نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج

تفاوت کسری خدمت بسیج فعال و عادی چیست؟

کسری خدمت بسیج یکی از قوانینی است که سالیان متمادی به کمک مشمولان خدمت سربازی آمده است و مشمولان نظام وظیفه از آن برای راحت تر کردن دوره سربازی خود استفاده کرده اند. مراکز بسیج در سراسر کشور همواره از داوطلبان برای انجام فعالیت های فرهنگی، نظامی و… دعوت به عمل میاورند.

پایگاه های بسیج دانش آموزی و پایگاه های بسیج دانشجویان از مهم ترین مراکزی است که مشمولان با مراجعه به آن ها و انجام خدمات و فعالیت، می توانند از سابقه ی بسیج برخوردار شوند. این سوابق بعدا برای اخذ کسری بسیج در خدمت سربازی به کمک مشمول می آید.

میزان کسری از خدمت مشمولان متناسب با مدت حضور در پایگاه و همچنین مسئولیتی که در پایگاه به عهده داشته اند، مشخص می شود. لازم به تذکر است که حداکثر میزان کسری خدمت بسیج شش ماه است.

اغلب مشمولانی که سابقه فعالیت در بسیج دارند، متقاضی گذراندن دوره سربازی در سپاه پاسداران هستند؛ چرا که یکی از شرایط لازم برای خدمت در این ارگان «داشتن سابقه بسیجی فعال» است.

یکی از نکاتی که مشمول باید درباره کسری خدمت بسیج بدانند این است که این کسری تنها به  افرادی تعلق می گیرد که وارد دوره غیبت از سربازی نشده باشند یا در صورت غیبت بتوانند علتی بیاورند که غیبتشان موجه شود، که در این صورت نیز تنها سوابق بسیج مربوط به زمان پیش از غیبت در نظر گرفته می شود.

این نوع کسری انواع مختلفی دارد و اقشار مختلف می توانند از آن استفاده کنند. مثلا کسری خدمت بسیج مربوط به دانشجویان، کسری خدمت بسیج مناطق و… از آن جمله اند.

مزایای بسیج فعال دانشجویی (تاثیر بسیج فعال در سربازی) چیست؟

مزایای بسیج فعال دانشجویی (تاثیر بسیج فعال در سربازی) برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که در دوران دانشجویی خود در پایگاه های بسیجی که در دانشگاه ها وجود دارد عضو شده اند و برای انجام فعالیت های این پایگاه ها حضور مداوم داشته اند.

مهم ترین مزایایی که بسیج فعال برای مشمولان دارد به ترتیب زیر است:

 • دریافت کسری خدمت بین یک تا شش ماه یکی از این مهم ترین مزیت های آن است، با توجه به اینکه دوره سربازی برای مشمولان به عنوان یکی از سخت ترین دوره های زندگی تلقی می شود لذا کمتر شدن این دوران می تواند بسیار خوشایند باشد.
 • افرادی که کارت بسیج فعال دانشجویی دارند با توجه به حضورشان در اردوها و دوره های مختلف مربوط به آمادگی نظامی، بسیاری از مهارت ها و نکاتی را که در دوره سربازی به ویژه دوران آموزشی به سربازان آموزش می دهند، فرامی گیرند.
  بنابراین اغلب این افراد دیگر نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند و ارائه ی مدارک (کارت سبز بسیج) مربوطه دوره آموزشی از خدمت آن ها حذف می شود. البته این مورد اغلب مربوط به یگان های خدمتی سپاه پاسداران است.
 • دارندگان کارت بسیج فعال دانشجویی از جمله کسانی هستند که شانس خدمت در سپاه پاسداران را دارند.

نحوه دریافت کسری خدمت بسیج چه شرایطی دارد؟

نحوه دریافت کسری خدمت بسیج مانند اخذ دیگر انواع معافیت ها نیاز به گذراندن مراحل خاصی دارد. بدیهی است مشمولانی که از این مراحل آگاه باشند خیلی راحت تر میتوانند کسری خدمت خود را دریافت کنند.

اولین اقدامی که مشمول باید انجام دهد دریافت دفترچه اعزام به خدمت از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی است. همچنین مدارک مورد نیاز برای اعزام باید جمع آوری شوند و تمامی فرم های این دفترچه باید تکمیل شوند.

مزایای بسیج فعال دانشجویی (تاثیر بسیج فعال در سربازی) چیست؟

که این فرم ها و مدارک شامل موارد ذکر شده در جدول زیر است زیر است:

فرم مربوط به وضعیت مشمولان (برگه ی شماره ۱)
فرم واکسیناسیون
فرم معاینه اولیه مشمول
کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه
کپی و اصل مدرک تحصیلی مشمول و…

بعد از جمع آوری مدارکی که در بالا عنوان کردیم مشمول باید مراحلی را برای دریافت سوابق بسیج خود طی کند که این مراحل نیز به ترتیب جدول زیر است:

در مرحله ی اول مشمول باید به پایگاه بسیج محل فعالیت خود مراجعه کند و درخواست کسری و دریافت سوابق بسیج خود را بدهد.
پرونده مشمول در مرحله ی بعد توسط نیروی انسانی بسیج مورد بررسی قرار می گیرد.
مرحله ی بعدی تکمیل فرم مربوط به کسری خدمت است که بعد به سپاه پاسداران استان ارسال می شود.
چنانچه پرونده مشمول مورد تایید باشد فرم تاییدیه کسری خدمت در اختیارش قرار می گیرد.

در پایان بایستی این تاییدیه سابقه بسیج و فرم شماره ۶ به همراه مدارکی که عنوان کردیم به سازمان وظیفه ارائه شود تا این سازمان اقدامات لازم را انجام دهد.

میزان کسری خدمت بسیج حداکثر چه میزان است؟ (قانون کسری بسیج)

میزان کسری خدمت بسیج (قانون کسری بسیج) یکی از موضوعاتی است که معمولا مشمولان را با ابهاماتی مواجه می کند. مدت کسری که به افراد دارای سابقه بسیج تعلق می گیرد، معمولا سه ماه است. اما این کسری می تواند به شش ماه نیز برسد.

همچنین میزان کسری های بسیج با توجه به مدت حضور مشمول در پایگاه بسیج و نوع مسئولیت وی متغیر است.

نحوه دریافت کسری خدمت بسیج چه شرایطی دارد؟

که طبق قانون کسری بسیج در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

 • کسری خدمتی که برای فرماندهان حوزه های بسیج به ازای هر سال فعالیت مستمر در نظر گرفته می شود، حداکثر مدت سه ماه است.
 • مشمولانی بسیجی که سابقه ی عضویت در شورای واحد مقاومت را دارند بابت هر سال فعالیت مستمر و بی وقفه، تا دو ماه کسری خدمت می گیرند.
 • مشمولان دارای سابقه ی فعالیت در رده مقاومت به ازای هر سال فعالیت مستمرشان تا ۴۵ روز کسری می گیرند.

نکته ای که مشمولان باید توجه کنند این است که تنها سابقه ی بسیج فعال است که منجر به کسری خدمت می شود. همچنین این سابقه باید تایید کننده ی حضور مشمول به مدت حداقل ۶ ساعت در هفته در پایگاه بسیج باشد. طبق قانون، سوابق بسیج مربوط به زمان سربازی برای کسری خدمت در نظر گرفته نمی شود.

قوانین کسری خدمت بسیج دانشجویی چیست؟

کسری خدمت بسیج دانشجویی از جمله کسری های خدمت مربوط به سوابق بسیج است؛ با توجه به برپایی پایگاه ها و حوزه های بسیج دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور این امکان برای دانشجویان فراهم آمده تا با حضور فعال در این حوزه ها بتوانند از مزیت های آن استفاده کنند. کسری خدمت بسیج دانشجویی برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که در رزمایش ها و دوره های بسیج دانشگاهشان حضور داشته اند.

مسئولیت دانشجویان در حوزه بسیج دانشگاهشان در میزان کسریشان تاثیر دارد. ارائه مدارک مبنی بر حضور مشمول در این دوره ها برای اخذ این نوع کسری لازم است که این مدارک را باید از حوزه بسیج دانشگاه دریافت کرد. نکته ی دیگر این است که متقاضیان اخذ کسری بسیج دانشجویی می توانند سوابق مربوط به قبل از دوره دانشگاه خود را نیز با سوابق این دوره تجمیع کنند.

چگونه می توان کارت بسیج فعال گرفت؟

چگونه می توان کارت بسیج فعال گرفت؟

کارت بسیج فعال و دریافت آن دارای شرایط و مقرراتی است و تنها به صرف حضور در پایگاه های بسیج نمی توانید آن را دریافت کنید. کارت فعال به افرادی تعلق می گیرد که حداقل زمان ۶ ماه را به عنوان بسیج عادی در پایگاه های بسیج حضور داشته اند و سنشان بیشتر از ۱۵ سال است.

همچنین حضور در جلسات عقیدتی و کسب مهارت های نظامی نیز از دیگر شرایط لازم برای به دست آوردن این کارت است. افرادی که بسیج فعال هستند می توانند از مزیت های متعدد کارت بسیج فعال خود بهره مند شوند.

برخی مزیت های کارت فعال بسیج استفاده از وام ها و تسهیلات بانکی، دریافت خدمات درمانی و… است. موضوع ما در اینجا کسری خدمتی است که به مشمولان دارای این کارت تعلق می گیرد. باید دقت کنید که تنها به صرف داشتن کارت بسیج فعال مجاز به دریافت کسری خدمت نمی شوید بلکه فعالیت مستمر در پایگاه نیز ملاک است.

افرادی که بسیج فعال هستند و به شکل مستمر و برای مدت مشخصی در فعالیت های بسیج حضور داشته اند، میتوانند از کسری خدمت بهره مند شوند. دریافت این کارت سختی چندان زیادی ندارد اما می تواند مدت زمانی را از دوره سربازی شما کم کند. همین امر موجب شده تا تعداد زیادی از جوانان در صدد دریافت آن برآیند.

نظام وظیفه

کسری بسیج عادی برای خدمت ممکن است؟

کسری بسیج عادی وجود دارد؟ این یکی از موضوعاتی است که برای مشمولان خدمت وظیفه عمومی همواره جای سوال دارد، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای سابقه ی بسیج عادی هیچ گونه کسری در نظر گرفته نشده است.

علت آن هم تفاوت هایی است که بین بسیج عادی و فعال وجود دارد که در ادامه عنوان می شود:

 • افراد بسیج عادی به اختیار خودشان و در زمان های کوتاهی در پایگاه های بسیج حضور میابند.
 • آن دسته از مشمولان که می خواهند از کسری بسیج استفاده کنند حتما باید به عضویت فعال در آمده باشند. همانطور که قبلا هم عنوان کردیم داشتن سابقه ی حداقل شش ماه بسیج عادی برای ارتقا به بسیج فعال لازم است و در این صورت است که مشمولان کسری خدمت می گیرند.
 • لازم به تذکر است که حضور مداوم و در زمان مشخص برای ارتقا بسیج عادی به بسیج فعال الزامی است.
 • در دوره های مربوط به بسیج عادی آموزش هایی از جمله احکام و شناخت بسیج به افراد ارائه می شود که دانستن این موضوعات برای اعضای بسیج ضروری است.

کسری بسیج عادی برای خدمت ممکن است؟

شرایط دریافت کارت بسیج دانشجویی چیست؟

کارت بسیج دانشجویی برای افرادی صادر می شود که به عضویت بسیج دانشگاه محل تحصیل شان در میایند.

این کارت به دو شکل صادر می شود:

 • کارت بسیج دانشجویی مربوط به اعضای عادی: همه ی دانشجویانی که شرایط لازم برای عضویت در بسیج را داشته باشند میتوانند برای عضویت عادی بسیج اقدام کنند.
  این افراد بعد از ارائه ی مدارک شناسایی، کارت بسیج خود را دریافت می کنند. کارت بسیج دانشجویان از سوی مسئولین جذب و ساماندهی بسیج دانشجویی صادر می شود. دارندگان این کارت بایستی حداقل ۶ ساعت در ماه را برای حضور فعالیت های بسیج تخصیص دهند.
 • کارت بسیج دانشجویی فعال: افرادی که مدت مشخصی از فعالیت عادی آن ها می گذرد و تمایل دارند به عضویت فعال در آیند بعد از انجام مراحل مختلف، کارت بسیج فعال خود را دریافت می کنند. دریافت این کارت برای استفاده از کسری های بسیج سازمان وظیفه عمومی ضروری است.

کاهش کسری خدمت بسیج اجرایی می شود؟

کاهش کسری خدمت بسیج یکی از موضوعاتی است که مدتی بر سر زبان ها افتاده بود و  شایعاتی درباره امکان کاهش مدت زمان کسری بسیج وجود داشت. در سال های گذشته تغییراتی در قانون مربوط به کسری بسیج به وجود آمده است؛ در گذشته حداکثر کسری که برای مشمولان در نظر گرفته شده بود یک سال بود اما بعد از اعمال تغییراتی این مدت به شش ماه کاهش پیدا کرد و در حال حاضر نیز این قانون در حال اجراست.

یکی دیگر از تغییرات در روند کسری خدمت بسیج، اعطای این کسری ها به سربازان دارای مهارت است. یعنی مهارت هایی که مورد نیاز نیروهای مسلح است عنوان شده و افراد بسیجی که دارای این مهارت ها هستند، میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. بنابراین این کسری های در نظر گرفته شده، کماکان بین ۴۵ روز تا ۶ ماه است.

کاهش کسری خدمت بسیج اجرایی می شود؟

سوالات متداول

تاثیر بسیج فعال در سربازی چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

داشتن کارت بسیج فعال و ارائه ی مدارک مربوط به سوابق آن در زمان اعزام به خدمت می تواند به مشمولان برای دریافت کسری خدمت کمک کند. این کسری ها با توجه به نوع فعالیت مشمول در حوزه های بسیج و همچنین مدت حضور وی در مراکز بسیج مشخص می شود.
معمولا بین ۴۵ روز تا ۶ ماه کسری خدمت بسیج برای اعضای فعال در نظر گرفته می شود. این در حالی ست که افراد عادی از این مزایا بهره مند نمی شوند.

مزایای بسیج دانشجویی چیست؟

گرفتن کسری خدمت بین یک تا شش ماه یکی از این مهم ترین مزیت هاست، با توجه به اینکه دوره سربازی برای مشمولان به عنوان یکی از سخت ترین دوره های زندگی تلقی می شود لذا کمتر شدن این دوران میتواند بسیار خوشایند باشد.
بعلاوه افرادی که کارت بسیج فعال دانشجویی دارند با توجه به حضورشان در اردوها و دوره های مختلف مربوط به آمادگی نظامی، بسیاری از مهارت ها را فرا می گیرند. بنابراین اغلب این افراد دیگر نیازی به گذراندن دوره آموزشی ندارند و ارائه ی مدارک مربوطه دوره آموزشی از خدمت آن ها حذف می شود و اغلب در یگان های خدمتی سپاه پاسداران به کار گرفته می شوند.

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج چگونه است؟

میزان کسری های بسیج با توجه به مدت حضور مشمول در پایگاه بسیج و نوع مسئولیت وی متغیر است که طبق قانون کسری بسیج در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

 • کسری خدمتی که برای فرماندهان حوزه های بسیج به ازای هر سال فعالیت مستمر در نظر گرفته می شود، حداکثر مدت آن سه ماه است.
 • مشمولانی بسیجی که سابقه ی عضویت در شورای واحد مقاومت را دارند بابت هر سال فعالیت مستمر و بی وقفه، تا دو ماه کسری خدمت می گیرند.
 • مشمولان دارای سابقه ی فعالیت در رده مقاومت به ازای هر سال فعالیت مستمرشان تا ۴۵ روز کسری می گیرند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید.

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کسری خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 21 نظر:
 1. سلام،ببخشید برای گرفتن کسری خدمت بسیج باید بعد آموزشی اقدام کنم یا قبل اموزشی?ممنون

 2. سلام خسته نباشی ۱-اگه سربازی امریه باشه کسری خدمت بسیج نمیتونه بگیره؟؟؟۲-حقوق سرباز امریه کمتر از سرباز عادیه ؟؟؟؟

 3. سلام خسته نباشید
  بنده از سال ورود به دانشگاه فعالی بنده تاریخ خورده ! به عبارتی از سال ۹۵ شروع شده.
  دانشگاه بنده در استان کرمانشاه هست و شهر بنده در استان خوزستان هست. یعنی بنده در خارج از استان دانشجو هستم و هنوز ۱ سال مونده از دانشگاه ام.
  حالا سوال بنده اینجاست:
  ۱- ایا این درست هست که بنده حتما باید پرونده ام رو منتقل بکنم به دانشگاه و موارد اداری رو طی بکنم و دوباره برش گردونم شهر خودم برای طی کردن و تکمیل کردن پرونده برای کسری و موارد دیگه؟!
  ۲- ایا این درست هست که چونکه از سال ورود به دانشگاه دقیقا همان موقع فعالی بنده تاریخ خورده (چندماه کم و بیش) به همین دلیل از شهر خودم هیچگونه کسری نمیتونم بگیرم ! حتی ۳ الی ۵ ماه تابستانهایی که خونه بودم؟!
  ۳- ایا این درست هست که هر سال دانشجویی فعال بسیج معادل ۱۱ روز هست ؟ که سرجمع میشه نزدیک به ۴۵ – ۵۰ روز کسری یا نه ؟
  ۴- ایا از بسیج دانش آموزی چیزی میتونم کسری بگیرم ؟ چونکه سقف ش ۳ سال هست و میخواستم بدونم اون چجوری محاسبه میشه ؟

  سوال آخر : اصلا چجوری میشه از خدمت سربازی در رفت ؟ میخوام معاف شم بدون اینکه معاف پزشکی بشم!!!! ؟؟؟؟

  1. ۱٫ بله ۲٫ شما می توانید در هرکجا که فعال بودین استفاده بکنین برای کسری ۳٫ هر سال فعالی معادل ۳۰ روز کسری است ۴٫ بله ۵٫ باید شرایط معافثیت را داشته باشین تماس بگیرید برای راهنمایی بیشتر

 4. سلام من سرباز وظیفه متین لطف الله نصب هستم اهل سنندج استان کردستان در تبریز پاسگاه پل چوبی جلفا حدود ۶۰۰کیلومتر فاصله دارد دارای حکم مسولیت پایگاه امدادونجات وچندسال بسیج فعال اما پشت دفترچه خدمتم ۶ماه سنوات خدمتی دارم ایا این مانع ازبین بردن مزایا من میشود بخدا چندبار به نیرو انسانی محل سکونت خود مراجعه کردم میگن ۱سال بابت غیبت کم میشه بجز ان حکم مسولیت امدادونجات پایگاه ۱ماه داره میخاستم بدانم ایا این انصاف درست است

  1. سلام وقت بخیر
   بله غیبت از سربازی محدودیت ها و محرومیتهایی را به دنبال دارد.

   1. بنده هنوز مقطع ارشد را رسما شروع وبه عبارتی ثبت نام برای دانشگاه نکرده ام،صرفا انتخاب رشته کرده ومنتظر اعلام نتیجه نهایی سازمان سنجش هستم،یعنی اکنون هم مجوز اخذ پروژه دارم؟

    1. سلام مسیح عزیز
     خیر مشمولانی که در مقطع ارشد مشغول به تحصیلند یا مدرک این دوره را دارند مجاز به انجام پروژه هستند.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/7/25

دوشنبه

1400/7/26

سه شنبه

1400/7/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید