شرایط ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری مشهد

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری مشهد

شاغل بودن در شهرداری، یکی از شغل های خوب در کشور ما به حساب می آید و افراد بسیاری آرزوی مشغول شدن در این سازمان را دارند؛ اما برای وارد شدن و به دست آوردن شغل دلخواه در این سازمان، باید از قوانین و شرایط استخدام شهرداری مشهد مطلع شده و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

ما در این مقاله برای داوطلبانی که می خواهند در شهرداری مشغول به کار شوند، در مورد آخرین اخبار استخدام شهرداری مشهد و قوانین و ضوابط مربوط به این سازمان اطلاعاتی را در اختیار شان قرار دهیم؛ اگر علاقه مند به آشنایی با شرایط این سازمان هستید، با مرکز مشاوره آویژه در ادامه مطلب همراه باشید.

شرایط استخدام شهرداری مشهد

برای استخدام شهرداری مشهد، شرایطی وجود دارد که افراد باید ابتدا از آنها مطلع شده و سپس در صورت داشتن این شرایط، می توانید اقدام به ثبت نام برای استخدام شهرداری مشهد کنید.

در ادامه شرایط عمومی استخدام شهرداری مشهد را به اطلاعتان می رسانیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط عمومی استخدام شهرداری مشهد

پونزشرایط عمومی استخدام شهرداری مشهد به شرح زیر است:

 • افراد داوطلب باید دارای سن حداقل بیست سال تمام و حداکثر سن سی و پنج سال تمام باشند.
 • داوطلبان باید تابعیت ایرانی داشته باشند. (یعنی باید شناسنامه ایرانی اصل و پدر و مادر ایرانی داشته باشند.)
 • آقایانی که داوطلب برای این شغل هستند، باید کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی خدمت سربازی و غیر پزشکی در زمان ثبت نام داشته باشند.
 • داوطلبین نباید به مواد مخدر یا دخانیات اعتیاد داشته یا سابقه اعتیاد به هر یک از این موارد را داشته باشند.
 • داوطلبان باید از سابقه محکومیت جزایی موثر پاک باشند.
 • این افراد نباید ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی داشته باشند.
 • افرادی که در شهرداری مشهد استخدام می شوند، باید دارای سلامت جسمانی متناسب و سلامت روانی مناسب و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شوند را داشته باشند.
 • باید حداقل مدرک تحصیلی در یکی از رشته های تحصیلی تعیین شده در آگهی استخدام شهرداری مشهد را داشته باشند.
 • علاقه مندان باید به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده و مطرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند.
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • قبول کردن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و پیروی از تمامی قوانین جمهوری اسلامی، یکی از قوانین و شرایط مهم استخدام شهرداری مشهد به حساب می آید.

شرایط استخدام شهرداری مشهد

نکات مهم شرایط عمومی استخدام شهرداری مشهد

افرادی که از خانواده های ایثارگران، آزادگان و جانبازان و افراد خانواده شهدا، مفقودین و اسرا و همچنین رزمندگانی که حداقل 6 ماه به صورت پشت سر هم یا 9 ماه به صورت متناوب و به طور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشته بودند، هستند، به شرط داشتن تمام شرایط ذکر شده در آگهی استخدام شهرداری مشهد و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله مصوبه های شورای امور اداری و استخدامی کشور، از اولویت استخدام شهرداری مقرر قانونی بهره مند خواهند شد. (استناد قانونی)

افراد فعال در بسیج که دارای حداقل 4 سال سابقه عضویت فعال و مستمر در گردان های عاشورا را دارند، در شرایط مساوی اولویت استخدام با داوطلبان غیر ایثارگر خواهند بود. (مستندات قانونی)

معلولینی که شرایط عادی تری دارند، به شرط داشتن شرایط ذکر شده در آگهی استخدامی، از سهمیه قانونی مربوطه بهره مند خواهند شد.

افرادی که شامل بند های 1 و 2 و 3 تذکرات (که شامل افراد: ایثارگران، بسیجیان و معلولین عادی است) می شوند، موظف هستند گواهی خود را از مراجع مربوطه (مانند: امور جهادگران وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بهزیستی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران) دریافت کرده و به همراه سایر مدارک گفته شده ارسال کنند. دقت داشته باشید گواهی افرادی که جانباز هستند حتماً باید با قید درصد جانبازی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوطه به تایید رسیده و سپس باید مدرک گواهی جانبازی را نیز در کنار دیگر مدارک ارسال کنید.

داوطلبانی که توانایی اخذ قبولی در آزمون استخدامی شهرداری مشهد را داشته اند، باید حداکثر تا یک ماه بعد از اعلام نتیجه آزمون استخدامی، گواهی تاییدیه تحصیلی خود را به این سازمان ارسال کنند.

پس از موفقیت داوطلبان در آزمون، توسط کارگروه تخصصی مربوطه شغل مورد تقاضا، مصاحبه تخصصی در همین زمینه انجام می شود.

افرادی که توانسته اند آزمون استخدامی مشهد را با موفقیت پست سر بگذارند و افرادی که در آزمون امتیاز بندی سربلند بیرون آمده اند، ملزم به گذراندن دوره آموزشی مرتبط با شغل مورد تقاضا به مدت دو ماه هستند و درصورت پشت سر گذاشتن این دوره با موفقیت، شروع به کار آنها از طریق هسته گزینش اعلام خواهد شد.

نکات مهم شرایط عمومی استخدام شهرداری مشهد

نکات مهم در مورد استخدام شهرداری مشهد

نکته مهمی که در مورد استخدام شهرداری مشهد باید به یاد داشته باشید، این است که در زمان ثبت نام، فقط می توانید یکی از رشته های شغلی موجود در سازمان شهرداری را انتخاب و در آزمون آن شرکت کنید.

نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که داوطلبان برای شهر در حال سکونت خود می توانند فقط سه اولویت انتخاب کنند.


بیشتر بخوانید: آزمون استخدامی شهرداری تهران؛ شرایط و زمان ثبت نام در آزمون استخدامی شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲


رشته های مناسب برای استخدام شهرداری مشهد

پونزافرادی که در رشته شغل های زیر تجربه اشتغال داشته اند، برای آزمون استخدام شهرداری مناسب تر خواهند بود:

 • متصدی امور دفتری شهرداری
 • کارشناس مطالعات اجتماعی شهرداری
 • کارشناس حقوقی شهرداری
 • کارشناس آمار شناس شهرداری
 • کارشناس برنامه ریزی و آموزش شهرداری
 • کارشناس امور فرهنگی شهرداری
 • کارشناس بهداشت حرفه ای شهرداری
 • مهندسی برق شهرداری
 • معماری شهرداری
 • کارشناس محیط زیست شهرداری
 • حسابدار شهرداری
 • مسئول خدمات مالی شهرداری
 • مهندس راه و ساختمان شهرداری
 • کارشناس امور اداری شهرداری
 • کاردان آتش نشانی شهرداری

رشته های مناسب برای استخدام شهرداری مشهد

مدارک مورد نیاز استخدام شهرداری مشهد

برای ثبت نام در شهرداری مشهد، باید مدارک مورد نیاز گفته شده در ادامه را از طریق مراحل گفته شده تحویل داده سپس بتوانید در آزمون استخدام شهرداری مشهد شرکت کنید. کامل کردن فرم استخدامی و اطلاعات آن و ارسال آنها از طریق سامانه مربوطه قابل دریافت است.

پونزموارد زیر باید بعد از اسکن شدن در سامانه قرار بگیرند:

 • اسکن صفحات شناسنامه (صفحه اول و قسمت توضیحات – در صورت داشتن توضیحات، تمام صفحات باید اسکن شوند.)
 • اسکن کارت ملی (از دو طرف کارت ملی)
 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی موجود (آخرین مدرک تحصیلی موجود)
 • اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی غیر پزشکی از نوع دائم (در صورت آقا بودن داوطلب، باید یکی از مدارک گفته شده را اسکن کند.)
 • اسکن عکس (دو قطعه 4 * 3 با پشت نویسی و مشخصات فرد باید اسکن شود – عرض و طول عکس باید 150 در 200 پیکسل با فرمت jpg بوده و حجم عکس باید 200 کیلو بایت باشد.)
 • فرم درخواست شغل باید با اطلاعات درست به صورت کامل پر شده و در سامانه مربوطه قرار گیرد.
 • در صورت داشتن هر یک از مدارک گفته شده، باید اسکن شده و در سامانه قرار دهید. (مدارک ایثارگری، سوابق پرداخت بیمه در سازمان شهرداری، دهیاری ها و سازمان های وابسته به آن)
 • در صورت داشتن مدارک قهرمانی ورزشی مانند قهرمانی کشوری، مسابقات جهانی، مسابقات آسیایی، مسابقات المپیک، مسابقات دانشجویان جهان هستید، باید اسکن مدارک ورزشی و قهرمانی را در سایت قرار دهید.
 • اسکن گواهینامه رانندگی (اسکن گواهینامه رانندگی برای داوطلبانی که می خواهند در رشته ‌های مرتبط با شغل آتش نشانی یا رانندگی در یکی از رشته ها شغل های موجود، مشغول شوند الزامی است.)
 • اسکن اصل رسید بانکی، هزینه ثبت نام برای آزمون استخدامی باید از طریق درگاه های اینترنتی پرداخت شود و رسید آن اسکن شده و در سامانه مربوطه قرار داده شود.
 • مبلغ هزینه ثبت نام آزمون استخدام شهرداری مشهد باید پرداخت شود؛ به یاد داشته باشید این مبلغ جهت حق ثبت نام بوده و باید به حساب جاری با شماره حساب 700785313795 به یکی از شعبه های بانک شهر پرداخت شود.
  (برای متقاضیانی که از افراد خانواده های ایثارگر هستند، می توانند 50 درصد مبلغ تعیین شده را پرداخت کنند و برای افراد خانواده های شهدا به جای هزینه و فیش پرداختی کد شاهد باید درج شود. هزینه درخواستی برای ثبت نام هر سال تغییرات می کند، به همین دلیل هزینه ثبت نام برای ثبت نام کنندگان سال جدید تا کنون تعیین نشده و در صورت تعیین و منتشر شدن مقدار هزینه پرداختی، این مقاله بروز رسانی خواهد شد.)
 • پس از پرداخت هزینه، یک کد از طریق کارت الکترونیکی به شما داده می شود که در ادامه فرایند در برخی از مراحل ثبت نام مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • در پایان ثبت نام یک کد که به نام کد رهگیری، به شما داده می شود که باید آن را یادداشت کرده و به همراه داشته باشید.
 • باید کلیه مدارک و مستندات مربوط به فرم امتیاز بندی را کامل کنید و سپس در سامانه مربوطه آنها را قرار داده و آنها ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز استخدام شهرداری مشهد

تذکرات مهم در مورد ثبت نام و تکمیل مدارک

 1. اگر مدارکی که در سایت قرار داده شده ناقص بوده باشد یا مدارک پس از مهلت مقرر به پست تحویل داده شود، توجه داشته باشید که به این مدارک ترتیب اثر داده نخواهند شد.
 2. وجه پرداختی برای ثبت نام و مدارک ارسالی برای ثبت نام آزمون استخدامی، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد و ثبت شماره فیش واریزی برای وارد شدن به این سامانه ضروری است.
 3. بر اساس بند های موجود در فرم های ارائه، امتیازها محاسبه خواهند شد و در سایت قرار خواهند گرفت و نحوه گزینش نیز مطابق با حداکثر امتیاز مکتسبه انجام خواهد بود.
 4. افرادی که بیش از یک بار در آزمون ثبت نام کرده باشند، از روند آزمون استخدامی حذف خواهند شد.
 5. کامل کردن فرم درخواست شغل باید با دقت و صحت اطلاعات و امتیازات انجام شود و در صورت وجود مغایرت در مستندات و اطلاعات، این افراد از روند آزمون حذف خواهند شد.
 6. برای فرم های امتیاز بندی و درخواست شغل، گزینه ویرایش مجدد در سایت وجود ندارد، به همین دلیل رعایت دقیق موارد گفته شده در زمان ثبت نام کاملا ضروری است.
 7. هیچ گونه حقی از لحاظ جذب و به کار گیری به دلیل امتیاز کسب شده به وجود نمی آید و نتیجه نهایی آزمون پس از بررسی از طرف کمیته پرسنلی و تطبیق مستندات و مدارک با امتیازات داده شده و بر اساس رتبه اخذ شده در آزمون، توسط این سازمان اعلام خواهد شد.
 8. هر داوطلب فقط برای یک سمت شغلی در زمان ثبت نام استخدام شهرداری مشهد می تواند ثبت نام و آزمون دهد. (طبق رشته های تحصیلی مورد نیاز در سازمان شهرداری ذکر شده در جداول زیر انجام می شود.)
 9. با توجه به این که استخدام شهرداری مشهد به صورت قراردادی موقت (پیمانی) است، به همین دلیل شهرداری مشهد هیچ گونه تعهدی در مورد تمدید قرارداد بسته شده و یا ارتقاء سمت شغلی و مزایای درج شده در آیین نامه استخدامی را به استخدام شدگان نمی دهد.
 10. هر گونه تمدید قرارداد با توجه به نیاز شهرداری به رشته شغل تخصصی استخدام شده فرد و رضایت از نحوه فعالیت فرد و تایید از طرف مدیر مربوطه و تایید شده از کمیته پرسنلی از وی که در صورت تامین اعتبار در بودجه مصوب سالیانه خواهد بود.
 11. تحویل مدارک مربوط به سابقه بیمه پردازی برای افرادی که در در بخش خصوصی سابقه فعالیت داشته اند، ضروری است.

تذکرات مهم در مورد ثبت نام و تکمیل مدارک

سخن آخر

در این مقاله ما به شرایط و ضوابط و قوانین استخدام شهرداری مشهد پرداختیم. آزمون استخدام شهرداری مشهد بعد از سال 95 برگزار نشده است؛ اما احتمالا برای سال جدید برگزار شود.

علاقه مندان برای اشتغال در شهرداری، می توانند با مشاوران مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را از طریق مشاوران تخصصی ما در این زمینه حل کنید.

برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی آویژه، می توانید از سراسر کشور و بدون پیش شماره با 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتبرای وارد شدن به سازمان شهرداری، چه شرایط سنی مورد نیاز است؟

افراد داوطلب باید دارای سن حداقل بیست سال تمام و حداکثر سن سی و پنج سال تمام باشند.

سوال علامتچه مدارکی برای استخدام شهرداری مشهد مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز به صورت کامل در مقاله بالا اشاره شده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری مشهد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 6 نظر:
 1. سلام من ۴۰ سال سنمه، ولی فرزند ایثار گر هستم،آیا میتوانم استخدام شهرداری بشم یا خیر؟

 2. سلام ۲۹ سال سن دارم باید چیکار کنم برای استخدام

  1. باید حضوری بروید درخواست بدهید یا در آزمون های استخدامی شرکت کنید یا به صورت پیمانی وروز مزد مشغول به کار شوید وبعد ادامه تحصیل بدهید ووارد بخش اداری شوید

 3. سلام،من متولد 1355 هستم و سنم برای استخدام بالاست،آیا ارگانی هست که شرایط سنی برای استخدام نداشته باشه،با تشکر از شما.

  1. سلام شرایط سنی استخدام ارگان های دوبتی حداکثر تا ۴۰ سال است

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید