ساده ترین روش های استعلام غیبت سربازی

آشنایی با ساده ترین روش های استعلام غیبت سربازی

طبق روال هر ساله برخی از مشمولان تحت شرایطی وارد دوره غیبت سربازی می شوند. سازمان نظام وظیفه بر اساس مدت زمان غیبت مشمولان محدودیت ها و جریمه غیبت سربازی را برای این افراد لحاظ می کند.

به همین دلیل بهتر است سعی کنید که تحت هیچ شرایطی وارد دوره غیبت نشوید و نسبت به پایان معافیت تحصیلی یا دیگر معافیت های موقت خود آگاهی کافی داشته باشید.

بسیاری از مشمولان به علت عدم مراجعه به موقع برای پست کردن دفترچه نظام وظیفه، دریافت و یا تمدید معافیت ها دچار جریمه غیبت سربازی می شوند. این جریمه غیبت سربازی تنبیهی است که سازمان نظام وظیفه برای مشمولان خدمت سربازی در نظر گرفته است.

غیبت سربازی در نهایت منجر به اضافه خدمت می شود. مشمولان برای این که پیش بینی کنند که چه مدت اضافه خدمت برای آنان در نظر گرفته شده است می توانند اقدام به استعلام غیبت سربازی به صورت آنلاین و یا دیگر روش ها کنند.

افراد در صورت علاقه مندی به اطلاع از وضعیت غیبت خود می توانند از روش های مختلفی استفاده کنند. مشمولان با استفاده از یک روش استعلام غیبت سربازی به صورت آنلاین و حضوری می توانند وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

اضافه خدمت غیبت سربازی چقدر است؟ این سوال بسیاری از مشمولان غایب می باشد. شما برای اطلاع از جزئیات مدت زمان جریمه غیبت سربازی و چگونگی محاسبه غیبت سربازیو اضافه خدمت می توانید مقالهاضافه خدمت سربازیرا مطالعه کنید.

ما مشاوران آویژه در این مقاله نحوه پیگیری غیبت مشمولان را با روش های گوناگون برای شما توضیح دادیم. شما مشمولان خدمت سربازی برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره تخصصی نظام وظیفه می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

انواع روش های استعلام غیبت سربازی

استعلام غیبت سربازی به دو روش حضوری و غیر حضوری امکان پذیر می باشد که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

روش حضوری به این صورت است که فرد با مراجعه بخش نظام وظیفه دفاتر پلیس +10، از شرایط خدمت خود استعلام می گیرند. مشمولان با استعلام وضعیت نظام وظیفه و محاسبه غیبت سربازی می توانند از میزان اضافه خدمت خود مطلع شوند.

ممکن است شما به این دفاتر دسترسی نداشته باشید و یا قصد استفاده از روش های غیر حضوری را داشته باشید. در این صورت می توانید برای استعلام وضعیت سربازیاز روش هایی نظیر استعلام پیامکی وضعیت سربازی از طریق کد ملی و همچنین استعلام اینترنتی شرایط خدمت نظام وظیفه از طریقکد سخااستفاده کنید.

اما در روش غیر حضوری می توانید با اطلاعات مختلف و سامانه پیامکی یا سایت استعلام غیبت سربازی اقدام کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش حضوری استعلام غیبت سربازی

از آن جایی که غیبت سربازی برای افراد تبعات بسیاری در پی دارد، آگاهی مشولان از اینکه چه میزان غیبت سربازی برایشان ثبت شده است ضرورری می باشد. یکی از روش های استعلام غیبت سربازی به صورت حضوری می باشد.

برای برخی افراد پیگیری های اینترنتی کار دشواری است به همین منظور سازمان نظام وظیفه شرایط مراجعه حضوری را برای این افراد پدید آورده است.

برای این افراد ساده ترین روش برای استعلام غیبت سربازی، مراجعه به سازمان نظام وظیفه به همراه مدارکی نظیر کارت ملی و شناسنامه است.

در روش حضوری استعلام غیبت سربازی مشمولان با ارائه مدارک و مشخصات فردی و هویتی به مسئولان پلیس + 10 اقدام به استعلام وضعیت نظام وظیفه خود می کنند.

روش های غیرحضوری استعلام غیبت سربازی

استعلام غیبت سربازی به صورت آنلاین و یا اطلاع از وضعیت نظام وظیفه به صورت اینترنتی از روش هاس سریع و بدون دردسر محسوب می شود.

امروزه با توجه به ازدحام ارباب رجوع در ادارات و ترافیک سنگین کلان شهرها طی کردن مراحل اینترنتی استعلام غیبت سربازی بسیار راحت تر می باشد.

در ادامه به بررسی روش های غیر حضوری (آنلاین) استعلام گیری از وضعیت غیبت سربازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

1- استعلام غیبت سربازی با استفاده از کد ملی و پیامک

در این روش مشمولان با ارسال علامت سوال (؟) به سامانه پیامکی 110206010 سازمان وظیفه عمومی می توانید از شرایط خدمت خود استعلام بگیرید.

این روش نسبت به سایر روش ها دارای سرعت بیشتری بوده و شما نیازی به استفاده از اینترنت نخواهید داشت. لازم به ذکر است، پس از ارسال علامت سوال به سر شماره فوق، پیامی از طرف آن برای شما فرستاده می شود.

این پیام خدمات مختلف غیر حضوری سامانه پیامکی را برای شما شرح می دهد. در این قسمت شما برای استعلام خدمت خود و اطلاع از میزان غیبت سربازی می بایست عدد چهار را انتخاب نمایید.

2- استعلام غیبت سربازی با استفاده از کد سخا

برای استعلام غیبت سربازی با استفاده از کد سخا باید به اینترنت دسترسی داشته باشید. در این روش شما با در دست داشتن کد سخا، می توانید به سامانه اینترنتی نظام وظیفه به نشانی www.vazifeh.police.ir مراجعه نمایید.

در ادامه با ورود به سایت بر روی گزینه خدمات الکترونیکی کلیک کرده و از منوی سمت راست گزینه استعلام را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که شما به منظور دریافت نام کاربری می بایست کد ملی را وارد کرده و در بخش رمز عبور نیز باید کد سخا خود را وارد نمایید.

به چه کسی سرباز غایب گفته می شود؟

 

 

راهنمای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه

داوطلبان برای استفاده از خدماتی نظیر استعلام غیبت سربازی و شرایط اعزام به خدمت، می بایست طبق یک ترتیبی معین عمل کنید.

پونزاین اقدامات به شرح زیر است:

مراجعه به سامانه رسمی سازمان نظام وظیفه عمومی به نشانی vazifeh.police.ir و انتخاب گزینه خدمات الکترونیکی

درج نام کاربری و کلمه عبور در فیلد مربوطه و کلیک بر روی گزینه ورود

انتخاب گزینه وظیفه عمومی از قسمت راست سایت و سپس انتخاب گزینه مورد نظر بر اساس نیاز مشمول

راهنمای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه

سرباز غایب کیست؟

مشمولان بالای 18 سالی که در بازه زمانی مشخص (فرجه یک ساله) موفق به ارائه مدارک خود به سازمان نظام وظیفه نشده باشند، به عنوان مشمول غایب شناخته می شوند.

به عنوان مثال، دانشجویانی که از تاریخ اخراج و یا فارغ التحصیلی آنها بیش از یکسال گذشته باشد نیز در صورت عدم شرکت در کنکور سال آینده می بایست خود را برای اعزام به خدمت آماده کنند.

سازمان نظام وظیفه برای این افراد بر اساس طول مدت غیبتی که دارند، جرایمی در نظر گرفته که از این جمله می توان به عدم امکان استخدام در دستگاه های دولتی و دریافت تسهیلات بانکی اشاره کرد.

 

توجیه غیبت سربازی چگونه امکان پذیر است؟

 

توجیه غیبت سربازی چگونه امکان پذیر است؟

مشمولان غایب در صورت مواجه با اتفاقاتی نظیر تصادف، بیماری، آسیب دیدگی و یا مشکلات خانوادگی( در موارد خاص احتمالا می توانند دوره غیبت خود را توجیه کرده و از پرداخت جریمه های سنگین جلوگیری نمایند.)

فردی که معرفی و یا اعزامش به شکل غیر عمد و به دلایل مختلف به تاخیر افتاده است، باید برای توجیه این غیبت اقداماتی را انجام بدهد.

برای رفع غیبت سربازی مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ثبت درخواست توجیه غیبت می باشد. مشمول باید مدارک مربوط به علت غیبت و همچنین مدارک شناسایی و… را در دست داشته باشد تا توسط ارگان های ذیربط بررسی شوند.

مدارک ارائه شده، در کمیسیون وظیفه عمومی استان ها به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه نهایی از طریق پیامک برای مشمول ارسال می شود؛ البته امکان پیگیری نتیجه از طریق همان دفاتر پلیس +۱۰ نیز وجود دارد.

چنانچه دلایل شما برای توجیه غیبت پذیرفته شده باشد، هیچگونه جریمه، اضافه خدمت و… برایتان در نظر گرفته نمی شود و مانند سربازان فاقد غیبت با شما برخورد خواهد شد؛ اما در غیر این صورت مطابق با قوانین جریمه سربازان غایب و متناسب با مدت زمان غیبت با شما برخورد خواهد شد.

توجه داشته باشید مواردی که منجر به موجه کردن یا رفع غیبت سربازی می شوند، با پرسش حضوری از سازمان نظام وظیفه مشخص شده و نمی توان در مورد آن توضیح کلی داد.

پونزاز جمله مواردی که منجر به توجیه غیبت سربازی توسط مشمول می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اشکالات اداری به وجود آمده در زمان اعزام به خدمت فرد مشمول که از اراده فرد خارج بوده است.

در مواردی مانند بیماری همسر یا فرزند

در مواردی مانند تاریخ عقد و طلاق فرد مشمول

بلایای طبیعی مثل زلزله، سیل و غیره

حبس و زندانی شدن فرد مشمول

 

پیگیری توجیه غیبت سربازی چه مراحلی دارد؟

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

سازمان نظام وظیفه با در نظر گرفتن شرایط گوناگون مشمولان خدمت سربازی راه های گوناگونی برای استعلام وضعیت نظام وظیفه فراهم آورده است.

برای مثال می توان از سایت استعلام غیبت سربازی با کد ملی و سخا، استعلام غیبت سربازی به صورت حضوری یا سامانه پیامکی استعلام سربازی نام برد.

سازمان نظام وظیفه به منظور سهولت انجام کار مشمولان و همچنین فراهم آوردن شرایط عدم مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 تلاش نموده است تا امکان دسترسی برخی خدمات را به شیوه غیرحضوری فراهم آورد.

مشمولان با بهره مندی از تسهیلات فوق می توانند نسبت به تعیین تکلیف شرایط خدمت خود اقدام کنند.

در این مقاله به بررسی ساده ترین روش های استعلام غیبت سربازی پرداختیم. چنانچه سوال و یا ابهامی در این زمینه برایتان ایجاد شده و نیاز به دریافت پاسخ دقیق دارید، می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. مشاورین برجسته این مرکز، پاسخگوی سوالات شما در کوتاهترین زمان ممکن هستند.

سوالات متداول

سوال علامتمشمولان برای اطلاع از میزان غیبت سربازی از چه روش هایی می توانند استفاده نمایند؟

1- مراجعه حضوری به سازمان نظام وظیفه 2- استعلام پیامکی از طریق کد ملی 3- استعلام اینترنتی از طریق کد سخا

سوال علامتاستعلام شرایط خدمت از طریق کد سخا به چه صورت انجام می گیرد؟

در این روش مشمولان با مراجعه به سامانه اینترنتی نظام وظیفه به نشانی vazifeh.police.ir و انتخاب گزینه خدمات الکترونیک، استعلام شرایط خدمت خود را انجام می دهند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ساده ترین روش های استعلام غیبت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 18 نظر:
 1. سلام خسته‌نباشید‌من‌برگه.اعزام‌خدمت‌گرفتم
  ‌اما‌دیگه.دنبالش‌نرفتم
  ایا‌سرباز‌فراری‌محسوب‌میشم‌راهنمایی‌کنید

  1. خیر تا زمانی که وارد یگان نشدید سرباز نشدید

 2. سلام من میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته دیگه ای رو ثبت نام کنم.در فاصله بین انصراف و ثبت نام دانشگاه جدید برای چند روز میخواستم از کشور خارج شم.میتونم از کشور خارج شم یا باید حتما دانشجو باشم؟

  1. سلام میتوانید درخواست خروج از کشور بزنید و با پرداخت وثیقه از کشور خارج شوید

 3. سلام ببخشید یکی دو ساله یکی از نزدیکان مشکوکیم که وارد غیبت شده باشه .قصدی هم نداره سربازی بره.هنوز اخطاری نیامده و ظاهرا وضعیتش راکد مانده.میخوام از سایت استعلام بگیریم که شاید هنوز غیبت نزده باشن ببینیم اوضاعش چطوره.سوالم اینه اگه از سایت یا روشهای فوق استعلام بگیریم ممکنه بخاطر اقدام ما وضعیتش از راکدی در بیاد و مورد توجه قرار بگیره و کار بدتر بشه؟

  1. سلام مشکلی پیس نمیاد ار سامانه سخا استعلام بگیرید.

 4. سلام وقت بخیر من شش ماه خلا خدمتی دارم یا اینا بخشیده می‌شوند متاهل هم هستم

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر نظام وظیفه دارد.

 5. سلام انصراف دادم از دانشگاه چجوری وارد فرجه یکساله میشم چون تو سامانه سخا نخورده باید برم پلیس +۱۰ ؟

  1. سلام
   بعد از انصراف به صورت اتوماتیک برای شما یک سال معافیت صادر میشود

 6. سلام من انصراف دادم از دانشگاه چجوری وارد فرجه یکساله میشم چون تو سامانه سخا نخورده باید برم پلیس +۱۰ ؟

  1. سلام
   بعد از انصراف به صورت اتوماتیک برای شما یک سال معافیت صادر میشود

  2. سلام و عرض ادب بخشیدنن غیبت موجه هستش اگه بگم بخاطر مادرم نرفتم
   میبخشن ۸ ماهیی ک غیبت داشتمم

   1. با سلام جهت توجیه غیبت ناشی از کفیل بودن مادر، باید مدارک پزشکی مادر که مبنی بر تحت مراقبت بودن ایشان را تایید نماید را ارائه دهید و همچنین مدارکی مبنی بر بد سرپرست بودن و بی سرپرست بودن مادر

 7. سلام من انصراف دادم از دانشگاه ۳۱ شهریور معافیتم تموم شد بدون سنوات و…. کی وارد فرجه یکساله میشم ؟

  1. سلام
   بعد از انصراف به صورت اتوماتیک برای شما یک سال معافیت صادر میشود

 8. سلام ،کسی که ۱۳ سال سربازی نرفته و راهی برای توجیه غیبت ندارد یا باید پول جریمه دهد با به زندان بیفتد ؟

  1. با سلام بله هم باید جریمه برداخت کنید هم اضافه خدمت میخورید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید