انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی دارد؟ + هزینه یا جریمه آن

انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی دارد؟ + هزینه یا جریمه آن

قوانین مربوط به انصراف از کنکور به ویژه برای داوطلبان دانشگاه روزانه از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت انصراف از دانشگاه این افراد قادر به شرکت در کنکور سال آینده نبوده و گپ تحصیلی و مشکلات مربوط به نظام وظیفه متوجه آن ها خواهد شد.

جزئیات مربوط به انصراف داوطلبان به طور معمول در آیین نامه آموزشی هر دانشگاه ذکر شده و افراد در زمان ثبت نام می توانند آنها را مطالعه نمایند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه انصراف از دانشگاه دولتی فرهنگیان آشنا کنیم.

این دانشگاه هر ساله از طریق برگزاری آزمون ورودی اقدام به پذیرش داوطلبان نموده و آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیل قصد انصراف از آن را داشته باشند، می توانند با پرداخت هزینه مصوب (مطابق با آیین نامه آموزشی) درخواست خود را ارائه دهند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی دارد؟ + هزینه یا جریمه آن با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ارائه درخواست انصراف از دانشگاه فرهنگیان

تمام داوطلبانی که ثبت نام خود را در دانشگاه فرهنگیان انجام داده و هم اکنون بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را نداشته باشند، طبق قانون بعد از دو ترم تحصیلی این امکان را دارند تا با ارائه مدارک مورد نیاز، درخواست خود به واحد آموزشی دانشگاه ارائه نمایند.

البته همانطور که اشاره کردیم، افراد باید به مدت زمان طی شده از طول تحصیل خود توجه داشته باشند. چرا که برای بررسی درخواست انتقالی و یا انصراف از تحصیل داوطلبان باید حداقل چیزی در حدود یک سال (دو ترم تحصیلی) از زمان ورود به دانشگاه آنها گذشته باشد.

چرا که طبق آیین نامه دانشگاه های دولتی داوطلبانی که درخواست انصراف از تحصیل خود را در ترم اول یا دوم دانشگاه ثبت کرده باشند، حق انتخاب کد رشته محل‌ های دانشگاه روزانه را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است ثبت درخواست انصراف از تحصیل در حال حاضر هم از روش اینترنتی و هم از روش حضوری امکان پذیر بوده و داوطلبان برای تسریع در روند انجام مراحل، بهتر است به شکل حضوری به پیگیری این موضوع بپردازند.

توصیه می شود اگر می خواهید در کنکور سراسری شرکت کنید حتما قبل از تاریخ ثبت نام کنکور، فرم انصراف از تحصیل خود را به دانشگاه تحویل دهید. طولانی شدن روند ثبت درخواست و پروسه اداری گاها منجر به ناکامی داوطلبان در انصراف از دانشگاه شده و به همین دلیل ممکن است موفق به ثبت نام کنکور سال جدید نشوید.

در صورت عدم موفقیت در ثبت نام و از دست دادن کنکور شما عزیزان میتوانید در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان اقدام به ثبت نام کنید.

شرایط ارائه درخواست انصراف از دانشگاه فرهنگیان

مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه فرهنگیان

کارت ملی داوطلب

اصل شناسنامه

کارت دانشجویی

یک نسخه کپی از کلیه مدارک

فیش واریزی جریمه نقدی

مراحل انصراف از داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

مراحل انصراف از داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

داوطلبان دانشگاه فرهنگیان بعد از گذشت تقریبا دو ترم از دوره تحصیل خود، می توانند با دریافت و تکمیل فرم انصراف از دانشگاه، آن را به مسئول آموزش تحویل دهند. این امر به شیوه اینترنتی نیز امکان پذیر بوده و از طریق سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان انجام می گیرد.

در این مواقع آموزش دانشگاه در پایان ماه درخواست دانشجو را در جلسه کمیته آموزشی دانشگاه مطرح کرده و در صورت موافقت کمیته آموزشی دانشگاه مشکلی برای انصراف داوطلبان وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است، نهایی شدن درخواست دانشجویان برای انصراف از دانشگاه بستگی به پرداخت کامل هزینه انصراف از تحصیل دارد و بدون پرداخت این جریمه فرد واجد شرایط ثبت نام در کنکور سراسری سال جاری نخواهد بود.

به داوطلبانی که در حال حاضر قصد شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ را دارند، پیشنهاد می‌کنیم، در هنگام انتخاب رشته، حتماً شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های مختلف و قوانین و مقررات مربوط به آن دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایند. چرا که بعد از تایید انصراف شما، بازگشت به تحصیل امکان پذیر نخواهد بود.


بیشتر بخوانید: شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف


جریمه انصراف از تحصیل دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

در ابتدا باید اشاره کنیم، داوطلبان بعد از ورود به دانشگاه فرهنگیان و اتمام دوره تحصیل خود به مدت ۲ برابر مدت تحصیلشان به آموزش و پرورش تعهد خدمت می سپارند.

اما همانطور که اشاره شد، چنانچه داوطلب بعد از انجام مراحل ثبت نام و گذشت حداقل دو ترم تصمیم به انصراف از دانشگاه خود گرفته باشد، این امکان برای او وجود دارد تا با پرداخت جریمه مطابق اعلام دانشگاه و ثبت درخواست خود، برگه تاییدیه انصراف از تحصیل خود را دریافت نماید. میزان جریمه نامبرده طبق قوانین و آیین نامه دانشگاه و شرایط دانشجو تعیین می شود.

جریمه انصراف از تحصیل دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

سخن آخر

شرایط انصراف از تحصیل داوطلبان دانشگاه فرهنگیان، هر ساله در آیین نامه آموزشی این دانشگاه مشخص شده و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه، این موارد را به طور کامل مطالعه نمایند.

در حالت کلی برای ارائه درخواست انصراف از تحصیل داوطلبان باید چیزی در حدود یکسال از دوره تحصیل داوطلبان گذشته باشد. یا به عبارت بهتر، حداقل نمرات تحصیلی دو ترم (یک سال) داوطلبان در زمان انصراف باید در سیستم آموزشی دانشگاه ثبت شده باشد.

داوطلبانی که خواستار انصراف از دانشگاه فرهنگیان هستند، می توانند با ارائه نام انصراف خود به آموزش دانشگاه در موعد مقرر (بعد از ترم دوم) منتظر پاسخ کمیته آموزشی دانشگاه که عموما انتهای هر ماه برگزار می شود بمانند.

این میزان برای دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، برابر هزینه‌ ای است که توسط دانشگاه فرهنگیان به دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه پرداخت شده است.

البته این موضوع با تشخیص کمیته آموزشی ممکن است دستخوش تغییراتی شود. لذا بهتر است داوطلبان قبل از ثبت درخواست خود، با مطالعه آیین نامه سال تحصیلی و سوال از آموزش دانشگاه در این مورد اطلاعات لازم را کسب نمایند.

سوالات متداول

علامت سوالثبت درخواست انصراف داوطلبان دانشگاه فرهنگیان به شکلی انجام می گیرد؟

ثبت درخواست انصراف داوطلبان به روش حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. اطلاعات مربوط به این درخواست در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

علامت سوالاز مدارک لازم برای ثبت درخواست انصراف داوطلبان دانشگاه فرهنگیان به چند مورد اشاره نمایید؟

مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست انصراف، در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

علامت سوالداوطلبان برای انصراف از دانشگاه فرهنگیان باید چه مبلغی را تحت عنوان جریمه پرداخت کنند؟

این جریمه بر اساس مقطع تحصیلی داوطلبان متفاوت بوده و عموما دو برابر هزینه ای است که آن ها در طول تحصیل خود به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی دارد؟ + هزینه یا جریمه آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی دارد؟ + هزینه یا جریمه آن

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1401/9/10

جمعه

1401/9/11

شنبه

1401/9/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید