ایست خدمت | تمام شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱

ایست خدمت؛ تمام شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی

طبق قوانین سازمان نظام وظیفه، در صورتی که افراد مشمول خدمت سربازی، در حین خدمت قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های سراسر کشور را داشته باشند، این امکان وجود دارد که از طرح ایست خدمتی استفاده نمایند.

البته این امکان برای سربازان عادی در دسترس بوده و در صورتی که متقاضی ایست خدمت، غیبت سربازی داشته باشند، نمی توانند برای آن اقدام کنند؛ زیرا برگه معافیت تحصیلی برای مشمولان دارای غیبت صادر نمی شود.

ما در این مقاله سعی داریم تا امتیاز ایست خدمتی را به صورت کامل توضیح دهیم؛ بنابراین اگر شما نیز مشمول اعزام به خدمت سربازی هستید، حتما در ادامه این مقاله با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا در مواقع مورد نیاز با اطلاع قبلی از امتیاز ایست خدمتی استفاده نمایید.

منظور از ایست خدمت سربازی چیست؟

قبل از این که به شرایط و قوانین مربوطه بپردازیم، بهتر است ابتدا این را توضیح دهیم که ایست خدمت سربازی چیست و در چه مواردی مشمولان می توانند از آن استفاده کنند؟

در این رابطه باید بگوییم که تمام مردان کشور با رسیدن به سن مشمولیت، ملزم به معرفی خود به سازمان نظام وظیفه و انجام اقدامات لازم برای اعزام به خدمت سربازی هستند.

این افراد بعد از این که وارد دوره سربازی شدند، در صورت تمایل به ادامه تحصیل، می توانند از ایست سربازی استفاده کرده و تحصیل خود را ادامه دهند. در واقع این موضوع برخلاف دید عمومی است که خدمت سربازی را به معنای ممنوعیت از تحصیل می داند.

البته دقت داشته باشید که طبق شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی، استفاده از این فرصت برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر امکان پذیر خواهد بود. یعنی افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کاردانی یا پایین تر را دارند، نمی توانند از ایست سربازی استفاده کنند؛ این افراد باید خدمت شان را به پایان رسانده سپس ادامه تحصیل دهند.

نکته مهمی که در مورد ایست خدمت سربازی باید به آن توجه داشته باشید، این است که این فرصت تنها برای کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند، نیست. بلکه افرادی که در حین خدمت به بیماری های خاصی دچار می شوند هم می توانند از ایست سربازی استفاده کرده و مداوای خود را انجام دهند.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل صعب العلاج بودن این بیماری، دیگر نیازی به بازگشت مشمول وجود نداشته و برای آن معافیت دائم صادر شود. اما در صورت درمان بیماری، پس از این بازه مشمول باید مجددا به دوره خدمت خود باز گردد.

به هر حال، از آن جایی که ممکن است نیاز به استفاده از این فرصت برای مشمولین چه جهت ادامه تحصیل و چه در اثر بیماری پیش آید، لازم است از شرایط ایست خدمت سربازی آگاهی داشته باشند.

ایست خدمت سربازی چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ایست خدمت | تمام شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراحل ایست خدمت سربازی

در بخش قبل تعدادی از مهم ترین شرایط ایست خدمت سربازی را برای شما توضیح دادیم. بنابراین اگر با توجه به این موارد شرایط استفاده از ایست سربازی را داشته باشید، می توانید جهت ادامه تحصیل اقدام کنید.

اما لازم است بدانید که انجام این کار هم خود دارای مراحل مشخصی است که آگاهی از این مراحل تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد. در واقع شما برای این که بخواهید خدمت سربازی خود را متوقف کرده و نسبت به نام نویسی در دانشگاه مد نظر اقدام کنید، طی کردن این مراحل الزامی است.

البته دقت داشته باشید در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های سراسری، اولین گام شرکت در آزمون کنکور است. اما اگر قصد تحصیل در سایر دانشگاه ها یا رشته های دارای پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارید، شرکت در کنکور هم الزامی نبوده و می توانید در زمان ثبت نام اقدام نمایید.

مراحل ایست خدمت سربازی به شرح زیر می باشند:

ابتدا فرد باید به دانشگاه محل قبولی یا ثبت نام خود مراجعه نموده و از آن جا برگه درخواست معافیت تحصیلی دریافت نماید. در ادامه اطلاعات این برگه را به طور کامل تکمیل کند.

بعد از این که مشمول برگه درخواست معافیت تحصیلی را از دانشگاه تحویل گرفته و آن را تکمیل کرد، باید این برگه را به قسمت وظیفه عمومی محل خدمت خود تحویل دهد.

در ادامه بخش وظیفه عمومی باید شرایط این مشمول را برای دریافت معافیت تحصیلی در حین خدمت بررسی کند. یعنی باید استعلامات لازم را از نظر شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی برای او دریافت کرده و مطمئن شود که مشمول مشکلی برای ادامه تحصیل طبق این موارد ندارد.

در صورتی که مشکل خاصی از نظر شرایط وجود نداشته باشد، بخش وظیفه عمومی داوطلب را به یگان خدمتی جهت ترخیص از خدمت معرفی می کند.

 فرد مشمول باید به یگان خدمتی خود مراجعه کرده و تسویه حسابش را به طور کامل انجام دهد. در ادامه مجددا به قسمت وظیفه عمومی محل خدمت برود.

بعد از این که تسویه حساب مشمول از طریق یگان خدمتی به طور کامل انجام گرفت، باید به بخش وظیفه عمومی مراجعه نموده تا معافیت تحصیلی حین خدمت سربازی را برای آن تایید و صادر نماید. در این مرحله ایست خدمت سربازی برای مشمول انجام می گیرد.

در نهایت فرد باید به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده و ثبت نامش را به صورت قطعی انجام دهد.

با طی کردن مراحل فوق، فرد ایست سربازی را دریافت کرده و می تواند ثبت نام خود را در دانشگاه مربوطه انجام دهد. در واقع تا پایان تحصیل معافیت موقت داشته و می تواند ادامه خدمت سربازی را پس از دوره تحصیل انجام دهد.

شرایط و قوانین دریافت ایست خدمت در سال 1401

شرایط و قوانین دریافت ایست خدمت در سال ۱۴۰۱

امتیاز ایست خدمت نیز به هر مشمول نظام وظیفه داده نمی شود و سرباز برای استفاده از این مفهوم، باید شرایط لازم را داشته باشد.

این شرایط عبارتند از:

 • سرباز نباید غیبت داشته باشد.

یکی از عوامل تاثیرگذار در استفاده سرباز از تسهیلات سازمان نظام وظیفه، عدم غیبت اوست. سرباز باید به موقع خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند و هیچ تاخیر و غیبتی نداشته باشد تا بتواند از معافیت تحصیلی دانشجویی (ایست خدمت) یا سایر معافیت ها استفاده کند.

 • داوطلب نباید سابقه فرار حین خدمت داشته باشد.

یکی از شرایط ایست خدمت سربازی، این است که سرباز نباید اقدام به فرار حین خدمت سربازی کرده باشد. در واقع اگر مشمول غیبت نداشته باشد؛ اما سابقه فرار در حین خدمت سربازی داشته باشد، مجاز به استفاده از ایست سربازی نمی باشد.

 • تحصیل همزمان با خدمت سربازی ممنوع است.

یکی دیگر از شرایط استفاده از ایست خدمت این است که سرباز امکان تحصیل در حین خدمت را ندارد. بنابراین اگر مشمول تصمیم دارد که ادامه تحصیل دهد، باید خدمت سربازی خود را تا پایان دوره تحصیل متوقف کند.

 • ایست خدمت برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است.

معافیت تحصیلی در حین خدمت سربازی برای مقطع کاردانی وجود ندارد و مشمول باید در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهد تا ایست خدمت برای او صادر شود. این سرباز بعد از پایان تحصیل باید به خدمت بازگردد. البته برای راحتی این مشمولان، یک فرصت یک ساله بعد از فارغ التحصیلی یا انصراف از دانشگاه به آنها داده می شود تا وضعیت نظام وظیفه خود را روشن کنند. همچنین مشمولان می توانند برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از ایست خدمت استفاده کنند؛ یعنی امکان دریافت این معافیت تحصیلی، برای ۳ دفعه وجود دارد.

تمامی شرایط و قوانین دریافت ایست خدمت در سال 1400

شرایط دریافت ایست خدمت (معافیت پزشکی حین خدمت) در سال ۱۴۰۱

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، برخی از مشمولان که در حین خدمت با بیماری خاصی روبرو می شوند، می توانند از ایست خدمت و معافیت موقت پزشکی استفاده کنند تا بعد از بهبودی کامل دوباره به خدمت بازگردند.

شرایط دریافت این معافیت پزشکی موقت در حین خدمت به صورت زیر می باشد:

در صورتی که فرد به بیماری های قابل علاج که دوره درمان آن بیشتر از ۱ ماه است، مبتلا شود یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد، می تواند از ایست خدمت استفاده کند. زمان این ترخیص موقت بین ۶ تا ۱ سال خواهد بود.

بیماری هایی که مشمول ایست خدمت موقت هستند، عبارتند از: بیماری های پوستی، بیماری های غدد مترشحه داخلی، بیماری های داخلی اعصاب و مغز، بیماری های روانپزشکی، بیماری های ریه، بیماری های اسکلتی، بیماری های دستگاه تناسلی ادراری.

در صورت افت احشا به همراه اختلال های عصبی، ایست خدمت دائم یا معافیت پزشکی دائم برای سرباز صادر می شود.

کافی نبودن رشد و نمو عضلانی در مشمول و ضعف جسمانی و ناتوانی در انجام تکالیف نظامی، منجر به صدور ایست خدمت یا معافیت پزشکی دایمی خواهد شد.

نکته: تشخیص هر کدام از این موارد برعهده شورای پزشکی نظام وظیفه خواهد بود.

مراحل دریافت ایست خدمت سربازی در سال 1400

سخن آخر

یکی از قوانین سربازی، ایست خدمت است. این قانون به سرباز کمک می کند تا در حین خدمت با یک ترخیص موقت به تحصیل خود ادامه دهد و یا اگر بیماری خاصی داشته باشد، این بیماری را درمان کرده و دوباره به محل خدمت خود بازگردد.

با توجه به توضیحات داده شده، امیدواریم که با این قانون به خوبی آشنا شده باشید، در صورتی که در مورد این قانون و یا سایر قوانین نظام وظیفه به اطلاعات دقیق تر و راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بعد از پایان ایست خدمت، مشمول چگونه می تواند به محل خدمت بازگردد؟

بعد از اینکه مشمول تحصیل خود را به پایان رساند و یا بیماری او بهبود پیدا کرد، باید به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کند تا وضعیت ادامه خدمت سربازی خود را مشخص نماید.

بعد از پایان تحصیل مشمول چه مدت زمانی فرصت دارد تا به محل خدمت بازگردد؟

مشمولی که از ایست خدمت استفاده می کند، در صورت پایان تحصیل یا انصراف از تحصیل تا یک سال فرصت دارد تا دوباره به محل خدمت بازگردد. در این مدت مشمول اگر در مقطع بالاتری در دانشگاه پذیرفته شود، می تواند دوباره از ایست خدمت استفاده کند.

مشمولی که در مقطع کاردانی پذیرفته شده باشد، چگونه می تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند؟

مشمولی که بعد از ۱۸ سالگی و در یک سال فرصت داده شده، بتواند در دانشگاه در مقطع کاردانی پذیرفته شود، می تواند به راحتی وارد دانشگاه شده و تحصیل کند؛ اما اگر در حین خدمت در مقطع کاردانی پذیرفته شود، امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد و ایست خدمت نیز برای مشمول صادر نمی شود.

ایست خدمت | تمام شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ایست خدمت | تمام شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 165 نظر:
 1. سلام خسته نباشید من یکبار بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم و انصراف دادم الان در مقطع دکتری عمومی در حال تحصیل هستم میتونم دوباره کنکور بدم و معافیت تحصیلی بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی ۱ بار حق انصراف برای شما لحاظ خواهد شد

 2. سلام من از سنوات ارفاقی تودم در دوره کارسناسی استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم برای ارشد؟؟

   1. سلام خسته نباشید غرض از مزاحمت ببخشید من نمیدونستم اضافه خدمت خوردم حالا اگه خدمت برم میتونم به یه دانشگاهی ثبت نام بزنم ایست سربازی بگیرم؟

 3. سلام من دفترچه خدمتم رو فرستادم ۱۰ روز هم مونده تا اعزام میتونم ایست خدمتی بگیرم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شراط را دارا باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 4. سلام من کاردانی دارم و کارشناسی میخوندم در دانشگاه پیام نور که انصراف دادم حالا اگه بخوام کنکور تجربی بدم و قبول بشم مثلا در پرستاری میتونم ایست خدمتی بگیرم؟؟؟؟

 5. سلام من دوبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان تو دوران آموزشی ام غیبت هم ندارم میتونم ایست خدمت بزنم باد دانشگاه پیام نور یا آزاد بدون کنکور ؟؟؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید

 6. سلام من در‌حین خدمت سربازی ام ایا میتوانم غیبت کنم و معافیت بهزیستی بگیرم؟مشکلی پیش می آید!

  1. سلام وقتتون بخیر با غیبت نمیتونید از معافیت مددجویان استفاده کنیئد

 7. سلام من سال ۱۴۰۰ در دانشگاه دولتی قبول شدم وانصراف دادم ب خاطر سربازی وحالا تصمیم به ادامه تحصیل دارم و۱۰ ماه خدمتم وبدون غیبت راهنمایی میخوام ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی در دانشگاه ،امکان ایست خدمت وجود دارد و بعد از تحصیل به ادامه خدمت برمیگردید.

 8. سلام
  من مشمول غایبم، اگه برم سربازى و در خدمت دانشگاه قبول بشم آیا میتونم استپ بگیرم؟

 9. سلام من دوبار از دانشگاه پیام‌نور انصراف دادم میتونم اعزام بزنم بعد ایست خدمتی بگیرم؟

 10. سلام خسته نباشید اگر دو بار قبلا از دانشگاه انصراف داده باشیم باز میتونیم از ایست خدمت تحصیلی استفاده کنیم

 11. سلام من در دوره کارشناسی سنوات ارفاقی خودم رو استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم غیبت ندارم

 12. سلام من از سنوات ارفاقی تودم در دوره کارسناسی استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم برای ارشد

 13. با سلام . من سال ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و بهم گفتن که تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی داری . برای همین من در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و دیروز نتایج اومد و پذیرفته شدم . خواستم بدونم که من الآن باید دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم و موقع ثبت نام دانشگاه از ایست خدمت استفاده کنم یا اینکه فقط باید از دانشگاه معافیت تحصیلی دانشجویی دریافت کنم ؟

 14. سلام
  من امسال در رشته ی کارشناسی دانشگاه دولتی فارغ التحصیل خواهم شد . میخواستم همزمان با تحصیل ام در این مدت یک ساله برا کنکور هم بخونم تا در یکی از رشته های دکتری حرفه ای قبول شم . میخوام بعد فارغ التحصیلی ام دفترچه سربازی رو بفرستم تا وارد غیبت نشم . و اگر کنکور قبول شدم ایست خدمتی بزنم . چنین چیزی امکانش هست ؟ دکتری حرفه ای مقطعی بالاتر از کارشناسی به حساب میاد ؟
  تشکر

 15. سلام ببخشید کسی که ایست خدمتی بزند و بعد انصراف دهد ایا باز به همان پادگان قبلی خود بازمیگردد؟؟

 16. در صورت ایست خدمت آیا بعد از اتمام تحصیل یگان مربوطه همان یگان قبل از ایست خدمت خواهد بود؟
  به عنوان مثال بنده سپاه استان البرز هستم بعد از اتمام تحصیل مجدداً به سپاه استان البرز ارچاع داده میشوم برای ادامه‌ی خدمت؟

 17. در صورت ایست خدمت آیا بعد از اتمام تحصیل یگان مربوطه همان یگان قبل از ایست خدمت خواهد بود؟
  مثلاً بنده سپاه استان البرز هستم بعد از اتمام تحصیل برای ادامه‌ی خدمت مجدداً به سپاه برای ادامه‌ی خدمت ارجاع داده میشوم؟

 18. سلام وقتتون بخیر باشه
  من دانشجوی سال ۹۷ بودم تا ۱۴۰۱ معافیت داشتم ولی دانشگاه نرفتم الان رفتم برا انصراف تاریخ انصراف رو سال ۹۷ زدن من اضافه خدمت خوردم اگه خودمو معرفی کنم برا ورودی بهمن آیا میتونم از ایست خدمت استفاده کنم ؟؟!

 19. ببخشید من قبلا پیام نور بودم و انصراف دادم و الان روزانه میخونم در چه صورتی میتوتم دوباره کنکور بدم و از روزانه ای ک هستم انصراف بدم که مشکل نشه برام چون میگن دوبار انصراف بدی معافیت صادر نمیشه ایا ایست خدمت شاملم میشه یان و چجوری هست ؟

 20. سلام . من سرباز هستم و مدرک کاردانی فوریت های پزشکی دارم . خواستم بپرسم درصورت قبولی در مقطع کارشناسی کنکور سراسری ورودی دانشگاه به من ایست خدمت داده میشه ؟ یا فقط مجازم برای کنکور کاردانی ب کارشناسی رشته فوریت پزشکی ایست خدمت بگیرم؟

 21. سلام
  من دیپلم رو زیر ۱۸ سالگی گرفتم و تا ۶ شهریور
  معافیت ۶ ماه پس از دیپلم رو دارم

  کنکور ثبت نام کردم و انتخاب رشته هم کردم

  اگر رشته ای رو قبول بشم
  میتونم با ایست خدمت وارد دانشگاه بشم؟
  یا روش دیگه ای داره ؟

 22. سلام خسته نباشید من الان انتخاب رشته کردم و ناخواسته دفترچه سربازیم رو هم پست کردم و دوم اعضامم میخواستم بدونم میشه ایست خدمت بگیرم تا جواب انتخاب رشته میاد و ببینم کدوم دانشگاه باید برم

 23. سلام وقت تون بخیر جناب،من مهر ۱۴۰۰ اعزام به خدمت شدم مرزبانی نیروی انتظامی ولی بعد ۱۳روز ایست خدمت خوردم به خاطر معافیت تحصیلی ازدانشگاه اسمم اومد الان خواستم بدونم بعدلیسانس بازم اعزام به خدمت شدم حتما به نیروی انتظامی می افتم یامیشه به سپاه وارتش بیفتم ممنون میشم جواب بدید

 24. سلام چند بار میتوان از لیست خدمت استفاده کرد؟
  من بعد از ایست خدمت رفتم سربازی الان دانشگاه قبول شم میشه دوباره ایست خدمت زد؟

 25. سلام خسته نباشید
  من قبلا ی بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم الانم دانشگاه روزانه ترم شش درس میخونم هنوز هم فوق دیپلم نگرفتم میخواستم امسال تو کنکور سراسری شرکت کنم باتوجه به اینکه باید از دانشگاه دوم انصراف بدم میتونم از قانون ایست خدمت استفاده کنم برای ثبت نام تو رشته ای ک سال آینده قبول میشم ممنون میشم پاسخ بدین

 26. اگر من دانشگاه های نیم سال دوم قبول شوم و ورودی بهمن باشم ایا از مهر ایست خدمتی میخورم یا از همون بهمن؟

 27. با سلام من سال ۹۲ دانشگاه قبول شدم و ایست خدمتی زدم و الان ارشدم و گرفتم و میخوام برم خدمت میخواستم بپرسم که من اونجا که رفتم سربازی ۱۸ ماه بود ولی الان ۲۴ ماه است برای من چطور حساب میشه مثل همون سال یا با قانون الان حساب میشه؟

 28. باسلام خسته نباشه بنده متولد ۷۹هستم حوزه علمیه بودم دیپلم گرفتم و کنکور شرکت کردم و برج ۴از حوزه انصراف دادم آیا مشکلی دارم یا میتونم از ایست خدمتی استفاده کنه

 29. سلام وقت بخیر
  من حین خدمت پام شکسته تو پادگان . دکترم برای من یک ماه استعلاجی نوشته بود ولی کمیشیدن پزشکی ۳ ماه ایست خدمتی برایم رای داده چن روز پیش کمیسیون تشکیل شد و رای دادن . الان بعد گذشت یک ماه و خورده ای از زمام حادثه پام خوب شده و نمیخواهم ایست خدمت بخورم . میخوام خدمتمو ادامه بدم میتونم اعتراض بدم به نتیجه کمیسیون و اونو تبدیل کنم به یک ماه استعلاجی؟؟ یا حداقل کمترش کنم

 30. سلام من قبل از سربازی از دانشگاه انصراف دادم و الان ک حین خدمت هستم دوباره کنکور دادم و برای فراهنگیان مجاز شدم میخوام بدونم آیا مشکلی برای ایست سربازی دارم یا نه البته اینم بگم که غیبت ندارم ولی دو سال دانشگاه بودم ولی انصراف دادم و مدرکم همون دیپلمه.

 31. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور بودم
  اخراج شدم یه برگه بهم دادن که میگه تا دی فرصت دارم یا برگردم دانشگاه یا دی معافیت تحصیلی تموم میشه و باید برم سربازی
  خواستم بپرسم من اگه برم سربازی و بخوام ایست بگیرم تا در کنکور سراسری شرکت کنم
  به من ایست میدن

 32. سلام و وقت بخیر ، بنده داخل دوره اموزشی و با ۱۴ روز خدمت ایست خدمت خوردم، و الان مجدد دفترچه پست کردم بعد از فارغ التحصیلی و پذیرش گرفتم از سپاه ، میخواستم بدونم باید انتقالی چیزی بگیرم یا مستقیم میوفتم سپاه یا نه میوفتم همون پادگان قبلی(نیرو انتظامی( ؟ اصن امکانش هست که یگان رو عوض کرد

 33. سلام وقتتون به خیر خسته نباشید ،من لیسانس پرستاری گرفتم و الان میخوام برم سربازی میشه تو حین خدمت کنکور بدم و رشته دندون پزشکی دانشگاه برم ،یا به دلیل اینه از معافیت تحصیلی تو پرستاری استفاده کردم دانشگاه اجازه نمیده بهم لطفا راهنماییم کنید.

 34. سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و آموزشی را تمام کردم میتوانم دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنم و استپ سربازی بزنم ؟ و اینکه بعد از درس دوباره باید آموزشی را بگذرانم ؟

  1. سلام اول باید کنکور کارشناسی بدهید اگر قبول شدید در صورت نداشتن غیبت می توانید از استپ سربازی استفاده کنید و بعد از درس نیازی به گذرندن دوباره اموزشی نیست.

   1. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور بودم
    اخراج شدم یه برگه بهم دادن که میگه تا دی فرصت دارم یا برگردم دانشگاه یا دی معافیت تحصیلی تموم میشه و باید برم سربازی
    خواستم بپرسم من اگه برم سربازی و بخوام ایست بگیرم تا در کنکور سراسری شرکت کنم
    به من ایست میدن

  2. سلام من چند روزی میشه که وارد غیبت سربازی شدم آیا میتونم برای دانشگاه ثبت نام بکنم

 35. سلام ببخشین من ورودی ٩۶دانشگاه پیام نور هستم وتا الان سه ترم خوندم و فک کنم اخراج شم از دانشگاه میتونم برای اینکه در کنمور ١۴٠٢ شرکت کنم ایست سربازی بگیرم و ادامه تحصیل بدم

 36. سلام وقت بخیر بعد ایست خدمتی تاریخ شروع به خدمت روی کارت پایان خدمت رو تاریخ اعزام مجدد رو میاره یا همون تاریخ قبلی رو؟

 37. سلام من پارسال دیپلم کاردانی گرفتم و وقتی رفتم وظیفه گفتن تا ۳۱شهریور معافیت موقت دارم خاستم بدونم با توجه به اینکه اعلام نتایج کنکور کاردانی ۳۰شهریور انجام میشه امکان شرکت در کنکور و ادامه تحصیل رو دارم یا خیر

 38. سلام وقتتون بخیر من در حال حاظر دانشجو کاردانی آموزش ابتدایی هستم و یک بار انصراف دادم اگر بعد از تموم شدن برم سربازی تو کنکور سراسری کارشناسی پیوسته پیراپزشکی یا دکتری پیوسته بیارم که با رشته ام همخونی ندارن میتونم ایست بگیرم

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرلیط لازم را دارا باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 39. سلام و وقت بخیر.
  سرباز پس از پایان ایست خدمت،مجدد باید خودش را به یگان خدمتی که از اونجا ایست زده معرفی کنه یا چرخه آموزشی و تعیین یگان از ابتدا طی میشه و شرایط تغییر می‌کنه ؟!

 40. سلام خسته نباشیدببخشید میخواستم بدونم در حین تحصیل میشه ایست زد و به خدمت سربازی رفت در مقطع کارشناسی ترم ۱ امکان ایست تحصیلی وجود داره ؟؟؟

 41. سلام . در تیرماه در هنگام دوره آموزشی میشه ایست خدمت تحصیلی کرد ؟ و در پیام نور ثبت نام کرد ؟

 42. سلام . در تیرماه در هنگام دوره اموزشی میشه از ایست خدمت تحصیلی استفاده کرد؟ و پیام نو ثبت نام کرد؟؟

 43. سلام
  من ترم ۱۳ کارشناسی واحدهای درسیم رو پاس میکنم یعنی تا انتهای بهمن ماه ۱۴۰۱.
  امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل در دانشگاه برام مقدور هست؟
  یعنی من باید بهمن ماه دفترچه سربازی رو رد کنم؟یا چون مهلت معرفی یکساله بعد از تحصیل رو دارم نیاز به این کار نیست؟

  1. ابتدا باید بررسی شود که ترم ۱۳ جز سنوات مجاز شما هست یا نه و شزایط شما باید کامل بررسی شود

 44. سلام خسته نباشید
  ، ببخشید من یبار وارد دانشگاه پیام نور شدم رشته مهندسی و انصراف دادم، دوباره وارد همون دانشگاه پیام نور شدم یه رشته مهندسی دیگه خوندم و از اونم انصراف دادم رفتم سربازی، الان سربازم میخام کنکور بدم رشته پرستاری، اگه قبول بشم میتونم ایست خدمتی بگیرم؟ ممنون

 45. آیا کسی که موفق به دفاع از رساله خود در دوران دکتری نشده و به مهلت ۲،۳ ماهه نیاز دارد و مشمول خدمت سربازی میباشد . می‌تواند از ایست خدمت استفاده کند ؟ راهی وجود دارد؟

 46. سلام و وقت بخیر آیا مدت خدمت برای ایست خدمت وجود داره مثلا اگر من سه ماه سربازی باشم بعد دانشگاه کارشناسی قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم حتی با سه ماه خدمت!؟

 47. سلام. زمانی که خدمت ۲۱ ماه بود و ایست خدمتی زدم ۶ ماه از سربازیم باقی مانده بود. ایا ۲۴ ماه شدن خدمت روی الباقی مدتی که باید خدمت کنم تاثیر میگذارد؟

 48. من دانشجوی پیام نورم و تقریبا اکثر واحدها رو پاس نکردم و سنواتم تا پایان شهریور ۱۴۰۱ تموم میشه. میخواستم بدونم میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟و در شهریور سال اینده دفترچه خدمتو ارسال کنم و اگه قبول شدم ایست خدمت بزنم و به تحصیل در دانشگاه جدید بپردازم؟

 49. سلام ایست خدمت حین دوره آموزشی هم صورت میگیره یا باید دوره آموزشی تموم بشه؟

 50. سلام و درود
  بعد از ایست خدمت و اتمام تحصیل در مقطع بالاتر، مجددا استحقاقی مثل لباس و پوتین و پتو به ما تعلق می‌گیرد یا باید خودمان جدید بخریم؟

  1. سلام وقتتون بخیر در صورت داشتن پادگان نیازی به خرید نیست ولی حتما با پادگان خود صحیت کنید

 51. سلام من حدود ۹ ماه از ایست خدمتم گذشته و الان میخوام دوباره برگردم به خدمت و میخوام همون یگانی که قبلا خدمت میکردم برگردم حالا باید چیکار کنم دوباره همونجا بیفتم؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر حتما به پلیس+۱۰ سربزنید و این موضوع رو با یگان خود در میان بگزارید

 52. سلام وقت بخیر
  ببخشید من بعد از دوره اموزشی توی یگان ایست خدمتی یا همان معاف موقت خوردم از طرف کمیسیون سپاه بخاطر اینکه تحت درمان باشم اعصاب و روان،خاستم بپرسم ایا جزو خدمت حساب میشه این ۶ ماه؟

 53. سلام وقت بخیر . بنده سال ۹۸ ایست خدمتی زدم و در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم . حالا سوالم اینه که آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم)

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از انصراف از دانشگاه به مدت ۱ سال معافیت تحصیلی شامل خواهد شد

 54. با سلام . ببخشید تو دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه تو همون مقطع (مقطع کارشناسی) ثبت نام کرد ؟ (تا حالا انصراف ندادم )

 55. سلام من سرباز هستم و الان همزمانم در دانشگاه ازاد دارم ارشد میخونم
  با توجه به اینکه بیشتر تحصیل مجازی بوده مشکلی پیش نیومده و میخوام دفاع کنم
  خدمتم هم چند ماه دیگه تموم میشه
  کجای کار ممکنه مشکل پیش بیاد

 56. سلام . من سال ۹۸ ایست خدمتی زدم ( دانشگاه پیام نور ) حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم . آیا میتونم یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تا سال ۱۴۰۳ معافیت تحصیلی دارم )

  1. سلام وقت بخیر
   قوانین ایست خدمت در زمینه ی مشکل شما بنا بر قوانینی امکان پذیر می باشد

 57. ببخشید من دانشجو هستم تا الان یک بار از دانشگاه انصراف داده ام آیا میشود در خدمتت سربازی بعد از آموزشی در خدمتت کنکور داده و از ایست خدمتت استفاده کنم ؟

 58. سلام
  برادر من الان سربازه و آموزشی رو هم گذرونده سه چهار ماهی میشه رفته خدمت
  سوال اول: میتونه مرخصی بگیره روز کنکور و کنکور بده و اگه قبول شد دانشگاه ایست خدمت میگیره یا باطل میشه قبولیش؟( فک نکنم بشه اما انگار دوستان پایین تر گفتن که حین خدمت دانشگاه قبول شدن و ایست خدمت گرفتن…)
  سوال دوم و اصلی: آیا اگه برادرم ایست سربازی به خاطر بیماری بگیره و تو همون دوره ایست سربازی کنکور بده و دانشگاه قبول بشه میتونه کنکور بده و اگه قبول شد ایست تحصیلی بگیره؟
  لطفا دقیق پاسخ بدید
  خیلی ممنون از لطفتون

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط لازم را دارا باشد میتواند از ایست خدمت استفاده کند.

 59. سلام من الان ۱۹سالمه ودراموزشی هستم میتونم بعد آموزشی ایست خدمت بزنم درس بخونم

 60. سلام خسته نباشید
  بنده دانشجوی مقطع ارشد هستم، آیا میتوانم بعد از گرفتن مدرک ارشد از ایست خدمت استفاده کنم و دوباره در کنکور ارشد رشته دیگری شرکت کنم؟ چون به طور معمول برگشت به عقب حساب میشد و امکان شرکت دوباره در مقطع ارشد رو نداشتم.. میخواستم ببینم بعد از ایست خدمت مشکلی وجود نداره برای تحصیل دوباره در یک مقطع..

 61. ایا به سربازی که معاف موقت یا ایست خدمت بخاطر بیماری خورده از حقوق سربازی برخوردار است ؟

 62. سلام برا ایست خدمت بیماری برای برادرم چیکار کنم
  و ب کجا مراجعه کنم بیماری اسم داره نمیتونه خدمت کنه

 63. سلام من بهمن ۹۹در دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه گرفتم ترم اول مشروط و ترم بهمن۱۴۰۰دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال شده اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از اخراجی به مدت یک سال معافیت تحصیلی با شرایطی خاص لحاظ می شود

 64. سلام من بهمن ۹۹در دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه گرفتم ترم اول مشروط و ترم بهمن۱۴۰۰دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال شده اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از اخراجی به مدت یک سال معافیت تحصیلی با شرایطی خاص لحاظ می شود

 65. سلام من دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام کردم و بعد از دو ترم غیبت احتمالا اواخر خرداد ماه یا اوایل تیر اخراج میشم با توجه به تو ضیحاتتون اگر اواخر خرداد سال اینده من دفترچه پست کنم که احتمالا تاریخ ۱۹ تیر تاریخ اعزامم میشود و من در بازه ی زمانی حدود ۸ تا ۱۰ تیر در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و طبق تاریخ اعزامم مراجعه کنم و خودما معرفی کنم و هیچ غیبتی نداشته باشم در صورت قبولی در مقطع دکتری حرفه ای می تونم از ایست تحصیلی استفاده کنم یا نه و یا اینکه مهر ۱۴۰۱ دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و در صورت قبولی در ازمون سراسری ۱۴۰۲ انصراف بدم و ایا به خاطر دو مرتبه انصراف از دانشگاه اجازه ادامه تحصیل به من می دهند یانه در این صورت

 66. سلام وقت بخیر… من ۶ماه خدمت کردم بیمار شدم و ایست خدمتی یا معاف موقت ۶ ماهه خوردم ظرف ۵ماه مراجعه کردم با نامه نگاری استان انجام آزمایشات ۸ ماه طول کشید یعنی ۲ماه بیشتر از معاف موقتم که خودشون نامه نگاری کردن البته… حالا ۲۱ ماهم تموم شده اون ۸ ماه جز چی هستش؟ اضاف میشه به خدمتم؟

 67. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  عرض کنم سوالی دارم که در قسمت نظرات کاربران پیدا نکردم.
  من ۸۵ روز سابقه خدمتی در پدافند هوایی ارتش رو دارم؛ یعنی دو ماه آموزشی رو گذروندم و حدود یک ماه هم در یگان بودم. سپس نتایج کنکور ارشد آمد و بعد از قبولی در دانشگاه، خدمتم رو متوقف کردم. حالا بعد از اتمام تحصیل با مدرک فوق لیسانس قصد گرفتن امریه در نهاد‌های غیر نظامی رو دارم و در یک نهادی هم بر اساس تخصصی که دارم پذیرش شدم. این نهاد به تخصص من نیاز داره و چیزی هم تا امریه شدن نمانده اما تنها نگرانی من این است که مبادا به خاطر سابقه خدمتی که دارم ارتش موافقت نکنه. امریه‌ها رو ارتش صادر میکنه و من هم سرباز ارتش بودم. در یک جایی خواندم که سربازانی که در ارتش خدمت کردند می‌توانند امریه شوند، چون سربازانی که امریه می‌شوند ارتش و پدافند هوایی می‌افتند و من هم در همان پدافند هوایی بودم. سوالی که من از جنابعالی دارم این است که آیا من با توضیحاتی که دادم می‌توانم امریه بشوم؟ آیا امریه شامل حال من میشود؟ جواب این سوال برای من خیلی مهم است. من خیلی تلاش کردم. باتشکر.

 68. سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  عرض کنم سوالی دارم که در قسمت نظرات کاربران پیدا نکردم.
  من ۸۵ روز سابقه خدمتی در پدافند هوایی ارتش رو دارم؛ یعنی دو ماه آموزشی رو گذروندم و حدود یک ماه هم در یگان بودم. سپس نتایج کنکور ارشد آمد و بعد از قبولی در دانشگاه، خدمتم رو متوقف کردم. حالا بعد از اتمام تحصیل با مدرک فوق لیسانس قصد گرفتن امریه در نهاد‌های غیر نظامی رو دارم و در یک نهادی هم بر اساس تخصصی که دارم پذیرش شدم. این نهاد به تخصص من نیاز داره و چیزی هم تا امریه شدن نمانده اما تنها نگرانی من این است که مبادا به خاطر سابقه خدمتی که دارم ارتش موافقت نکنه. امریه‌ها رو ارتش صادر میکنه و من هم سرباز ارتش بودم. در یک جایی خواندم که سربازانی که در ارتش خدمت کردند می‌توانند امریه شوند، چون سربازانی که امریه می‌شوند ارتش و پدافند هوایی می‌افتند و من هم در همان پدافند هوایی بودم. سوالی که من از جنابعالی دارم این است که آیا من با توضیحاتی که دادم می‌توانم امریه بشوم؟ آیا امریه شامل حال من میشود؟ جواب این سوال برای من خیلی مهم است. من خیلی تلاش کردم. باتشکر.

 69. من یه بار از دانشگاه انصراف دادم اما این رشتمم دوس ندارم ۲۱سالمه ..اگه انصراف بدم و دفترچه پست کنم بعد کنکور میتونم ایست خدمت بگیرم..واسه رشته دیگه

  1. سلام
   در هر مقطع تحصیلی صرفا یکبار انصراف میشود داد و یکی از شرایط ایست خدمت این است که بیشتر از یکبار انصراف نداده باشید

 70. سلام خسته نباشید من سرباز ارتش بودم و حین خدمت ایست زدم و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیامنور هستم میخواستم بدونم من میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم و در صورت قبولی از پیامنور انصراف بدم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟ پلیس +۱۰ که سوال پرسیدم گفتن چونکه انصراف اول شما میشه مشکلی نداره ولی با انصراف دوم مشمول خدمت میشید.

 71. سلام خسته نباشید بنده سرباز بودم که ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه سراسری برای مقطع کارشناسی الان فارغ التحصیل شدم و در کنکور ارشد ثبت نام کردم معافیت تحصیلی هم دارم ایا مشکلی برای ارشد رفتن من پیش میاد؟

 72. سلام ، کسایی که دوبار انصراف دادن ، و مقطع دکتری پزشکی در بار سوم قبول شن میتونن ایست خدمت بگیرن؟؟؟؟

 73. سلام من در مقطع ارشد از دانشگاه اخراج شدم میشه در حین خدمت دوباره کنکور ارشد بدم و پس از قبولی ایست خدمت بگیرم؟

   1. سلام ببخشید ایا کسی که ایست خدمتی بزند و بعد انصراف دهد باز به همان پادگان قبلی باز میگردد؟؟

 74. سلام من بهمن ۹۹در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان رشته حقوق ثبتی کارشناسی ناپیوسته ثبت نامه کردم و نامه از پلیس ۱۰+گرفتم و انتخاب واحد کردم ولی متاسفانه نتونستم سر هیچ کلاسی انلاین باشم ترم اول مشروط شدم و ترم مهر۱۴۰۰که گذشت دانشگاه ترم مهر برای من مرخصی رد کرده بود و این ترم جدید هم متاسفانه نتونستم انتخاب واحد کنم الان هم وارد سایت میشم دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میخواستم بدونم الان که دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میتونم انصراف از دانشگاه بدم و تا قبل از یک سال بازهم میتونم بازهم کمکور بدم بعد اگر دانشگاه مرا اخراج یا نامه مرا لغو کنه یا یکسال فرصت دارم تا بازهم وارد دانشگاه بشم یا اگر دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم

 75. سلام بعد از تموم شدن ایست خدمتی مجدد باید بریم اموزشی و مثلا اگر قبل ایست سرباز ارتش بودیم الان میشه سرباز سپاه بشیم؟

  1. با سلام وقت بخیر
   اگر خدمت قبلی شما بالای ۶۰ روز باشد نیاز به اموزشی ندارید ولی اعزام میشید به اموزشی مورد نظر و بعد حدود یک هفته به یگان خدمتی معرفی میشوید.

 76. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من بدون غیبت دفترچه ارسال کردن و اعزامم یکم خرداد است برای ارشد پردیس دانشگاه تهران بر اساس معدل (ورودی این ترم)اقدام کردم ایا در صورت قبولی و ثبتنام در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به سربازی می‌تونم ایست خدمت بزنم؟ چون پذیرش بر اساس معدل هست و بدون کنکور هست امکان ایست خدمت داره

   1. سلام.در حین خدمت امکان شرکت در آزمون استخدامی ارگان های دولتی که نیاز به کارت پایان خدمت ندارن هست؟و امکان استفاده از لیست خدمت برای استخدام وجود داره؟

    1. سلام وقتتوئن بخیر یکی از شرایط الی استخدام در ارگان های دولتی داشتن کارت پایان خدمت میباشد

 77. سلام. من پارسال سرباز بودم و در حین خدمت دانشگاه قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم. امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف).
  میخاستم بدونم که آیا مهلت یکساله بعد از انصراف به من هم تعلق میگیره؟؟

   1. وقت بخیر
    سال ۹۴ازاد بودم ۹۸انصراف دادم و سال ۹۹رفتم پیام نور ثبت نام کردم الان ‌و دانشجو هستم. الان میخوام ببینم ۱۴۰۲کنکور‌ بدم قبل نتایج برم خدمت بعدش در حین خدمت نتایج بیاد قبول بشم آیا میتونم ایست خدمت بزنم؟؟

  1. سلام خسته نباشید من در حین خدمت هستم چهار ماه میخوام ایست خدمت بزنم برا ارشد بعد از گذراندن دانشگاه میتونم انتقالی رو بگیرم برا خوزستان دیگه نرم استان فارس؟؟؟

 78. سلام. من پارسال سرباز بودم و حین خدمت پیام نو قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم.امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف)
  میخاستم بدونم من که قبلا سرباز بودم مهلت یکساله بعد از انصراف به من تعلق میگیره؟؟

   1. این سرباز بعد از پایان تحصیل باید به خدمت بازگردد. البته برای راحتی این مشمولان، یک فرصت یک ساله بعد از فارغ التحصیلی یا انصراف از دانشگاه به آنها داده می شود تا وضعیت نظام وظیفه خود را روشن کنند.

 79. سلام ببخشید میخواستم بدونم کسی قبل از گرفتن دیپلم ترک تحصیل ولی الان پشیمون شده و میخواد ادامه تحصیل بده بهش ایست خدمتی تعلق میگیره

  1. سلام. خیر ابتدا باید مدت زمان خدمت سربازی را سپری کنید. و سپس برای دریافت دیپلم به ادامه تحصیل مشغول شوید.

 80. سربازچندروزوقت داردازتاریخ اعزام خودش معرفی کندمیتونه روزدوم خودش معرفی کند

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1401/11/20

جمعه

1401/11/21

شنبه

1401/11/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید