نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟

نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟

نحوه دریافت کد سخا، یکی از مراحلی است که مشمولین باید در مورد آن بیشتر بدانند. اما اینکه نحوه دریافت کد سخا چگونه است و به چه صورت انجام می پذیرد، بسی جای سوال دارد.

می دانید که جوانان در بسیاری از کشورها، هم چنین ایران باید در یک سن مشخص به خدمت سربازی اعزام شوند. در کشور ما این مسئله با جدیت پیگیری شده و جوانان ذکور ما در سن 19 سالگی به سن مشمولیت سربازی پا می گذراند. این سن آغاز مشمولیت دوره اجباری نظام وظیفه بوده و جوانان باید برای کارهای اعزام به خدمت خود، پیگیری های لازم را انجام دهند.

قصه ی رفتن به خدمت سربازی به این آسانی که ما فکر می کنیم نیست. جوانان باید برای مدت دو سال از خانواده ی خود دور بوده و به پادگان های مشخص شده از سوی سازمان نظام وظیفه منتقل شوند.

در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا اطلاعات لازم در خصوص نحوه دریافت کد سخا را در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟

خدمت سربازی برای تمام آقایان یکی از مهمترین دغدغه ها محسوب می گردد و به محض رسیدن به سن مشمولیت، سوالات بسیاری برایشان مطرح می شود.

سازمان نظام وظیفه با راه اندازی سایت سازمان نظام وظیفه به نشانی اینترنتی vazifeh.police.ir به سوالات بسیاری از مشمولان پاسخ داده است.

شما برای اینکه بتوانید وارد سایت سخا شوید و از خدمات الکترونیکی این سامانه استفاده کنید، داشتن کد 5 رقمی سخا برایتان الزامی است. یا به زبانی دیگر، سازمان نظام وظیفه عمومی برای هر یک از مشمولان کدی اختصاصی در نظر می گیرد که با استفاده از این کد می توانند امور مختلف و استعلام وضعیت خدمت سربازی و مشمولیت خود را پیگیری نمایند.

معرفی سامانه سخا سربازی services.epolice.ir

سامانه خدمات الکترونیک انتظامی و یا سامانه سخا سربازی، با هدف ارائه خدمات به مشمولان و سربازان در حال خدمت از سوی سازمان نظام وظیفه راه اندازی شده است.

کلیه مشمولانی که مراحل مربوط به ارسال دفترچه را انجام داده اند و کد سخای خود را از دفاتر پلیس +10 دریافت کرده اند، می توانند به سامانه سخا نظام وظیفه به نشانی اینترنتی services.epolice.ir و یا sakha.epolice.ir وارد شوند و مراحل مربوط به ورود به این سامانه را انجام دهند.

پس از ورود به سامانه سخا سربازی با کد ملی و کد سخا، امکان استفاده از بسیاری از خدمات سازمان نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان نظام وظیفه فراهم می شود.

سامانه سخا سربازی، سامانه ای است که برای ارائه خدمات غیر حضوری به سربازان و مشمولان خدمت سربازی روی کار آمده است. به همین خاطر، کلیه مشمولان و سربازان نظام وظیفه می توانند به سامانه سخا سربازی به نشانی services.epolice.ir وارد شوند و از خدمات غیر حضوری که در این سامانه ارائه می شود، استفاده نمایند.

برای ورود به سایت سخا سربازی، لازم است که مشمولان ابتدا کد سخا سربازی خود را دریافت کرده باشند.

کد سخا سربازی یک کد 5 رقمی است که بعد از طی کردن مراحل ارسال دفترچه در دفاتر پلیس +10 به مشمولان داده می شود. در صورتی که این کد را در اختیار دارید، می توانید طبق مراحل زیر به سامانه سخا نظام وظیفه وارد شوید.

معرفی سامانه سخا سربازی services.epolice.ir

نحوه دریافت کد سخا اینترنتی

نحوه دریافت کد سخا اینترنتی شاید از اولین کارهایی باشد که مشمولین می توانند از این طریق کارهای مربوط به نظام وظیفه ی خود را انجام دهند.

برای انجام مراحل خدمت مقدس سربازی مشمولین نیازمند یادگیری درباره ی نحوه دریافت کد سخا اینترنتی می باشند. به این منظور ما در این مقاله راجع به نحوه دریافت کد سخا و سایر مسائل نظام وظیفه اطلاعات مهمی در اختیار خوانندگان قرار خواهیم داد.

همانطور که در بالا نیز گفتیم درصد زیادی از مشمولین قصد دارند که برای انواع معافیت های سربازی اقدام کنند.

جالب است بدانید که برای اقدام هرگونه دریافت معافیت نیز مشمولین باید کد سخا دریافت کرده و نحوه دریافت کد سخا اینترنتی را نیز بیاموزند. اما این معافیت ها چیست و با چه عنوان هایی شناخته می شوند تا بتوان آنها را پیگیری کرد؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انواع معافیت های موجود بر اساس قوانین جدید نظام وظیفه

معافیت کفالت پدر

معافیت های پزشکی

معافیت های مددجویان

معافیت ایثارگری

معافیت شرط سنی

معافیت تحصیلی

معافیت تک فرزندی

معافیت کفالت معلولین

معافیت کفالت مادر

و سایر معافیت های دیگر

اما سوال اینجاست که کد سخا چگونه بدست می آید؟ یا اینکه از طریق اینترنت چگونه می توانیم کد سخا بدست آوریم؟ استفاده از کد سخا برای پیگیری کدام مراحل خدمت وظیفه صورت می گیرد؟

باید در جواب کلی بگوییم که مشمولین برای پیگیری از تمام مراحل کارهای خود در سازمان نظام وظیفه به این کد مهم نیاز دارند. اما اینکه این کد چگونه برای مشمولین فعال می شود، به نوبه خود سوال مهمی است.

ما در ادامه نحوه ی دریافت این کد مهم و کاربردهای آن را به طور مفصل شرح خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد سخا

 • تکمیل کردن فرم های مربوطه
 • انجام معاینات اولیه
 • انجام یکسری آزمایشات اولیه
 • تکمیل کردن برگه معاینه
 • انجام واکسیناسیون سربازی
 • تحویل تمامی مدارک به پلیس +10
 • دریافت کد سخا 5 رقمی

نحوه دریافت کد سخا اینترنتی

راهنمای ورود به سامانه سخا سربازی

سامانه سخا نظام وظیفه به نشانی services.epolice.ir این امکان را برای افراد محیا کرده است که بتوانند با رفتن به این سایت، از وضعیت نظام وظیفه خود به صورت غیر حضوری و آنلاین مطلع شوند.

پونزبرای استعلام وضعیت نظام وظیفه، مطابق راهنمای ارائه شده، از طریق سامانه خدمات الکترونیک انتظامی مراحل زیر را انجام دهید:

برای ورود به سامانه و پورتال شخصی خود در سامانه سخا، آدرس services.epolice.ir را در مرورگر خود تایپ کنید تا به طور مستقیم به سایت وارد شوید. در صفحه باز شده، در قسمت اول کد ملی و در قسمت دوم کد سخا خود را وارد کنید. در نهایت پس از وارد کردن عبارت امنیتی بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید یا نمی توانید با رمز خود وارد شوید، روی گزینه فراموشی کلمه عبور کلیک کنید تا رمز جدید بسازید. اکنون در صفحه باز شده، نام کاربری و شماره موبایل خود را وارد کنید.

توجه کنید که شماره شما باید در سامانه وظیفه عمومی ثبت شده باشد. در غیر این صورت، به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید تا شماره شما را در سامانه ثبت کنند. پس از ورود شماره موبایل، رمز عبور شما ارسال می شود که باید آن را در قسمت کلمه عبور قبلی وارد کنید و رمز جدید برای خود بسازید و در آخر، روی ذخیره کلیک کنید.

راهنمای استعلام وضعیت نظام وظیفه services.epolice.ir

سامانه سخا نظام وظیفه به نشانی services.epolice.ir این امکان را برای افراد محیا کرده است که بتوانند با رفتن به این سایت، از وضعیت نظام وظیفه خود به صورت غیر حضوری و آنلاین مطلع شوند.

پونزبرای استعلام وضعیت نظام وظیفه، مطابق راهنمای ارائه شده، از طریق سامانه خدمات الکترونیک انتظامی مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد سامانه services.epolice.ir شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

در صفحه باز شده، در قسمت سمت چپ، روی گزینه خدمات الکترونیک کلیک کنید و در منو باز شده، روی گزینه وظیفه عمومی و سپس روی گزینه استعلام کلیک کنید. در قسمت استعلام می توانید تاریخ شروع و پایان خدمت و موارد دیگر را مشاهده کنید.

نحوه دریافت کد سخا پیامکی

نحوه دریافت کد سخا پیامکی به طور کلی از طریق مراکز خدمات الکترونیک انتظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال های گذشته مسئولیت دریافت اطلاعات و مدارک مشمولین نظام وظیفه به مراکز پلیس + 10 واگذار شده است. به همین دلیل مشمولین برای انجام تمام امور مرتبط با خدمت سربازی خود و حتی گرفتن انواع معافیت ها، اول از هرچیز باید به مراکز خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس +10 مراجعه کنند.

نحوه دریافت کد سخا پیامکی نیز از این طریق امکان پذیر می باشد. مشمولین محترم می توانند برای نحوه دریافت کد سخا اینترنتی برگه های اعزام به خدمت خود و یا سایر مدارک را از مراکز مربوطه دریافت کنند. سپس پس از تکمیل درخواست خود را در سامانه ثبت کنند.

بعد از انجام این مراحل، مشمولان می توانند کد سخا خود را از پلیس +10 دریافت کرده و از طریق سیستم وضعیت خود را مشاهده کنند. وضعیت نظام وظیفه و خدمت سربازی مشمولین از طریق این کد قابل رویت می باشد.

استعلام وضعیت مشمولین از طریق سایت نظام وظیفه با کد شناسایی ملی و کد سخای دریافت شده توسط مشمول قابل مشاهده است. این کد در موارد گوناگونی استفاده شده و برای استعلام در مورد زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد، که در اینجا راجع به این وضعیت ها صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مناسبی در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

نحوه دریافت کد سخا نظام وظیفه

نحوه دریافت کد سخا نظام وظیفه برای موارد گوناگون استفاده می شود.

پونزمشمولینی که کد سخای خود را از طریق دفاتر پلیس +10 دریافت می کنند، برای موارد زیر می توانند از آن بهره مند شوند:

نحوه دریافت کد سخا نظام وظیفه

با استفاده از کد سخا چه اقداماتی را می توان انجام داد؟

در صورتی که فرد مشمول نظام وظیفه کد را دریافت کرده باشد، دیگر مجبور نیست برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه خود به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نماید؛ مشمولین با این کد می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود در خصوص نظام وظیفه را به صورت غیر حضوری و با استفاده از اینترنت به دست آورند.

در صورتی که کد سامانه سخا را داشته باشید، می توانید با مراجعه به سامانه سازمان نظام وظیفه عمومی و قسمت خدمات الکترونیک، از امکانات این سامانه بهره ببرید.

پونزبرخی از این امکانات عبارتند از:

استعلام وضعیت مشمولیت

استعلام پایان تاریخ معافیت تحصیلی

استعلام تاریخ و محل اعزام به خدمت

استعلام وضعیت مجوز خروج از کشور

استعلام وضعیت امریه

استعلام کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت سربازی

با استفاده از کد سخا چه اقداماتی را می توان انجام داد؟

سخن آخر

دریافت کد سخا با استفاده از سرویس های پیامکی و اینترنتی، امکانی است که به مشمولان نظام وظیفه برای آگاهی از آخرین شرایط اعزام به خدمت و معافیت خود داده شده است.

تمامی افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند، باید این کد را جهت انجام کلیه امور سربازی خود مانند مراحل اعزام و غیره دریافت کنند.

سامانه خدمات الکترونیک سخا به نشانی services.epolice.ir برای کلیه افراد آماده به خدمت سربازی در پادگان های مختلف، جهت دریافت این کد به صورت اینترنتی فعال شده است.

در این مقاله تلاش کردیم تا نحوه دریافت کد سخا و اهمیت و کاربردهای آن را برایتان توضیح دهیم. چنانچه در این زمینه سوال یا ابهامی دارید، با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. همچنین مشاوران و کارشناسان این مجموعه آماده ارائه مشاوره تخصصی نظام وظیفه به شما عزیزان می باشند.

از همراهی شما با آویژه سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتاستعلام دریافت کد سخا چگونه است؟

برای استعلام این نوع کد، مشمول باید مدارک اعزام خود را به نزدیکترین مراکز خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده تا کد سخا برای آنها فرستاده شود. پس از دریافت این کد 5 رقمی، مشمول می تواند تمامی وضعیت خود را در سایت نظام وظیفه مشاهده کرده و از روند کارهای خود اطلاع کامل داشته باشد.

سوال علامتکد سخا چیست؟

کد سخا یک کد پنج رقمی است که به مشمولین خدمت سربازی تعلق می گیرد. این کد مربوط به مسائل نظام وظیفه می باشد و استعلام تمام موارد سازمان نظام وظیفه از طریق این کد به همراه کد ملی مشمولین قابل مشاهده می باشد. پس برای دریافت این کد از مشمولین درخواست می شود که سریعا اقدامات لازم را انجام دهند.

سوال علامتاستعلام وضعیت نظام وظیفه با کد سخا چگونه است؟

استعلام وضعیت نظام وظیفه با در اختیار داشتن کد سخا بسیار آسان است. برای آشنایی با این روند به مقاله فوق مراجعه نمایید و از آموزش تصویری نحوه ورود به سامانه سخا و استعلام وضعیت نظام وظیفه بهره ببرید.

نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه دریافت کد سخا چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 12 نظر:
 1. سلام خسته نباشید من یک مرداد اعزامم ولی تا امروز که ۲۷ جمعه هست پیامی نیومده که کجا افتادم ولی از هرکی پرسیدم برای اونا اومده چیکار کنم؟

  1. سلام
   میتوانید برای پیگیری روند اعرام به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

 2. با سلام ایا من می‌توانم کد سخا از اینترنت بگیرم یا حتما باید به پلیس +10 مراجعه کنم

 3. سلام جواب استعلام اصالت کارت خدمت وظیفه از پلیس +۱۰چندروزه میاد؟

  1. سلام
   این پروسه بین یک هفته تا ده روز طول میکشد.

 4. سلام من تاریخ پایان تحصیلم دی ماه 99-1398 خورده تا کی وقت واسه رفتن دانشگاه دارم

  1. سلام
   بعد از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت یک سال مهلت دارید تا در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش بگیرید.

 5. سلام
  من متولد 18 مهر 1379 هستم و در خرداد سال 98 امسال دیپلم گرفتم و کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی کنکور رو خوب ندادم و امسال پشت کنکور موندم که واسه کنکور ۹۹ شرکت کنم الان میشه بگید که سازمان نظام وظیفه واسه من غیبت سربازی میزنه یا نه و من میتونم واسه کنکور ۹۹ ثبت نام کنم یادنمیتونم خواهشا جواب بدید واسم خیلی مهمه

  1. سلام
   از تاریخ فارغ التحصیلیتان یک سال مهلت دارید که برای اعزام به خدمت اقدام کنید و یا با قبولی در دانشگاه از معافیت تحصیلی استفاده کنید. بنابراین شما میتوانید در کنکور سال جاری نیز شرکت کنید البته توصیه میکنیم با مراجعه به دفاتر پلیس +10 از تاریخ دقیق این مهلت یکساله مطلع شوید تا وارد دوره غیبت نشوید.

   1. سلام
    بعد از این که چنین افرادی از دانشگاه فارغ التحصیل شدند (۲ سال کاردانی یا ۴ سال کارشناسی)، آیا بعد از این زمان هم باز همین مهلت یک ساله وجود داره؟
    یعنی از یک سال تنفس بعد از مدرسه استفاده کرده، این مهلت دوباره وجود داره یا خیر؟

    1. سلام
     برای هر یک از مقاطع تحصیلی یک سال مهلت برای معرفی به نظام وظیفه و مشخص کردن وضعیت سربازی وجود دارد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید