مشاوره و برنامه ریزی در کنکور و میزان تاثیر آن

برنامه ریزی در کنکور
به اشتراک بگذارید

برنامه ریزی در هر کاری مهم است! اما برنامه ریزی در امور مختلف میزان تاثیر متفاوتی دارد ، برنامه ریزی در کنکور و قبولی در رشته مورد نظر ، یک عمر زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد . در ادامه بخوانید :

مشاوره و برنامه ریزی در کنکور

بر کسی پوشیده نیست که همواره یکی از مهم ترین اقدامات در راه رسیدن به اهداف، برنامه ریزی صحیح، دقیق و کارآمد است. به بیانی دیگر ترسیم یک نقشه راه دقیق و مطلوب که بتوان با تکیه بر آن گام به گام در مسیر صحیح  به پیش رفت و درنهایت به سر منزل مقصود رسید . در صورتیکه داوطلب شرکت در هریک آزمون های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشید مطلب زیر را از دست ندهید.

هرکدام از ما ممکن است بارها در اطراف خود دیده و یا از کسی شنیده باشیم که داوطلبی با وجود تلاش فراوان و مطالعه منابع متعدد به نتیجه دلخواه خود نرسیده است و یا حتی از ورود به رشته مورد نظر خود نیز بازمانده است .

در اینجا این سوال پیش می آید که دقیقا مشکل کجاست ؟! آیا منابع مورد مطالعه کارآمدی لازم را نداشته است ؟!  شاید اساسا مشکل از شما باشد که با وجود مطالعه فراوان به هدف مطلوب خود نمی رسید ؟!

آیا در آمادگی برای آزمون های سراسری به غیر از مطالعه منابع موارد دیگری نیز اهمیت دارد ؟

پاسخ پرسش بالا به طور واضح مثبت است . تهیه ی منابع مفید، مطالعه دقیق آنها و مرور بر مطالعات تنها بخشی از این روند است که برای موفقیت در آزمون لازم و حتمی است ولی کافی نیست .

بخش بسیار مهمی از این روند برنامه ریزی صحیح و دقیق همراه با شناخت کافی از هدف است.

 

حال که اهمیت برنامه ریزی در کنکور مشخص شد ، باید دانست که برنامه ریزی باید دارای ویژگی هایی باشد که در زیر به بررسی برخی از آنان پرداخته می شود.

  • یکی از مهمترین مواردی که در خصوص برنامه ریزی در کنکور باید به آن توجه داشته باشید این است که برنامه ریزی برای هر فرد اختصاصی است و دلیل آن این است که هریک از ما انسان ها شخصیتی منحصر به فرد داریم با استعدادها، توانایی ها و انگیزه ها و البته اهداف گوناگون درنتیجه برنامه ریزی هر فرد مختص به خود او با در نظر گرفتن شرایط خاص همان فرد است و هیچ تضمینی وجود ندارد که استفاده از برنامه ی شخص دیگر شما را نیز به همان نتیجه ی احیانا مطلوب برسید.
  • نکته دیگری که باید در مشاوره و برنامه ریزی کنکور مد نظر قرار داد، توجه به انعطاف پذیری آن برنامه است . ممکن است در طول روز برای هریک از ما اتفاق غیر مترقبه ای رخ دهد که در شرایط عادی منتظر وقوع اش نبوده ایم . حال این اتفاق می تواند موردی مثل آمدن مهمان ناخوانده یا دعوت به جایی خاص باشد تا خدایی ناکرده اتفاقات نامطلوب. بنابراین برنامه ریزی مناسب آنست که انعطاف پذیر بوده و در آن زمانی برای جبران این اتفاقات در طول هفته درنظر گرفته شود .

” اهداف تان را به صورت کاملا واضح و با جزییات در ذهن ترسیم کرده و حتما بر روی کاغذ بیاورید و هرگز فراموش نکنید که اولین قدم در راه موفقیت، واضح و شفاف بودن مقصد نهایی است ”

  • یکی دیگر از نکات قابل توجه در برنامه ریزی کنکور، سادگی و انجام پذیری و در عین حال متنوع بودن آن است. این بدان معناست که برنامه ریزی که انجام می دهید با توانایی ها و زمان در اختیارتان مطابقت داشته باشد و به گونه ای نباشد که برای رسیدن به آن نیاز به تلاش هایی فراتر از وسع داشته باشید. شکی در آن نیست که درصورت عدم تطابق برنامه ریزی با توانایی تان و همچنین عدم ایجاد تنوع در آن به زودی دلسرد شده و حتی ممکن است از ادامه کار نیز سرباز زنید .
  • بهره گیری از تخصص یک مشاور خبره نیز می تواند در این راه به پیشرفت چشمگیر شما کمک نماید. مشاور علاوه بر اطلاعات کاملی که از رشته تحصیلی شما و منابع و ماخذ مورد نیاز دارد می تواند باتوجه به شناخت روحیه و توانمندی های شما بهترین مسیر را در جهت رسیدن به هدف برای تان مشخص کند.
  • آخرین نکته ای که در این راه به شما عزیزان پیشنهاد میگردد مکتوب نمودن برنامه ریزی و پس از آن مکتوب نمودن اقدامات انجام شده است تا برنامه ریزی قابل ارزیابی و بررسی گردد.

و همواره این نکته را به یاد داشته باشید که کمرنگ ترین قلم ها از قوی ترین ذهن ها نیز قوی تر است .

 

مشاوره و برنامه ریزی تلفنی 

چنانچه نیاز به مشاوره تلفنی و برنامه ریزی در کنکور داشتید ٬ همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید بدون کد و از تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید ٬ همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند

مشاوره و برنامه ریزی در کنکور و میزان تاثیر آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره و برنامه ریزی در کنکور و میزان تاثیر آن

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068