تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

مدارس نمونه دولتی

اگر در خصوص آزمون مدارس نمونه دولتی سوالاتی دارید و یا در مورد نحوه قبولی در آزمون و تاثیر سهمیه در آزمون نمونه دولتی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید ؛ در ادامه با آویژه دانش همراه باشید .

تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی که جزو برترین مدارس در سطح کشور هستند هرسال از میان تعداد زیادی از داوطلبان که قصد ورود به مدارس برتر را دارند و از طریق آزمون ورودی اقدام به جذب دانش آموزان برتر می نمایند. حال شاید این سوال پیش آید که آیا در آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی نیز سهمیه اعمال می شود یا خیر ؟

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اعمال سهمیه در آزمون تیزهوشان

در آزمون تیزهوشان که هر سال به صورت سراسری در کل کشور در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود، هیچگونه سهمیه ای اعمال نمی شود و داوطلبان صرفا براساس توانایی ها ، مهارت ها و استعداد خویش گزینش می شوند. اما درخصوص آزمون نمونه دولتی شرایط متفاوت است .

 

اعمال سهمیه در آزمون نمونه دولتی

در آزمون نمونه دولتی در پایه های ششم و نهم به دهم سهمیه هایی از جمله سهمیه شاهد و جانبازان و سهمیه روستایی اعمال می شود که داوطلبان در هنگام ثبت نام باید دقت داشته باشند که سهمیه موردنظر خود را به درستی انتخاب نمایند. بدیهی است که درصورت عدم انتخاب و یا انتخاب سهمیه اشتباهی تبعات آن متوجه دانش آموز خواهد بود .

 

نحوه اعمال سهمیه شاهد و جانبازان در آزمون نمونه دولتی

نحوه استفاده از سهمیه شاهد و جانبازان در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به اینگونه است که داوطلب بایستی حداقل ۷۰ درصد نمره تراز آخرین فرد قبولی را در مدرسه انتخابی خود بدست آورد. به طور کلی ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی در دوره های اول و دوم متوسطه و همچنین هنرستان ها به این دانش آموزان اختصاص می یابد البته در سهمیه جانبازان و شاهد اولیت اول با فرزندان شاهد می باشد و پس از آن اولویت های دوم، سوم و چهارم به ترتیب به فرزندان جانبازان ۵۰ درصد به بالا و آزادگان با بیش از ۳ سال سابقه اسارت ، فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و آزادگان با بیش از ۶ ماه سابقه اسارت و درنهایت فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان با کمتر از ۶ ماه سابقه اسارت می باشد .

البته باید درنظر داشته باشید که پس از قبولی و در هنگام مراجعه به مدارس جهت ثبت نام باید مدارک دال بر مجاز بودن جهت استفاده از این سهمیه را به مدرسه ارائه دهید و بدانید که درصورت عدم ارائه قبولی دانش آموز بی اثر خواهد بود .

 

۳۰ درصد از ظرفیت مدارس نمونه دولتی به سهمیه ها اعم از شاهد و جانبازی و روستایی تعلق می گیرد

 

نحوه اعمال سهمیه روستایی در آزمون نمونه دولتی

در آزمون نمونه دولتی ۲۰ درصد ظرفیت مدارس به دانش آموزان روستایی اختصاص داده شده است. داوطلبان آزمون نمونه دولتی در پایه ششم به شرطی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در پایه های پنجم و ششم در مدارس روستایی تحصیل کرده باشند و داوطلبان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به شرطی می توانند از سهمیه روستایی استفاده کنند که پایه هشتم و نهم خود را در مدارس روستایی گذرانده باشند. متقاضیان استفاده از سهمیه روستایی باید حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون را کسب نمایند و در غیر اینصورت مجاز به استفاده از سهمیه روستایی در آزمون نمونه دولتی نخواهند بود .

مابقی ظرفیت مدارس نمونه دولتی به دانش آموزان شهری اختصاص دارند که البته این مزیتی برای آنان محسوب نمی شود و امتیاز خاصی ندارد اما درصورتی که به هر علتی ۳۰ درصد ظرفیتی که به دانش آموزان شاهد و جانبازان و روستایی تعلق می گیرد تکمیل نشود، ظرفیت باقی مانده به ظرفیت دانش آموزان شهری اختصاص می یابد .

 

مشاوره قبولی آزمون نمونه دولتی

اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص آزمون نمونه دولتی ، مدارس نمونه دولتی ، برنامه ریزی درسی یا مشاوره درسی در خصوص آزمون ، راهکارهای قبولی در آزمون ، لیست مدارس نمونه دولتی در سایر شهرها و … دارید ، همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره (کد یا صفر) با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس حاصل فرمایید .

درصورتیکه تمایل دارید برای موفقیت فرزندتان در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با برنامه ریزی پیش بروید و یا جهت اطلاع ازتکنیک های مطالعه برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ما تماس بگیرید .

تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 27 نظر:
 1. سلام ببخشید یه سوال من قصد دارم توی مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنم و سهمیه روستایی هم دارم بنده کل ابتدایی و متوسطه اول رو توی روستا درس خوندم پدرم هم توی جبهه حضور داشتن میخواستم بدونم حضور پدرم توی جبهه هم سهمیه حساب میشه یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   بله از جدول امتیاز بندی سایت ثبت نامی اقدام کنید.ایثارگری امتیاز دارد

 2. سلام سوال داشتم ایا امسال به دلیل ویروس کرونا شرایط برگزاری ازمونه نمونه و تیزهوشان فرق میگنه یا یه سوال دیگه سطح درسیش هم فرق میکنه

 3. سلام من و خواهرم دوقلو ایم و امسال قراره بریم یازدهم نمونه امتحان دادیم خواهرم قبول شد اما من نه میگن دوقلو ها می خوان واسه ورود به یازدهم سهمیه ندارن آیا این حرف صحت داره؟؟

 4. سلام من یه خواهر دوقلو دارم و امسال در آزمون نمونه دولتی شرکت کردیم البته دهم به یازدهم . خواهرم قبول شد اما من قبول نشدم می خواستم بگم که آیا دو قلو ها سهمیه دارن یا نه؟؟

 5. سلام ببخشید من هیچ سهمیه ای ندارم و در نمونه دولتی قبول شدم .می خواستم بدونم اگر کسی نوه شهید یا جانباز باشه و در ازمون قبول نشده باشه می تونه جای منو بگیره؟

 6. سلام در مدرسه نمونه دولتی قبول شدم اما در سهمیه برای من ایثارگران زده اندآیا نمره کل داوطلب من با احتساب ایثارگری است ؟

 7. با عرض سلام ایا خیر مدرسه ساز یا کسانی که زمین به مدرسه اهدا کردن هم در ازمون نمونه
  نهم به دهم سهمیه دارن؟؟

  1. سلام
   خیر قبولی در مدارس نمونه دولتی تنها به معدل و نمره کسب شده در آزمون تستی بستگی دارد.

 8. با سلام ببخشین میخاستم بدونم ازمون نمونه دولتی امسال هس یا نه و سهیمه ایثارگری که هم وجود داره

  1. سلام
   بله این آزمون هر ساله برگزار میشود و سهمیه هایی همچون سهمیه ایثارگری، شهری و روستایی در پذیرش شما در این آزمون اثر گذار است.

 9. با سلام ببخشین میخاستم بدونم ازمون نمونه دولتی امسال هس یا نه و سهیمه ایثارگری که هم وجود داره

  1. سلام
   بله این آزمون هر ساله برگزار میشود و سهمیه هایی همچون سهمیه ایثارگری، شهری و روستایی در پذیرش شما در این آزمون اثر گذار است.

 10. سلام من ۳۵ درصد جانبازی پدرم سهمیه دارم معدل کل امسالم هم شد۱۹/۹۵ ظرفیت نمونه دولتی تو شهرما ۵۴ نفر هستش چقدر احتمال قبولی دارم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید