مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال در سال 1402

مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال

این روزها گرایش جوانان به رشته های ورزشی رقابتی باعث شده تا ورزش هایی نظیر فوتبال، والیبال و بسکتبال در صدر توجه و علاقه اقشار مختلف جامعه قرار گیرند.

اتفاقی که علاوه بر جنبه سرگرمی می تواند زمینه ساز افزایش بازار کار این رشته ها نیز باشد؛ یکی از این فرصت های شغلی مربیگری فوتبال است که به ویژه در مقطع فعلی پرسش های زیادی در مورد نحوه ورود به این حوزه می شود.

در این مقاله به پرسش متقاضیان دوره مربیگری فوتبال پاسخ داده ایم و مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال در سال 1402 را برایتان توضیح داده ایم. لطفا در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه آغاز فعالیت به عنوان مربی فوتبال

اولین سطح از مربیگری فوتبال مربوط به سطح C می شود که طی آن افراد مبتدی با سر فصل هایی نظیر ماهیت مربیگری فوتبال، روش های و سیستم های مربیگری و وظایف مربی آشنا می شوند.

برای ثبت نام در این سطح همان طور که اشاره کردیم، متقاضیان یا باید دارای سابقه ورزشی حرفه ای باشند و یا مدرکی در حوزه رشته تحصیلی تربیت بدنی داشته باشند.

گام بعدی در مسیر اخذ مدرک مربیگری حرفه ای فوتبال، ورود به کلاس های سطح B می­ باشد. این کلاس ها مانند دوره قبلی عموما در ایران برگزار شده و افرادی مجاز به ثبت نام در این دوره هستند که مدت زمان سه سال از اخذ مدرک دوره C آنها گذشته و با این مدرک تجربه مربیگری فوتبال را داشته باشند.

مربیان فوتبال در مرحله آخر برای فعالیت رسمی در سطح لیگ برتر کشور ملزم به گذراندن دوره های A فوتبال خواهند بود، که آزمون های پایانی آن عمدتا در خارج از کشور برگزار می شود.

نحوه آغاز فعالیت به عنوان مربی فوتبال

انواع مدرک های مربیگری فوتبال

 • دوره مربیگری درجه D

نخستین سطح مربیگری فوتبال، مدرک مربیگری سطح D است. این دوره بیشتر برای فعالیت مربیان پایه برگزار می شود و طی حدود هشتاد ساعت به آموزش دوره هایی می پردازد که بیشتر جنبه تئوریک دارند. شرط سنی شرکت در این دوره حداقل 21 سال و حداکثر 35 سال است.

 • دوره مربیگری درجه ۳ یا C ایران

دوره مربیگری C ایران را شاید بتوان نخستین گام مربیان برای ورود به فوتبال حرفه ای توصیف کرد. دوره ای که طی ۸۵ ساعت افراد را در قالب دروس عملی و تئوری با سیستم های نوین مربیگری و ماهیت این شغل آشنا می کنند. در این کلاس ها ملاک عمل مدرس دوره برای اعطای مدرک سرمربی گری فوتبال به شرکت کنندگان، برابر عملکرد شرکت کنندگان در طول دوره و آزمون های اخذ شده خواهد بود.

 • دوره مربیگری درجه B ایران

افرادی که موفق به کسب نمرات قابل قبول در آزمون پایانی دوره مربیگری C فوتبال شوند، این امکان را خواهند داشت تا پس از حدودا دو سال از اخذ مدرک و یا بعد از یکسال در صورت داشتن توصیه نامه، از مربی دوره درجه ۳ خود، در کلاس های مربیگری درجه B کشور نام نویسی نمایند. البته در برخی موارد ثبت نام این کلاس ها ملزم به فعالیت شخصی به عنوان کمک مربی در سطح خاصی از فوتبال می باشد.

 • دوره مربیگری درجه B آسیا

این دوره، دوره ای 21 روزه است که زیرنظر اساتید کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شده و در نهایت نیز با برگزاری آزمون های خاتمه می یابد. این دوره در حقیقت به منظور سنجش درک و نگاه مربیان تازه کار از دوره های پیشین برگزار می شود.

 • دوره مربیگری درجه A آسیا

آخرین مرحله و مانع برای ورود به دنیای مربیگری فوتبال، کلاس هایA آسیا است که هر ساله به مدت ۲۸ روز زیر نظر مربیان مجرد کنفدراسیون آسیا برگزار می گردد. نظر مدرس دوره در تشخیص میزان توانایی و تعهد شرکت کنندگان نهایی تلقی شده و قابل تجدید نظر نخواهد بود. بدیهی است ملاک عمل مدرس دوره برابر عملکرد شرکت کنندگان در طول دوره و آزمون های اخذ شده خواهد بود.

مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال

شرایط مورد نیاز برای شرکت در دوره مربیگری درجه B آسیا

از مهمترین شرایط های لازم برای شرکت داوطلبان مربیگری فوتبال در کلاس های B آسیا، گذشت حداقل دو سال از اخذ مدرک مربیگری C و جلب نظر مربیان حرفه ای خود است.

باید اضافه کنیم، شرکت در این دوره صرفا برای کسانی مجاز است که حداقل در سطح استانی سابقه فوتبال را داشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای شرکت در دوره مربیگری درجه A آسیا

در نهایت نیز چنانچه حداقل دو سال از اخذ مدرک درجه B آسیایی شما گذشته باشد، می توانید با قبولی در فرم امتیاز بندی فدراسیون فوتبال، در دوره مربیگری درجه A آسیا شرکت کنید.

لازم به ذکر است در این دوره، مسلط بودن به زبان انگلیسی ضروری بوده و متقاضیان این امکان را خواهند داشت تا از طریق روش‌هایی مانند داشتن توصیه نامه از مدرسین برتر فدراسیون فوتبال آسیا، فعالیت به عنوان مربی در رده‌های مختلف سنی در باشگاه های رسمی، داشتن مدارک مختلف مربوطه مانند مدرک دوره بدنسازی فوتبال و مدرک شرکت در کلاس های دانش افزایی، امتیاز خود را بالا ببرند.

مدارک لازم برای شرکت در دوره های مربیگری

دو قطعه عکس شناسنامه
کارت شناسایی ملی
شناسنامه یا گذرنامه
کارت پایان خدمت یا معافیت
گواهی شرکت در آزمون آمادگی جسمانی
در اختیار داشتن حداقل مدرک دیپلم

شرایط مورد نیاز برای شرکت در دوره مربیگری درجه A آسیا

سخن آخر

مربیگری فوتبال به دلیل ظرفیت بالای این حوزه و توجهی که به این ورزش در کشور ما می شود، از جمله مشاغل پرطرفدار ورزشی محسوب می شود.

شرایط سنی مورد نیاز برای شرکت در این کلاس ها معمولاً داشتن حداقل سن ۲۰ سال و حداکثر ۳۵ سال می باشد.

همچنین از شرایط دیگر می توان به داشتن آمادگی جسمی مناسب، نداشتن سوء پیشینه، داشتن حداقل مدرک دیپلم و همچنین دریافت معرفی نامه از هیئت فوتبال شهرستان مربوطه می باشد، اشاره کرد که در مقاله فوق به آنها اشاره شد.

در این مطلب اطلاعاتی را در خصوص مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال در سال 1402 را در اختیارتان قرار دادیم. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه آویژه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

سوال علامتافراد مبتدی برای آغاز فعالیت به عنوان مربی فوتبال باید در چه کلاس هایی نام نویسی نمایند؟

افراد علاقه مند به مربیگری فوتبال، باید کار خود را با شروع در کلاس های درجه ۳ ایران شروع کنند.

سوال علامتمدارک و شرایط مورد نیاز برای کسب مدرک مربیگری در فوتبال شامل چه مواردی می شود؟

مدرک دوره مربیگری درجه ۳ یا C ایران – مدرک دوره مربیگری درجه B ایران – مدرک دوره مربیگری درجه B آسیا – مدرک دوره مربیگری درجه A آسیا

سوال علامتکلاس های کسب مدرک مربیگری A فوتبال چه مدت زمانی به طول می انجامد؟

این دوره به مدت 12 روز به طول خواهد انجامید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مراحل و نحوه دریافت مدرک مربیگری فوتبال در سال 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 154 نظر:
 1. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه تو رده های پایه بازی کردم ب صورت حرفه ایی خب ولی الان من سربازم در حین سربازی میتونم تو دوره های مربیگری درجه ۳ شرکت کنم ؟

  1. با سلام خانم ناصری هستم یکی از شرایط ثبت نام مدرک مربیگری داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت است وشما شرایط اش را ندارید

 2. سلام عرض شد بنده امین ابراهیمی هستم 31سالمه از شهرستان شهربابک استان کرمان هستم دارای مدرک فوق دیپلم تربیت بدنی گرایش آمادگی جسمانی الان 18سال فوتبال بازی کردم الان میخوام کارت مربیگری دریافت کنم کجا باید ثبت نام کنم کلاس هاش کجا برگزار میشه لطفا بگید

  1. سلام برای ثبت نام مدرک مربیگری و اطلاع از شرایط آزمون و برگزاری کلاس ها با مشاورین مرکز آویژه تماس بگیرید

 3. سلام وقت بخیر
  من ۲۷ سالمه آسیا ویژن تو رده نوجوانان و جوانان بازی کردم لیگ یک و لیگ دو بازی کردم نمیدونم اینا معتبر هستن یا ن . اگ معتبره میتونم تو میتونم شرکت کنم تو دوره ؟؟
  مدرک تحصیلی دیپلم هست

  1. سلام جزایری هستم لطفا سوالتان را واضح تر بیان کنید.

 4. سلام من دیپلم حسابداری دارم و معافیت پزشکی گرفتم چند وقت پیش،
  آیا امکانش هست بدون مدرک تربیت بدنی یا سابقه حرفه ای بازی بتونم شرکت کنم تو دوره های مربیگری یا باید برم کاردانی تربیت بدنی رو بگذرونم اول و اینکه با وجود معافیت پزشکی میتونم شرکت کنم؟(خودم ۵-۶ ساله باشگاه میرم و مشکل جدی نیست تو بدنم ولی تونستم معافیت بگیرم)

  1. سلام جزایری هستم . لطفا مشخص کنید مدرک مربیگری کدام رشته ورزشی مد نظر شماست

 5. سلام واسه گرفتن مدرک مربیگری فوتبال کجا باید ثبت نام کنیم من ۳۱ سالمه لیسانس تربیت بدنی دارم

  1. سلام جزایری هستم.برای ثبت نام و گذراندن دوره ها از سامانه فدراسیون فوتبال ایران اقدام کنید.

 6. سلام وقت بخیر!
  بنده فوتبال بازی نکردم و الان 32 سالم هست و به عنوان کمک نه کمک مربی مثلاً قرار دادن مانع و جمع کردنشون به همراه تمرین دادن بازیکنا با یک مربی در مدرسه فوتبال کار کردم و دارم دوره مربیگری درجه D کنوانسیون فوتبال آسیا رو می‌گذرونم آیا با این شرایط و بدون داشتن هیچ بازی فوتبالی می‌تونم اقدم به شرکت در دوره‌هایی که شما فرمودید بکنم؟
  خواهشاً پاسخ بدید و راهنمایی نمایید!

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم بله میتوانید وارد دوره های مربیگری فوتبال شوید فقط در نظر داشته باشید که محدودیت سنی تا ۳۵ سال اعمال میشود

 7. سلام
  میشه شرایط مدرک مربی گری بانوان رو هم بفرمایید
  من ۱۶ سالمه

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم مربی گری بدنسازی از ۲۰ سال شروع و دارای سه درجه مربی گری میباشد

 8. سلام من افغانی هستم میتونم مربی گری کنم ۲۱سالمه دانشجو هستم رشته تربیت بدنی هستم

  1. با سلام، شما اگر کارت امایش سرزمینی و همچنین گذرنامه معتبر داشته باشید و اقامت شما قانونی باشد میتوانید جهت دریافت مدرک مربیگری اقدام نمایید

 9. سلام ممنون میشم راهنمایی کنید
  ۲۸ ساله سن دارم و میخوام مربیگری فوتبال شروع کنم تحصیلات دیپلم و سابقه بازی در تیم پایه را دارم شما گفتین برای دریافت مربیگری نیاز سابقه حرفه ای هست که فکر نمی‌کنم در هیئت فوتبال ثبت شد باشه از کجا میتونم شروع کنم

  1. شما برای شروع باید یا سابقه حرفه ای یا مدرکی در رشته تحصیلی تربیت بدنی داشته باشید.

 10. سلام من۲۰سال دارم وبیشتر آماتوربازی کردم امکانش هست که واسه کلاسهای مربیگری ثبت نام کنم

  1. سلام برای گرفتن مدرک مربیگری باید یا به صورت حرفه ای کار کرده باشید و یا تحصیلات دانشگاهی در رشته های تربیت بدنی داشته باشید.

 11. سلام وقت بخیر ، دوست عزیز بنده با سن ۳۸ سال امکان حضور در دوره‌های مربیگری را دارم ؟ دانشجوی حقوق هستم.

  1. سلام حداکثر سن ثبت نام برای مربیگری فوتبال 35 سال است

 12. سلام ایا این شرط سنی در تمام دنیا یکان میباشد یا مختص ایران است.من خودم38سالمه وعلاقه زیادی دارم در رشته دو ومیدانی استقامت هم فعالیت داشتم و فرزندان خودم و تعدادی دیگررو هم تمرین فوتبال میدم و تمام وسایل موجود در باشگه رو تهیه و درست کردم و فیلمهای تمرینی باشگاه میلان ایتالیا رو دارم باهاشون کار میکنم.اگرخودم بجایی نرسیدم لااقل فرزندانم بجایی برسند.واقعا چرا دوره استعداد یابی مربیگری نمیذارن ومطمینا کسانی هستن ک فوتبال بازی نکردن ولی در مربیگری تبحر دارن.

  1. سلام خیر باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشید.

 13. سلام دوستان پاسخگو من ۴۷ سالمه سابقه بازی در تیم خاصی رو ندارم مدرک لیسانس عمران رو دارم میتونم تو دوره ۳ c شرکت کنم‌

 14. با سلام
  میخواستم بدونم این شرایط سنی که برای شرکت در کلاسهای مربیگری نوشته شده معمولا حداکثر ۳۵ سال به چه صورت هست؟من ۴۲ ساله هستم و سابقه بازی در رده نوجوانان و جوانان دارم،مدرک مربیگری بدنسازی هم دارم.میخواستم بدونم میتونم شرکت کنم در کلاسها یا خیر .ممنون

  1. سلام برای مربیگری فوتبال تا 35 سال اما برای مربیگری بدنسازی تا 60 سال محدودبت سنی دارد.

   1. سلام خوب هستین من مدرک فوق دیپلم ریاضی دارم ۲۴ سالمه قبلا هم تو رده ها بازی کردم خیلی وقته می تونم تو کلاس های مربیگری d اگر حذف نکردن شرکت کنم ؟

    1. سلام برای شرکت در کلاس های مربیگری شما باید یا مدرک در رشته های تربیت بدنی داشته باشید با تجربه کاری و بازی های حرفه ای داشته باشید.

 15. سلام ببخشید منی که هنوز درس میخونم ادامه تحصیل میدم میتونم اقدام به سرمربی باشم از D شروع

 16. سلام من ۲۰ سالمه و دیپلم مکانیک و برق خودرو دارم میتونم ثبت نام کنم چون نوشته دیپلم تربیت بدنی

 17. سلام وقت بخیر از بچگی هم فوتبال دنبال می کنم همه فوتبال بازی می کنم و الان هم فوتبال سالنس . منتهی مدرک تربیت بدنی ندارم . ایا امکان شرکت در دوره وجود داره!؟

  1. سلام با داشتن مدرک دیپلم میتوانید برای شرکت در دوره های مربیگری اقدام کنید.

 18. سلام من ۳۸ سالمه برای شرکت در دوره ها و گرفتن مدرک مربیگری فوتبال چکار باید بکنم ؟

 19. سلام من 13 سالمه و علاقه به مربی گری دارم فک کنم بتونم تو رشته تربیت بدنی برم آیا بازم می تونم تو سن 21 سالگی برم کلاس مربی گری و موفق بشم؟

  1. با سلام و وقت بخیر در صورتی که دارای استعداد در این حیطه می‌باشید ۱۰۰ درصد هر زمان که شروع کنید موفق می‌شوید

 20. سلام و خسته نباشید من حدود ۲۰ سال پیش دروازبان بودم و در سن ۱۹ سالگی بدلیل مصدومیت قادر با بازی نبودم و در حوزه بسیج مسئول تربیت بدنی بودم و هستم و الان هم در یکی از تیم های فوتبال مربی هستم من الان باید چیکار کنم

 21. سلام اینجانب با عنایت به اشتغال در باشگاههای شهرستان در سالهای ۱۳۶۰ الی ۱۳۸۰ و با توجه به سن ۶۰ سالگیو مدارک کارشناسی مدیریت و کارشناسی ارشد می توانم برای دوره مربیگری فوتبال ،فوتسال اقدام کنم .ممنون

  1. با سلام و احترام وقت شما بخیر سیری هستم خیر نمیشود محدودیت سنی تا ۳۵ سال دارد

 22. سلام من دیپلم تجربی دارم ولی یه جراحی نخاعی داشتم قبلا .
  می تونم برای دوره ها ثبت نام کنم یا حتما باید دیپلم تربیت بدنی و داشتم
  و آیا جراحیم مشکلی به وجود میاره

 23. سلام بنده ارشد تربیت بدنی دارم و در لیگ استان تهران سابقه بازی دارم . الان از چه مدرکی باید شروع کنم ؟

 24. سلام، هزینه کلاس های مربیگری درجهD در سال ۱۴۰۲ چقدر اعلام شده است؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 25. سلام
  من سال دیگه دیپلم میگیرم میتونم فصل جدید برای گرفتن مدرک درجهC ثبت نام کنم؟

  1. سلام و ارادت بله امکان گرفتن مدرک درجه C را دارید

  2. مدرک جدید وشرع مربی گری اولین مدرک مربی گری دی آسیا هست

 26. سلام من سنم 39 ساله برای مربیگری فوتبال چیکار باید کنم ممنون راهنمایی کنید

 27. سلام ، من دانشجوی تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم ، کارت پایان خدمت ندارم میتونم در کلاس های مربیگری شرکت کنم؟

 28. سلام من فوق لیسانس دارم متولد ۱۳۶۶ هستم میتونم تو دوره مربی گریD شرکت کنم یا نه

  1. بله با حداقل مدرک دیپلم امکان ثبت نام در دوره مربیگری D فوتبال وجود دارد

 29. سلام چرا برای نوجوانان علاقمند به مربیگری هیچ امکانی نیست خیلی از اینا سواد فوتبالی شان از خیلی از بزرگا ها بیشتره

 30. سلام وقتتون بخیرخوشی ورزشکاران وورزشدوستان عزیزبنده سابقه فوتبال فوتبال درسطح شهرستان واستان راداشته ام واکنون 30سال سن دارم میخوام مدارک مربی گری بگیرم روپایه کارکنم ازکجابایداقدام کنم حضوری ویاغیرحضوری باتشکر

  1. سلام برای شروع شما باید اول مدرک سطح dرا دریافت کنید که 80 ساعت آموزش تئوریک است

 31. سلام،بنده فرد افغانستانی هستم،مدرک دیپلم تربیت بدنی در ایران رو هم دارم
  میخواستم بدونم میتونم تو کلاسای مربیگری شرکت کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی در صورتی که کارت اتباع یا کد اتباع داشته باشید یلامانع است در غیر این صورت باید با موسسه مذکور صحبت کنید.

 32. سلام خسته نباشید حتما کارت پایان خدمت یا معافیت لازم است؟

 33. سلام وقت بخیر
  برای شروع دوره مربیگری نیازمند چه مدارکی است؟ من دانشجو ام و کارت پایان خدمت ندارم آیا میتونم در کلاس ها شرکت کنم

 34. چرا به کسایی که حتی یکبار هم ندیدینشون یکبار فرصت نمیدید شاید همونایی که مدارک لازم رو ندارن یک روزی پشیمون بشین که بهشون فرصت ندادین شاید همونا بتونن شاید شاید فوتبالمون رو به یک جایی برسونن که خودتون بهشون افتخار کنید.
  اگر فرصت ندید شاید هرگز متوجه نشین که جلوی چه کسانی رو گرفتین که ممکنه بهترین باشن
  پس خواهشن به همه حتی بدترینشون یکبار فرصت بدین که حداقل تا عمر دارن به خودشون نگن که چرا برای آرزوهام هیچکاری نکردم یا نذاشتن که انجام بدم خواهشن فرصت بدین به همه

 35. سلام وقت بخیر
  من اهل شهرکرد هستم و کارشناسی ارشد مهندسی برق دارم. فوتبال زیاد بازی کردم و علاقه زیادی به فوتبال و مربیگری فوتبال در ایران دارم ولی در لیگ حرفه ای تاکنون فعالیت نکرده ام. چه زمانی دروه مربیگری شروع میشه و کجا باید مراجعه کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 36. سلام ظاهرتان بخیر من عاشق فوتبال ومربیگری در ایرانم زمان برگذاری ثبت نام مربی ها چه زمانی هست لطفن شرح بدهید

 37. سلام بنده در لیگ استانی وهمچنین کشوری سابقه حضور داشتم و همکنون در آکادمی فوتبال مشغول به فعالیت هستم ودر مسابقات استانی (گیلان) شرکت کردیم و بنده مدارک فوتبالی روجهت شرکت در کلاسهای مربیگری ازطریق باشگاه اقدام کردم اما تاکنون هیچ گونه خبر از هیت مربوطه حاصل نگردیده ممنون میشم راهنمایی بفرماید🙏

  1. سلام در این رابطه با منابع انسانی و کادر اداری هیات مربوطه تماس بگیرید.

 38. باسلام میخواستم بدونیم مربی فوتبال بایدفوتبال بازی کرده یانه؟

  1. برای مربیگری فوتبال پس از قبولی در دوره B باید در دوره A هم شرکت کنید

 39. سلام وقت بخیر
  من میخوام از اول شروع کنم خب زیاد فوتبال بازی کردم ولی توی لیگ حرفه ای خاصی نبودم
  چه مدارکی میخواد
  از کجا باید شروع کنم

  1. سلام. آیا با سن 38سال و بدون سابقه فعالیت ورزشی و صرفا بخاطر استعداد و علاقه زیاد هم میتوان در کلاسهای مربیگری شرکت کرد؟

   1. برای مربیگری فوتبال حداکثر تا ۳۵ سالگی فرصت دارید ولی برای بدنسازی تا ۴۰ سالگی فرصت دارید

 40. سلام وقت بخیر
  من میخوام از اول شروع کنم خب زیاد فوتبال بازی کردم ولی توی لیگ حرفه ای خاصی نبودم
  چه مدارکی میخواد
  از کجا باید شروع کنم

 41. سلام کجا میتونم ثبت نام کنم واسه شروع کلاس مربیگری؟

 42. همه‌شون مزخرف
  مگه معلم درسیه که مدرک داشته باشه آدم باید فوتبال بازی کنه یا تخصص داشته باشه تو مربیگری بره مربی بشه لبنیات داشته باشه مدرک داشته باشه چیه دیگه

 43. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم.
  اگر خودمون در رده نوجوانان با یک تیمی که تو لیگ یک استان حضور داشته. قرارداد داشته باشیم و تمرین کرده باشیم ولی بازی نکرده باشیم (کارت بازی نداشته باشیم) میتونیم تو کلاس ها شرکت کنیم؟ یا حتما باید سابقه بازی داشته باشیم؟

 44. سلام..اگرسن نزدیک ۴۲باشه میتونیم در دوره dشرکت کنیم…ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

 45. سلام ؛ آقایون من سابقه فوتبال ندارم ، مدرکمم دیپلم تجربیه ؛ طبق گفته های بالا یعنی من نمیتونم کلاس مربیگری ثبتنام کنم؟

 46. سلام من قبلا فوتبال بازی میکردم اما بخاطر مصدومیت مجبور شدم دیگه فوتبال بازی نکنم . البته فوتبال رو درسطح شهرمون انجام دادم و بصورت حرفه ای توی هیچ تیمی نبودم . حالا اگه بخوام مربیگری فوتبال رو شروع کنم چحوری باید شروع کنم ؟؟؟

 47. باسلام وخسته نباشید باید آمادگی جسمانی بالای داشته باشیم یا نه

 48. با سلام خدمت شما من ۱۷ سالمه به یه مشکل جسمانی که برام پیش امد نمیتوانم فوتبال حرفه ای ام را ادامه دهم میخواستم ببینم با توجه به دانش و مهارت من نسبت به فوتبال و مربی گری میتوانم در کلاس های پایه مربیگری در سن ۲۱ سالگی شرکت کنم
  واین هم بگم که رشته من حسابداری است
  و اینکه دیپلم حسابداری مشکلی ایجاد میکند یا خیر؟

  1. با دیپلم حسابداری هم امکان پذیر میباشد حداقل ۲۵ سال و حداکثر ۳۵ سال امکان پذیر میباشد

 49. سلام
  هزینه کلاس های دوره مربی گری حالا بستگی به مدرک ( از d تا A) چقدر هست؟

 50. سلام خسته نباشید عوامل خوب ببخشید برا دوره های یاد گیری مربی گری فوتبال چه چیز هایی لازمه و در چه سایتی میشه ثبت نام کرد

  1. سلام با داشتن سابقه ورزشی حرفه ای یا داشتن مدرک در حوزه رشته تحصیلی تربیت بدنی میتوانید برای اولین سطح مربیگیری فوتبال ثبت نام کنید

 51. سلام من ۱۷ سالمه به مربی گری علاقه دارم رشه ام انسانی هست میتونم سال بعد دیپلم بگیرم ولی از چه سنی میتونم به مربیگری c ثبت نام کنم

 52. زمان برگذاری کلاس های D مربیگری رو چطوری مطلع بشیم هیت فوتبال شهرستان یا استان یا حتی سایت

  1. سلام از طریق فدراسیون ملی ورزشی برای ثبت نام در دوره های اولیه اقدام کنید.

 53. برای شرکت در سطح3 باید مدرک تربیت بدنی داشته باشیم یا نه

 54. سلام بنده مدرک مربیگری درجه ۳ را میخواهم بگیرم چکار کنم آیا دوره ای در حال حاضر هست؟؟

  1. از طریق فدراسیون ورزشی برای گذراندن دوره ها اقدام کنید.

 55. سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده با سابقه بازی در رقابت های آسیایی برای تیمهای ملی نوجوانان و جوانان و بازی در لیگ یک بزرگسالان کشور لیگ آزادگان آیا میتوانم اولین مدرک ابتدائی که همان دی هست را بدون گذراندن کلاس دریافت کنم؟
  همچین قانونی در گذشته وجود داشت میخاستم بدونم همچنان وجود داره ؟

 56. من می خواهم کلاس مربی فوتبال ازپایه شروع کنم .وبروم من سرمربی جدید ژاپنی بشوم .

 57. با سلام ، بنده سوابق فوتبالی حرفه ای ندارم و رشتهی تحصیلی بنده هم ارتباطی به ورزش نداره
  آیا نمی تونم تو کلاس های مربی گری تا سطح شرکت کنم؟
  آیا ورود به این عرصه برای بنده غیرممکن هست؟

 58. سلام
  اگر تو حوزه تربیت بدنی مدرکی نداشته باشی و فوتبال حرفه ای هم بازی نکرده باشی اونوقت میشه تو کلاس ها شرکت کرد.؟

 59. سلام
  من چند سالی فوتبال بازی کردم تو جوونی.یه دو سه تا لوح تقدیر هم دارم که فک نکنم اهمیت داشته باشه.
  یک ترم هم علوم ورزشی و تربیت بدنی خوندم تو دانشگاه که بعدش انصراف دادم و داخلش رشته مهندسی دارم میخونم.
  الان من میتونم برم برای دوره های مربی گری؟

 60. سلام تجربه من فقط تو خاکی تو کوچه بازی میکردم سواد هم ندارم میتونم سطح Aثبت نام کنم

  1. سلام وقت بخیر
   برای مدرک مربیگری فوتبال سطح Dنیازمند حداقل مدرک دیپلم و یک سری شرایط دیگر می باشید.

    1. ۳۰عاشق فوتبال دارم .
     اره من دیپلم گرفتم . ولی دوست دارم . مربیگی کنم .

  2. سلام وقت بخیر
   من میخوام از اول شروع کنم خب زیاد فوتبال بازی کردم ولی توی لیگ حرفه ای خاصی نبودم
   چه مدارکی میخواد
   از کجا باید شروع کنم

 61. سلامـ و عرض ادب واسه تدریس دوره های مربیگری به عنوان مدرس چه دوره هایی باید طی بشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   اگر دوره های مربیگری بدنسازی مد نظر شما باشد در سایت iranbbf ثبت نام انجام می شود

 62. سلام،میشه یک نفر توضیح بده ،مربیگری چه ربطی به سن و سال داره،مگه مربی میخواد داخل زمین بدوه.!!!

 63. سلام اگر رشته‌مون چیز دیگری بجز تربیت بدنی باشد باز هم میتونیم مدرک بگیریم یا نه؟

  1. سلام . وقت بخیر من 28 سالمه و مدرک تحصیلی ام دیپلم علوم انسانی هستش خیلی دوست دارم مربی فوتبال بشم لطفا بهم راهنمایی کنید چکار کنم ؟ تشکر

 64. من ۴۸ سالمه سابقه فوتبالی هم دارم میتونم شرکت کنم ؟

 65. سلام
  حداکثر سن 35 سال است؟
  اگر 42 ساله باشم ولی سابقه بازی در لیگ دو کشور را داشته باشم چطور؟؟
  واینکه من با این سابقه فوتبال که در لیگ آزادگان و زیر گروه لیگ آزادگان بازی کردم از چه کلاسی باید شروع کنم؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

   1. سلام من تا ۱۲ درس خوندم رشتمم تجربیه اما برای دیپلم دارم امتحان میدم رد میشم هی میتونم برای مربیگری ثبت نام کنم

    1. سلام.شما برای ثبت نام دوره مربیگری نیاز به حداقل مدرک دیپلم دارید.

  1. سلام بله شما باید از کلاس cایران شروع کنید . مورد خاصی ندارید .اگر کمیته آموزش شهرتان شمارامعرفی کند

 66. هزینه کلاسهای مربی گری فوتبال مقطع c چقدره است ؟؟؟

  1. من می خواهم بروم سرمربی جدید ژاپنی می شوم .😍

  2. سلام من عاشق مربیگری هستم الان تیم محلاتی دارم دیپلم ندارم ۵۰ سال سن دارم و بازی درسطح شهر خودمون داشتم لیگ شهرستان الان دوتیم بزرگسال وپیشکسوتان رو دارم و نتایج از ۱۰ بازی یک باخت میانگین دارم آیاشرایطش جور در میاد درسطح باشگاه های استان مربیگری کنم ممنون سپاس

 67. سلام وقت بخیر یعنی اگه تو لیگ استان بازی نکرده باشی نمیتونی مدرک B اسیا بگیری؟ حتی اگه رزومه قوی تو مربیگری داشته باشی؟

  1. سلام دلیلی نداره که. نتوانی .اصلا همچین چیزی نیست . اگه cآسیا داشته باشی ودوسال فعالیت میتوانی bآسیا شرکت کنی

 68. کسانی فعالیت حرفه ای نداشتن ، در صورت علاقه باید چیکار کنن.

  1. شما در صورت علاقه به مربیگری میتوانید در کلاسهای مربیگری کارلو آنجلوتی شرکت کرده و به عنوان آنالیزور ارشد مشغول به کار شوید

   1. سلام
    بنده۱۴ سال سن دارم و علاقه شدید به فوتبال و سبک جدیدی از اون رو دارم
    تمامی مسابقات فوتبال رو دنبال میکنم حتی کوچکترین و بی اهمیت ترین مستبقات در لیگ ازادگان تا لیگ های مبتدی در خارج از ایران در استانه تعیین رشته هستم
    میخواستم بدونه اگه از ابتدا تربیت بدنی بردارم میتونم در این موضوع موفق باشم و تو کلاس های مربیگری شرکت کنم؟ اگه میشه راهنمایی کنید

    1. ، با سلام محبی، قاعدتا میزان موفقیت شما در این رشته رابطه مستقیمی با تلاش بی وقفه و ادامه دادن شما در مقطع ارشد لااقل می باشد، و خوب البته که شما از پایه وارد این رشته شوید بسیار میتواند مثمر ثمر واقع بشود چرا که در هنرستان شما با مفاهیم پایه ای تربیت بدنی اشنا میشوید، ولی برای اخذ مدرک مربیگری نیاز به تحصیلات اکادمیک بالاتری نخواهید داشت و با دیپلم هم میتوان برای کلاسهای مربیگری درجه 3 اقدام نمود، ولی انتخاب رشته تربیت بدنی می تواند مسیر شما را برا موفقیت در مربیگری هموار کند

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید