اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی در دو ورودی مختلف

داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی بعد از نهایی شدن فرایند ثبت نام خود در دانشگاه علمی کاربردی، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی هستند.

افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند در کنکور شرکت کرده و یا مجاز به انتخاب رشته سراسری شوند، تنها امیدشان قبولی در دانشگاه های بر اساس سوابق تحصیلی است.

از همین رو بعد از تکمیل فرایند ثبت نام خود برای اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لحظه شماری می کنند تا از فرصت مجدد خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه نهایت استفاده را ببرند.

مسلما اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی حائز اهمیت بوده و مهم است که شما به موقع از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات مناسبی کسب کنید.

اطلاع از زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی باعث می شود که شما اگر اعتراضی به نتایج دارید بتوانید در زمان تعیین شده به ثبت اعتراضات خود پرداخته و از فرایند اعتراض به ثبت نام علمی کاربردی دور نمانید.

به دلیل اهمیت بالای داشتن اطلاعات مناسب از زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، نحوه دریافت نتایج ثبت نام در علمی کاربردی و … مشاوران مرکز مشاوره آویژه به بررسی اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی پرداخته و مقاله زیر را نگارش کرده اند.

اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات کامل و معتبر در رابطه با زمان و نحوه دریافت اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی هستید، پس مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که می دانید ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد.

به همین دلیل شما برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در هر کدام از نیمسال های تحصیلی نیاز است که به موقع اقدام به ثبت نام کرده و در نهایت منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در نوبت مهر و یا بهمن باشید.

شما بعد از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال اول یا دوم تحصیلی، نیاز است که به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از نتایج نهایی ثبت نام خود باخبر شوید.

نحوه پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بوده و افرادی که معدل بالاتری در مقطع تحصیلی قبلی خود کسب کرده اند اولویت اول را در قبولی و پذیرش خواهند داشت.

همچنین افرادی که رشته تحصیلی دانشگاهی متناسب با رشته تحصیلی دیپلم خود را انتخاب کرده اند، شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی و رشته مدنظر خود خواهند داشت.

اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی به شما کمک می کند تا:

اولا به موقع از زمان ثبت نهایی در دانشگاه آگاه شده و با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام حضوری و تشکیل پرونده به دانشگاه پذیرش شده مراجعه کنید.

دوما اگر نسبت به اعلام نتایج علمی کاربردی اعتراضی داشته و از رشته یا دانشگاه پذیرفته شده راضی نبودید، بتوانید در مدت زمان تعیین شده برای ثبت اعتراض خود اقدام کنید.

اگر شما در نیمسال اول تحصیلی یعنی مهر ماه موفق به کسب پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در رشته مورد علاقه خود نشدید می توانید مجددا شانس قبولی خود را در نیمسال دوم یعنی بهمن ماه امتحان کنید.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که در بالا اشاره شد ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن برگزار می شود. با توجه به زمان ثبت نام هر نوبت، مسلما زمان اعلام نتایج نیز متفاوت خواهد بود.

برای هر دوره از پذیرش دانشگاه علمی کاربردی دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی منتشر شده و نیاز است شما با مطالعه اطلاعات مندرج در دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی، به ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنید.

در نهایت با توجه به نیمسال ورودی خود منتظر اعلام نتایج علمی کاربردی باشید.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی به تفکیک هر دوره عبارت است از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول برای مقطع کاردانی از تاریخ 7 شهریور ماه آغاز و تا تاریخ 13 شهریورماه ادامه داشته است.

همچنین زمان ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی از تاریخ 5 شهریور ماه تا 11 شهریور ماه بوده و شما می توانید به ثبت انتخاب رشته خود اقدام کنید.

تمامی داوطلبان باید در تاریخ مذکور به ثبت رشته های انتخابی خود در سایت مربوطه پرداخته و فرم انتخاب رشته خود را برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی ارسال می کردند.

با توجه به آنچه که در دفترچه کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ثبت شده است، زمان اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی در اواخر شهریور ماه ثبت شده است.

ممکن است اعلام نتایج علمی کاربردی نیمسال اول به اوایل مهر ماه سال جاری موکول شود.

هنوز اطلاعاتی در رابطه با زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه منتشر نشده است.

اما با توجه به سال گذشته، اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی در اواخر شهریورماه در سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور توانستد از محل قبولی و رشته تحصیلی پذیرش شده اطلاع یابند.

همانطور که اشاره شد، هر ساله ممکن است به دلایل مختلفی تاریخ انتشار نتایج ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی دستخوش تغییراتی شده و با توجه به شرایط موجود اعلام نتایج چند روزی به تاخیر بیافتد.

به محض انتشار خبر در رابطه با زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه، این مقاله به روز رسانی شده و اطلاعات معتبر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نیاز است داوطلبان بعد از اطلاع از نتایج ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی نسبت به پذیرش و ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و فرایند ثبت نام خود را نهایی کنند.

زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ماه

هنوز زمان ثبت نام علمی کاربردی بهمن ماه و همچنین لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن ماه مشخص نشده است. پس در نتیجه زمان اعلام نتایج بهمن ماه نیز تعیین نگردیده است.

نتایج دانشگاه علمی کاربردی نیمسال دوم نیز معمولا چند روز بعد از پایان یافتن مهلت ثبت نام در این دانشگاه، اعلام می شود.

پس با مشخص شدن تاریخ و مهلت زمانی تعیین شده برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ماه، شما می توانید به صورت حدودی از زمان اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی بهمن نیز اطلاع یابید.

به محض تعیین زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه و همچنین انتشار خبر مبنی بر زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه، مقاله به روز رسانی شده و شما می توانید با مطالعه مجدد این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با زمان اعلام نتایج بهمن ماه علمی کاربردی کسب کنید.

چگونه از نتایج نهایی علمی کاربردی مطلع شویم؟

امروزه ثبت نام و همچنین اطلاع از نتایج دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور صورت می گیرد.

مشاهده اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی و اقدام به ثبت نام در دانشگاه به صورت حضوری را می توان آخرین مرحله از فرایند انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی دانست.

به همین جهت مهم است که با در نظر گرفتن زمان دقیق اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی و مراجعه به موقع به سایت برای دریافت نتایج، فرایند انتخاب رشته و آغاز تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی را به درستی پشت سر بگذارید.

شما می توانید با سپری نمودن مراحل زیر در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، به نتایج ثبت نام علمی کاربردی دسترسی پیدا کنید.

ابتدا نیاز است که به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

زمان دقیق اعلام نتایج علمی کاربردی

بعد از ورود به صفحه اصلی سازمان سنجش بر روی گزینه جامع علمی کاربردی کلیک کرده و به صفحه جدید وارد شوید.

نحوه دریافت اعلام نتایج علمی کاربردی

در منوی سمت راست صفحه شما می توانید گزینه های مختلفی را مشاهده کنید. شما باید گزینه اعلام نتایج که در زیر مشخص شده است را انتخاب کنید.

اعلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی

همانطور که می دانید دانشگاه های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می کنند. نتایج هر دو مقطع نیز در زمان مشخص و یکسانی منتشر می شود.

پس در صفحه ای که برای شما باز شده است باید متناسب با مقطع تحصیلی خود یکی از دو گزینه اعلام نتیجه پذیرش دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402 و یا اعلام نتیجه دوره کارشناس حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی 1402 را انتخاب کنید.

اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

در نهایت برای شما صفحه ای جدید باز می شود که از شما برای دسترسی به نتایج انتخاب رشته علمی کاربردی اطلاعاتی را خواستار است. دو روش برای دسترسی شما به نتایج علمی کاربردی مشخص شده است که شما می توانید با استفاده از یکی از آنها به کارنامه نتایج علمی کاربردی خود دسترسی پیدا کنید.

روش اول

ورود با استفاده از شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی، سال تولد و عبارت امنیتی

روش دوم

ورود از طریق درج شماره شناسنامه، شماره پرونده و عبارت امنیتی

چگونه نتایج علمی کاربردی را دریافت کنیم؟

در نهایت با ثبت اطلاعات خواسته شده شما می توانید به نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دسترسی پیدا کرده و بعد از مشاهده نتیجه نسبت به پذیرش در دانشگاه به صورت حضوری اقدام کنید.

نکاتی مهم در رابطه با پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی

✅ همانطور که در بالا نیز گفته شد اولویت قبولی در علمی کاربردی با داوطلبانی است که معدل بالاتری داشته و رشته ای متناسب با گروه آزمایشی خود انتخاب کرده اند.

✅ بعد از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیاز است که شما سایت سازمان سنجش را به طور مرتب چک کرده و از زمان دقیق پذیرش حضوری دانشگاه قبولی خود اطلاع بیابید.

✅ سپس با در دست داشتن مدارک لازم از قبیل شناسنامه، کارت ملی، شماره پرونده و … به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنید.

✅ به یاد داشته باشید که دانشگاه های علمی کاربردی جزء دانشگاه های شهریه پرداز می باشند که از داوطلبان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه شهریه گرفته می شود.

✅ شهریه دانشگاه علمی کاربردی به دو نوع شهریه ثابت و متغیر تقسیم بندی می شود.

✅ شما باید شهریه ثابت این دانشگاه را قبل از شروع ترم پرداخت نموده و هزینه متغیر را در طول سال تحصلی پرداخت کنید.

✅ بهتر است داوطلبان قبل از ثبت نام نهایی خود و ارائه هر گونه مدارکی به دانشگاه از شهریه علمی کاربردی اطلاع یابند و متناسب با درآمد و هزینه های تحصیل دست به انتخاب رشته بزنند.

✍️ ✍️ سخنی از مشاوران آویژه

تمامی داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی که موفق به ثبت انتخاب رشته و ثبت نام خود در دانشگاه علمی کاربردی هستند، باید اطلاعات مناسبی از زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند تا در زمان تعیین شده برای رفتن به دانشگاه آماده شوند.

برای اینکه در زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی و حتی بعدها در حین تحصیل در رشته ای، از انتخاب رشته خود پشیمان نشده و رضایت کافی را از رشته های انتخابی داشته باشید، نیاز است که با دقت و به دور از تصمیمات عجولانه و استرس و اضطراب اقدام به انتخاب رشته کنید.

شما می توانید برای ثبت یک انتخاب رشته متناسب و عالی که با روحیه و استعداد و توانایی های شما سازگاری داشته باشد، از مشاوره و راهنمایی های مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه کمک بگیرید.

مشاوران به شما کمک می کنند تا اولا به درستی مهارت ها و علایق خود را شناسایی کرده و ثانیا متناسب با استعداد و علاقه و محل زندگیتان دانشگاه مناسبی را انتخاب کنید.

مهم ترین رکن برای موفقیت علاقه است. اگر شما به درستی علایق خود را شناسایی کرده و انتخاب رشته مناسبی را برای خود ثبت کنید، مسلما می توانید در رشته خود موفق ترین باشید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

دوشنبه

1403/1/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید