شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

قبل از لنتخاب رشته
به اشتراک بگذارید

معافیت اعصاب و روان در خدمت سربازی هنوز امکان پذیر است؟ پانیک یا وحشت زدگی چیست و آیا می تواند باعث معافیت از نظام وظیفه و خدمت سربازی شود؟ در ادامه علاوه بر پاسخ به این سوالات ٬ علایم بروز آن را نیز بررسی خواهیم نمود .

معافیت اعصاب و روان – معافیت از خدمت سربازی

همه انسان ها دارای اضطراب هستند، اضطراب بگونه ایی که اختلال در عملکرد روزانه ایجاد نکند ٬ می تواند مفید  هم باشد! حال اگر اضطراب ما در برخورد با یک مسئله اجتماعی مثل سربازی عملکرد ما را تحت شعاع قرار بدهد، آیا ما از سربازی معاف می شویم؟ در ادامه ابتدا به توضیح اختلال ٬ اضطراب و وسواس پرداخته ایم و راه های معافیت سربازی را نیز بیان می کنیم.


بیشتر بخوانید : مشاوره تلفنی نظام وظیفه


اضطراب :

اضطراب پیش بینی خطر از یک رویداد منفی و یا یک نتیجه منفی است. تقریبا تمام افراد اضطراب را در طول زمان زندگی خود تجربه می کنند. یک اختلال اضطرابی سطح بیش از حد از اضطراب است که به طور معمول برای حداقل شش ماه همچنان ادامه دارد و باعث می شود مقدار زیادی از ناخشنودی و یا مشکلات در زندگی یک فرد ایجاد شود. فردی که از یک اختلال اضطرابی رنج می برد ممکن است از موقعیت های  اجتناب کند و یا از تحمل شرایط با میزان زیادی از پریشانی ترس و نگرانی داشته باشد . مهم ترین اختلال های اضطراب عبارتند از: اضطراب فراگیر ، اضطراب اجتماعی

 

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت های پزشکی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

پانیک اتک ( panic attack) :

به معنی حمله های وحشت و یا ترس است. اختلال پانیک حملات غیر منتظره و عود کننده ای است که حداقل به دنبال یکی از این حملات علایمی نظیر( ضربان قلب – لرز – احساس خفگی – سرگیجه – تعریق شدید – کوتاهی تنفسی – تهوع – کرختی یا بی حسی)ایجاد میشود. این حالت نوعی استرس و اضطراب بسیار شدید بدنبال دارد که در آن به فرد احساس درماندگی و حتی احساس مرگ دست می دهد.این حالت معمولا به صورت بسیار ناگهانی شروع می شود. معمولا این حالت ممکن است پس از شنیدن یک خبر ناگوار و یا ناکامی در یک زمینه خاصی و شاید هم مصرف مواد مخدر و روانگردان و حتی با مصرف یک سیگار و غیره شروع شود.

 

وسواس :

اختلال وسواسی (OCD) یک نوع اختلال اضطرابی ناتوان کننده است. در این اختلال مدام افکار مزاحم و ناخواسته ای شکل می گیرند که فرد نمی تواند از دست آنها خلاص شود. مثلاً ممکن است فرد دائماً از این که همه اجسام آلوده هستند هراس داشته باشد و برای رهایی از این هراس مکرراً دستها و اجسام را بشوید. وسواس شستشو یک نوع از اختلال وسواسی به شمار می رود.

اختلال وسواسی از انواع خفیف تا بسیار شدید می تواند باشد و می تواند موجب آشفتگی زندگی فردی و اجتماعی شده و حتی کار یا تحصیل فرد را مختل کند.مهم ترین اختلال های وسواس عبارتند از وسواس فکری وسواس عملی

 

شرایط معافیت اختلال وسواس (OCD) ، اختلال پانیک ، اختلال اضطراب ، فوبیا یا PTSD یا سایراختلالات اضطرابی :

 

مطابق با آخرین شرایط و ضوابط موجود در قانون نظام وظیفه بخش بیماری های وسواس و اختلال و اضطراب و مطابق با آئین نامه پزشکی یک شخص اگر شرایط بیماری اعصاب و روان و اختلال را داشته باشد، شانس معافیت خواهد داشت.

مشاوران نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه دانش از مشاوران مجرب و متخصص حوزه معافیت های پزشکی بوده و با آگاهی از شرایط بیماری شما به راحتی می توانند نوع معافیت شما را تشخیص داده و در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به مراجعه حضوری راهنمایی های لازم را به شما مشمولان عزیز خدمت سربازی ارایه خواهند داد.

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام و نیاز به مشاوره تلفنی نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند.

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت های پزشکی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه

 

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی به علت اعصاب و روان

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 4 نظر:

  1. سلام من معافیت پزشکی اعصاب و روان ئارن
    آیا میتونم گواهیناممو تمدید کنم؟میتونم گذرنامه بگیرم؟

  2. سلام من پاننیک اتک دارم و دوبار هم بیهوشم کردن برای جراحی های دست و پا و بخیه های زیاد شدم تو جراحی های تصادف و … ایا میتونم معاف بشم دائم و چه مراحلی را انجام بدم؟؟؟

    1. سلام وقت شما بخیر

      لطفا جهت دریافت مشاوره تلفنی معافیت های سربازی از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068