خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی نحوه مطالعه دروس زیست برای کنکور سراسری 97

نحوه مطالعه دروس زیست برای کنکور سراسری 97

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:36 ب.ظ
1
301
زیست کنکور

برای مشاوره در زمینه نحوه مطالعه دروس زیست برای کنکور سراسری 97

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

نحوه مطالعه دروس زیست برای کنکور سراسری 97
میانگین 5 رای از تعداد 2

زیست از جمله دروس مهم در گروه تجربی است و برای این گروه آزمایشی درصد بالا برای این درس دقیقا معادل با افزایش قبولی آن ها خواهد بود، به همین منظور در این مطلب به نحوه صحیح مطالعه این درس و منابع آن خواهیم پرداخت .

نحوه مطالعه زیست درکنکور

اول از هر چیز توجه به این نکته که در زیست شناسی تنها با تکرار و تکرار به تسلط خواهیم رسید ، ضروری است. زیست کنکور متشکل از 30 فصل می باشد و در صورتی که نظم ذهنی قوی ای داشته باشیم ، رسیدن به یک درصد عالی ساده است .

فصل های زیست کنکور را می بایست به چند دسته تقسیم کرد :

  1. بدن انسان : شامل 10 فصل یعنی ثلث حجم کنکور که از اهمیت زیادی برخوردار است. فصل های 4 تا 8 دوم و 1 تا 4 و 11 سوم . این فصل ها باید به صورت ترکیبی با یکدیگر مطالعه شوند .مانند فصل 4 دوم با 4 و 11 سوم. در این فصل ها با دستگاه های مختلف بدن انسان آشنا میشویم و ارتباط دادن این ارگان ها به یکدیگر نکته ای کلیدی است .
  1. ژنتیک : فصول 5 تا 8 سوم وفصل 5 پیش دانشگاهی ، این 5 فصل 1/6 دیگر مطالب را شامل می شود . این بخش شامل چرخه ی سلولی و میتوز و میوز بوده که برخلاف بخش قبلی مفهومی تر بوده و حفظیات به نسبت کمتری دارد و زدن تست بسیار ، در به تسلط رسیدن نقش پر رنگی دارد.

پس ازآن ژنتیک مندلی و ژنتیک جمعیت را داریم که هر ساله حدود 4 تست را به خود اختصاص می دهند که با زدن تست زیاد به راحتی این 4 تست ساده و روتین ، قابل پاسخگویی می باشند.

  1. پروتئین سازی و ژن : فصل 1 و 2 پیش دانشگاهی . این فصل ها نیز نیاز به فهم بسیار دارند و حل تست های مفمهومی بسیار کمک کننده است.
  1. رفتار و پیدایش حیات :

فصل های 3 و 4 و 6 و 7 پیش دانشگاهی . فصل های 3 و 4 به نسبت فصل هایی حفظی و فرار هستند و تکرار متن کتاب درسی میتواند بسار مفید واقع شود. اما فصل های 6 و 7 ترکیبی از حفظیات و مفاهیم اند که میبایست علاوه بر مرور زیاد متن کتاب درسی به تست زدن هم توجه داشت .

  1. گیاهی : فصل های 9 و 10 سوم و فصل 8 پیش دانشگاهی این فصل ها نیز ترکیبی از مفاهیم و حفظیات اند که زدن تست های تالیفی جدید میتواند راه گشا باشد .
  1. ویروس ، باکتری ، …..

فصل های 9  ، 10 و 11 پیش دانشگاهی که بسیار حفظی و فرار بوده و باید تا آخرین روز های قبل از کنکور دوره شوند . خلاصه نویسی در این 3 فصل بسیار مفید است.

7. مقدمه : شامل 3 فصل اول زیست شناسی سال دوم که مفاهیم پایه ای بسیار مهمی دارند که باید تفهیم شوند .

این 7 دسته کل زیست کنکور را شامل می شوند و اگر داوطلب مطالب هر دسته را با هم مطالعه کرده و سعی در ترکیب و تعمیم آن ها با یکدیگر داشته باشد ، به راحتی به نتیجه ی ایده آل در کنکور سراسری خواهد رسید. الان می خواهیم مطالعه ی دسته بندی ها رو با هم بررسی میکنیم :

اول از همه تسلط بر متن کتاب درسی 3 فصل اول سال دوم بسیار مهم است. اولویت در این سه فصل تسلط و مفهومی خواندن متن کتاب درسی است. پس از آن با دستگاه های بدن انسان که خود 10 فصل را شامل میشود ادامه می دهیم. در این فصل ها باید میان تست و متن کتاب درسی تعادل برقرار شود. در مرحله ی بعد مطالعه ی مباحث ژنتیک مفید است  که باید بیشتر در این مرحله بر روی تست متمرکز شد .

تا اینجا کل سال دوم و کل سال سوم بجز مبحث گیاهی مطالعه شده اند . پس از آن مبحث پروتئین سازی و ژن که به بحث ژنتیک مربوط است را مطالعه میکنیم که باز  هم تست محور است. بعد از آن وارد مبحث گیاهی میشویم که مطالعه ی درسنامه های قوی و تست بسیار میتواند راهگشا باشد . بعد هم به ترتیب مباحث پیدایش و گسترش حیات سپس رفتار شناسی و در آخر هم مبحث حفظی ویروس ، باکتری و …. را مطالعه میکنیم .

در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص نحوه مطالعه درس ادبیات یا سایر دروس نظیر ریاضی ، شیمی ، فیزیک ، عربی و …دارید هم اکنون  9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…