خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

بروزرسانی شده اکتبر 16, 2017 10:40 ق.ظ
0
869
مدیریت کسب و کار
رشته مدیریت کسب و کار بدون کنکور – کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور
میانگین 5 رای از تعداد 2

در صورتی که تمایل دارید در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار – MBA –  بدون کنکور فراگیر پیام نور مشغول به تحصیل شوید ، در ادامه با ما باشید . جهت مشاوره در خصوص این رشته یا این دانشگاه با شماره 9099072068 تماس بگیرید .

کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار -MBA- بدون کنکور

دوره كارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) که به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود، به منظور پرورش مدیران كارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی – اجتماعی ، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. هدف اصلی این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های كارشناسی در رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است كه قادر باشند پس از یک دوره آموزش فشرده و پرکار با فراگیری دانش و فنون مدیریت در زمینه‌های زیر انجام وظیفه نمایند:

 • (1) اداره و راهبری مؤثر و كارآمد سازمان یا یکی از زیر مجموعه‌های آن
 • (2) ایجاد تحول در یك بخش تخصصی سازمان
 • (3) طراحی، هدایت و رهبری تحول در كل سازمان پس از كسب تجارب عملی در مدیریت
 • (4) كارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید
 • (5) ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

یکی از رشته های پر طرفداری که بسیار متقاضی در دانشگاه های سراسری وآزاد دارد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA) می باشد، که باید از طریق کنکور سراسری وارد شوند، قطعا ظرفیت محدود و نیز درس ریاضی که یکی از منابع کنکور شانس ورود به این رشته را دراین دانشگاه کم می کند، افرادی که خواستار ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار (MBA) در مقطع ارشد می باشند یکی از راه های ورود ان دانشگاه فراگیر پیام نور می باشد .

مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA) شامل گرایش های زیر خواهد شد :

 • 1-مدیریت کسب وکار گرایش استراتژی
 • 2-مدیریت کسب وکار گرایش منابع انسانی
 • 3-مدیریت کسب وکار گرایش بازار یابی
 • 4-مدیریت کسب وکار گرایش مالی
 • 5-مدیریت کسب وکار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات

 

1- گرایش استراتژی
هدف این گرایش، ارائه دانش مدیریت استراتژیک کسب و کار، تبیین علل عملکرد برتر و موفقیت پایدار سازمان ها و راه دستیابی به آن ها است. دانشجویان این گرایش می آموزند که چگونه برخی از سازمان ها به مزیت رقابتی پایدار و عملکرد برتر دست می یابند. همچنین، دانشجویان روش به­کارگیری آموزه های مدیریت استراتژیک برای سازمان خود را می آموزند. اگاهی از نظریه های پیشرفته مدیریت استراتژیک و تسلط بر ابزارهای متنوع این حوزه از اهداف این گرایش است.

2- گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی
منابع انسانی هر سازمان عامل حیات آن سازمان است. از این رو شناخت انسان و رفتارهای او برای مدیریت اثربخش آن ضروری است. گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی بر استفاده مؤثر از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان تمرکز دارد. این گرایش برای بالا بردن قابلیت های سازمانی و انطباق با شرایط محیطی تاکیدی ویژه بر ابعاد انسانی در سطوح فردی، گروهی و سازمانی دارد. دانشجویان این گرایش می توانند به بهبود کارایی سازمان و دستیابی به اهداف انسانی سازمان و جامعه کمک کنند.

3- گرایش بازاریابی
در این گرایش، دانشجویان توانایی شناخت مشخصات و پیچیدگی های رفتار مشتریان و بازار را کسب می کنند. آنان می توانند علاوه بر تعریف و تخمین اندازه یک بازار مفروض، میزان سودآوری آن را نیز به میزان مناسب برآورد کنند. بازاریابی نوعی نگاه، رویکرد و فرایند است که به وسیله آن از طریق ارائه کالا و خدمات، علاوه بر کسب سود به تأمین نیازهای مشتریان پرداخته می شود.

4- گرایش مالی
در این گرایش، دانشجویان با نظریه های کلاسیک و جدید مدیریت مالی و سرمایه گذاری و کاربرد آن ها آشنا می شوند. آنان می توانند با ارائه راهکارهایی برای توسعه سرمایه گذاری، گام هایی موثر برای رفع مشکلات اقتصادی بنگاه بردارند. گرایش مالی به مدیریت کارآمد و موثر وجوه مالی به شیوه ای می پردازد که باعث تحقق اهداف بنگاه شود.

5- گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
در این گرایش دانشجویان با مفاهیم اصلی سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات آشنا می شوند. یک سیستم اطلاعاتی تعامل بین کاربران، فرایندهای کسب و کار، داده و فناوری است. فناوری اطلاعات نیز به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی با به کارگیری فناوری اطلاعات می پردازد. در عصر کنونی اهمیت سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات در دنیای کسب و کار روزبه روز برجسته تر می شود.. فردی که داوطلب این گرایش ها می باشد ، باید چهار درس را مطالعه کند وسپس دریک آزمون شرکت کنند،حداقل نمره قبولی این ازمون برای هردرس 12 و نیز معدل فرد باید بالای 14 باشد تا بتواند شرط لازم برای قبولی در این گرایش ها پیدا کند، بر خلاف دانشگاه سراسری یا آزاد که بعد از آزمون فرد انتخاب شهر وگرایش می کند در این آزمون فرد قبل امتحان گرایش و شهر خود را انتخاب می کند.

 

شرايط ثبت نام و پذيرش رشته مدیریت کسب و کار – MBA :

علاقمندان به تحصيل در دوره هاي فراگير در صورت داشتن شرايط زير، ميتوانند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد در يك كـد رشـته امتحـاني ثبت نام و حداكثر در 20  كدرشته محل از دوره هاي كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور متقاضي ادامه تحصيل شوند.

الف) شرايط عمومي :

1- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.

2- نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.

توضيح: مصاديق عناد شامل:

 • مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
 • داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهكهاي محارب.
 • پرداخت كمك مالي به گروهكهاي محارب، هواداري تشكيلاتي و يا عضويت در گروهكهاي مزبور آنها.
 • تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.

3- عدم احراز فساد اخلاقي.

 • توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل: اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا ميباشد. تذكر: احراز شرايط عمومي داوطلبان درصورت نياز با استعلام از مراجع ذيصلاح قانوني است.

4- برخورداري از توانايي جسمي متناسب با رشته انتخابي

ب) مدارك تحصيلي مورد پذيرش براي ثبت نام در آزمون

دارندگان مدارك كارشناسي پيوسته و يا ناپيوسته رسمي و بالاتر مورد تأييد وزارت و يا دانشجويان سال آخر دوره كارشناسي (به شرط فارغ التحصـيلي تا تاريخ 1396/11/30) مي توانند بدون توجه به نوع رشته تحصيلي كارشناسي خويش در يك رشته گرايش از رشته هـاي امتحـاني ثبت نام نمايند.

 


جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کلیک نمایید


 

مشاوره تلفنی دانشگاه پیام نور

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص رشته های دانشگاهی و یا شرایط دانشگاه های فراگیر پیام نور و … می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 شب بدون پیش شماره و کد از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…