شرایط معافیت دندان سربازی ۹۸

شرایط معافیت دندان سربازی
به اشتراک بگذارید

شرایط معافیت دندان سربازی۹۸

معافیت دندان چیست ؟ آیا چنین معافیتی وجود دارد ؟ شاید بسیار ساده به نظر یرسد . اینکه آیا در بین معافیت هایی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قرار داده است و قوانین بسیاری برای آن وضع کرده است معافیت دندان وجود داشته باشد . زیرا بیماری های مرتبط با فک و دهان و دندان ، بیماری های ساده و پیش پا افتاده به نظر می آیند . همانطور که می دانید بیشترین نوع معافیت ها مرتبط با مشکلات و بیماری ها می باشد . وضع جسمی و روحی فرد می تواند دلیل معافیت پزشکی او باشد . معافیت پزشکی یکی از پرطرفدارترین و متداول ترین نوع معافیت های موجود می باشد که مشمولین از آن استفاده می کنند .

جوانان در جامعه ما امروزه سعی دارند به طریقی از رفتن به سربازی امتناع کنند . زیرا رسیدن به سن مشمولیت دقیقا همان سنی است که مشمولین باید برای آینده ی خود تصمیمی مهم بگیرند . دانشگاه و رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند . یا اینکه پس از اتمام تحصیل در مقطع متوسطه برای اتنخاب حرفه ی ا شغلی مناسب پیگیر باشند . به همین دلیل رفتن به خدمت سربازی را کاری بس دشوار و سخت می دانند . مشمولین فکر می کنند گذراندن ۲۱ ماه خدمت دوره ی ضرورت باعث می شود آن ها از بخش مهمی از زندگی خود دور شده و آسب جدی به زندگی و تحصیلشان وارد شود .

گفته های بالا همه باعث شده که جوانان ما از رفتن به خدمت دوره ی ضرورت فراری باشند . این جوانان همه به نحوی دنبال شیوه ی مناسبی هستند تا بتوانند از رفتن به سربازی منصرف شوند . همه ی مشمولین این روزها به دنبال راه آسان و همواری می گردند تا از خدمت سربازی منصرف شوند . اما بهترین راه کدام است ؟ انتخاب شما خواننده ی عزیز در این باره چیست ؟ آیا معافیت های خدمت سربازی می تواند بهترین گزینه برای جوانان مشمول باشد ؟ آیا همه می توانند از معافیت سربازی استفاده کنند ؟ آیا می دانید به جز معافیت خدمت سربازی چه راه هایی پیش روی جوانان خواهد بود ؟برای کسب اطلاعات در زمینه معافیت های سربازی و … به مشاوره نظام وظیفه مراجعه فرمایید .

ما قصد داریم در این مقاله راه های رهایی از خدمت سربازی و آسان شدن این مرحله سخت در زندگی جوانان را به آن ها یادآوری و آموزش دهیم . اینکه چگونه جوانان می توانند این مسیر سخت خدمت ۲۱ ماهه ی سربازی را به راحتی پشت سر گذاشته و به اهداف مهم زندگی خود دست پیدا کنند . برای این کار اول راه های آسان شدن خدمت دوره ی ضرورت را با هم مرور می کنیم . راه های بسیاری برای کم شدن دوره ی خدمت ضرورت وجود دارد که سازمان نظام وظیفه آن را در اختیار مشمولین قرار داده است . این راه کارها را با هم مرور میکینیم .

راه های اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه برای کم شدن یا حذف دوره خدمت سربازی برای مشمولین :

 • استفاده از انواع معافیت های دائم .
 • بهره مندی از کسری خدمت نظام وظیفه .
 • استفاده از امریه سربازی .
 • استفاده از معافیت های خدمات رزمی .
 • استفاده از معافیت های موقت .
 • استفاده از معافیت های مرتبط با معافیت های تحصیلی .

بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی: بیماری های فک و دهان و دندان


معافیت دندان سربازی

معافیت دندان سربازی

معافیت دندان سربازی می تواند  آیا راهی برای جوانان باشد تا بتوانند از معافیت پزشکی بهره مند شوند ؟ سوال اینجاست که معافیت دندان نیز جزو معافیت های پزشکی به حساب می آید یا خیر ؟  اما آیا همین بیماری های به نظر ساده می توانند معافیت دندان را در پی داشته باشند ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید اول از هر چیز اطلاعات خود را افزایش داده و مطالعات و قوانین مرتبط با معافیت دندان را مطالعه کنید .

شاید غیر قابل باور باشد . همین مشکلات مرتبط با دهان و دندان که بسیار پیش پا افتاده به نظر می آیند در بسیاری از افراد باعث ایجاد اختلال در خوردن غذا ، اختلال در صحبت کردن و سایر اعمال روزانه ی هر شخص خواهد شد . اول از همه لیست بیماری های معافیت پزشکی را در اختیار مشمولین خواهیم گذاشت . معافیت دندان سربازی نیز جزو بیماری های این فهرست می باشند .

فهرست بیماری های سازمان نظام وظیفه مرتبط با معافیت های پزشکی 

 1. بیماری های عفونی
 2. بیماری های قلبی
 3. بیماری های اعصاب و روان
 4. بیماری های خون و آنکولوژی
 5. بیماری های فک و دهان و دندان
 6. بیماری های حلق و بینی
 7. بیماری های جراحی مغز
 8. بیماری های استخوان
 9. بیماری های عمومی
 10. بیماری های پوستی
 11. بیماری های غدد مترشحه
 12. بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 13. بیماری های روماتولوؤی
 14. بیماری های دستگاه گوارش
 15. بیماری های ریوی
 16. بیماری های چشم
 17. بیماری های دستگاه تناسلی

بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸


معافیت دندان مصنوعی

معافیت دندان مصنوعی

معافیت دندان مصنوعی شاید به نظر خنده دار بیاید . اما در سال های گذشته قوانینی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی تصویب شد . که بسیاری از افراد از طریق همین قانون توانستند از معافیت دندان مصنوعی استفاده کرده و کارت معافیت بگیرند . این مشمولین با داشتن مدارک معافیت خدمت مناسب توانستند از معافیت دندان مصنوعی استفاده کنند . این قانون به اسن صورت است که مشمولینی که ۱۴ عدد از دندان های اصلی خود را در دهان نداشته باشند . می توانند از معافیت دندان مصنوعی استفاده کنند . جالب اینجاست که بسیاری جوانان همان سال در برخی استان ها به دلیل فرار از خدمت سربازی و گرفتن معافیت دندان های خود را کشیدند .

همانطور که در بالا اشاره کردیم این معافیت نوع شایعی از معافیت پزشکی است . اگرچه ساده به نظر می رسد اما در سال های اخیر مشمولین زیادی از همین معافیت دندان سربازی استفاده کرده اند و کارت معافیت پزشکی خود را دریافت کرده اند . جالب است بدانید که اهمیت معافیت دندان اینقدر زیاد است که این بیماری در فهرست بیماری های معافیت پزشکی نیز قرار دارد . همانطور که در لیست بالا آورده شد به جز بیماری های مرتبط با فک و دهان و دندان ، بیماری های زیاد دیگری نیز وجود دارند که مشمولین می توانند از طریق آن ها معافیت سربازی پزشکی بگیرند .

مشاوره معافیت پزشکی در این جا مشمولین را برای گرفتن معافیت پزشکی سربازی و هم چنین معافیت دندان سربازی راهنمایی خواهد کرد . زیرا قوانین زیادی در ارتباط با مدت زمان معافیت پزشکی سربازی و مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی وجود دارد که شما عزیزان باید از آن ها مطلع شوید . با ما همراه باشید تا در ادامه به تمام مسائل مربوط به معافیت دندان سربازی خواهیم پرداخت .


بیشتر بخوانید: جزئیات معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸


شرایط معافیت دندان

شرایط معافیت دندان

شرایط معافیت دندان بسیار گسترده است . هرساله نیز این شرایط با تغییرات بسیاری همراه بوده است . زیرا معافیت پزشکی خدمت سربازی آسان ترین راهی است که جوانان در سال های گذشته به آن روی آورده است . این شرایط شامل قوانین بسیاری است که در اینجا به برخی از آن ها اشاره کرده ایم .

 1. اختلالات شدید در جویدن یا کاهش دادن قدرت تکلم .
 2. تومورهای خوش خیم که باعث اختلال در جویدن می شوند .
 3. ناهنجاری های زبانی مانند آنکیلوگلوسی .
 4. لب شکری همراه با عارضه های تنفسی .
 5. تومورهای بدخیم موجود در فک و دهان و دندان .
 6. ناهنجاری های اسکلتی فک و صورت .
 7. و سایر بیماری ها و ناهنجاری های مرتبط با بیماری های دندان و دهان .

بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸


معافیت دندانپزشکی

معافیت دندانپزشکی می تواند به مشمولین کمک کند تا کارت معافیت خود را بگیرند . اما این کار نیازمند مشاوره معافیت درست می باشد . مرکز مشاوره نظام وظیفه به همراه مرکز مشاوره معافیت پزشکی مشمولین را در تمام امور مشاوره معافیت راهنمایی و همراهی خواهند کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف معافیت پزشکی با مشاورین متخصص ما در تماس باشید .


بیشتر بخوانید: انواع بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی


شرایط معافیت دندان سربازی ۹۸

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت دندان سربازی ۹۸

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068