شرایط درخواست تمدید اعزام به خدمت سربازی

شرایط تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی

گروهی از مشمولان خدمت سربازی پس از معرفی خود به سازمان نظام وظیفه، با توجه به شرایطی که برای آنها ایجاد شده است به دنبال تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی می باشند.

شرایط تمدید خدمت سربازی تعیین شده می باشد و اگر مشمولان یکی از این شرایط را داشته باشند می توانند اقدامات لازم را برای درخواست تمدید تاریخ اعزام خدمت سربازی انجام دهند.

سازمان نظام وظیفه برای مشمولانی که دلایل موجهی برای عدم حضور خود در تاریخ تعیین شده ارائه می دهند، تسهیلاتی در نظر گرفته است تا برای ایشان غیبت ثبت نشود.

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با غیبت سربازی و شرایط لحاظ شدن آن بر روی مقاله زیر کلیک نمایید.

غیبت سربازی

با توجه به قوانین موجود در سازمان نظام وظیفه مشمولان می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را تغییر داده و در زمان دیگری خدمت سربازی خود را آغاز نمایند.

هر کدام از مشمولان که قصد دارند تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند می بایست از جزئیات شرایط و مراحل آن مطلع شوند.

ما مشاوران مرکز مشاوره آویژه اطلاعات جامع و کاملی در مورد تاریخ تمدید اعزام به خدمت سربازی برای آن دسته از مشمولانی که تلاش می کنند تا آگاهی لازم را در این باره بدست بیاورند، جمع آوری نموده و در این مقاله به آنها ارائه داده ایم.

روش های تمدید تاریخ اعزام به خدمت

تمدید خدمت سربازی چیست؟

پسرانی که مشمول خدمت سربازی هستند باید در تاریخ تعیین شده خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند تا غیبت سربازی برای آنها ثبت نگردد.

ممکن است برخی از مشمولان نتوانند در تاریخی که به آنها اعلام شده است خود را به محل خدمت معرفی نمایند، از این رو برای عدم غیبت سربازی به دنبال راهی هستند تا تاریخ اعزام به خدمت را تمدید نمایند.

مشمولان با ارائه دلایل موجه می توانند درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی را به سازمان نظام وظیفه اعلام نمایند و خدمت سربازی خود را در زمان دیگری انجام دهند.

بنابراین تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی یکی از راهکارهایی است که پیش روی مشمولان با شرایط خاص قرار دارد تا آنها بتوانند بدون غیبت، زمان خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازند.

لازم به ذکر است که مشمولان باید شرایط تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی را داشته باشند تا از این تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه در اختیار آنها قرار داده است استفاده نمایند.

تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟

تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی برای مشمولان واجد شرایط، امکان پذیر خواهد بود و تمامی سربازان نمی توانند درخواست تغییر زمان شروع به خدمت خود را ارائه دهند.

مشمولان به منظور تمدید تاریخ اعزام به خدمت باید واجد شرایط کلی و اختصاصی باشند تا بتوانند در تاریخ دیگری مشغول به خدمت سربازی شوند.

شرایط کلی و اختصاصی که مشمولان با توجه به آنها می توانند دفترچه اعزام به خدمت خود را دیرتر پست نمایند، در ادامه برای شما بیان خواهد شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شروط عمومی تمدید زمان خدمت سربازی

⭐ عدم غیبت سربازی یکی از شروطی است که مشمولان با در نظر گرفتن آن می توانند زمان اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند.

پس اگر هر کدام از مشمولان غیبتی داشته باشند که غیر قابل توجیه باشد نمی توانند تاریخ سربازی خود را تغییر دهند.

برای کسب اطلاعات پیرامون توجیه کردن غیبت سربازی، شما باید روی مقاله توجیه غیبت سربازی کلیک کنید.

در صورتی که مشمولان بتوانند دلایلی برای توجیه غیبت خود ارائه دهند، تمدید زمان غیبت سربازی برای آنها بدون ثبت اضافه خدمت امکان پذیر خواهد بود.

⭐ هر کدام از مشمولان متقاضی تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی، باید درخواست خود را حداقل 40 روز و حداکثر 2 هفته مانده به تاریخ اعزام به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند.

⭐ درخواست تمدید اعزام به خدمت سربازی دارای محدودیت می باشد به این معنی که مشمول تنها یکبار می تواند درخواست تمدید زمان اعزام به خدمت خود را ارائه دهد.

مشمولانی که تلاش می کنند تاریخ اعزام به خدمت سربازی را تمدید نمایند علاوه بر شروطی که در بالا بیان شد، باید واجد شرایط اختصاصی نیز باشند تا بتوانند مراحل درخواست تمدید اعزام به خدمت را بدون هیچ گونه مشکلی سپری نمایند.

چگونگی تاریخ اعزام به خدمت سربازی

تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی چه شرایط خاصی دارد؟

اگر جزء آن دسته از مشمولانی هستید که قصد دارید تاریخ اعزام به خدمت خود را به تعویق بیندازید، بهتر است تا از شرایط تمدید تاریخ اعزام به خدمت مطلع گردید.

از شرایط لازم و اختصاصی تمدید تاریخ اعزام به خدمت می توان موارد زیر را نام برد:

⭐ اگر دو برادر همزمان با یکدیگر درخواست اعزام به خدمت خود را به سازمان نظام وظیفه اعلام نمایند و اعزام به خدمت آنها در یک تاریخ باشد، یکی از آنها می تواند تا پایان خدمت برادرش زمان خدمت را تمدید نمایند.

⭐ چنانچه یکی از مشمولان بیماری خاصی دارد و مدت زمانی که لازم دارد تا معافیت بگیرد از تاریخ اعزام به خدمت او بیشتر می باشد، می تواند در خواست تمدید زمان اعزام به خدمت را ثبت نماید.

جهت اخذ معافیت سربازی شرایط خاصی از سوی سازمان نظام وظیفه وضع گردیده است که مشمولان با در نظر گرفتن آنها می توانند، از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند.

⭐ پسران با ورود به سن 18 سالگی باید آمادگی خود را جهت اعزام به خدمت اعلام نمایند در صورتیکه پس از مشخص شدن تاریخ شروع خدمت، یکی از اقوام درجه یک آنها فوت کند مجاز به تمدید تاریخ اعزام به خدمت می باشد.

⭐ ممکن است برخی از مشمولان پس از انجام مراحل درخواست اعزام به خدمت، بر اثر درگیری های ناشی از بلایای طبیعی در منطقه زندگی خود، دچار آسیب جسمی، روحی، مالی و … شوند.

بطور مثال با وقوع زلزله در مناطق هرمزگان در سال 1401 مشمولانی که تاریخ اعزام انها در مرداد یا شهریور ماه اعلام شده بود، در صورت تمایل می توانند یک تا دو ماه تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند.

سازمان نظام وظیفه با در نظر گرفتن شرایط نامساعد آنها این امکان را برای مشمولان این مناطق فراهم آورده است تا از تمدید تاریخ اعزام به خدمت استفاده نمایند.

⭐ مشمولانی که عازم سفرهای زیارتی مانند حج تمتع هستند با ارائه مدارک معتبر می توانند از تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی بهره مند شوند.

⭐ دریافت معافیت معلولیت یکی از اعضای خانواده از جمله دلایلی است که مشمولان می توانند با توجه به آن از تمدید زمان اعزام به خدمت استفاده نمایند.

⭐ اگر از مشمولانی هستید که تاریخ ازدواج شما به زمان اعزام به خدمت نزدیک می باشد می توانید از تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی استفاده نموده و خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازید.

⭐ همچینی آن دسته از مشمولانی که تاریخ تولد فرزندشان با زمان اعزام به خدمت آنها یکی می باشد، می توانند با ارائه مدارک از سوی بیمارستان و اداره ثبت احوال تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند.

⭐ هر کدام از مشمولان که تنها فرزند پسر خانواده هستند و پدر آنها در زندان می باشد می توانند خدمت سربازی خود را تا پایان زمان حبس پدر، تمدید نمایند.

⭐ آقایانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته دانشگاه هستند، در صورتیکه تاریخ شروع خدمت آنها در یکی از ماه های دی، مرداد و شهریور باشد، تا زمان اعلام نتایج و دریافت معافیت تحصیلی می توانند به دنبال تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مطالعه معافیت تحصیلی بپردازید.

⭐ مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا دارند چنانچه تاریخ اعزام با کنکور آنها یکی می باشد، از امتیاز تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره مند خواهند شد.

⭐ آن دسته از مشمولانی که تنها فرزند ذکور خانواده بوده و به علت بیماری پدر وظیفه مراقبت از او را به عهده دارند می توانند با توجه به نظر معوان نظام وظیفه استان موقتا تاریخ خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازند.

به طور مثال مشمولانی که پدر آنها مبتلا به بیماری قلبی یا کلیوی می باشند و در حال حاضر تحت درمان بوده و نیاز به مراقبت های فرزند خود دارد.

⭐ برخی از مشمولان که به دنبال استخدام در نیرو های مسلح می باشند و موفق به انجام تمامی مراحل گزینش شده اند، می توانند تا شروع زمان اشتغال به کار خود در نیروی مربوطه، تاریخ اعزام به خدمت را تمدید نمایند.

روش های تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی

روش های تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی

مشمولانی که متقاضی تغییر در تاریخ اعزام به خدمت خود بوده و واجد شرایط دریافت این تسهیلات می باشند، می توانند با انجام مراحل زیر درخواست خود را به ثبت برسانند.

هر یک از مشمولان برای انجام مراحل درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت می تواند به یکی از دو روش زیر اقدام نماید.

تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی به روش حضوری

مراجعه به دفاتر پلیس +10

درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت

ارائه مدارک لازم

تایید زمان تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان

لازم به ذکر است که مشمولان قبل از شروع زمان اعزام به خدمت سربازی می بایست، وارد عمل شده و با مستنداتی که ارائه می دهند تاریخ اعزام به خدمت را تغییر دهند.

ثبت درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت غیر حضوری

سازمان نظام وظیفه عمومی برای سهولت در امور مربوط به سربازی سایتی را در اختیار آنها قرار داده است که با مراجعه به آن می توانند، درخواست های خود را ثبت نمایند.

هر کدام از مشمولان برای تمدید زمان اعزام به خدمت خود می توانند به سایت سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و مراحل زیر را انجام دهند.

درج نام سایت سازمان نظام وظیفه در مرورگر خود

چگونگی تمدید تاریخ سربازی

مشاهده سایت و انتخاب گزینه خدمات الکترونیک

روش غیرحضوری تمدید تاریخ اعزام به خدمت

درج کد ملی، رمز عبور (کد سخا) و عبارت امنیتی

مراحل تمدید تاریخ اعزام به خدمت

با کلیک بر روی گزینه ورود به صفحه شخصی خود وارد می شوید و می توانید از منویی که در سمت راست صفحه شما قرار دارد آیکون تمدید و تعجیل در خدمت سربازی را انتخاب نمایید.

ورود به صفحه جدید و در اختیار قرار گرفتن فرم های درخواست تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی

تمدید زمان اعزام به سربازی

سایت تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی چه نام دارد؟

شما برای اینکه بخواهید از خدمات غیر حضوری سازمان نظام وظیفه استفاده نمایید و بدون مراجعه به دفاتر پلیس + 10 درخواست خود مبنی بر تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی را ثبت نمایید، باید به سایت نظام وظیفه مراجعه نمایید.

آدرس سایت تمدید زمان اعزام به خدمت vazifeh.police.ir نام دارد که مشمولان بدون اتلاف وقت می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

علاوه بر ان مشمولان با مراجعه مستقیم به سایت سخا که مربوط به نظام وظیفه می باشد و ورود به بخش خدمات الکترونیک انتظامی درخواست های خود مانند تمدید تاریخ اعزام به خدمت خود را ثبت نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی حتما روی مقاله دریافت کد سخا نظام وظیفه کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز درخواست تمدید زمان اعزام

مشمولان خدمت سربازی با توجه به درخواست های متعددی که از سازمان نظام وظیفه دارند می بایست مدارکی را که از آنها خواسته می شود تهیه نموده و در زمان ثبت درخواست خود ارائه دهند.

اگر شما از متقاضیان درخواست تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی می باشید، لازم است تا مدارک زیر را جمع آوری نموده و با خود همراه داشته باشید.

مدارک شناسایی همراه با کپی از تمام صفحات آن

فرم تکمیل شده تمدید زمان اعزام به خدمت

ارائه گواهی پزشکی در صورتی که از مشمولان دارای بیماری هستید.

مشمولانی که پدر آنها در زندان به سر می برند باید نامه قضایی برای تایید آن داشته باشند.
چنانچه تمایل به تکمیل اطلاعات خود در زمینه دریافت معافیت کفالت پدر را دارید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

معافیت کفالت پدر

کارنامه اولیه کنکور که شاهد قبولی آنها در کنکور می باشد.

شرکت کنندگان در کنکور ارشد و دکترا لازم است تا کارت ورود به جلسه را ارائه دهند.

جزئیات تاریخ تمدید اعزام به خدمت

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

یکی از راهکارهایی که سازمان نظام وظیفه برای عدم ثبت غیبت پیش روی مشمولان قرار داده است، تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی آنها می باشد.

با درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی، مشمولان دارای شرایط خاص می توانند، زمان اعزام به خدمت خود را با تایید سازمان نظام وظیفه تغییر دهند.

با نگارش این مقاله اطلاعات کاملی از تمدید زمان اعزام به خدمت سربازی به مشمولان ارائه گردید تا با آگاهی از جزئیات آن درخواست خود را به درستی ثبت نمایند.

برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه تمدید تاریخ اعزام به خدمت سربازی می توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده نمایید.

سوالات متداول

آیا می توان تاریخ اعزام به خدمت را تغییر داد؟ مشمولانی که واجد شرایط لازم هستند می توانند با هماهنگی های لازم با سازمان نظام وظیفه تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند.

آیا مشمولانی که در کنکور سراسری شرکنت نموده اند می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید نمایند ؟ در صورتیکه مشمولان رتبه قابل قبولی در کنکور سراسری به دست بیاورند می توانند با ارائه کارنامه اولیه خود زمان اعزام به خدمت سربازی را تمدید نمایند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط درخواست تمدید اعزام به خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید