آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری

قبولی در رشته بینایی سنجی

شما برای ادامه تحصیل در رشته بینایی سنجی باید در کنکور علوم تجربی شرکت کنید. رشته بینایی سنجی یکی از رشته های پیراپزشکی محسوب می شود که بهتر است بدانید دانشگاه های آزاد، ارائه دهنده این رشته نیستند. به همین دلیل، موضوع انتخاب رشته تجربی سخت تر می شود و باید انتخاب رشته با دقت بیشتری انجام شود. معمولا کسب رتبه ممتاز، لازمه تحصیل در رشته هایی است که آینده شغلی درخشان و بازار کاری مقبول دارند. پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری با مجاز شدن در دوره های مختلف باید به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته تجربیبپردازید. شما برای چینش منطقی اولویت های خود باید اطلاعات کافی در مورد رشته ها و آخرین رتبه قبولی سال گذشته داشته باشید. مشاوران آویژه با پاسخگویی به سوالات شما و تهیه لیستی از آخرین رتبه های قبولی سعی می کنند در امر حساس انتخاب رشته شما را یاری کنند. همچنین می توانید برای تقدم دادن اولویت های خود نسبت به یکدیگر با مشاوران مجرب مرکز آویژه گفت و گو کنید و از اطلاعات جامع و کامل مشاوران تحصیلی نهایت استفاده را ببرید.

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری بر اساس سهمیه مناطق مختلف

بهتر است بدانید آخرین رتبه قبولی در دانشگاه ها، معتبرترین اطلاعاتی است که برای داشتن انتخاب رشته ای هوشمندانه می توانید از آن کمک بگیرید. شما با اطلاع از این رتبه ها می توانید کد محل رشته ها را به صورت منطقی ردیف کنید تا مجبور به استفاده از کارنامه سبز کنکور نشوید. برای افزایش شانس قبولی خود در رشته بینایی سنجی می توانید به بررسی لیست آخرین رتبه های قبولی بینایی سنجی بپردازید. طبق نظر سازمان سنجش و برقراری عدالت آموزشی رتبه هر فرد دارای سهمیه مناطق با افراد دارای سهمیه همان منطقه سنجیده می شود. از آنجایی که سهمیه مناطق از مهم ترین و پر جمعیت ترین سهمیه ها محسوب می شود این اطلاعات از نظر منطقه ای از یکدیگر تفکیک شده اند. همچنین با اعلام محل سکونت فرد پذیرفته شده به بومی گزینی نیز توجه شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری بر اساس سهمیه منطقه یک

با توجه به اینکه پذیرش در دوره های مختلف بر اساس سهمیه منطقه صورت می گیرد، مشاوران آویژه جدول زیر را مختص داوطلبان دارای سهمیه منطقه یک طراحی کرده اند. در این جدول اطلاعات مهمی مثل رتبه کشوری، رتبه در سهمیه، محل سکونت و… درج شده است.

 

دانشگاه و محل قبولیرتبه در سهمیهرتبه کشوریمحل سکونتدوره
دانشگاه علوم پزشکي مشهد335611420تهرانشهريه پرداز
دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي358412203تهرانشهريه پرداز
دانشگاه علوم پزشکي ايران338711513مشهدروزانه
دانشگاه علوم پزشکي زاهدان359712249شیرازروزانه

 

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری بر اساس سهمیه منطقه دو

سهمیه منطقه دو برای کسانی است که متوسطه دوم خود را در شهرهای بزرگ، با امکانات آموزشی متوسطی گذرانده اند. مشاوران آویژه به منظور یاری رساندن به شما داوطلبان منطقه دو با طراحی جدول زیر آخرین رتبه های قبولی را در اختیار شما قرار داده اند.

دانشگاه و محل قبولیرتبه در سهمیهرتبه کشوریمحل سکونتدوره
دانشگاه علوم پزشکي مشهد560512828كشكوئيه رفسنجانروزانه
دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي508711594رشتروزانه
دانشگاه علوم پزشکي ايران517711824پردیسروزانه
دانشگاه علوم پزشکي زاهدان1172227579نهاوندروزانه

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری بر اساس سهمیه منطقه سه

سهمیه منطقه سه زیر مجموعه های زیادی دارد. از جمله این زیر مجموعه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

داوطلبان مناطق محروم

کسانی که مشکل جدی بینایی و شنوایی دارند.

کسانی که دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند.

کسانی که حداقل دو سال از دوره متوسطه دوم خود را در خارج از کشور گذرانده اند.

 

دانشگاه و محل قبولیرتبه در سهمیهرتبه کشوریمحل سکونتدوره
دانشگاه علوم پزشکي مشهد400614585مرودشتروزانه
دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي25089508بانهروزانه
دانشگاه علوم پزشکي ايران557119348رامهرمزروزانه
دانشگاه علوم پزشکي زاهدان891629191زابلروزانه

معرفی رشته بینایی سنجی

دوران کارشناسی رشته بینایی سنجی شامل 146 واحد است که در قالب هشت ترم گنجانده شده و حدود چهار سال به طول می انجامد. پذیرش رشته بینایی شناسی به صورت کشوری است و بحث بومی گزینی در قبولی این رشته دخیل نیست. رشته بینایی سنجی از رشته های خوب پیراپزشکی محسوب می شود که در مقطع کارشناسی شامل گرایش خاصی نمی باشد. اما امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته بینایی سنجی در ایران وجود دارد. اگر شما علاقه مند به درس زیست شناسی، فیزیک و علم ریاضی هستید می توانید در این رشته موفق باشید.

آینده شغلی و بازار کار رشته بینایی سنجی

اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته بینایی سنجی هستید، باید در مورد بازار کار این رشته اطلاعات دقیقی داشته باشید. رشته بینایی سنجی از بازار کار نسبتا خوبی برخوردار است. شما پس از فارغ التحصیلی در این رشته می توانید در مراکز مختلفی به عنوان مشاور و متخصص بینایی سنجی اشتغال پیدا کنید. همچنین می توانید در محیط های آموزشی مثل مدارس، محیط های خدماتی و نظامی اخذ گواهینامه رانندگی و خلبانی و همکاری با اورژانس ها به منظور انجام اقدامات اولیه مشغول به کار شوید.

فارغ التحصیلان رشته بینایی سنجی می توانند اقدام به تاسیس مطب نیز کنند. علاوه بر حضور در مطب نیز می توانند به طراحی و ساخت عینک های مختلف و لنز های طبی نیز می پردازند.

وظایف یک بینایی سنج (اپتومتریست)

وظیفه اصلی یک بینایی سنج تشخیص مشکلات چشمی از جمله دوربینی، نزدیک بینی، تنبلی چشم و… است. اگر اپتومتریست لازم بداند فرد بیمار را پس از معاینه دقیق با توجه به مشکلی که دارد به چشم پزشک، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص مغز و اعصاب ارجاع می دهد. اپتومتریست ها با تجویز عدسی های مختلف عینک های طبی و لنز های تماسی اقدام به بر طرف کردن مشکلات بینایی و تصحیح عیب های انکساری چشم مثل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم می کنند. بینایی سنج باید بتواند روحیه بیماران را حفظ کند و از روابط اجتماعی خوبی برای برقراری ارتباط با بیماران برخوردار باشد.

تفاوت یک بینایی سنج و یک چشم پزشک

نباید دو تخصص مجزا چشم پزشکی و بینایی سنجی را با هم اشتباه بگیریم. زیرا وظایف این دو با یکدیگر متفاوت است. وسعت شغل یک چشم پزشک گسترده تر از یک بینایی سنج است. زیرا علاوه بر تصحیح عیوب انکساری چشم به جراحی های مربوط به چشم نیز می پردازد. همچنین یک چشم پزشک به درمان بیماری های چشمی مثل پیر چشمی، آب مروارید، خشکی چشم و … می پردازد. اما اطلاعات یک بینایی سنج در برخی زمینه های مربوط به برطرف کردن عیوب انکساری چشم از یک چشم پزشک ممکن است بیشتر باشد.

رتبه لازم برای قبولی در بینایی سنجی دانشگاه های سراسری

سخنی از مشاوران آویژه

اگر جزء افراد با صبر و حوصله هستید که می توانند تمرکز خود را حتی هنگام انجام کارهای تکراری نیز حفظ کنند، می توانید در رشته بینایی سنجی موفق باشید. شما با کسب مهارت کافی در رشته بینایی سنجی می توانید به درآمد مقبولی برسید. پیشنهاد می کنم پس از مطالعه دقیق جزئیات مربوط به رشته بینایی سنجی و بررسی اختصاصی ابعاد مختلف شخصیتتان اقدام به انتخاب این رشته کنید. شما علاقه مندان به تحصیل در رشته بینایی سنجی با چینش هوشمندانه اولویت های خود در فرم انتخاب رشته سراسری می توانید منتظر نتیجه مطلوب هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری باشید. به یاد داشته باشید که درکنار مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و همچنین بررسی آخرین رتبه های قبولی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری، بهتر است که از مشاوره انتخاب رشته سراسری نیز استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته به دلیل تجربه، آگاهی و دانش کافی می تواند به شما کمک کند تا یک انتخاب رشته به دور از اشتباه را ثبت کنید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید