شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

شرایط دانشگاه فرهنگیان

شرایط دانشگاه فرهنگیان از مهم ترین سوالاتی میباشد که برای داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه ایجاد میشود . اولین گام برای داوطلبان و علاقه مندان ورود به دانشگاه ، اطلاع از شرایط و قوانین مصوب میباشد . شرایط دانشگاه فرهنگیان نیز از طریق سازمان های مربوطه همچون سازمان سنجش اعلام میگردد . که اطلاع یافتن از آن برای داوطلبان الزامی میباشد . میدانیم که آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان یکی از مهمترین دغدغه های کشور میباشد . به همین دلیل مرکزی همچون دانشگاه فرهنگیان برای تعلیم نیروی کار جوان به وجود آمده است . که فقط از بین واجدین شرایط دانشجو میپذیرد . بنابراین با توجه به اهمیت و حساسیت فرآیند آموزش و تربیت دانش آموزان ، شرایط دانشگاه فرهنگیان برای گزینش و انتخاب دانشجو معلم ها ، کمی متفاوت از دیگر دانشگاه ها میباشد . که در ادامه به بررسی شرایط دانشگاه فرهنگیان میپردازیم .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان

اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان از طریق همین دانشگاه و همچنین سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع متقاضیان عزیز میرسد . چنانچه داوطلب ورود به دانشگاه فرهنگیان میباشید ، به شما توصیه میکنیم برای اطلاع دقیق از اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان این متن را تا به انتها مطالعه نمایید . این دانشگاه تنها از بین داوطلبان برتر کنکور سراسری دانشجو میپذیرد . به این شکل که کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ از جمله اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان میباشد . که داوطلبان با نمره ی کمتر از این حد ، نمیتوانند در مصاحبه ی ورودی این دانشگاه شرکت نمایند . علاوه بر این یکی دیگر از اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان داشتن حداقل معدل ۱۴ دوره ی متوسطه میباشد . داوطلبان دارای این شرایط ، در نهایت برای مصاحبه ی حضوری دانشگاه فرهنگیان دعوت میشوند . که اخذ نمره ی قبولی در مصاحبه نیز از شرایط دانشگاه فرهنگیان میباشد .


بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


شرایط دانشگاه فرهنگیان,شرایط ورود,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل دو دسته ی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی میباشد . که شرایط عمومی همان شرایط لازم برای ورود به تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور میباشد . که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور و در زمان انتخاب رشته ، اعلام میگردد . از جمله شرایط عمومی داشتن ایمان و اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی کشور ، نداشتن دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و مواد روانگردان ، نداشتن فساد اخلاقی و همچنین داشتن مدرک پایان خدمت وظیفه ی عمومی و یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا و … را میتوان نام برد . که داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر داشتن این شرایط باید دیگر شرایط اختصاصی مطرح شده از سوی این دانشگاه و سازمان سنجش را نیز داشته باشد .

اگر بخواهیم برخی دیگر از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را مطرح کنیم ، میبایست به طرح شرایط اختصاصی این دانشگاه بپردازیم . داشتن حداکثر سن ۲۲ سال از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان میباشد . که این امر موجب جوان ماندن نیروی کار آموزشی کشور میشود . علاوه بر این افراد برای ورود به حرفه ی معلمی ، باید از نظر سطح علمی و دانش تخصصی ، در سطح قابل قبولی باشند . به این منظور یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان ، اخذ حداقل معدل ۱۴ در دوره ی دبیرستان میباشد . همچنین برای این متقاضیان ورود به این دانشگاه ها ، حداقل نمره ی تراز تعیین شده است . که بر اساس آن تنها داوطلبان دارای حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان میباشند . در نهایت از افراد واجد این شرایط ، برای مصاحبه ی حضوری دانشگاه فرهنگیان دعوت به عمل میاید .


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاه فرهنگیان


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط دانشگاه فرهنگیان,شرایط ورود به فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان شرایط,دانشگاه

مراحل و شرایط دانشگاه فرهنگیان

مراحلو شرایط دانشگاه فرهنگیان از جمله سوالات پر تکرار داوطلبان و علاقه مندان به ورود به دانشگاه فرهنگیان میباشد . که ما در ادامه به تفضیل به بررسی و شرح این مطلب میپردازیم . در ابتدای کار مراحل مربوط به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان ، همانند ثبت نام در سایر دانشگاه ها میباشد . یعنی داوطلبان باید در کنکور سراسری ثبت نام کنند . و کارت اعتباری مربوطه را خریداری نمایند و علاقه مندی خود را برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اعلام نمایند . درواقع کنکور دانشگاه فرهنگیان با دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی یکی میباشد . که بر اساس نتایج اولیه کنکور سراسر ی تنها داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه فرهنگیان شده باشند ، میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را انتخاب نمایند . این افراد مجاز ، از بین افراد دارای حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ و معدل دوره ی دیپلم ۱۴ میباشند .

از دیگر مراحلو شرایط دانشگاه فرهنگیان ، میتوان به برگزاری مصاحبه حضوری اشاره کرد . که دانشگاه فرهنگیان از افراد واجد شرایط ، دعوت به عمل میاورد . در این مرحله داوطلبان از نظر سلامت روانی ، جسمانی و رفتاری مورد سنجش قرار میگیرند . در مرحله ی اول مصاحبه شرایط جسمی ، همچون بینایی ، شنوایی و … مور بررسی قرار میگیرد . در مرحله ی بعد اطلاعات و دانش سیاسی و ویژگی های رفتاری داوطلب مورد سنجش قرار میگیرد . درنهایت یک متخصص دین ، با پرسیدن سوالاتی درباره ی اصول و فروع دین ، اطلاعات دینی متقاضی را میسنجد . افرادی که نمره قبولی را در مرحله ی مصاحبه کسب نمایند ، برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه پذیرفته میشوند و در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور اعلام میگردد . افراد پذیرفته شده باید برای ثبت نام حضوری و ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه نمایند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان


شرایط دانشگاه فرهنگیان ورود,شرایط ورود به فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان شرایط,دانشگاه

تاریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان

تاریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان یکی از دغدغه ها و سوالات علاقه مندان به حرفه ی معلمی میباشد . درواقع تاریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان نیز از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع داوطلبان این دانشگاه میرسد . که بر اساس اطلاعیه های این سازمان ، علاقه مندان به ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز باید در همان زمان اعلام شده برای ثبت نام در کنکور سراسری ، اقدام به ثبت نام کنند . که این تاریخ معمولا اواخر بهمن ماه هر سال به مدت یک هفته تا ده روز میباشد . در این مرحله با خرید کارت اعتباری و اعلام علاقه مندی به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان نیز صورت میگیرد . سپس با برگزاری آزمون و اعلام افراد مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان ، داوطلبان میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را نیز انتخاب نمایند .

داوطلبانی که در آزمون سراسری موفق به اخذ نمره ی لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شوند ، برای مصاحبه دعوت میشوند و با موفقیت در این مرحله نیز میتوانند برای ثبت نام نهایی اقدام نمایند . حال چنانچه شما عزیزان داوطلب دانشگاه فرهنگیان میباشد و سوالات و ابهاماتی در باره نحوه پذیرش این دانشگاه دارید میتوانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید و یا به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایید . تا با استفاده از تجربه ی مشاوران ما به بهترین پاسخ ها برای سوالات خود دست یابید .


بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان


سوالات متداول

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، داشتن حداقل معدل ۱۴ در دوره ی متوسطه ، اخذ حداقل نمره ی تراز  ۶۵۰۰ در کنکور سراسری از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان میباشد .

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

تنها داوطلبانی میتوانند برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنند که حداقل نمره ی تراز اعلام شده را در کنکور سراسری کسب کرده باشند .

شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

این دانشگاه برای قبولی داوطلبان شرایطی همچون اخذ حداقل نمره ی تراز در کنکور سراسری و اخذ حداقل معدل دوره متوسطه که به ترتیب ۶۵۰۰ و ۱۴ میباشند ، را قرار داده است .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/1/23

سه شنبه

1400/1/24

چهارشنبه

1400/1/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید