معدل لازم برای قبولی در دانشگاه های علمی کاربردی

حداقل معدل لازم برای قبولی در کاردانی علمی کاربردی

یکی از دغدغه ها و نگرانی های متقاضیان دانشگاه های علمی و کاربردی، معدل لازم برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی است.

بسیاری از داوطلبان دانشگاه های علمی کاربردی اطلاعات کاملی در رابطه با تاثیر معدل در ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ندارند.

نداشتن اطلاعات مناسب در رابطه با حداقل نمره قبولی در دانشگاه علمی کاربردی می تواند شما را از قبولی و ادامه تحصیل در این دانشگاه دور کند.

پس مهم است که شما قبل از اقدام به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات مناسبی در رابطه با رشته های دانشگاه علمی کاربردی، معدل لازم برای قبولی دانشگاه علمی کاربردی، کاردانی و کارشناسی علمی کاربردی و .. داشته باشید.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه به دلیل سوالات مکرر متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در رابطه با حداقل معدل برای دانشگاه علمی کاربردی، به تحقیق و بررسی معدل لازم برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی پرداخته اند.

آنها مقاله کامل و جامع زیر را در رابطه با معدل کل برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی نگارش کرده اند.

اگر شما نیز به دنبال پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی هستید و نمی دانید باید با چه معدلی اقدام به ثبت نام در این دانشگاه کنید، علاوه بر مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی، بهتر است مطالعه این مقاله را نیز از دست ندهید.

قبولی در دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که می دانید قبولی در دانشگاه علمی کاربردی تنها بر اساس سوابق تحصیلی بوده و پذیرش از طریق آزمون و کنکور سراسری ندارد.

این دانشگاه مانند دانشگاه های دولتی و یا آزاد به دو روش با آزمون و بدون آزمون دانشجو نمی پذیرد. در دانشگاه علمی کاربردی تنها ملاک برای پذیرش سوابق تحصیلی و معدل کل دیپلم شما می باشد.

هنگامیکه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است، داوطلبان باید دقت و توجه کافی به معدل دیپلم خود داشته باشند. زیرا تنها ملاک سنجش و قبولی آنها معدل دیپلمشان خواهد بود.

با توجه به اهمیت بالای معدل دیپلم در پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی، یکی از دغدغه های داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی که معدل دیپلم مناسبی ندارند، قبولی در این دانشگاه خواهد بود.

همچنین برخی از افراد به دنبال قبولی در رشته های مناسب، ممتاز و پرمتقاضی دانشگاه علمی کاربردی هستند. اما به دلیل معدل پایین خود نگرانی از عدم پذیرش در این دانشگاه را دارند.

پس مهم است که قبل از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، معدل دیپلم خود را بررسی کرده و متناسب با سوابق تحصیلی، اقدام به انتخاب رشته های دانشگاه علمی کاربردی کنید.

همانطور که می دانید دانشگاه های علمی کاربردی جزء دانشگاه های نیمه دولتی هستند که در مقطع کاردانی و کارشناسی به جذب دانشجو می پردازند. پس پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر است.

با این وجود مهم است که شما در کنار بررسی معدل دیپلم خود، تعیین کنید که قصد دارید در کدام یک از دوره های دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنید.

شرکت در هر کدام از دوره های کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی شرایط و معدل قابل قبول خود را دارد که باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط پذیرش و معدل لازم برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر و بهمن ماه تنها بر أساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد.

مهم ترین فاکتورهای موثر در سوابق تحصیلی برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی عبارت است از:

نظام تحصیلی داوطلب و مدرک دیپلم او

سال فارغ التحصیلی داوطلب

معدل داوطلب در مقطع تحصیلی قبلی

رشته تحصیلی داوطلب

همچنین یکی از فاکتورهای مهم در پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی تناسب رشته تحصیلی با رشته های انتخابی است. افرادی که رشته تحصیلی آنها با رشته های انتخابی تناسب داشته باشد، اولویت قبولی در دانشگاه را خواهند داشت.

به عنوان مثال افرادی که دیلپم ریاضی دارند، برای انتخاب رشته های فنی مهندسی شامل برق، الکترونیک، کامپیوتر و … اولویت اول هستند.

یعنی اگر فردی که دیپلم انسانی دارد، رشته های شاخه فنی را انتخاب کند، اولویت اول نبوده و ابتدا داوطلبان با دیپلم ریاضی برای قبولی در رشته های فنی دانشگاه علمی کاربردی سنجیده می شوند.

همچنین برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی کسب معدل بالا نیاز می باشد. افرادی که معدل دیپلم بالایی دارند، شانس قبولی بیشتری در رشته های پر متقاضی خواهند داشت.

برای بررسی دقیق تر تاثیر معدل در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی، شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته را به صورت جداگانه در زیر مورد بررسی قرار می دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معدل لازم برای قبولی در کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

🟡 به طور کلی برای قبولی در مقطع کاردانی علمی کاربردی، حداقل معدل مشخص و ثابتی وجود ندارد. البته این جمله به معنای آن نیست که برای قبولی در کاردانی دانشگاه های علمی کاربردی، معدل دیپلم بررسی نمی شود.

🟢 تاثیر معدل در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دوره کاردانی بسیار زیاد است. اما نحوه تاثیر گذاری آن متفاوت بوده و شرط قبولی در علمی کاربردی، کسب معدل مشخصی نیست. هرچه شما معدل بالاتری کسب کرده باشید، احتمال قبولی شما در دوره کاردانی افزایش می یابد.

🟠 نحوه تاثیر معدل در قبولی دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی به این صورت است که متناسب با ظرفیت هر دانشگاه و رشته، افرادی که معدل دیپلم کل بالاتری داشته باشند، موفق به قبولی در کاردانی دانشگاه علمی کاربردی می شوند.

🟣 برای درک بهتر تاثیر معدل در دانشگاه علمی کاربردی واحد کاردانی مثال زیر را مطالعه کنید.

🅾به عنوان مثال اگر رشته گریم در دانشگاه علمی کاربردی 100 نفر ظرفیت پذیرش داشته باشد و 200 نفر متقاضی پذیرش در این رشته و دانشگاه باشند، از بین این 200 نفر، افرادی که أولا دیپلم کار دانش داشته باشند و ثانیا معدل کل دیپلم آنها از سایر داوطلبان واجد شرایط بالاتر باشد، قبولی در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را کسب می کنند.

🔵 شما با دیپلم نظام قدیم، نظام جدید و یا نظام سالی واحدی و … می توانید در دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی، با توجه به دارا بودن شرایط و معدل مناسب، قبولی کسب کنید.

🟤 همچنین تمامی افرادی که در رشته های نظری، کاردانش و فنی و هنرستان دیپلم خود را کسب کرده اند، می توانند در ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنند.

البته این افراد باید در نظر داشته باشند که اولویت قبولی در رشته هایی را دارند که متناسب با مدرک دیپلم آنها بوده است.

 

معدل لازم برای قبولی در کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

به طور کلی، برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی، معدل مقطع قبلی داوطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همانطور که در پذیرش کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اشاره شد، معدل کل دیپلم ملاک سنجش و قبولی در کاردانی دانشگاه علمی کاربردی است.

برای قبولی در کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی، معدل مقطع قبلی داوطلب یعنی معدل کل کاردانی او مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد.

اگر متقاضی شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی هستید، باید سعی کنید معدل کل کاردانی خوبی را در کارنامه تحصیلی خود به ثبت برسانید تا شانس قبولی خود را در مقطع کارشناسی ناپیوسته بالا ببرید.

معدل لازم برای قبولی دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز حد مشخصی ندارد. یعنی شما نمی توانید حداقل معدلی را برای قبولی در کارشناسی ناپیوسته تعیین کنید.

داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز بر أساس معدل طبقه بندی می شوند و هر کدام از داوطلبان که معدل کاردانی بالاتری داشته باشند، با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه و رشته انتخابی، قبولی در آن دانشگاه و رشته را کسب می کنند.

داوطلبان می توانند در دو نوبت مهر یا بهمن ماه اقدام به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی کنند. اگر شما نتوانستید قبولی در نیمسال اول یعنی مهرماه را کسب کنید، میتوانید مجددا در پذیرش نیمسال دوم یعنی بهمن ماه شرکت کنید.

اگر داوطلبی هنگام ثبت نام در نوبت مهرماه یا بهمن ماه هنوز موفق به کسب معدل کل کاردانی نشده باشد و دانشجوی ترم آخر کاردانی باشد و به طور کلی هنوز فارغ التحصیل نشده باشد، باید هنگام ثبت نام، آخرین معدل کلی که تا به حال کسب کرده را به عنوان ملاک سنجش در دانشگاه علمی کاربردی وارد کند.

سپس باید فرم تاییدیه معدل خود را به مدرسه یا دانشگاه مربوطه ارائه دهد تا معدلش تایید شده و بتواند در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته شرکت کند.

نکات مهم پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی

مزایای زیاد دانشگاه علمی کاربردی باعث شده است که این دانشگاه در بین داوطلبانی که به دنبال قبولی در دانشگاه هستند، محبوبیت خاصی پیدا کند.

از جمله مزایای دانشگاه های علمی کاربردی می توان به تعداد زیاد واحدهای آموزشی در کل کشور، بالا بودن تنوع رشته های تحصیلی، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و … اشاره کرد.

از مهم ترین مزایای دانشگاه های علمی کاربردی می توان به شهریه مناسب این دانشگاه ها اشاره کرد. اگر به دنبال کسب اطلاعات کامل و جامع در رابطه با شهریه دانشگاه علمی کاربردی هستید، مطالعه مقاله شهریه دانشگاه های علمی کاربردی را از دست ندهید.

شاید شما فکر کنید پرطرفدار و محبوب بودن این دانشگاه ها باعث شود که برای قبولی در دانشگاه علمی نیاز به معدل بسیار بالایی باشد. در صورتیکه این گونه نیست.

به دلیل تعداد زیاد دانشگاه های علمی کاربردی در کل کشور و همچنین ارائه رشته های متنوع و گسترده، ظرفیت این دانشگاه ها بسیار بوده و در برخی از رشته ها گاها داوطلبان با معدل بسیار پایین نیز موفق به کسب قبولی شده اند.

اگر به دنبال قبولی در رشته های محبوب و مناسب دانشگاه علمی کاربردی باشید، بهتر است بدانید معدل لازم برای قبولی در این رشته ها بسیار بالا بوده و شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا معدل مناسبی در مقطع متوسطه دوم و یا کاردانی کسب کنید.

تاثیر معدل در قبولی دانشگاه های علمی کاربردی به گونه ای است که هرچه معدل شما بالاتر باشد، احتمال قبولی شما بیشتر است.

در نهایت این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که سایر داوطلبان و متقاضیان علمی کاربردی در رشته انتخابی شما چه معدلی را کسب کرده اند. ملاک سنجش شما برای قبولی معدل شما است. پس سعی کنید معدل بالایی در مقطع تحصیلی خود کسب کنید.

داوطلبانی که سهمیه های مختلفی مانند ایثارگران، خانواده شهدا و … را دارند می توانند در صورت کسب حد نصاب نمره تعیین شده در سهمیه های خود، پذیرش دانشگاه علمی کاربردی را بدست بیاورند.

تاثیر معدل در قبولی دانشگاه علمی کاربردی

سخنی از مشاوران آویژه

⭐ به طور کلی شرط معدل برای قبولی در دانشگاه علمی کاربردی حداقل و میزان مشخصی ندارد. تنها ملاک سنجش برای قبولی معدل شما و مقایسه آن با معدل سایر متقاضیان آن رشته و دانشگاه می باشد.

⭐ پس اگر می خواهید تاثیر معدل بر قبولی در دانشگاه علمی کاربردی را مورد بررسی قرار دهید و در نهایت پذیرش دانشگاه علمی کاربردی را کسب کنید، نیاز است تا معدل نسبتا بالایی کسب کنید تا به راحتی در رشته های پرمتقاضی قبول شوید.

⭐ همچنین علاوه بر توجه به تاثیر معدل در قبولی علمی کاربردی، باید به این نکته نیز توجه کنید که اولویت قبولی در رشته های مختلف با افرادی است که مدرک تحصیلی آنها متناسب با رشته انتخابی باشد.

⭐ اگر در مقطع کاردانی به دنبال قبولی در دانشگاه علمی کاربردی هستید، یا می خواهید احتمال قبولی خود را افزایش دهید بهتر است، رشته تحصیلی متوسطه دوم و مدرک دیپلم شما متناسب با رشته های انتخابی در دانشگاه علمی کاربردی باشد.

⭐ اگر در مقطع کارشناسی ناپیوسته به دنبال پذیرفته شدن در دانشگاه علمی کاربردی هستید، میتوانید با انتخاب رشته ای متناسب با رشته کاردانی خود، احتمال قبولیتان را بسیار بالا ببرید.

⭐ دانشگاه های علمی کاربردی امروزه محبوبیت خاصی در بین داوطلبان پیدا کرده است. دلیل این امر را میتوان هزینه های نسبتا کم برای شهریه دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های شهریه پرداز دانست.

⭐ همچنین میتوان محبوبیت علمی کاربردی را اهمیت این دانشگاه به کارهای عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی دانست که باعث ایجاد تجربه مناسب برای افراد هنگام شروع کار می شود.

⭐ رشته های تحصیلی دانشگاه های علمی کاربردی به روز بوده و می تواند افراد را به بازار کار نزدیک کند.

⭐ پس بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با دانشگاه علمی کاربردی و رشته های آن افزایش داده و سعی کنید تصمیم گیری مناسبی در رابطه با ادامه تحصیل خود اخذ کنید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معدل لازم برای قبولی در دانشگاه های علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 6 نظر:
  1. سلام وقت بخیر خسته نباشید بنده می خوام در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم،باید هزینه هم واریز کرد.

  2. خدایی حیفم میاد اسم دانشگاه را بگذارند روی علمی کاربردی، چرا منزلت وشان دانشگاه را اینقدر شما پایین آوردین؟ یعنی مسولین وزارت علوم نمیدونن اخذ مدرک در این بنگاه چطوریه؟؟؟ بعد اون موقع شما دنبال دانشگاه پیامنور هستید، که سالمترین وپاک ترین نهاد آموزشی است؟؟

    1. کنکور کاردانی رو شرکت کن حتی میتونی سراسری ام شرکت کنی

  3. متأسفانه دانشگاه علمی کاربردی از اهدافش خودش دور شده و نتها هدفش فقط کسب درآمد هست.البته شاید در بقیه نقاط کشور اینطور نباشه ولی اگر همه جا مثل علمی کاربردی یاسوج باشه باید به حال دانشجویانش تاسف خورد.دانشگاه علمی کاربردی یاسوج بیشتر به مدرسه میخوره تا دانشگاه.البته باز هم مدرسه ازش بهتره.مسئولان وزارت علوم باید فکری به حال این دانشگاه کنند.

  4. علمی کاربردی مدرکش مورد قبول استخدام نیست خودش چیه معدلش چی باشه برا کارمندا خوبه جهت ارتقاء شغلی

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید