معرفی و تفاوت انواع دانشگاه آزاد اسلامی ؛ پیام نور و غیرانتفاعی

تفاوت دانشگاه ها
به اشتراک بگذارید

تفاوت دانشگاه ها و ویژگی و معرفی انواع دانشگاه با گروه مشاوره آویژه دانش همراه باشید.

معرفی دانشگاه روزانه

ویژگی دانشگاه روزانه : به ازای کلاس رفتن در دانشگاههای سراسری پولی پرداخت نمی کنید و حتی می‌توانید وام کمک هزینه بگیرید و بهترین امکانات و بالاترین اعتبار مدرک بین انواع دانشگاه را دارد.

کنکور دانشگاه روزانه

در صورت قبولی روزانه حتی در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه محل قبولی طبق قانون سال جاری یکی از این ٢ نوع محرومیت داره:

  1. محرومیت از انتخاب رشته روزانه در کنکور سال بعد
  2. محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری سال بعد

معرفی دانشگاه شبانه

ویژگی دانشگاه شبانه : دانشگاه شبانه مشابه دانشگاه روزانه و حتی با دانشجویان دانشگاه روزانه کلاسها مشترک دارند و تفاوات اساسی دانشگاه شبانه با دانشگاه روزانه این است که دانشجویان شبانه هزینه ای بابت دانشگاه پرداخت می کنند، و از طرفی سهمیه خوابگاه ندارند.
نکته در مورد شهریه دانشگاه شبانه : شهریه دانشگاه شبانه بستگی به رشته تحصیلی دارد اما شهریه شبانه کمتر از ١ میلیون تومان می‌باشد.

کنکور دانشگاه شبانه

انتخاب دانشگاه شبانه همانند دانشگاه روزانه محرومیتی برای کنکور سال آینده به دنبال ندارد و حتی می‌توان همزمان با تحصیل در دانشگاه شبانه، بدون انصراف از دانشگاه برای کنکور مجددا ثبت نام کنید.

اعتبار مدرک دانشگاه شبانه

اعتبار مدرک دانشگاه شبانه تقریبا برابر اعتبار مدرک دانشگاه روزانه می‌باشد.

معرفی دانشگاه مجازی

ویژگی دانشگاه مجازی : از طریق سیستم اینترنت و کلاس مجازی هستش اما برای شهریه دقیقا مثل دانشگاه شبانه هست.
سیستم دانشگاه مجازی در تعداد معدودی دانشگاه وجود عملی شده است و در ایران هنوز به خوبی جا نیفتاده است.

معرفی دانشگاه غیر انتفاعی

ویژگی دانشگاه غیر انتفاعی: مانند دانشگاه روزانه و شبانه که کلاس حضوری برگزار میگردد اما شهریه این نوع دانشگاه بیشتر از دانشگاه شبانه هست (حدود ١/۵ برابر دانشگاه شبانه)

تفاوت دانشگاه غیر انتفاعی

تفاوت دانشگاه غیر انتفاعی , کیفیت دانشگاه مطرح هست. که بعضی از دانشگاه غیرانتفاعی حتی از بعضی دانشگاه روزانه و شبانه شهرستان کیفیت بالاتری دارند. مثل دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ و دانشگاه غیر انتفاعی سوره تهران

اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی

اعتبار مدرک دانشگاه غیر انتفاعی و همچنین امکانات این دانشگاه خیلی جالب نیست و حتی فضای آموزشی خیلی از این مراکز شبیه مدرسه هست

معرفی دانشگاه غیر پیام نور

ویژگی دانشگاه پیام نور: اغلب کلاسهای این نوع دانشگاه ۸ تا ۹ جلسه یا حتی بیشتر تشکیل میشود که بستگی به استاد دارد در خیلی موارد اصرار و اجباری به حضور دز کلاس نیست و شما میتوانید واحدها را خودخوان بردارید. شهریه دانشگاه پیام نور مشابه دانشگاه شبانه و حدودا نصف دانشگاه غیر انتفاعی هست.

معرفی دانشگاه آزاد

ویژگی دانشگاه آزاد: بارز ترین ویژگی دانشگاه آزاد شهریه این دانشگاه می باشد که تقریبا شهریه آن بالاتر نسبت به همه سیستم ها آموزش عالی دارد. ( علوم بایه ، فنی مهندسی و انسانی حدود ١/۵ برابر غیرانتفاعی ) البته در گروه پزشکی تا ۷میلیون هم دیده شده در هر ترم

اعتبار مدرک دانشگاه آزاد

اعتبار مدرک دانشگاه آزاد بستگی به واحد دانشگاه دارد.
مثلا واحدهای دانشگاه آزاد مثل علوم تحقیقات تهران ، آزاد قزوین ، آزاد کرج ، آزاد تهران جنوب و … از نظر سطح علمی ، سخت گیری و ارزش مدرک یک سر و گردن از بقیه دانشگاه آزاد بالاتر هستند.
در بسیاری از رشته های فنی مهندسی و علوم انسانی بین غیر انتفاعی و آزاد بهتره مقایسه نظیر به نظیر اسم و واحد دانشگاه اتفاق بیفته و نمیشه کلی گفت کدام بهتره

معرفی دانشگاه پردیس خودگردان بین المللی

ویژگی دانشگاه پردیس خودگردان بین المللی: شهریه شرکت در دانشگاههای سراسری و دولتی ترمی ۳٫۵ تا ۴ میلیون هستش. که بسته به رشته ها متفاوت خواهد بود.
مثلا پزشکی تا ۱۳ میلیون دیده شده و کلاسهاش هم عمدتا با بچه های روزانه یکیه

اعتبار مدرک دانشگاه پردیس خودگردان

اعتبار علمی و مدرک بین الملل بعد از روزانه در رتبه دوم قرار داره و مشابه شبانه ارزشمنده

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه مشاوره انتخاب دانشگاه و مشاوره دانشگاهی با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل نمایید.

معرفی و تفاوت انواع دانشگاه آزاد اسلامی ؛ پیام نور و غیرانتفاعی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و تفاوت انواع دانشگاه آزاد اسلامی ؛ پیام نور و غیرانتفاعی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام
    خسته نباشید
    میخواستم برای کارشناسی به نظرتون ازاد ادامه بدم یا غیر انتفاعی البته نا گفته هم نمونه دانشگاه که درس میخونم به اسم دانشگاه سما ازاد اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068