چگونگی دریافت پروژه جایگزین خدمت

نحوه دریافت پروژه جایگزین خدمت

پسران بالای 18 سال کشور ما به دلایل مختلفی از قبیل دوری از خانواده، از دست دادن موقعیت شغلی یا تحصیلی و … به دنبال راه های معافیت و دریافت کسری خدمت می گردند. برخی از این مشمولان قبل از اعزام به خدمت شروع به تحقیق برای دریافت کسری و اطلاع یافتن از قوانین مختلف آن می کنند.

اما برخی دیگر از این افراد بدون داشتن اطلاعاتی در این باره اقدام به پست کردن دفترچه نظام وظیفه می کنند. پس از پست کردن دفترچه خدمت، مشمولان به خدمت سربازی اعزام می شوند.

با فراهم آمدن شرایطی مانند طرح جایگزین خدمت، عده زیادی از افراد به کسب علم و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری تشویق می شوند. به دلیل اینکه توسعه کشور رابطه تنگاتنگی با افزایش علم افراد جامعه دارد، پروژه جایگزین خدمت سربازی تسهیلات ویژه ای را پدید آورده است.

مشمولان خدمت با داشتن مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر موفق به دریافت پروژه جایگزین خدمت و گذراندن دوران سربازی خود در کنار خانواده می شوند.

در نظر داشته باشید که قوانین و مقررات دریافت پروژه کسری خدمت مانند دیگر موارد وابسته به سازمان نظام وظیفه، هر سال تغییر می کند. از همین رو ما مشاوران آویژه تصمیم گرفتیم اطلاعات مفیدی را در مورد طرح جایگزین خدمت، آیین نامه پروژه جایگزین خدمت و … در اختیارتان قرار دهیم.

پروژه جایگزین خدمت سربازی چیست؟

پروژه جایگزین خدمت جزء تسهیلات خدمت برای افرادی است که در مقاطع کارشناسی ارشد و یا بالاتر تحصیل کرده اند. در این پروژه، مشمولان به گذراندن دوران خدمت خود به صورت مرتبط با رشته تحصیلی خود به پدید آوردن پروژه می پردازند.

در واقع افرادی که دارای شرایط دریافت پروژه جایگزین خدمت می باشند؛ به جای اینکه دوران خدمت خود را در پادگان بگذرانند می توانند به صدور پروژه مرتبط با تخصص خود بپردازند.

مجموعه های مختلف پروژه جایگزین خدمت دانش بنیان، پروژه جایگزین خدمت ارتش و یا پروژه جایگزین خدمت بنیاد ملی نخبگان را ارائه می دهند.

نحوه دریافت پروژه جایگزین خدمت

مشمولان برای دریافت پروژه جایگزین خدمت باید دو مرحله حضوری و اینترنتی را طی کنند. در ابتدا به صورت اینترنتی و غیر حضوری اقدام می کنند و پس از آن باید به بنیاد ملی نخبگان مراجعه کنند. اما در هر صورت این افراد باید شرایطی را که در ادامه مقاله متذکر می شویم داشته باشند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراجعه غیر حضوری

مشمولان خدمت با مراجعه به سایت سینا اقدام به ثبت درخواست جهت دریافت پروژه جایگزین خدمت می کنند.

برای ثبت درخواست اخذ طرح پروژه جایگزین خدمت ابتدا باید مدارک لازم را که در ادامه مقاله ذکر کرده ایم، ارسال کنند. در ادامه مراحل غیر حضوری ثبت درخواست طرح جایگزین خدمت را جزء به جزء توضیح خواهیم داد.

مراحل اینترنتی درخواست دریافت پروژه جایگزین خدمت

ورود به سایت سینا با آدرس sina.bmn.ir/14

وارد کردن پاسخ همه سوالات مربوط به پروژه جایگزین خدمت و کلیک بر روی گزینه ذخیره

ثبت درخواست و اپلود مدارک

پس از بررسی و سنجیدن شرایط متقاضیان در صورت تشخیص و صلاح دید بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان اعلام می کنند که وارد مراحل حضوری شوند.

مراجعه حضوری

متقاضیان دریافت طرح جایگزین خدمت پس از اینکه اقدامات لازم را در سایت سینا انجام دادند باید به بنیاد ملی نخبگان مراجعه کنند.

پس از مراجعه به بنیاد ملی نخبگان، فرد مشمول نسبت به ثبت نهایی درخواست و دریافت پروژه اقدام می کند.

توجه داشته باشید پس از بررسی صلاحیت و اعتبار سنجی مدارک، اگر فرد شرایط دریافت پروژه جایگزین خدمت را نداشته باشد درخواست او توسط سامانه رد خواهد شد.

شرایط دریافت پروژه جایگزین خدمت

افراد برای دریافت پروژه جایگزین خدمت باید نخبه باشند. همانطور که در آیین نامه پروژه جایگزین خدمت ذکر شده است نخبه وظیفه باید فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری باشد.

از دیگر شرایط دریافت پروژه جایگزین خدمت باید به معدل مشمولین اشاره کرد. اگر معدل فرد بالای 15 باشد و دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد با ثبت یک اختراع می تواند برای دریافت پروژه جایگزین خدمت در سامانه سینا ثبت نام کند.

متقاضیان دریافت پروژه جایگزین خدمت باید عضو سازمان ملی نخبگان باشند.

همچنین پروژه هایی که متقاضیان طرح جایگزین خدمت منتشر می کنند؛ باید منجر به تولید و یا به وجود آوردن یک نرم افزار یا قسمتی از آن شود.

در بازه زمانی که مشمولان مشغول تکمیل پروژه جایگزین خدمت خود هستند، نباید از کشور خارج شوند مگر اینکه از بنیاد ملی نخبگان کسب اجازه کنند.

برای دریافت پروژه جایگزین خدمت نباید بیش از سه سال از تاریخ دریافت مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری فرد متقاضی گذشته باشد.

کسانی که مدرک کارشناسی ارشد دارند باید در کمترین حالت ممکن 130 امتیاز و دانش آموختگان مقطع دکتری باید حداقل 180 امتیاز برای دریافت پروژه جایگزین خدمت داشته باشند.

از جمله ملاک هایی که برای اولویت دادن متقاضیان جهت دریافت پروژه در نظر گرفته می شود، می توان به دریافت نامه معرفی استاد و چاپ مقاله معتبر جهانی اشاره کرد. همچنین این افراد باید جزء 15 نفر برتر دانشگاه باشند.

جدول امتیاز پروژه جایگزین خدمت

جمع امتیاز لازم برای دریافت پروژه جایگزین خدمت طبق جدول امتیاز پروژه جایگزین خدمت حساب می شود. در شيوه نامه بهره مندی دانش آموختگان برترِ دانشگاهي از تسهيلات خدمت نظام وظيفة تخصصي، جدولی با عنوان جدول فعاليت هاي نخبگان آورده شده است.

مشمولان موظف اند با مطالعه جزئیات شیوه نامه یا آیین نامه پروژه جایگزین خدمت مربوط به سال جاری از تبصره ها و نحوه امتیاز دهی مطلع شوند.

مدارک لازم برای اخذ پروژه جایگزین خدمت

متقاضیان دریافت پروژه جایگزین خدمت به منظور انتخاب موضوع پروژه باید مدارکی را به سازمان ملی نخبگان ارائه دهند. در ادامه شاهد لیستی از مهم ترین مستندات و مدارک ضروری برای دریافت طرح جایگزین خدمت هستیم.

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی کارت ملی

4 عدد عکس اداری تمام رخ

آخرین مدرک تحصیلی

رزومه شغلی

کپی شناسنامه همسر در صورت تاهل

کپی شناسنامه فرزندان

نکاتی در مورد پروژه جایگزین خدمت

دانشجویان همه رشته ها به جز کشاورزی، پزشکی و بازرگانی می توانند اقدام به دریافت پروژه جایگزین خدمت کنند.

توجه داشته باشید طرح جایگزین خدمت با هماهنگی بین دانشگاه، بنیاد ملی نخبگان و سازمان نظام وظیفه انجام می گیرد. به این صورت که در پایان پروژه پس از تایید دانشگاه، گواهی جایگزینی خدمت توسط بنیاد ملی نخبگان به سازمان نظام وظیفه ارائه می شود.

موضوع پروژه علاوه بر اعلام توسط سازمان های پروژه جایگزین خدمت می تواند توسط فرد مشمول نیز پیشنهاد شود اما ممکن است توسط سازمان مربوطه رد شود.

توجه داشته باشید گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی برای همه مشمولان لازم است و طراحان پروژه جایگزین خدمت از این امر مستثنی نیستند.

افرادی که غیبت سربازی به آن ها تعلق گرفته است نمی توانند از تسهیلاتی مانند پروژه جایگزین خدمت بهره مند شوند.

چگونه پروژه کسری خدمت دریافت کنیم

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

یکی از جدیدترین طرح های سازمان نظام وظیفه، طرح جایگزین خدمت است. این طرح به منظور فراهم آوردن تسهیلات برای مشمولان دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری پدید آمده است.

مشمولان با دریافت پروژه جایگزین خدمت می توانند بخشی از دوره سربازی خود را در پادگان نظامی نگذرانند.

با توجه به زمان لازم و مراحل قانونی متعددی که برای دریافت پروژه جایگزین خدمت باید طی کنید، بهتر است قبل از اقدام امتیازات خود را حساب کنید.

باید در نظر داشته باشید که اقدامات دریافت پروژه جایگزین خدمت را در زمان مناسب و قبل از لحاظ شدن غیبت انجام دهید.

توجه داشته باشید هر یک از مراکز مربوط به بنیاد ملی نخبگان شرایط مختلفی را برای دادن پروژه جایگزین خدمت به مشمولان خدمت دارند. پس موقعیت شما برای دریافت پروژه از همه ارگان ها یکسان نیست.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چگونگی دریافت پروژه جایگزین خدمت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید