شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی ۹۸

به اشتراک بگذارید

معافیت تحصیلی  

خیلی از جوانان هنگامی که به سن مشمولیت می رسند ادامه تحصیل را انتخاب می کنند و وارد دانشگاه می شوند و بعضی از افراد خود را برای رفتن به خدمت سربازی آماده می کنند. کسانی که ادامه تحصیل را انتخاب می کنند می توانند از معافیت تحصیلی با توجه به شرایط و مدارک لازم که آنها را دارا می باشند استفاده کنند و به جای رفتن به خدمت سربازی  برای زندگی و آینده ی خود برنامه ریزی کنند .

افرادی که در حال تحصیل هستند تا موقعی که مدت تحصیل آنها تمام نشده است از رفتن به دوره خدمت معاف هستند و بعد از اتمام دوره تحصیل خود برای رفتن به سربازی خود را آماده می کنند . جوانانی که قصد دارند بعد از تحصیل به خدمت بروند چند ماه جلوتر از اتمام تحصیل می توانند این اقدام را انجام دهند . چنان چه کسانی که وارد دانشگاه فرهنگیان شده اند نیاز به رفتن دوره خدمت سربازی ندارند و بلا فاصله بعد از اتمام دانشگاه در مدارس به تدریس مشغول می شوند .

آنچه در مورد شرایط معافیت تحصیلی باید بدانیم 

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی : از چه سنی مشمول خدمت سربازی می شوید ؟ تا چه زمانی می توانید دانشجو یا دانش آموز باشید ؟ ادامه تحصیل در داخل یا خارج از ایران چگونه است ؟ آیا شرایط خاصی برای نخبگان در نظر گرفته شده است ؟ تمام مواردی که در حوزه تحصیلی بر نظام وظیفه و خدمت سربازی موثر است در این مطلب گردآوری شده است . همچنین می توانید جهت استفاده از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره آویژه دانش استفاده کنید . شما می توانید از انواع معافیت ها استفاده کنید . فقط کافی است با مشاوران ما تماس حاصل نمایید . مشاوران ما راحت ترین و آسان ترین راه و روش برای استفاده از شرایط اصلی معافیت تحصیلی خدمت سربازی را در اختیار شما قرار می دهند .

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی,مشاوره شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی,شرایط معافیت تحصیلی نظام وظیفه,مشاوره شرایط معافیت تحصیلی,شرایط معافیت تحصیلی سربازی,

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی و انواع آن چگونه است ؟

معافیت تحصیلی خدمت سربازی دارای انواع و اقسام مختلفی است . افراد برای استفاده از معافیت تحصیلی باید شرایط و انواع آن را بشناسند . در ادامه به توضیح هر یک از انواع مختلف معافیت تحصیلی می پردازیم . همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی با مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

 1. معافیت تحصیلی دانش آموزان

دانش آموزان وقتی که به سن ۱۹ سالگی تمام می رسند . مطابق با مقررات وزارت آموزش و پرورش و وظیفه عمومی در دوره متوسطه مشغول به تحصیل می باشند . برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی تا سن ۲۴ سال می توانند ادامه تحصیل دهند . برای اخذ دیپلم کار و دانش و فنی و حرفه ای تا سن ۲۲ سال مجاز به ادامه تحصیل بصورت حضوری و پیوسته می باشند . این افراد تا پایان دوره تحصیل از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی بهره مند می باشند . اما باید زودتر اقدام به دریافت معافیت تحصیلی نمایید . برای آگاهی در زمینه شرایط معافیت تحصیلی می توانید . با مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید

نکاتی که باید در این مورد بدانیم :

 • اولین نکته اینکه تحصیل دانش آموزان باید حتما به صورت پیوسته انجام شده باشد .
 • دانش آموزان داوطلب آزاد نمی توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی استفاده کنند .
 • کلیه افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند و ترک تحصیل کرده اند . یا اینکه از ادامه تحصیل انصراف داده اند . باید در بازه زمانی ۴ ماه  افراد داخل کشور خود را به سازمان نظام وظیفه ناجا کشور معرفی نمایند . افراد خارج از کشور نیز باید در بازه زمانی یک سال خود را به سازمان وظیفه عمومی کشور معرفی نمایند . در غیر این صورت غایب شناخته می شوند و نمی توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .

نکته ای که باید توجه کنید این است . که باید در فرصت مناسب و طبق ضوابط از معافیت تحصیلی استفاده نمایید . برای آگاهی بیشتر در زمینه معافیت تحصیلی می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت تحصیلیبرای مشاوره در زمینه شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


۲- معافیت تحصیلی دانشجویان

مشمولان خدمت سربازی که فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی هستند . مطابق مقررات که در یکی از مراکز نام برده در حال ادامه تحصیل می باشند . وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تائید وزارتخانه ها و دانشگاهی مذکور پذیرفته شده اند . تا پایان تحصیل خود می توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند . البته شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی هر ساله در حال تغییر و تحول است . برای رفع مشکل در این زمینه می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید . مشاوران ما اطلاعات به روز و تغییر یافته در زمینه شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی را در اختیار شما قرار می دهند .

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

مصوبه جدید ستاد کل نیروهای مسلح در مورد شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی

 • افرادی که در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته تحصیل می کنند . می توانند به مدت مشخصی از معافیت تحصیلی استفاده نمایند . برای آگاهی بیشتر در زمینه مدت معافیت تحصیلی می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .
 • افرادی که در مقاطع کارشناسی پیوسته ، دکتری پزشکی پیوسته و دکتری PHD مشغول تحصیل هستند . می توانند به مدت مشخصی معافیت تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند . برای آگاهی بیشتر در زمینه مدت معافیت تحصیلی می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


چند نکته در مورد شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی

 1. دانشجویانی که بیشتر از سقف تعیین شده به تحصیل خود ادامه دهند . از طرف سازمان نظام وظیفه مشمول غایب شناخته می شوند .
 2. افراد در استفاده از معافیت تحصیلی در هر مقطع تحصیلی تا زمان اخذ مدرک تحصیلی دکتری مجاز هستند .  فقط یکبار از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .
 3. مشمولان فارغ التحصیل در مقطع تحصیلی فوق دیپلم و مقاطع بالاتر در داخل کشور مدت مشخصی فرصت دارند . افراد در خارج از کشور نیز مدت مشخصی زمان دارند . تا مدارک تحصیلی خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجای کشور ارائه دهند . تا وضعیت آن ها شناسایی شود و مشمول غیبت شناخته نشوند .
 4. افراد مشمول خدمت سربازی در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند . باید حداکثر در بازه زمانی مشخصی پس از فارغ التحصیلی در آزمون مقطع بالاتر شرکت نمایند . در صورت قبول شدن در آزمون می توانند به تحصیل ادامه دهند .
 5. افراد مشمول اگر دفترچه خدمت خود را پست کرده باشند و در دانشگاه شوند . باز هم می توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .
 6.  اگر افراد شامل غیبت در خدمت سربازی شوند . نمی توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .

برای آگاهی در زمینه مدت زمان های مشخص شده برای دریافت معافیت تحصیلی ، می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

۳- معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علمیه

 • افرادی که قبل از سن ۱۹ سالگی ، وارد حوزه های علمیه می شوند . این افراد می توانند تا سن خاصی از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .
 • افرادی هم که در دوران دبیرستان ، ترک تحصیل کرده اند . بعد از یک سال از ترک تحصیل وارد مراکز و حوزه های علمیه می شوند . این افراد نیز می توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی استفاده نمایند .
 • این افراد باید شامل غیبت سربازی نشده باشند .

  بیشتر بخوانید: مراحل معافیت تحصیلی خدمت سربازی


شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی,مشاوره شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی,شرایط معافیت تحصیلی نظام وظیفه,مشاوره شرایط معافیت تحصیلی,شرایط معافیت تحصیلی سربازی,

۴- چگونگی ادامه تحصیل مشمولان در خارج از کشور

 1. ادامه تحصیل دانشجویان در خارج از کشور ، صرفا در چند دسته قرار می گیرد .
 2. افراد مشمول نخبگان و استعدادهای برتر و درخشان .
 3. افراد شامل اعضای هیئت علمی .
 4. قوانین اعزام دانشجویان به خارج از کشور .
 5. معافیت دانش آموزان خارج از کشور .
 6. معافیت دانشجویان خارج از کشور .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروط معافیت تحصیلی خدمت سربازی فقط کافی است . با مشاوران متخصص و مجرب ما تماس حاصل نمایید . مشاوران اطلاعات لازم و ضروری را در اختیار شما قرار خواهند داد .


بیشتر بخوانید: 

اگر سوالی ذهن تان را مشغول کرده است . برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های مورد نظر کلیک نمایید . تا اطلاعات مناسب و ضروری را دریافت نمایید : برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی ۹۸

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی خدمت سربازی ۹۸

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 6 نظر:

 1. کسی ک اول پیام نور ثبت نام کرده معافیت گرفته بعد انصراف داده یک رشته دیگه مقطع کاردانی خونده میتونه کارشناسی بخونه معافیت بگیره؟؟

 2. سلام
  بنده سال۹۰ در ازاد تبریز یک ترم درس خوندم سپس انصراف دادم سال۹۱ سراسری عمران قبول شدم تمام کردم سال ۹۶ ارشد ازاد سقز قبول شدم چند هفته رفتم وانصراف دادم سال ۹۷ ارشد ارومیه سراسری قبول شدم حالا می گویند دوبار انصراف دادید از صدور معافیت خوداری می کنند چه کار کنم

 3. سلام من یکسال پشت کنکور موندم اما برای معافیت کاری انجام ندادم حالا دانشگاه قبول شدم اما نمیتونم معافیت تحصیلی دانشگاه را ندارم باید چیکار کنم لطفااا کمک کنید

  1. سلام
   شما میتوانید درخواست معافیت تحصیلی را به دفاتر پلیس +۱۰ ارائه دهید درصورت موافقت برگه معافیت شما صادر میشود که میتوانید به دانشگاه ارائه دهید.

 4. با سلام من متولد تاریخ ۱۳۸۰/۱/۱۶ و در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۵ دیپلم گرفتم ایا من میتونم بعد از ۱ سال به سربازی نروم تا تاریخ ۱۳۹۹/۷/۱۵ و یا نه تا پایان ۱۸ سالگی فرست دارم لطفا جواب بدین ممنون میشم خیلی خیلی حیاطیه

  1. سلام
   مشمولانی که مدرک تحصیلی خود را بعد از رسیدن به سن مشمولیت دریافت میکنند تنها شش ماه زمان دارند تا خود را برای اعزام به خدمت آماده کنند و یا اگر شرایط معافیت را دارند از خدمت معاف شوند در غیر این صورت به عنوان غایب در نظر گرفته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068