مدارک لازم برای مجوز مهد کودک چیست؟

مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

مدارک لازم برای مجوز مهد کودک توسط سازمان های مربوطه اعلام میگردد. متقاضیانی که تمایل به اخذ مجوز مهد کودک دارند باید تمام این مدارک را زمان تعیین شده، آماده نمایند. همانطور که می دانید دریافت مجوز مهد کودک از چندین مرحله ی مختلف تشکیل شده است. در اولین مرحله باید نسبت به دریافت موافقت نامه اصولی تا سیس مهد کودک اقدام شود. از جمله ی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک در این مرحله شامل تکمیل فرم درخواست برای اخذ موافقت نامه اصولی است. اما از دیگر مدارک لازم برای مجوز مهد کودک، اخذ گواهی نامه ی مبنی بر تکمیل دوره ی آموزش موسس را میتوان نام برد. متقاضیان دریافت مجوز مهد کودک با اطلاع از داشتن تمام شرایط عمومی و اختصاصی و با در دست داشتن مدارک لازم برای مجوز مهد کودک باید برای دریافت مجوز، گام های لازم را بردارند.

از جمله مدارک لازم برای مجوز مهد کودک که برای اشخاص حقوقی ذکر شده است میتوان مواردی همچون مدرک تحصیلی موسس و مسئول فنی مهد کودک، پروانه ی تاسیس از سازمان بهزیستی، پروانه ی فعالیت، فرم درخواست پروانه ی فعالیت، تاییدیه کارشناس اماکن در خصوص مناسب بودن محل تاسیس مهد کودک و تاییدیه کارشناس بهداشت، شماره ی ثبت از اداره ثبت شرکت ها وگواهی گذراندن دوره های آموزشی را نام برد. برخی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک که برای افردا حقیقی تعریف شده است شامل: کپی کارت ملی، چند قطعه عکس پرسنلی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی برای آقایان، گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر، گواهی سلامت جسمی و روانی و … میباشد، که در ادامه ی این متن به هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس خانه کودک چگونه است؟


مرجع مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

مرجع مدارک لازم برای مجوز مهد کودک ممکن است یکی از سوالات پیش آمده برای متقاضیان اخذ مجوز مهد کودک باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که مرجع مدارک لازم برای مجوز مهد کودک سازمان بهزیستی کشور میباشد و متقاضیان تاسیس مهد کودک برای اطلاع کامل از مدارک لازم برای مجوز مهد کودک باید تنها به اطلاعات انتشار یافته از این سازمان اعتماد کنند. چرا که نظارت بر صدور مجوز مهد کودک و تاسیس آن بر عهده ی این سازمان میباشد. لذا بدیهی است که مرجع مدارک لازم برای مجوز مهد کودک نیز همین سازمان باشد. لازم به ذکر است که این مدارک و شرایط لازم برای اخذ مجوز مهد کودک به تفضیل در سایت سازمان بهزیستی و در قسمت سامانه ی مهد های کودک در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

البته بسیاری از سایت های دیگر نیز این اطلاعات را منتشر میکنند، که برای اطمینان خاطر از صحت این اطلاعات بهترین کار مراجعه به سایت سازمان بهزیستی میباشد. همچنین متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی چگونگی دریافت مجوز مهد کودک باید به مرجع مدارک لازم برای مجوز مهد کودک یا همان سازمان بهزیستی استان و یا شهر خود مراجعه نمایند.


بیشتر بخوانید: اخذ وام برای تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

مهمترین مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

مهمترین مدارک لازم برای مجوز مهد کودک از سوی سازمان های مربوطه از جمله سازمان بهزیستی کشور اعلام میگردد. همانطور که در ابتدای متن گفته شد یکی از مهم ترین مدارک لازم برای مجوز مهد کودک، داشتن موافقت نامه ی اصولی تاسیس مهد کودک میباشد. که با تکمیل درخواست برای دریافت این موافقت نامه و پس از دریافت آن، باید سایر مدارک برای اخذ مجوز مهد کودک فراهم شود. از جمله مهم ترین مدارک لازم برای مجوز مهد کودک که می توان به آن اشاره کرد؛ اصل تاییدیه کارشناس بهداشت، تاییدیه اماکن، اصل تاییدیه انتظامی که مشخص کند مهد کودک در محل پرتردد نمیباشد، مدارک تحصیلی مسئول فنی مهد کودک، نمونه ی مهر مهد کودک، دوقطعه عکس، تاییدیه حراست سازمان، ارائه فرم مشخصات هر یک از پرسنل شامل عدم سو پیشینه، عدم اعتیاد، عدم فساد اخلاقی و … هستند.


بیشتر بخوانید: اجاره مجوز مهد کودک چگونه است؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بررسی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

بررسی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک نیز همانند اعلام مدارک مورد نیاز بر عهده سازمان بهزیستی است. همانطور که میدانید متقاضیان دریافت مجوز مهد کودک باید برای طی مراحل مختلف به سازمان بهزیستی استان خود مراجعه نمایند. در سازمان بهزیستی برای انجام هر یک از مراحل تاسیس، انحلال، اداره و … کمیته ها ی مختلفی شکل گرفته است. وظیفه ی بررسی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک نیز بر عهده ی یکی از همین کمیته ها ی سازمان بهزیستی کشور میباشد. این کمیته تحت عنوان کمیته ی نظارت تخصصی و به اختصار؛ کمیته؛ معرفی می شود. که در واقع این کمیته در زمان اعلام درخواست های مبنی بر اخذ مجوز و تاسیس مهد کودک، و یا ارائه ی مدارک مورد نیاز، وظیفه ی بررسی مدارک و همچنین نظارت بر فرآیند تاسیس مهد های کودک را بر عهده دارد.


بیشتر بخوانید: اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟


نکات مدارک لازم برای مجوز مهد کودک

نکات مدارک لازم برای مجوز مهد کودک شامل مواردی میذشود که متقاضی باید در طول انجام پروسه ی دریافت مجوز در نظر بگیرد . مواردی همچون اطلاع از مرجع واقعی مدارک لازم برای مجوز مهد کودک، اطلاع از لیست دقیق مدارک لازم برای دریافت مجوز مهد کودک و … جز نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرند. لیست این مدارک شامل گواهی نامه ی مربوط به آموزش پرسنل مهد کودک، دو قطعه عکس موسس، مدرک تحصیل مرتبط مسئول فنی، تاییدیه دفتر فنی و مهندسی درباره ساختمان مهد کودک، تکمیل فرم درخواست پروانه ی فعالیت، داشتن موافقت نامه ی اصولی، داشتن شماره ثبت از ادازه ثبت شرکت ها و … است. همچنین یکی از مهم ترین نکات مدارک لازم برای مجوز مهد کودک در دست داشتن کپی و اصل هر یک از این مدارک در زمان مراجعه به سازمان است.


بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟


مدارک لازم برای دریافت موافقت نامه ی اصولی

مدارک لازم برای دریافت موافقت نامه ی اصولی

موافقت نامه ی اصولی در واقع مدرکی دال بر موافقت سازمان بهزیستی برای تاسیس مهد کودک است. طبق این موافقت نامه به متقاضی تاسیس مهد کودک، یک سال مهلت داده می شود تا مفاد این موافقت نامه را عملی کند. البته بعد از منقضی شدن این موافقت نامه متقاضیان می توانند آن را به مدت شش ماه تمدید کنند. پس از اجرایی کردن این موارد پروانه فعالیت مهد کودک را که اجازه سه سال فعالیت را به متقاضیان میدهد دریافت میکند.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مدارک لازم برای دریافت موافقت نامه ی اصولی شامل مواردی همچون: تکمیل فرم درخواست موافقت نامه ی اصولی، کپی تمام صفحات شناسنامه ی موسس، کپی کارت شناسایی ملی، چند قطعه عکس، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، داشتن گواهی سلامت جسمی و روانی، داشتن گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر، تاییدیه صلاحیت فردی، داشتن مدرک معافیت از خدمت سربازی و یا کارت پایان خدمت سربازی برای متقاضیان مرد، ارائه ی مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و یا مدرک کاردانی برای تاسیس روستا مهد ها و … میباشد.

سوالات متداول

برای تاسیس مهد کودک چه مدارکی لازم است ؟

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی، گواهی گذراندن دوره ها آموزشی، گواهی عدم سابقه کیفری، گواهی سلامت جسمی و روحی، تاییدیه کارشناس اماکن از محل تاسیس مهد کودک و … مدارک لازم برای تاسیس مهد کودک می باشند.

مرجع تایید و بررسی مدارک لازم برای تاسیس مهد کودک کدام ارگان است؟

سازمان بهزیستی مرجع تایید و بررسی مدارک ارائه شده برای تاسیس مهد کودک است.

بررسی مدارک لازم برای تاسیس مهد کودک چقدر زمان میبرد؟

زمان بررسی مدارک با توجه به سرعت مراحل اداری متفاوت میباشد اما معمولا یک تا یک ماه تا چند ماه طول میکشد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مدارک لازم برای مجوز مهد کودک چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 11 نظر:
 1. سلام با کارشناسی اقتصاد و مدرک مربیگری دوره اول تا ششم دبستان میشه مهد کودک تاسیس کرد ….

  1. سلام با گذراندن دورخ خا و داشتن مدرک کارشناسی امکان گرفتن مجوز را دارید.

 2. سلام بزرگوار،ببخشید فقط خانمها می توانند مدرک مربیگری بگیرند؟مدرک مربی مهد برای آقایان نیست؟یعنی در این دوره ها آقایان پذیرفته نمی شوند؟

 3. سلام بزرگوار،ببخشید فقط خانمها می توانند مدرک مربیگری بگیرند؟مدرک مربی مهد برای آقایان نیست؟یعنی در این دوره ها آقایان پذیرفته نمی شوند؟

 4. سلام خسته نباشید ایا با لیسانس مدیریت و ارشد روانشناسی بالینی میتوان برای تاسیس مهدکودک اقدام کرد؟

 5. سلام رشته علوم تربیتی هستم فعلا دانشجو میتونم مهد وکودک تاسیس کنم

 6. سلام من دانش اموز کلاس دوازدهم تربیت کودک شاخه ی فنی هستم ومی خواهم بدونم که کنکور رشته ی ما چگونه است ؟
  ودسترسی به هیچ گونه نمونه سوالی ندارم چون انگار اولین ساله برای این رشته کنکور برگزار میشه وهرچی هم دراینترنت جستجو می کنم همش درباره ی رشته ی کودک یاری میاره….
  می خواهم بدونم که ایا رشته ی تربیت کودک همان کودک یاری است یا نه ؟
  اگر یکی هستن پس چرا کتاباشون متفاوتند؟ اگر سایتی ، لینکی یا چیزی سراغ دارید که راجع به رشته ی تربیت کودک گفته لطفا درمیان بگذارید.
  با تشکر فراوان،پیشاپیش ممنون از لطفتون.

  1. سلام دوست عزیز
   تربیت کودک رشته نوپا در زیر مجموعه های روانشناسی و در شاخه فنی ارائه میشود. بدون کنکور میتوانید تحصیل و یا در صورت علاقه با همان کتاب های درسی خود را آماده کنید . در دانشگاه بسیار محدود است

 7. سلام بنده تلفن ثابت نداشتم توضیحاتی که درمورد تلفن همراه دادین دراین فرم کامل نبود وموفق نشدم
  متشکرم

  1. سلام وقت بخیر
   پایین سایت روی تماس با مشاور کلیک کنید نام و نام خانوادگی، شماره تماس و موضوع مشاوره تون رو مشخص نمایید بعد در قسمت بعد تایمی که نیاز دارید انتخاب کنید و هم اینکه اگر عجله دارید فوری و اگر برای زمان خاص مدنظرتون هست تایم را مشخص کنید تا با شما هماهنگ کنیم.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید