حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد! دانشگاه علمی کاربردی نیز به مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های کشور، شرایطی را برای پذیرش دانشجو مقرر کرده است. یکی از مهم ترین این موارد که اشارات بسیاری به آن می شود، مربوط به حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

تعدادی زیادی از داوطلبان ورود به دانشگاه علمی کاربردی، دانش آموزانی هستند که دوره‌ی متوسطه را پشت سر گذاشته اند. افرادی که دارای مدرک دیپلم در یکی از دوره های آموزشی نظام قدیم، نظام جدید و یا دوره های فنی و کاردانش باشند، می توانند اقدامات لازم برای ورود و تحصیل در این دانشگاه را انجام دهند.

بنابراین داشتن معدل و مدرک دوره متوسطه برای ورود به این دانشگاه کفایت می کند؛ اما این دانشگاه گاهی برای برخی از رشته های خاص شرط معدل مقرر می کند. یعنی داوطلبان باید حداقل معدل لازم را در دوره‌ی تحصیلی قبلی کسب کرده باشند، تا موفق به انتخاب رشته شوند.

شرط معدلی (حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی) که دانشگاه علمی کاربردی تعیین کرده، اهمیت خیلی زیادی ندارد؛ چرا که اکثریت دانشجویان این معدل را دارند. در واقع این شرط بیشتر بر داشتن مدرک و معدل دوره متوسطه تاکید می کند.

درباره‌ی برخی رشته های پر طرفدار، اگر داوطلب معدل بالاتر و بهتری داشته باشد، از مزایایی برخوردار است که شانس قبولی را نسبت به دیگر داوطلبان بالا می برد.

از شما دعوت می کنیم در ادامه این مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا به بررسی حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی بپردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

یکی از شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی، داشتن مدرک دیپلم متوسطه در یکی از دوره های تحصیلی می باشد.

همچنین کسانی که می خواهند در دانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند، بایستی معدل دیپلمشان مورد تایید این دانشگاه قرار گیرد. طبق این موضوع افراد داوطلب باید معدل کمتر از ۱۰ نداشته باشند؛ در غیر این صورت از تحصیل در این دانشگاه منع می شوند.

اما به جز این شرط کلی که اغلب داوطلبان واجد آن می باشند، تعدادی از رشته های تحصیلی نیز شرط معدل دارند. مثلا رشته های پیراپزشکی و پر تقاضای این دانشگاه، از این دست رشته می باشند. متقاضیان برای پذیرش در آنها، باید طبق مقررات حداقل معدل را کسب کرده باشند.

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی و دیگر شرایط لازم برای ثبت نام در این دانشگاه

دانشگاه علمی کاربردی و قبولی در آن، نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد.

دانشجویان این دانشگاه تنها با داشتن مدرک دیپلم موفق به ادامه تحصیل می شوند. البته این دانشگاه در مقطع کاردانی از بین دارندگان مدرک دیپلم دانشجو می گیرد.

طبق اطلاعیه های این دانشگاه، این افراد باید معدل بالای ۱۰ داشته باشند که معمولا همه‌ی داوطلبان این حداقل معدل را دارا می باشند.

داشتن معدل و مدرک تحصیلی دیپلم، شرط لازم برای ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی می باشد، اما شرط کافی نیست! متقاضیان باید شرایط دیگری نیز داشته باشند.

برخی از این موارد ایمان به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد پذیرش قانون اساسی، عدم اعتیاد، عدم فساد اخلاقی و… می باشد. همچنین داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند؛ بنابراین مجموعه ی این شرایط برای ثبت نام لازم است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی، شما عزیزان می توانید از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵، با مشاورین مجرب در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست – مرکز مشاوره آویژه

تاثیر معدل در رشته های بدون آزمون علمی کاربردی

در پذیرش بدون آزمون دانشگاه های علمی کاربردی، هر داوطلب بر اساس معدل خود با دیگر شرکت کنندگان متقاضی رشته موردنظر خود وارد رقابت می شود. بنابراین دانشگاه با توجه به ظرفیت خود در رشته موردنظر افرادی را می پذیرد که معدل بالایی دارند.

تاثیر معدل در رشته های بدون آزمون علمی کاربردی

مدارک مورد قبول دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش بدون کنکور

در ادامه مدارکی را که هر متقاضی باید برای پذیرفته شدن در مقطع موردنظر باید به دانشگاه ارسال کند را آورده ایم.

مقطع مدرک مورد قبول از سوی دانشگاه علمی کاربردی معدل ارسالی
کاردانی – دیپلم نظام سالی واحدی/ ترمی واحدی رشته های نظری، کاردانش، فنی حرفه ای و هنرستان
– دیپلم نظام قدیم ۴ ساله رشته های نظری، کاردانش، فنی حرفه ای و هنرستان
معدل کل دیپلم
کارشناسی – دیپلم نظام جدید رشته های نظری، کاردانش، فنی حرفه ای و هنرستان
– مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت
معدل کل کاردانی

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد.

مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند و هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد.

یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی، مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند.

از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی، فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود!

به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد، صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی صورت می گیرد.

نکته: شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی، به صورت بدون کنکور است و ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد.

پونزبرای ورود به دانشگاه علمی کاربردی، می بایست شرایط ذیل را داشته باشید:

دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم

برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو

شرایط معافیت نظام وظیفه

داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

نکته: باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا، سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد؛ به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

پونزاز جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند، می تواند شامل موارد زیر باشد:

ثبت نام

انتخاب واحد

حذف و اضافه

دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید، می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید.

باید اشاره کنیم که نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود، که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا، نیاز به کد کاربری و کلمه عبور دارید که در سامانه توضیحات لازم آن داده شده است.

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد، یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند.

در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید، می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

در پایان

تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی، صرفا بر اساس پذیرش با سوابق تحصیلی است؛ به این معنی که فرد باید معدل مقطع تحصیلی قبلی خود را ارائه دهد.

برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی، محدودیت معدل قرار داده نشده است؛ اما هر اندازه معدل فرد بالا باشد، شانس پذیرفته شدن در دانشگاه بالا می رود. این یعنی اکثریت افراد با داشتن معدل های بالا برای ارسال مدارک و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام می کنند.

اگر قصد شما ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و ادامه تحصیل در آن است، چنانچه در این راه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می توانید از طریق مشاوره تلفنی با مرکز مشاوره آویژه در میان بگذارید و به پاسخ سوالات خود دست یابید.

برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی آویژه، با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ از سراسر کشور بدون پیش شماره تماس گرفته و با کارشناسان مشاوره تحصیلی صحبت کنید.

سوالات متداول

سوال علامتحداقل معدل لازم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

هنوز از سوی این دانشگاه حداقل معدلی برای پذیرش دانشجو اعلام نشده است؛ اما آن چه که مهم است، بالا بودن معدل افراد برای پذیرفته شدن و ادامه تحصیل در این دانشگاه است.

سوال علامتآیا با داشتن معدل متوسط یا پایین می توان در یک رشته خوب قبول شد؟

با توجه به ظرفیت بالای پذیرش، تنوع رشته ها و تعداد بالای دانشگاه ها بعید به نظر نمی رسد؛ فردی که معدل متوسطی دارد، در این رشته ها قبول نشود.

حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه حداقل معدل دیپلم برای دانشگاه علمی کاربردی چه میزان است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 159 نظر:
  1. سلام من سال آخر کامپیوتر کاردانش هستم، برای ورود ب دانشگاهایعلمی کاربردی تهران معدل باید چند باشه و چه پایه ای مهم است برای قبولی

 1. سلام من بادیپلم تجربی نظام قدیم ومعدل۱۲ البته۲۰سال پیش میتونم دررشته کاردانی کامپیوترنرم افزاری اقدام کنم ممنون

  1. سلام
   اگر بخواهید از امتیاز سوابق تحصیلی استفاده کنید باید تطبیق دیپلم بزنید

 2. سلام با معدل کل ۱۳/۵۱ صدم آیا میتونم رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه علمی کاربردی را قبول شوم؟

 3. سلام وقت بخیر ببشخید من سال اخر هستم رشته ادبیات میخاستم بدونم میتونم دانشگاه علمی کاربردی اصفهان پیراپزشکی پذیرش بشم حداقل معدل واسش چنده؟

 4. سلام با معدل کل ۱۳/۵۱ صدم رشته علوم انسانی میتونم رشته مترجمی زبان انگلیسی یا رشته حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی را قبول شوم.

 5. سلام با معدل کل دیپلم انسانی میتونم در رشته مترجمی زبان انگلیسی مقطع کاردانی ثبت نام کنم.

 6. سلام ببخشید من رشته امور اداری و سال دوازدهمم بالعدل ۱۴ قبول شدم

  خواستم بدونم میشه با معدل ۱۴ دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان سرخس ثبت نام کرد

  ممنونم میشم جواب بدی

 7. سلام ببخشید من رشته امور اداری وکلاس دوازدهم هستم

  ومعدن امسالم شده ۱۴

  می خواستم بدونم میشه باهمین معدل برم دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان سرخس ثبت نام کنم یانه لطف میکنید جواب بدید باتشکر

 8. سلام خسته نباشید من معدل کتبی نهاییم شده ۱۰ و معدل کل هم شده ۱۶/۲۷ . تو مقطع کاردانی رشته امور مالی دانشگاه علمی کاربردی هم ثبت نام کردم اما هنوز معدل ندادم که انتخاب واحد کنن.
  نظام جدید هستم ۶۳۳ . دانشگاه علمی کاربردی تهران هم ثبت نام کردم .
  ببخشید معدل کل مهمه یا کتبی نهایی ؟

  1. سلام وقت بخیر هردو معدل مهم است اما چون بدون کنکور هستید معدل کل بیشتر میتواند مهم باشد.

 9. سلام
  من دیپلم کارودانش کامپیوتر دارم ولی متاسفانه معدل ندارم و جای معدل خالیه آیا میتونم دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنم؟

 10. سلام بامن کلاس نهم امسال انتخاب رشته دارم میخواستم بدونم با دیپلم کارو دانش میتونم مددکاری بخونم توی دانشگاه علمی کاربردی

 11. سلام خسته نباشید اگر معدل دیپلم کسی زیر ۱۰باشه آیا امکانش هست که توی دانشگاه علمی کاربردی یا آزاد قبول بشه

 12. سلام وقت بخیر
  ببخشید با معدل کتبی ۱۳/۹۵ و معدل کل ۱۷/۴۲ شانس قبولی در رشته مهندسی برق در دانشگاه سراسری و پیام نور و غیره رو دارم؟؟

 13. سلام من سه سال هنرستان معماری داخلی خوندم بت معدل ۱۷,۵۱میتونم دانشگاه دولتی یا نیمه دولتی تهران قبول بشم تو رشته خودم؟

 14. سلام ببخشید من با معدل ١٣/٨٧ میتونم رشته اتاق عمل دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم؟بومی تهران هم هستم

 15. سلام معدل کل من ۱۶/۳۰ هستش ،رشته مترجمی زبان خارجه علمی کاربردی رو انتخاب کردم قبول میشم؟

 16. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من رشته ام طراحی دوخته وامسال دیپلم روگرفتم ومیخوام وارد دانشگاه بشم
  میخواستم ببینم شرط معدل دانشگاه های همدان که رشته منو دارن چندهست؟
  من معدل این سه سالم ازسال اول از۱۶شروع شده تاالان که سال اخربود به۱۷رسیده وتوی انتخاب شهر بردانشگاهم الویت روهمدان زدم ازنظرشمادرمیام ؟
  میشه راهنمایی کنید ممنون

 17. سلام من دیپلم انسانی دارم ایا میتونم در رشته فیلم نامه نویسی در دانشگاه علمی کاربردی قبول بشم؟؟

  1. سلام
   در رشته های اراعه شده ی دانشگاه علمی کاربردی میتوانید مشغول به تحصیل شوید

 18. سلام وقت شما بخیر من رشته دبیرستانم انسانی هست میخوام رشته عکاسی برم اگر در یکی از درس های یا دو سه تا تجدید وجود داشته باشه چیکار باید کرد

 19. سلام . وقت بخیر. رشته امور اداری سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰. با معدل ۱۷.۳۸ قبولی دارم در دانشگاه شما؟

 20. سلام من دانش اموز پایه یازدهم دوخت هستم میخواستم بدونم ایا میشه با معدل ۱۶ به بالا دانشگاه علمی کاربردی رشته خودم قبول بشم؟

 21. سلام
  من رشته تربیت کودک هستم میخاستم بدونم برای دانشگاه دولتی تهران چه معدلی لازمه

  1. سلام. معدل مورد نیاز برای گرفتن پذیرش در هر دانشگاهی متفاوت است برای ورد به دانشگاه علمی کاربردی حداقل معدل ۱۲ کفایت میکند.

 22. سلام من با معدل ۱۹/۲۲ میتونم برای تدریس رشته مدیریت خانواده دانشگاه دولتی قبول شم؟

  1. سلام. از لحاظ معدل مشکلی وجود ندارد اما اکثر دانشگاههای دولتی با آزمون دانشجو می‌پذیرند و شما الزاما باید موفق به کسب رتبه قابل قبول شده باشید.

   1. سلام من سال آخر کامپیوتر کاردانش هستم، برای ورود ب دانشگاهایعلمی کاربردی تهران معدل باید چند باشه و چه پایه ای مهم است برای قبولی

 23. سلام خسته نباشید من رشته علوم انسانی هستم میخواستم در دانشگاه علمی کاربردی به رشته مدیریت بازرگانی برم دهم هستم حداقل معدل کمش چقدره که در دانشگاه علمی کاربردی قبولم کننن

 24. سلام من دیپلم ردی هستم با معدل ۱۶ برای رفتن به دانشگاه چرم حتما باید واحدهای افتاده رو پاس کنم؟؟؟

 25. سلام ببخشید من معدلم ۱۸ نیم هست هر سه سال هنرستان رشتمم طراحی و دوخت هست
  ایا میتونم با این معدلم دانشگاه دولتی طراحی و دوخت تهران قبول بشم؟

 26. باسلام با معدل کل ۱۲/۸۷ تجربی نظام قدیم برای دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شهر خودم رشته امور بیمه قبول بشم امکانش هست؟

  1. سلام بستگی به تعداد ظرفیت دانشگاه مدنظر، تعداد ثبت نامی و معدل سایر افراد بررسی میشود.

 27. سلام من دوازدهمی هستم رشته تجربی
  می‌خاستم که کاردانی طراح لباس برم باید چه معدلی داشته باشم ؟؟؟

 28. سلام خسته نباشیدکاردانش رشته مدیریت هستم برای دانشگاه میتونم تغییررشته بدهم.

  1. اگر دیپلم شما نظام ۶ ۳ ۳ باشد بله
   اگر نه فقط در دانشگاه علمی کاربردی اجازه تغییر رشته دارید

 29. سلام و خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیم(اتمام سال سوم)در رشته ریاضی با معدل ۱۵ دارم
  میخواستم بدونم منعی برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی به علت نخواندن سال چهارم یا همون پیش‌دانشگاهی وجود داره یا نه؟

 30. سلام خسته نباشید ببخشید من دیپلم تربیت بدنی از هنرستان با معدل ۱۷ دارم میتونم از زاهدان برای دانشگاه علمی کاربردی مشهد برای بازیگری ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟

 31. سلام وقت بخیر من با دیپلم کامپیوتر با معدل کل ۱۹٫۱۲ میتونم رشته انیمیشن دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شهر خودم قبول شم ؟ احتمال قبولی رو دارم ؟

 32. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  ببخشید من معدل کل دیپلمم شده ۱۶/۱۷ خواستم بدونم میتونم دانشگاه موسیقی ثبت نام کنم؟

  1. سلام بله می توانید براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های علمی کاربردی ثبت نام کنید

 33. سلام.برای رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی شیراز یا جهرم حداقل معدل باید چند باشه

  1. سلام حداقل معدل برای دانشگاه علمی کاربردی چندان مهم نیست و باید بالای ۱۰ باشد

 34. سلام خسته نباشید
  من معدل کل دیپلمم شده ۱۶/۱۷بعد خواستم بدونم میتونم دانشگاه موسیقی یا حسابداری ثبت نام کنم؟

 35. سلام خسته نباشید
  من معدل کل دیپلمم شده ۱۶/۱۷بعد خواستم بدونم من میتونم دانشگاه موسیقی یا حسابداری ثبت نام کنم؟

 36. سلام خسته نباشید
  من معدل کل دیپلمم شده ۱۶/۱۷ بعد میتونم دانشگاه موسیقی یا حسابداری ثبت نام کنم؟

 37. سلام من به دلیل مشکل شخصی نتونستم معدل خوبی برای سال دوازدهم بگیرم با معدل نهایی ۱۰/۵۶میتونم در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ؟؟درچه رشته هایی؟؟

  1. بله می توانید. در مورد رشته ها به این صورت هست که دانشگاه های علمی کاربردی رشته ها را به صورت کاردانی فنی یا کاردانی حرفه ای ارائه می دهند و شما با توجه به هدف و علاقه اتان می توانید یکی از این رشته ها را انتخاب کنید. برای راهنمایی در مورد رشته مناسب با شرایط شما می توانید با کارشناسان ما در زمینه تحصیلی تماس بگیرید

 38. سلام جناب من با معدل ۱۴٫۶۱از طریق سنجش پذیرش میشوم برای خلبانی

 39. سلام دوست عزیز من معدل کل هست ۱۴٫۶۱ایا از طریق سنجش پذیرش میشوم برای جامع علمی کاربردی خلبانی ماهان

 40. سلام . ما که رشته علوم انسانی خوندیم و نظام آموزشی ۳ ۳ ۶ هستیم تو دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام با معدل کل دیپلم کار دارن؟؟ یا معدل کتبی نهایی؟؟و اینکه معدل مجاز چند هست؟

  1. سلام. پذیرش در رشته های مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بر اساس معدل کل دیپلم است، حداقل نمره مجاز ۱۰ میباشد.

 41. سلام،من سال اخری هستم
  برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی در رشته ی تعمیر تجهیزات پزشکی ربدون کنکور میتونم وارد بشم.
  با چه معدلی

  1. سلام ،بله میتونید دانشگاه علمی کاربردی این رشته رو بدون کنکور برید،حداقل معدل ۱۴ برای دانشگاه علمی کاربردی هست

 42. سلام، خسته نباشید، من رشته گرافیک هستم با معدل کل ۱۸/۷۰ شانس قبولی دانشگاه الزهرا مشهدو دارم؟؟

 43. سلام با دیپلم تجربی میخام‌گرافیک علمی کاربردی تهران برم
  شانس قبولیم کمه؟ بومی تهران نیستم

 44. سلام من با معدل کل دیپلم ۱۷.۹۵میتونم حسابداری بهای تمام شده رو توی دانشگاه علمی کاربردی قبول بشم

  1. سلام . بله میتوانید در دانشگاه آزاد در این رشته تحصیل داشته باشید یا اینکه با شرکت در آزمون کنکور سراسری در رشته تجربی شانس خود را برای پذیرفته شدن در دانشگاه های دولتی امتحان کنید.

  1. سلام . بله میتوانید در دانشگاه آزاد در این رشته تحصیل داشته باشید یا اینکه با شرکت در آزمون کنکور سراسری در رشته تجربی شانس خود را برای پذیرفته شدن در دانشگاه های دولتی امتحان کنید.

  1. سلام برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بومی بودن ومعدل خیلی مهم است شانس قبولی دربوم شما بالا ست

  1. سلام برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بومی بودن ومعدل خیلی مهم است شانس قبولی دربوم شما بالا ست

 45. سلام پایه ی معدل برای انتخاب واحد علمی کاربردی چه نمره اییست؟ تا بتوان ۱۸واحد پاس کرد؟

 46. سلام پایه ی معدل برای انتخاب واحد علمی کاربردی چه نمره اییست؟ تا بتوان ۱۸واحد پاس کرد؟

 47. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کشاورزی دانشگاه شیراز هستم
  میخاسم بدونم میتونم همزمان با تحصیل در دانشگاه شیراز
  در دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی تحصیل کنم؟
  باتشکر

   1. سلام
    تا جایی که بنده در جریانم تحصیل همزمان در دو دانشگاه یا دو مقطع جرمه
    و حکمش ابطال قبولی در یکی از رشته ها به انتخاب وزارت علومه

 48. سلام خسته نباشید با معدل دیپلم۱۷/۰۶ رشته تاسیسات ساختمان هنرستان میتونم در رشته تاسیسات مکانیکی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم و آیا شانسی هست؟؟؟؟

   1. سلام من به دلیل مشکل شخصی که برام پیش اومد نتونستم معدل خوبی رو در پایه دوازده کسب کنم ایا بامعدل نهایی ۱۰/۵۶میتونم در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم ؟؟در چه رشته ای‌؟

    1. بله می توانید. در مورد رشته ها به این صورت هست که دانشگاه های علمی کاربردی رشته ها را به صورت کاردانی فنی یا کاردانی حرفه ای ارائه می دهند و شما با توجه به هدف و علاقه اتان می توانید یکی از این رشته ها را انتخاب کنید. برای راهنمایی در مورد رشته مناسب با شرایط شما می توانید با کارشناسان ما در زمینه تحصیلی تماس بگیرید

 49. سلام من دیپلم با معدل کل ۱۷/۰۶ در رشته تاسیسات ساختمان دارم با این معدل میشه در رشته تاسیسات مکانیکی علمی کاربردی ثبت نام و شانسی برای قبولی هست؟؟؟

 50. سلام با معدل کل ۱۳.۵۱ صدم رشته های دانشگاه علمی کاربردی رو قبول میشم بدون کنکور

 51. سلام با معدل کل ۱۳٫۵۱ می تونم رشته ی فناوری اطلاعات علمی کاربردی تحصیل کنم.

  1. سلام معدل پایین است با دانشگاه صحبت کنید معمولا علمی کاربردی سختگیر نیست

 52. من ۱۲ تصویر برداری کار و دانش هستم تو سه سال دهم . یازدهم . دوازدهم . کمترین معدلم ۱۶ بوده ایا میتوانم در دانشگاه بدون کنکور رشته حقوق بخوانم؟

 53. با سلام من در هنرستان (کار و دانش)تصویر برداری خواندم و در این سه سال دهم_یازدهم_دوازدهم معدل کمتر از ۱۶ نداشته ام ایا میتوانم در دانشگاه ازاد بدون کنکور با دیپلم کاردانش رشته حقوق بخوانم؟

 54. با سلام من در هنرستان (کاردانش ) رشته تصویر بردای خواندم و در سه سال دهم _ یازدهم_ دوازدهم معدل کمتر از ۱۶ نداشته ام ایا میتوانم در دانشگاه ازاد با دیپلم هنرستان در دانشگاه رشته حقوق بخوانم؟

 55. سلام وقت بخیر . من الان رشته تربیت بدنیم میتونم برای دانشگاه بدون کنکور رشته طراحی رو بخونم؟ ممنون میشم جواب بدین.

 56. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم میشه از دیپلم تجربی هم وارد دانشگاه علمی کاربردی شد
  و کارشناسی حرفه ایی (یا همون ناپیوسته ) خوند ؟

  و اینکه من معدل کلم ۱۵ هست با این حال بازم میشه ؟

  1. سلام
   بله میشود اما اول باید کاردانی و سپس کارشناسی پیوسته بخوانید

   1. عذر میخوام معدل کل سه سال یا معدل کل سال دوازدهم ؟
    لطف کنین پاسخ بدین چون خیلی برام مهمع

 57. سلام خسته نباشید من ۱۲ تصویر برداری کاردانش هستم من در سال های تحصیلی دهم _ یازدهم_دوازدهم این سه سال کم ترین معدلم ۱۶ بوده ایا میتونم در دانشگاه های ازاد یا علمی کاربردی شرکت کنم و ادامه تحصیل دهم؟

 58. سلام خسته نباشید من دوازدهم تصویر برداری کاردانش هستم و در این سه سال کم ترین معدلم ۱۶ بوده ایا میتونم در دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی شرکت کنم؟ چه رشته هایی میتوانم انتخاب کنم؟

 59. سلام خسته نباشید، من رشته ریاضی هستم با معدل ۱۵ ب بالا میتونم در رشته های مهندسی شرکت کنم

 60. سلام خوبین ببخشید اگه یکی معدل کتبی دوازهم ۱۱ یا ۱۰بگیره میتونه وارد این دانشگاه بشه

 61. سلام من ۱۲ کشت گیاهان دارویی هستم در۱۴۰۰ در چه زمانی اقدام به ثبت نام کنیم واز چه طریقی؟

 62. سلام من دوازدهم معماری هستم و معدل میانگین این سه سال بالای ۱۸٫۵ هست..در دانشگاه علمی و کاربردی پزیرش میشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   ملاک میانگین شرکت کنندگان این رشته در دانشگاه مربوطه میباشد.

 63. سلام ببخشید من الان ۱۲ مدیریت هستم میخوام برم دانشگاه علمی کاربردی در رشته معلم مهد معدلم ۱۴ هست میتونم برم؟

   1. سلام وقت بخیر،ببخشید من الان دوازدهمم رشته نقشه کشی ساختمان میخونم،میتونم با معدل
    ۱۵/۸۸
    در دانشگاه علمی و کاربردی پزیرش شم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

دوشنبه

1402/1/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید