همانند جو – tik.irandoc.ac.ir راهنمای ورود به سامانه همانندجو (سایت پایان نامه)

همانند جو – tik.irandoc.ac.ir راهنمای ورود به سامانه همانندجو (سایت پایان نامه)

سامانه همانند جو سامانه ای برای پیشرفت و رشد میزان سطح علمی کشور می باشد. سامانه همانند جو همان گونه که از اسمش مشخص است، جهت جستجوی میزان همانندی متن مقالات علمی دانشجویان تاسیس شده است. به این گونه که دانشجویان و اساتید قادر هستند پس از نام نویسی در این سامانه، متن رساله ها، مقالات و پروپوزال های خود را وارد این سامانه نمایند.

سپس سامانه همانند جو با مقالاتی که از قبل نوشته شده است، میزان همانندی متن آن را بررسی نموده و نتیجه را گزارش می دهد. بهره برداری از سامانه همانند جو، به حفظ حقوق نویسندگان پروپوزال ها و مقالات کمک بسیار زیادی می کند.

البته این سامانه tik.irandoc.ac.ir، خدمات خیلی مفید دیگری از جمله مقاله نشریه ادواری، گزارش طرح پژوهشی و… نیز ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سامانه همانند جو در ادامه این مقاله از آویژه همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سامانه همانندجو tik.irandoc.ac.ir

یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های سایت ایرانداک، سامانه همانند جو به نشانی tik.irandoc.ac.ir می باشد. سامانه همانند جو اکثر مورد استفاده اساتید و دانشجویانی قرار می گیرد که تصمیم انجام نوشتن پایان نامه، پژوهش های علمی و… را دارند.

در روند نوشتن پایان نامه، استفاده از سامانه همانند جو کمک شایانی به شما می کند تا در کنار رعایت اصول حرفه ای نوشتن پایان نامه، یک پژوهش منحصر به فرد تولید کنید.

در فرآیند تالیف یک پایان نامه، از دانشجویان بعضی اساتید راهنما می خواهند تا بعد از اتمام هر فصل از پایان نامه، در سامانه همانند جو آن قسمت از نوشتار خود را بارگذاری نمایند. چنانچه شباهت متون تولید شده، زیر سی درصد یا حداقل زیر درصدی که مد نظر اساتید مربوطه باشد، پایان نامه مورد پذیرش بوده و دانشجو توانایی این را دارد که برای جلسه دفاع پایان نامه خود را آماده کند.

این سامانه یک هدف اصلی را دنبال کرده است و آن هدف حمایت از حقوق مالکیت فکری می باشد. سامانه همانند جو به پژوهشگران برای کمک در پیدا کردن موضوع های نو و گزینش آن برای پژوهش، راه اندازی شده است.

این سامانه با هدف بررسی عدم کپی برداری در پایان نامه ها، جلوگیری از سرقت های علمی، مقاله ها و پروپوزال ها می پردازد. این کار کوششی جهت دست یابی آزاد همه برای حفظ حقوق پدید آورندگان و زمینه سازی صحیح به منابع اطلاعاتی می باشد.

سامانه همانندجو با اخذ متن از شخص و پس از آن، در متن کامل رساله ‌های دکتری و پایان ‌نامه‌ های کارشناسی‌ ارشد موجود در پایگاه‌ های ایرانداک، با جستجوی خودکار متون همانند را بازیابی نموده و منابع اطلاعات همانند آن ها و میزان همانندی را نشان می ‌دهد.

سامانه همانندجو tik.irandoc.ac.ir

تاسیس کنندگان سامانه همانند جو پر کاربرد، در خصوص میزان صحت کار آن و طرز استفاده از آن تاکید دارند که این سامانه در قسمت موتور جستجو و نرم‌ افزار، توانایی راستی آزمایی دارد. موتور جستجو به دقت و به درستی کارش را انجام داده و خروجی‌ هایی که ایجاد می نماید، غیرقابل استناد یا بی ‌ربط نیستند.

در سال های اخیر همانند جویی به خدمات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، کتاب نیز افزوده شد. با توجه به این، قبل از بسته شدن این توافق ‌نامه، مرکز نشر دانشگاهی کتاب ‌هایی را که منتشر نموده است و بعد از این کتاب‌ هایی را که منتشر می ‌کند، در اختیار ایرانداک برای همانندجویی در سامانه همانند جو می ‌گذارد.

تازگی وزارت علوم از نسخه نو این سامانه رونمایی کرده است. نوشتار های بارگذاری‌ شده در نسخه تازه سامانه، علاوه بر این که از نظر کپی دقیق مورد بررسی قرار می‌ گیرند، از نظر محتوای نوشتاری هم تحلیل می گردند.

مواردی چون جایگزینی کلمات، تکرار بی ‌دلیل کلمات، به ‌هم چسبیدگی، فاصله ‌گذاری بی ‌دلیل بین حروف، وجود متن ‌های محاوره ‌ای، غلط‌ های املایی و جملات و عبارات نامفهوم، استفاده از کاراکتر های غیر مجاز در نسخه جدید مورد کشف و بررسی قرار می‌ گیرد.

و هم در این نسخه، فرآیند ها مورد بهبود و بازبینی قرار گرفته و شناسه استاد حذف می شود. علاوه بر این نویسندگان و ناشران از این به بعد قادر هستند با استفاده از سامانه همانند جو، نوشتار کتاب را مورد بررسی قرار دهند.

شخص به محض اینکه خروجی را اخذ نمود، قادر است تشابهات را بررسی کند و به راستی ‌آزمایی آن بپردازد.سامانه ایرانداک در عین حال این آمادگی را دارد که تشابهات فکری اشخاصی را که فکر می کنند موتور جستجوی آن، به بررسی بیشتری نیاز دارد، برطرف نماید.

سامانه همانندجو tik.irandoc.ac.ir

نحوه ثبت نام در سامانه همانندجو tik.irandoc.ac.ir

کلا استفاده از این سامانه، چندان سخت به نظر نمی رسد، ولی باز هم ممکن است برای برخی کاربران استفاده از سامانه ابهاماتی را به همراه داشته باشد.

پونزدر ادامه به نحوه ثبت نام آن می پردازیم:

  1. در مرحله نخست وارد سایت همانند جو به نشانیtik.irandoc.ac.ir شوید و در نوشتار های علمی، روی گزینه همانند جویی کلیک نمایید.
  2. برای ثبت نام بر روی گزینه نام نویسی کلیک کنید.
  3. سپس لازم است روی گزینه ثبت نام شخص حقیقی کلیک نمایید. در غیر این صورت مبتنی بر وضعیت خود شما، گزینه مربوطه را انتخاب کنید.
  4. در صفحه بعدی اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و با کامل کردن نام نویسی خود، برای خود امکان بهره مندی از امکانات ارائه شده در سامانه همانندجو را فراهم کنید.
  5. حال در صفحه زیر رایانامه و رمز عبور خود را وارد کرده تا بتوانید وارد پنل کاربری خود شوید.
  6. با توجه به پروژه ای که دارید، یکی از گزینه های پیشنهاد پروپوزال مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد، پیشنهاد پروپوزال دکتری تخصصی و… را انتخاب کنید..
  7. در بخش بعدی در جای خالی اول، عنوان پایان نامه خود را وارد نموده و در فیلد دوم متن همانند جویی را وارد کنید.
  8. در مرحله پایانی به بخش پرداخت هزینه همانند جویی پایان نامه وارد شوید. سپس با پرداخت هزینه، تکمیل فرآیند را بزنید.

بیشتر بخوانید:دفاع از پایان نامه چیست؟ – سیر تا پیاز دفاع از پایان نامه + نکاتی که باید بدانید!


نحوه ثبت نام در سامانه همانندجو tik.irandoc.ac.ir

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه سعی شد سامانه همانند جو به طور کامل برای شما ارائه شود. کارشناسان سامانه مشاوره آویژه نیز هر لحظه آماده اند تا پاسخ هر گونه سوال را در مورد سامانه همانند جو tik.irandoc.ac.ir را در اختیار افراد متقاضی قرار دهند. شما توانایی این را دارید که از طریق شماره گیری 09099071985 مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه از طرف کارشناسان سامانه دریافت کنید.

سوالات متداول

سوال علامتسامانه همانند جو به چه علتی راه اندازی شده است؟

این سامانه جهت جستجوی میزان همانندی متن مقالات علمی دانشجویان تاسیس شده است.

سوال علامتسامانه همانند جو اکثرا مورد استفاده چه کسانی قرار می گیرد؟

این سامانه اکثر مورد استفاده اساتید و دانشجویانی قرار می گیرد که تصمیم انجام نوشتن پایان نامه، پژوهش های علمی و… را دارند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

همانند جو – tik.irandoc.ac.ir راهنمای ورود به سامانه همانندجو (سایت پایان نامه)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

سه شنبه

1403/3/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید