ثبت نام امریه نهاد رهبری [سایت، مدارک و رشته های مورد نیاز]

ثبت نام امریه نهاد رهبری

یکی از تسهیلات سازمان وظیفه عمومی برای مشمولان و سربازانی که دارای مدارک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی می باشند، دریافت امریه نهاد نمایندگی رهبری می باشد.

🟢در این حالت مشمولان می توانند دوران سربازی و خدمت وظیفه عمومی را در دفتر نهاد رهبری و زیر مجموعه های آن طی کنند.

🟢 از مزایای دریافت امریه نهاد رهبری میتوان به خدمت کردن به صورت بومی، گذراندن خدمت وظیفه در ساعات اداری، ایجاد سابقه شغلی، عدم اجبار به استفاده از یونیفرم نیروهای مسلح و… اشاره کرد.

🟢 سربازان برای ثبت درخواست و استفاده از امریه نهاد نمایندگی رهبری باید واجد شرایط شناخته شوند و با در دست داشتن مدارک به سایت امریه نهاد رهبری مراجعه کنند.

ما در این مقاله مرکز مشاوره آویژه به بررسی شرایط امریه نهاد رهبری، مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه نهاد نمایندگی رهبری، نحوه ثبت نام نهاد نمایندگی رهبری و سایر جزئیات آن پرداخته ایم.

همچنین مشاوران متخصص نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه پاسخگوی سوالات شما در حیطه رشته های امریه نهاد رهبری و چگونگی دریافت امریه می باشند.

سربازی در نهاد نمایندگی رهبری

همانطور که گفتیم، مشمولانی که درخواست گذراندن سربازی در نهاد رهبری و زیرمجموعه های آن را دارند تحت عنوان “سرباز امریه” مشغول به خدمت می شوند.

✳️ مدت گذراندن خدمت و دریافت کارت پایان خدمت در امریه نهاد رهبری 24 ماه مشخص شده است. تمام مشمولان در ابتدا باید 2 ماه دوره آموزشی سربازی را پشت سر گذاشته و 22 ماه باقی مانده را در نهاد رهبری استان محل سکونت به انجام سربازی بپردازند.

✳️ یکی از اصلی ترین شرایط جذب سرباز در نهاد نمایندگی رهبری نداشتن کسری خدمت ایثارگری و… می باشد. معمولا سربازانی که در این ارگان به خدمت گرفته می شوند نمی توانند از کسری های خود بهره ببرند.

✳️ نهاد نمایندگی رهبری دارای زیرمجموعه های مختلفی می باشد و تمام زیر مجموعه های فعال این سازمان به جذب سرباز امریه می پردازند. عمده فعالیت و حضور این نهاد در بین دانشگاهیان می باشد.

✳️ اگر دقت کرده باشید در تمام دانشگاه ها اعم از دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه های آزاد دفتری تحت عنوان دفتر نهاد نمایندگی رهبری مشغول به فعالیت می باشد.

✳️ پس بر همین اساس سربازان و مشمولانی که قصد دریافت امریه نهاد رهبری را دارند معمولا در دانشگاه ها و مراکز فرهنگی به کار گرفته می شوند.

✳️ حقوق سربازان و مشمولانی که قصد گذراندن خدمت سربازی در نهاد رهبری را دارند مطابق با آخرین تغییرات سازمان وظیفه و نیروهای مسلح می باشد و نسبت به سایر سربازان تفاوتی ندارد.

✳️ در واقع مواردی که می تواند روی میزان حقوق و دریافتی سربازان موثر باشد شامل مدرک تحصیلی، متاهل یا مجرد بودن، مهارت های فنی و سوابق پژوهشی و تعداد فرزند می باشد.

خواندن این مقاله را از دست ندهید: امریه جهاد دانشگاهی

سربازی در نهاد نمایندگی رهبری

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ثبت نام نهاد نمایندگی رهبری

سازمان وظیفه عمومی برای امریه نهاد رهبری شرایط عمومی و اختصاصی را در آیین نامه سربازی منتشر کرده است. مشمولانی که واجد تمام شرایط عمومی و اختصاصی مشخص شده سازمان وظیفه عمومی باشد امکان استفاده از امریه را دارند.

از مهم ترین شرایط عمومی امریه نهاد رهبری داشتن تابعیت ایرانی می باشد، یعنی فقط مشمولانی که تابعیت ایرانی دارند و به سن مشمولیت رسیده اند امکان ثبت درخواست امریه را خواهند داشت.

سایر شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه نهاد نمایندگی رهبری به شرح زیر است.

 رسیدن به سن مشمولیت و داشتن تابعیت ایرانی
عدم ثبت غیبت یا سابقه فرار از خدمت (مشمولانی که به واسطه دلایل قابل قبول وارد غیبت شده اند، باید حتما برای توجیه غیبت اقدام نمایند)
مشمولان سابقه خدمت قبلی در ارگان های وظیفه عمومی را نداشته باشند، یعنی مشمولانی که از ایست خدمت سربازی استفاده کرده اند مجاز به ثبت درخواست نمی باشند.
مشمولانی که همزمان در چند سازمان امریه پذیر، درخواست سربازی ثبت کرده اند براساس سیستم سازمان وظیفه عمومی نمی توانند از امریه سربازی بهره مند شوند.
 داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) در رشته های امریه نهاد رهبری
تهیه مدارک به صورت کامل و بارگذاری مدارک در سایت امریه نهاد رهبری
 عدم سوءپیشینه کیفری و قضایی
 حضور در جلسه گزینش و دریافت حداقل امتیازات لازم
داوطلبانی که در حوزه های علمیه مشغول به تحصیل بوده اند، باید دارای حداقل مدرک سطح 1 حوزوی بوده و ملبس شده باشند.

این مقاله برای شما بسیار کاربردی است: امریه آتش نشانی

نکته هایی درباره شرایط ثبت نام امریه نهاد نمایندگی رهبری:

همانطور که گفتیم سربازان و مشمولانی که دارای غیبت می باشند امکان دریافت امریه نهاد رهبری را نخواهند داشت. سازمان وظیفه عمومی برای مشمولانی که دلایل قابل قبولی برای غیبت خود دارند را حلی ارائه داده است تا این دسته از افراد هم از تسهیلات سربازی بهره مند شوند.

🟥 این دسته از سربازان می توانند درخواست ” توجیه غیبت ” ثبت کرده و با تائید سازمان دوران غیبت خود را حذف نمایند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “توجیه غیبت سربازی” در مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید.

🟥 تمام مدارک باید مطابق واقعیت باشد و در صورتی که مدارک هویتی یا تحصیلی افراد ناقص باشد یا خلاف واقعیت باشد درخواست آنان باطل شده و پیگیری نمی شود.

🟥 معمولا نهاد نمایندگی رهبری به صورت محدود اقدام به جذب سرباز امریه می نماید. اگر قصد دریافت امریه در این ارگان را دارید باید مرتبا فراخوان پذیرش امریه را بررسی نمایید.

🟥 ثبت نام در سایت امریه نهاد رهبری به معنای پذیرش قطعی سربازان نمی باشد بلکه بعد از ثبت نام در سامانه تمام سربازان واجد شرایط برای گزینش به مرکز استان معرفی می شوند.

🟥 حداقل تا 15 روز قبل از اعزام نتایج مصاحبه و گزینش سربازان که توسط حراست مرکزی صورت گرفته بود، به مشمولان اعلام می شود.

مشاوران متخصص مرکز مشاوره آویژه می توانند با بررسی شرایط و مدارک مشمولان آنها را به سمت بهترین انتخاب برای گذراندن سربازی راهنمایی کنند.

شرایط ثبت نام نهاد نمایندگی رهبری

چه سربازانی برای جذب سرباز امریه نهاد رهبری دارای اولویت می باشند؟

با توجه به اینکه امریه نهاد رهبری به صورت محدود اقدام به جذب سرباز می کند، خوب است بدانید که بعضی از سربازان که شرایط خاصی دارند در اولویت جذب امریه قرار می گیرند.

داشتن یک یا چند شرایط زیر به مشمولان کمک شایانی می کند که در اولویت پذیرش قرار بگیرند:

متاهل بودن مشمولانعضویت در خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران
عضویت مشمول یا خانواده مشمول در یکی از سازمان های حمایتی اعم از سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی 

دریافت معافیت از خدمات رزمی به واسطه شرایط پزشکی

مدرک تحصیلی دکتری (مشمولانی که دارای مدارک تحصیلی بالاتری باشند در اولویت پذیرش قرار می گیرند)عضویت بسیج فعال و فعالیت به مدت حداقل 6 ماه
تحصیل در دانشگاه های برتر و کسب معدل ممتاز در دوران تحصیل

نکته حائز اهمیت در امریه نهاد رهبری این است که به سربازان هیچگونه تعهدی مبنی بر قبولی در مراحل پذیرش و گذراندن سربازی در نهاد نمایندگی رهبری داده نمی شود، طبق همین سربازان باید تمام مدارک و مهارت های فنی و پژوهشی و سوابق فرهنگی خود را به قسمت گزینش تحویل دهند تا مورد بازبینی قرار گیرد و شانس قبولی آنها را افزایش دهد.

پیشنهاد ما این است که حتما مقاله امریه سربازی چیست؟ را بخوانید.

زمان ثبت نام امریه نهاد رهبری

مشمولان قبل از هر چیزی باید از زمان ثبت نام امریه نهاد رهبری آگاه باشند تا در زمان مقرر وارد سایت امریه نهاد رهبری شده و اقدام به ثبت نام نمایند.

🅾 ثبت نام امریه نهاد رهبری زمان مشخص و از پیش تعیین شده ای ندارد، این نهاد در بازه های زمانی متفاوت و براساس ظرفیت خود اقدام به فراخوان و جذب سرباز می نماید.

🅾 طبق آخرین فراخوان و آگهی دعوت به ثبت نام امریه نهاد رهبری، زمان ثبت نام امریه نهاد رهبری در سال گذشته (سال 1402) 1 خرداد 1402 بوده است و متقاضیانی که دارای برگ سبز به تاریخ 1 شهریور و 1 آبان ماه بوده اند مجاز به ثبت نام در سایت امریه نهاد رهبری بودند.

بهترین زمان درخواست امریه چه زمانی است؟

به طور کلی افراد تا زمانی که وارد غیبت سربازی نشده اند امکان ثبت نام و دریافت امریه نهاد نمایندگی رهبری را دارند؛ اما با توجه به مراحل پیچیده و اعلام نتایج بهتر است هر چه زودتر برای ثبت نام امریه اقدام نمایید.

بهترین زمان برای دریافت امریه نهاد رهبری حداکثر 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی و حداقل 4 ماه قبل از تاریخ اعزام می باشد.

حتما مقاله ثبت نام امریه سربازی را بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه نهاد رهبری

تهیه مدارک و بارگذاری مدارک در سامانه امریه نهاد رهبری از اولین و اصلی ترین مراحل ثبت نام امریه نهاد رهبری می باشد. تمام مشمولان باید نسبت به مدارک مورد نیاز آگاه باشند، عدم آگاهی از مدارک منجر به نقص مدرک و عدم پیگیری درخواست می شود.

برای سهولت شما مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه نهاد رهبری در لیست زیر آمده است:

اصل شناسنامه برای احراز هویتاصل کارت ملی هوشمند برای احراز هویت
گواهی فراغت از تحصیلگواهی دانشنامه موقت یا اصل آخرین مدرک تحصیلی
کپی صفحات شناسنامه مشمولان متاهل1 قطعه عکس 3 در 4 زمینه سفید تمام رخ از مشمول
ارائه برگ سبزمدارک و سوابق فرهنگی، پژوهشی، تحصیلی و فنی مشمولان
معرفی نامه از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران (در صورت وجود)معرفی نامه از طرف کمیته امداد امام خمینی (در صورت وجود)
معرفی نامه از طرف سازمان بهزیستی (در صورت وجود)ارائه کارت عضویت بسیج فعال (در صورت وجود)

سایت امریه نهاد رهبری

ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک امریه نهاد نمایندگی رهبری به صورت اینترنتی و در سایت امریه نهاد رهبری انجام می گیرد.

مشمولان به محض فراخوان و اعلام جذب امریه به صورت عمومی باید سریعا نسبت به بارگذاری مدارک و ثبت نام اقدام نمایند. سایت امریه نهاد رهبری در سال 1403 jazb.nahad.ir می باشد، البته در حال حاضر این سامانه در دسترس نیست.

سامانه jazb.nahad.ir صرفا در زمان ثبت نام قادر به ارائه خدمات می باشد. مشمولان جهت اطلاع از شرایط و فراخوان های نهاد رهبری می توانند به سایت اصلی نهاد نمایندگی رهبری به آدرس nahad.ir مراجعه کرده و اطلاعیه های سازمان را دنبال کنند.

برای اطلاع دقیق تر از زمان ثبت نام و سایت امریه نهاد رهبری می توانید با مشاوران متخصص ما در مرکز مشاوره سربازی آویژه در ارتباط باشید.

زمان ثبت نام امریه نهاد رهبری

رشته های امریه نهاد رهبری

یکی از سوالات پرتکرار مشمولان راجب امریه نهاد نمایندگی رهبری این است که کدام رشته ها می توانند درخواست امریه نهاد رهبری را ثبت نمایند؟

به طور کلی اکثر رشته های گروه علوم انسانی و رشته های فنی مهندسی امکان ثبت نام در امریه نهاد رهبری را خواهند داشت. لیست رشته های مورد نیاز در امریه نهاد رهبری هر سال توسط این نهاد در سامانه ثبت نام مشخص می شود.

برخی از رشته های امریه نهاد رهبری در سال های گذشته به شرح زیر است:

  • حسابداری
  • مبانی فقه و حقوق اسلامی
  • حقوق
  • رشته های مهندسی (وابسته به سال پذیرش و نیاز نهاد، گرایش ها مشخص می شود)
  • علوم قرآن و حدیث
  • گرایش های مختلف رشته مدیریت اعم از مدیریت مالی، مدیریت دولتی و…
  • گرافیک یا ارتباط تصویری جهت تبلیغات و نشر آثار در دفتر نهاد دانشگاهی
  • رشته های حوزوی
  • و…

قبل از هرگونه اقدام بهتر است ابتدا تمامی جوانب و شرایط امریه نهاد رهبری را بررسی نمایید و در نهایت اگر فاقد شرایط امریه نهاد رهبری می باشید به بررسی امریه سایر ارگان ها بپردازید.

مشاوران متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه با بررسی شرایط و مدارک مشمولان می توانند بهترین ارگان های امریه پذیر را به مشمولان معرفی نمایند.

حتما این مقاله را بخوانید: امریه سازمان ثبت احوال

سخنی از مشاوران آویژه

امریه نهاد رهبری با هدف گسترش فرهنگ اسلامی در دانشگاه و دانشگاهیان به جامعه مشمولان ارائه شده است. مشمولانی که دارای مدارک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی می باشند می توانند از امریه نهاد نمایندگی رهبری بهره ببرند.

مدت خدمت سربازی در امریه نهاد رهبری به مدت 24 ماه مشخص شده است و سربازانی که دارای انواع کسری های سربازی می باشند امکان ثبت نام در این امریه را ندارند. همانطور که گفتیم مشمولانی که واجد شرایط عمومی و اختصاصی امریه نهاد رهبری هستند امکان ثبت نام در سایت امریه را خواهند داشت.

امریه نهاد رهبری تنها یکی از انواع ارگان های امریه پذیر می باشد، مشمولان می توانند تمام ارگان ها و شرکت های امریه پذیر را بررسی کرده و بهترین ارگان را برای اعزام و انجام سربازی انتخاب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله “لیست رشته های امریه سربازی” در مرکز مشاوره آویژه مراجعه کنید.

سوالات متداول

❓زمان ثبت نام امریه نهاد رهبری را عنوان کنید.

ثبت نام امریه نهاد رهبری زمان مشخصی ندارد و بنا بر اعلام نیاز نهاد رهبری مشخص می شود. ثبت نام امریه نهاد رهبری در سال گذشته از 1 خرداد شروع شد.

❓اگر فارغ التحصیل نشده باشیم امکان ثبت نام امریه نهاد رهبری را داریم؟

خیر، حتی اگر 1 ماه به پایان تحصیلات باقی مانده باشد نمی توانید درخواست امریه نهاد رهبری را در سامانه ثبت نمایید. یکی از اولین شرایط ثبت نام امریه، فارغ التحصیلی و مشخص بودن مدرک تحصیلی می باشد.

❓اگر همزمان در چند ارگان امریه پذیر ثبت نام کنیم چه می شود؟

در صورتی که در دو یا چند ارگان امریه پذیر به صورت همزمان ثبت نام نمایید، تمام درخواست های شما توسط سازمان مرکزی باطل شده و امکان دریافت امریه را از دست می دهید.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام امریه نهاد رهبری [سایت، مدارک و رشته های مورد نیاز]

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید