مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,شرایط معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,قوانین معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مراحل معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مشاوره معافیت پزشکی حفره و فضای دهان
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان بستگی سطح بیماری حفره و فضای دهان دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان مهم تلقی می شود این است که بیماری حفره و فضای دهان تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های گوش حلق و بینی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,شرایط معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,قوانین معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مراحل معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مشاوره معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان : بیماری حفره و فضای دهان چیست ؟

بیماری ایدز سه مرحله دارد ؛ مرحله اول زمانی است که ویروس وارد بدن می شود ، فرد را مبتلا می کند و عفونت حادی نشان می دهد . پس از حدود ۳ تا ۴ هفته بیماری وارد مرحله نهفتگی می شود . در مرحله نهفتگی بیمار یا حتی جامعه پزشکی از وجود ویروس در بدن خبر ندارند . این دوره ، ( دوره انتقال ) نام دارد و اگر بیماری بتواند علائم هشداردهنده بیماری خود را جدی بگیرد و به پزشک مراجعه کند ، با آزمایش هایی که درخواست می شود ، بیماری شناسایی می شود و تحت درمان قرار می گیرد . خوشبختانه درمان هایی که امروزه برای بیماران مبتلا به ایدز وجود دارد ، می تواند سالیان سال بیمار را زنده و سالم نگه دارد . در ادامه به علائم هشداردهنده دهانی بیماری ایدز اشاره می کنیم .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان : علائم حتمی ایدز در بیماری حفره و فضای دهان

با سرکوب سیستم ایمنی ، علائم به تدریج در سرتاسر بدن ظاهر می شوند که دهان هم یکی از آنهاست . در این مرحله ضایعات سفیدرنگی در کناره های دو طرف زبان به وجود می آید . این ضایعات ارتباط بیشتری با بیماری ایدز دارند اما می توانندن به دلایل دیگری هم ایجاد شوند ، بنابراین نمی توان قبل از مشاهده نیتجه آزمایش به طور قطع گفت وجود این ضایعات حتما دلیل ابتلا به بیماری ایدز است .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,شرایط معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,قوانین معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مراحل معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مشاوره معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان : علائم بیماری حفره و فضای دهان مشکوک به ایدز / اچ ای وی

همانطو رکه می دانید ایدز سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهد و آن را تضعیف می کند . در واقع وقتی ویروس ایدز وارد بدن می شود ، به سلول هایی که مسئول دفاع بدن هستند حمله می کند و آنها را از بین می برد . در نتیجه بدن به تدریج در برابر عوامل بیماری زا ضعیف می شود و علائم بیماری در فرد بروز می کند . در دهان هم این اتفاق می افتد هر چند ممکن است با از بین رفتن تعدادی از سلول های دفاعی ، بدن هیچ واکنش خاصی نشان ندهد و بیمار هم متوجه ابتلا به عفونت نباشد اما وقتی تعداد بیشتری از سلول های دفاعی از بین می روند ، برخی علائم در بدن ظاهر می شوند که ممکن است بسیار مشکوک و مبهم باشند . البته علامت هایی هم در دهان بروز می کنند . یکی از این علائم ظاهر شدن آفت هاست .

البته آفت بیماری شایعی است و بسیاری از افراد در اثر استرس های روزانه به آن مبتلا می شوند اما وقتی آفت متعدد و چند بار در دهان ایجاد شود و دوره های آن ۶-۵ یا ۷ بار در ماه تکرار شود ، اعمال فیزیولوژیک فرد را تحت تاثیر قرار دهد و با هیچ روشی نتوان آن را کنترل کرد ، می تواند علامت هشداردهنده بیماری ایدز باشد .

در این صورت دندانپزشک بیمار را برای انجام برخی آزمایش های تکمیلی ارجاع خواهد تا علت بروز آفت های متعدد و مکرر پیدا شود . علت های متعددی باعث بروز این مشکل می شود که یکی از آنها نقص سیستم ایمنی بدن است . توجه داشته باشید که از لحاظ ظاهری آفت های ناشی از نقص سیستم ایمنی کاملا شبیه آفت های معمولی هستند . تنها تفاوتشان مدت زمان طولانی بروزشان است که با هیچ روشی هم درمان نمی شوند در حالی که آفت های معمولی بعد از چند روز کاملا از بین می روند .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,شرایط معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,قوانین معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مراحل معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مشاوره معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان : آیا خونریزی لثه نشانه بیماری حفره و فضای دهان است ؟

بیماری های لثه هم می توانند هشداردهنده باشند ولی برخی بیماری های لثه بسیار شایع اند و حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد جامعه به دلیل رعایت نکردن بهداشت و… به آنها مبتلا هستند ؛ مثل خونریزی لثه ها هنگام مسواک زدن اما وقتی در سنین خاص دندان های فرد به طور کلی یا در حد چند دندان همزمان با هم لق شوند ، لثه ها بی جهت و مکرر خونریزی کنند یا قرمز باشند ، باید این موضوع را جدی گرفت و به دندانپزشک مراجعه کرد .


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند .

در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی حفره و فضای دهان یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری حفره و فضای دهان در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی حفره و فضای دهان اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,شرایط معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,قوانین معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مراحل معافیت پزشکی حفره و فضای دهان,مشاوره معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی حفره و فضای دهان

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068