امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

امریه پسادکتری سربازی، برنامه ای جایگزین برای خدمت نظامی سربازی می باشد.

امریه سربازی برای فارغ التحصیلان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، ترکیبی از دوره آموزشی (خدمت نظامی) و خدمت در ارگان های دولتی می باشد.

امریه فارغ التحصیلان دکتری، متفاوت است. فارغ التحصیلان دکتری با انجام طرح امریه پژوهشی پسادکتری، خدمت سربازی را سپری می کنند. فعالیت فارغ التحصیلان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در ارگان های دولتی همانند کارمندها می باشد ولی فارغ التحصیلان دکتری مانند کارمندها نیستند! آن ها بایستی طرح های پژوهشی و تحقیقاتی را به نتیجه برسانند.

🔵 قاعدتا حقوق دریافتی فارغ التحصیلان دکتری در دوره امریه پسادکتری سربازی به مراتب بیشتر از حقوق دریافتی سربازان می باشد.

🔵 طرح پژوهشی امریه پسادکتری سربازی بایستی با رشته تحصیلی فارغ التحصیلان مقطع دکتری، هماهنگ باشد. از این رو، فارغ التحصیلان مقطع دکتری با هدف کسب تجربه و ارتقای سطح علمی کشور، علم و دانش خود را در تحقیقات و پژوهش ها به کار می گیرند.

🔵 تا زمانی که پژوهشگران و نخبگان کشوری، طرح که امریه پژوهشی پسادکتری سربازی خود را به پایان نرسانند، کارت پایان خدمت دریافت نمی کنند.

جهت آشنایی با شرایط پذیرش امریه پسادکتری سربازی و نحوه اجرای طرح پژوهشی، ادامه مقاله مرکز مشاوره آویژه را مطالعه کنید.

در این مقاله به سوال “امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟” پاسخ داده شده است. در این مقاله، راجع به موارد زیر صحبت شده است:

🙆‍♀️ امریه پسادکتری سربازی چیست؟

🙆‍♀️ شرایط عمومی امریه پسادکتری

🙆‍♀️ طرح وزارت علوم برای سربازی فارغ التحصیلان دکتری چیست؟

🙆‍♀️ امریه پژوهشی پسادکتری چیست؟

🙆‍♀️ هدف از طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

🙆‍♀️ مدارک مورد نیاز امریه سربازی پسادکتری

🙆‍♀️ طرح علمی و پژوهشی پسادکتری

🙆‍♀️ مزایای امریه پسادکتری

🙆‍♀️ نحوه دریافت امریه سربازی پسادکتری

امریه پسادکتری سربازی چیست؟

امریه پسادکتری سربازی، فرصتی طلایی برای فارغ التحصیلان دوره دکتری می باشد. امریه سربازی پسادکتری، پروژه محور است. دانشجویان پسر در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع پسادکتری و تحقیقات عملی، پس از دریافت مدرک دکتری خود، جهت تعیین تکلیف سربازی خود اقدام به گذراندن دوره امریه می کنند.

🔵 طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری

پژوهشگران و نخبه های کشوری، پس از اتمام دوره دکتری در حوزه های مختلف غیر نظامی کشور مشغول می شوند. پژوهشگران و نخبه های کشوری با به کار بردن تخصص و دانش عملی، امریه پسادکتری خود را سپری می کنند. امریه سربازی پسادکتری، طرحی جایگزین جهت گذراندن نظامی دوره سربازی می باشد.

🔵 برنامه امریه پسادکتری سربازی هر سازمان و موسسه ای، متفاوت است.

پژوهشگران و نخبه های کشوری با انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی، دوره امریه پسادکتری سربازی را طی می کنند. گذراندن دوره امریه پسادکتری در توسعه علمی، حفظ منابع انسانی و ارتقای دانش کشوری حائز اهمیت می باشد.

🔵 دانشجویان دکتری، پس از پایان مقطع دکتری می توانند با انجام تحقیقات و پروژه های علمی، رزومه جمع آوری می کنند.

🔵 با گذراندن دوره امریه پسادکتری، تخصص و تجربه پژوهشگران و نخبه های کشوری به مراتب بیشتر می شود.

🔵 ساعت کاری پژوهشگران و نخبه های کشوری در دوره امریه پسادکتری سربازی همانند ساعت کاری کارمندان می باشد.

🔵 میزان حقوق دریافتی در دوره امریه پسادکتری در ایران معادل 80 درصد حقوق و مزایای ماهانه استادیار پایه یک وزارت علوم است.

در ادامه پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید: ثبت نام امریه سربازی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط عمومی امریه پسادکتری

1- برخورداری از صلاحیت های عمومی (اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور، عدم شهرت به فساد اخلاقی، عدم سابقه محکومیت کیفری موثر و …)

2- نداشتن غیبت در دفترچه نظام وظیفه

3- نداشتن سوء سابقه و عدم حضور در تجمعات غیر قانونی

امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری

شرایط اختصاصی امریه پسادکتری

1- برخورداری از شرایط سنی (حداکثر سن متقاضیان بایستی 45 سال باشد.)

2- داشتن توصیه نامه صلاحیت علمی از سمت استاد راهنما یا گروه علمی دانشگاه های معتبر

3- کسب حداقل 15 امتیاز از مقالات علمی و پژوهشی منتشر شده در نشریه های معتبر جهانی (امتیازها بر اساس نویسنده، کیفیت مقاله و اعتبار وب سایت نشریه محاسبه می شوند.) لازم به ذکر است که امتیازهای کسب شده بایستی مربوط به سه سال آخر دوران فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری باشد.

4- داشتن مدرک تحصیلی دکتری از دانشگاه های معتبر

5- قبولی در برنامه پسادکتری یکی از موسسات معتبر پژوهشی داخلی یا تحصیل در خارج از کشور

6- تکمیل فرم درخواست امریه پژوهشی و تایید آن توسط موسسه معتبر پژوهشی

طرح وزارت علوم برای سربازی فارغ التحصیلان دکتری چیست؟

مطابق آمار ارائه شده توسط وزارت علوم، سالیانه بین 5 تا 6 هزار نفر از فارغ التحصیلان دکتری با ستاد کل نیروهای مسلح همکاری می کنند تا دوره دو ساله سربازی را با گذراندن دوره امریه پسادکتری سربازی طی کنند.

وزارت علوم با هدف افزایش سرمایه اجتماعی، طرح امریه پسادکتری را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و مراکز علمی ارائه کرده است. هدف استفاده بهینه تر از فارغ التحصیلان دکتری در ارگان های غیر نظامی می باشد تا بتوان از تخصص و علم و دانش آن ها بهره مند شد. پژوهشگران و نخبه های کشوری با دریافت حقوق می توانند در جهت رفع نیازهای علمی جامعه، قدم بردارند.

طرح وزارت علوم برای سربازی فارغ التحصیلان دکتری با هدف سرمایه گذاری در حوزه های علمی و فناوری کشور، اجرا می شود. با تکیه بر تخصص و دانش عملی پژوهشگران و نخبه های کشوری می توان مشکلات فعلی را حل کرد. طرح امریه پسادکتری سربازی امکان برقراری ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را فراهم کرده است.

این مقاله را حتما بخوانید: شرایط امریه وزارت علوم و تحقیقات

امریه پژوهشی پسادکتری چیست؟

امریه پژوهشی پسادکتری که نوعی معافیت موقت از خدمت نظامی سربازی می باشد به دانشجویان دکتری اعطا می شود. امریه پسادکتری، برنامه پژوهشی در رشته علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و کشاورزی می باشد که مطابق با رشته تحصیلی پژوهشگران و نخبه های کشوری تعیین می شود.

امریه پژوهشی با هدف توسعه مهارت ها، افزایش دانش تخصصی، افزایش تجربه پژوهشی فارغ التحصیلان دکتری، ارتقای کارآفرینی و خلاقیت در محیط های پژوهشی ارائه شده است. فارغ التحصیلان دکتری در یک گروه پژوهشی یا آزمایشگاهی تحت نظارت اساتید دانشگاهی و پژوهشگران باتجربه، دوره امریه پژوهشی را به نحو احسن پیش می برند.

🟢 برنامه های پژوهشی امریه پسادکتری نیازمند تحقیق عمیق و پیشرفته هستند.

🟢 طول انجام امریه پژوهشی پسادکتری بسته به رشته تحصیلی بین 1 تا 5 سال متغیر است.

🟢 امریه پژوهشی پسادکتری موجب توسعه مهارت های پژوهشی، افزایش دانش تخصصی، ارتباطات علمی و شبکه سازی می شود.

امریه پژوهشی، فرصت فوق العاده ای برای توسعه مهارت های پژوهشی فارغ التحصیلان دکتری است. پژوهشگران و نخبه های کشوری در محیط پژوهشی، تجربه علمی کسب می کنند. پس از به پایان رسیدن دوره امریه پژوهشی، کارت پایان خدمت پژوهشگران و نخبه های کشوری صادر می شود.

این مقاله اطلاعات شما را تکمیل می کنید: پروژه کسری خدمت

هدف از طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

فارغ التحصیلان دکتری و نخبگان کشوری می توانند به صورت دیگری به کشور خدمت کنند. نیازی نیست که فارغ التحصیلان دکتری و نخبگان کشوری، دو سال زمان خود را در سربازی بگذارند!

طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری امکان انجام پروژه های متعدد را فراهم کرده است تا فارغ التحصیلان دکتری و نخبگان کشوری با انجام پروژه های علمی و پژوهشی، مشکلات موجود را حل کنند و سطح علمی کشور را ارتقا دهند. از تخصص و دانش فارغ التحصیلان دکتری در ارتقا سطح علمی استفاده می شود.

از طرفی، تجربه کاری فارغ التحصیلان دکتری افزایش می یابد. پس از انجام پروژه پژوهشی و هماهنگی با نیروهای مسلح، کارت پایان خدمت پژوهشگران و نخبه های کشوری صادر می شود.

مدارک مورد نیاز امریه سربازی پسادکتری

1پر کردن فرم اطلاعات شخصی
2بارگزاری تصویر تمام صفحات شناسنامه
3ارائه سوابق علمی به همراه مستندات (سوابق تحصیلی، آموزشی و پژوهشی)
4ارائه دو نامه معرفی نامه از سمت استاد راهنما یا گروه علمی دانشگاه
5ارائه تصویر مدرک دکتری (نباید از تاریخ فارغ التحصیلی، 4 سال گذشته باشد)
6مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه متقاضی

طرح علمی و پژوهشی پسادکتری

طرح پژوهشی امریه پسادکتری سربازی، طرحی تحقیقاتی و علمی است که مطابق با چارچوب اولویت های پژوهشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تعریف می شود. پس از تصویب طرح پژوهشی، پژوهشگران و نخبه های کشوری اقدام به فعالیت می کنند.

🟢 دوره امریه سربازی پسادکتری تحت نظارت یک هیات علمی برجسته علمی و با تجربه، آغاز می شود.

🟢 مسئولیت هدایت، راهنمایی و کنترل فعالیت های پژوهشگران و نخبه های کشوری بر عهده عضو هیات علمی دانشگاه یا عضو مرکز پژوهشی می باشد. پس از تصویب طرح، پژوهشگران و نخبگان کشوری بسته به نیاز خود، تجهیزات اولیه را تهیه می کنند و سپس اقدام به پژوهش می نمایند.

🟢 طرح های پژوهشی پسادکتری سربازی با هدف توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه، ارتقای علم و ثروت در حوزه های مختلفی تهیه می شوند.

🟢 توسعه دانش و فناوری در کشور، مستلزم سرمایه گذاری بر روی پژوهش های علمی و تحقیقاتی می باشد. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در راستای تحقق اهداف خود از طرح های پسادکتری بنیادی و کاربردی حمایت می کند. با انجام پژوهش های اولویت دار، زیرساخت انسانی پژوهشی کشور ارتقا می یابد.

🟢 پژوهشگران و نخبگان کشوری برای انجام امریه پسادکتری سربازی، وجوهی معین دریافت می کنند. پس از تصویب طرح پژوهشی پسادکتری سربازی و تعهد انجام طرح، حقوق ماهانه به حساب پژوهشگر واریز می شود. به این ترتیب، طرح علمی و پژوهشی پسادکتری تایید و اجرا می گردد.

دوستان اگر در مورد معافیت نیاز به راهنمایی دارید ای مقاله را بخوانید: انواع معافیت سربازی

طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری

مزایای امریه پسادکتری

🟩 ادامه تحصیل:

فارغ التحصیلان مقطع دکتری می توانند طرح علمی و پژوهشی امریه پژوهشی سربازی را در قالب دوره پسادکتری طی کنند.

🟩 توسعه علمی:

پژوهشگران و نخبگان کشوری با تحقیقات علمی در زمینه های مختلف، سطح علمی کشور را ارتقا می دهند.

🟩 ارتباط با صنایع:

پژوهشگران و نخبگان کشوری برای گذراندن دوره امریه بایستی در ارگان های غیر نظامی، فعالیت کنند. از این رو، با فعالیت در فضای صنعتی، تجربه کاری آن ها بالا می رود.

🟩 حفظ منابع انسانی:

امریه سربازی برای محققان پسادکتری، بهترین فرصت برای به کارگیری فارغ التحصیلان مقطع دکتری در ارگان های غیر نظامی کشور می باشد. به این ترتیب، فارغ التحصیلان مقطع دکتری، مستقیم وارد بازار کار می شوند.

🟩 ساعت کاری و حقوق مناسب:

پیش تر اشاره شد که ساعت کاری پژوهشگران و نخبه های کشوری در دوره امریه پسادکتری سربازی همانند ساعت کاری کارمندان می باشد. میزان حقوق دریافتی در دوره امریه پسادکتری در ایران معادل 80 درصد حقوق و مزایای ماهانه استادیار پایه یک وزارت علوم است.

اگر شرایط کفالت را دارید حتما مقاله معافیت کفالت را بخوانید.

نحوه دریافت امریه سربازی پسادکتری

نحوه دریافت امریه پسادکتری سربازی شامل تعیین هدف و تخصص، جست و جوی برنامه های پسادکتری، تکمیل مدارک درخواستی، انجام مصاحبه و ارزیابی، انتخاب و ثبت نام می شود.

امریه سربازی برای محققان پسادکتری

تعیین هدف و تخصصپژوهشگران و نخبگان کشوری بایستی هدف پژوهش خود را مشخص کنند. بهتر است هدف مشخص شده با تحقیقات و پژوهش های قبلی فارغ التحصیلان مقطع دکتری هماهنگ باشد.
جست و جوی برنامه های پسادکتریپس از تعیین هدف، نوبت به جست و جوی برنامه های پسادکتری در دانشگاه ها و موسسات معتبر می رسد. پژوهشگران و نخبگان کشوری با استفاده از منابع اینترنتی، سایت های دانشگاهی و منابع مرجع معتبر، برنامه های پسادکتری موجود را بررسی می کنند.
تکمیل مدارک درخواستیدر صورتی که برنامه های پسادکتری با اهداف فارغ التحصیلان مرتبط باشد، نوبت به تکمیل مدارک درخواستی می رسد. متقاضیان بایستی مدارک مورد نیاز را تهیه کنند و وب سایت مربوطه آپلود نمایند. مدارک مورد نیاز شامل رزومه تحصیلی، توصیه نامه از سمت استاد راهنما یا گروه علمی دانشگاه، مقاله علمی پژوهشی، تکمیل فرم درخواست امریه و نمونه کارهای تحقیقاتی می شود.
انجام مصاحبه و ارزیابیپس از ارسال مدارک، نوبت به دعوت از متقاضیان به مصاحبه می رسد. مصاحبه با هدف ارزیابی پژوهشگر انجام می شود.
انتخاب و ثبت نامپس از ارزیابی مدارک و مصاحبه، پذیرش پژوهشگر به تایید می رسد. در صورت قبولی، متقاضی بایستی ثبت نام کند. به این ترتیب، فعالیت پژوهشگران و نخبگان کشوری آغاز می شود.

سخنی از مشاوران آویژه

در این مقاله مشاوره نظام وظیفه، راجع به امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری صحبت شد. امریه پژوهشی پسادکتری، فرصتی طلایی برای فارغ التحصیلان دکتری می باشد تا خدمت سربازی خود را به صورت غیر نظامی سپری کنند. فارغ التحصیلان دکتری با انجام تحقیقات پیشرفته و دقیق در زمینه مرتبط، طرح پژوهشی خود را به اتمام می رسانند. محققان پسادکتری بایستی مدرک دکتری داشته باشند تا بتوانند طرح پژوهشی پسادکتری دریافت کنند. پس از اتمام طرح امریه سربازی پسادکتری، کارت پایان خدمت پژوهشگران صادر می شود.

سوالات متداول

آیا منظور از طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری، حذف خدمت سربازی می باشد؟

خیر، طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری ارائه شده است. فارغ التحصیلان دکتری پس از گذراندن دوره آموزشی، اقدام به تحقیق و پژوهش می کنند.

طرح پژوهشی پسادکتری سربازی در چه زمینه هایی می باشد؟

امریه پسادکتری، برنامه پژوهشی در رشته علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و کشاورزی می باشد که مطابق با رشته تحصیلی پژوهشگران و نخبه های کشوری تعیین می شود.

هدف از طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

هدف از طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری، انجام پروژه های علمی و پژوهشی، حل مشکلات موجود و ارتقای سطح علمی کشور است.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه و طرح جایگزین خدمت سربازی پسادکتری چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید