دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور باید قبل از هرگونه اقدام برای ثبت نام، به مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بپردازند. شما با مطالعه جزئیات دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی همه اطلاعات لازم را دریافت می کنید. همچنین از جزئیات و نحوه اعمال سهمیه های پذیرش از جمله سهمیه شاغلین، کد رشته محل ها و … مطلع می شوید.

دانشگاه نیمه دولتی علمی کاربردی امکان ادامه تحصیل را برای افراد زیادی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فراهم کرده است. این دانشگاه در دو نیمه سال تحصیلی یعنی مهر و بهمن ماه به پذیرش دانشجو می پردازد. پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و سهمیه هایی که برای شاغلین در نظر گرفته می شود تسهیلات قابل توجهی را برای افراد شاغل فراهم می آورد.

بهتر است بدانید دانشگاه علمی کاربردی تنها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. همچنین به دلیل اینکه مدرک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات است و شهریه این دانشگاه بسیار مناسب تر از دانشگاه های آزاد اسلامی است، شمار متقاضیان پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی به تدریج افزایش یافته است.

اگر داوطلبی دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه نکرده باشد و در فرایند پذیرش دچار اشتباه شود، ممکن است شانس قبولی خود را از دست بدهد. به همین دلیل مشاوران مرکز آویژه در این مقاله به توضیح مندرجات مهم دفترچه پرداخته اند تا با مطالعه این مقاله اطلاعات خود را تکمیل کنید.

 

چرا مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ضروری است؟

شما با توجه به مقطع انتخابی خود باید دفترچه دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که این دفترچه شامل مندرجات بسیار مهمی است که مطالعه آن می تواند در حین ثبت نام و حتی بعد از فرایند ثبت نام به شما کمک کند.

شما می توانید برای دسترسی آسان به دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با توجه به مقطع مدنظر بر روی لینک های زیر بزنید.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیدانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی
دفترچه کاردانی ناپیوستهدانلود دفترچه راهنمای پذیرش دوره های كاردانی فنی و كاردانی حرفه ای ناپیوسته نظام اموزشی علمی كاربردی مهرماه 1402
دفترچه کارشناسی ناپیوستهدانلود دفترچه های راهنمای پذیرش دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای ( ناپیوسته ) نظام آموزش علمی کاربردی مهرماه سال 1402

شما با استخراج اطلاعات ضروری از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می توانید اقداماتی هوشمندانه و منطقی در راستای پذیرش خود داشته باشید.

ندانستن قوانین و ضوابط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی حتی بعد از پذیرش نهایی می تواند شما را تهدید به لغو پذیرش کند. به همین دلیل اغلب مشاوران تحصیلی تاکیدی جدی بر مطالعه دقیق جزئیات دفترچه انتخاب رشته دارند.

جزئیات دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی طبق رویه هر ساله در دو ورودی مهر و بهمن ماه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی به پذیرش دانشجو می پردازد. توجه داشته باشید که دو دفترچه مجزا برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی منتشر می شود. هر کدام از این دفترچه ها دارای بخش های مشترک و مجزا با یکدیگر هستند.

در ابتدای هر دو دفترچه توضیحاتی در مورد دانشگاه جامع علمی کاربردی و دوره های کوتاه مدت و بلند مدتی که در این دانشگاه ارائه می شود گفته شده است. شما بعد از مطالعه بخشی که مزایای دانشگاه جامع علمی كاربردی را ذکر می کند، شاهد فهرستی از جزئیات دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هستید. در ادامه توضیحات مربوط به دفترچه های دانشگاه علمی کاربردی را به صورت مجزا برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داریم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دفترچه کاردانی علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی سال 1402

در دفترچه کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای( ناپیوسته) نظام آموزش علمی کاربردی اطلاعات متنوعی درج شده است. از جمله این اطلاعات می توان به نحوه ثبت نام، کد رشته محل ها، نام و كد استان ها و شهرستان های محل اقامت، سهميه شاغل و تقاضانامه ثبت نام اشاره کرد.

توجه داشته باشید که دانشگاه علمی کاربردی به منظور تربیت نیروی ماهر، رشته ها را در چهار حیطه صنعت، کشاورزی، مديريت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر ارائه می دهد. در همین راستا در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون دانشگاه علمی کاربردی کد رشته محل ها نیز در چهار دسته ذکر شده تقسیم بندی می شوند.

داوطلبان دوره کاردانی علمی کاربردی باید به کاربرگ 102 توجه ویژه ای داشته باشند. در این کاربرگ توضیحاتی در مورد تایید معدل برای داوطلبانی که قادر به دریافت مدرک دیپلم خود نبوده اند وجود دارد. این داوطلبان که مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کاردانی شده اند، باید با در نظر گرفتن میانگین نمرات کسب شده، به معدل کل خود دست یابند.

 

دفترچه کارشناسی علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی سال 1402

در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کاربرگ ها و فرم های شماره گذاری شده مختلفی وجود دارد. از جمله این کاربرگ ها می توان به کاربرگ های سهمیه شاغل، ورزشکار، تایید معدل و … اشاره کرد.

در دفترچه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی سیزده جدول با مندرجات مهم نیز وجود دارد. مطالب درج شده در این جدول ها از محاسبه و نحوه پرداخت شهريه شروع شده و تا جدول مناطق ممنوعه جهت اقامت اتباع خارجی، جدول سهمیه شاغل و تایید معدل ادامه می یابد.

داوطلبان انتخاب رشته دوره کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی باید به مطالعه دقیق کاربرگ شماره 103 بپردازند. کاربرگ شماره 103 توضیح می دهد که متقاضیانی که در حال گذراندن سال آخر دوره کاردانی خود هستند، حداکثر تا چه زمانی باید مدرک دوره کاردانی خود را دریافت کنند تا بتوانند در دوره کارشناسی ادامه تحصیل بدهند.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

در مقدمه هر کدام از دفترچه های راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، زمان دقیق ثبت نام و اعلام نتیجه داوطلبان ادامه تحصیل در دوره کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شده است. اطلاع دقیق از زمان بندی مراحل ثبت نام در پذيرش، نقش بسزایی دارد. به طوری که اگر در بازه زمانی اعلام شده توسط سازمان سنجش اقدامات لازم و خواسته شده را انجام ندهید دچار مشکل در روند پذیرش دانشگاه علمی کاربردی می شوید.

بازه زمانی مربوط به ورودی بهمن ماهبازه زمانی مربوط به ورودی مهر ماهمرحلهمقطع
متعاقبا اعلام خواهد شد1402/06/07

1402/06/13الی

ثبت نامکاردانی فنی و کاردانی حرفه ای
متعاقبا اعلام خواهد شددهه سوم شهریور ماهاعلام نتیجه
متعاقبا اعلام خواهد شد1402/06/05

1402/06/11الی

ثبت ناممهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای
متعاقبا اعلام خواهد شددهه سوم شهریور ماهاعلام نتیجه

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی با توجه به معدل کل نهایی و نوع دیپلم کسب شده توسط داوطلبان صورت می گیرد. همچنین معیار هایی مانند سهمیه آزاد، شاغل، ایثارگران، رزمندگان، بومی و… در پذیرش دانشجو دخیل هستند.

توجه داشته باشید برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مرتبط با مقطع تحصیلی قبلی خود دارند، شانس قبولی بیشتری وجود دارد. پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می پذیرد.

پذیرش دانشجو به صورت متمرکز

در پذیرش متمرکز، دانشجویان با توجه به نحوه اولویت بندی خود و نمره کلی که کسب کرده اند پذیرفته می شوند. در نهایت با توجه به ظرفیتی که برای هر سهمیه در نظر گرفته شده است، اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

پذیرش دانشجو با شرايط خاص

برخی کد رشته محل ها صرفا به صورت پذیرش با شرایط خاص ارائه می شوند. پذیرش با شرایط خاص با پذیرش متمرکز تفاوت های چشم گیری دارد. پذیرش با شرایط خاص پیچیده تر از پذیرش به صورت متمرکز است به طوری که در دو مرحله اولیه و نهایی صورت می گیرد.

پذیرش اولیه

در این مرحله با توجه به نوع مدرک تحصیلی قبلی و معدل کل کسب شده توسط داوطلب تعدادی چند برابر ظرفیت در نظر گرفته شده گزینش می شوند. پس از معرفی افراد گزینش شده اسامی این افراد را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می کنند تا آماده مصاحبه و پذیرش نهایی شوند.

 

پذیرش نهایی

قبولی در مصاحبه دانشگاه علمی کاربردی مرحله آخر و اصلی ترین عامل قبولی در این دانشگاه است. پذیرش نهایی بر اساس مصاحبه و ارزشیابی پایانی توسط افراد ذی صلاح صورت می پذیرد. پس از تکمیل ظرفیت و گزینش دانشجویان اسامی نهایی توسط سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

✍️ سخنی از مشاوران آویژه

مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سبب افزایش احتمال پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در این دانشگاه می شود. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شامل مندرجاتی ضروری برای متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه است. به طوری که بی توجهی به دفترچه علمی کاربردی ممکن است پیامدهای نامطلوبی را در فرایند انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به همراه داشته باشد.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی به مقدار قابل توجهی کمتر از دانشگاه آزاد است. همچنین سهمیه هایی اختصاصی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه نیمه دولتی علمی کاربردی اعمال می شود. به همین دلیل شمار داوطلبانی که به دنبال پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اند برای ثبت نام در این دانشگاه به مرور افزایش می یابد.

شما با مطالعه این مقاله از تمام اطلاعات ضروری برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی مطلع شدید و می توانید شانس قبولی خود را در دانشگاه علمی کاربردی افزایش دهید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. آیا کاردانش قبول میکنه من میخوام برم علمی کاربردی چجوریه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید