خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور مقایسه کنید: تحصیل رشته های پزشکی در روسیه و مجارستان

مقایسه کنید: تحصیل رشته های پزشکی در روسیه و مجارستان

بروزرسانی شده اکتبر 17, 2017 12:45 ب.ظ
0
148
پزشکی در روسیه
مقایسه کنید: تحصیل رشته های پزشکی در روسیه و مجارستان
میانگین 5 رای از تعداد 1

اعزام به خارج از کشور بخصوص در رشته های پزشکی در روسیه و مجارستان از موضوعات داغ این روزهاست! در این مطلب قصد داریم کشور روسیه و مجارستان را در ابعاد مختلف باهم مقایسه کنیم .

مقايسه تحصیل پزشکی در روسیه و مجارستان

 

از نظر اعتبار مدارک رشته های پزشکی در روسیه و مجارستان :

روسیه و مجارستان دو کشور بسیار پیشرفته و پرطرفدار برای تحصیل پزشکی می باشد و همه ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان می باشند. دانشجویانی که تحصیل در خارج از کشور را مدنظر دارند اغلب کشورهایی را انتخاب می نمایند که از اعتبار بالاتری برخوردار باشند . هر دو کشور روسیه و مجارستان دارای چندین دانشگاه دارای رنکینگ جهانی خوب می باشند که رقابت برای تحصیل در این دانشگاه ها زیاد می باشد.


چند دانشگاه معتبر روسیه که دارای رنکینگ جهانی می باشند عبارتند از :

  • 1-دانشگاه ملی سنت پترزبورگ با رنکینک 258
  • 2- دانشگاه رودن با رنکینگ 650
  • 3- دانشگاه لومونوسوف با رنکینگ جهانی 95
  • 4- دانشگاه نووسیبریسک با رنکینگ جهانی 250

 

چند دانشگاه دارای رنکینگ مجارستان نیز به شرح زیر می باشند:

  • 1- دانشگاه سملوایز با رنکینگ جهانی 150
  • 2- دانشگاه پچ با رنکینگ جهانی 251
  • 3- دانشگاه سگد با رنکینگ جهانی 200

این دانشگاه ها با توجه به داشتن رتبه جهانی که دارند دارای متقاضیان بسیاری نیز برای تحصیل می باشند و دارای رقابت بالایی برای اخذ پذیرش می باشد از این رو دانشجویان حتما می بایست برای ورود به دانشگاه در آزمون ورودی شرکت نمایند.

 

شرايط زندگي و اقامت در مجارستان و روسیه :

تحصیل پزشکی در خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد که البته انتخاب کشور برای مهاجرت به عوامل مختلفی از جمله شرایط زندگی بستگی دارد. روسیه و مجارستان دو کشور پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی می باشند که به مقایسه آن ها از نظر شرایط زندگی می پردازیم.

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد که با کشورهای رومانی، اوکراین، اتریش و اسلوونی همسایه می باشد. پرجمعیت ترین و پایتخت مجارستان بوداپست می باشد و واحد پول رسمی آن فورینت می باشد. از نظر آب و هوایی مجارستان دارای آب و هوای معتدل می باشد که دارای تابستان های گرم و نسبتا مرطوب و زمستان هایی سرد و همراه با بارش می باشد.

روسیه پهناورترین کشور جهان در شمال اوراسیا می باشد که با 14 کشور آسیایی و اروپایی دارای مرز زمینی می باشد. از نظر آب و هوایی روسیه به دلیل نزدیکی به قطب شمال دارای آب و هوایی سرد می باشد به نحوی که نحوه زندگی افراد به خصوص مهاجرین را تحت تاثیر قرار مش دهد.

یکی دیگر از عواملی که برای اغلب دانشجویان مهم می باشد اخذ اقامت پس از تحصیل می باشد. مجارستان اقامت پس از تحصیل را برای دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند در نظر گرفته است اما روسیه شرایط اقامت پس از تحصیل را ندارد!

اگر قصد دارید در خصوص تحصیل رشته های پزشکی در مجارستان بیشتر بدانید ، اینجا کلیک کنید!

 

نتیجه گیری

هرکس برای تحصیل در خارج از کشور اولویت ها و معیارهایی برای خود دارد ، اما آیا این اولویت بندی ها صحیح است؟ اگر صحیح هم باشد نیاز به مشاوره خواهد بود که بتوانید از تمام کشورهای که امکان تحصیل در آنها را دارید مناسب ترین را برای خود برگزینید. شما همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید بدون کد و از تلفن ثابت با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان آویژه دانش آماده پاسخ گویی به شما مشترکان و بازدیدکنندگان می باشند .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…