چگونه از کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی استفاده کنیم؟

علمی کاربردی بدون کنکور

اگر شاغل هستید و قصد تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را دارید تا بتوانید از مزایای آن برای شاغلین بهره مند شوید ؛ در ادامه به نحوه دریافت کد اشتغال 199 دانشگاه علمی کاربردی همراه باشید .

کد اشتغال در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی هستند، تأسیس شده است. دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

هدف دانشگاه علمی کاربردی، فراهم کردن زمینه ی مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرايی دولتی و غير دولتی برای آموزش نيروی انسانی متخصص و مورد نياز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است تا به این ترتیب، شکاف میان دانش و مهارت مورد نیاز برای مشاغل مختلف از میان برداشته شود.

پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه شاغل انجام می شود. دوره های دانشگاه علمی کاربردی به نحوی است که نیازی به حضور دانشجو در کلاس درس نیست، به این جهت، دانشگاه علمی کاربردی می تواند برای افراد شاغل، کارمندان و زنان خانه داری که نمی توانند در کلاس شرکت کنند، مناسب باشد.

در دانشگاه علمی کاربردی، اگر داوطلبی می خواهد خود را شاغل معرفی کند، باید حتما رشته های مرتبط به شغل و حرفه خود را انتخاب کند. داوطلبان متقاضی پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی می توانند، کد اشتغال خود را از جدول شماره 5 دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ( کدهای 101 الی 211) انتخاب کنند.

در مورد کد اشتغال 199 باید ذکر کنیم که شاغل به فردی گفته می شود که در مراکز دولتی و خصوصی یا شرکت های خصوصی مرتبط با رشته انتخابی خود حداقل یک سال سابقه کار داشته و مشغول به کار باشد. اگر فرد در سازمان یا ارگان خاصی شاغل نباشد، بازهم می تواند با کد اشتغال 199، در زمینه ای که کار می کند، خود را شاغل معرفی کند و از مزایای شاغل بودن برخوردار شود.

گفتنی است که نتایج انتخاب رشته ی دانشگاه علمی کاربردی، تقریبا یک ماه پس از ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش کشور اعلام می شود.

داوطلبان شاغل بعد از پذیرفته شدن، باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد همکاری برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل را به دانشگاه قبولی خود تحویل دهند. هر داوطلب دانشگاه علمی کاربردی می تواند، براساس علاقمندی های خود و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی که در جدول های شماره ی 2 و 5 (دفترچه راهنمای ثبت نام) آمده است، در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شرکت کند. این گروه های آموزشی عبارتند از: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر.

داوطلب شاغل مجاز به انتخاب حداکثر بیست 20 کد رشته محل (در صورت وجود) از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفا در یک زیرگروه آموزشی مطابق جدول شماره 2 است. در صورت انتخاب از چند زیرگروه آموزشی، تمامی انتخابهای داوطلب حذف خواهد شد. توصیه ای که به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه شاغل می شود، این است که حتما به تعریف شاغل مراکز آموزشی مندرج در جدول شماره 2 توجه کنند، سپس اگر از نظر مرکز آموزشی ذیربط شاغل بودند، اقدام به انتخاب آن کدرشته محل نمایند.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره تلفنی دانشگاه علمی کاربردی

در صورتی که مایل به پذیرش بدون کنکور درواحد 23 دانشگاه علمی کاربردیمی باشید ؛ یا قصد دارید واحد های علمی کاربردی با کد اشتغال مشغول به تحصیل شوید ، همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 می توانید از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شمارهتهران 9099071985 و سایراستانها 9099071985تماس حاصل فرمایید
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چگونه از کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی استفاده کنیم؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید