معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟
به اشتراک بگذارید

معافیت سربازی دو برادری می تواند به مشمولین کمک کند تا از رفتن به خدمت معاف شوند ؟ این سوال می تواند مهم ترین سوالی باشد که در ذهن برخی افراد به وجود آید . اما آیا ممکن است معافیت سربازی دو برادری نیز وجود داشته باشد ؟ آیا سازمان نظام وظیفه برای معافیت سربازی دو برادری نیز قوانینی وضع کرده است ؟ ما در این مقاله قصد داریم تمام مسائل مرتبط با معافیت سربازی دو برادری  را بررسی کرده و پاسخ تمام این سوالات را برای شما مشمولین عزیز پاسخ دهیم . اما قبل از وارد شدن در این مبحث باید بدانیم که معافیت سربازی چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

معافیت خدمت سربازی یکی از راه های آسان برای گرفتن کارت معافیت خدمت می باشد . از این راه مشمولین می توانند به راحتی مدارک مورد نیاز سازمان نظام وظیفه را تهیه کنند . سپس مراحل لازم را طی کرده و کارت معافیت خدمت سربازی خود را دریافت کنند . آیا همه ی افراد می توانند برای معافیت اقدام کنند ؟ پاسخ این است که برای گرفتن معافیت های مختلف مشمولین باید از شرایط لازم برخوردار باشند . تا سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدارک آن ها را برای درخواست معافیت بررسی کند . اما این شرایط چیست ؟ آیا داشتن دو برادر می تواند دلیل محکمی برای معافیت سربازی دو برادری برای مشمولین باشد یا خیر ؟

هم چنین علاوه بر انواع معافیت ها ، مشمولین می توانند از انواع کسری های خدمت سربازی ، امریه سربازی و سایر امکانات سازمان نظام وظیفه استفاده کنند . اما مشمولین قبل از رسیدن به سن مشمول شدن به فکر راهی برای فرار از این مسئله هستند . بنابراین ما در مرکز مشاوره آویژه بهترین و به روزترین مشاوره نظام وظیفه را در اختیار مشمولین خواهیم گذاشت . پس با ما همراه باشید .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت سربازی چگونه است


شرایط معافیت سربازی دو برادری

شرایط معافیت سربازی دو برادری مانند سایر معافیت ها است . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه برای هر یک از معافیت ها قوانین مهم و گسترده ای در نظر گرفته است که در این مقاله با آن ها آشنا خواهیم شد . برای آشنا با شرایط معافیت سربازی دو برادری ، اول به انواع معافیت های موجود در ایران آشنا خواهید شد . این معافیت های پرکاربرد و مهم در ادامه مفصل توضیح داده شده است .


بیشتر بخوانید:  قوانین معافیت سربازی و نظام وظیفه را بدانیم


انواع معافیت های خدمت سربازی نظام وظیفه عمومی :

  • انواع معافیت های پزشکی .
  • انواع معافیت سربازی کفالت .
  • معافیت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد .
  • معافیت سربازی با شرط سنی .
  • معافیت از طریق غیبت .
  • معافیت های ایثارگری و جانبازی .
  • و سایر معافیت های دیگر .

مشمولین باید در نظر داشته باشند که استفاده از هریک از این معافیت ها نیازمند شرایط خاص خود می باشد . بنابراین مشمولین باید برای استفاده و بهره مندی از هر کدام از این معافیت های خدمت سربازی باید راهنمایی ها و اطلاعات لازم را بدست آورند . سپس مدارک لازم را تهیه کرده و مراحل اخذ معافیت مورد نظر خود را طی کنند . پس دانستن شرایط و کسب اطلاعات یکی از مهم ترین راه هایی است که مشمولین باید به آن دقت کنند . یکی از اصلی ترین و مهم ترین شرایط معافیت سربازی دو برادری نیز به این صورت است که مشمولین باید دو برادر بوده و در یک زمان مشمول خدمت وظیفه ی عمومی شوند . حتی اگر یکی از برادرها به خدمت اعزام شوند . برادر دیگر هر زمان که به سن مشمولیت رسید می تواند برای معافیت اقدام کند .


بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن


چگونگی معافیت سربازی دو برادری

چگونگی معافیت سربازی دو برادری که در بالا در مورد شرایط آن نیز صحبت کردیم امروزه متقاضیان زیادی دارد . زیرا در سال های قبل معافیت تک فرزندی یا تک پسری یکی از معافیت ها شناخته می شد . کسانی که برادر داشتند از این قانون مستثنی بودند . اما در سال های جاری با نظارت بیشتر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قوانینی مبنی بر معافیت خدمت سربازی دو برادران نیز تصویب شده و به عموم اعلام گردید . به همین منظور امروزه افراد با داشتن برادر نیز می توانند از این معافیت بهره مند شوند . فقط کافی است برای گرفتن این نوع معافیت سریعا اقدام کرده و اطلاعات کافی نیز بدست آورید .

چگونگی معافیت سربازی دو برادری به این صورت است که مشمول پس از بررسی شرایط خود مدارک لازم برای معافیت دو برادری را جمع آوری کرده و اقدامات خود را سریعا شروع می کند . مشمولین باید در نظر داشته باشند که استفاده از این نوع معافیت مانند سایر معافیت ها دارای قوانین خاص خود می باشد . پس برای این منظور باید هر چه سریع تر در موعد مقرر اقدامات لازم را مبذول فرمایند .

چگونگی معافیت سربازی دو برادری


بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : چگونه معافیت سربازی بگیریم


قانون معافیت سربازی دو برادری

قانون معافیت سربازی دو برادری می تواند برای مشمولینی اجرا شود که دو برادر هستند . در این قانون داشتن خواهر نمی تواند مانعی برای معافیت برادران خود باشد . همانطور که می دانید در سال های جاری تغییرات زیادی در قوانین سازمان نظام وظیفه ایجاد شد . همین تغییرات باعث ایجاد ترس و وحشت در روحیه ی برخی جوانان شده است . زیرا قوانین روز به روز تغییر کرده و سخت گیری های سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای انواع معافیت ها بیشتر شده است . البته ما به جوانان و مشمولین عزیز این اطمینان را می دهیم که هنوز هم راه های زیادی برای گرفتن و بهره مند شدن از انواع معافیت ها وجود دارد . فقط کافی است که راجع به هر یک از آن ها اطلاعات بدست آورده و شرایط خود را با آن ها تطبیق دهید .

این تغییرات در قوانین برای معافیت های سربازی دو برادری نیز ممکن است ایجاد شود . اما بر اساس آخرین و به روزترین قوانین مرتبط با این نوع معافیت دو برادری ، مشمولینی که تاریخ اعزام آن ها همزمان است . یا یکی از برادران باید پس از برادر دیگری به خدمت مقدس سربازی برود . این افراد خواهند توانست از مزیت های معافیت استفاده کرده و معافیت بگیرند . برای گرفتن این نوع معافیت مانند سایر معافیت ها مشمولین باید مدارک خود را جمع آوری کرده و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ اقدامات مورد نیاز را انجام دهند .

مشمولین عزیز می توانید برای راهنمایی های لازم با مشاورین متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید . مشاورین ما همه روزه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود .

قانون معافیت سربازی دو برادری


بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت سربازی – مشاوره نظام وظیفه


اخبار معافیت سربازی دو برادری

اخبار معافیت سربازی دو برادری هر ساله پس از تغییرات قوانین اعلام می گردد . این اخبار از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اعلام می شود . ما در مرکز مشاوره آویژه مشمولین را از آخرین اخبار این سازمان باخبر خواهیم کرد .

سوالات متداول

اعزام همزمان دو برادر چگونه است؟

برای افرادی که دارای برادر بوده و اعزام آن ها نزدیک به هم هست سازمان نظام وظیفه قوانینی در نظر گرفته است . این افراد می توانند برای معافیت اقدام کرده و مدارک خود را به یکی از نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده و درخواست خود را ثبت نمایند .

شرایط معافیت موقت دو برادی چیست؟

یکی از مهم ترین شرایط این است که برادر در حال خدمت سربازی فراری نبوده و وارد غیبت نشده باشد . داشتن برادر نیز از مهم ترین و اصلی ترین شروط برای استفاده از این نوع معافیت موقت می باشد .

قانون سربازی دوقلوها چگونه است؟

قانون برای سربازی رفتن دو قلو ها نیز مانند سربازی دو برادری است . تشخیص معافیت برای هر یک از این افراد به تشخیص سازمان نظام وظیفه می باشد . عزیزان می توانند برای گرفتن اطلاعات در مورد معافیت این نوع افراد دو قلو با مشاورین ما در تماس باشند .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه

 

معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068