خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه مشاوره معافیت سربازی شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

بروزرسانی شده اکتبر 15, 2017 3:45 ب.ظ
4
3,627
قبل از لنتخاب رشته

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان
میانگین 5 رای از تعداد 2

معافیت اعصاب و روان در خدمت سربازی هنوز امکان پذیر است؟ پانیک یا وحشت زدگی چیست و آیا می تواند باعث معافیت از نظام وظیفه و خدمت سربازی شود؟ در ادامه علاوه بر پاسخ به این سوالات ٬ علایم بروز آن را نیز بررسی خواهیم نمود .

معافیت اعصاب و روان – معافیت از خدمت سربازی

همه انسان ها دارای اضطراب هستند، اضطراب بگونه ایی که اختلال در عملکرد روزانه ایجاد نکند ٬ می تواند مفید  هم باشد! حال اگر اضطراب ما در برخورد با یک مسئله اجتماعی مثل سربازی عملکرد ما را تحت شعاع قرار بدهد، آیا ما از سربازی معاف می شویم؟ در ادامه ابتدا به توضیح اختلال ٬ اضطراب و وسواس پرداخته ایم و راه های معافیت سربازی را نیز بیان می کنیم.

 

اضطراب :

اضطراب پیش بینی خطر از یک رویداد منفی و یا یک نتیجه منفی است. تقریبا تمام افراد اضطراب را در طول زمان زندگی خود تجربه می کنند. یک اختلال اضطرابی سطح بیش از حد از اضطراب است که به طور معمول برای حداقل شش ماه همچنان ادامه دارد و باعث می شود مقدار زیادی از ناخشنودی و یا مشکلات در زندگی یک فرد ایجاد شود. فردی که از یک اختلال اضطرابی رنج می برد ممکن است از موقعیت های  اجتناب کند و یا از تحمل شرایط با میزان زیادی از پریشانی ترس و نگرانی داشته باشد . مهم ترین اختلال های اضطراب عبارتند از: اضطراب فراگیر ، اضطراب اجتماعی

 

پانیک اتک ( panic attack) :

به معنی حمله های وحشت و یا ترس است. اختلال پانیک حملات غیر منتظره و عود کننده ای است که حداقل به دنبال یکی از این حملات علایمی نظیر( ضربان قلب – لرز – احساس خفگی – سرگیجه – تعریق شدید – کوتاهی تنفسی – تهوع – کرختی یا بی حسی)ایجاد میشود. این حالت نوعی استرس و اضطراب بسیار شدید بدنبال دارد که در آن به فرد احساس درماندگی و حتی احساس مرگ دست می دهد.این حالت معمولا به صورت بسیار ناگهانی شروع می شود. معمولا این حالت ممکن است پس از شنیدن یک خبر ناگوار و یا ناکامی در یک زمینه خاصی و شاید هم مصرف مواد مخدر و روانگردان و حتی با مصرف یک سیگار و غیره شروع شود.

 

وسواس :

اختلال وسواسی (OCD) یک نوع اختلال اضطرابی ناتوان کننده است. در این اختلال مدام افکار مزاحم و ناخواسته ای شکل می گیرند که فرد نمی تواند از دست آنها خلاص شود. مثلاً ممکن است فرد دائماً از این که همه اجسام آلوده هستند هراس داشته باشد و برای رهایی از این هراس مکرراً دستها و اجسام را بشوید. وسواس شستشو یک نوع از اختلال وسواسی به شمار می رود. اختلال وسواسی از انواع خفیف تا بسیار شدید می تواند باشد و می تواند موجب آشفتگی زندگی فردی و اجتماعی شده و حتی کار یا تحصیل فرد را مختل کند.مهم ترین اختلال های وسواس عبارتند از وسواس فکری وسواس عملی

 

شرایط معافیت اختلال وسواس (OCD) ، اختلال پانيك ، اختلال اضطراب ، فوبيا يا PTSD يا سايراختلالات اضطرابي :

مطابق با آخرین شرایط و ضوابط موجود در قانون نظام وظیفه  بخش يازدهم ، بيماري هاي اعصاب و روان مطابق با بند 4

آئین نامه پزشکی یک شخص اگر شرایط زیر را داشته باشد معاف می شود :

اختلال وسواس (OCD) ، اختلال پانيك ، اختلال اضطراب ، فوبيا يا PTSD يا ساير اختلالات اضطرابي :
الف) نوع شديد مقاوم به درمان : معاف دائم
ب) نوع خفيف : معاف از خدمات رزمي

نکات:

  • 1-این بیماری ارتباطی با سطح تحصیلات ندارد
  • 2-خیلی از افراد فکر می کنند کارت معافیت اعصاب و روان قرمز، این رنگ کارت چندین سال حذف شده است و همه کارت های معافیت پزشکی یک رنگ و یک شکل می باشد.

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

پروژه کسری خدمت نیرو های مسلح

پروژه کسری خدمت نیرو های مسلحبه این مطلب امتیاز دهید راهنمای دریافت پروژه کسری خدمت نیرو ه…