نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟

کارت مربیگری مهد کودک

کارت مربیگری مهد کودک

کارت مربیگری مهد کودک در واقع مدرک مورد نیاز برای فعالیت در مهد های کودک کشور و به عنوان مربی مهد کودک است. بر اساس قوانین و مصوبات سازمان ناظر بر فعالیت مهد های کودک یعنی همان سازمان بهزیستی کشور، تنها افراد دارای این مدرک مربیگری مهد کودک، می توانند در مهد های کودک به عنوان مربی فعالیت کنند. دریافت این کارت شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که بر اساس آن افراد میتوانند اقدام به دریافت کارت مربیگری مهد کودک نمایند. در حال حاضر، افراد بسیاری علاقه مند به کار در حوزه ی کودک هستند و رویای ورود به این عرصه را دارند، اما به هر دلیلی توانایی تاسیس یک مهد کودک مستقل را ندارند. داشتن این مدرک می تواند به افراد علاقه مند این فرصت را می دهد که وارد عرصه ی کودک شوند و با مهد های کودک همکاری کنند.

در طول دوره ی مربوط به دریافت کارت مربیگری مهد کودک مهارت های مختلفی به متقاضیان آموزش داده میشود. که فرد میتواند با بهره گیری از این مهارت ها در ارتباط گرفتن با کودکان و آموزش دادن به آنها موفق تر عمل کند. علاوه بر این سازمان بهزیستی کشور با فراهم آوردن بستری مناسب برای دریافت کارت مربیگری مهد کودک برای اکثر افراد، نقشی در بالا بردن سطح آموزش و تربیت کودکان ایفا می کند. همچنین با توجه به اینکه شرکت در دوره های آموزش و دریافت کارت مربیگری مهدکودک محدودیت های زیادی ندارد، میتواند نقشی در بالا بردن تعداد فرصت های شغلی افراد داشته باشد. اما سوالی که مطرح است این است که شرایط و ضوابط مربوط به دریافت کارت مربیگری مهد کودک ها ازسوی کدام سازمان منتشر میشود و شامل چه مواردی میباشد. همچنین چه کسانی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.


بیشتر بخوانید: اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟


نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد یکی از چندین سوالی میباشد که متقاصیان دریافت کارت مربیگری مهد کودک با آن روبه رو هستند. مراکز بسیاری وجود دارند که دوره های مربیگری مهد کودک را برگزار میکنند. به همین دلیل اطلاع از نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک کار چندان سختی نمی باشد. اولین اقدام برای دریافت کارت مربیگری مهد کودک مراجعه به این مراکز میباشد. متقاضیان میتوانند، با مراجعه به این مراکز از شرایط ثبت نام در این دوره ها و همچنین نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک  آگاه شوند. متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای دریافت کارت مربیگری مهد کودک تنها به مراکز مورد تایید سازمان بهزیستی مراجعه نمایند. پرا که نظارت بر اداره و تاسیس و صدور چنین مدارکی تحت نظارت سازمان بهزیستی میباشد.

نکته ای که درباره ی نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک دارای اهمیت است، این است که برای اخذ این مدرک هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و شما عزیزان تنها با داشتن مدرک دیپلم در هر رشته ای میتوانید برای اخذ کارت مربیگری مهد کودک، اقدام نمایید. در دوره های تربیت مربی مهد کودک مهارت ها و آموزش های مختلفی اعم از روانشناسی کودک، روش های قصه گویی، آشنایی با اختلالات روحی و عاطفی و رفتاری کودکان و … ارائه می شود. باید توجه داشت که متقاضیان پس از گذراندن این آموزش ها و اخذ نمره ی قبولی میتوانند کارت مربیگری مهد کودک دریافت کنند. گاهی مراکزی که این دوره ها را برگزار میکنند، نفرات برتر هر دوره را برای استخدام و همکاری به مهد کودک ها معرفی میکنند.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

مدارک لازم برای نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

مدارک لازم برای نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک نیز از سوی سازمان های مربوطه اعلام میگردد. هر فردی با داشتن این مدارک میتواند برای اخذ مدرک مربیگری مهد کودک اقدام نماید. اما این سوال پیش میاید که مدارک لازم برای نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد چه مواردی هستند؟ همانطور که قبلا هم گفته شد برای دریافت مدرک مربیگری مهد کودک ، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز مدرک دیپلم و یا بالاتر میباشد. بنابراین متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم نیز می توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام نمایند. از دیگر مدارک لازم برای نحوه ی گرفتن کارت مربیگری مهد کودک شامل مدارکی همچون شناسنامه، کارت ملی و عکس پرسنلی میباشد. نکته ی دیگر این است که تنها خانم ها مجاز به شرکت در دوره های مربوط به دریافت مدرک مربیگری مهد های کودک و در نهایت فعالیت در مهد های کودک ، به عنوان مربی میباشند.


بیشتر بخوانید: اخذ وام برای تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مرجع گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

مرجع گرفتن کارت مربیگری مهد کودک ارگان هایی همچون جهاد دانشگاهی میباشد. جهاد دانشگاهی هرساله با برگزاری کلاس هایی آموزش های لازم را به متقاضیان مربیگری مهد کودک ارائه میدهد. در این کلاس هاسرفصل های آموزشی خاصی به متقاضیان ارائه میشود که از جمله ی این موارد میتوان به مهارت هایی همچون قصه گویی برای کودکان، روانشناسی رشد و کودک، آموزش مفاهیم دینی و مهارت های اجتماعی و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که دیگر مرجع گرفتن کارت مربیگری مهد مراکز علوم بهزیستی کشور است. اگر درباره ی طول این دوره ها سوال دارید باید گفت: این دوره به دوشکل تئوری و آموزش عملی برگزار میشود. این دوره ها معمولا شامل حدود ۹۰ ساعت آموزش به شکل تئوری و ۳۰ ساعت آموزش عملی در قالب کارورزی میباشند.

برای دوره کارورزی، فهرستی از مهد کودک های بهزیستی به متقاضی داده میشود که میتواند یکی از آنها را برای گذراندن دوره عملی انتخاب نماید. به این ترتیب متقاضی، فرصت حضور در محل کار واقعی و همچنین کسب تجربه را نیز پیدا میکند. در پایان دوره های دریافت کارت مربیگری مهد کودک از متقاضیان آزمونی گرفته میشود که بر اساس نتیجه ی این آزمون، کارت مربیگری برای داوطلبان صادر می شود.


بیشتر بخوانید: اجاره مجوز مهد کودک چگونه است؟


مرجع گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

نکات نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

نکات نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک شامل همین شرایط دریافت کارت مربیگری مهد کودک و همچنین مدارک مورد نیاز برای این کار میباشد . یکی از نکات نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودکها این است که، این مدرک تنها برای تاسیس مهد کودک و یا کار به عنوان مربی مهد کودک معتبر میباشد. اما چنانچه علاقه مند به مدیریت مهد های کودک باشید، باید شرایط لازم برای مدیریت مهد های کودک که مد نظر سازمان بهزیستی کشور است، را دارا باشید و تنها داشتن مدرک مربیگری مهد کودک کفایت نمیکند. همچنین شما متقاضیان عزیز برای اخذ این مدرک باید به مراجع معتبر همانند سازمان بهزیستی کشور مراجعه نمایید و از تاریخ مکان و نحوه ی برگزاری این دوره ها اطلاع یابید.

چنانچه متقاضی دریافت کارت مربیگری مهد میباشد و با مطالعه ی این متن هنوز سوالات و ابهاماتی دارید میتواند از کمک مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه بهره برید. شما عزیزان میتوانید سوالات خود را درباره تمام مراحل اخذ مدرک مربیگری مهد کودک و حتی شرایط و قوانین مربوط به تاسیس مهد کودک، به شکل تلفنی و یا آنلاین با مشاوران ما در میان بگذارید.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس خانه کودک چگونه است؟


سوالات متداول

چگونه مربی مهد کودک شویم؟

علاقه مندان به مربیگری مهد کودک ابتدا باید برای دریافت کارت مربیگری مهد کودک اقدام کنند و برای دریافت این کارت باید در دوره هایی که از سوی سازمان بهزیستی برگزار میشود شرکت نمایند.

نحوه صدور کارت مربیگری مهد کودک چیست؟

بعد از گذراندن دوره های تئوری و عملی مربیگری و اخذ نمره ی قبولی کارت مربیگری برای متقاضیان صادر میگردد.

مدارک لازم برای صدور کارت مربیگری مهد کودک چیست؟

مدارک لازم برای صدور کارت مربیگری شامل شناسنامه ، کارت ملی، عکس پرسنلی متقاضی، مدرک تحصیلی دیپلم و یا بالاتر میباشد.

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 92 نظر:
 1. سلام من دیپلم انسانی دارم و دوست دارم مدرک مربیگری مهد کودک یا پیشدبستانی بگیرم، برای ثبتنام و گذراندن کلاسها باید ب بهزیستی مراجعه کنم؟
  و برای گذراندن کلاس ها باید از چه راهی ثبتنام کنم؟

  1. سلام هم میتوانید در علمی کاربردی مدرک را اخذ کنید هم میتوانید کلاس های بهزیستی را شرکت کنید.

 2. سلام با مدرک دیپلم انسانی در ساری میشه مربی مهد شد؟…و برای دریافت کارت دقیقا به کجا باید مراجعه کرد؟

 3. سلام با مدرک دیپلم تجربی در استان کرمان میشود مدرک مربی مهدکودک را گرفت اگر نمی شود پس چه رشته ای باید خوند

 4. سلام من دیپلم رشته مدیریت خانواده دارم،الان میخوام تو دانشگاه زینب کبری همدان ثبت نام کنم برای کاردانی رشته مربی مهد،ولی این دانشگاه کارشناسی این رشته رو نداره،برای کارشناسی باید تو چه دانشگاهی مربی گری مهدکودک و ادامه بدم؟

  1. سلام در دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه های دیگر فنی و حرفه ای در کشور

 5. سلام من دانشجو روانشناسی هستم دوست دارم مهد کودک کار کنم چه جوری باید اقدام کنم؟

  1. با سلام دیپلم شما باید انسانی باشد اما به صورت کل داشتن مدرک روانشناسی یا علوم تربیتی الزامی است .

 6. من نگار گری می خونم آیا مدرک تحصیلی باید چی باشه واین که میتونم لاین رشتم این مدرک بگیرم

  1. سلام برای پاسخ به سوال شما نیاز به اطلاعات بیشتری هست در این خصوص میتوانید با مشاورین آویژه در تماس باشید.

 7. سلام دوره تئوری و عملی برای دریافت کارت مربی مهد کودک چجوریه؟
  ممنون میشم توضیح بدین:)

    1. مجدد باید اقدام به گرفتنش بکنید و یا به جایی که مدرک را گرفید حضورا مراجعه کنید

  1. با سلام
   من فوق دیپلم فناوری دارم خیلی علاقه زیادی دارم که مربی مهد باشم ایا میتونم ثبت نام کنم ؟ از کجا ثبت نام کنم

   1. سلام برای دریافت مدرک مرتبط با این کار میتوانید در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنید.

 8. سلام من کلاس نهم هستم می‌خوام انتخاب رشته کنم به خاطر علاقه زیاد به بچه ها از طریق چه رشته‌ای میتونم مربی مهد یا کارهای مربوط به بچه ها رو بگیرم

  1. سلام دوست عزیز
   رشته روانشناسی و یا آموزش مهد و پیش دبستانی میتوانید ورود کنید

   1. سلام من کارشناسی کتابداری دارم.
    ساکن رشت هستم خانمی ۲۸ ساله هستم.
    آیا میتونم کارت مربیگری دریافت کنم و برای دریافت کارت باید به کجا مراجعه کنم؟

    1. سلام برای پاسخ به سوال شما در رابطه با دریافت کارت مربیگری باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود.

 9. با سلام من خانمی ۳۸ساله هستم میخوام اموزش مربی گری ببینم دقیقا کجا باید اقدام کنم ..از استان گیلان شهرستان لنگرودم

  1. سلام دوست عزیز
   چه مربی گری مد نظر شماست.میتوانید از دانشگاه و یا مراکز آزاد پیگیری کنید

 10. سلام دیپلم کودکیاری.بهداشت رشته فنی حرفه ایی دارم با معدل ۱۳ میتونم برای مربی مهد اقدام کنم.کجا باید برم

  1. با سلام من خانمی ۳۸ساله هستم دیپلمه حسابداری و انسانی میخوام اموزش مربی گری ببینم دقیقا کجا باید اقدام کنم ..از استان گیلان شهرستان لنگرودم

   1. سلام دوست عزیز
    چه مربی گری مد نظر شماست.میتوانید از دانشگاه و یا مراکز آزاد پیگیری کنید

 11. سلام با داشتن مدرک مربیگری مهد کودک و کارشناسی می تونم برای همکاری با مهد کودک درخواست همکاری بدم؟
  یعنی باید به مهد کودک های مختلف مراجعه کنم و ببینم کدام یکی قبول می کنند؟

  1. سلام ببخشین سوالی داشتم شما از کجا اقدام به مدرک مربیگری کردین؟ممنون میشم جوابمو بدین

 12. سلام من در کرج زندگی میکنم با دیپلم میتونم اقدام کنم به گرفتم کارت و شروع به کار کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله میشود اقدام کرد ولی شرایط محدود تری را پیش رو دارید

 13. سلام من عاشق این کارم ولی متاسفانه من دیپلم ندارم و ب زودی قراره متاهل بشم و نمیتونم برم و دیپلم بگیرم راستش من میخام کار کنم تو قزوین/شال خواهش میکنم من و رو راهنمایی کنید😔
  ۰۹۰۵۷۳۸۴۸۶۵ اینم شماره منه

   1. سلام من دیپلم مدیریت خانواده دارم میخواستم بدونم میشه مربیگری مهد کودک بشم

 14. سلام من حسابداری خودندم و کارت مربیگری میتونم مهدکودکمو بگیرم میتونم برم کار کنم

  1. سلام وقت بخیر
   یکی از شرایط داشتن حداقل مدرک کارشناسی هست و کارت مربیگری هم امتیاز محسوب می شود و بقیه شرایط مربوط به مهد کودکی ست که شما اقدام به همکاری می کنید.

    1. سلام
     بستگی به مکان ها و شهر هایی که قصد دارید در آنجا اقدام کنید دارد

     1. سلام با دیپلم تجربی در استان کرمان میشو مربی مهدکودک شد و اگر نمیشه پس باید چه رشته ای خوند تا بشه

  1. سلام وقت بخیر
   در حال حاضر باید حداقل لیسانس داشته باشید مگر در مکان های خاص

  2. سلام من کارشناسی کتابداری دارم.
   ساکن رشت هستم خانمی ۲۸ ساله هستم.
   آیا میتونم کارت مربیگری دریافت کنم و برای دریافت کارت باید به کجا مراجعه کنم؟

   1. سلام برای پاسخ به سوال شما در رابطه با دریافت کارت مربیگری باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود.

 15. سلام
  دانشجو علوم تربیتی پیام نور هستم میخواستم بدونم میتونم دوره های آموزشی بهزیستی شرکت نکنم و کارت مربیگری از بهزیستی بگیرم

   1. سلام من فارق تحصیل شدم،رشته تربیت مربی پیش از دبستان دوره ۳ماه مربیگری مونته سوری هم شرکت کردم و مدرک ش راهم دارم خواستم بپرسم که آ یا بااین مدرک من جایی مهد کودک میتوانم استخدام بشوم یا که نه حتما کارت مربیگری نیاز است که داشته باشم؟

    1. سلام
     این موضوع به شرایط مهد کودک مورد نظر برای استخدام نیرو بستگی دارد.

     1. سلام دوره مونته سوری که رفتم معرفی به کار بود ولی چون من ۲۵درصد نمره م از۸۵ درصد کم شده معرفی نکردند به کارگفتند براساس اولویت بندی نمره میکنیم ولی خبری نشد چقدر هم هزینه دادم حالا بااین مدرک لیسانس مربیگری مونته سوری آ یانیاز است که دوره جهاد دانشگاهی هم شرکت کنم ؟ یا که بااین مدارک کفایت میکند برای کاردرمهد کودک آ یاشما جایی مد نظر دارید که نیرو برای کاربخواهند؟

     2. سلام
      استخدام نیرو در مهد کودک شرایط خاصی دارد که ممکن است متفاوت باشد.

    2. سلام وقت بخیر دیپلم کودکیاری رشته فنی حرفه ایی دارم میتونم برای مربی مهد اقدام کنم البته با نمره ۱۳

     1. سلام دوست عزیز
      از مراکز خصوصی بصورت قرار دادی اقدام کنید

   2. سلام خسته نباشیم .آیا با شرایط سیکل میشه ثبت نام کرد خیلی علاقه زیادی دارم

    1. سلام وقت بخیر
     در حال حاضر باید حداقل لیسانس داشته باشید مگر در مکان های خاص

  1. سلام من لیسانس مدیریت دارم ولی به بچه ها علاقه دارم میتونم ثبت نام کنم دوره ببینم برای مربی گری

   1. سلام دوره ها معمولا مخصوص افرادی است که دیپلم انسانی و مدرک روانشناسی دارند .

  1. سلام
   خیر داشتن مدرک تحصیلی و تخصص مرتبط برای کار در مهد کودک الزامی است.

   1. سلام من لیسانس الهیات دارم ومدرک مربیگری .
    ایابا این مدرک میتوانم درمهدکودک استخدام شوم

 16. من‌خیلی علاقه به مربیگری مهدکودک دارم میخوام بدونم دزشهرستان قوچان جایی برای اموزش هست

  1. سلام
   اغلب آموزشگاه های آزاد و دانشگاه های علمی کاربردی اقدام به ارائه این آموزش ها میکنند.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/7/28

پنجشنبه

1400/7/29

جمعه

1400/7/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید