شرایط ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا ۲۰۱۹

ثبت نام لاتاری
به اشتراک بگذارید

ثبت نام لاتاری امریکا و دریافت گرین کارت این کشور از ۱۱ مهر ماه آغاز و تا ۱۶ آبان ماه ادامه دارد . اگر قصد دارید شهروند امریکا شوید برای دریافت شرایط ثبت نام و مشاوره تلفنی در این خصوص با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ در ارتباط باشید .

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ۲۰۱۹

برنامه قرعه کشی گرین کارت آمریکا ( لاتاری ) یا ویزای تنوع بومی هر ساله توسط وزارت امور خارجه آمریکا انجام می گیرد، این ویزا به منظور جذب مهاجر از کشورهایی که تعداد مهاجرین آنها به آمریکا در سالهای اخیر به حد نصاب لازم نرسیده است صادر می شود که بر طبق آن سالانه ۵۰ هزار متقاضی دریافت گرین کارت آمریکا از سرتاسر دنیا این فرصت را خواهند داشت تا با شرکت در این قرعه کشی، اقامت دائم آمریکا را دریافت نمایند.

 

پیش نیازهای شرکت در لاتاری ۲۰۱۹

الف- متقاضی باید شهروند یکی از کشورهای مجاز به شرکت در سال ۲۰۱۹ باشد.

ب- متقاضی باید دارای یکی از شرایط زیر باشد :

 •    – مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 •    – دو سال سابقه شغلی در ۵ سال اخیر

 

برخی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری ۲۰۱۹ : 

 • ١. نام کامل – نام خانوادگی/فامیلی، نام کوچک، نام میانی – دقیقا آنگونه که در گذرنامه نوشته شده است.
 • ٢. تاریخ تولد – روز، ماه، سال
 • ٣. جنسیت – مرد یا زن
 • ۴. شهر محل تولد شما
 • ۵. کشور محل تولد شما – نام کشور محل تولد شما باید نام کنونی کشوری باشد که در آن متولد شده اید.
 • ۶. کشور مجاز یا مورد تایید در برنامه قرعه کشی – کشور واجد شرایط شما معمولاً همان کشور محل تولدتان است. کشور واجد شرایط شما ارتباطی به محل زندگیتان ندارد. اگر شما در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه قرعه کشی ویزا نمی‌باشد، می‌توانید با مراجعه به دستورالعمل های بالا، امکان انتخاب کشور دیگری را به عنوان کشور عهده دار خود بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور عهده دار، لطفاً به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
 • ۷. عکس (های) ضمیمه درخواست – عکس های اخیر (گرفته شده در شش ماه اخیر) از خودتان، همسرتان و کلیه فرزندانتان که نامشان در فرم نام نویسی درج شده است. برای توضیحات بیشتر درمورد مشخصات ترکیبی و فنی به بخش «ارسال عکس دیجیتال» مراجعه کنید. نیازی به ارسال عکس همسر یا فرزندی که خود شهروند آمریکا است یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است وجود ندارد حال آنکه ارسال این عکس ها منعی ندارد.
  عکس های گروهی پذیرفته نخواهند شد؛ برای هر شخص باید عکس جداگانه ارسال کنید. در صورت انجام هرگونه ویرایش در عکس، ارسال عکس های قدیمی و یا عدم انطباق عکس ها با الزامات توضیح داده شده، امکان این وجود دارد که درخواست شما مردود شود و یا اینکه برای شما ویزا صادر نشود. برای اطلاعات بیشتر به بخش «ارسال عکس دیجیتال» مراجعه کنید.
 • ٨. آدرس پستی – شامل سطر اول آدرس، سطر دوم آدرس، شهر / شهرک ، منطقه / روستا / استان / ایالت، کد پستی/زیپ کد کشور
 • ۹. کشوری که هم اکنون در آن زندگی می‌کنید
 • ١٠. شماره تلفن (اختیاری)
 • ١١. نشانی پست الکترونیکی (ایمیلی) که به آن دسترسی مستقیم دارید. درصورتی پذیرش در قرعه کشی ، هنگامی که با استفاده از گزینه Entrant Status Check از وضعیتتان مطلع می شوید ایمیلی از وزارت امورخارجه آمریکا دریافت خواهید کرد که در آن جزئیات مصاحبه ویزای مهاجرتی شما را اعلام خواهد شد. وزارت امورخارجه هرگز ایمیلی مبتنی بر پذیرش یا مردودی در قرعه کشی به شما نمی فرستد . برای اطلاعات بیشتر به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
 • ١٢. بالاترین میزان تحصیلات شما تا کنون: ( ١) دبستان، ( ٢) دبیرستان، بدون اخذ مدرک، ( ٣) دبیرستان با اخذ مدرک، ( ۴) آموزشگاه حرفه ای، ( ۵) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره لیسانس، ( ۶) مدرک دانشگاهی، ( ۷) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره فوق لیسانس، ( ٨) مدرک فوق لیسانس، ( ۹) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره دکترا و ( ١٠) مدرک دکترا. برای اطلاعات بیشتر به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
 • ١٣. وضعیت کنونی تاهل : مجرد، متاهل، طلاق گرفته، بیوه، متارکه قانونی. ]درصورت تاهل[ نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/روستای تولد و کشور تولد همسرتان را به همراه عکس همسرتان با همان مشخصات مشابه عکس خودتان وارد کنید.
  خودداری از ذکر نام همسر موجب رد شدن شدن درخواست ویزای متقاضی اصلی در زمان مصاحبه خواهد شد. اگر حتی بنا دارید از همسرتان متارکه کنید می‌بایست مشخصات همسرتان را در فرم ها ذکر کنید. همسری که شهروند آمریکا است و یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است نیازی به دریافت ویزای مهاجرت ندارد درحالیکه منعی برای درج نام آنها در فرم وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد اعضای خانواده به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
 • ١۴. تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت و محل تولد تمامی فرزندانی که سن آنها کمتر از ٢١ سال است و ازدواج نکرده اند صرفنظراز اینکه با شما زندگی میکنند و یا قصد همراهی با شما یا پس از مهاجرت شما به آمریکا را دارند را ذکر کنید. برای هر کدام از فرزندانتان عکس های جداگانه با مشخصات مشابه به عکس خودتان ارسال کنید.
  تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد و محل تولد همسر و تمامی فرزندان و فرزندخوانده ها و فرزندان همسرتان که سن آنها کمتر از ٢١ سال بوده و ازدواج نکرده اند باید در درخواست شما ذکر گردد، حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی‌کنند و/یا قصد ندارند تا به همراه شما به ایالات متحده مهاجرت کنند. برای هرکدام از فرزندانتان عکسی مطابق با مشخصاتی مشابه عکس خودتان ارسال نمایید.

نحوه ثبت نام لاتاری

متقاضیان شرکت در قرعه کشی لاتاری برای سال ۲۰۱۹ باید در زمان تعیین شده یعنی در تاریخ ۱۱ مهر تا ۱۶ آبان ( به میلادی : ۳ اکتبر تا ۷ نوامبر ) نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند ، جهت ثبت نام لاتاری و یا مشاوره در این خصوص می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

 

شرایط ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا ۲۰۱۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا ۲۰۱۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.