شرایط برگزاری امتحانات شهریور سال جدید چگونه خواهد بود

شرایط برگزاری امتحانات شهریور سال جدید چگونه خواهد بود

شرایط برگزاری امتحانات شهریور سال جدید مشخص شد. امتحانات دانش آموزان تاکنون به دلیل وجود محدودیت های بهداشتی در ایام کرونا به شکل مجازی برگزار شده است.

اخیرا با شروع واکسیناسیون عمومی در کشور زمزمه برگزاری حضوری امتحانات بیشتر به گوش رسیده و سوال در مورد نحوه برگزاری آزمون های مدارس در شهریور ماه بیشتر شده است. از آنجا که عموم دانش آموزان و خانواده ها نسبت به این مسئله دچار سوال شده اند.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط برگزاری امتحانات در شهریور سال جدید توضیحاتی را ارائه کنیم. چنانچه شما نیز نسبت به کسب اطلاعات در مورد شرایط برگزاری امتحانات شهریور ماه سال جدید علاقه مند هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فرآیند برگزاری امتحانات در سال تحصیلی 1399-سال جدید

نحوه برگزاری آزمون ها در سال تحصیلی 1399-سال جدید از ابتدای سال تحصیلی نسبت به سال گذشته دستخوش تغییراتی برای تمامی مقاطع تحصیلی شده و امتحانات بر خلاف روال سال های گذشته با در نظر گرفتن شرایطی خاص برگزار شد.

از مهمترین تغییرات می توان به برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم با اخذ مجوز از ستاد ملی کرونا اشاره کرد. در این میان تنها علامت سوال باقی مانده نحوه برگزاری امتحانات نهایی شهریور ماه بود که اطلاعات دقیقی از شرایط برگزاری آن در دست نبود.

امتحانات شهریور ماه برای دانش آموزان مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده، به عنوان مثال دانش آموزان مقطع ابتدایی که موفق به قبولی در امتحانات خرداد ماه نشده اند، امتحانات شهریور ماه راه برای کسب نمره قبولی و رفتن به مقاطع بالاتر این دانش آموزان باز می کند.

ابلاغیه برگزاری امتحانات شهریور سال جدید

ابلاغیه برگزاری امتحانات شهریور سال جدید

پس از گمانه زنی های فراوان، در نهایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش کشور، نحوه برگزاری امتحانات شهریور ۱۴۰۰ را طی ابلاغیه ای با تأکید بر رعایت پروتکل‌ های بهداشتی به استان ها، ابلاغ کرد.

با اعلام این سازمان، از آنجا که براساس دانسته های کنونی بیماری کرونا می تواند در فاصله 1 تا 2 متری از طریق سرفه یا عطسه منتقل شده و در مواردی منجر به ذات الریه، نارسایی کلیه و حتی مرگ فرد گردد. دستورالعملی به منظور شرایط برگزاری آزمون ها با هدف پیشگیری و کنترل ویروس کرونا اعلام شد.

لازم به ذکر است این دستور العمل به توضیح شرایط برگزاری امتحانات پایه های مختلف همراه با محدودیت های بهداشتی پیش بینی شده برای آزمون ها می پردازد.

زمان برگزاری آزمون ها در شهریور سال جدید

در این بخشنامه که ۲۴ مرداد ماه ابلاغ شد، زمان برگزاری آزمون برای دانش آموزان ابتدایی دارای «سطح عملکرد نیاز به آموزش و تلاش بیشتر»، از ۶ تا ۱۵ شهریور و امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ۸ تا ۳۱ شهریور برگزار خواهد شد.

دستورالعمل فرآیند برگزاری امتحانات شهریور سال جدید

طبق اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، در مناطق زرد و نارنجی و قرمز کشور، تنها با مجوز ارائه شده از ستاد ملی مبارزه کرونا و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و نظارت مراقبین انجام خواهد شد.

بر اساس این دستورالعمل، ارزشیابی از دانش آموزان دوره اول ابتدایی از درس های فارسی، ریاضی و از دانش آموزان دوره دوم ابتدایی از درس های فارسی، ریاضی و علوم خواهد بود.

امتحانات حضوری در آن قسمت از مناطقی که زرد، نارنجی و قرمز هستند تنها با صدور دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا ممکن است و در تمامی قسمت ها با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و همچنین نظارت مراقبین انجام خواهد گرفت.

امتحانات نهایی پایه دوازدهم در شهریور سال جدید

بر اساس ابلاغیه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بر اساس برنامه درسی و بارم بندی وضعیت قرمز در شرایط همه‌ گیری بیماری کرونا طراحی می‌ شوند، برنامه درسی دوره دوم متوسطه در وضعیت قرمز بارم بندی دروس و برنامه امتحانات در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir قابل مشاهده بوده و واحدهای آموزشی در اسرع وقت برنامه های امتحانی و تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع تمامی دانش آموزان و داوطلبان آزاد برسانند خواهند رساند.

*لازم به ذکر است دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال های قبل (به استثنای رشته هنر) می توانند پس از تطبیق دروس در امتحانات نهایی دروس معادل پایه دوازدهم شرکت نمایند.

دستورالعمل فرآیند برگزاری امتحانات شهریور سال جدید

ارزشیابی پایه های مختلف تحصیلی در شهریور سال جدید

ارزشیابی پایه های اول، دوم و ششم دوره ابتدایی به صورت عملکردی و در پایه های سوم، چهارم و پنجم دوره ابتدایی به تشخیص معلم و تأیید مدیر مدرسه، بر اساس محتوای پوشه کار، انجام خواهد شد.

همچنین فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس علمی و کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش، با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، با اولویت پایه دوازدهم، انجام خواهد گرفت.

بر اساس دستورالعمل برگزاری امتحانات شهریور سال جدید ارزشیابی دروس داخلی پایه دوازدهم و دروس افتاده سنوات قبل برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم، به شیوه حضوری انجام خواهد شد

نحوه فاصله گذاری اجتماعی آزمون ها

یکی از راه های قطع زنجیره تماس رعایت فاصله گذاری اجتماعی بوده و بر اساس دستورالعمل اعلامی برای آزمون های حضوری شهریور سال جدید، لازم است موارد زیر توسط مسئولین اجرایی آزمون رعایت شود:

رعایت حداقل فاصله 1.5 تا 1.8 متری بین داوطلبین در تمامی قسمت های ورودی، خروجی، راهروها، محوطه، سالن ها و کلاس های حوزه های امتحانی
جلوگیری از تجمع همراهان داوطلبین در مقابل ورودی و خروجی های حوزه امتحانی
رعایت فاصله 1.5 متری متولیان برگزاری آزمون با دانش آموزان حین بررسی کارت وجود به جلسه
دریافت وضعیت داوطلبین مبتلا به کوید 19 با استفاده از سامانه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
انتخاب بزرگترین فضا ها به عنوان محوطه مرکزی آزمون
چینش صندلی با رعایت فاصله 1.5 تا 1.8 متری بین آزمون دهندگان

بر اساس دستورالعمل برگزاری آزمون های کشوری در صورت امکان به صورت غیر متمرکز برگزار شده و از برگزاری آزمون به صورت متمرکز به منظور کاهش تردد بین شهری از شهرهایی با وضعیت قرمز به شهرهای زرد، آبی و بالعکس اجتناب شود.

 نحوه فاصله گذاری اجتماعی آزمون ها

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن پایانی

امتحانات شهریور ماه با توجه به اهمیت ویژه ای که برای دانش آموزانی که قصد کسب نمره قبولی و تحصیل در مقاطع بالاتر دارند را دارد یکی از موضوعات پر تکرار در بحث برگزاری امتحانات سال سال جدید عنوان شده است.

بر اساس آخرین اعلام امتحانات شهریور سال جدید ارزشیابی دروس داخلی پایه دوازدهم و دروس افتاده سنوات قبل برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم، به شیوه حضوری انجام شده و همچنین ارزشیابی پایه های اول، دوم و ششم دوره ابتدایی به صورت عملکردی و پایه های سوم، چهارم و پنجم دوره ابتدایی به تشخیص معلم و تأیید مدیر مدرسه، بر اساس محتوای پوشه کار، انجام خواهد شد.

سوالات متداول

زمان برگزاری آزمون ها در شهریور سال جدید به صورتی است؟

بر اساس بخشنامه، زمان برگزاری آزمون برای دانش آموزان ابتدایی دارای «سطح عملکرد نیاز به آموزش و تلاش بیشتر»، از ۶ تا ۱۵ شهریور و امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ۸ تا ۳۱ شهریور برگزار خواهد شد.

ارزشیابی پایه های مختلف تحصیلی در شهریور سال جدید به چه شکل انجام خواهد گرفت؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد، ارزشیابی پایه های اول، دوم و ششم دوره ابتدایی به صورت عملکردی و در پایه های سوم، چهارم و پنجم دوره ابتدایی به تشخیص معلم و تأیید مدیر مدرسه بر اساس محتوای پوشه کار، انجام خواهد شد.
همچنین ارزشیابی دروس داخلی پایه دوازدهم و دروس افتاده سنوات قبل برای دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم، به شیوه حضوری انجام خواهد شد.

دستورالعمل رعایت موارد بهداشتی در فرآیند برگزاری امتحانات شهریور سال جدید به چه صورت خواهد بود؟

بر اساس این دستور العمل برای ورود، چینش صندلی و در حالت کلی شرایط امتحانی آزمون های حضوری مواردی در نظر گرفته شده که به برخی از آن ها در مقاله اشاره کردیم.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط برگزاری امتحانات شهریور سال جدید چگونه خواهد بود

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 3 نظر:
  1. سلام خسته نباشید. بنده دهم هستم و عربی رو 15 شدم ایا میتوان شهریور امتحان داد و نمره خود را افزایش داد یا خیر

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید