قانون جدید دوره تکمیلی بسیج 1400

قانون جدیددوره تکمیلی بسیج 99

دوره تکمیلی بسیج چیست؟

دوره تکمیلی بسیج که با نام های دوره کفایت از آموزش نظامی بسیج و کارت سبز بسیج نیز شناخته می شود، فرصتی طلایی است برای کسانی که می خواهند روند خدمت سربازی خود را آسان تر کنند.

از سال 1393 به بعد به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح، بسیج با برنامه ریزی دوره ای تحت عنوان دوره تکمیلی بسیج، برای بسیجیان فرصتی را فراهم کرد تا بتوانند خدمت سربازی خود را راحت تر پشت سر بگذرانند. هدف اصلی این دوره ارائه آموزش های نظامی ای است که در دوره آموزش نظامی خدمت به سربازان داده می شود، بنابراین افرادی که این دوره را بگذرانند نیاز به سپری کردن دوره آموزشی خدمت را نخواهند داشت. این دوره از 2 بخش تشکیل شده است که یکی به مدت 45 روز است و دیگری به مدت 15 روز. دوره 45 روزه نیز خود به 2 بخش 30 روزه و 15 روزه تقسیم بندی می شود که در ادامه تک تک موارد را توضیح می دهیم. به طور کلی طول دوره تکمیلی بسیج به مدت 60 روز است.

شاید با خود بگویید که طول این دوره برابر با سربازی است، پس به چه دلیل باید این دوره را بگذرانیم؟ در ادامه به این سوال نیز پاسخ می دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه قانون جدید دوره تکمیلی بسیج 1400 با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط شرکت در دوره تکمیلی بسیج چیست؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دوره تکمیلی تحت نظر سازمان بسیج برگزار می شود و این سازمان برای پذیرش متقاضیان شرایط خاص خودش را تعیین کرده است. این شرایط عبارتند از:

 • نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی
 • عدم استفاده از ایست خدمت سربازی
 • داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت 6 ماه
 • تایید فرمانده پایگاه بسیجی که در آن مشغول به فعالیت بوده اید.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی


دوره تکمیلی بسیج دانشجویی

به طور معمول ثبت نام دوره تکمیلی بسیج از میان بسیجیان پایگاه های محلات انجام می شود و چیزی تحت عنوان دوره تکمیلی بسیج دانشجویی وجود ندارد. اما خب نگران نباشید. اگر دانشجو هستید و قصد شرکت در دوره تکمیلی را دارید می توانید با طی کردن مراحل زیر شرایط ثبت نام برای دوره تکمیلی بسیج را داشته باشید:

 • ابتدا باید پرونده خود را در بسیج دانشجویی تکمیل کنید.
 • بعد از تکمیل پرونده باید برگه گواهی عضویت و برگه انتقال پرونده را دریافت کنید (دقت کنید باید مدارک را به درخواست یک پایگاه بسیج محلات که ترجیحا در نزدیکی محل زندگی شما است از دانشگاه دریافت کنید)
 • بعد از آن باید پرونده خود را به پایگاه محلات انتقال دهید.
 • حالا شما برای ثبت نام در دوره تکمیلی بسیج واجد شرایط خواهید شد.

دقت داشته باشید طی کردن این مراحل به معنای پذیرش قطعی شما در دوره نخواهد بود بلکه پذیرش شما منوط به موافقت فرمانده حوزه در مرحله آخر است.


بیشتر بخوانید: خدمت سربازی در سپاه چگونه است؟


مراحل کلی ثبت نام و اخذ کارت سبز بسیج

خب تا این جای کار با شرایط پذیرش کارت سبز بسیج یا همان دوره تکمیلی آشنا شدید. در این جا مراحل کلی ثبت نام و اخذ این کارت را توضیح می دهیم:

 • همانطور که در قسمت قبل گفتیم برای این که بتوانید به این دوره اعزام بشوید باید عضو پایگاه بسیج محلات باشید.
 • پس از این که فرمانده پایگاه اسم شما را به عنوان داوطلب ثبت کرد باید به حوزه بسیجی که پایگاه شما زیر مجموعه آن است مراجعه کنید. در آن جا به شما برگ گواهی عضویت و نامه معرفی به ناحیه داده می شود.
 • بعد از آن با دو برگی که از حوزه دریافت کردید باید به ناحیه بسیج مراجعه کنید. در آن جا پس از بررسی مدارک شما به گردان هایی که مسئول برگزاری دوره تکمیلی هستند معرفی می شوید.
 • بعد از مراجعه به گردان مورد نظر و تحویل مدارک خود به آن ها باید منتظر بررسی گردان باشید تا جواب نهایی به شما اعلام شود.

نظام وظیفه

قانون جدید دوره تکمیلی بسیج

از سال 93 تا سال 96 هر کدام از بسیجیان واجد شرایط که تمایل به گذراندن دوره تکمیلی داشته اند می توانستند به راحتی ثبت نام کنند و این دوره را بگذرانند. اما از سال 96 به بعد با تصویب قانونی فقط بسیجیانی که در شرف اعزام به خدمت می باشند می توانند در دوره تکمیلی بسیج شرکت کنند. این بدان معناست که شما باید برگ سبز یا همان برگ اعزام به خدمت خود را داشته باشید. و اگر این گونه نباشد برای گذراندن دوره تایید صلاحیت نخواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره تکمیلی

قبل از این که به گردان مورد نظر برای ثبت نهایی مدارک خود مراجعه کنید نیاز است تا یک سری از مدارک را آماده داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • عکس پرسنلی
 • اصل و کپی برگه سبز
 • اصل و کپی کارت بسیج فعال
 • برگ گواهی عضویت در بسیج

با به همره داشتن این مدارک و تکمیل چند فرم که به شما در آن جا تحویل داده می شود، پرونده شما تکمیل می شود.

مزایای شرکت در دوره تکمیلی بسیج

همانطور که گفتیم دوره تکمیلی بسیج نیز همانند دوره آموزشی نظامی در طی 60 روز برگزار می شود. اما چه چیزی است که این دوره را بسیار پرطرف ار کرده است:

 • اول از همه شما می توانید محل خدمت خود را تعیین کنید
 • عدم نیاز به تراشیدن موی سر
 • عدم سپری کردن دوره آموزش نظامی سربازی ( که به گفته اکثر سرباز ها سخت ترین دوره در سربازی می باشد
 • عدم نیاز به حضور 24 ساعته در پادگان زیرا بخش عمده ای مطالب به صورت تئوری می باشند.
 • عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی
 • ساده بودن دوره و کاربردی بودن آن
 • عدم نیاز به عضویت در سازمان های خاص و هم چنین بنیاد شهید
 • عدم ایجاد مشکل برای کسانی که سهمیه کسری خدمت دارند

همانطور که می دانید سختی و آسانی دوره تکمیلی به گردان برگزار کننده مربوط است. اما مطمین باشید که از دوره آموزش نظامی خدمت بسیار راحت تر است.

مراحل مختلف دوره تکمیلی بسیج

همانطور که گفتیم دوره تکمیلی بسیج از دو قسمت یکی 45 روزه و یکی 15 روزه تشکیل شده است که در ادامه ریز اتفاقات آن را بیان می کنیم.

دوره 45 روزه

خود این دوره به دو قسمت 30 روزه و 15 روزه تقسسیم می شود.

قسمت 30 روزه که عمده ترین قسمت می باشد فقط شامل کلاس های تئوری می شود و حدودا به مدت 6 ساعت در روز در محل استقرار گردان برگزار می شود که سختی خاصی ندارد. در این دوره به شما تمامی مفاهیم تئوری مربوط به آموزش نظامی تدریس می شود

به طور دقیق تر این دوره 30 روزه، شامل 25 روز آموزش، 2 روز میدان تیر و 3 روز اردوگاه می باشد.

دوره 15 روزه

این دوره بلافاصله پس از دوره 30 روزه برگزار می شود اما همانند ان دیگر به مدت نصف روز نمی باشد بلکه در این 15 روز شما باید 24ساعت روز را در پادگان سپری کنید. به اصطلاح این 15 روز به منزله یک اردو می باشد

دوره 15 روز دوم

پس از این که مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشتید می توانید وارد مرحله دوم شوید. اما باید بدانید که مرحله دوم بلافاصله بعد از مرحله اول انجام نمی شود. و حدودا 6 ماه پس از آن برگزار می شود. در واقع این دوره در نزدیکی زمان اعزام شما به خدمت انجام می شود

برای شرکت در این مرحله باید ابتدا دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید. سپس از گردانی که دوره اول را گذرانده اید معرفی نامه دریافت کرده و برای گذراندن مرحله دوم به آموزش سپاه شهرستان محل زندگی خود تحویل دهید.

مرحله دوم بر خلاف مرحله اول در حین خدمت سربازی شما انجام می شود.

مراحل مختلف دوره تکمیلی بسیج

نکات گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج

قبل از این که برای اخذ گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج آماده شوید باید چند نکته را بدایند:

 • در صورتی می توانید از کسری خدمت دوره تکمیلی استفاده کنید که خدمت خود را در سپاه سپری کنید. در غیر این صورت دوره تکمیلی شما محسوب نخواهد شد.
 • پذیرش دوره تکمیلی بسیار محدود می باشد بنابراین افرادی با سابقه بسیجی بالاتر و بیشتر و افرادی که نزدیک به تاریخ اعزام خود هستند در اولویت قرار دارند.
 • تعداد دفعات دوره تکمیلی بسیج در طی سال مشخص نیست ولی به طور معمول یک دوره برگزار می شود.
 • در صورت عدم سپری کردن 15 روز دوم، دوره اول تکمیلی شما فاقد هیچ گونه اعتباری خواهد بود.

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد نظام وظیفه برطرف می کنند.

قانون جدید دوره تکمیلی بسیج 1400

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قانون جدید دوره تکمیلی بسیج 1400

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 316 نظر:
 1. سلام
  من ۳۰ روزه رو گذروندم و دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم یکم برج ۷ میباشد و ۱۵ روزه هم همین ۱۴م این ماه یعنی برج ۵ هستش میتونم ۱۵ روزه رو برم یا باید تاریخ اعزامم را تمدید کنم؟

  چون خودشون میگن باید اعزامت یکم برج ۸ باشه؟ چنین قانونی هست یا فقط حرفای خودشونه؟؟
  تشکر

  1. زمانی که تاریخ اعزام مشخص شده است حضور به عمل اورید در غیر این صورت غیبت و اضافه خدمت لحاظ میشود

 2. سلام من دوره 30روزه و15جداگانه دارم یعنی هر کدام در یک برگه هستن ایا اموزشی میرم یا نه ؟
  اموزشیم در پادگان احمد بن موسی ندسا

 3. سلام افرادی که ۴ فرزند به بالا دارن باید تو این دوره شرکت کنن آیا برای شرکت این افراد حتما باید عضویت بسیج داشته باشن؟

 4. سلام من برگه سبز دارم منتها گم کردم و الان برای سربازی میخام اقدام بکنم چه باید کرد

 5. سلام اگر من بخواهم با دوره تکمیلی در حین خدمت جذب سپاه بشوم امکانش هست با لیسانس میتونم بعد در حین خدمت استخدام بشم با دوره تکمیلی بسیج

   1. سلام. تمامی آقایان بالاتر از 18 سال میتوانند بعد از پست کردن دفترچه، برگه سبز خدمت خود را دریافت کنند.

 6. سلام بعد از گذراندن دوره ۳۰روزه و ۱۵روزه چند مدت بعدش میتونیم ثبت نام کنیم برای سربازی
  یعنی چقد طول میکشه برگه سبز صادربشه؟

 7. h21243596@gmail.com
  سلام دوست من میخواد عضو بسیج بشه سنش هم ۱۹ سال است ولی داخل دستش پلاتین دارد آیا برای عضویت بسیج مشکلی به وجود میاد البته مشکلی برای کارهای سنگین نداره

 8. سلام من یکی از دوستام میخواد عضو بسیج بشه ولی داخل دستش پلاتین وجود داره آیا برای عضویت بسیج مشکلی به وجود میاد؟

 9. سلام وقت بخیر من یکی از دوستام میخواد عضو بسیج بشه اما دستش شکسته و داخل دستش پلاتین قرار دارد آیا برای عضو شدن در بسیج مشکل به وجود میاد یا خیر؟

  1. سلام برادر درود خداوند بر شما
   برادر قبل از ورود به بسیج چه مطالب های دینی باید یاد گرفت؟

 10. سلام وقت بخیر من یکی از دوستام میخواد عضو بسیج بشه ولی دستش شکسته و پلاتین داره آیا برای عضویت در بسیج مشکل به وجود میاد یا خیر؟

 11. سلام.من یک برگه گواهی پایان دوره تکمیلی بسیج دارم به مدت ۴ ماه سابقه فعالی هم دارم به مدت ۲ سال ولی بعدش چون رفتم دانشگاه راکد شد پروندم..حالا میخواستم ببینم این برگه گواهی برای سربازیم مفیده ؟؟لطفا جواب بدید ممنون

 12. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید مزاحم میشم شنیدم میگن اگر توی حوزه یا پایگاه شورای پایگاه یا حوزه باشید اگر برید توی گردان دیگه نمیشه شورای حوزه و پایگاه شد راسته لطفا همراهی کنید ممنونم

 13. سلام وقتتون بخیر؛ بنده دانشجوی دانشگاه تبریز هستم و ساکن استان بوشهر…سابقه ۱۱ سال بسیج فعال دارم…میخواستم بدونم امکانش هست بتونم دوره تکمیلی رو در استان تبریز بگذرونم؟ تشکر از شما

  1. سلام وقت بخیر
   دوره تکمیلی بسیج یک سری شرایط و مقررات دارد

 14. سلام خسته نباشید من کارت معافیت سربازی دارم خواستم بدونم میتونم در دوره ی کارت سبز شرکت کنم

  1. سلام من یکی از دوستام میخواد عضو بسیج بشه ولی داخل دستش پلاتین وجود داره آیا برای عضویت بسیج مشکلی به وجود میاد؟

 15. سلام بعد از اتمام دوره تکمیلی حتما باید بریم سربازی یا میشه با داشتن معافیت تحصیلی بعد از 3 یا 4 سال به خدمت اعزام بشیم؟

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 16. سلام لطفا جواب بدید
  من لیسانس دارم و میخوام امریه بگیرم
  اگه دوره تکمیلی داشته باشم نیازی نیست که دوره آموزشی رو برم و میتونم مستقیم امریه بگیرم؟

  1. سلام وقتتون بخیر حتما با پلیس+10 در این خصوص صحبت کنید

 17. سلام اگه غیب خورده باشیم و برگه سبز داشته باشیم یعنی همه دوره گذرانده باشیم بازم اموزشی داریم یان؟

  1. سلام وقتتون بخیر در صورت داشتن غیبت امکان گذراندن دوره آموزشی وجود دارد.

 18. سلام
  من در تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱ میخواهم دوره تکمیلی بروم
  آیا برای اینکه مهرماه پذیرش کنم مشکلی نداره
  چون شنیدم میگن باید ۶ ماه گذشته باشه از تکمیلی تا بتونی در سپاه پذیرش کنی
  آیا درسته ؟

 19. با سلام و احترام
  گذراندن دوره تکمیلی برای خدمت در ارتش کسری ندارد؟

 20. سلام ثبت‌نام دوره تکمیلی زمان انجامش تو هر شهری متفاوت هست؟ ینی هرجایی زمان برگزاریش فرق میکنه؟
  و اینکه کی اطلاع رسانی میشه؟

   1. سلام . در متن مقاله یک اشتباه وجود دارد.
    کسر خدمت دوره تکمیلی را هر جا که خدمت کنید دریافت می کنید ولی معافیت از آموزش نظامی را فقط در سپاه دریافت میکنید. یعنی اگه ارتش و … بیفتید دو ماه کسری رو می گیرد ولی باید آموزش هم برید. ولی نکته اینجاست که شرط پذیرش خدمت سربازی در ناحیه داشتن گواهی تکمیلی هست و به احتمال خیلی زیاد می تونید باهاش از سپاه پذیرش بگیرید.

   2. سلام من دوره تکمیلی سپاه رو گذروندم و گواهینامه ش رو دارم میخواستم بدونم واسه حذف آموزش سربازیم فقط گواهینامه رو ارائه بدم موافق میکنن یا باید استعلام هم بگیرن

  1. سلام من سرباز ارتشم از بسیج بمدت یک ماه پانزده روز کسری آوردم میخوام بدنم آیا ده روز ارتش میتونه برام نده یاهمشه 45روز حساب میکند

 21. سلام من حین گذراندن دوره تکمیلی اضافه خوردم الان این دوره به دردم میخوره یا باید دوباره برم اموزشی؟؟

  1. سلام وقت بخیر اگر دوره تکمیلی را کامل بگذرانید و مدرک بگیرید مشکلی پیش نخواهد امد

   1. سلام خسته نباشید بنده از سربازی معاف شدم خواستم بدونم میتونم در دوره ی کارت سبز شرکت کنم

 22. سلام من دوره بسیج هم ۱۵روزه هم ۳۰روز رفتم همش رفتم برگه سبز بهم دادن الان پست کردم سپاه فجر پذیرش نمیکنه باید چی کار کنم پست مردم برای ۲/۱لطفا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم که تمام زحماتم به باد بره

 23. سلام خدمت دوستان
  من دانشجوی سال آخر دندان پزشکی هستم دوره خدمت سربازی رو هم طی کرده ام و ۳۲ سال سن دارم و برام سوال هست ک میدونم بسیجی فعال باشم و خدمتی برای مردم بکنم و دوره تکمیلی رو میدونم برای آموزش بگذرونم ؟؟

  1. سلام وقت بخیر بله شما می توانید هر موقع که خواستید عضو بسیج بشوید

 24. سلام میخوام کارت بسیج سبز بگیرم ولی میگن فقط باید ساکن شهرباشی تا کارت سبز بدن
  درسته ؟

  1. سلام وقت بخیر برای گرفتن برگه سبز بسیج باید دوره تکمیلی را بگذرانید و معمولا باید به همان محدوده محل زندگی تان مراجعه کنید

  2. البته اگه گواهی دوره تکمیلی رو بگیرید و بعدش کلا با بسیج قطع رابطه کنید تا روز خدمت برید کسری بگیرید ممکنه به شما کسری ندن. باید توی لااقل بخشی از برنامه ها شرکت کنید

  3. سلام همسر من آموزشی رفته و کلا ۱۲ روز مونده و اومده و کارت سبز ۳۰ روزه داره
   امکانش هست ک بره دوره ۱۵ روز رو طی کنه و برگ سبز ۴۵ کامل بشه؟

   1. سلام وقت بخیر
    برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 25. سلام در صورت داشتن دوره تکمیلی که نیاز به آموزشی نباشه آیا حقوق آموزشی میدن؟

   1. ببخشید ،من کارت سبز خودم رو حدود ۴ سال قبل گرفتم آیا آموزشی سربازی رو باید برم یانه؟

 26. سلام اگ سرباز شده باشیم ودوره اموزشی نتونستیم تموم کنیم و ارجاع به کمیسیون شدیم میتونیم به جای اموزشی با نامه کمیسیون دوره تکمیلی شرکت کنیم؟

 27. سلام ببخشید من لیسانس دارم با کارت سبز ۴۵ روزه خواستم ببینم دفترچه پست کنم میوفتم سپاه استان خودم؟

 28. سلام من یک بار سربازیو عقب انداختم ولی کارت سبز دارم آیا بازم احتمال داره سپاه نی افتم چون گفتن فقط یک بار کد سپاه میار

 29. با سلام و خسته نباشید ،من فوق لیسانس دارم و دوره تکمیلی را به طور کامل گذرانده ام،،ایا میتوانم جذب سپاه شوم؟

 30. سلام . من امریه سپاه گرفتم برای حوزه علمیه قم .دوره تکمیلی ۴۵ روزه هم دارم . آموزشی برای ما چجوریه؟

 31. سلام من تاریخ یک اردیبهشت ۱۴۰۱ اعزام سربازی هستم، آیا میتونم در این فرصت باقی مانده که دوماه هست در این دوره شرکت کنم؟

 32. سلام وقت شما بخیر من دوره ۴۵ روزه رو دارم همون دوره تکمیلی بسیج ولی ۹۰ روز غیبت خوردم و اول برج ۱۲ اعزام گرفتم و مدارکمو برا جذب سپاه فرستادم ایا جذب سپاه میشم ممنون که راهنماییم کنید

 33. سلام من دوره ۳۰ روزه رفتم و ۲ سال دیگه خدمت میرم الان به من گفتن قبل از عید باید بری اردو ۱۵
  روزه میخواستم بگم که میشه اردو ۱۵ روزه رو سال بعد رفت

  1. سلام. در صورت تکرار دوره در سالهای آینده میتوانید در زمان دیگری در این اردو شرکت کنید.

 34. آیا با طی کردن دوره ۳۰ روزه و نرفتن دوره ۱۵روزه میشود پذیرش سپاه شد یا نه

  1. پذیرش گرفتن در این ارگان به شرایط متععدی از جمله سابقه بسیج فعال و سلامت بدنی و … وابسته است و صرفا با گذراندن یک دوره نمیتوانید در این ارگان پذیرش بگیرید .

 35. سلام
  به ما گفتند یک دوره ۳۰ روزه است و یک دوره ۱۵ روزه و به ۱۵ روز دوم نیاز نیست
  لطفا پاسخ بدهید
  ممنون

  1. 15 روز دوم در زمانی که به خدمت اعزام می شوید گذرانده می شود

   1. سلام اگ سرباز شده باشیم ودوره اموزشی نتونستیم تموم کنیم و ارجاع به کمیسیون شدیم میتونیم به جای اموزشی با نامه کمیسیون دوره تکمیلی شرکت کنیم؟

 36. سلام من دوره تکمیلی رو به صورت کامل سال 97 رفتم و گواهی هاش هم از سپاه محمدرسول الله (ص) موجوده. فقط اینکه برای من امریه در یه شرکت در زیر مجموعه یکی از وزارت خونه ها فراهم شده میخواستم بدونم میتونم از تکمیلیم استفاده کنم که آموزشی نرم یا باید چون سپاه نیست باید تاییدیه خاصی برای اون شرکت از سپاه بگیرم یا نه کلا آموزشی رو دوباره باید برم و تکمیلیم به کارم نمیاد؟
  خیلی ممنون

  1. سلام. طبق قانون هیچگونه کسری در زمان گرفتن امریه اجرا نمی‌شود و گذراندن دوره عمومی آموزشی اجباری است.

 37. سلام علیکم
  میخواستم بدونم زیر۱۸سال هم می توان در بسیج شرکت کرد‍؟

  1. سلام. بله میتوانید در بسیج دانش آموزی یا بسیج محلات عضویت فعال داشته باشید.

   1. سلام . من دوره تکمیلی ۴۵ روزه دارم .امریه سپاه هم هستم . دوره اموزشی چجوریه برای ما؟

  1. سلام باید به یکی از از پایگاه های محلات یا مساجد یا به گردان های بسیج مراجعه کنی

  2. سلام باید بری نزدیک ترین پایگاه نزدیک خونتون بگی میخوام فعال شم راهنماییت میکنن

 38. سلام یه سوال مهم داشتم من میخوام تکمیلی ۳۰ روزه رو برم ، هم فعالم هم فرمانده پایگاه در اولویت گذاشته من رو اما ، بنده تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم و برای ارشد ثبت نام کردم که بتونم اگر تا اون موقع دوره تکمیلی نیومد باز خودم رو مشغول کنم که غیبت نخورم اما میخوام بدونم از اونجایی که رفتم نظام وظیفه گفتن شما میای ۲ هفته قبل اتمام معافبت تحصیلیت پست میکنی دفترچه رو که غیبت نخوری بعد که اول شهریور اومد نتایج میتونی باز برب دانشگاه حالا میخوام بدونم اون بازه ای که من از ۱۵ تیر دفترچه پست میکنم و اعزام میخوره واسه ۱ شهربور بقول مامور نظام وظیفه تا نتایج ارشد بیاد اگر چنانچه بین اون بازه ای که پست کردم دوره تکمیلی بزارن می تونم شرکت کنم یا نه؟؟؟ چون پست کردم دفترچه رو ؟

  1. سلام در حین خدمت یا پست کردن دفترچه امکان شرکت در دوره تکمیلی وجود ندارد.

 39. سلام من ۲۰ سال سن دارم میخواستم لیسانس گرفتم عضو سپاه بشوم ازطریق بسیج

  1. سلام برای پذیرش در سپاه با کارت بسیج به یکی از مراکز گزینش سپاه استان مراجعه کنید.

 40. سلام ببخشید اینجا که گفته شده تعیین محل خدمت منظور خدمت سربازی هست یا برا همین دوره تکمیلی هست؟

   1. سلام میخواستم بدونم یکی گواهی دوره تکمیلی سپاه رو گرفته باشه استعلامی هم میگیرن یا ن فقط گواهی کافیه واسه برداشتن دوره آموزشی سربازی

 41. سلام بزرگوار ببخشید اگه گواهی نامه دوره تکمیلی را داشته باشیم ولی اضاف خدمت داشته باشی باز می توان آموزش نری

 42. سلام.من دوره تکمیلی رو گذروندم اگر برای خدمت بیوفتم نیروی دریایی سپاه آیا آموزشی دارم؟

 43. سلام من هفتم این ماه میرم دوره 15 روزه ولی دفترچه پست نکردم چون میخوام بعد این دوره برای پذیرش اقدام کنم بعد از پذیرش برم پلیس +10 آیا من که برگ اعزام به خدمت ندارم ممکن مرکز استان قبول نکنه؟ من معرفی نامه جهت شرکت در دوره 15 روزه رو از ناحیه شهر خودم که دزفول هست رو دریافت کردم برای اهواز.

  1. خیر برای 15 روز دوم باید برگه اعزام به خدمت داشته باشید

 44. سلام . ببخشید اینکه گفته شده تعیین محل خدمت . مال محل دوره تکمیلی هست یا پادگانی که برای سربازی خدمت باید کرد؟

 45. با سلام اگر در دوره های تکمیلی بسیج کسی آسیب ببیند تکلیف چیست؟

  1. اگر آسیب در فرد مشمول باشد می تواند آموزشی را تا 15 روز کم کند و اگر آسیب دائم باشد و شامل معافیت شود می تواند اقدام کند. علاوه بر این شما در این دوره ها بیمه هستید و میتوانید با توجه به این بیمه تحت درمان قرار بگیرید

 46. سلام و عرض ادب

  میخواستم بپرسم برای منی که معاف از رزم هستم بسیج تکمیلی تاثیرگذار در کسری خدمت هستش؟

  1. سلام وقت بخیر در صورت داشتن سابقه بسیج فعال می توانید از کسری خدمت آن استفاده کنید

 47. سلام.من گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج رو گرفتم این کجا بدرد میخوره

 48. سلام من دور برگ سبز رو کامل کردم الان چطور اقدام کنم که سپاه اعزام شوم یه همراهی کنید ممنون

  1. سلام.به سپاه استان محل سکونت خود رفته(البته کارت سبز یا گواهی گذراندن دوره را با خودتون همراه داشته باشید)و با مسئول گزینش محل اعزامی صحبت کنید جهت ثبت نام و پذیرش شما.
   (مهم فقط ثبت نام و پذیرش شما هستش )

   1. سلام من دوره تکمیلی رو به صورت کامل سال 97 رفتم و گواهی هاش هم از سپاه محمدرسول الله (ص) موجوده. فقط اینکه برای من امریه در یه شرکت در زیر مجموعه یکی از وزارت خونه ها فراهم شده میخواستم بدونم میتونم از تکمیلیم استفاده کنم که آموزشی نرم یا باید چون سپاه نیست باید تاییدیه خاصی برای اون شرکت از سپاه بگیرم یا نه کلا آموزشی رو دوباره باید برم و تکمیلیم به کارم نمیاد؟
    خیلی ممنون

    1. سلام. طبق قانون هیچگونه کسری در زمان گرفتن امریه اجرا نمی‌شود و گذراندن دوره عمومی آموزشی اجباری است.

 49. سلام من دوره برگ سبز تکمیل کردم الان همه چی آماده است چطور اقدام کنم که سپاه اعزام بشوم یه همراهی کنید ممنون

  1. سلام
   ایا شما یک دوره ۳۰ روزه و ۱۵ روزه رفتید و اموزشی شما حذف شد یا که ۲ تا ۱۵ روزه رفتید
   لطفا پاسخ بدید ممنون

 50. سلام.من حدود ده سال قبل دوره تکمیلی سبز رو گذروندم.پنج روز پادگان و چندروزم کلاس تئوری.میخاستم ببینم اون هم اعتبار داره الان؟
  معافیت تحصیلی داشتم این مدت

  1. سلام من تکیمیلی ۴۵ روزه را کامل دارم والان دفترچه پر کردم دوباره آموزشی افتادم سپاه آیا باید دوباره آموزش ببینی البته من غیبت هم دارم

 51. سلام. من ۶ سال بسیج فعال دارم – دوره ۴۵ روز کارت سبز هم رفتم. من چند ماه کسری خدمت میتونم بگیرم؟

 52. سلام دوره ۱۵ روزه ک ۲۴ ساعته هست
  دقیقا شامل چ کلاس ها و اعمالی میشود ک باید انجام بدیم

  1. مثل دوره ۳۰ روزه هست
   تاکتیک ، نظام جمع ، کلاس عقیدتی و… که کلا ۱۵شبانه روز تو پادگان مرکز استان خودتی ، آخر دوره هم سه شبانه روز می برن توی بیابون عملی کار می کنند

   1. سلام من از کلاس نهم تا دوازدهم که سال آخرم بسیج فعال ثبت نام کردم و چهار ساله که بسیج فعال هستم ولی هنوز تو این چهار سال کارتی به من داده نشده با این که هرسال هی مدارک کامل بهشون میدادم من باید چیکار کنم؟

    1. سلام وقت بخیر از بخش حوزه و یا ناحیه خود اعتراض و درخواست دهیید تا سنوات و کارت شما به شما داده شود .

 53. سلام وقت بخیر.
  من برگ سبز دارم اگه در نیرو دریایی سپاه هم پذیرش بگیرم مانند نیرو زمینی دیگه نیاز به گذروندن دوره آموزشی ندارم؟

 54. سلام وقتتون بخیر من دوره 30 روزه رو رفتم و 15 روزه هنوز نرفتم و الان توی اضاف هستم اگه دوره 15 روزه برم با اینکه غیبت دارم پذیرش سپاه میشم یا نه؟!

 55. سلام راسته دوره تکمیلی بسیج بگذاری اگه نیرو دریایی سپاه بیفتی اموزشی هم باید بری؟؟؟؟

 56. سلام برگ سبز چند روز بعد از برگزاری دوره ۳۰ روزه و ۱۵ روزه صادر میشع؟؟

  1. سلام. شما باید دوره چهل و پنج روزه را بگذرانید تا کارت سبز را دریافت کنید در غیر این صورت امکان ندارد

 57. سلام وقت بخیر ، ببخشید من تا ۳۱ تیر سال بعد معافی دارم تقریبا ۹ ماه دیگه ، امروز رفتم سپاه ناحیه گفتن که اگر میخوای بیفتی سپاه باید بری تکمیلی و دوره تکمیلی احتمالا اخر سال قبل عید یکبار برگزار بشه یا نهایت بعد عید حالا سوالم اینکه اگر فرضا قبل عید دوره رو بزارن یا حالا بعد عید ۲ ماه قبل تاریخ اتمام معافیتم برم دوره ۳۰ روزه و ۱۵ روزه ایا اونجا می تونم برم پذیرش بگیرم واسه سپاه ناحیه؟ و سوال مهم ترم اینکه ایا دوره ۱۵ روزه بلافاصله بعد دوره ۳۰ روزه هست یا ممکن طول بکشه؟؟؟ و از تاریخ معافیتم رد بشه؟ اگر ۳۰ روزه و ۱۵ روزه روهم برم اون گواهی برگ سبز باز خودش طول میکشه چند ماه یا نه من می تونم برم پذیرش بگیرم با گواهی موقتی چیزی لطفا این رو توضیح بدید 🙏🙏

  1. سلام . پذیرش گرفتن در سپاه تابع قوانین خاص این ارگان است پس از طی کردن دوره های مربوطه میتوانید درخواست پذیرش را مطرح کنید و پرونده خود را به واحد نیروی انسانی سپاه منطقه تحویل دهید . زمان برگزاری دوره ها از طریق این ارگان تعیین میشود برای دریافت اطلاعات از زمان برگذاری باید با سپاه ناحیه خود در تماس باشید

   1. سلام وقتتون بخیر من دوره 30 روزه رو رفتم و 15 روزه هنوز نرفتم و الان توی اضاف هستم اگه دوره 15 روزه برم با اینکه غیبت دارم پذیرش سپاه میشم یا نه؟!

 58. سلام وقت بخیر. کسی که دوره تکمیلی رو گذرونده میتواند هرقسمت از سپاه که خواست پذیرش بگیرد ؟منظور نیرو زمینی ،دریایی یا هوایی

 59. سلام اگه کسی برگ سبز داشته باشه (تکمیلی) اگه امریه بخوره اموزشی رو بایده بره یا خیر؟

 60. سلام من دوره تکمیلی رو گرفتم میخواستم سپاه شهر خودم خدمت کنم اول باید دفترچه بردارم ببرم سپاه تهویل بدم برا پذیرش یا که باید چی کار کنم ؟

  1. سلام و ابتدا درخواست خود را در سپاه ثبت کنید پس از طی مراحل مصاحبه و معاینات نتیجه به شما اطلاع رسانی خواهد شد پس از مشخص شدن نتیجه نهایی مشمول جهت دریافت دفترچه اعزام به خدمت به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه میکند.

 61. سلام
  بنده میخوام امریه بگیرم
  اگر کارت سبز داشته باشم
  آموزشی نمیرم ?
  و اینکه کسری چقدر تعلق میگیره ب امریه

 62. سلام و خسته نباشید.
  من سابقه بسیجم 5 ماهه حدودن و الان دارم دوره تکمیلیو میگذرونم.
  و تقریبن برای برجای 1 سال اینده میخوام اقدام کنم.
  این سابقه کم بسیجم مشکل ساز ک نمیشه؟

 63. سلام من دوره تکمیلی بسیج دارم و در حال خدمتم اگه دانشگاه قبول بشم میتونم ایست خدمت بزنم؟؟

 64. سلام وقت بخیر
  دوره کارت سبز مگر کلا ۴۵ روز نیست
  یک دوره ۳۰ روزه
  و یک دوره ۱۵ روزه
  ک ۳۰ روزه در منطقه
  و ۱۵ روزه در مرکز استان برگزار میشه
  ب ما اینجوری گفتن
  و اینکه برای پذیرش سپاه گرفتن گواهی هر دو دوره باید باشع
  یا فقط. ۳۰ روزه کافی خواهد بود?

 65. با سلام
  من دانشجو هستم و مهر ماه فارغ التحصیل میشم.و طبق قوانین ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم.
  میتونم در دوره های تکمیلی با توجه به شرایطم شرکت کنم؟
  و اینکه دوره ۱۵ روز دوم پشت هم هست یا در ماه مثلا ۴،۵روز رو به خودش اختصاص میده؟

  1. سلام. بعد از فارغ التحصیلی شما یک سال معافیت دارید. برای ثبت نام دوره ی تکمیلی به بسیج منطقه خود مراجعه نمایید

 66. سلام وقتتون بخیر
  من دوره 30 روزه رو گزروندم ولی دوره 15روزه رو نه. یک ماه بیشتر وقت ندارم اگر نرم سربازی اضاف میخورم سهمیه برای دوره 15روزه هم 6ماه هستش که نیومده به احتمال 99% این ماه آخری هم سهمیه نمیاد آیا با دوره 30روزه میشه پذیرش سپاه شد یا نه؟؟؟

  1. سلام شما باید دوره چهل وپنج روزه را بگذرانید تا کارت سبز رادریافت کنید درغیر اینصورت امکان ندارد

   1. سلام من دوره تکمیلی نرفتم ولی کارت فعالیت دارم به مدت ۱۱ماه دو دوره اموزش ابتدایی رو گذروندم ایا میتونم برای خدمت برم سپاه؟

   2. سلام ببخشید برای دوره ۱۵ روز چی مدارک لازم هست ممنون

 67. سلام
  آیا دوره پانزده روزه اول سریع بعد از دوره سی روزه برگذار می شود؟

  1. سلام این دوره بلافاصله پس از دوره ۳۰ روزه برگزار می شود اما همانند ان دیگر به مدت نصف روز نمی باشد بلکه در این ۱۵ روز شما باید ۲۴ساعت روز را در پادگان سپری کنید. به اصطلاح این ۱۵ روز به منزله یک اردو می باشد.

  2. سلام ما این دوره ثبت نام کردیم هنوز هیچ خبری به ما ندادن

   1. سلام من دارم میرم برای بسیج ثبت نام کنم برای بسیج سپاه ثبت نام کنم

  3. سلام . من کارت فعال و و عادی ندارم و 22 سالم هست میتونم برم خدمت سربازی تو سپاه

 68. سلام ببخشید دوره های بسیج دانش اموزی چند روز بعد از ثبت نام اغاز میشود؟؟

  1. سلام برای اطلاع یابی به بسیج محل مراجعه نمایید

  1. سلام از مزایای دوره تکمیلی که مثلا نرفتن آموزشی استفاده از کسری خدمت و….. بهره مند نشده اید.

 69. سلام بنده فردا اولین روز دوره تکمیلی را میروم ۲ سال دیگر به سربازی اعزام میشود آیا کارت سبز تا ۲ سال دیگر باطل نمیشود؟

  1. سلام بهترین زمان گرفتن کارت سبز یک سال قبل از اعزام میباشد.

 70. سلام من دوره 30 روزه رو رفتم حالا میخوام دفترچه پست کنم باید چکار کنم یعنی منظورم اینه که میتونم پست کنم بعد 15 روزه رو برم

  1. سلام پذیرش دوره تکمیلی بسیار محدود می باشد بنابراین افرادی با سابقه بسیجی بالاتر و بیشتر و افرادی که نزدیک به تاریخ اعزام خود هستند در اولویت قرار دارند در صورت عدم سپری کردن ۱۵ روز دوم، دوره اول تکمیلی شما فاقد هیچ گونه اعتباری خواهد بود

   1. سلام وقتتون بخیر من 4سال بسیجی فعال دارم و دوره 30روزه دوره تکمیلی رو گزروندم ولی دوره 15روزه نرفتم بهم گفتن سهميه نیومده من هم تا همین ماه وقت دارم که دفترچه پست کنم آیا با توجه به دوره 30روزه و اینکه 4سال بسیجی فعال هستم میتونم پذیرش سپاه شوم یا خیر

    1. سلام شما برای پذیرش سپاه میتوانید اقدام کنید برای گرفتن پذیرش سپاه داشتن بسیج فعال کافی میباشد

 71. سلام دوره 15 روز کارت سبز تکمیلی افراد معاف از رزم چگونه هست؟ چند روز؟

  1. سلام برای کسب اطلاعات درست و کامل با مشاورین آویژه در ارتباط باشید.

 72. سلام من دارم دوره ی ۳۰ روزه ی تکمیلی رو میگذرونم ولی میگن ۱۵ روزه دیر برگذار میشه و من هم زیاد وقت ندارم بمونم،میخواستم بدونم برای پذیرش دوره ی ۳۰ روزه کفایت میکنه یا نه؟

   1. سلام ببخشید من دوره تکمیلی ۴۵ روز سال ۹۸ رفتم الان میخوام پذیرش کنم ۲ سال فاصله ینی اینکه اعتباردارد؟ وسوال دوم اینکه اون افرادی که همراه من گرفتن وبه سربازی اعزام شدن گفتن که ۱۵ روز دوم لازم نیست دوره کفایت هست آیا بخاطر کرونا هست یا همیشه اینجوری هست؟

  1. غیر کفایت نمی کنه
   خیلی از بسیجیان به خاطر همین موضوع افتادن ارتش و نیروی انتظامی

  1. سلام من دارم دوره ی ۳۰ روزه ی تکمیلی رو میگذرونم ولی میگن ۱۵ روزه دیر برگذار میشه و من هم زیاد وقت ندارم بمونم،میخواستم بدونم برای پذیرش دوره ی ۳۰ روزه کفایت میکنه یا نه؟

  2. سلام بزرگوار ؛ طبق گفته های بالا شرکت در تکمیلی ۱ به لزومت داشتن کارت فعال بسیج و مقدماتی ۱ و ۲ هست ؛ کارت فعال بسیج هم طبق ساختار سازمانی بسیج به افراد بالای ۱۵ سال داده خواهد شد و شما نمیتونید قبل از تکمیل سن کارت رو داشته باشید .
   چطور بدون داشتن کارت در دوره شرکت کردید؟!

 73. سلام و عرض خسته نباشید آیا دوره تکمیلی تاثیری در ارتقاء درجه سربازان داره ؟

 74. سلام من لیسانس و دوره تکمیلی هم رفتم بابام جانباز هست ویک اشنا هم در ناحیه داریم به نظرتون 100درصد ناحیه میافتم

 75. سلام اگه یه دلایلی یک روز یا دو روز‌ غیبت داشته باشیم در این دوره چه میشود؟

 76. سلام خسته نباشی اعزام من۵/۱هستش
  متاهل هستم دوره تکمیلی هم دارم
  پذیرش سپاه شدم فرم پذیرش پر کردم فرمانده ناحیه تایید کرد پذیرش زدن برام تو ناحیه مقاومت.
  خدمتم حتمااا تو سپاه میفته؟؟؟؟؟

 77. سلام خسته نباشی اعزام من1400/5/1هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید .اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

   1. درخواست پذیرش در ناحیه دادم گفتن باشه. کارای پذیرش انجام دادم تو سپاه میفتم دگه یا ن؟

 78. سلام خسته نباشی اعزام من1400/5/1هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید .اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

   1. وقتی پذیرش شدم در ناحیه دوره تکمیلی دارم خدمتم تو سپاهه؟

  2. سلام وقت بخیر
   من میخوام در دوره تکمیلی شرکت کنم
   من فعال بسیج هستم، ولی کارت فعالی ندارم میتونم شرکت کنم.

   1. سلام برای دوره تکمیلی شرایط زیر لازم است
    •نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی
    •عدم استفاده از ایست خدمت سربازی
    •داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت ۶ ماه
    •تایید فرمانده پایگاه بسیجی که در آن مشغول به فعالیت بوده اید.

 79. سلام خسته نباشی اعزام من1400/5/1هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید
   اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

   1. درخواست پذیرش در ناحیه دادم گفتن باشه. کارای پذیرش انجام دادم تو سپاه میفتم دگه یا ن؟

  2. سلام وقت بخیر دوره ۴۵ روز امسال چجوری و کی برگزار می‌شود؟
   ممنون میشم جواب بدین

 80. سلام من ۸سال بسیج بودم و ۱۸ ماه پدرم جبهه و کارت ایثارگری داره چقدر کسری شامل من میشه ؟دوره ۴۵ روزه هم رفتم

  1. با سلام بابت بسیجتان حداکثر شیش ماه کسری و بابت 18ماه پدر به ازای هر ماه 12 رور کسری نصیب شما میشود .

   1. سلام . خیلی ممنون که جواب می دین
    من دانشجوی پرستاری هستم و سربازی رو به صورت طرح در بیمارستان میگذرونم..آیا دوره 45 روزه یا بسیج فعال تاثیری در طول مدت خدمت من یا ارگانی که خدمت می کنم داره؟

    1. نمیشه طرح بری باید بری سربازی یا پیام آور بشی که اونم پارتی زیادی میخواد …. اگه پیام آور هم بشی کسری بهت تعلق نمیگیره

   2. سلام دوره تکمیلی…ب تنهایی اگ مثلا در ارتش بیفتیم براسربازی کسری دارد یاخیر؟

  2. سلام.من حدود ده سال قبل دوره تکمیلی سبز رو گذروندم.پنج روز پادگان و چندروزم کلاس تئوری.میخاستم ببینم اون هم اعتبار داره الان؟
   معافیت تحصیلی داشتم این مدت

  1. سلام این موصوع را از پایگاه های بسیج محل زندگی خود پیگیری کنید

 81. سلام دو سال بسیج فعال دانشجویی دارم چند روز کسری خدمت تعلق میگیره؟

   1. سلام ببخشید مزاهم میشم برای دوره ۱۵ روزه چه مدارکی لازم هست

 82. سلام و خسته نباشد خدمت مشاور گرامی. بنده در سال ۹۳ دوره تکمیلی بسیج رو سپری کردم و اون زمان برگه سبز بسیجی رو به من تحویل ندادند و باتوجه به اینکه ان زمان من به سن اعزام نرسیده بودم گفتند در زمان ارسال دفترچه برگه را تحویل خواهند داد.و از اونموقع تا حالا به خاطر شرایط پدر و مادرم نتونستم به خدمت برم و الان میخام اقدام کنم.آیا برگه سبز من هنوز دارای اعتبار هست و اینکه بخاطر غیبت مشکلی در پذیرش در سپاه و کسری خدمت صورت میگیرد؟

  1. سلام سنتون رو ذکر نکردید
   در صورت داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کثری شامل حالتون نمیشه

 83. سلام وخسته نباشد خدمت شما مشاور گرامی. .من سال ۹۳ دوره تکمیلی بسیج رو گذروندم ولی اونموقع برگه سبز بسیج رو به من ندادند و گفتند وقتی دفترچه خدمت ارسال کردی برگه رو تحویل میدیم.ولی بنا به شرایط پدرو مادرم نتونستم به خدمت برم و الان میخام اقدام کنم .آیا کارت سبز بسیجی من هنوز دارای اعتبار میباشد و اینکه به خاطر غیبت مشکلی در پذیرش و کسری خدمت صورت میگیرد یا خیر؟

  1. سلام سنتون رو ذکر نکردید
   در صورت داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کثری شامل حالتون نمیشه

   1. سلام من میخام سربازیم مشهد بیوفته باید چکار کنم شهر خودم بیوفته

    1. سلام وقت بخیر می توانید برای دریافت کارت سبز بسیج اقدام کنید و با گذراندن دوره تکمیلی بسیج سربازی خود را در سپاه بگذرانید

 84. سلام ، ببخشید برای شرکت در دوره تکمیلی بسیج ،
  کمیسیون پزشکی هم میفرستند یا نه؟

   1. سلام خسته نباشید من تاریخ رفتن به سربازی یک نه هست کارشناسی الهیاتم ایا کسری میخورد تو سپاه میوفتم یا نه

    1. چرا کسری؟جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

 85. سلام من دوره 30 روزه و 15 روزه رو رفتم و کارت سبز رو هم گرفتم ولی زمان بسیج فعال شدنم بعد از دوره 30 روزه و قبل از دوره 15 هست یعنی بین دوره 0 روزه و 15 روزه فعال شدم امکانش هست هنگام گرفتن پذیرش سپاه با مشکل مواجه بشم؟

   1. سلام چند وقت باید از گرفتن کارت فعالی گذشته باشد تا در دوره تکمیلی شرکت کرد ؟

 86. سلام خسته نباشید بنده دوره تکمیلی 30و15 روز رو رفتم پذیرش سپاه هم شدم رفتم برگ دوم اعزام رو گرفتم نوشته آموزشی سپاه شیراز میشه راهنمایم کنید مشکل از کجاست

  1. سلام دوست عزیز
   از ناحیه منطقه خود اقدام کنید.بستگی به یگان دارد

   1. سلام وقت شما بخیر..من دوره اول ۳۰ روز رو سال ۹۴ گذروندم.و چند ماه میخوام برم سربازی.الان سوالم اینه اگه دوره دوم ۱۵ روزه رو برم مشکلی نداره؟؟و میتونم مطمئن بشم که قبول میکنن و گواهی پایاندوره رو به من میدن؟؟

 87. آیا دوره ۱۵روزه تکمیلی ۹۹ گردان امام علی(ع) در استان هرمزگان شروع شده یا خیر؟
  اگر شروع نشده زمان شروع کی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   از ناحیه بسیج منطقه خود پیگیر باشید

  2. سلام خسته نباشید من تاریخ رفتن به سربازی یک نه هست کارشناسی الهیاتم ایا کسری میخورد تو سپاه میوفتم یا نه

   1. چرا کسری؟جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

 88. سلام من گردان امام علی (ع) دوره ۳۰ روز در سال ۹۹ رفتم ۱۵روز رو نرفتم آیا امکان داره ۱۵روز در برج۹۹/۱۲برگزار بشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   از ناحیه بسیج منطقه خود پیگیری کنید.

 89. سلام من 17 سالمه کارت فعالم دارم برای تکمیلی میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله از ناحیه منطقه خود اقدام کنید

  2. سلام دوره تکمیلی بسیج یعنی برگ سبز برای غایبین سنواتی هم محسوب میشه؟

 90. سلام من سال 93 دوره 30 روزه رو رفتم اما دوره 15 روزه رو برام برگزار نکردن که برم و یا اگر هم برگزار کردن من وقت نکردم برم الان سرباز سپاه قدس هستم توی تجریش هستم 3ماه خدمت هستم و 8 سال هم کارت فعال دارم و همیشه هم فراخان ها رو شرکت میکردم میخاستم ببینم ایا 6 ماه کسری رو بهم میدن یا نه کمتر میدن ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام دوست عزیز
   هر سال 30 روز شامل حال میشود .منتها باید تاییدیه نهایی ارگان را دریافت کنید

 91. سلام
  من سال92 دوره تکمیلی 45 روزه رو گذروندم تو اموزشی هم فقط 5 روز موندم من برج 3 مراحل زدن واکسن رو انجام دادم ولی به خاطر کرونا یکم تاخیر کردم که باعث شد 3 ماه سنوات برام اضافه بشه الان سوالم این که ایا من که شامل 3 ماه سنوات شدم از کسر خدمت بسیج میتونم استفاده کنم یانه؟و شنیدم کسری خدمت بسیج فعال حداکثر 6 ماه من 8 سال بسیج فعال دارم و دوره تکمیلی بسیج دارم شامل چند ماه کسری خدمت میشم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن غیبت کسری اعتبار ندارد. حداکثر کسری 6 ماه میباشد

 92. سلام من سال 92 دوره کارت تکمیلی رو گذروندم . اون موقع فقط 45 روز بود و کامل اموزشی حذف میشد . الان چقدر احتمال داره من به سپاه بیفتم و در شهر خودمون خدمت کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   قبل از اقدام به پست دفترچه از مراکز سپاه اقدام به پذیرش کنید

   1. سلام من سال۹۶دوره۴۵روزه رفتم ولی هنوزنرفتم بگشابگیرم ولی حالامی تونم برم بگیرم برم خدمت وبه من تعلق می گیره چون متولد۶۹هستم

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به اینکه فقط پادگانهای سپاه جذب دارند باید از ناحیه پیگیری کنید تا مدت کسری لحاظ شود

   2. سلام من اگر لیسانس باشم و دوره تکمیلی داشته باشم و یک اشنا هم در ناحیه شیروان داشته باشم به نظرتون 100 در صد ناحیه میفتم

 93. سلام.خسته نباشید.
  ایا کسی که برای سربازی پذیرش امریه یا سرباز معلم میگیرد و و قبل از سال ۹۶ دوره 45 روزه را دیده است. میتواند از این امتیاز استفاده کند؟

 94. سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  اگر بخواهیم به سپاه برویم رفتن به سربازی اجباری است؟! چه مدرکی را باید داشته باشیم؟!

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت جذب در سپاه احتیاجی به دوره ضرورت نخواهد بود

 95. سلام خسته نباشید ممنون بابت اینکه به سوالات جواب میدین مخیاستم بپرسم که تاریخ بعدی اعزام کارت سبز کی خواهد بود آیا تا عید میفرستن؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به برنامه داخلی ارگان نظامی باید از قسمت اطلاعات و عملیات ارگان پیگیری کنید

 96. سلام من دوری تکمیلی نرفتم میشه پزیرش سپاه شد و میخوام به آموزشی برم

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال پذیرش سپاه وجود دارد ولی دوره تکمیلی خیلی اهمیت زیادی دارد.

 97. سلام،من دو ماه پیش دوره ۴۵ روزه ی تکمیلی رو گذروندم،الان از اینور اونور خبر میاد که باید یکسال فعالیت کنم بعد گواهی پایان دورم برای کفایت از آموزشی تاثیر بزاره،این خبر صحت داره؟؟؟

  1. دوست عزیز
   خیر از پادگان های سپاه پذیرش بگیرید

 98. سلام میگم من دوره 30 روزه رفتم ولی دوره 15 روزه نرفتم دارم درس میخونم راست میگن این دوره باید یک ماه یا دوماه جلوی اعزام به خدمت باید بروی

  1. دوست عزیز
   این دوره در مراکز سپاه معتبر است و اختیاری است

   1. سلام ببخشید دورتکمیلی کامل رفتم پست هم کردم چندروز طول میگش تا ثبت بشع کار های سپاه رو هم تکمیل کردم

 99. سلام بنده در سال 90 که قانون جدید وضع نشده بود تکمیلی 45 روزه را گذراندم. انموقع تکمیل 1 و 2(30 و 15 روزه) نبود و کلا یک دوره 45 روزه برگزار میشد
  قلا با همین دوره تکمیل بسیج 45 روزه و قبل از تکه تکه کردن دروه تکمیلی، کل اموزشی رو دیگه نمیرفتن، حتی اون 15 روزی که انگار جدیدا باید علاوه بر 45 روز افراد برن، اونموقع وجود نداشت.

  الان کلا اموزشی باید برم یا یک 15 روز باید برم؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت پذیرش گرفتن از پادگان سپاه ممکن است بخشی از آن حذف شود

  2. دوست عزیز فرقی نمی کنه منم سال 88 دوره های تکمیلی گذراندم ولی سال 98 رفتم سربازی و همش بخشیده شد نیاز به رفتن دوره های اموزشی خدمت نداشتم اینکه میگن بخشیش اشتباه میگن همش بخشیده میشه

  3. سلام،من دو ماه پیش دوره ۴۵ روزه ی تکمیلی رو گذروندم،الان از اینور اونور خبر میاد که باید یکسال فعالیت کنم بعد گواهی پایان دورم برای کفایت از آموزشی تاثیر بزاره،این خبر صحت داره؟؟؟

   1. دوست عزیز
    خیر از پادگان های سپاه پذیرش بگیرید

 100. سلام خسته نباشید من دوره۳۰روزه و۱۵روزه اموزشی رو گذروندم،خواستم اقدام کنم برای خدمتم ک امروز متوجه شدم نمیتونم از گواهی دوره تکمیلیم استفاده کنم حتی یک تاییدیه نمیدن و میگن قانون جدید اومده،اخه چرا منی ک تابستونمو توی دوره گذروندم و ۱۵روز اموزشی ک واقعا سخت بود دوباره برم اموزشی و کسری هم بهم تعلق نگیره،امروز بهم گفتن تا یک سال نمیدن گواهی رو من یا بقیه بچه ها ک تاریخ مشمولیتشون ب زودیه باید چکار کنیم؟؟

  1. سلام شما باید یک دوره 15 روزه دیگر را هم بلافاصله قبل از اعزام می گذراندید

   1. سلام. من تابستون امسال دوره 30روزه بسیج شرکت کردم ولی کرونا گرفتم دوره 15روزه رو شرکت نکردم.آیا همون دوره 30روزه برای کفایت از آموزشی کافیه؟ یا حتما باید 15روزه ام بگذرونم.چون من شنیدم بخاطر کرونا 30روزه هم قبول میکند.

 101. کسی که سربازی رفته توی سپاه کارت پایان خدمت داره بازم باید این دوره هارو سپری کنه برای گرفتن بسیج فعال

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

 102. سلام کسی که کارت پایان خدمت سربازی داره از سپاه بازم باید این دروه ها رو بره برای کارت فعال؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

 103. سلام وقتتون بخیر
  من دوره تکمیلی داشتم و اموزشی نرفتم
  حالا میخام برم کسری بسیج بگیرم ایا کسری دوماهه دوره تکمیلی بهم تعلق میگیره؟؟؟

  1. سلام من برگه سبز دارم یک ماه قبل اعزام در سپاه پذیرش کردم ولی تفتادم نیرو انتظامی حالا میخوام بدونم اگه دوباره پست بعد بیوفتم سپاه برگه سبز شاملم میشه یا نه ممنون

 104. سلام وقتتون بخیر
  میتونم بپرسم مدرک دوره تکمیلی 45 روزه سپاه چند روز بعد صادر میشه؟؟؟؟ ممنون از وقتی که میزارین

  1. سلام پریسا جان
   با توجه به چگونگی روند اداری و… متفاوت است.

 105. سلام خسته نباشید ببخشید ممنون میشم سریعا پاسخ بدید.
  برای ما دوره تکمیلی گذاشته اند اما من دانشجو هستم و احتمالا 3 سال دیگر عازم سربازی خواهم شد. سوال من این است من اگر الان در دوره تکمیلی شرکت کنم 3 سال دیگه گواهی دوره تکمیلی بدرد من میخوره؟ ممنون میشم پاسخ بدید لطف میکنید. باتشکر

  1. سلام وقت بخیر
   بله سربازانی که در دوره های تکمیلی بسیج شرکت کرده اند، دوره آموزشی راحت تری دارند.

 106. سلام جناب خسته نباشید من ساکن تبریز هستم و دوره 30روزه تکمیلی رو گذروندم /ایا دوره 15 روزه در استان آذربایجان شرقی تبریز بذگزار خواهد شد یا نه یا اگر برگزار نشد بنده با تکمیلی 30 روزه میتونم مزیتی برای خدمتم کسب کنم؟

  1. سلام
   افرادی که این دوره را میگذرانند، معمولا دوره آموزشی کوتاهتری دارند.

   1. سلام خسته نباشید ، من الان سرباز ارتش هستم ، یعنی کسری دوره تکمیلی ۴۵ روزه شامل حال من نمیشه؟؟ من شنیدم دو ماه کسری داره

    1. سلام
     مشمولانی که این دوره را گذرانده باشند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

    2. کسی که سربازی رفته توی سپاه کارت پایان خدمت داره بازم باید این دوره هارو سپری کنه برای گرفتن بسیج فعال

     1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

     2. سلام دوره تکمیلی شامل سپاه نیرو دریایی میشود

     3. سلام بستگی به یگان مربوطه دارد

  2. سلام
   طبق قانون جدید برای گرفتن کارت سبز بسیج حتما باید نزدیک اعزام به خدمت سربازی اقدام کرد یا میشه از دو سال قبل از خدمت هم در این دوره شرکت کرد؟؟

   و اگر شرکت کنیم در کم کردن آموزشی موثر هست؟

   1. سلام دوست عزیز
    در صورت گرفتن پذیرش در پادگان سپاه مقدور است

  3. سلام خسته نباشید بنده دوره تکمیلی 30و15 روز رو رفتم پذیرش سپاه هم شدم رفتم برگ دوم اعزام رو گرفتم نوشته آموزشی سپاه شیراز میشه راهنمایم کنید مشکل از کجاست

   1. سلام دوست عزیز
    از ناحیه منطقه خود اقدام کنید.بستگی به یگان دارد

   2. سلام خسته نباشید من تاریخ رفتن به سربازی یک نه هست کارشناسی الهیاتم ایا کسری میخورد تو سپاه میوفتم یا نه

    1. چرا کسری؟جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

   3. سلام خسته نباشید من تاریخ رفتن به سربازی یک نه هست کارشناسی الهیاتم ایا کسری میخورد تو سپاه میوفتم یا نه

    1. چرا کسری؟جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید