رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

مدیریت کسب و کار
به اشتراک بگذارید

در صورتی که تمایل دارید در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار – MBA –  بدون کنکور فراگیر پیام نور مشغول به تحصیل شوید ، در ادامه با ما باشید . جهت مشاوره در خصوص این رشته یا این دانشگاه با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید .

کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار -MBA- بدون کنکور

دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) که به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود، به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی – اجتماعی ، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. هدف اصلی این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی در رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است که قادر باشند پس از یک دوره آموزش فشرده و پرکار با فراگیری دانش و فنون مدیریت در زمینه‌های زیر انجام وظیفه نمایند:

 • (۱) اداره و راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یکی از زیر مجموعه‌های آن
 • (۲) ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان
 • (۳) طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت
 • (۴) کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید
 • (۵) ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

یکی از رشته های پر طرفداری که بسیار متقاضی در دانشگاه های سراسری وآزاد دارد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA) می باشد، که باید از طریق کنکور سراسری وارد شوند، قطعا ظرفیت محدود و نیز درس ریاضی که یکی از منابع کنکور شانس ورود به این رشته را دراین دانشگاه کم می کند، افرادی که خواستار ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار (MBA) در مقطع ارشد می باشند یکی از راه های ورود ان دانشگاه فراگیر پیام نور می باشد .

مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA) شامل گرایش های زیر خواهد شد :

 • ۱-مدیریت کسب وکار گرایش استراتژی
 • ۲-مدیریت کسب وکار گرایش منابع انسانی
 • ۳-مدیریت کسب وکار گرایش بازار یابی
 • ۴-مدیریت کسب وکار گرایش مالی
 • ۵-مدیریت کسب وکار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات

 

۱- گرایش استراتژی
هدف این گرایش، ارائه دانش مدیریت استراتژیک کسب و کار، تبیین علل عملکرد برتر و موفقیت پایدار سازمان ها و راه دستیابی به آن ها است. دانشجویان این گرایش می آموزند که چگونه برخی از سازمان ها به مزیت رقابتی پایدار و عملکرد برتر دست می یابند. همچنین، دانشجویان روش به­کارگیری آموزه های مدیریت استراتژیک برای سازمان خود را می آموزند. اگاهی از نظریه های پیشرفته مدیریت استراتژیک و تسلط بر ابزارهای متنوع این حوزه از اهداف این گرایش است.

۲- گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی
منابع انسانی هر سازمان عامل حیات آن سازمان است. از این رو شناخت انسان و رفتارهای او برای مدیریت اثربخش آن ضروری است. گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی بر استفاده مؤثر از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان تمرکز دارد.

این گرایش برای بالا بردن قابلیت های سازمانی و انطباق با شرایط محیطی تاکیدی ویژه بر ابعاد انسانی در سطوح فردی، گروهی و سازمانی دارد. دانشجویان این گرایش می توانند به بهبود کارایی سازمان و دستیابی به اهداف انسانی سازمان و جامعه کمک کنند.

۳- گرایش بازاریابی
در این گرایش، دانشجویان توانایی شناخت مشخصات و پیچیدگی های رفتار مشتریان و بازار را کسب می کنند. آنان می توانند علاوه بر تعریف و تخمین اندازه یک بازار مفروض، میزان سودآوری آن را نیز به میزان مناسب برآورد کنند. بازاریابی نوعی نگاه، رویکرد و فرایند است که به وسیله آن از طریق ارائه کالا و خدمات، علاوه بر کسب سود به تأمین نیازهای مشتریان پرداخته می شود.

۴- گرایش مالی
در این گرایش، دانشجویان با نظریه های کلاسیک و جدید مدیریت مالی و سرمایه گذاری و کاربرد آن ها آشنا می شوند. آنان می توانند با ارائه راهکارهایی برای توسعه سرمایه گذاری، گام هایی موثر برای رفع مشکلات اقتصادی بنگاه بردارند. گرایش مالی به مدیریت کارآمد و موثر وجوه مالی به شیوه ای می پردازد که باعث تحقق اهداف بنگاه شود.

۵- گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
در این گرایش دانشجویان با مفاهیم اصلی سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات آشنا می شوند. یک سیستم اطلاعاتی تعامل بین کاربران، فرایندهای کسب و کار، داده و فناوری است. فناوری اطلاعات نیز به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی با به کارگیری فناوری اطلاعات می پردازد. در عصر کنونی اهمیت سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات در دنیای کسب و کار روزبه روز برجسته تر می شود.. فردی که داوطلب این گرایش ها می باشد ، باید چهار درس را مطالعه کند وسپس دریک آزمون شرکت کنند،حداقل نمره قبولی این ازمون برای هردرس ۱۲ و نیز معدل فرد باید بالای ۱۴ باشد تا بتواند شرط لازم برای قبولی در این گرایش ها پیدا کند، بر خلاف دانشگاه سراسری یا آزاد که بعد از آزمون فرد انتخاب شهر وگرایش می کند در این آزمون فرد قبل امتحان گرایش و شهر خود را انتخاب می کند.

 

شرایط ثبت نام و پذیرش رشته مدیریت کسب و کار – MBA :

علاقمندان به تحصیل در دوره های فراگیر در صورت داشتن شرایط زیر، میتوانند به عنوان داوطلب مقطع کارشناسی ارشد در یک کـد رشـته امتحـانی ثبت نام و حداکثر در ۲۰  کدرشته محل از دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور متقاضی ادامه تحصیل شوند.

الف) شرایط عمومی :

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲- نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران.

توضیح: مصادیق عناد شامل:

 • مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروهکهای محارب.
 • پرداخت کمک مالی به گروهکهای محارب، هواداری تشکیلاتی و یا عضویت در گروهکهای مزبور آنها.
 • تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.

۳- عدم احراز فساد اخلاقی.

 • توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل: اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا میباشد. تذکر: احراز شرایط عمومی داوطلبان درصورت نیاز با استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی است.

۴- برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

ب) مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای ثبت نام در آزمون

دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته رسمی و بالاتر مورد تأیید وزارت و یا دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی (به شرط فارغ التحصـیلی تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰) می توانند بدون توجه به نوع رشته تحصیلی کارشناسی خویش در یک رشته گرایش از رشته هـای امتحـانی ثبت نام نمایند.

 


جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کلیک نمایید


https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

مشاوره تلفنی دانشگاه پیام نور

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص رشته های دانشگاهی و یا شرایط دانشگاه های فراگیر پیام نور و … می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب بدون پیش شماره و کد از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

برای مشاوره در زمینه رشته مدیریت کسب و کار فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 3 نظر:

 1. سلام وقتتون بخیر
  من تلفن ثابت ندارم چطور میتونم با مشاورین شما در ارتباط باشم؟
  ارشد MBA گرایش بازاریابی پیام نور فراگیر میخوام بخونم

 2. سلام روزتون بخیر. من خانمی ۴۰ساله با لیسانس فیلمسازی هستم مردد هستم ک پیام نور فراگیر ارشد mba رو انتخاب کنم یا روانشناسی عمومی … فرصت خیلی کمی هم دارم برای ثبت نام ۲روز فقط.
  ایا رشته mba شاخه های استراتژیک و بازاریابی برای جذب بازار اولویت و محدودیت سن دارند و اینکه بین روانشناسی عمومی و mba پیام نور کدوم بازار کار بهتری برای خانمها داره در سنین ۴۰ به بالا…ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068