قانون جدید دوره تکمیلی بسیج ۱۴۰۰

قانون جدیددوره تکمیلی بسیج 99

دوره تکمیلی بسیج چیست؟

دوره تکمیلی بسیج که با نام های دوره کفایت از آموزش نظامی بسیج و کارت سبز بسیج نیز شناخته می شود، فرصتی طلایی است برای کسانی که می خواهند روند خدمت سربازی خود را آسان تر کنند.

از سال ۱۳۹۳ به بعد به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح، بسیج با برنامه ریزی دوره ای تحت عنوان دوره تکمیلی بسیج، برای بسیجیان فرصتی را فراهم کرد تا بتوانند خدمت سربازی خود را راحت تر پشت سر بگذرانند. هدف اصلی این دوره ارائه آموزش های نظامی ای است که در دوره آموزش نظامی خدمت به سربازان داده می شود، بنابراین افرادی که این دوره را بگذرانند نیاز به سپری کردن دوره آموزشی خدمت را نخواهند داشت. این دوره از ۲ بخش تشکیل شده است که یکی به مدت ۴۵ روز است و دیگری به مدت ۱۵ روز. دوره ۴۵ روزه نیز خود به ۲ بخش ۳۰ روزه و ۱۵ روزه تقسیم بندی می شود که در ادامه تک تک موارد را توضیح می دهیم. به طور کلی طول دوره تکمیلی بسیج به مدت ۶۰ روز است.

شاید با خود بگویید که طول این دوره برابر با سربازی است، پس به چه دلیل باید این دوره را بگذرانیم؟ در ادامه به این سوال نیز پاسخ می دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه قانون جدید دوره تکمیلی بسیج ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط شرکت در دوره تکمیلی بسیج چیست؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دوره تکمیلی تحت نظر سازمان بسیج برگزار می شود و این سازمان برای پذیرش متقاضیان شرایط خاص خودش را تعیین کرده است. این شرایط عبارتند از:

 • نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی
 • عدم استفاده از ایست خدمت سربازی
 • داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت ۶ ماه
 • تایید فرمانده پایگاه بسیجی که در آن مشغول به فعالیت بوده اید.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج | میزان کسری بسیج دانشجویی


دوره تکمیلی بسیج دانشجویی

به طور معمول ثبت نام دوره تکمیلی بسیج از میان بسیجیان پایگاه های محلات انجام می شود و چیزی تحت عنوان دوره تکمیلی بسیج دانشجویی وجود ندارد. اما خب نگران نباشید. اگر دانشجو هستید و قصد شرکت در دوره تکمیلی را دارید می توانید با طی کردن مراحل زیر شرایط ثبت نام برای دوره تکمیلی بسیج را داشته باشید:

 • ابتدا باید پرونده خود را در بسیج دانشجویی تکمیل کنید.
 • بعد از تکمیل پرونده باید برگه گواهی عضویت و برگه انتقال پرونده را دریافت کنید (دقت کنید باید مدارک را به درخواست یک پایگاه بسیج محلات که ترجیحا در نزدیکی محل زندگی شما است از دانشگاه دریافت کنید)
 • بعد از آن باید پرونده خود را به پایگاه محلات انتقال دهید.
 • حالا شما برای ثبت نام در دوره تکمیلی بسیج واجد شرایط خواهید شد.

دقت داشته باشید طی کردن این مراحل به معنای پذیرش قطعی شما در دوره نخواهد بود بلکه پذیرش شما منوط به موافقت فرمانده حوزه در مرحله آخر است.


بیشتر بخوانید: خدمت سربازی در سپاه چگونه است؟


مراحل کلی ثبت نام و اخذ کارت سبز بسیج

خب تا این جای کار با شرایط پذیرش کارت سبز بسیج یا همان دوره تکمیلی آشنا شدید. در این جا مراحل کلی ثبت نام و اخذ این کارت را توضیح می دهیم:

 • همانطور که در قسمت قبل گفتیم برای این که بتوانید به این دوره اعزام بشوید باید عضو پایگاه بسیج محلات باشید.
 • پس از این که فرمانده پایگاه اسم شما را به عنوان داوطلب ثبت کرد باید به حوزه بسیجی که پایگاه شما زیر مجموعه آن است مراجعه کنید. در آن جا به شما برگ گواهی عضویت و نامه معرفی به ناحیه داده می شود.
 • بعد از آن با دو برگی که از حوزه دریافت کردید باید به ناحیه بسیج مراجعه کنید. در آن جا پس از بررسی مدارک شما به گردان هایی که مسئول برگزاری دوره تکمیلی هستند معرفی می شوید.
 • بعد از مراجعه به گردان مورد نظر و تحویل مدارک خود به آن ها باید منتظر بررسی گردان باشید تا جواب نهایی به شما اعلام شود.

نظام وظیفه

قانون جدید دوره تکمیلی بسیج

از سال ۹۳ تا سال ۹۶ هر کدام از بسیجیان واجد شرایط که تمایل به گذراندن دوره تکمیلی داشته اند می توانستند به راحتی ثبت نام کنند و این دوره را بگذرانند. اما از سال ۹۶ به بعد با تصویب قانونی فقط بسیجیانی که در شرف اعزام به خدمت می باشند می توانند در دوره تکمیلی بسیج شرکت کنند. این بدان معناست که شما باید برگ سبز یا همان برگ اعزام به خدمت خود را داشته باشید. و اگر این گونه نباشد برای گذراندن دوره تایید صلاحیت نخواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره تکمیلی

قبل از این که به گردان مورد نظر برای ثبت نهایی مدارک خود مراجعه کنید نیاز است تا یک سری از مدارک را آماده داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • عکس پرسنلی
 • اصل و کپی برگه سبز
 • اصل و کپی کارت بسیج فعال
 • برگ گواهی عضویت در بسیج

با به همره داشتن این مدارک و تکمیل چند فرم که به شما در آن جا تحویل داده می شود، پرونده شما تکمیل می شود.

مزایای شرکت در دوره تکمیلی بسیج

همانطور که گفتیم دوره تکمیلی بسیج نیز همانند دوره آموزشی نظامی در طی ۶۰ روز برگزار می شود. اما چه چیزی است که این دوره را بسیار پرطرف ار کرده است:

 • اول از همه شما می توانید محل خدمت خود را تعیین کنید
 • عدم نیاز به تراشیدن موی سر
 • عدم سپری کردن دوره آموزش نظامی سربازی ( که به گفته اکثر سرباز ها سخت ترین دوره در سربازی می باشد
 • عدم نیاز به حضور ۲۴ ساعته در پادگان زیرا بخش عمده ای مطالب به صورت تئوری می باشند.
 • عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی
 • ساده بودن دوره و کاربردی بودن آن
 • عدم نیاز به عضویت در سازمان های خاص و هم چنین بنیاد شهید
 • عدم ایجاد مشکل برای کسانی که سهمیه کسری خدمت دارند

همانطور که می دانید سختی و آسانی دوره تکمیلی به گردان برگزار کننده مربوط است. اما مطمین باشید که از دوره آموزش نظامی خدمت بسیار راحت تر است.

مراحل مختلف دوره تکمیلی بسیج

همانطور که گفتیم دوره تکمیلی بسیج از دو قسمت یکی ۴۵ روزه و یکی ۱۵ روزه تشکیل شده است که در ادامه ریز اتفاقات آن را بیان می کنیم.

دوره ۴۵ روزه

خود این دوره به دو قسمت ۳۰ روزه و ۱۵ روزه تقسسیم می شود.

قسمت ۳۰ روزه که عمده ترین قسمت می باشد فقط شامل کلاس های تئوری می شود و حدودا به مدت ۶ ساعت در روز در محل استقرار گردان برگزار می شود که سختی خاصی ندارد. در این دوره به شما تمامی مفاهیم تئوری مربوط به آموزش نظامی تدریس می شود

به طور دقیق تر این دوره ۳۰ روزه، شامل ۲۵ روز آموزش، ۲ روز میدان تیر و ۳ روز اردوگاه می باشد.

دوره ۱۵ روزه

این دوره بلافاصله پس از دوره ۳۰ روزه برگزار می شود اما همانند ان دیگر به مدت نصف روز نمی باشد بلکه در این ۱۵ روز شما باید ۲۴ساعت روز را در پادگان سپری کنید. به اصطلاح این ۱۵ روز به منزله یک اردو می باشد

دوره ۱۵ روز دوم

پس از این که مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشتید می توانید وارد مرحله دوم شوید. اما باید بدانید که مرحله دوم بلافاصله بعد از مرحله اول انجام نمی شود. و حدودا ۶ ماه پس از آن برگزار می شود. در واقع این دوره در نزدیکی زمان اعزام شما به خدمت انجام می شود

برای شرکت در این مرحله باید ابتدا دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید. سپس از گردانی که دوره اول را گذرانده اید معرفی نامه دریافت کرده و برای گذراندن مرحله دوم به آموزش سپاه شهرستان محل زندگی خود تحویل دهید.

مرحله دوم بر خلاف مرحله اول در حین خدمت سربازی شما انجام می شود.

مراحل مختلف دوره تکمیلی بسیج

نکات گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج

قبل از این که برای اخذ گواهینامه پایان دوره آموزشی بسیج آماده شوید باید چند نکته را بدایند:

 • در صورتی می توانید از کسری خدمت دوره تکمیلی استفاده کنید که خدمت خود را در سپاه سپری کنید. در غیر این صورت دوره تکمیلی شما محسوب نخواهد شد.
 • پذیرش دوره تکمیلی بسیار محدود می باشد بنابراین افرادی با سابقه بسیجی بالاتر و بیشتر و افرادی که نزدیک به تاریخ اعزام خود هستند در اولویت قرار دارند.
 • تعداد دفعات دوره تکمیلی بسیج در طی سال مشخص نیست ولی به طور معمول یک دوره برگزار می شود.
 • در صورت عدم سپری کردن ۱۵ روز دوم، دوره اول تکمیلی شما فاقد هیچ گونه اعتباری خواهد بود.

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد نظام وظیفه برطرف می کنند.

قانون جدید دوره تکمیلی بسیج ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قانون جدید دوره تکمیلی بسیج ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 133 نظر:
 1. سلام وقتتون بخیر
  من دوره ۳۰ روزه رو گزروندم ولی دوره ۱۵روزه رو نه. یک ماه بیشتر وقت ندارم اگر نرم سربازی اضاف میخورم سهمیه برای دوره ۱۵روزه هم ۶ماه هستش که نیومده به احتمال ۹۹% این ماه آخری هم سهمیه نمیاد آیا با دوره ۳۰روزه میشه پذیرش سپاه شد یا نه؟؟؟

  1. سلام شما باید دوره چهل وپنج روزه را بگذرانید تا کارت سبز رادریافت کنید درغیر اینصورت امکان ندارد

  1. سلام این دوره بلافاصله پس از دوره ۳۰ روزه برگزار می شود اما همانند ان دیگر به مدت نصف روز نمی باشد بلکه در این ۱۵ روز شما باید ۲۴ساعت روز را در پادگان سپری کنید. به اصطلاح این ۱۵ روز به منزله یک اردو می باشد.

 2. سلام ببخشید دوره های بسیج دانش اموزی چند روز بعد از ثبت نام اغاز میشود؟؟

  1. سلام از مزایای دوره تکمیلی که مثلا نرفتن آموزشی استفاده از کسری خدمت و….. بهره مند نشده اید.

 3. سلام بنده فردا اولین روز دوره تکمیلی را میروم ۲ سال دیگر به سربازی اعزام میشود آیا کارت سبز تا ۲ سال دیگر باطل نمیشود؟

 4. سلام من دوره ۳۰ روزه رو رفتم حالا میخوام دفترچه پست کنم باید چکار کنم یعنی منظورم اینه که میتونم پست کنم بعد ۱۵ روزه رو برم

  1. سلام پذیرش دوره تکمیلی بسیار محدود می باشد بنابراین افرادی با سابقه بسیجی بالاتر و بیشتر و افرادی که نزدیک به تاریخ اعزام خود هستند در اولویت قرار دارند در صورت عدم سپری کردن ۱۵ روز دوم، دوره اول تکمیلی شما فاقد هیچ گونه اعتباری خواهد بود

  1. سلام برای کسب اطلاعات درست و کامل با مشاورین آویژه در ارتباط باشید.

 5. سلام من دارم دوره ی ۳۰ روزه ی تکمیلی رو میگذرونم ولی میگن ۱۵ روزه دیر برگذار میشه و من هم زیاد وقت ندارم بمونم،میخواستم بدونم برای پذیرش دوره ی ۳۰ روزه کفایت میکنه یا نه؟

  1. غیر کفایت نمی کنه
   خیلی از بسیجیان به خاطر همین موضوع افتادن ارتش و نیروی انتظامی

  1. سلام من دارم دوره ی ۳۰ روزه ی تکمیلی رو میگذرونم ولی میگن ۱۵ روزه دیر برگذار میشه و من هم زیاد وقت ندارم بمونم،میخواستم بدونم برای پذیرش دوره ی ۳۰ روزه کفایت میکنه یا نه؟

  2. سلام بزرگوار ؛ طبق گفته های بالا شرکت در تکمیلی ۱ به لزومت داشتن کارت فعال بسیج و مقدماتی ۱ و ۲ هست ؛ کارت فعال بسیج هم طبق ساختار سازمانی بسیج به افراد بالای ۱۵ سال داده خواهد شد و شما نمیتونید قبل از تکمیل سن کارت رو داشته باشید .
   چطور بدون داشتن کارت در دوره شرکت کردید؟!

 6. سلام من لیسانس و دوره تکمیلی هم رفتم بابام جانباز هست ویک اشنا هم در ناحیه داریم به نظرتون ۱۰۰درصد ناحیه میافتم

 7. سلام خسته نباشی اعزام من۵/۱هستش
  متاهل هستم دوره تکمیلی هم دارم
  پذیرش سپاه شدم فرم پذیرش پر کردم فرمانده ناحیه تایید کرد پذیرش زدن برام تو ناحیه مقاومت.
  خدمتم حتمااا تو سپاه میفته؟؟؟؟؟

 8. سلام خسته نباشی اعزام من۱۴۰۰/۵/۱هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید .اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

   1. درخواست پذیرش در ناحیه دادم گفتن باشه. کارای پذیرش انجام دادم تو سپاه میفتم دگه یا ن؟

 9. سلام خسته نباشی اعزام من۱۴۰۰/۵/۱هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید .اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

  2. سلام وقت بخیر
   من میخوام در دوره تکمیلی شرکت کنم
   من فعال بسیج هستم، ولی کارت فعالی ندارم میتونم شرکت کنم.

   1. سلام برای دوره تکمیلی شرایط زیر لازم است
    • نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت سربازی
    • عدم استفاده از ایست خدمت سربازی
    • داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت ۶ ماه
    • تایید فرمانده پایگاه بسیجی که در آن مشغول به فعالیت بوده اید.

 10. سلام خسته نباشی اعزام من۱۴۰۰/۵/۱هستش
  لیسانس حسابداری دارم ۴ سال فعال بسیج و دوره تکمیلی هم رفتم پذیرش سپاه شدم
  متاهل هستم
  خدمتم حتماا تو سپاهه؟؟؟؟

  1. با سلام به سپاه درخواست میدادید
   اما به احتمال خیلی زیاد در سپاه میوفتید.

   1. درخواست پذیرش در ناحیه دادم گفتن باشه. کارای پذیرش انجام دادم تو سپاه میفتم دگه یا ن؟

 11. سلام من ۸سال بسیج بودم و ۱۸ ماه پدرم جبهه و کارت ایثارگری داره چقدر کسری شامل من میشه ؟دوره ۴۵ روزه هم رفتم

  1. با سلام بابت بسیجتان حداکثر شیش ماه کسری و بابت ۱۸ماه پدر به ازای هر ماه ۱۲ رور کسری نصیب شما میشود .

   1. سلام . خیلی ممنون که جواب می دین
    من دانشجوی پرستاری هستم و سربازی رو به صورت طرح در بیمارستان میگذرونم..آیا دوره ۴۵ روزه یا بسیج فعال تاثیری در طول مدت خدمت من یا ارگانی که خدمت می کنم داره؟

 12. سلام و خسته نباشد خدمت مشاور گرامی. بنده در سال ۹۳ دوره تکمیلی بسیج رو سپری کردم و اون زمان برگه سبز بسیجی رو به من تحویل ندادند و باتوجه به اینکه ان زمان من به سن اعزام نرسیده بودم گفتند در زمان ارسال دفترچه برگه را تحویل خواهند داد.و از اونموقع تا حالا به خاطر شرایط پدر و مادرم نتونستم به خدمت برم و الان میخام اقدام کنم.آیا برگه سبز من هنوز دارای اعتبار هست و اینکه بخاطر غیبت مشکلی در پذیرش در سپاه و کسری خدمت صورت میگیرد؟

  1. سلام سنتون رو ذکر نکردید
   در صورت داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کثری شامل حالتون نمیشه

 13. سلام وخسته نباشد خدمت شما مشاور گرامی. .من سال ۹۳ دوره تکمیلی بسیج رو گذروندم ولی اونموقع برگه سبز بسیج رو به من ندادند و گفتند وقتی دفترچه خدمت ارسال کردی برگه رو تحویل میدیم.ولی بنا به شرایط پدرو مادرم نتونستم به خدمت برم و الان میخام اقدام کنم .آیا کارت سبز بسیجی من هنوز دارای اعتبار میباشد و اینکه به خاطر غیبت مشکلی در پذیرش و کسری خدمت صورت میگیرد یا خیر؟

  1. سلام سنتون رو ذکر نکردید
   در صورت داشتن حتی یک روز غیبت هیچ معافیت و کثری شامل حالتون نمیشه

 14. سلام من دوره ۳۰ روزه و ۱۵ روزه رو رفتم و کارت سبز رو هم گرفتم ولی زمان بسیج فعال شدنم بعد از دوره ۳۰ روزه و قبل از دوره ۱۵ هست یعنی بین دوره ۰ روزه و ۱۵ روزه فعال شدم امکانش هست هنگام گرفتن پذیرش سپاه با مشکل مواجه بشم؟

   1. سلام چند وقت باید از گرفتن کارت فعالی گذشته باشد تا در دوره تکمیلی شرکت کرد ؟

 15. سلام خسته نباشید بنده دوره تکمیلی ۳۰و۱۵ روز رو رفتم پذیرش سپاه هم شدم رفتم برگ دوم اعزام رو گرفتم نوشته آموزشی سپاه شیراز میشه راهنمایم کنید مشکل از کجاست

   1. سلام وقت شما بخیر..من دوره اول ۳۰ روز رو سال ۹۴ گذروندم.و چند ماه میخوام برم سربازی.الان سوالم اینه اگه دوره دوم ۱۵ روزه رو برم مشکلی نداره؟؟و میتونم مطمئن بشم که قبول میکنن و گواهی پایاندوره رو به من میدن؟؟

 16. آیا دوره ۱۵روزه تکمیلی ۹۹ گردان امام علی(ع) در استان هرمزگان شروع شده یا خیر؟
  اگر شروع نشده زمان شروع کی هست؟

 17. سلام من گردان امام علی (ع) دوره ۳۰ روز در سال ۹۹ رفتم ۱۵روز رو نرفتم آیا امکان داره ۱۵روز در برج۹۹/۱۲برگزار بشه؟

 18. سلام من سال ۹۳ دوره ۳۰ روزه رو رفتم اما دوره ۱۵ روزه رو برام برگزار نکردن که برم و یا اگر هم برگزار کردن من وقت نکردم برم الان سرباز سپاه قدس هستم توی تجریش هستم ۳ماه خدمت هستم و ۸ سال هم کارت فعال دارم و همیشه هم فراخان ها رو شرکت میکردم میخاستم ببینم ایا ۶ ماه کسری رو بهم میدن یا نه کمتر میدن ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام دوست عزیز
   هر سال ۳۰ روز شامل حال میشود .منتها باید تاییدیه نهایی ارگان را دریافت کنید

 19. سلام
  من سال۹۲ دوره تکمیلی ۴۵ روزه رو گذروندم تو اموزشی هم فقط ۵ روز موندم من برج ۳ مراحل زدن واکسن رو انجام دادم ولی به خاطر کرونا یکم تاخیر کردم که باعث شد ۳ ماه سنوات برام اضافه بشه الان سوالم این که ایا من که شامل ۳ ماه سنوات شدم از کسر خدمت بسیج میتونم استفاده کنم یانه؟و شنیدم کسری خدمت بسیج فعال حداکثر ۶ ماه من ۸ سال بسیج فعال دارم و دوره تکمیلی بسیج دارم شامل چند ماه کسری خدمت میشم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن غیبت کسری اعتبار ندارد. حداکثر کسری ۶ ماه میباشد

 20. سلام من سال ۹۲ دوره کارت تکمیلی رو گذروندم . اون موقع فقط ۴۵ روز بود و کامل اموزشی حذف میشد . الان چقدر احتمال داره من به سپاه بیفتم و در شهر خودمون خدمت کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   قبل از اقدام به پست دفترچه از مراکز سپاه اقدام به پذیرش کنید

   1. سلام من سال۹۶دوره۴۵روزه رفتم ولی هنوزنرفتم بگشابگیرم ولی حالامی تونم برم بگیرم برم خدمت وبه من تعلق می گیره چون متولد۶۹هستم

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به اینکه فقط پادگانهای سپاه جذب دارند باید از ناحیه پیگیری کنید تا مدت کسری لحاظ شود

   2. سلام من اگر لیسانس باشم و دوره تکمیلی داشته باشم و یک اشنا هم در ناحیه شیروان داشته باشم به نظرتون ۱۰۰ در صد ناحیه میفتم

 21. سلام.خسته نباشید.
  ایا کسی که برای سربازی پذیرش امریه یا سرباز معلم میگیرد و و قبل از سال ۹۶ دوره ۴۵ روزه را دیده است. میتواند از این امتیاز استفاده کند؟

 22. سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  اگر بخواهیم به سپاه برویم رفتن به سربازی اجباری است؟! چه مدرکی را باید داشته باشیم؟!

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت جذب در سپاه احتیاجی به دوره ضرورت نخواهد بود

 23. سلام خسته نباشید ممنون بابت اینکه به سوالات جواب میدین مخیاستم بپرسم که تاریخ بعدی اعزام کارت سبز کی خواهد بود آیا تا عید میفرستن؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به برنامه داخلی ارگان نظامی باید از قسمت اطلاعات و عملیات ارگان پیگیری کنید

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال پذیرش سپاه وجود دارد ولی دوره تکمیلی خیلی اهمیت زیادی دارد.

 24. سلام،من دو ماه پیش دوره ۴۵ روزه ی تکمیلی رو گذروندم،الان از اینور اونور خبر میاد که باید یکسال فعالیت کنم بعد گواهی پایان دورم برای کفایت از آموزشی تاثیر بزاره،این خبر صحت داره؟؟؟

 25. سلام میگم من دوره ۳۰ روزه رفتم ولی دوره ۱۵ روزه نرفتم دارم درس میخونم راست میگن این دوره باید یک ماه یا دوماه جلوی اعزام به خدمت باید بروی

 26. سلام بنده در سال ۹۰ که قانون جدید وضع نشده بود تکمیلی ۴۵ روزه را گذراندم. انموقع تکمیل ۱ و ۲(۳۰ و ۱۵ روزه) نبود و کلا یک دوره ۴۵ روزه برگزار میشد
  قلا با همین دوره تکمیل بسیج ۴۵ روزه و قبل از تکه تکه کردن دروه تکمیلی، کل اموزشی رو دیگه نمیرفتن، حتی اون ۱۵ روزی که انگار جدیدا باید علاوه بر ۴۵ روز افراد برن، اونموقع وجود نداشت.

  الان کلا اموزشی باید برم یا یک ۱۵ روز باید برم؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت پذیرش گرفتن از پادگان سپاه ممکن است بخشی از آن حذف شود

  2. دوست عزیز فرقی نمی کنه منم سال ۸۸ دوره های تکمیلی گذراندم ولی سال ۹۸ رفتم سربازی و همش بخشیده شد نیاز به رفتن دوره های اموزشی خدمت نداشتم اینکه میگن بخشیش اشتباه میگن همش بخشیده میشه

  3. سلام،من دو ماه پیش دوره ۴۵ روزه ی تکمیلی رو گذروندم،الان از اینور اونور خبر میاد که باید یکسال فعالیت کنم بعد گواهی پایان دورم برای کفایت از آموزشی تاثیر بزاره،این خبر صحت داره؟؟؟

 27. سلام خسته نباشید من دوره۳۰روزه و۱۵روزه اموزشی رو گذروندم،خواستم اقدام کنم برای خدمتم ک امروز متوجه شدم نمیتونم از گواهی دوره تکمیلیم استفاده کنم حتی یک تاییدیه نمیدن و میگن قانون جدید اومده،اخه چرا منی ک تابستونمو توی دوره گذروندم و ۱۵روز اموزشی ک واقعا سخت بود دوباره برم اموزشی و کسری هم بهم تعلق نگیره،امروز بهم گفتن تا یک سال نمیدن گواهی رو من یا بقیه بچه ها ک تاریخ مشمولیتشون ب زودیه باید چکار کنیم؟؟

  1. سلام شما باید یک دوره ۱۵ روزه دیگر را هم بلافاصله قبل از اعزام می گذراندید

   1. سلام. من تابستون امسال دوره ۳۰روزه بسیج شرکت کردم ولی کرونا گرفتم دوره ۱۵روزه رو شرکت نکردم.آیا همون دوره ۳۰روزه برای کفایت از آموزشی کافیه؟ یا حتما باید ۱۵روزه ام بگذرونم.چون من شنیدم بخاطر کرونا ۳۰روزه هم قبول میکند.

 28. کسی که سربازی رفته توی سپاه کارت پایان خدمت داره بازم باید این دوره هارو سپری کنه برای گرفتن بسیج فعال

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

 29. سلام کسی که کارت پایان خدمت سربازی داره از سپاه بازم باید این دروه ها رو بره برای کارت فعال؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

 30. سلام وقتتون بخیر
  من دوره تکمیلی داشتم و اموزشی نرفتم
  حالا میخام برم کسری بسیج بگیرم ایا کسری دوماهه دوره تکمیلی بهم تعلق میگیره؟؟؟

 31. سلام وقتتون بخیر
  میتونم بپرسم مدرک دوره تکمیلی ۴۵ روزه سپاه چند روز بعد صادر میشه؟؟؟؟ ممنون از وقتی که میزارین

 32. سلام خسته نباشید ببخشید ممنون میشم سریعا پاسخ بدید.
  برای ما دوره تکمیلی گذاشته اند اما من دانشجو هستم و احتمالا ۳ سال دیگر عازم سربازی خواهم شد. سوال من این است من اگر الان در دوره تکمیلی شرکت کنم ۳ سال دیگه گواهی دوره تکمیلی بدرد من میخوره؟ ممنون میشم پاسخ بدید لطف میکنید. باتشکر

  1. سلام وقت بخیر
   بله سربازانی که در دوره های تکمیلی بسیج شرکت کرده اند، دوره آموزشی راحت تری دارند.

 33. سلام جناب خسته نباشید من ساکن تبریز هستم و دوره ۳۰روزه تکمیلی رو گذروندم /ایا دوره ۱۵ روزه در استان آذربایجان شرقی تبریز بذگزار خواهد شد یا نه یا اگر برگزار نشد بنده با تکمیلی ۳۰ روزه میتونم مزیتی برای خدمتم کسب کنم؟

  1. سلام
   افرادی که این دوره را میگذرانند، معمولا دوره آموزشی کوتاهتری دارند.

   1. سلام خسته نباشید ، من الان سرباز ارتش هستم ، یعنی کسری دوره تکمیلی ۴۵ روزه شامل حال من نمیشه؟؟ من شنیدم دو ماه کسری داره

    1. سلام
     مشمولانی که این دوره را گذرانده باشند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

    2. کسی که سربازی رفته توی سپاه کارت پایان خدمت داره بازم باید این دوره هارو سپری کنه برای گرفتن بسیج فعال

     1. با سلام خدمت شما دوست عزیز فعالیت بسیج ارتباطی به کارت پایان خدمت ندارد

  2. سلام
   طبق قانون جدید برای گرفتن کارت سبز بسیج حتما باید نزدیک اعزام به خدمت سربازی اقدام کرد یا میشه از دو سال قبل از خدمت هم در این دوره شرکت کرد؟؟

   و اگر شرکت کنیم در کم کردن آموزشی موثر هست؟

  3. سلام خسته نباشید بنده دوره تکمیلی ۳۰و۱۵ روز رو رفتم پذیرش سپاه هم شدم رفتم برگ دوم اعزام رو گرفتم نوشته آموزشی سپاه شیراز میشه راهنمایم کنید مشکل از کجاست

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید