد.

با توجه به اهمیت مدرک پایان خدمت در بسیاری از مراحل زندگی (از جمله اشتغال) عدم ارسال به موقع دفترچه سربازی (غایب بودن مشمول) می تواند تبعات مهمی به همراه داشته باشد که کمترین آن اضافه خدمت و پرداخت جریمه نقدی است.

مدارک لازم برای پست دفترچه خدمت سربازی

تا به اینجا دانستیم که تمامی مردان و پسران ایرانی باید نسبت به پست كردن دفترچه سربازي اقدام کنند و بعد از این مرحله است که تعیین می شود هر کدام از این افراد چه شرایطی دارند. بنابراین لازم است بدانیم که چه مدارکی برای پست کردن دفترچه لازم است همراه داشته باشیم.

🟠 اصل و تصویر شناسنامه فرد (اصل شناسنامه به فرد بازگردانده می شود)

🟠 اصل و تصویر کارت ملی فرد (اصل کارت ملی به فرد بازگردانده می شود)

🟠 اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی همسر و فرزندان (اصل مدارک بازگردانده می شود)

🟠 اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل (اصل مدرک بازگردانده می شود)

🟠 یک قطعه عکس 4*3 با رعایت شئونات اسلامی (فاقد زیورآلات، آرایش و دارای موی سر متعارف و معقول)

🟠 مدارک تکمیلی از جمله مدرک گذراندن دوره آموزش تکمیلی بسیج و … (در صورت وجود)

🟠 مدارک و مستندات مربوط به معافیت یا کسر خدمت (در صورت وجود)

🟠 کپی آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل

شماره حساب فعال در بانک سپه (درصوت نداشتن حساب در بانک سپه باید نسبت به افتتاح حساب در این بانک اقدام کنید) – توجه داشته باشید هزینه و حقوق سربازی به این حساب واریز خواهد شد.

دوستان اگر در مورد معافیت نیاز به راهنمایی دارید ای مقاله را بخوانید: انواع معافیت سربازی

مراحل پست دفترچه خدمت سربازی

با در اختیار داشتن مدارک ذکر شده و مراجعه به پلیس +10 شما می توانید مراحل پست كردن دفترچه سربازي را به سادگی پشت سر بگذارید. بعد از اتمام این مراحل و پرداخت هزینه های لازم پرونده شما به سازمان نظام وظیفه عمومی ارجاع داده شده و مورد بررسی قرار می گیرد. این مراحل عبارتند از:

 • دریافت دفترچه خدمت سربازی:

شما با مراجعه به دفاتر پلیس +10 با ارئه مدارک گفته شده می توانید دفترچه خدمت سربازی را دریافت کنید.

 • تکمیل فرم های مربوطه:

بعد از مطالعه کامل این دفترچه لازم است نسبت به تکمیل فرم های زیر اقدام نمایید

 • تکمیل فرم شماره 1: برگه اطلاعات فردی
 • تکمیل فرم شماره 2: برگه درخواست معافیت
 • تکمیل فرم شماره 3: استشهاد تاییدیه وضعیت مشمول

(توجه داشته باشید که تکمیل فرم 2 و 3 برای کسانی است که می خواهند از شرایط کفالت یا معافیت استفاده کنند.)

 • تکمیل برگه معاینه اولیه (این برگه توسط پزشک معتمد تکمیل می شود)
 • تزریق واکسن مننژیت و چندگانه و ارائه برگه مربوط به آن

بعد از گذراندن مراحل بالا و ارائه مدارک خواسته شده، اطلاعات شما توسط پلیس +10ثبت شده و کد سخا به شما تعلق می گیرد. این کد منحصر به فرد بوده و شما به واسطه آن می توانید نسبت به پیگیری وضعیت سربازی خود اقدام نمایید.

اگر شرایط کفالت را دارید حتما مقاله معافیت کفالت را بخوانید.

الان دفترچه پست کنم چه زمانی اعزام میشم؟

با توجه به گستردگی مطالب در خصوص مسئله سربازی و شرایط مربوط به آن، در این مقاله تنها پست كردن دفترچه سربازي را برای مشمولان اعزام به خدمت مورد بررسی قرار داده ایم. بر این اساس سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که ” الان دفترچه پست کنم چه زمانی اعزام میشم؟”

به طور کلی بعد از تکمیل فرایند پست كردن دفترچه سربازي و گذراندن مراحل مربوط به آن، زمان اعزام مشمول به وی اعلام می شود. البته ممکن است مراحل تایید اطلاعات توسط نظام وظیفه و زمان وصول تاییدیه پزشک کمی طولانی شده و یک یا دو روز تا صدور برگه اعزام (برگه سبز) زمان لازم باشد. در هر صورت با صدور این برگه، زمان اعزام به خدمت سربازی به فرد ابلاغ می شود.

سوالی که وجود دارد این است که این زمان چگونه تعیین می شود؟ در واقع می خواهیم بدانیم محاسبه تاریخ اعزام به خدمت چه فرایندی دارد؟

این معافیت ممکن است به کار شما بیاید: معافیت کفالت مادر

فاکتورهای تعیین کننده زمان اعزام به خدمت سربازی

نکته جالب توجهی که وجود دارد این است که فرد می تواند در فرم 1 (اطلاعات فردی) زمان پیشنهادی اعزام را مشخص کند. این زمان برای مشمولانی که در مهلت قانونی اقدام کرده باشند و زمان پیشنهادی آن ها در بازه این مهلت قانونی ذکر شده باشد قابل بررسی است.

بگذارید کمی ساده تر این مسئله را بیان کنیم. فرض کنیم مشمولی برای پست كردن دفترچه سربازي خود مهلت 6 ماهه دارد. اگر این فرد در ماه تیر اقدام به تکمیل دفترچه کرده باشد این امکان را دارد که تاریخ اعزام خود را در بازه تیر تا اسفندماه پیشنهاد دهد. در نظر داشته باشید که این تاریخ صرفا یک پیشنهاد است و سازمان نظام وظیفه لزومی برای اجرای آن ندارد با این حال در بسیاری از موارد این تاریخ پیشنهادی قبول شده و به عنوان تاریخ اعزام به مشمول اعلام می شود.

حال اگر فرد به عنوان مشمول غایب اقدام به پست كردن دفترچه سربازي کرده باشد و یا تاریخ مشخصی را برای اعزام تعیین نکرده باشد، سازمان نظام وظیفه یک یا دو ماه آتی را به عنوان تاریخ اعزام آن فرد اعلام می کند. همچنین در نظر داشته باشید که بر اساس قانون جدید نظام وظیفه عمومی تمامی افراد فارغ از مدرک تحصیلی در اولین روز هر ماه به خدمت سربازی اعزام می شوند.

مدارک لازم برای پست دفترچه خدمت سربازی 

مهلت معرفی و پست كردن دفترچه سربازي

تا به اینجا به صورت کلی فرایند پست كردن دفترچه سربازي و شرایط اعزام به خدمت مقدس سربازی را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون نوبت این است که کمی در خصوص جزئیات و شرایط مربوط به این فرایند صحبت کنیم که از جمله مهم ترین این موارد می توان به مهلت قانونی برای پست كردن دفترچه سربازي اشاره کرد. بنابر قانون نظام وظیفه و خدمات عمومی مهلت اعلام شده برای معرفی مشمولان به شرح زیر است:

شرایط مشمول

مهلت قانونی پست کردن دفترچه سربازی

کسانی که قبل از سن قانونی و مشمولیت (18 سالگی) اقدام به ترک تحصیل کرده باشند (دیپلم یا زیر دیپلم)شش ماه بعد از رسیدن به سن 18 سالگی
تمام کسانی که با داشتن معافیت تحصیلی بعد از سن مشمولیت، مشغول تحصیل هستندیک سال بعد از اتمام یا ترک تحصیل
مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالتیک ماه بعد از انقضای معافیت (در صورت نداشتن شرایط معافیت دائم)
تمامی اتباع ذکور خارجیشش ماه بعد از کسب تابعیت ایرانی
زندانی هایی که پیش از اتمام مهلت قانونی خود وارد حبس شده باشندشش ماه بعد از آزادی
فرزندانی که به واسطه ماموریت والدین خود در خارج از کشور به سر می برندشش ماه بعد از اتمام ماموریت و بازگشت به کشور

شاید بتوانید شامل قانون کسری خدمت شوید پس حتما این مقاله را بخوانید: انواع کسری خدمت سربازی

آیا محل پست كردن دفترچه سربازي تاثیرگذار است؟

از نظر قانونی و آن چیزی که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام شده، محل پست كردن دفترچه سربازي هیچ ارتباطی با زمان و محل اعزام سربازی ندارد.

تنها نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که آدرس ذکر شده در زمان تکمیل فرم و ارسال دفترچه همان آدرسی خواهد بود که کارت پایان خدمت شما به آن ارسال و تحویل می شود.

در کلام ساده تر ممکن است طی دوران سربازی یا در زمان تسویه و اتمام خدمت آدرس های متعددی از شما دریافت شود، اما همان آدرسی که در روز اول و در زمان پست كردن دفترچه سربازي در مراکز پلیس 10+ عنوان کرده اید به عنوان آدرس مبنا مورد استفاده قرار می گیرد و کارت پایان خدمت شما به آن آدرس ارسال خواهد شد. این نکته ای است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر می توانید کفالت پدر خود را بگیرید این مقاله را از دست ندهید: معافیت کفالت پدر

تعیین محل خدمت بر اساس زمان ارسال دفترچه سربازی

یکی از مهم ترین شایعاتی که در خصوص پست كردن دفترچه سربازي وجود دارد این است که ارسال دفترچه در شش ماهه اول باعث می شود که محل خدمت شما یکی از ارگان های اطلاعاتی و سپاهی باشد و پادگان های ارتش برای کسانی مهیاست که شش ماهه دوم اقدام به تکمیل و ارسال دفترچه کرده اند.

این سخن به چند دلیل کذب است:

🔴 پادگان های نظامی (سپاه و ارتش و …) در تمام طول سال مجبور به جذب سرباز و تقویت خود هستند. از این رو هیچ پادگانی نیمی از سال را منتظر نمی ماند تا اجازه جذب سرباز پیدا کند.

🔴 برخی از ارگان های نظامی و امنیتی، مانند ارگان های مربوط به اطلاعات به صورت گزینشی اقدام به جذب سرباز می کنند، از این رو می توان گفت که این فرایند هیچ ارتباطی به زمان یا محل پست كردن دفترچه سربازي نخواهد داشت.

🔴 محل خدمت (آموزشی) توسط سازمان نظام وظیفه و تنها ده روز پیش از تاریخ اعزام اعلام می شود. تعیین این محل بر اساس فاکتورهای کلان و بررسی های مختلف صورت می گیرد که نمی توان تاریخ ارسال دفترچه را به عنوان یکی از این فاکتورها در نظر گرفت.

سخن نهایی از مشاوران آویژه

دوران مقدس سربازی خدمتی است که برای تمامی مردان این خاک الزامی است. با توجه به این که مدت زمان خدمت سربازی و زمان اعزامی که برای آن در نظر گرفته شده می تواند تاثیر مستقیم در زندگی افراد داشته باشد، لازم است که شرایط و جنبه های مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرد.

ما در این مقاله مشاوره نظام وظیفه تنها توانستیم گوشه ای از قوانین و شرایط مربوط به خدمت سربازی و مسئله مهم پست كردن دفترچه سربازي را مورد بررسی قرار دهیم. با این حال تمام تلاش ما این بود که نشان دهیم نقش پست كردن دفترچه سربازي از نظر زمانی و مکانی چیست، همچنین سعی کردیم بدانیم که بعد از پست دفترچه سربازی چه باید کرد؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه تمامی این موارد را عنوان کنیم، زمان پست كردن دفترچه سربازي می تواند زمان اعزام شما را تعیین کند. همچنین خود شما هم می توانید با تعیین زمان پیشنهادی اعزام تاثیر مهمی در این مسئله داشته باشید. توجه کنید که محل ارسال دفترچه تاثیری در تعیین محل خدمت شما نخواهد داشت، تنها باید در نظر داشته باشید که آدرسی که در زمان ثبت نام ارائه می دهید همان آدرسی خواهد بود که کارت پایان خدمت به آن ارسال می شود.

سوالات متداول

بهترین زمان پست كردن دفترچه سربازي چه زمانی است؟

اگر بخواهید وارد دوران طلایی آموزش سربازی (اسفند ماه) شوید بهتر است دی یا بهمن ماه نسبت به پست كردن دفترچه سربازي اقدام کنید.

آیا محل پست دفترچه سربازی تاثیری در تعیین محل خدمت دارد؟

محل پست كردن دفترچه سربازي هیچ تاثیری در تعیین محل خدمت ندارد .

پست كردن دفترچه سربازي برای چه کسانی ضروری است؟

تمام پسران و مردان ایرانی که سن 18 سال را گذرانده باشند باید نسبت به تکمیل و ارسال دفترچه خدمت سربازی اقدام کنند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین زمان پست دفترچه سربازی + زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 36 نظر:
 1. سلام بند دفترچه مو بر یک برج ۱۱پست کردم وبرگه سبز هم گرفتم و واکسن ها رو ام زدم الان میخوام دوماه زودتر برم سربازی باید چه کار کنم که برج ۹ برم خدمت ممنون از راهنمایی تون

 2. سلام من 1402/6/29 دیپلم گرفتم تا یک سال وقت دارم وضعیتم رو مشخص کنم یا الان غیبت خوردم؟

  1. سلام بعد از گرفتن فارف التحصیلی 1 سال فرجه دارید و غیبت نمیخورید.

 3. سلام.
  میتوان زودتر به سربازی اعزام شد؟ من میخوام مهر ماه سریع برم!

  1. با مراجعه به دفاتر پلیس +10 درخواست اصلاحیه خود را اعلام کنید

 4. سلام.
  من متولد آذر سال ۸۱هستم و خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و از ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ دیگه اعتبار برگه معافیت تحصیلیم تمام شده و غیبت دارم.
  بهترین زمان برای پست دفترچه کَی می باشد؟و برای چه زمانی اعزام میشوم؟
  چکار کنم بیفتم نیرو انتظامی؟

  1. سلام.نیمه اول هر ماه دفترچه پست کنید نیمه اول ماه بعد اعزام میشوید و اگر نیمه دوم هر ماهی دفترچه پست کنید 2 ماه بعد اعزام خواهید شد.مشخص نیست که کدام ارگان در چه زمان مشخصی سرباز میپزیرد.

 5. سلام می خواهم دفترچه پست کنم و ماهی پست کنم بهتره .
  چیزی هست که مثلاً بگن برج 1نیروی زمین و یا برج 3هوایی اینا ؟!

  1. بهمن ماه چون در دوره طلایی آموزشی قرار می گیرید

 6. سلام من ۱۷ بهمن می خوام برم پست کنم می خوام بدونم ۱ اسفند میرم یا ۳۰ اسفند اگه میشه بیشتر توضیع بدید

 7. سلام من دفترچه رو گرفتم و واکسن و معاینه پزشکی رو تو شهر خودم انجام دادم حالا همین دفترچه رو میشه شهری دیگه پست کرد؟

 8. سلام من در سامانه سخا محل سکونت را تهران انتخاب کردم و توسط پست هم احراز محل سکونت تایید شده میخواستم بدونم می‌تونم از شهرستان دفترچه پر کنم و مشکلی پیش نمیاد ؟

 9. سلام من میخوام ۳۱ یکم دفترچه پست کنم به نظرتون اعزامم ۸/۱ می فته ؟

 10. سرباز کارت رو کی باید بگیریم ؟ قبل اعزام به آموزشی یا بعد؟

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 11. سلام وقت بخیر ببخشید معافیت من ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ اگه اگر ۲۵ بهمن دفتر چه رو بفرستم و میخواهم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم آیا این امکان دارد که آخر تیر اعزام بشم تا کنکور بدم برم سربازی بعد ایست خدمت بزنم میشه آخر تیر برم

  1. سلام وقتتون بخیر آموزشی معاف از رزم و معاف دایم متفاوت نیست

 12. سلام وقت بخیر . همونطور که میدونید هر کس بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه یک سال مهلت داره برای پست کردن دفترچه اقدام کنه …. من پانزدهم تیره ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شده بودم پس ۱۵ تیر امسال این مهلت یک ساله ام برای پست کردنه دفترچه تموم میشه . میخواستم بدونم میتونم الان پست کنم و بخوام تاریخ اعزامم مرداد باشه ؟ و غیبت نمی‌خورم اگه تاریخ پست کردنم قبل تیر باشه ولی تاریخ اعزامم بعد از تیر باشه؟؟ملاک‌ کدومه تاریخ پست یا تاریخ اعزام؟

  1. سلام دادا.میگم اگه کارشناسی باشی و ۵ساله تموم کنی بازم همین قانون صادقه ک از لحظه فارغ التحصیلی ۱سال وقت داری ؟ یعنی ۶سال معافی تا تابستون بعدیش؟ ممنون میشم نظرتو بگی.

 13. بنده تیر ۱۴۰۰ فارق التحصیل شدم .. میتونم الان پست کنم و بخوام تاریخ اعزامم مرداد باشه ؟ غیبت نمی‌خورم اگه تاریخ اعزامم بعد از تیر باشه؟

 14. سلام من کلاس دوازدهم هستم ۱هفته مونده به امتحانام خرداد ماه من میتونم مثلا فردا دفترچه سربازی رو بفرستم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید