ایست خدمت سربازی | تمام شرایط، قوانین و مدارک لازم برای توقف خدمت سربازی

ایست خدمت سربازی

ایست خدمت چیست؟ شرایط توقف خدمت سربازی برای تحصیل

هر ساله سربازان زیادی به دلیل ورود به سن مشمولیت و عدم اطلاع کافی از قوانین ادامه تحصیل سربازان، اقدام به پست دفترچه و معرفی خود به سازمان وظیفه عمومی می کنند. برای بسیاری از مشمولان که قصد ادامه تحصیل دارند ولی زمان مشمولیت آنها سر رسیده است؛ اصلی ترین دغدغه، چگونگی ادامه تحصیل با تائید سازمان وظیفه عمومی می باشد.

🔰 خبر خوش این است که سازمان وظیفه عمومی برای حل مسئله شما در حیطه ادامه تحصیل نیز چاره ای اندیشیده است. ایست خدمت سربازی به معنای توقف خدمت سربازی برای گذراندن دوران تحصیل، معالجات پزشکی، بررسی انواع معافیت ها و … می باشد و افراد با توجه به شرایط می توانند از این طرح بهره مند شوند.

ما در این مقاله به سوالات شما در زمینه ایست خدمتی پاسخ می دهیم و مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تا انتهای مسیر همراه شما هستند.

تیتر های مورد بررسی در این مقاله به شرح زیر است:

🔰 ایست خدمت چیست؟

🔰 شرایط ایست خدمت

🔰 مدارک ایست خدمت در سربازی

🔰 مراحل ایست خدمت در سربازی چگونه است؟

🔰 مدت خدمت بعد از ایست خدمتی

🔰 سربازان امریه می توانند درخواست ایست خدمتی ثبت کنند؟

ایست خدمت چیست؟

با توجه به اهمیت کسب دانش و یادگیری علوم در همه زمان ها، قانونی تحت همین عنوان توسط سازمان وظیفه عمومی کل برای مشمولان ارائه شده است.

↙️ ایست خدمت سربازی به معنای توقف خدمت سربازی برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی می باشد.

↙️ سربازان بعد از قبولی در دانشگاه می توانند با تائید سازمان وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل از پادگان محل خدمت ترخیص شوند.

↙️ البته در شرایط خاص دیگر مانند ارجاع برای درمان های پزشکی و بررسی انواع معافیت ها نیز افراد می توانند تا زمان بررسی شرایط و صدور رای از قانون ایست خدمتی استفاده کنند.

قوانین و مدارک لازم برای توقف خدمت سربازی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ایست خدمت سربازی برای تحصیل

برای توقف خدمت سربازی و استفاده از این امتیاز باید دارای شرایطی باشید که در جدول زیر آمده است. عدم وجود هر یک از شرایط زیر می تواند منجر به رد درخواست ایست خدمت سربازی برای تحصیل شود.

شرایط ایست خدمت

1. سرباز در حین خدمت به هیچ عنوان غیبت نداشته باشد.(در صورت غیبت سربازی، حتما باید درخواست توجیه غیبت سربازی برای مشمول ثبت شود)

نکته: عفو رهبری و بخشش اضافه خدمت سنواتی مشمولان صرفا دوران 3 یا 6 ماه اضافه خدمت را می بخشد و میزان غیبت به صورت تمام و کمال در سامانه باقی می ماند، مگر اینکه غیبت توجیه شود.

2. مقطع قبولی دانشجو باید کارشناسی به بالا باشد، یعنی برای مقطع کاردانی امکان ایست خدمت وجود ندارد.
3. هر گونه سابقه فرار از یگان محل خدمت مانع ایست خدمت سربازی می شود.
4. شما در هر مقطع فقط یکبار مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستید، پس تحصیل مجدد در یک مقطع باعث ایست خدمتی نمی شود.(کسی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی می باشد؛ صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان ایست خدمت دارد)
5. فرد متقاضی استفاده از ایست خدمت سابقه 2 بار انصراف از دانشگاه را نداشته باشد.
6. مدرک معادل کاردانی از دانشگاه اخذ نشده باشد.
7. سابقه اخراج از دانشگاه به هر دلیلی مانع ثبت ایست خدمت سربازی می باشد.
8. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، فقط برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانید درخواست ایست خدمت سربازی ثبت کنید.
9. در صورت ادامه تحصیل در خارج از کشور، دانشگاه مقصد باید مورد تائید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ایران باشد.

بعد از بررسی شرایط خود، اگر جزو کسانی هستید که تمام شرایط ایست خدمت در سربازی را دارید باید نسبت به آماده کردن مدارک خود اقدام کنید.

مدارک ایست خدمت در سربازی

2. 1 قطعه عکس 3 در 4 رنگی زمینه سفید تمام رخ1.ارائه گواهی قبولی در دانشگاه
4. برگه تسویه حساب با یگان خدمتی3.تائیدیه سازمان وظیفه عمومی خطاب به یگان خدمتی
6.ارائه برگه پذیرش تحصیلی خارج از کشور (مخصوص مشمولان متقاضی ادامه تحصیل خارج از کشور)5. نامه ی ترخیص از طرف یگان خدمتی

ایست خدمت سربازی برای موارد پزشکی

اگر در حین خدمت یا قبل از خدمت وظیفه عمومی دچار مشکلات جسمانی و یا اعصاب و روان هستید و تحمل فضای نظامی پادگان برایتان سخت و طاقت فرسا است، می توانید با تشخیص پزشک مورد تائید نظام وظیفه عمومی در بیمارستان های نیروهای مسلح برای مدتی، خدمت سربازی رابه تعویق بیندازید.

🟠 مدت ایست خدمت در این حالت حداکثر 6 ماه می باشد. بعد از 6 ماه معالجه و معاینات مجدد توسط بیمارستان های ذیربط در صورت بهبودی باید به یگان خدمتی خود مراجعه کنید.

🟠 مدرک مورد نیاز برای ثبت ایست خدمت سربازی پزشکی، نظر و نامه محرمانه پزشک بیمارستان های نیروهای مسلح می باشد که در سیستم ثبت می شود.

🟠 همچنین باید گوشزد کنیم که ایست خدمت برای موارد پزشکی به دلیل حساسیت و مهم بودن شرایط جسمانی در زمان حال، حتی با غیبت سربازی نیز انجام می شود و تنها نکته مورد بررسی، پرونده پزشکی و شرح حال بیمار می باشد.

ایست خدمت چیست؟

ایست خدمت سربازی برای معافیت کفالت موقت

مشمولان خدمت وظیفه بر اساس شرایط خاصی می توانند در حین خدمت برای معافیت کفالت درخواست داده و به صورت موقت، ادامه خدمت را به تعویق بیندازند. این طرح شامل مشمولانی می شود که شرایط زیر را داشته باشند :

2. سرباز فراری نیستند.1. غیبت سربازی ندارند.
4. برادر تنی بالای 18 سال ندارند.3. کمتر از 30 ماه از فوت پدر یا طلاق می گذرد.

🟠 این دسته از سربازان می توانند با در دست داشتن مدارک و ثبت درخواست از طریق منابع انسانی پادگان محل خدمت درخواست خود را جهت بررسی به سازمان وظیفه عمومی ارسال کنند.

🟠 بعد از بررسی شرایط و برگزاری کمیسیون، اگر مشمول واجد شرایط معافیت شناخته شد، سازمان وظیفه عمومی برگه ای تحت عنوان موافقت با معافیت موقت و ترخیص از پادگان به مشمول ارائه می کند.

🟠 مشمول می تواند تا زمانی که از تاریخ طلاق یا فوت 30 ماه بگذرد از پادگان ترخیص شود. البته که بعد از پایان معافیت موقت، اگر مشمول واجد شرایط معافیت دائم نبود باید مجدد دفترچه اعزام به خدمت را ارسال کند و ادامه خدمت انجام شود.

مراحل ایست خدمت سربازی برای ادامه تحصیل

شما بعد از ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های سراسر کشور باید منتظر اعلام نتیجه نهایی قبولی از سایت سازمان سنجش یا سامانه جامع سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد باشید. به این دلیل که انتخاب رشته مدرک قابل استنادی برای ثبت نام دانشگاه محسوب نمی شود. برای دریافت ایست خدمت مراحل زیر را پیگیری کنید:

 

🟠 در مرحله اول و بعد از اعلام نتایج قبولی، باید مراحل پذیرش غیر حضوری را طبق اعلام دانشگاه قبولی تکمیل کنید.

🟠 بعد از تکمیل ثبت نام و پذیرش غیرحضوری؛ با مراجعه به دانشگاه و بعد از تحویل مدارک به صورت حضوری، دانشگاه به صورت سیستمی نامه ای خطاب به نظام وظیفه عمومی ارسال می کند.
🟠 در این مرحله با نامه اشتغال به خدمت و برگه قبولی در دانشگاه، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده و تائیدیه سازمان را در خصوص ایست خدمتی اخذ می کنید
🟠 با مراجعه به یگان خدمتی، باید فرم تسویه حساب را تکمیل کنید.
🟠 یگان خدمتی به شما برگه ای تحت عنوان نامه ترخیص از خدمت می دهد.
🟠 نامه ترخیص را به سازمان وظیفه عمومی ارائه می دهید.
🟠 در مراکز پلیس+10 و در سامانه سخا اقدام به ثبت معافیت تحصیلی دانشجویی می کنید.
🟠بعد از حدود 1 هفته الی 10 روز وضعیت شما در سایت سخا به معافیت تحصیلی تغییر می کند.

شرایط خدمت بعد از ایست خدمتی

همه مشمولان بعد از پایان ایست خدمتی موظف به معرفی خود و انجام ادامه خدمت وظیفه عمومی می باشند. سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید محل و ارگان خدمتی بعد از ایست خدمت می باشد.

🟠 در اکثر مواقع افراد بعد از ایست خدمتی در همان ارگان قبلی مشغول به خدمت می شوند، مثلا اگر فردی قبل از توقف خدمت برای ادامه تحصیل در ارتش خدمت کند؛ بعد از فارغ التحصیلی و پست دفترچه مجدد در ارتش تقسیم می شود و فقط درجه اش تغییر می کند.

🟠 البته در این مورد استثنا نیز وجود دارد. سربازان می توانند بعد از فارغ التحصیلی و به پایان رسیدن ایست خدمتی خود با پذیرش در ارگان انتخابی یا امریه سازمان های مختلف اعم از دانش بنیان یا وزارت خانه ها محل خدمت خود را تغییر دهند.

🟠 در خصوص مدت خدمت بعد از ایست خدمت در سربازی، سربازان موظف هستند مطابق با میزان خدمت وظیفه عمومی در حال حاضر باقی دوران سربازی را پشت سر بگذارند.

البته امکان اخذ پروژه کسری خدمت در حین تحصیل نیز برای سربازان فراهم است و سربازان می توانند در زیر مجموعه یگان خدمتی خود پروژه مهارتی یا تحقیقاتی انجام دهند و طول دوران سربازی را کاهش دهند.

مراحل ایست خدمت سربازی برای ادامه تحصیل

سربازان امریه و ایست خدمت

سربازان امریه فقط در صورتی که سازمان و ارگان امریه پذیر موافقت خود را به صورت کتبی به سازمان وظیفه عمومی ابلاغ کند، امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر و ایست خدمت سربازی برای تحصیل را دارند. در غیر اینصورت به هیچ عنوان تا پایان دوره ضرورت سربازی امکان ادامه تحصیل به مشمولان امریه ای داده نمی شود. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید: امریه سربازی چیست؟

سخنی از مشاوران آویژه

عدم آگاهی از قوانین و تسهیلات سازمان وظیفه عمومی یکی از عمده ترین دلایل عدم رشد تحصیلی و مهارتی سربازان می باشد. ایست خدمت در مفهوم کلی و عمومی به معنای توقف خدمت سربازی به دلایل مختلف از جمله ادامه تحصیل، انجام درمان و طول درمان بیماری ها و کفالت موقت مادر می باشد. تمام سربازان در حال خدمت به شرط نداشتن غیبت، بعد از بررسی شرایط ایست خدمت در مقاله می توانند در یگان خدمتی اقدام به ثبت و دریافت این امتیاز کنند.

نکته ی دارای اهمیت در این مقاله، بررسی و زمان بندی درست می باشد، هر ساله بسیاری از مشمولین با بی دقتی در تاریخ مشمولیت و زمان ثبت نام دانشگاه موفق به ادامه تحصیل نمی شوند. تمام مشمولان باید بعد از استعلام از سامانه نظام وظیفه عمومی از زمان دقیق مشمولیت خود آگاه باشند. همچنین باید توجه کرد که ثبت نام دانشگاه و اخذ معافیت تحصیلی حین خدمت فقط دو بار در سال یعنی مهر و بهمن امکان پذیر است. جهت بررسی شرایط و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه هم اندیشی کنید.

سوالات متداول

⁉️ ایست خدمت چیست؟

ایست خدمت سربازی به معنای توقف خدمت سربازی برای گذراندن طول تحصیل، معالجات پزشکی، بررسی انواع معافیت ها و … می باشد و افراد با توجه به شرایط می توانند از این طرح بهره مند شوند.

⁉️ امکان تغییر یگان خدمتی بعد از ایست خدمت هست؟

در اکثر مواقع افراد بعد از ایست خدمتی در همان ارگان قبلی مشغول به خدمت می شوند، مثلا اگر فردی قبل از توقف خدمت برای ادامه تحصیل در ارتش خدمت کند؛ بعد از فارغ التحصیلی و پست دفترچه مجدد در ارتش تقسیم می شود و فقط درجه اش تغییر می کند. البته در این مورد استثنا نیز وجود دارد.

⁉️ شرایط و قوانین ایست خدمت کدام اند؟

از اصلی ترین شرایط و قوانین ایست خدمت در سربازی موارد زیر قابل ذکر است:

فرد غیبت نداشته باشد، برای مقطع کارشناسی به بالا درخواست دهد، مقطع تحصیلی تکراری نباشد، سابقه ی 2 بار انصراف نداشته باشد و همچنین مدرک معادل کاردانی اخذ نکرده باشد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ایست خدمت سربازی | تمام شرایط، قوانین و مدارک لازم برای توقف خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 436 نظر:
 1. سلام
  بنده سال ۹۶ به مدت ۵ ماه خدمت کردم و بعد مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم. ایست خدمت زدم و به دانشگاه رفتم و مرداد ۱۴۰۱ دفاع کردم و فارغ التحصیل شدم. الان حدود ۱ سال و چند ماه هست که به دلایل مشکلاتی که پیش آمد در غیبت به سر میبرم. اما اقدام کردم برای ادامه خدمت. میخواستم ببینم الان بنده باید دوره آموزشی را دوباره طی کنم یا مستقیم به یگان خدمتی فرستاده میشم؟

  1. با سلام خانم ناصری هستم شرایط شما نیاز به بررسی تخصصی دارد با مشاوران مرکز آویژه تماس بگیرید

 2. سلام وقت بخیر
  اگه دو بار از دانشگاه دولتی که دارای تعهد بوده انصراف بگیریم، میتونیم ایست خدمت بگیریم، دانشگاه ثبت نام کنیم، بعد تموم شدن دانشگاه بریم خدمت سربازی؟؟
  من شنیدم میگن اگه دوبار از دانشگاه انصراف داده باشیم دیگه نمیتونیم دانشگاه ثبت نام کنیم باید بریم سربازی

  1. با سلام خانم ناصری هستم اصولا پسر ها فقط یک بار می‌توانند درطول مدت تحصیلی انصراف بدن بعد انصراف دوم امکان ادامه تحصیل قبل از سربازی وجود ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز آویژه تماس بگیرید

 3. سلام من با مدرک معادل کاردانی در رشته مهندسی برق کارشناسی پیوسته انصراف دادم آیا میتوانم برم خدمت ایست خدمت بگیرم چون یکسال دیرتر مدرک گرفتم بهم معافیت ندادن چه موقعی میتونم ایست خدمت بگیرم تا برج 6 سال 403 بهم وقت دادنت برم سربازی ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام خانم سیری هستم اگر انصراف اول شما باشد مشکلی نداره هم می توانید دوباره ادامه تحصیل دهید هم با ایست خدمت درخواست ادامه تحصیل دهید

 4. سلام من سرباز ارتش بودم ایست حدود ۴ ماه خدمت کردم تصمیم گرفتم در طول تحصیل در طرح علم الهدی بسیج شرکت کنم میخواستم بپرسم مشکلی برام پیش نمیاد؟

 5. باسلام
  من فارغ التحصیل مقطع ارشد سال ۹۸ هستم
  متاسفانه بخاطر شرایط مالی دفترچه اعزام سال ۹۹ پست کردم ولی نرفتم و غیبت خوردم
  سوال : اگه الان من دفترچه پست کنم و به خدمت بروم و ورودی بهمن دانشگاه آزاد ثبت نام کنم میتونم از ایست خدمت استفاده کنم ؟
  اگه جوابتون آره است با توجه به اینکه آخرین مدرکم ارشد هست چه مقطعی باید ثبت نام کنم تا از ایست خدمت استفاده کنم؟
  و اینکه در ماهی از خدمت میشه از ایست خدمت استفاده کرد؟
  ممنون منتظر پاسختون هستم

  1. با سلام متاسفانه شما به علت غیبت غیر مجاز، امکان استفاده از ایست خدمت را نخواهید داشت، مگر اینکه شما بتوانید با ذکر دلایل و شواهد مثلا بیماری یا برعهده داشتن کفالت پدر یا مادر یا خواهر و برادر توجیه غیبت نماید که در اینصورت دفترچه پست کنید و بشرط گذراندن دوره اموزشی سربازی امکان گرفتن م ایست خدمت در مقطع بالاتر از مقطع فعلی خود وجود خواهد داشت

 6. سلام
  من درحال خدمت آموزشی هستم و هیچ اضافه خدمتی ندارم
  الان سه روز مرخصی گرفتم دو روز غیبت کنم .
  در حال خدمت دو روز غیبت کنم میتونم ایست خدمتی بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟

 7. سلام وقتتون بخیر بنده فارغ التحصیل کارشناسی هستم و حین گذراندن سربازی هستم اگه کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنم و پزشکی قبول بشم ایست خدمت میدن بهت؟

 8. سلام من یبار برای مقطع کارشناسی ایست خدمت زدم و الانم کارشناسی ارشدو تموم کردم اسفند امسال کنکور دکترا دارم اگر بعد از کنکور خدمت سربازی برم و اگر از دکترا قبول شدم میتونم دوباره ایست حدمتی بزنم؟

 9. سلام. بنده یک بار از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف و در رشته دیگری ثبت نام کردم ولی الان میخواهم مجددا انصراف داده و کنکور بدهم اگر حین آموزشی سربازی کنکور قبول شوم ایست خدمت میخورم؟؟
  اگر دفترچه اعزام به خدمت بگیرم ولی قبل از اعزام قبول شوم ایست خدمت میخورم؟؟

  1. سلام جزایری هستم.پس ار انصراف دوم از دانشگاه تا گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت به شما اجازه ادامه تحصیل داده نمی شود و نمی توانید از ایست خدمت استفاده کنید.

 10. سلام خسته نباشید بنده دارای دیپلم علوم انسانی هستم و مدت چند ماه مشمول خدمت هستم سنوات خدمتی داشتم که طبق دستور رهبر بخشیده شد به سربازی اعزام شدم سوالم اینکه من میتونم از ایست خدمتی تحصیلی استفاده کنم با دیپلم که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی داشته باشم

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم اگر از طرح عفو رهبری استفاده کرده باشید تمامی مسائل مشمولیت شما بخشیده می شود اما تبعات پابرجاست مثل مانعیت از درخواست ایست خدمت برای ادامه تحصیل

 11. سلام خسته نباشید. ببخشید اگر در یک مقطع تحصیلی مانند کارشناسی ارشد انصراف بدهی از دانشگاه و بعد بدون غیبت به سربازی بروی و بعد دوباره کنکور در حین سربازی بدهی و دانشگاه قبول شوی آیا می‌توان ایست خدمتی گرفت یا چون یکبار در آن مقطع انصراف داده‌ای نمی‌شود؟

  1. سلام وقت بخیر فردی هستم امکان گرفتن ایست خدمت وجود دارد و هر نفر حق یک بار انصراف دارد

 12. سلام . من سرباز بودم و مهر امسال برای دانشگاه پیام نور ایست تحصیلی گرفتم
  میخواستم بدونم در صورت شرکت در کنکور و قبولی در یک رشته مانند دندان پزشکی میتونم از ایست تحصیلی برای ان هم استفاده کنم یا نه
  تا بحال از دانشگاه انصراف ندادم

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بله میتوانید مشکلی نیست در صورتی که در معافیت تحصیلی باشید

 13. سلام من میخواهم در ترم بهمن پیام نور ایست تحصیلی بگیرم
  ایا میتوانم در مدت ایست تحصیلی در کنکور شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته پزشکی ایست تحصیلی را برای دانشگاه پزشکی هم استفاده کنم
  تا بحال از دانشگاه انصراف نداده ام

  1. سلام بله در صورت بدست آوردن رتبه مناسب در کنکور امکان ثبت نام در رشته های پزشکی را دارید.

 14. سلام
  من قبلا از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و الان دانشجوی پرستاری روزانه هستم میخوام دوباره کنکور بدم برای رشته داروسازی ، خواستم بدونم میتونم در صورت قبولی داروسازی چند ماهی برم خدمت بعد ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه با توجه به اینکه اعتبار نتیجه کنکور هم دوساله شده شانس اینکار رو دارم؟؟؟

  1. سلام، شما باید ابتدا سرباز شده باشید تا بتوانید برای ایست خدمت اقدام نماید، بشرطی میتوانید ایست خدمت بگیرید که غیبت، فراری، و نهصت نداشته باشید و درصورت قبولی به شما معافیت 7 ساله و همچنین ایست خدمت داده خواهد شد

 15. سلام من متولد 1381 /12/17
  هستم دفترچه امادهی خدمت اعزام برای اسفند گرفتم
  الان می خوام برم دانشنگاه ازاد ثبت نام کنم البته تازه دیبلم گرفتم ایا میتونم

  1. با سلام اگر شما وارد غیبت شده باشید قادر به انجام این کار نخواهید بود و باید با سرباز شدن، برای ثبت نام و ایست خدمت اقدام نمایید

 16. سلام
  من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و الان دانشجوی کارشناسی یه دانشگاه دیگه هستم
  می خواستم در کنکور 1403شرکت کنم
  امکانش هست قبل از شروع تحصیلی اعزام به خدمت بشم و در صورت قبولی ایست خدمت بگیرم

  1. با سلام، امکان اخذ ایست خدمت بشرط نداشتن غیبت، فراری و نهصت سربازی برایتان وجود دارد

 17. سلام من حوزه علمیه درس میخوندم از معافیت تحصیلی حوزه استفاده میکردم بعد در کنار حوزه دیپلم گرفتم و تاریخ اخذ دیپلم چهار ماه بعد از ۲۰ سالگی می‌باشد الان من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم
  میتونم آیا از ایست خدمت استفاده کنم یا این ک اگر از ایست خدمت بشود استفاده کرد باید تمام دوره آموزشی برم یا چند روز یا چند هفته ای کافیست

 18. سلام امکانش هست واحدی که توش خدمت میکنیم به شکل غیر رسمی مانع تحصیلمون بشه ؟ مثلا اجازه خروج و مرخصی برای گرفتن معرفی از دانشگاه رو نده ؟

  1. برای بررسی بیشتر با مشاورین آویژه در تماس باشید

 19. سلام وقت به خیر
  من متولد ۱۳۷۹/۰۷/۱۹ هستم و در حین تحصیل کلاس دهم وسواس فکری و افسردگیم شدید شد و بعد از یک مدت افت تحصیلی کلاس یازدهم ترک تحصیل کردم
  تا قبل از بیست سالگی دو بار بزرگسالان ثبت‌نام کردم ولی نمی‌تونستم درس بخونم.

  میخواستم ببینم الآن میتونم توجیه غیبت بگیرم و ثبت‌نام کنم برای دانشگاه آزاد که فعلا ادامه‌ی تحصیل بدم؟

  1. سلام سن دانش آموزی 20 سال است و بعد از 20 سالگی اجازه ادامه تحصیل تا زمان گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت نخواهید داشت

 20. سلام من ترم ۱۰ کارشناسی انصراف دادم
  یک سال فرجم داشت تموم می‌شد اعزام. آبان گرفتم
  الان معافیت تحصیلی اینترنتی گرفتم و بردم دانشگاه ثبت نام کردم
  دانشگاه گفت دو هفته طول میکشه تایید نهایی و نظام وظیفه هم هیچی نگفت
  خلاصه دانشگاه نظام وظیفه گفتن غیبت نمیخوری چون هم معافیت اولیه دادیم هم ثبت نام قطعی دانشگاه
  میخواستم ببینم نگران نباشم ؟

  1. سلام در صورتی که معافیت تحصیلی شما تایید و ثبت نام دانشگاه انجام شده باشد مشکلی پیش نمی اید

 21. سلام
  اگه کسی دفترچه اعزام به خدمت پر کنه و مابین زمان اعزام دانشگاه قبول شه می‌تونه ابطال دفترچه بزنه و دانشگاه ثبت نام کنه؟

  1. سلام خیر اما با قبولی دانشگاه میتوانید ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنید.

 22. درود بر شما، من برج ۲ سال ۸۹ به هدمت رفتم و پس از سپری کردن دوران آموزشی به یگان خود در قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا اعزام شدم و بعد از ۳ ماه خدمت در یگان دانشگاه قبول شدم و ایست خدمت زدم و به مدت ۵ ماه پایانی گرفتم، الان با مدرک کارشناسی ارشد درخواست اعزام به خدمت دادم.
  لازم به ذکر است در سال ۸۹ مدت زمان سربازی ۱۸ ماه بود و الان ۲۴ ماه

  اولین سوال اینکه من طبق ۱۸ ماه و ادامه آن خدمت می‌کنم یا با قانون جدید؟

  دوم اینکه من دوباره باید دوران آموزشی رو سپری کنم؟

  سوم اینکه آیا من در شهر خودم اصفهان به خاطر مدرکم خدمت می‌کنم یا نه به همان یکان قبلی یعنی تهران اعزام می‌شوم؟

  ممنون می‌شم که پاسخ بدهید، تشکر

  1. سلام با قانون جدید 21 ماه سربازی را میگذرانید.نیازی به گذراندن دوباره آموزشی نیست. در پادگان قبلی اعزام میشوید در صورت نیاز میتوانید درخواست انتقالی یا جا به جایی بزنید.

 23. سلام من دکتری تخصصی بودم و تا مرحله پیش دفاع از رساله و حتی قبولی از آن پیش رفتم و فقط دفاع نهایی مونده که بدلیل عدم ارائه مقاله دوم نتونستم دفاع کنم و چون مهلت معرفی تموم شد مجبور شدم انصراف بدهم ولی گفتن بعد خدمت میتونید دوباره بیایید دفاع کنید… الان من از آبان 1402 به عنوان امریه مشغول خدمت خواهم بود سوال اینکه اگر حین خدمت با توجه به اینکه مقاله دوم رو میتونم ارائه بدهم میتونم ایست خدمت زده و دفاع کنم بعد امریمو انجام بدهم؟ حتی ایست خدمتم کنتر از یک ماه خواهد بود یا راه دیگه هم اگر هست بفرمائید
  توفیقات مزید

  1. در صورتی که نامه تایید و پزیرش دانشگاه داشته باشید امکان زدن درخوایت ایست خدمت را دارید.

 24. سلام من دوره ایست خدمتی با معافیت 3 ساله داده شده و شهریورماه امسال تمام شده ولی هنوز دفاع پایان نامه ارشدم انجام ندادم و در این نیم سال تحصیلی دفاع خواهم کرد. آیا امکان تمدید معافیت تحصیلی تا پایان تحصیل وجود دارد؟

  1. سلام از طریق دانشگاه درخواست برای گرفتن سنوات ارفاقی بزنید و معافیت را تا پایان سنوات ارفاقی میتوانید تمدید کنید.

 25. سلام بخشید ایا از زمان ارسال دفترچه مشمول سرباز محسوب میشه؟ و می تونه بلافاصله بعد از اعلام نتایج درخواست ایست خذمت برنه؟

  1. سلام بله با کارنامه قبولی دانشگاه میتوانید درخواست ایست خدمت بزنید.

 26. سلام در حین خدمت میتونم درس هایی که تجدید شدم و پاس کنم دیپلم بگیرم

 27. سلام من قبلاً یه بار از کاردانی علمی کاربردی انصراف دادم الان پرستاری شهریه پرداز قبول شدم اگه برم دانشگاه و در کنار اون کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ شرکت کنم و بدونم که خوب دادم اگه همون موقع انصراف بدم و درخواست سربازی بدم اواخر شهریور که نتیجه اومد می تونم از ایست خدمت استفاده کنم و برم رشته جدید؟
  لطفاً جواب بدید.

  1. با انصراف دوم حق ادامه تحصیل از شما گرفته میشود و مجبور به خدمت میشوید

 28. سلام من کنکور ارشد دادم و دانشگاه قبول شدم ولی چون معافیت تحصیلیم ۲۱ شهریور ۹۹ تموم میشد ۱۳ شهریور ۹۹ پست کردم و با کمال تعجب یک مهر ۹۹ اعزام خوردم و درخواست تلویق دادم و قبول نشد و مجبور شدم خدمت برم یک مهر اعزام شدم و یک ماه اموزشی رو گذروندم ۱۰ روز هم یگان خدمتیم بودم که ایست خدمت زدم و رفتم ارشد خوندم الان ارشدم تموم شده و چون رزومم خوبه میخوام امریه بگیرم آیا منع قانونی ای وجود داره؟

 29. سلام وقت بخیر
  من یکبار سال ۹۹ دانشگاه ثبت نام کردم و انصراف دادم دوباره سال بعد دانشگاه ثبت نام کردم و از فرصت یکبار انصراف و ثبت نام مجدد استفاده کردم و دوباره انصراف دادم و چند روزیه دفترچه پست کردم اما هنوز اعزام نشدم، حالا که نتایج کنکور اومده دانشگاه سراسری آوردم میتونم ایست خدمت بگیرم و دانشگاه ثبت نان کنم؟

  1. بله درخواست ایست خدمت جهت ادامه تحصیل بدهید

 30. سلام وقت بخیر من داخل یگان هستم و 3 روز غیبت داخل یگان دارم آیا مانعی برای ایست خدمت و ادامه تحصیل وجود دارد؟

  1. گواهی دلیل موجه ارائه دهید و درخواست ایست خدمت دهید

 31. سلام و عرض ادب بنده ۸ ترمه کاردانی گرفتم و یکسال سنوات ارفاقی داشتم ولی چون در موعد مقرر فارغ التحصیل نشدم بهم اجازه تحصیل در مقاطع بالاتر را نمیدهند ..الانم کنکور کارشناسی رشته خودم رو قبول شدم میخواستم ببینم من الان میتونم از شرایط ایست خدمت استفاده کنم یا خیر؟

   1. سلام من دوسالی هست ایست خدمتی زدم دانشگاه میرم و خواستم بیمه کنم به مشکل خوردم پلیس +۱۰گفت ایست خدمتی تایید ثبت نشده ولی به من تسویه کامل کردم خودشون نامه دادن. و ترسیدم باز برم بپرسم چیکار کنم بعد گرفتن کارشناسیم با مدرک برگه تسویه خودشون برم ثبت نشده باشه ایست مشکلی پیش میاد ؟

    1. چون نامه ایست خدمتی از پادگان دارید مشکلی پیش نمی یاد

 32. سلام خسته نباشید من بیماری قلبی دارم و به خاطر بیماریم و عملی که کردم از لحاظ روحی به هم ریختم الا ۲۰روز سرخ خدمت نرفتم میتونم ایست خدمت بزنم
  بعد کارهای کمسیون هم انجام دادم به خاطر این ۲۰ روز معافیت میدن بهم یا نه

  1. سلام بله برای گرفتن معافیت پزشکی غیبت لحاظ نمیشود.

 33. سلام من سال ۹۸ دیپلم گرفتم و ورودی ۹۹ پیام نور هستم و تا الآن واحدی پاس نکردم و آخر مهر میخوام از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنم آیا مشکلی برای ثبت نام دانشگاه ندارم؟ اگر نتیجه نهایی کنکور ۱۴۰۳ دیرتر اعلام شد یا اگر نیمسال دوم قبول شدم میتونی برم سربازی و از ایست خدمت استفاده کنم و دانشگاه ثبت نام کنم؟ من متولد ۱۳۸۰ هستم مشکلی از نظر سن وجود نداره برای ایست خدمت؟

  1. سلام شما بعد از انصراف 1 سال فرصت دارید که برای ادامه تحصیل یا خدمت اقدام کنید.

 34. سلام من ۲۱ سالمه و ۳ ماهه که دارم خدمت می کنم می خواستم تو کنکور شرکت کنم و معلمی بخونم ، غیبت هم دارم و دیپلم دارم.

 35. سلام من چهار سال هستش که در دانشگاه پیام نور شرکت کردم و فقط انتخاب واحد کردم و هیچ کدوم رو پاس نکردم الان اگه یکسال دو ترم پاس کنم و بعد برم خدمت امکانش هست که بعد خدمت همین رشته رو تو دانشگاه پیام نور به اتمام برسونم

  1. سلام در صورتی که انصراف از دانشگاه داشته باشید میتوانید به خدمت بروید و بعد از اتمام خدمت به دانشگاه درخواست بازگشت به تحصیل بدهید.

 36. با سلام من زمان اعزامم 3مهر1402هست ومن مدرک دیپلم دارم میخواستم بدانم که اگر در حین سربازی درکنکور1403 آزمون دهم و در رشته ی پزشکی قبول شوم میتوانم ایست خدمت بزنم؟

  1. سلام در حیت خدمت امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارید.

 37. سلام من ورودی کارشناسی ۹۸ هستم و تا ۳۱ تیر ۱۴۰۳ هم معافیت دارم بعد کنکور ارشد ۱۴۰۳ هم میخوام شرکت کنم از تاریخ ۳۱ تیر ۱۴۰۳ تا آمدن جواب نهایی کنکور ارشد فاصله میفته بیاد چیکار کنم؟

  1. دفترچه پست کنید و بعد از گرفتن قبولی ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنید.

 38. سلام وقت بخیر بنده ایست خدمتی زدم برای دانشگاه ولی نتونستم مدرک بگیرم معافیت تحصیلی شهریور است الان برای پلیس +۱۰ دفترچه پست میکنم یا معرفی نامه میده برم پادگان قبلی

 39. سلام، من یک بار از رشته اول کارشناسیم انصراف دادم رفتم یه رشته کارشناسی دیگه بعد وسط رشته دومیم دفترچه پست مردم اومدم خدمت، الان میتونم ایست خدمت بزنم برم دانشگاه؟؟؟؟

 40. سلام خسته نباشید،من معافیت تحصیلیم تا ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ هست.اما ثبت نام دانشگاه ۱۵ مهر هستش برای اینکه غیبت نخورم پلیس +۱۰ گفت برات اعزام رو میزنم تا دومای دیگه بعد که ثبت نام کردی ایست خدمت میزنم؟میخواستم بدونم درسته یا نه؟چون من رتبه امسالم شد ۸۶۶ تجربی و پزشکی قبول خواهم شد خواستم بدونم برای پزشکی هم ایست خدمت صدق میکنه یا نه ممنونم که جواب بدین

 41. سلام. من لیسانس مکانیک دارم و الان مشغول خدمت هستم.
  می خواستم برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس بدون آزمون ثبت نام کنم. آیا می توانم دوباره در مقطع لیسانس معافیت تحصیلی بگیرم؟

  1. سلام خیر اجازه تحصیل 2 بار در یک مقطع به شما داده نمیشود

 42. سلام من دفترچه فرستادم و اعزامم آبان ماهه ولی میخوام برم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم در مقطع ارشد
  آیا میتونم ثبت نام کنم یا ایست خدمت شامل من نمیشه ؟

  1. شما میتوانید دانشگاه ثبت نام کنید و معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید.

 43. سلام،من سربازم تا حالا یکبار از دانشگاه انصراف داده ام و امسال قبل اعزام به سربازی در کنکور سراسری شرکت کردم ولی رتبه لازم برای رشته دلخواه خودم(پزشکی) رو نتونستم بیارم ولی انتخاب رشته انجام دادم و قبولیم در مقطع کارشناسی قطعی هستش،میتونم برم دانشگاه و در حین تحصیل در دانشگاه برای کنکور سراسری مطالعه کنم و در صورت قبولی در رشته پزشکی و مقطع دکتری برای بار دوم از دانشگاه انصراف بدم و در رشته پزشکی تحصیل کنم یا اینکه برای شرکت در کنکور چاره ای به جز اتمام خدمت سربازیم ندارم؟

  1. سلام . در کل مقاطع تحصیلی فقط یکبار امکان انصراف و مجدد گرفتن معافیت تحصیلی را دارید. در صورت انصراف برای بار دوم امکان اخذ معافیت وجود ندارد.

 44. سلام من یک سال است دانشجو پیام نور هستم گفتم میتونم هم درس امو بخونم هم برم خدمت اگه راهی نیست باید چکار کرد ممنون

  1. خیر امکان ادامه تحصیل همگام با سربازی وجود ندارد برای برسی بیشتر بامشاوران پا تماس بگیرید

 45. سلام خسته نباشید در دوران ایست خدمت امکان فعالیت در بسیج برای برخورداری از کسری برای دوران خدمت بعد از ایست وجود دارد

 46. سلام خسته نباشید من سال 1398 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ترم اول انتخاب رشته انجام دادم شهریه هم پرداخت کردم اما دیگه دانشگاه نرفتم و تا سال 1403 هم برای من معافیت زدن الان سال 1402 میخوام دانشگاه آزاد بدون آزمون شرکت کنم آیا میتونم برم خدمت و بعد ایست بزنم و برم دانشگاه آزاد کارشناسی بخونم

 47. سلام وقتتون بخیر.
  من فارغ التحصیل ارشد هستم‌. در طول خدمت میتونم ایست خدمت بزنم برای ارشد مجدد در رشته ای دیگر؟

 48. سلام و وقت بخیر
  پسر من مدت ۴ ماه است که مشغول گذراندن سربازی است ،انتخاب رشته خود را هم انجام داده ،اگر در دانشگاه قبول بشه برای ادامه تحصیل ،آیا یگان خدمتی یا فرمانده اش میتونه با ادامه تحصیل موافقت نکنه
  البته پسرم شرایط قبلی را که گفتی را دارا میباشد و مشکلی برای تحصیل ندارد

  1. سلام.ایشون میتوانند بعد از گرفتن قبولی دانشگاه از یگان سربازی خود ایست خدمت بزنند و به دانشگاه ثبت نام کنند و دوباره درخاست معافیت تحصیلی بدهند.

 49. سلام، من شهریور امسال فارغ التحصیل میشم و از دو ترم ارفاقی نظام وظیفه در دانشگاه استفاده کردم. شهریور که فارغ التحصیل میشم تا یکسال آینده جزء ایست خدمت حساب میشه؟

  1. از زمان فارغ التحصیلی تا یک سال معافیت تحصیلی دارید

 50. سلام وفت بخیر من ۹۸ ایست خدمتی زدم دانشگاه مشروط شدم معافیت تحصیلی شهریور ماه تموم میشه میگم موقع دانشگاه مشروط شدم اضاف خوردم یانه تا معافیت تحصیلی تموم میشه اضاف میخورم

  1. سلام .دقیقا از روز بعد اتمام معافیت تحضیلی شما غیبت میخورید.

 51. سلام وقت بخیر…بنده ایست خدمتی گرفتم الآنم دانشجو دکتری هستم و میخواستم انصراف بدم آیا بعد انصراف و گزارشی که دانشگاه آزاد به نظام وظیفه رد می‌کنه جهت معرفی به ادامه سربازی ….یک سال فرصت دارم خودمو معرفی کنم یا بلافاصله بعد انصراف باید خودمو ب یگان معرفی کنم ؟!

 52. سلام خسته نباشید
  من فارغ‌التحصیل رشته حقوق از پیام نورم و الان ۱ سال فرصت دارم تا به نظام وظیفه معرفی کنم میخواستم بپرسم آیا امکان اینکه کنکور مجدد بدهمم و بعد بروم سربازی در حین خدمت ایست خدمتی بگیرم آیا برای رشته دکتری پیوسته مثل پزشکی معافیت برام صادر میشه؟

 53. سلام وقت بخیر ماچندروزی میشه دفترچه تکمیل شده الان میخواهیم انصراف بدیم به دلایلی امکان هست یانه

 54. سلام
  بنده پارسال رشته آمار پیام نور بودم و انصراف دادم و زبان و ادبیات عربی رفتم ، اگه الان انصراف بزنم بعد برم خدمت سربازی میشه برای کنکور بخونم و اسمم در اومد برم فرهنگیان یا روزانه برم؟؟

  1. سلام بعد از انصراف دوم از دانشگاه تا پایان گرفتن معافیت یا پایان خدمت به شما جازه ادامه تحصیل یا ایست خدمت داده نمیشود.

 55. سلام
  خسته نباشید
  8ماه خدمت کردم 5 روز غیبت داخل یگان دارم
  مشکلی برا ایست خدمت ندارم؟
  بعد دیپلمو گرفتم برا دانشگاه آزاد میخام ثبت نام کنم

  1. سلام 5 روز غیبت را توجیه کنید در صورتی که بخشیده شود امکان استفاده از ایست خدمت را خواهبد داشت

 56. سلام اگر غیبت داشته باشی و بعد خدمت بری و دانشگاه قبول بشی میشه از ایست خدمت استفاده کرد ؟

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم در صورتی که غیبت نداشته باشیر امکان پذیر است

  2. سلام وقت بخیر میشه ایست خدمت گرفت و در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل داد؟

   1. سلام در صورت داشتن قبولی دانشگاه و نداشتن غیبت سربازی امکان گرفتن ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل خواهید داشت

 57. سلام من سال 99 به دلیل کرونا و تاخیر در نتایج ارشد مجبور به پست دفترچه شدم ولی در مرحله ی کمیسیون پزشکی بود که پیام نور ثبت نام کردم و به دانشگاه رفتم و بعد انصراف دادم الان در حال خدمتم میخواستم ببینم میتونم ایست خدمت بزنم؟ چون کنکور ارشد قبول شدم و من تقصیر کار نبودم نتایج دیر اومد

  1. سلام.بله میتوانید ایست خدمت بزنید و درخواست بازگشت به تحصیل بدهید.

 58. سلام من ۷ ماه خدمت کردم که ۵روز غیبت داشتم میتوانم ایست خدمت بزنم

  1. سلام ایست خدمت باید بنا به دلایلی بازگشت به تحصیل یا بیماری یا مشکلات جدی باشد در غیر این صورت اجازه ایست خدمت نمیدهند.

 59. سلام وقت بخیر من ایست خدمتی زدم برای دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم چند تا ترم رفتم بعد نرفتم ولش کردم معافیت تحصیلی تا چند ماهه دیگه وقت داره میگم دانشگاه نرفتم دانشگاه اخراجی منو اعلام کرده دارم اضاف میخورم یا خیر

  1. سلام. شما بعد از انصراف یا اخراج 1 سال فرجه را دارید برای اقدام برای ادامه تحصیل یا بازگشت به سربازی.

 60. سلام اگه به سربازی بریم و موقع کنکور مرخصی بگیریم میتونیم ازمون بدیم؟

 61. سلام وقتتون بخیر

  من باید قبل از 31‌ شهریور انصراف بدم
  اگر 27شهریور انصراف دادم و برای کنکور 1403شرکت کنم چون پذیرش دانشگاه ها مهر ماه هستش

  آنوقت من این بازه زمانی بعد از فرجه یکساله چیکار کنم ؟ تا غیب نخورم و دانشگاه برم

  بعداز کنکور ۱۴۰۳ بلافاصله تو مرداد دفترچه رو پر کنم و برم سرباز اسمم از دانشگاه اومد ایست بزنم ؟
  میتونم اینطوری ؟

  آیا موقع دو ماه آموزشی سربازی میشه ایست زد یا باید بعد از دو ماه آموزشی بگذره تا بتونم ایست خدمت بزنم ؟

  بخدا گیج شدم و نیمدونم چیکار کنم

  لطفا اگه میدونین کمکم کنید ، تشکر میکنم

  1. سلام شما قبل از اینکه غیبت بخورید باید دفترچه پست کنید و بعد ایست خدمت بزنید. پذیرش درخواست ایست خدمت در حین دوره آموزشی بستگی به یگان خدمت شما دارد.

 62. با سلام . بنده ۶ ماه کسری بسیج و ۲ ماه و ۱۲ روز کسری جبهه و ۹ ماه و ۱۷ روز خدمت در مناطق بد آب و هوا و محروم ( بندرعباس و غیر بومی ) دارم ، مجموعا ۱۸ ماه و ۷ روز خدمت کردم ولی ایست خدمت زدم ، آیا من باید اتمام خدمت بخورم یا نه ؟ یک عده می گویند چون شما کمتر از یک سال خدمت کردید ، کل کسری راه دوری شامل شما نمیشه و شما باید ۴۰ روز دیگه ( به ازای هر ماه کسری ، ۵ روز خدمت بیشتر ) داشته باشید ، آیا این درسته؟ و اگر خدمت من تمومه ، در حین تحصیل میتونم به جایی اعتراض کنم که کارت پایان خدمت در حین تحصیل صادر بشه؟!

  1. در صورت اعمال کسری های مربوطه خدمت سربازی کوتاه شده و کارت پایان خدمت در زمان اتمام سربازی صادر میگردد

 63. سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی و چندماهیه به سربازی رفتم . سوالم این که دوباره میتونم یک رشته دیگر در مقطع کارشناسی بخونم و از قانون ایست خدمت استفاده کنم؟

  1. سلام بله اما برای مقاطع پایینتر نمیتوانید ایست خدمت بزنید

 64. سلام وقتتون بخیر
  من در حال حاضر سرباز هستم و اول آبان ترخیص میشم
  امسال کنکور شرکت کردم
  اگر قبول بشم برای اینکه برم دانشگاه باید ایست خدمت بزنم بخاطر یک ماه یا راه دیگه ای هم دارم؟
  متشکر از لطف شما

  1. سلام.میتوانید برای ورودی بهمن و بعد ار ترخیصتان برای دانشگاه اقدام کنید و هم میتوانید ایست خدمت بزنید و پس از گذرانذن دوران تحصیل خدمت خود را به اتمام برسانید.

 65. سلام من دفترچه خدمت و موقعی پست کردم کرونا گرفتم و توجیه کردم بعد تو نظام وظیفه زده که غیبت ولی توجیه شده میشه دانشگاه ثبت نام کرد؟

  1. در صورتی که با توجیه غیبت، غیبت شما بخشیده شده باشد امکان ایست خدمت و ادامه تحصیل وجود دارد

 66. سلام
  من دانشجو روزانه لیسانس هستم و بهمن ماه فارق میشم تا آخر شهریور سال بعدش معافیت تحصیلی لیسانس دارم میخواستم بدونم میتونم کنکور شرکت کنم و دکتری پیوسته پزشکی قبول بشم یا دیگه برای من معافیت تحصیلی صادر نمیشه

  1. پس از فارغ التحصیلی در هر مقطعی یکسال معافیت تحصیلی وجود دارد

 67. سلام من از دانشگاه پیام نور انصراف دادم برای اعزام به خدمت..میخواستم بدونم سال بعد بعد از 8 9 ماه خدمت کنکور بدم و مقطع کارشناسی دانشگاه قبول بشم میتونم ایست خدمتی بزنم و برم دانشگاه یا خیر

 68. سلام، در صورتی که وسط دوره آموزش خدمت سربازی بخاطر قبولی در دانشگاه ایست خدمت زده بشه آیا بعد از فارغ التحصیلی مجدد باید از اول آموزش دید یا ادامه آموزش رو انجام داد؟ و مدت زمان قبلی جزء سربازی حساب خواهد شد یا خیر

  1. اگر وسط آموزش ایست خدمت بخورید دوباره باید بگذرانید

 69. سلام وقتتون بخیر
  من متولد ۱۰دی۱۳۸۱هستم
  ولی به دلایلی هنوز دیپلمم رو نگرفتم
  یدونه درس مونده دارم که پاس نکردم
  تا همین۳۱شهریور هم معافیت تحصیلی دارم
  میخواستم بدونم برای اینکه نخوام برم سربازی و ادامه تحصیل بدم وبتونم سال آینده در کنکور سراسری شرکت کنم باید چیکار کنم؟؟
  چندروز پیش رفتم دانشگاه پیام نور گفتن که چون سن شما از20سالگی گذشته نمیتونین دانشگاه ثبت نام کنین. الان باید چیکار کنم؟؟ آیا میتونم ایست خدمت بزنم؟؟

  1. سلام.سن دانش آموزی 20 سال است و بعد 20 سال شما 1 سال فرجه را ندارید و باید مستقیم برای سربازی یا تحصیل اقدام کنید.

   1. بنده در حین خدمت این کار کردم. سنم ۲۰ سال شیش ماه هست. دیپلم تازه گرفتم. آنان میشه ثبت نام کنم دانشگاه آزاد من 13 ماه خدمتم

    1. سلام در حین خدمت امکان ثبت نام دانشگاه ندارید

 70. سلام اگر کسی دانشجو دانشگاه آزاد باشد و انصراف بدهد و دفترچه بگیرد وب خدمت برود و در حین خدمت در دانشگاه قبول شود آیا از ایست خدمت می تواند استفاده کند ؟

  1. سلام – بله فقط در صورتی که اولین باری باشد که انصراف داده اید این امکان وجود دارد.

 71. سلام
  من سال نود و پنج رفتم خدمت و شش ماه بعد ایست خدمت گرفتم و بعد از شش سال دوباره به یگانم برگشتم برای ادامه خدمت میخواستم بدونم که الان بیست و یک ماه خدمت باید بکنم یا بیست و چهار ماه ؟

   1. سلام
    بعد از اتمام تحصیل باید به یگان خدمتی قبلی بریم؟ پس چرا برای من که شش ماه خدمت بودم و شش سال پیش ایست خدمتی گرفتم برگه اعزام به خدمت صادر شده برای اول مهر؟

    1. برای بررسی بیشتر با مشاورین آویژه تماس حاصل فرمایید

 72. سلام و درود
  وقت بخیر و عرض ادب
  بنده سال 1394 سربازی رفتم و شش ماه بعد ایست خدمت گرفتم.
  الان که دوباره عزام شدم(1401) میگن که باید بیست و چهار ماه خدمت کنی مگه طبق تاریخ اعزام قبل نیست مدت خدمت ؟
  ممنون از پاسخگویی شما🙏

  1. سلام و عرض ادب شما باید مطابق قانون نظام وظیفه خدمت کنید که همان بیست و چهار ماه میباشد و مرجع اصلی شما نظام وظیفه استان خودتون میباشد مگر اینکه از مواردی مانند کسری خدمت بهره مند شوید که این موارد میتواند شامل کارت ایثارگری پدر ، متاهل بودن ، داشتن فرزند ، بسیج فعال ( داشتن برگه سبز ) و غیره باشد که از مدت زمان معلوم کم شود

 73. سلام وقت بخیر من ۹۷ ایست خدمتی زدم برای تحصیل دانشگاه متاسفانه دانشگاه انصراف دادم ولی هنوز تسویه نکردم معافیت تحصیلی ۱۴۰۲/۷/۱ تموم میشه ۷/۱ میرم محل خدمت مدرک نگرفتم دوباره میفرستن از اول خدمت کنم

  1. سلام وقتتون بخیر خیر شما وقتی ایست خدمتی رو استفاده میکنید به هر دلیلی اگر با مدرک یا بدون مدرک برگردید سربازی از ادامه خدمت خود شروع میکنید و تعداد ماه های باقی مانده را ادامه میدهید

 74. سلام بنده حین خدمت هستم و مدرک فوق دیپلم دارم
  شش ماه سنواتی پشت دفترچه را ظاهرا رهبری بخشیده ایا میتونم ایست خدمتی بزنم ؟؟

  1. ؟؟ با سلام طبق قانون اعلامی،بخشش صرفا جهت اضافه سنواتی میباشد و لا غیر و شما بدلیل اینکه قبلا غیبت داشته اید نمیتوانید از ایست خدمتی استفاده نمایید مگر اینکه با شما مماشات داشته باشند،

 75. سلام من ۱ماه استعلاجی دارم میتوانم بعد ۱ماه دانشگاه ثبت نام کنم ایست خدمت بزنم

  1. با سلام، از سلسله شرایط ایست خدمت، عدم غیبت غیر موجه و فرار از خدمت میباشد، در صورتی که دو شرط مذکور را دارا می باشید میتوانید که در حین خدمت برای ورودی کارشناسی به بالا اقدام به ثبت نام نمایید و درصورت قبولی ایست خدمت خود را از یگان بگیرید، توجه داشته باشید که غیبت غیر مجاز نباید انجام بدید

 76. درحین خدمت فقط یک بار میشه از ایست خدمت تحصیلی استفاده کرد؟

 77. سلام ، وقتتون بخیر
  من این تابستان فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری شدم و یکبار هم از دانشگاه پیام نور انصراف دادم .
  میتونم در کنکور تیر 1403 شرکت کنم و در صورت قبولی در یک رشته با دکترای پیوسته مثل پزشکی آیا میتونم از ایست خدمت استفاده کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر بله شما امکان استفاده از ایست خدمت را دارا می‌باشید

 78. سلام وقت بخیر من قصد ثبت نام در دانشگاه پیام نور دارم و دوروز غیبت حین خدمت هم دارم ایا بخاطر این دوروز نمیتونم ایست بزنم

  1. سلام و ارادت برای گرفتن ایست خدمت سربازی ، نداشتن غیبت یکی از الزامات است .

 79. سلام وقتتون بخیرچقدر بعد از تاریخ ترک از تحصیل از دانشگاه،چقدر فرصت پست دفترچه هست ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام و ارادت بر اساس قانون ، از زمان ترک تحصیل در سنوات مجاز یا ارفاقی ، امکان بهره مندی از یک سال فرجه تحصیلی امکان پذیر است .

 80. سلام ببخشید من سال ۹۷
  ۳ ماه خدمت رفتم
  بعد ایست خدمتی زدم و مشغول به تحصیل شدم برای کارشناسی ارشد
  اون موقع مدت سربازی ۲۱ ماه بود
  بعد از اتمام دانشگاه دی ۱۴۰۰ ادامه خدمتم رو رفتم
  و قانون اومد که ۲۴ ماه دوران خدمت
  در حال حاضر دارم خدمت میکنم
  آیا من ۲۱ ماه محسوب میشم یا ۲۴ ماه

  1. سلام و ارادت بر اساس آخرین قانونی ک به شما اعلام شده است ، باید میزان سربازی اعلام شده را پست سر بگذارید

 81. سلام برای استفاده از ایست خدمت تحصیلی باید چند ماه خدمت بود یا فرقی ندارد

  1. سلام و ارادت برای گرفتن ایست خدمت ، مدت زمان خدمت گذرانده شده اهمیتی ندارد .

 82. سلام، روز بخیر
  من ارشدم رو 7 ترمه تموم کردم و البته یک ترم خذف ترم داشتم که عملا 6 ترمه محسوب میشه. من میتونم با این شرایط برای دکتری خارج پذیرش بگیرم؟

  1. بله امکان پذیر میباشد شما بعد از فارغ التحصیلی به مدت یکسال معافیت تحصیلی هم دارید

 83. سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری رو این ماه گرفتم و دفترچه سر بازی
  رو پست کردم و غیبت ندارم و اضافه سنوات و انصرافی از رشته هم نداشتم هم می خواستم بدونم می تونم حین خدمت سربازی برای کنکور 1403 شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته های پیرانپزشکی ویا پزشکی ایست خدمت بگیرم؟؟

  1. بله امکان درخواست ایست خدمت جهت ادامه تحصیل وجود دارد

 84. سلام وقتتون بخیر.
  من پشت کنکوری هستم و میخوام امسال تیر ۱۴۰۲دوباره کنکور بدم.بعد غیبت سربازی هم خوردم
  میخواستم ببینم میتونم برم دانشگاه؟
  آیا میتونم برم سربازی و بعد ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه؟

  1. درصورت غیبت امکان ادامه تحصیل نیست مگر اینکه توجیه غیبت کنید و در صورت بخشوده شدن درخواست ایست خدمت جهت ادامه تحصیل دهید

 85. سلام،من سال ۹۸ دیپلم گرفتم و سال ۹۹ در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و تا الآن هیچ واحدی پاس نکردم و میخوام انصراف بدم و دانشگاه میگه باید تا نیمه مهر ماه انصراف بدم و از تاریخ انصراف یکسال فرصت دارم برای سربازی آیا میتونم کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟اگر نیمسال دوم قبول بشم مثلا پرستاری نیمسال دوم قبول بشم زمان ثبت نامش در مهر ماه هستش؟اگر زمان ثبت نام نیمسال دوم در بهمن باشه میتونم تا بهمن برم سربازی بعد ایست خدمت بگیرم دانشگاه ثبت نام کنم؟

  1. سلام .شما 1 سال فرجه را دارید و از بعد این 1 سال غیبت میخورید.میتوانید دفترچه پست کنید و 2 ماه سربازی را بگذرانید و بعد ایست خدمت بزنید و به تحصیل بازگردید.

 86. سلام
  من متولد77هستم
  کارشناسی پیوسته مدیریت دانشگاه پیام نور بودم ورودی 97
  قیل از ورود به سنوات ارفاقی از دانشگاه انصراف دادم
  تاریخ انصرافم 1402/02/30 هست
  من اگه کنکور دی 1402 شرکت کنم و بعد از کنکور تا 1403/02/30 اعزام به خدمت بشم
  و یکی از رشته های پزشکی دندون یا دارو که مقطع دکتری هست قبول بشم
  شهریور ماه میتونم ایست خدمت بزنم و برای تحصیل ترخیص بشم و دانشگاه ثبت نام کنم؟

  1. با سلام، برای ایست خدمت شما نباید وارد غیبت غیرموجه شده باشید و مقطع کاردانی هم پذیرش شما نباشد، برای پزشکی دندان و دارو نیز با ایست خدمت میتوانید ادامه تحصیل بدهید و مشکلی نخواهید داشت

 87. سلام من سال ۹۸ دیپلم گرفتم و سال ۹۹ پیام نور ثبت نام کردم و میخواستم انصراف بدم و دانشگاه میگه باید تا نیمه مهر ماه انصراف بدم و از تاریخ انصراف یکسال فرصت دارم برای سربازی آیا میتونم کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟اگر نیمسال دوم قبول بشم مثلا پرستاری نیمسال دوم قبول بشم زمان ثبت نامش در مهر ماه هستش؟ اگر زمان ثبت نام نیمسال دوم در بهمن باشه میتونم برم سربازی بعد ایست خدمت بگیرم؟

  1. سلام بله بعد از انصراف 1 سال فرصت دارید و برای ورودی بهمن اگر بخواهید ثبت نام انجام دهید میتوانید ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنید.

 88. سلام وقت بخیر ببخشید کسی ک ایست خدمت زده و اموزش هم دیده باز بعد اتمام تحصیلش دوباره باید اموزش ببینه یان

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که از زمان آموزشی و ایست خدمت هشت سال گذشته باشه مجدد باید دوره آموزشی گذرونده بشه. در غیر این صورت ادامه خدمت از یگان آغاز میشه.

 89. سلام وقتتون بخیر. من مقطع کارشناسی هستم تا الان از ۲ نیمسال تحصیلی سنوات ارفاقی گرفتم.ولی بازم ۳ واحد میمونه از واحدام.میتونم حین خدمت سربازی از این قانون استفاده کنم و این ۳ واحد و بگذرونم و دوباره برم خدمت؟

  1. با سلام امکان تحصیل همزمان با سربازی وجود ندارد

 90. سلام خسته نباشید من توی دوره آموزشی هستم و ۶ ماه اضافه خدمت سنواتی دارم درصورتی که دانشگاه پذیرفته شم میتونم ایست خدمت بگیرم؟

  1. 🌸خیر شما به دلیل داشتن غیبت دیگه نمیتوانید دانشگاه ثبت نام کنید تا پایان خدمتتون.

   1. سلام وقت بخیر بعد از اخراج از دانشگاه و پست دفترچه امکان ایست خدمت برای ثبت نام مجدد وجود دارد ؟ مقطع ازشد

    1. سلام. دانشجویان اخراجی باید اول خدمت سربازی خود را تمام کنند یا معافیت دائم بگیرند بعد قادر به ادامه تحصیل خواهند بود.

 91. سلام من سرباز فراری هستم میخوام دانشگاه بدون کنکور ثبت نام کنم میتوانم برگه ثبت نام را ببرم و ایست خدمت بگیرم؟

 92. سلام
  آیا با قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
  ایست خدمتی تعلق میگیره

  1. بله مشکلی ندارد فقط در نظر داشته باشید ایست خدمت جهت ادامه تحصیل برای مقطع کارشناسی و بالاتر از ان هست

 93. سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی پرستاری دارم و کنکور ارشد هم ندادم ۔۔ الان در حین خدمتم میخواستم بدونم میتونم رشته ی بدون آزمون ثبت نام کنم و ایست خدمت بزنم ؟

  1. بله امکان ایست خدمت جهت ادامه تحصیل به مقطع بالاتر وجود دارد فقط در نظر داشته باشید برای ثبت نام بدون کنکور باید فراخوان از طریق سازمان سنجش ارایه شود و باتوجه به شرایط معدل بالای 16 و مدت زمانی که از اخذ لیسانس میگذرد مهم است

 94. سلام وقت بخیر
  چه مدت پس گذشت سربازی می توان ایست خدمت زد؟ مثلا در دوران آموزشی می توان ایست خدمت زد؟یا حتما باید در یگان خدمتی ایست خدمت زد؟

  1. به طور معمول جهت ادامه تحصیل ایست خدمت بعد از اموزشی اتفاق می افتد

 95. سلام
  ببخشید من ایست خدمتی گرفتم برای ارشد
  تا شهریور معافیت دارم.
  ایا میتونم برای ارمون دکتری شرکت کنم. ینی برای دو مقطع از ایست خدمتی استفاده کنم؟

  1. اگر معافیت تحصیلی داشته باشید مشکلی پیش نمی یاد

 96. سلام، اگه امریه قرارگاه خاتم یا جای دیگه بریم هم میتونیم در صورت قبولی در دانشگاه توقف خدمت بگیریم؟

  1. ❌ برای امریه اگر ایست بزنید احتمال اینکه دوباره آن امریه ارگان را ادامه دهید مشکل می شود

 97. من ۱۰روز ایست خدمت دارم آیا حقوق خدمت من قطع میشه میگن ۲ماه قطع میشه راسته یا ن

 98. سلام من سال ۹۹دامپزشکی غیر دولتی قبول شدم و انصراف دادم و سال بعد داروسازی غیر دولتی قبول شدم الان میتونم کنکور بدم و قبول شدم سه ماه برم سربازی و بعدش ایست خدمتی بزنم؟؟ خواهش میکنم جواب بدین

  1. سلام بعد از انصراف دوم تا پایان گرفتن معافیت یا پایان خدمت به شما اجازه ادامه تحصیل داده نمیشود

 99. سلام
  من سال ۹۷ ایست خدمتی تحصیلی داشتم ، طول خدمت سربازی در سال مذکور ۲۱ ماه بود
  سال ۱۴۰۱ برگشت به خدمت داشتم که قانون جدید ۲۴ ماه است
  طول خدمت من بر اساس شروع یا وضعیت فعلی محاسبه میشود ؟

  1. سلام طول خدمت شما با قانون جدید و ۲۴ ماه برسی میشود

 100. سلام و عرض ادب
  خداقوت بابت سایت خوبتون
  بنده سرباز نیروی دریایی ارتش رشت بودم و در دوره آموزشی ایست خدمتی زدم(تقریبا بعد ده الی پانزده روز)
  در رابطه با بازگشت به خدمت بعد ایست خدمتی
  آیا ممکنه پذیرش سپاه بگیرم و یا بعد پست مجدد دفترچه محل خدمتم نیروی انتظامی بشه؟
  پیشاپیش تشکر بابت پاسخگویی

  1. سلام بعد از اتمام ایست خدمت شما به همان ارگان و پادگان انتخاب شده قبلی برمیگردید و امکان تغیر ندارد

 101. سلام خسته نباشید دوست من ۷ماه پیش با مدرک لیسانس که بوده از خدمت برای اولین بار مرتکب فرار شده۶ماه خدمت کرده والان میخواد بره دانشگاه به نظر شما میتونه ایست خدمتی بزنه بره و بعد بره دانشگاه چون بار اولش بوده میگن میبخشنش طبق ماده۶۰ الان ممکنه بتونه ایست بزنه؟

  1. سلام در صورتی که غیبت داشته باشند امکان زدن ایست خدمت و دریافت معافیت تحصیلی ندارند

 102. سلام و عرض ادب.
  من از ایست خدمت تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد استفاده کردم. موقعی که در حال خدمت بودم، مدت خدمت برای من ۲۱ ماه بود ولی بعد از ایست خدمتی، مدت خدمت به ۲۴ ماه افزایش پیدا کرده. میخواستم بدونم که آیا منم بعد از بازگشت به ادامه سربازی باید ۲۴ ماه خدمت کنم؟ یا ملاک همان ۲۱ ماه هست با توجه به اینکه زمان اعزامم مدت سربازی ۲۱ ماه بود؟
  و سوال دوم. آیا بعد از بازگشت به سربازی میتوانم مجدد از استحقاقی جدید استفاده کنم؟ یا دیگه به من تعلق نمیگیره؟
  سوال سوم. بعد از بازگشت به سربازی، مجددا باید به آموزشی برم؟

 103. سلام
  اگر بعد از ایست خدمتی در مقطع ارشد انصراف بدیم میتونیم در فرصت یک ساله ای که داریم دوباره در مقطع ارشد ثبت نام کنیم؟

  1. با دومین انصراف امکان ادامه تحصیل ندارید ولی در غیر این صورت مشکلی ندارد

 104. سلام.خدا قوت.من سه ماه خدمت هستم در ارتش.چند روزه غیبت کردم.میتونم ایست خدمت بزنم.

  1. سلام در صورتی که غیبت داشته باشید اجازه ایست خدمت ندارید.

 105. سلام .خسته نباشید.من ایست خدمت زدم.آیا ممکنه باز اگه برم ادامه خدمت همون محل خدمتم بیفتم؟

  1. سلام ادامه خدمت را در همان محل خدمت قبلی میگذرانید.

 106. سلام و وقت بخیر ببخشید من دوبار از دانشگاه انصراف دادم الان هم در حین خدمت هستم و غیبت هم ندارم میخواستم ببینم میتونم الان از ایست خدمتی استفاده کنم و دانشگاه ازاد ثبت نام کنم

  1. سلام خیر شما به دلیل 2 بار انصراف از دانشگاه امکان ادامه تحصیل تا گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم را ندارید.

 107. سلام وقت بخیر،
  آیا برای ایست تحصیلی حتما باید کنکور داد یا میشود از دفترچه بدون کنکور هم قبول شد

  1. سلام هم با قبولی با کنکور هم بدون کنکور امکان ایست خدمت تحصیلی دارید.

 108. سلام من از دانشگاه انصراف دادم پست کردم رفتم سر یگان الان میتونم واسه مقطع کارشناسی ایست خدمت بزنم؟؟

 109. سلام خسته نباشید من همسرم سرباز ارتش قسمت عقیدتی هستند و خیلی غیبت میکنند خاستم بدونم آیا پادگان امکان داره اخراجشون کنند ؟ یا میشه وسط سربازی انصراف داد ایشون سه ماه خدمتت میکنند
  من اطلاعاتی ندارم و همش خانوادشون میگن که میخاد انصراف بده ومن میترسم زندگیم به مشکل بخوره ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام امکان انصراف وجود ندارد اگر غیبت داشته باشند برای ایشان اضافه خدمت لحاظ میشود.

 110. سلام من ۱۹ سالم هست و الان هم پشت کنکور هستم و میتونم ایست خدمت بزنم تاریخ تولدم هم 82/7/20

  1. سلام شما در حین خدمت اجازه شرکت در کنکور را نخواهید داشت

 111. سلام من در حین خدمت یکبار فرار داشتم به مدت ۲ روز الان میتونم ایست خدمت بزنم برم دانشگاه

  1. سلام در صورتی که 2 روز غیبت شما بخشیده شود میتوانید برای ایست خدمت اقدام کنید.

 112. سلام
  بنده یکبار از پیام نور انصراف دادم، الان هم دانشگاه روزانه می‌خونم. می‌خواستم ببینم میشه از این دانشگاه هم انصراف بدم و کنکور بدم دوباره، اگر قبول شدم، می‌تونم از ایست خدمت استفاده کنم و دوره‌ی دکترای حرفه‌ایم رو بگزرونم؟

  1. سلام تعداد انصراف از تحصیل برای اقایان فقط. یکبار. است امکان انصراف وجود ندارد

 113. سلام من سال ۱۳۹۴ خدمت کردم و ایست خدمت زدم در یگان آیا اون موقع که خدمت ۲۱ ماه بود هنوز برام حساب میشه یا طبق الان که خدمت ۲۴ ماه شده حساب میشه لطفاً راهنماییم کنید

  1. سلام خدمت سربازی شما طبق قانون جدید انجام می شود

 114. با سلام، من با درجه استوار یکم و مدرک کارشناسی ایست خدمت زدم، الان ارشد گرفتم دوباره دارم دفترچه میفرستم، (مرزبانی ناجا بودم)، دوتا سوال داشتم، یکی اینکه درجم چه تغییری میکنه؟ و دومیش اینکه احتمال داره اینبار محل یگان یا رستم تغییر کنه؟

  1. سلام.با مدرک ارشد درجه به ستوان سوم تبدیل میشود. راجب تغییر یگان : خیر ، یگان خدمتی تغییر نمیکند.

 115. سلام من ترم ۷ کارشناسی ارشد هستم و یکبار هم دفاع کردم که به طور کامل مورد قبول نبوده الان میخوام برم سربازی آیا میتونم برم سربازی و برگردم و به طور کامل دفاع کنم از پایان نامم یا خیر؟؟

 116. سلام روز بخیر پسر من الان ۳ما خدمت سربازی هست میخواد برای تحصیل ایست خدمت بگیرد باید چه کار کند تا بتواند ایست خدمت بگیرد برای ارشد میخواد اقدام کن ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام در طول خدمت ایشان اجازه شرکت در کنکور را ندارند اما در صورت ثبت نام با سوابق تحصیلی میتوانند درخواست ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنند.

 117. سلام و سپاس از سایت خوبتون.
  عذرخواهی میکنم من قبلاً فقط درحدود کمتر از یک هفته دوره آموزشی در نیروی انتظامی گذرانده‌ام و بلافاصله ایست خدمت تحصیلی گرفتم و الان درحال فارق التحصیلی در مقطع ارشد می‌باشم. آیا بایستی برای اعزام به همان ارگان (نیروی انتظامی) بروم یا اینکه می‌توانم مجدداً دفترچه اعزام ارسال کنم و احتمال اعزام به ارتش یا سپاه هم دارم یا خیر؟و اینکه آیا می‌توانم درخواست امریه معمولی ارگانها یا امریه در شرکت دانش بنیان بدهم یا فقط باید از امریه داخلی (درصورت نیاز ارگان) استفاده کنم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام در صورت داشتن امتیالز لازم در شرکت های دانش بنیان امکان درخواست امریه به دانش بنیان دارید.به همان ارگان قبلی برمیگردید

 118. من ایست خدمتی زده بودم برای کارشناسی
  الان ۱ ترم مونده میخوام انصراف بدم برگردم خدمت
  مشکل دارم نمیتونم بخونم
  واسم مشکل ساز میشه

 119. سلام وقت بخیر، بنده کارت فعال بسیج دارم ایست خدمتی زدم تا مراحلی پیش رفتم که کسری خدمت از بسیج فعالمو ببرم ارتش، اما ایست خدمتی زدم و فعلا نبردم، می تونم کارت سبز بسیج بگیرم؟ در حین تحصیل، بعد برگشت استفاده کنم؟

 120. سلام
  من یکبار قبلاً در مقطع کارشناسی پیام نور انصراف دادم و الآن دانشجوی پیام نور هستم میخواستم ببینم میتونم در کنکور امسال شرکت کنم و انصراف بدم از پیام نور و برم سربازی بعد که در رشته پزشکی قبول شدم ایست خدمت بزنم؟
  عده ای میگن اگر پزشکی قبول بشی چون مقطع بالاتر هست میتونی استفاده کنی

  1. سلام بعد از انصراف دوم تا گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت به شما اجازه ادامه تحصیل داده نمیشود.

 121. سلام خسته نباشید من سربازم و دیپلم دارم میخواستم بدونم با ثبت نام در دانشگاه ازاد میتونم ایست خدمتی بگیرم

 122. سلام بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستم و 4 ماه از خدمت سربازی‌ام در زندان میگذره
  برای ایست خدمت میتونم مجدد در مقطع کارشناسی پیام نور و.. ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم و خودم رو برای کنکور سراسری مقطع کارشناسی ارشد آماده کنم و بتونم در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم یا اینکه بعد از انصراف دیگه امکان ثبت نام در دانشگاه دولتی رو ندارم؟

  1. سلام .خیر متاسفانه امکان تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی را ندارید. صرفا بعد از قبولی در مقطع ارشد میتوانید از ایست خدمت استفاده کنید.

 123. سلام من معافیت تحصیلی ۴۰۱.۱۱.۳۰به پایان می‌رسد در مقطع کاردانی آیا من میتونم کنکور ۱۴۰۲شرکت کنم یا نه

 124. سلام خسته نباشید من یکبار بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی ثبت نام کردم و انصراف دادم الان در مقطع دکتری عمومی در حال تحصیل هستم میتونم دوباره کنکور بدم و معافیت تحصیلی بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی ۱ بار حق انصراف برای شما لحاظ خواهد شد

  2. با عرض سلام و خسته نباشید
   بنده در حین خدمت درگیر بیماری روانی شدم و مدتی تحت درمان بودم اما زیر نظر پزشک خصوصی بودم و هنوز هم تحت درمانم و در طول مدت درمان ، توی غیبت بودم
   میخواستم بدونم شرایط ایست خدمت پزشکی شامل حال من میشه تا دوره ی درمانم کامل بشه یا نه؟؟

   1. در صورت تایید کمیسیون ماتوانید معافیت موقت دریافت کنید.

 125. سلام کسی که برگه اعزام گرفته و قراره اعزام بشه و خیلی زود معافیت تحصیلی گرفت و اصلا مشخص نشد که به ارتش میوفته یا سپاه یا نیروی انتظامی اگر بعد معافیت تحصیلی به سربازی نرود فراری محسوب میشود و پیگیری می کنند یا غایب سربازی

  1. سلام خدمت شما. اگر بعد از فارغ التحصیلی بیشتر از یکسال بگذرد ، فرد سرباز غایب به حساب می آید.

 126. سلام کسی که برگه اعزام داره و ایست به خدمت زده و معافیت تحصیلی داره بعد پایان مدت معافیت تحصیلی تا کی فرصت داره خود را معرفی کند و اگر کلا نخواد بره خدمت آیا دنبالش میان

 127. سلام اگر ایست خدمتی بزنیم و بعد ازفارغ التحصیلی برنگردیم به خدمت،غیبت حساب میشه یا فرار؟؟

 128. سلام
  من در سال 92 یکبار اعزام شده ام و سپس ایست خدمتی گرفتم و حالا دوباره به خدمت اعزام شده ام آیا افزایش مدت دوره سربازی به 24 ماه شامل حال من هم میشه یا خیر؟

 129. سلام من از سنوات ارفاقی تودم در دوره کارسناسی استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم برای ارشد؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر امکان ایست خدمت برای شما کم هست

   1. سلام خسته نباشید غرض از مزاحمت ببخشید من نمیدونستم اضافه خدمت خوردم حالا اگه خدمت برم میتونم به یه دانشگاهی ثبت نام بزنم ایست سربازی بگیرم؟

 130. سلام من دفترچه خدمتم رو فرستادم ۱۰ روز هم مونده تا اعزام میتونم ایست خدمتی بگیرم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شراط را دارا باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 131. سلام وقت بخیر
  آیا امکان خروج از کشور حین ایست خدمت تحصیلی امکان پذیر است؟

 132. سلام من کاردانی دارم و کارشناسی میخوندم در دانشگاه پیام نور که انصراف دادم حالا اگه بخوام کنکور تجربی بدم و قبول بشم مثلا در پرستاری میتونم ایست خدمتی بگیرم؟؟؟؟

  1. باسلام به شرط اینکه یکبار انصراف داده باشید و غیبت نداشته باشید

 133. سلام من دوبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان تو دوران آموزشی ام غیبت هم ندارم میتونم ایست خدمت بزنم باد دانشگاه پیام نور یا آزاد بدون کنکور ؟؟؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  1. سلام
   انصراف در هر مقطع تحصیلی صرفا یکبار امکان پذیر است

 134. سلام من در‌حین خدمت سربازی ام ایا میتوانم غیبت کنم و معافیت بهزیستی بگیرم؟مشکلی پیش می آید!

  1. سلام وقتتون بخیر با غیبت نمیتونید از معافیت مددجویان استفاده کنیئد

 135. سلام من سال ۱۴۰۰ در دانشگاه دولتی قبول شدم وانصراف دادم ب خاطر سربازی وحالا تصمیم به ادامه تحصیل دارم و۱۰ ماه خدمتم وبدون غیبت راهنمایی میخوام ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی در دانشگاه ،امکان ایست خدمت وجود دارد و بعد از تحصیل به ادامه خدمت برمیگردید.

 136. سلام
  من مشمول غايبم، اگه برم سربازى و در خدمت دانشگاه قبول بشم آيا ميتونم استپ بگيرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   دانشگاه های ازاد به صورت کلی مدرک قابل ترجمه دارند .

 137. سلام من دوبار از دانشگاه پیام‌نور انصراف دادم میتونم اعزام بزنم بعد ایست خدمتی بگیرم؟

 138. سلام خسته نباشید اگر دو بار قبلا از دانشگاه انصراف داده باشیم باز میتونیم از ایست خدمت تحصیلی استفاده کنیم

 139. سلام من در دوره کارشناسی سنوات ارفاقی خودم رو استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم غیبت ندارم

 140. سلام من از سنوات ارفاقی تودم در دوره کارسناسی استفاده کردم در حین خدمت میتونم استوپ بزنم برای ارشد

 141. با سلام . من سال ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و بهم گفتن که تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی داری . برای همین من در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و دیروز نتایج اومد و پذیرفته شدم . خواستم بدونم که من الآن باید دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم و موقع ثبت نام دانشگاه از ایست خدمت استفاده کنم یا اینکه فقط باید از دانشگاه معافیت تحصیلی دانشجویی دریافت کنم ؟

 142. سلام
  من امسال در رشته ی کارشناسی دانشگاه دولتی فارغ التحصیل خواهم شد . میخواستم همزمان با تحصیل ام در این مدت یک ساله برا کنکور هم بخونم تا در یکی از رشته های دکتری حرفه ای قبول شم . میخوام بعد فارغ التحصیلی ام دفترچه سربازی رو بفرستم تا وارد غیبت نشم . و اگر کنکور قبول شدم ایست خدمتی بزنم . چنین چیزی امکانش هست ؟ دکتری حرفه ای مقطعی بالاتر از کارشناسی به حساب میاد ؟
  تشکر

 143. سلام ببخشید کسی که ایست خدمتی بزند و بعد انصراف دهد ایا باز به همان پادگان قبلی خود بازمیگردد؟؟

 144. در صورت ایست خدمت آیا بعد از اتمام تحصیل یگان مربوطه همان یگان قبل از ایست خدمت خواهد بود؟
  به عنوان مثال بنده سپاه استان البرز هستم بعد از اتمام تحصیل مجدداً به سپاه استان البرز ارچاع داده میشوم برای ادامه‌ی خدمت؟

 145. در صورت ایست خدمت آیا بعد از اتمام تحصیل یگان مربوطه همان یگان قبل از ایست خدمت خواهد بود؟
  مثلاً بنده سپاه استان البرز هستم بعد از اتمام تحصیل برای ادامه‌ی خدمت مجدداً به سپاه برای ادامه‌ی خدمت ارجاع داده میشوم؟

 146. سلام وقتتون بخیر باشه
  من دانشجوی سال ۹۷ بودم تا ۱۴۰۱ معافیت داشتم ولی دانشگاه نرفتم الان رفتم برا انصراف تاریخ انصراف رو سال ۹۷ زدن من اضافه خدمت خوردم اگه خودمو معرفی کنم برا ورودی بهمن آیا میتونم از ایست خدمت استفاده کنم ؟؟!

 147. ببخشید من قبلا پیام نور بودم و انصراف دادم و الان روزانه میخونم در چه صورتی میتوتم دوباره کنکور بدم و از روزانه ای ک هستم انصراف بدم که مشکل نشه برام چون میگن دوبار انصراف بدی معافیت صادر نمیشه ایا ایست خدمت شاملم میشه یان و چجوری هست ؟

 148. سلام . من سرباز هستم و مدرک کاردانی فوریت های پزشکی دارم . خواستم بپرسم درصورت قبولی در مقطع کارشناسی کنکور سراسری ورودی دانشگاه به من ایست خدمت داده میشه ؟ یا فقط مجازم برای کنکور کاردانی ب کارشناسی رشته فوریت پزشکی ایست خدمت بگیرم؟

 149. سلام
  من دیپلم رو زیر 18 سالگی گرفتم و تا 6 شهریور
  معافیت 6 ماه پس از دیپلم رو دارم

  کنکور ثبت نام کردم و انتخاب رشته هم کردم

  اگر رشته ای رو قبول بشم
  میتونم با ایست خدمت وارد دانشگاه بشم؟
  یا روش دیگه ای داره ؟

 150. سلام خسته نباشید من الان انتخاب رشته کردم و ناخواسته دفترچه سربازیم رو هم پست کردم و دوم اعضامم میخواستم بدونم میشه ایست خدمت بگیرم تا جواب انتخاب رشته میاد و ببینم کدوم دانشگاه باید برم

 151. سلام وقت تون بخیر جناب،من مهر ۱۴۰۰ اعزام به خدمت شدم مرزبانی نیروی انتظامی ولی بعد ۱۳روز ایست خدمت خوردم به خاطر معافیت تحصیلی ازدانشگاه اسمم اومد الان خواستم بدونم بعدلیسانس بازم اعزام به خدمت شدم حتما به نیروی انتظامی می افتم یامیشه به سپاه وارتش بیفتم ممنون میشم جواب بدید

 152. سلام چند بار میتوان از لیست خدمت استفاده کرد؟
  من بعد از ایست خدمت رفتم سربازی الان دانشگاه قبول شم میشه دوباره ایست خدمت زد؟

 153. سلام خسته نباشید
  من قبلا ی بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم الانم دانشگاه روزانه ترم شش درس میخونم هنوز هم فوق دیپلم نگرفتم میخواستم امسال تو کنکور سراسری شرکت کنم باتوجه به اینکه باید از دانشگاه دوم انصراف بدم میتونم از قانون ایست خدمت استفاده کنم برای ثبت نام تو رشته ای ک سال آینده قبول میشم ممنون میشم پاسخ بدین

 154. اگر من دانشگاه های نیم سال دوم قبول شوم و ورودی بهمن باشم ایا از مهر ایست خدمتی میخورم یا از همون بهمن؟

 155. با سلام من سال 92 دانشگاه قبول شدم و ایست خدمتی زدم و الان ارشدم و گرفتم و میخوام برم خدمت میخواستم بپرسم که من اونجا که رفتم سربازی 18 ماه بود ولی الان 24 ماه است برای من چطور حساب میشه مثل همون سال یا با قانون الان حساب میشه؟

 156. سلام من دوبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم الان سربازم میتونم ایست بگیرم ؟

 157. سلام من چند روزه که وارد غیبت سربازی شدم آیا میتونم برای دانشگاه ثبت نام کنم؟

 158. باسلام خسته نباشه بنده متولد ۷۹هستم حوزه علمیه بودم دیپلم گرفتم و کنکور شرکت کردم و برج ۴از حوزه انصراف دادم آیا مشکلی دارم یا میتونم از ایست خدمتی استفاده کنه

  1. سلام وقتتون بخیر اگر غیبت نداشته باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 159. سلام وقت بخیر
  من حین خدمت پام شکسته تو پادگان . دکترم برای من یک ماه استعلاجی نوشته بود ولی کمیشیدن پزشکی ۳ ماه ایست خدمتی برایم رای داده چن روز پیش کمیسیون تشکیل شد و رای دادن . الان بعد گذشت یک ماه و خورده ای از زمام حادثه پام خوب شده و نمیخواهم ایست خدمت بخورم . میخوام خدمتمو ادامه بدم میتونم اعتراض بدم به نتیجه کمیسیون و اونو تبدیل کنم به یک ماه استعلاجی؟؟ یا حداقل کمترش کنم

 160. سلام من قبل از سربازی از دانشگاه انصراف دادم و الان ک حین خدمت هستم دوباره کنکور دادم و برای فراهنگیان مجاز شدم میخوام بدونم آیا مشکلی برای ایست سربازی دارم یا نه البته اینم بگم که غیبت ندارم ولی دو سال دانشگاه بودم ولی انصراف دادم و مدرکم همون دیپلمه.

  1. سلام وقت بخیر
   در این مورد باید یک سری شرایط دیگری مورد بررسی قرار بگیرد

 161. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور بودم
  اخراج شدم یه برگه بهم دادن که میگه تا دی فرصت دارم یا برگردم دانشگاه یا دی معافیت تحصیلی تموم میشه و باید برم سربازی
  خواستم بپرسم من اگه برم سربازی و بخوام ایست بگیرم تا در کنکور سراسری شرکت کنم
  به من ایست میدن

 162. سلام و وقت بخیر ، بنده داخل دوره اموزشی و با ۱۴ روز خدمت ایست خدمت خوردم، و الان مجدد دفترچه پست کردم بعد از فارغ التحصیلی و پذیرش گرفتم از سپاه ، میخواستم بدونم باید انتقالی چیزی بگیرم یا مستقیم میوفتم سپاه یا نه میوفتم همون پادگان قبلی(نیرو انتظامی( ؟ اصن امکانش هست که یگان رو عوض کرد

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 163. سلام وقتتون به خیر خسته نباشید ،من لیسانس پرستاری گرفتم و الان میخوام برم سربازی میشه تو حین خدمت کنکور بدم و رشته دندون پزشکی دانشگاه برم ،یا به دلیل اینه از معافیت تحصیلی تو پرستاری استفاده کردم دانشگاه اجازه نمیده بهم لطفا راهنماییم کنید.

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 164. سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و آموزشی را تمام کردم میتوانم دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنم و استپ سربازی بزنم ؟ و اینکه بعد از درس دوباره باید آموزشی را بگذرانم ؟

  1. سلام اول باید کنکور کارشناسی بدهید اگر قبول شدید در صورت نداشتن غیبت می توانید از استپ سربازی استفاده کنید و بعد از درس نیازی به گذرندن دوباره اموزشی نیست.

   1. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور بودم
    اخراج شدم یه برگه بهم دادن که میگه تا دی فرصت دارم یا برگردم دانشگاه یا دی معافیت تحصیلی تموم میشه و باید برم سربازی
    خواستم بپرسم من اگه برم سربازی و بخوام ایست بگیرم تا در کنکور سراسری شرکت کنم
    به من ایست میدن

  2. سلام من چند روزی میشه که وارد غیبت سربازی شدم آیا میتونم برای دانشگاه ثبت نام بکنم

 165. سلام ببخشين من ورودي ٩٦دانشگاه پيام نور هستم وتا الان سه ترم خوندم و فك كنم اخراج شم از دانشگاه ميتونم براي اينكه در كنمور ١٤٠٢ شركت كنم ايست سربازي بگيرم و ادامه تحصيل بدم

 166. سلام وقت بخیر بعد ایست خدمتی تاریخ شروع به خدمت روی کارت پایان خدمت رو تاریخ اعزام مجدد رو میاره یا همون تاریخ قبلی رو؟

 167. سلام من چگونه میتونم در حین خدمت دیپلم بگیرم

 168. سلام من پارسال دیپلم کاردانی گرفتم و وقتی رفتم وظیفه گفتن تا 31شهریور معافیت موقت دارم خاستم بدونم با توجه به اینکه اعلام نتایج کنکور کاردانی 30شهریور انجام میشه امکان شرکت در کنکور و ادامه تحصیل رو دارم یا خیر

  1. سلام بلع بعد گر فتن جواب سریعا اقدام کنید تا وارد دئوران غیبت نشید

 169. سلام وقتتون بخیر من در حال حاظر دانشجو کاردانی آموزش ابتدایی هستم و یک بار انصراف دادم اگر بعد از تموم شدن برم سربازی تو کنکور سراسری کارشناسی پیوسته پیراپزشکی یا دکتری پیوسته بیارم که با رشته ام همخونی ندارن میتونم ایست بگیرم

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرلیط لازم را دارا باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 170. سلام و وقت بخیر.
  سرباز پس از پایان ایست خدمت،مجدد باید خودش را به یگان خدمتی که از اونجا ایست زده معرفی کنه یا چرخه آموزشی و تعیین یگان از ابتدا طی میشه و شرایط تغییر می‌کنه ؟!

 171. سلام خسته نباشیدببخشید میخواستم بدونم در حین تحصیل میشه ایست زد و به خدمت سربازی رفت در مقطع کارشناسی ترم ۱ امکان ایست تحصیلی وجود داره ؟؟؟

 172. سلام . در تیرماه در هنگام دوره آموزشی میشه ایست خدمت تحصیلی کرد ؟ و در پیام نور ثبت نام کرد ؟

 173. سلام . در تیرماه در هنگام دوره اموزشی میشه از ایست خدمت تحصیلی استفاده کرد؟ و پیام نو ثبت نام کرد؟؟

 174. سلام
  من ترم ۱۳ کارشناسی واحدهای درسیم رو پاس میکنم یعنی تا انتهای بهمن ماه ۱۴۰۱.
  امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل در دانشگاه برام مقدور هست؟
  یعنی من باید بهمن ماه دفترچه سربازی رو رد کنم؟یا چون مهلت معرفی یکساله بعد از تحصیل رو دارم نیاز به این کار نیست؟

  1. ابتدا باید بررسی شود که ترم 13 جز سنوات مجاز شما هست یا نه و شزایط شما باید کامل بررسی شود

 175. سلام خسته نباشید
  ، ببخشید من یبار وارد دانشگاه پیام نور شدم رشته مهندسی و انصراف دادم، دوباره وارد همون دانشگاه پیام نور شدم یه رشته مهندسی دیگه خوندم و از اونم انصراف دادم رفتم سربازی، الان سربازم میخام کنکور بدم رشته پرستاری، اگه قبول بشم میتونم ایست خدمتی بگیرم؟ ممنون

 176. آیا کسی که موفق به دفاع از رساله خود در دوران دکتری نشده و به مهلت ۲،۳ ماهه نیاز دارد و مشمول خدمت سربازی میباشد . می‌تواند از ایست خدمت استفاده کند ؟ راهی وجود دارد؟

 177. سلام و وقت بخیر آیا مدت خدمت برای ایست خدمت وجود داره مثلا اگر من سه ماه سربازی باشم بعد دانشگاه کارشناسی قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم حتی با سه ماه خدمت!؟

 178. سلام. زمانی که خدمت 21 ماه بود و ایست خدمتی زدم 6 ماه از سربازیم باقی مانده بود. ایا 24 ماه شدن خدمت روی الباقی مدتی که باید خدمت کنم تاثیر میگذارد؟

 179. سلام برای بدون کنکور کارشناسی دانشگاه ازاد هم ایست خدمت میدن ؟

 180. من دانشجوی پیام نورم و تقریبا اکثر واحدها رو پاس نکردم و سنواتم تا پایان شهریور ۱۴۰۱ تموم میشه. میخواستم بدونم میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟و در شهریور سال اینده دفترچه خدمتو ارسال کنم و اگه قبول شدم ایست خدمت بزنم و به تحصیل در دانشگاه جدید بپردازم؟

  1. سلام
   بستگی دارد که شما ترم چندم هستید لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 181. سلام ایست خدمت حین دوره آموزشی هم صورت میگیره یا باید دوره آموزشی تموم بشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   بهتر این است که دوره ی اموزشی به اتمام برسد

 182. سلام و درود
  بعد از ایست خدمت و اتمام تحصیل در مقطع بالاتر، مجددا استحقاقی مثل لباس و پوتین و پتو به ما تعلق می‌گیرد یا باید خودمان جدید بخریم؟

  1. سلام وقتتون بخیر در صورت داشتن پادگان نیازی به خرید نیست ولی حتما با پادگان خود صحیت کنید

 183. سلام من حدود 9 ماه از ایست خدمتم گذشته و الان میخوام دوباره برگردم به خدمت و میخوام همون یگانی که قبلا خدمت میکردم برگردم حالا باید چیکار کنم دوباره همونجا بیفتم؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر حتما به پلیس+10 سربزنید و این موضوع رو با یگان خود در میان بگزارید

 184. سلام وقت بخیر
  ببخشید من بعد از دوره اموزشی توی یگان ایست خدمتی یا همان معاف موقت خوردم از طرف کمیسیون سپاه بخاطر اینکه تحت درمان باشم اعصاب و روان،خاستم بپرسم ایا جزو خدمت حساب میشه این ۶ ماه؟

 185. سلام وقت بخیر . بنده سال 98 ایست خدمتی زدم و در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم . حالا سوالم اینه که آیا میتونم از این دانشگاه پیام نور انصراف بدم و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم)

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از انصراف از دانشگاه به مدت 1 سال معافیت تحصیلی شامل خواهد شد

 186. با سلام . ببخشید تو دوران ایست خدمتی میشه از دانشگاه انصراف داد و یه رشته دیگه یه دانشگاه دیگه تو همون مقطع (مقطع کارشناسی) ثبت نام کرد ؟ (تا حالا انصراف ندادم )

 187. سلام من سرباز هستم و الان همزمانم در دانشگاه ازاد دارم ارشد میخونم
  با توجه به اینکه بیشتر تحصیل مجازی بوده مشکلی پیش نیومده و میخوام دفاع کنم
  خدمتم هم چند ماه دیگه تموم میشه
  کجای کار ممکنه مشکل پیش بیاد

 188. سلام . من سال 98 ایست خدمتی زدم ( دانشگاه پیام نور ) حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم . آیا میتونم یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم ؟ ( تا حالا انصراف ندادم و تا سال 1403 معافیت تحصیلی دارم )

  1. سلام وقت بخیر
   قوانین ایست خدمت در زمینه ی مشکل شما بنا بر قوانینی امکان پذیر می باشد

 189. ببخشید من دانشجو هستم تا الان یک بار از دانشگاه انصراف داده ام آیا میشود در خدمتت سربازی بعد از آموزشی در خدمتت کنکور داده و از ایست خدمتت استفاده کنم ؟

 190. سلام
  برادر من الان سربازه و آموزشی رو هم گذرونده سه چهار ماهی میشه رفته خدمت
  سوال اول: میتونه مرخصی بگیره روز کنکور و کنکور بده و اگه قبول شد دانشگاه ایست خدمت میگیره یا باطل میشه قبولیش؟( فک نکنم بشه اما انگار دوستان پایین تر گفتن که حین خدمت دانشگاه قبول شدن و ایست خدمت گرفتن…)
  سوال دوم و اصلی: آیا اگه برادرم ایست سربازی به خاطر بیماری بگیره و تو همون دوره ایست سربازی کنکور بده و دانشگاه قبول بشه میتونه کنکور بده و اگه قبول شد ایست تحصیلی بگیره؟
  لطفا دقیق پاسخ بدید
  خیلی ممنون از لطفتون

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط لازم را دارا باشد میتواند از ایست خدمت استفاده کند.

 191. سلام من الان ۱۹سالمه ودراموزشی هستم میتونم بعد آموزشی ایست خدمت بزنم درس بخونم

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط را دارا باشید امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 192. سلام خسته نباشید
  بنده دانشجوی مقطع ارشد هستم، آیا میتوانم بعد از گرفتن مدرک ارشد از ایست خدمت استفاده کنم و دوباره در کنکور ارشد رشته دیگری شرکت کنم؟ چون به طور معمول برگشت به عقب حساب میشد و امکان شرکت دوباره در مقطع ارشد رو نداشتم.. میخواستم ببینم بعد از ایست خدمت مشکلی وجود نداره برای تحصیل دوباره در یک مقطع..

 193. ایا به سربازی که معاف موقت یا ایست خدمت بخاطر بیماری خورده از حقوق سربازی برخوردار است ؟

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 194. سلام برا ایست خدمت بیماری برای برادرم چیکار کنم
  و ب کجا مراجعه کنم بیماری اسم داره نمیتونه خدمت کنه

 195. سلام من بهمن 99در دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه گرفتم ترم اول مشروط و ترم بهمن1400دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال شده اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از اخراجی به مدت یک سال معافیت تحصیلی با شرایطی خاص لحاظ می شود

 196. سلام من بهمن 99در دانشگاه علمی کاربردی رشته حقوق ثبتی ثبت نامه کردم و نامه گرفتم ترم اول مشروط و ترم بهمن1400دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال شده اگه دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم برای خدمت سربازی یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از اخراجی به مدت یک سال معافیت تحصیلی با شرایطی خاص لحاظ می شود

 197. سلام من دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام کردم و بعد از دو ترم غیبت احتمالا اواخر خرداد ماه یا اوایل تیر اخراج میشم با توجه به تو ضیحاتتون اگر اواخر خرداد سال اینده من دفترچه پست کنم که احتمالا تاریخ 19 تیر تاریخ اعزامم میشود و من در بازه ی زمانی حدود 8 تا 10 تیر در کنکور 1402 شرکت کنم و طبق تاریخ اعزامم مراجعه کنم و خودما معرفی کنم و هیچ غیبتی نداشته باشم در صورت قبولی در مقطع دکتری حرفه ای می تونم از ایست تحصیلی استفاده کنم یا نه و یا اینکه مهر 1401 دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و در صورت قبولی در ازمون سراسری 1402 انصراف بدم و ایا به خاطر دو مرتبه انصراف از دانشگاه اجازه ادامه تحصیل به من می دهند یانه در این صورت

  1. سلام وقت بخیر
   در هر مقطع تحصیلی یکبار مجاز به انصراف هستید

 198. سلام وقت بخیر… من 6ماه خدمت کردم بیمار شدم و ایست خدمتی یا معاف موقت 6 ماهه خوردم ظرف 5ماه مراجعه کردم با نامه نگاری استان انجام آزمایشات 8 ماه طول کشید یعنی 2ماه بیشتر از معاف موقتم که خودشون نامه نگاری کردن البته… حالا 21 ماهم تموم شده اون 8 ماه جز چی هستش؟ اضاف میشه به خدمتم؟

 199. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  عرض کنم سوالی دارم که در قسمت نظرات کاربران پیدا نکردم.
  من ۸۵ روز سابقه خدمتی در پدافند هوایی ارتش رو دارم؛ یعنی دو ماه آموزشی رو گذروندم و حدود یک ماه هم در یگان بودم. سپس نتایج کنکور ارشد آمد و بعد از قبولی در دانشگاه، خدمتم رو متوقف کردم. حالا بعد از اتمام تحصیل با مدرک فوق لیسانس قصد گرفتن امریه در نهاد‌های غیر نظامی رو دارم و در یک نهادی هم بر اساس تخصصی که دارم پذیرش شدم. این نهاد به تخصص من نیاز داره و چیزی هم تا امریه شدن نمانده اما تنها نگرانی من این است که مبادا به خاطر سابقه خدمتی که دارم ارتش موافقت نکنه. امریه‌ها رو ارتش صادر میکنه و من هم سرباز ارتش بودم. در یک جایی خواندم که سربازانی که در ارتش خدمت کردند می‌توانند امریه شوند، چون سربازانی که امریه می‌شوند ارتش و پدافند هوایی می‌افتند و من هم در همان پدافند هوایی بودم. سوالی که من از جنابعالی دارم این است که آیا من با توضیحاتی که دادم می‌توانم امریه بشوم؟ آیا امریه شامل حال من میشود؟ جواب این سوال برای من خیلی مهم است. من خیلی تلاش کردم. باتشکر.

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 200. سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  عرض کنم سوالی دارم که در قسمت نظرات کاربران پیدا نکردم.
  من ۸۵ روز سابقه خدمتی در پدافند هوایی ارتش رو دارم؛ یعنی دو ماه آموزشی رو گذروندم و حدود یک ماه هم در یگان بودم. سپس نتایج کنکور ارشد آمد و بعد از قبولی در دانشگاه، خدمتم رو متوقف کردم. حالا بعد از اتمام تحصیل با مدرک فوق لیسانس قصد گرفتن امریه در نهاد‌های غیر نظامی رو دارم و در یک نهادی هم بر اساس تخصصی که دارم پذیرش شدم. این نهاد به تخصص من نیاز داره و چیزی هم تا امریه شدن نمانده اما تنها نگرانی من این است که مبادا به خاطر سابقه خدمتی که دارم ارتش موافقت نکنه. امریه‌ها رو ارتش صادر میکنه و من هم سرباز ارتش بودم. در یک جایی خواندم که سربازانی که در ارتش خدمت کردند می‌توانند امریه شوند، چون سربازانی که امریه می‌شوند ارتش و پدافند هوایی می‌افتند و من هم در همان پدافند هوایی بودم. سوالی که من از جنابعالی دارم این است که آیا من با توضیحاتی که دادم می‌توانم امریه بشوم؟ آیا امریه شامل حال من میشود؟ جواب این سوال برای من خیلی مهم است. من خیلی تلاش کردم. باتشکر.

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 201. من یه بار از دانشگاه انصراف دادم اما این رشتمم دوس ندارم ۲۱سالمه ..اگه انصراف بدم و دفترچه پست کنم بعد کنکور میتونم ایست خدمت بگیرم..واسه رشته دیگه

  1. سلام
   در هر مقطع تحصیلی صرفا یکبار انصراف میشود داد و یکی از شرایط ایست خدمت این است که بیشتر از یکبار انصراف نداده باشید

 202. سلام خسته نباشید من سرباز ارتش بودم و حین خدمت ایست زدم و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه پیامنور هستم میخواستم بدونم من میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم و در صورت قبولی از پیامنور انصراف بدم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟ پلیس +10 که سوال پرسیدم گفتن چونکه انصراف اول شما میشه مشکلی نداره ولی با انصراف دوم مشمول خدمت میشید.

 203. سلام خسته نباشید بنده سرباز بودم که ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه سراسری برای مقطع کارشناسی الان فارغ التحصیل شدم و در کنکور ارشد ثبت نام کردم معافیت تحصیلی هم دارم ایا مشکلی برای ارشد رفتن من پیش میاد؟

 204. سلام ، کسایی که دوبار انصراف دادن ، و مقطع دکتری پزشکی در بار سوم قبول شن میتونن ایست خدمت بگیرن؟؟؟؟

 205. سلام من در مقطع ارشد از دانشگاه اخراج شدم میشه در حین خدمت دوباره کنکور ارشد بدم و پس از قبولی ایست خدمت بگیرم؟

   1. سلام ببخشید ایا کسی که ایست خدمتی بزند و بعد انصراف دهد باز به همان پادگان قبلی باز میگردد؟؟

     1. سلام اگر کسی در مقطع ارشد یکبار اخراج شده باشد و بعد دوره اموزشیو گذرونده باشد و حالا از خارج کشور از دانشگاه تایید ایران پذیرش در دندان پزشکی گرفته باشد ایا بعد از گذروندن اموزشی میتواند ایست خدمت گرفت یا خیر؟

     2. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بطور معمول با حکم اخراج تا قبل از کارت پایان خدمت و معافیت امکان پذیر نمیباشد

 206. سلام من بهمن 99در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان رشته حقوق ثبتی کارشناسی ناپیوسته ثبت نامه کردم و نامه از پلیس 10+گرفتم و انتخاب واحد کردم ولی متاسفانه نتونستم سر هیچ کلاسی انلاین باشم ترم اول مشروط شدم و ترم مهر1400که گذشت دانشگاه ترم مهر برای من مرخصی رد کرده بود و این ترم جدید هم متاسفانه نتونستم انتخاب واحد کنم الان هم وارد سایت میشم دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمان وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میخواستم بدونم الان که دانشگاه وضعیت مرا نوشتند عدم مراجعه غیر فعال میتونم انصراف از دانشگاه بدم و تا قبل از یک سال بازهم میتونم بازهم کمکور بدم بعد اگر دانشگاه مرا اخراج یا نامه مرا لغو کنه یا یکسال فرصت دارم تا بازهم وارد دانشگاه بشم یا اگر دانشگاه مرا اخراج کنه مهلت یکساله دارم تا خودمو معرفی کنم

  1. سلام باتوجه به شرایط گفته شده میتوانید انصراف دهید و مجدد ثبت نام کنید

 207. سلام بعد از تموم شدن ایست خدمتی مجدد باید بریم اموزشی و مثلا اگر قبل ایست سرباز ارتش بودیم الان میشه سرباز سپاه بشیم؟

  1. سلام وقت بخیر بله نیاز به اموزشی مجدد است و بله میتوانید انتقالی بگیرید.

  2. با سلام وقت بخیر
   اگر خدمت قبلی شما بالای ۶۰ روز باشد نیاز به اموزشی ندارید ولی اعزام میشید به اموزشی مورد نظر و بعد حدود یک هفته به یگان خدمتی معرفی میشوید.

 208. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. من بدون غیبت دفترچه ارسال کردن و اعزامم یکم خرداد است برای ارشد پردیس دانشگاه تهران بر اساس معدل (ورودی این ترم)اقدام کردم ایا در صورت قبولی و ثبتنام در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به سربازی می‌تونم ایست خدمت بزنم؟ چون پذیرش بر اساس معدل هست و بدون کنکور هست امکان ایست خدمت داره

   1. سلام.در حین خدمت امکان شرکت در آزمون استخدامی ارگان های دولتی که نیاز به کارت پایان خدمت ندارن هست؟و امکان استفاده از لیست خدمت برای استخدام وجود داره؟

    1. سلام وقتتوئن بخیر یکی از شرایط الی استخدام در ارگان های دولتی داشتن کارت پایان خدمت میباشد

    2. سلام وقت بخیر ، من سال ۱۴۰۱ بعد از ۱۳ ماه خدمت ایست تحصیلی زدم و در حال حاضر دانشجو هستم. آیا راهی برای بخشش اضافه خدمت یا تبدیل آن به خلا بخاطر نهست که در طول خدمت داشتم در دوران دانشجویی وجود دارد؟

     1. سلام. اگر اضافه خدمت داشتید نمی توانستید ایست خدمت بزنید

 209. سلام. من پارسال سرباز بودم و در حین خدمت دانشگاه قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم. امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف).
  میخاستم بدونم که آیا مهلت یکساله بعد از انصراف به من هم تعلق میگیره؟؟

   1. وقت بخیر
    سال 94ازاد بودم 98انصراف دادم و سال 99رفتم پیام نور ثبت نام کردم الان ‌و دانشجو هستم. الان میخوام ببینم 1402کنکور‌ بدم قبل نتایج برم خدمت بعدش در حین خدمت نتایج بیاد قبول بشم آیا میتونم ایست خدمت بزنم؟؟

  1. سلام خسته نباشید من در حین خدمت هستم چهار ماه میخوام ایست خدمت بزنم برا ارشد بعد از گذراندن دانشگاه میتونم انتقالی رو بگیرم برا خوزستان دیگه نرم استان فارس؟؟؟

 210. سلام. من پارسال سرباز بودم و حین خدمت پیام نو قبول شدم و ایست خدمتی گرفتم.امسال از همون دانشگاه انصراف دادم(اولین انصراف)
  میخاستم بدونم من که قبلا سرباز بودم مهلت یکساله بعد از انصراف به من تعلق میگیره؟؟

  1. سلام خیر بعد از اتمام مدت تحصیل باید برای ادامه خدمت مراجعه کنید .

   1. این سرباز بعد از پایان تحصیل باید به خدمت بازگردد. البته برای راحتی این مشمولان، یک فرصت یک ساله بعد از فارغ التحصیلی یا انصراف از دانشگاه به آنها داده می شود تا وضعیت نظام وظیفه خود را روشن کنند.

 211. سلام ببخشید میخواستم بدونم کسی قبل از گرفتن دیپلم ترک تحصیل ولی الان پشیمون شده و میخواد ادامه تحصیل بده بهش ایست خدمتی تعلق میگیره

  1. سلام. خیر ابتدا باید مدت زمان خدمت سربازی را سپری کنید. و سپس برای دریافت دیپلم به ادامه تحصیل مشغول شوید.

 212. سربازچندروزوقت داردازتاریخ اعزام خودش معرفی کندمیتونه روزدوم خودش معرفی کند

  1. خیر از همان روز غیبت میخوره درصورت مشکل باید تمدید خدمت برنه

   1. سلام من الان دیپلم دارم و در حین خدمت هستم میتونم از ایست خدمت استفاده کنم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم

    1. سلام خداقوت خدمت شما بنده پارسال بعداز پایان آموزشی و آغاز یگان ایست خدمتی زدم برای ارشد الان تموم شه بخوام برگردم باید دوباره آموزشی برم؟(چون میگن بعد دوسال آموزشی باید مجدد بریم)

     1. سلام خیر به ادامه خدمت بازمیگردید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید