اعلام اسامی ۲۰ هزار مشمول کسری خدمت جدید ایثارگری

مشمول کسری خدمت
به اشتراک بگذارید

استقبال از طرح مشمول کسری خدمت ایثارگری به دور از انتظار بود! ۳۴۰ هزارنفر ثبت نامی برای پذیرش ۲۰ هزار مشمول و بهره مندی از قانون ۱ ماه کسری به ازای ۱ ماه ایثارگری! در ادامه با جزییات این خبر با ما باشید .

ایثارگری و مشمول کسری خدمت

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام استقبال از پیشنهادهای جدید برای بهرمندی افراد بیشتر از کسرخدمت های ایثارگری، رزمندگی و آزادگی، زمان اعلام اسامی ۲۰ هزار واجد کسر خدمت‌های جدید رانیز اعلام کرد.

سردار موسی کمالی با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام برای بهرمندی از کسر خدمت‌های جدید سربازی گفت: عملیات ثبت نام از واجدین شرایط عصر روز یکشنبه (۱۰ دی ماه) در سراسر کشور پایان یافت و همزمان با آن عملیات اجرایی برای شناسایی ۲۰ هزار نفر نخست در دستور کار قرار گرفت.

وی درباره امکان فرصت جدید برای ثبت‌نام کنندگان نیز اظهار کرد: در سال آینده زمانی برای ثبت ‌نام مجدد و تصحیح اطلاعات داده خواهد شد ، البته این زمان کوتاه تر از زمان مرحله نخست خواهد بود.

کمالی در پاسخ به سوالی درباره نحوه راستی آزمایی‌ مشخصات و اطلاعات ثبت شده نیز گفت: راستی آزمایی در دو مرحله انجام می شود در مرحله اول افرادی که بر اساس خوداظهاری فرم ها را پر کرده و واجد امتیاز بالا شده و جز ۲۰ هزار نفر نخست قرار گرفته‌ اند شناسایی می‌شوند  و سپس این افراد به یگان‌های مربوطه دعوت شده و از آنهاخواسته می شود تا مدارک خود را برای اثبات آنچه که بر اساس خوداظهاری مطرح کرده بودند ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بنا بر قانون و مصوبه مجلس سالانه ۲۰ هزار نفر می‌توانند از این کسر خدمت استفاده کنند، افزود: ۲۰ هزار نفر تا پایان سال برای بهرمندی از این کسر خدمت‌ها انتخاب می شوند، درسال آینده نیز مجددا ۲۰ هزار نفر که دارای امتیاز بیشتری بوده و در همان سال سرباز بوده یا موعد اعزام به خدمتشان مربوط به همان سال باشد انتخاب  می‌شود.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره افرادی که ممکن است امسال جز ۲۰ هزار نفر بوده اما در ماه و روزهای پایانی خدمت‌شان قرار گرفته باشند، گفت: توصیه ما به این افراد این است که دوران سربازی خود را سپری کرده و از فرصتی که برای دریافت کسر خدمت برایشان مهیا شده برای برادرشان استفاده کنند اما اگر برادری ندارند می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.

 

زمان اعلام اسامی ۲۰ هزار فرد واجد مشمول کسری خدمت

کمالی درباره ۲۰ هزار نفر دارای بییشتری امتیاز که چه زمانی معرفی خواهند شد گفت:‌قطعا پس از انجام بررسی‌های لازم تا پایان همین ماه این افراد معرفی خواهند شدو پس از آن از آنها خواسته می‌شود با طی مراحل قانونی برای تعیین تکلیف، دریافت کسر خدمت و یا تسویه حساب اقدام کنند.

به گفته کمالی افرادی که برای تسویه‌حساب معرفی می‌شوند جزو سربازان مشمول به خدمت هستند.

رییس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح  در پاسخ به سوالی که آیا ممکن است ظرفیت ۲۰ هزار نفر در هر سال تغییر کند، به ایسنا گفت:‌ اعلام این ظرفیت از سوی مجلس شورای اسلامی بوده و تغییری نخواهد کرد. بنابر این چنین چیزی منتفی است.

 

استقبال از پیشنهادهای جدید توسط مشمول کسری خدمت

کمالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ثبت نام دست کم ۳۴۰ هزار نفر برای استفاد از این کسر خدمت‌ها، آیا تعیین سهمیه ۲۰ هزار نفری درسال عادلانه است یا خیر؟ اظهار کرد: این موضوع از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نیز مطرح شده و به همین دلیل  پیشنهاد ما این بود که امکان بهرمندی تمام افراد از کسر خدمت ایثارگری رزمندگی وجود داشته و به ازای هر یک ماه سابقه حضور والدین در جبهه،  ۹ روز به فرزندانشان کسر خدمت داده شود اما این  قانون که پیش‌تر اجرا شده بود مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و آنها معتقد بودند سهیمه ۲۰ هزار نفری تمام متقاضیان را شامل می‌شود.

کمالی با بیان اینکه این قانون در حال حاضر اجرایی شده و ما ملزم به اجرای قانون هستیم گفت:‌ اما قطعا ما از هر پیشنهادی که منجر به استفاده افراد بیشتری از این کسر خدمت‌ها باشد استقبال کرده و این پیشنهادها را بررسی خواهیم کرد.

 

مشاوره سربازی تلفنی

اگر مشمول کسری خدمت ایثارگری هستید و میخواهید از شرایط و میزان کسری خدمت بصورت دقیق مطلع شوید ، و یا در خصوص معافیت کفالت ، معافیت پزشکی ، شرایط خروج یا ورود مشمولان سربازی ، فروش سربازی و … سوالاتی دارید می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

 منبع خبر : isna

اعلام اسامی ۲۰ هزار مشمول کسری خدمت جدید ایثارگری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه اعلام اسامی ۲۰ هزار مشمول کسری خدمت جدید ایثارگری

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- یک نظر:

  1. فک کنم گفته بودن تا آخر ماه نتایج اعلام میشه . الان ده روز گذشته و هیچ خبری نیست . اینم از مسوولین نظامی کشورمون که حتی توی تعیین زمان هم نظم ندارن اونوقت میخوان انتظام بخش جامعه باشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068