تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

مدارس نمونه دولتی
به اشتراک بگذارید

اگر در خصوص آزمون مدارس نمونه دولتی سوالاتی دارید و یا در مورد نحوه قبولی در آزمون و تاثیر سهمیه در آزمون نمونه دولتی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید ؛ در ادامه با آویژه دانش همراه باشید .

تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی که جزو برترین مدارس در سطح کشور هستند هرسال از میان تعداد زیادی از داوطلبان که قصد ورود به مدارس برتر را دارند و از طریق آزمون ورودی اقدام به جذب دانش آموزان برتر می نمایند. حال شاید این سوال پیش آید که آیا در آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی نیز سهمیه اعمال می شود یا خیر ؟

 

اعمال سهمیه در آزمون تیزهوشان

در آزمون تیزهوشان که هر سال به صورت سراسری در کل کشور در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود، هیچگونه سهمیه ای اعمال نمی شود و داوطلبان صرفا براساس توانایی ها ، مهارت ها و استعداد خویش گزینش می شوند. اما درخصوص آزمون نمونه دولتی شرایط متفاوت است .

 

اعمال سهمیه در آزمون نمونه دولتی

در آزمون نمونه دولتی در پایه های ششم و نهم به دهم سهمیه هایی از جمله سهمیه شاهد و جانبازان و سهمیه روستایی اعمال می شود که داوطلبان در هنگام ثبت نام باید دقت داشته باشند که سهمیه موردنظر خود را به درستی انتخاب نمایند. بدیهی است که درصورت عدم انتخاب و یا انتخاب سهمیه اشتباهی تبعات آن متوجه دانش آموز خواهد بود .

 

نحوه اعمال سهمیه شاهد و جانبازان در آزمون نمونه دولتی

نحوه استفاده از سهمیه شاهد و جانبازان در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم به اینگونه است که داوطلب بایستی حداقل ۷۰ درصد نمره تراز آخرین فرد قبولی را در مدرسه انتخابی خود بدست آورد. به طور کلی ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی در دوره های اول و دوم متوسطه و همچنین هنرستان ها به این دانش آموزان اختصاص می یابد البته در سهمیه جانبازان و شاهد اولیت اول با فرزندان شاهد می باشد و پس از آن اولویت های دوم، سوم و چهارم به ترتیب به فرزندان جانبازان ۵۰ درصد به بالا و آزادگان با بیش از ۳ سال سابقه اسارت ، فرزندان جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و آزادگان با بیش از ۶ ماه سابقه اسارت و درنهایت فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان با کمتر از ۶ ماه سابقه اسارت می باشد .

البته باید درنظر داشته باشید که پس از قبولی و در هنگام مراجعه به مدارس جهت ثبت نام باید مدارک دال بر مجاز بودن جهت استفاده از این سهمیه را به مدرسه ارائه دهید و بدانید که درصورت عدم ارائه قبولی دانش آموز بی اثر خواهد بود .

 

۳۰ درصد از ظرفیت مدارس نمونه دولتی به سهمیه ها اعم از شاهد و جانبازی و روستایی تعلق می گیرد

 

نحوه اعمال سهمیه روستایی در آزمون نمونه دولتی

در آزمون نمونه دولتی ۲۰ درصد ظرفیت مدارس به دانش آموزان روستایی اختصاص داده شده است. داوطلبان آزمون نمونه دولتی در پایه ششم به شرطی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که در پایه های پنجم و ششم در مدارس روستایی تحصیل کرده باشند و داوطلبان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به شرطی می توانند از سهمیه روستایی استفاده کنند که پایه هشتم و نهم خود را در مدارس روستایی گذرانده باشند. متقاضیان استفاده از سهمیه روستایی باید حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون را کسب نمایند و در غیر اینصورت مجاز به استفاده از سهمیه روستایی در آزمون نمونه دولتی نخواهند بود .

مابقی ظرفیت مدارس نمونه دولتی به دانش آموزان شهری اختصاص دارند که البته این مزیتی برای آنان محسوب نمی شود و امتیاز خاصی ندارد اما درصورتی که به هر علتی ۳۰ درصد ظرفیتی که به دانش آموزان شاهد و جانبازان و روستایی تعلق می گیرد تکمیل نشود، ظرفیت باقی مانده به ظرفیت دانش آموزان شهری اختصاص می یابد .

 

مشاوره قبولی آزمون نمونه دولتی

اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص آزمون نمونه دولتی ، مدارس نمونه دولتی ، برنامه ریزی درسی یا مشاوره درسی در خصوص آزمون ، راهکارهای قبولی در آزمون ، لیست مدارس نمونه دولتی در سایر شهرها و … دارید ، همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون پیش شماره (کد یا صفر) با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

درصورتیکه تمایل دارید برای موفقیت فرزندتان در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با برنامه ریزی پیش بروید و یا جهت اطلاع ازتکنیک های مطالعه برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ما تماس بگیرید .

تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه در آزمون مدارس نمونه دولتی – مشاوره قبولی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 7 نظر:

 1. سلام من ۳۵ درصد جانبازی پدرم سهمیه دارم معدل کل امسالم هم شد۱۹/۹۵ ظرفیت نمونه دولتی تو شهرما ۵۴ نفر هستش چقدر احتمال قبولی دارم؟

 2. با سلام ببخشین میخاستم بدونم ازمون نمونه دولتی امسال هس یا نه و سهیمه ایثارگری که هم وجود داره

  1. سلام
   بله این آزمون هر ساله برگزار میشود و سهمیه هایی همچون سهمیه ایثارگری، شهری و روستایی در پذیرش شما در این آزمون اثر گذار است.

 3. با سلام ببخشین میخاستم بدونم ازمون نمونه دولتی امسال هس یا نه و سهیمه ایثارگری که هم وجود داره

  1. سلام
   بله این آزمون هر ساله برگزار میشود و سهمیه هایی همچون سهمیه ایثارگری، شهری و روستایی در پذیرش شما در این آزمون اثر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068