معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

معافیت سربازی دو برادری چه شرایطی دارد؟

معافیت سربازی دو برادری می تواند به مشمولین کمک کند تا از رفتن به خدمت معاف شوند؟

این سوال می تواند مهم ترین سوالی باشد که در ذهن برخی افراد به وجود آید . اما آیا ممکن است معافیت سربازی دو برادری نیز وجود داشته باشد ؟ آیا سازمان نظام وظیفه برای معافیت سربازی دو برادری نیز قوانینی وضع کرده است ؟ ما در این مقاله قصد داریم تمام مسائل مرتبط با معافیت سربازی دو برادری  را بررسی کرده و پاسخ تمام این سوالات را برای شما مشمولین عزیز پاسخ دهیم . اما قبل از وارد شدن در این مبحث باید بدانیم که معافیت سربازی چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

معافیت خدمت سربازی یکی از راه های آسان برای گرفتن کارت معافیت خدمت می باشد . از این راه مشمولین می توانند به راحتی مدارک مورد نیاز سازمان نظام وظیفه را تهیه کنند . سپس مراحل لازم را طی کرده و کارت معافیت خدمت سربازی خود را دریافت کنند . آیا همه ی افراد می توانند برای معافیت اقدام کنند ؟ پاسخ این است که برای گرفتن معافیت های مختلف مشمولین باید از شرایط لازم برخوردار باشند . تا سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدارک آن ها را برای درخواست معافیت بررسی کند . اما این شرایط چیست ؟ آیا داشتن دو برادر می تواند دلیل محکمی برای معافیت سربازی دو برادری برای مشمولین باشد یا خیر ؟

هم چنین علاوه بر انواع معافیت ها ، مشمولین می توانند از انواع کسری های خدمت سربازی ، امریه سربازی و سایر امکانات سازمان نظام وظیفه استفاده کنند . اما مشمولین قبل از رسیدن به سن مشمول شدن به فکر راهی برای فرار از این مسئله هستند . بنابراین ما در مرکز مشاوره آویژه بهترین و به روزترین مشاوره نظام وظیفه را در اختیار مشمولین خواهیم گذاشت . پس با ما همراه باشید .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت سربازی چگونه است


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط معافیت سربازی دو برادری

شرایط معافیت سربازی دو برادری مانند سایر معافیت ها است . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه برای هر یک از معافیت ها قوانین مهم و گسترده ای در نظر گرفته است که در این مقاله با آن ها آشنا خواهیم شد . برای آشنا با شرایط معافیت سربازی دو برادری ، اول به انواع معافیت های موجود در ایران آشنا خواهید شد . این معافیت های پرکاربرد و مهم در ادامه مفصل توضیح داده شده است .

انواع معافیت های خدمت سربازی نظام وظیفه عمومی :

 • انواع معافیت های پزشکی .
 • انواع معافیت سربازی کفالت .
 • معافیت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد .
 • معافیت سربازی با شرط سنی .
 • معافیت از طریق غیبت .
 • معافیت های ایثارگری و جانبازی .
 • و سایر معافیت های دیگر .

مشمولین باید در نظر داشته باشند که استفاده از هریک از این معافیت ها نیازمند شرایط خاص خود می باشد . بنابراین مشمولین باید برای استفاده و بهره مندی از هر کدام از این معافیت های خدمت سربازی باید راهنمایی ها و اطلاعات لازم را بدست آورند . سپس مدارک لازم را تهیه کرده و مراحل اخذ معافیت مورد نظر خود را طی کنند . پس دانستن شرایط و کسب اطلاعات یکی از مهم ترین راه هایی است که مشمولین باید به آن دقت کنند . یکی از اصلی ترین و مهم ترین شرایط معافیت سربازی دو برادری نیز به این صورت است که مشمولین باید دو برادر بوده و در یک زمان مشمول خدمت وظیفه ی عمومی شوند . حتی اگر یکی از برادرها به خدمت اعزام شوند . برادر دیگر هر زمان که به سن مشمولیت رسید می تواند برای معافیت اقدام کند .


بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی و شرایط استفاده از آن


چگونه معافیت سربازی دو برادری بگیریم؟

چگونگی معافیت سربازی دو برادری

چگونگی معافیت سربازی دو برادری که در بالا در مورد شرایط آن نیز صحبت کردیم امروزه متقاضیان زیادی دارد . زیرا در سال های قبل معافیت تک فرزندی یا تک پسری یکی از معافیت ها شناخته می شد . کسانی که برادر داشتند از این قانون مستثنی بودند . اما در سال های جاری با نظارت بیشتر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قوانینی مبنی بر معافیت خدمت سربازی دو برادران نیز تصویب شده و به عموم اعلام گردید . به همین منظور امروزه افراد با داشتن برادر نیز می توانند از این معافیت بهره مند شوند . فقط کافی است برای گرفتن این نوع معافیت سریعا اقدام کرده و اطلاعات کافی نیز بدست آورید .

چگونگی معافیت سربازی دو برادری به این صورت است که مشمول پس از بررسی شرایط خود مدارک لازم برای معافیت دو برادری را جمع آوری کرده و اقدامات خود را سریعا شروع می کند . مشمولین باید در نظر داشته باشند که استفاده از این نوع معافیت مانند سایر معافیت ها دارای قوانین خاص خود می باشد . پس برای این منظور باید هر چه سریع تر در موعد مقرر اقدامات لازم را مبذول فرمایند .

 


بیشتر بخوانید: نظام وظیفه : چگونه معافیت سربازی بگیریم


قانون معافیت سربازی دو برادری

قانون معافیت سربازی دو برادری می تواند برای مشمولینی اجرا شود که دو برادر هستند . در این قانون داشتن خواهر نمی تواند مانعی برای معافیت برادران خود باشد . همانطور که می دانید در سال های جاری تغییرات زیادی در قوانین سازمان نظام وظیفه ایجاد شد . همین تغییرات باعث ایجاد ترس و وحشت در روحیه ی برخی جوانان شده است . زیرا قوانین روز به روز تغییر کرده و سخت گیری های سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای انواع معافیت ها بیشتر شده است . البته ما به جوانان و مشمولین عزیز این اطمینان را می دهیم که هنوز هم راه های زیادی برای گرفتن و بهره مند شدن از انواع معافیت ها وجود دارد . فقط کافی است که راجع به هر یک از آن ها اطلاعات بدست آورده و شرایط خود را با آن ها تطبیق دهید .

این تغییرات در قوانین برای معافیت های سربازی دو برادری نیز ممکن است ایجاد شود . اما بر اساس آخرین و به روزترین قوانین مرتبط با این نوع معافیت دو برادری ، مشمولینی که تاریخ اعزام آن ها همزمان است . یا یکی از برادران باید پس از برادر دیگری به خدمت مقدس سربازی برود . این افراد خواهند توانست از مزیت های معافیت استفاده کرده و معافیت بگیرند . برای گرفتن این نوع معافیت مانند سایر معافیت ها مشمولین باید مدارک خود را جمع آوری کرده و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ اقدامات مورد نیاز را انجام دهند .

مشمولین عزیز می توانید برای راهنمایی های لازم با مشاورین متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید . مشاورین ما همه روزه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود .

 


بیشتر بخوانید: اطلاعیه ها معافیت سربازی – مشاوره نظام وظیفه


اخبار معافیت سربازی دو برادری

اخبار معافیت سربازی دو برادری هر ساله پس از تغییرات قوانین اعلام می گردد . این اخبار از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اعلام می شود . ما در مرکز مشاوره آویژه مشمولین را از آخرین اخبار این سازمان باخبر خواهیم کرد .

نظام وظیفه

سوالات متداول

اعزام همزمان دو برادر چگونه است؟

برای افرادی که دارای برادر بوده و اعزام آن ها نزدیک به هم هست سازمان نظام وظیفه قوانینی در نظر گرفته است . این افراد می توانند برای معافیت اقدام کرده و مدارک خود را به یکی از نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده و درخواست خود را ثبت نمایند .

شرایط معافیت موقت دو برادی چیست؟

یکی از مهم ترین شرایط این است که برادر در حال خدمت سربازی فراری نبوده و وارد غیبت نشده باشد . داشتن برادر نیز از مهم ترین و اصلی ترین شروط برای استفاده از این نوع معافیت موقت می باشد .

قانون سربازی دوقلوها چگونه است؟

قانون برای سربازی رفتن دو قلو ها نیز مانند سربازی دو برادری است . تشخیص معافیت برای هر یک از این افراد به تشخیص سازمان نظام وظیفه می باشد . عزیزان می توانند برای گرفتن اطلاعات در مورد معافیت این نوع افراد دو قلو با مشاورین ما در تماس باشند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه تمدید معافیت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معافیت سربازی دو برادری وجود دارد؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 49 نظر:
 1. سلام ببخشید من حکم قهرمانی جهان در رشته ورزشی کاراته درام میخاستم ببینم از این طریق میشود برای معافیت اقدام کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر .موارد دیگر را بررسی کنید و با کارشناسان تماس بگیرید

 2. سلام ببخشید من وبرادرم دوقلوهستیم وهردو۱۸سالمون هست وهردومعافیت تحصیلی داریم ایا یکی از مادو برادر معاف میشود؟ممنون.

 3. سلام خسته نباشین آیابرارادان دوقلومعاف ازخدمت میشن اگه هرمان بگیرن دفترچه.ممنون توضیح بدیدباتشکر

 4. سلام عزیزان گرامی بنده دارای کفالت تحصیلی میباشم و هنوز دانشجوام . و برادر بزرگتر من خدمت سربازی اش را تمام کرده و در حال حاظر متاهل بوده و از جمع خانع جدا شده از اینور سرپرستی پدر و والده به عهده من بوده و با توجه به شرایط سنی پدرم که بیشتر از ۶۰ میباشد ایا میتوانم معاف شوم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر با وجود برادر بزرگتر مقدور نیست.از ماده ۶ اقدام کنید

  2. سلام دوست عزیز
   خیر با وجود برادر بزرگتر مقدور نیست. از ماده ۶ اقدام کنید

 5. سلام بنده مشکلی دارم که نمیتونم اموزشی برم ایا میشه دوران اموزشی و معاف بشم و به یگان خدمتی برم؟ یا بجای اموزشی درشهرستان درشهر خودم اموزش نظامی ببینم ؟

 6. سلام من سال ۹۶ سرباز بودم و بدلیل مشکلات فرار کردم و سال ۹۹ یعنی برج یازده رفتم سربازی که متاسفانه پدرم رو از دست دادم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم تحت پوشش کمیته امداد هم هستیم

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مقدور نیست باید از قوانین دیگر اقدام کنید برای بررسی بیشتر با مشاورین تماس بگیرید

 7. سلام خسته نباشید ببخشید مزاحمتون شدم من الان ۱۷ سالمه،دوتا داداش دارم که که هردو سربازی رفتن و کارت پایان خدمت دارن آیا من معاف میشم از سرباز دو برادری؟😊

 8. سلام من و برادرم دوقلو هستیم برادر دیگه ای نداریم پدرمم دیکس کمر داره بنظرتون یکی ازما معاف نمیشود ؟؟؟؟یاهردو باید خدمت کنیم؟؟؟

 9. سلام من داداشم سربازی زده ۲۸سالشه مجرده و بابام بالای۷۰سالشه من ۲۶سالمه ایا میتونم کارت معافیت بگیرم

 10. سلام ما دوتا برادریم خدمت من برج ۱۱ اون ۱۲ ایا میشه دوبرادری بگیریم یکیمون شهر خودمون بیفته ؟

 11. سلام یه سوال دوتابرادریم یکی کفالت شده معاف شده الان یکی بچه داره ایا میشه با پدونده پزشکی مادرم معاف بشم و این که متائل هستم و داداش هم یه شهرستان دیگه ای هس

 12. من خودم معلول هستم برادر معلولتر از خودم هم دارم و دو برادر سالم دارم پدرمون هم از کار افتاده است، بردار بزرگمون که سالم بود به خاطر بردار معلولترم معاف کردند با ما زندگی نمی کند از ما خیلی دور شده خودم که معلول هستم معاف نشدم خدمت رفتم الان نوبت برادر کوچک است آیا راهی وجود داره این برادر کوچک که سالم است و بهمون می رسد را معاف کرد؟

 13. سلام بنده یک برادر کوچک تر از خودم که محصل هستن دارم و خودم هم الان مشمول سربازی هستم. پدرم بیماری قلبی دارن و عمل قلب انجام دادن و نمیتونن کار کنن بیمه هم ندارند باتوجه به این موارد و از کار افتادگی پدرم من میتونم معافیت کفالت پدرم را بگیرم؟

 14. سلام
  من برادرم شهریور ماه آموزشی تموم شد و مهد ماه رفت خدمت ولی من برگه اعزام به خدمتم آذر ماه هستش میتونم تا وقتی که داداشم خدمتش تموم شه نام سربازی

 15. با سلام بنده ۱۸ سالم هست پدرم فوت کرده ۳ برادر هستیم دو برادر من سربازی رفته و کارت پایان خدمت دارند من میتوانم کفیل مادرم بشوم و سربازی معاف شوم یا از قانون دوبرادری استفاده کنم من فرزند آخر هستم یکی از برادر هایم ازدواج کرده و رفته دومین برادر هم ازدواج کرده ولی طلاق گرفته آیا راهی هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   خیر شرط استفاده از معافیت کفالت مادر این است که شما تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال باشید.

  2. سلام ما دو تا برادریم برادر بزرگم متولد۶۷ هیتس و ۹۰ خدمت سربازی خود را تمام کرد و متاهل هست و بنده متولد ۷۶ هستم و لیسانس دارم تا الان معافیت تحصیلی داشتم ایا منم باید سربازی برم با معافم

   1. سلام وقت بخیر
    اگر شرایط اخذ معافیت را ندارید باید به خدمت اعزام شوید.

  3. سلام ما دو تا برادریم برادر بزرگم متولد۶۷ هست و سال ۹۰ خدمت سربازی خود را تمام کرد و متاهل هست و بنده متولد ۷۶ هستم و لیسانس دارم تا الان معافیت تحصیلی داشتم ایا منم باید سربازی برم یا معافم

 16. سلام منو بزارم دوقلو هستیم و یک بردار کوچک تر از خودمون هم داریم که ۱۰سالشه ما ۲۲سالمونه امکانش هست یکی از ما دوقلوها از سربازی معاف بشه؟یا قانون هست که باید هردوتامون بریم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/7/3

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید