حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

حقوق دانشگاه فرهنگیان

با هدف بهبود کارایی دبیران شاغل در وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم در تمامی استان ها اقدام به تربیت دانشجو معلم های خبره برای کشور کرده اند. دانشگاه های فرهنگیان اکثر استان ها و مناطق را تحت پوشش قرار می دهند.

دانشجویانی که برای تحصیل در این دانشگاه ها پذیرفته می شوند دانشجو معلم نامیده می شوند.

دانشجو معلم ها در دانشگاه های فرهنگیان از مزایای بسیاری نسبت به دانشجویان دانشگاه های دیگر برخوردارند. یکی از مزایای دانشگاه فرهنگیان عدم پرداخت شهریه است. دانشجویان این دانشگاه بدون داشتن دغدغه پرداخت شهریه مشغول به تحصیل هستند.

هم چنین دانشگاه برای آسایش بیشتر دانشجویان خود و تربیت معلمانی عالی رتبه برای کشور اقدام به پرداخت حقوق به دانشجویان خود کرده است.

دانشجویان از همان ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه برنداشتن دغدغه پرداخت شهریه، دغدغه هزینه های روزمره دانشجویی نیز از دوش آنها برداشته می شود.

هم چنین سال های تحصیل در دانشگاه فرهنگیان برای دانشجو معلم ها از سنوات شغلی آن ها محسوب می شود و به همین ترتیب فرهنگیان زودتر از مشاغل دیگر بازنشسته می شوند.

دانشجویان پسر در دانشگاه فرهنگیان ملزم به رفتن به خدمت سربازی نیستند و فقط باید دوره مقدماتی رزم را بگذرانند و سپس در مناطق محروم به عنوان سرباز معلم خدمت خود را سپری کنند. دانشگاه فرهنگیان در اکثر رشته ها تا دوره تخصصی دکتری امکان ادامه تحصیل دارد.

پذیرش و قبولی دانشگاه فرهنگیان وابسته به میزان قبولی بومیان منطقه، سهمیه جنسیتی و.. است.

میزان پذیرش دانشگاه فرهنگیان هر ساله کمتر شده و رقابت در آن بیشتر می شود.

قبولی در کنکور برای دانشگاه فرهنگیان نیاز به تراز و رتبه های خیلی پایینی دارد.

حداقل و حداکثر حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیاندانشگاه فرهنگیان برای تامین معیشت ماهیانه دانشجویان خود، حقوقی برای آنها در نظر گرفته است.

میزان مبلغ حقوق دانشجو معلمان را مجلس و شورای نگهبان تصویب می کند.

حقوق دانشجو معلمان هر ساله برابر حقوق کارمندان دولت است و با افزایش تورم و افزایش چند درصدی حقوق کارمندان دولت، حقوق دانشجو معلمان نیز افزایش می یابد.

دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان غیر بومی خود امکاناتی شامل خوابگاه، خوراک، خدمات رفاهی و… می دهد.

اما در ازای این امکانات کسر از حقوق این دانشجویان صورت می گیرد. بسیاری از دانشجویان به این کسر از حقوق اعتراض دارند اما باید در نظر داشت که درصد این کسری از حقوق در صد ناچیزی است و اگر دانشجویان به صورت آزاد بخواهند اقدام به گرفتن خوابگاه و… کنند مبلغ سرسام آوری خواهد شد.

طبق تصویب مجلس شورای اسلامی در سال ۹۹ حداقل حقوق کارمندان دولت و دانشجو معلمان ۲/۸۰۰/۰۰۰ تومان است.

طبق مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۰ حقوق دانشجو معلمان با افزایش ۲۵ درصدی همراه خواهد بود. یعنی حداکثر ۷۰۰ هزار تومان به حقوق ماهیانه آنها افزوده خواهد شد و در سال ۱۴۰۰ حقوق دانشجو معلمان  کمتر از ۳/۵۰۰/۰۰۰ تومان نخواهد بود.

حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

پونز کسر از حقوق دانشجویان در خدمات بدین صورت است:

تیک کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو

دانشجویانی که تمامی طول هفته از همه خدمات رفاهی دانشگاه شامل خوابگاه، غذا و… بهره مند می شوند ۴۵ درصد از حقوقشان کسر می شود.

تیک کسر ۳۰ درصدی از حقوق دانشجو

دانشجویانی که در نیمی از هفته از خدمات رفاهی دانشگاه شامل خوابگاه و غذا بهره مند می شوند ۳۰ درصد از حقوقشان کسر می شود.

تیک کسر ۲۰ درصدی از حقوق دانشجو

دانشجویانی که فقط از خدمات غذا (صبحانه، ناهار یا هردو) استفاده می کنند ۲۰ درصد از حقوقشان کسر می شود.

تیک کسر ۱۰ درصدی از حقوق دانشجو

دانشجویانی که فقط از خدمات خوابگاه استفاده می کنند ۱۰ درصد از حقوقشان کسر می شود.

لازم به ذکر است در فصول تابستان که دانشگاه تعطیل است و دانشجویان از خدمات غذا و خوابگاه استفاده نمی کنند ماهیانه ۱۰ درصد از حقوقشان کسر می شود.

کسر از حقوق دانشجویان

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

 • از مزایای دانشگاه فرهنگیان می توان به فرصت شغلی آن اشاره کرد. دانشجویان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در مراکز آموزش و پرورش مشغول به کار می شوند.
 • حقوق پایه فرهنگیان ۵/۸۰۰/۰۰۰ تومان تعیین شده است که با توجه به سوابق کاری، گذراندن دوره های ضمن خدمت و… قابل تغییر و افزایش است.
 • یکی دیگر از مزایای دانشگاه فرهنگیان امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان تا مقطع دکتری تخصصی در اکثر رشته های دانشگاهی است که این موضوع باعث تربیت معلمانی عالی رتبه و با سواد برای آینده علمی آموزشی کشور می شود. امکان ارتقا شغلی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز بسیار آسان است.
 • دانشجویان پسر از یک ویژگی مثبت در ابتدای ورود به این دانشگاه برخوردار می شوند. دانشجویان آقای دانشگاه فرهنگیان معاف از خدمت سربازی به شیوه مرسوم هستند و فقط ملزم به گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی و بعد از آن تدریس در مناطق محروم به عنوان سرباز معلم هستند.

حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰

دانشگاه فرهنگیان علاوه بر حقوق معلمان برای دانشجو معلمان نیز حقوقی در نظر گرفته است. میزان این حقوق هر ساله توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تصویب می شود. میزان حقوق دانشجو معلمان با کارمندان دولت برابر است. افزایش حقوق فرهنگیان موجب افزایش حقوق دانشجو فرهنگیان نخواهد شد.

حقوق دانشجو معلمان در سال ۹۹ – ۲/۸۰۰/۰۰۰ تومان بوده است و در سال ۱۴۰۰ با افزایش ۲۵ درصدی طبق مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی حداکثر ۳/۵۰۰/۰۰۰ تومان خواهد بود.

حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن پایانی

در این مقاله به صورت جامع درباره شرایط پذیرش، امکانات رفاهی و میزان حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان صحبت کردیم و همچنین دانستیم تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان پسر تسهیلات سربازی را نیز به همراه دارد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام درباره تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه ۷ روز هفته (حتی روز های تعطیل) تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا دانشجویان پسر دانشگاه فرهنگیان از خدمت سربازی معاف هستند؟

بله، دانشجویان پسر دانشگاه فرهنگیان معاف از سربازی به شیوه مرسوم هستند و فقط ملزم به رفتن به دوره آموزشی خدمت سربازی هستند و بعد از آن به عنوان سرباز معلم برای تدریس به مناطق محروم اعزام می شوند.

میزان حقوق دانشجو معلم ها چگونه تعیین می شود؟

حقوق دانشجو معلم ها توسط مجلس شورای اسلامی تصویب می شود و با حقوق کارمندان دولت برابر است.

کسر از حقوق دانشجویان به چه علت صورت می گیرد؟

دانشگاه فرهنگیان برای ارایه خدمات رفاهی مانند خوابگاه و غذا درصدی از حقوق دانشجویان را کسر می کند که در مطلب به صورت کامل توضیح داده شده است.

آیا سال های تحصیلی دانشجویان از سنوات کاری آنها محسوب می شود؟

بله، سال های تحصیل جزو سنوات شغلی محسوب شده و فرهنگیان زودتر بازنشسته می شوند.

میزان حقوق دانشجو معلمان در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

حداکثر میزان حقوق دانشجو معلم در سال ۱۴۰۰ برابر با ۳/۵۰۰/۰۰۰ تومان است.

حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 155 نظر:
 1. سلام با چه معدلی پذیرفته میشه؟رشته ام تجربیه اما میخوام کنکور زبان بدم و دبیری زبان بخونم…

  تا مقطع دکترا چند سال باید بخونم؟

  رتبه ام تقریبا باید چند بشه منطقه دو هستم

 2. سلام ، من الان دانشجو معلم هستم و می‌خوام بدونم الان که حکم دانشجو معلم ها ۵/۶۰۰ هست ، دانشجویی که خرداد درسش تموم میشه و از مهر ماه میره سرکار آیا حکمش تغییر می‌کنه یا بازم حکمش همین ۵/۶۰۰ هست . به رتبه بندی کار ندارم ، مثلاً سال پیش که رتبه بندی نبود آیا تغییر در حکم معلم شدن وجود داشت یا مثل همون حکم دانشجویی بود
  و اگه تغییر می‌کنه حدودا چقدر تغییر می‌کنه

 3. سلام وقت بخیر.
  آیا با معدل ۱۳ ولی رتبه و تراز خوب میشه رفت دانشگاه فرهنگیان؟یا حتما باید معدل بالای ۱۷ باشه؟
  ممنون میشم جواب بدین🙏

 4. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه دانشجوی معلم وقتی ۴ سالش تموم شه ومعلم بشه ، حقوقشون فرق داره؟

 5. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم رشته ادبیات فارسی هم شامل رشته های فرهنگیانه ؟یعنی بومی هست؟
  من ساکن نیشابورم امکانش هست که ادبیات تهران قبول شم یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر در صورت قبولی در تهران هم میتوانید تحصیل کنید اما در محل بومی شما شانس پزیرش بالاتر هست .

 6. سلام وقتتون بخیر, کسی که تازه وارد دانشگاه فرهنگیان شده, اگه بخواد ازدواج کنه و به شهر دیگه ای بره و اونجا ادامه بده ایا امکانش هست, ؟؟؟ از نظر حقوق و اینا چطور میشه ؟؟؟

 7. سلام من متولد۷۹/۰۹/۲۰هستم وخدمت سربازی رفتم به شدت علاقمندرشته مشاوره هستم میخواستم بدونم آیا میتونم درمنکور۱۴۰۱یا۱۴۰۲فرهنگیان قبول شم لطفاً جواب بدید؟؟

 8. واریزی حقوق دانشجو معلما ۳٫۵۰۰ هست یا فقط حکمش اینجوریه.اگر کسر از حقوق بخاطر خابگاه و غذا نباشه بازم کسر از حقوق هست؟

 9. بیخشید من دانش اموز سال یازدهم هستم.اگر دانشگاه تربیت معلم قبول بشیم.واریزی حقوق ۳٫۵۰۰هست یا نه؟منطقه ۳ هستم

 10. سلام من یک ماه بعد برای سربازی اعزام میشم و سه ماه اضافه خدمت دارم اگردر کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم وتربیت معلم قبول شم میتوانم برم دانشگاه فرهنگیان و ایست خدمت بزنم رشتم انسانییه

 11. سلام خسته نباشید من متولد۱۳۷۷/۱۲/۱۵ هستم اگه سال ۱۴٠۱ بخوام کنکور بدم واسه فرهنگیان میپذیرن؟ واینکه معدل دیپلم وپیش هم نهایی البته یکیش۱۲ یکیشم ۱۱ منو میپذیرن لطفا جواب بدید ممنون.

 12. سلام خسته نباشید من متولد۱۳۷۷/۱۲/۱۵ هستم اگه سال ۱۴٠۱ بخوام کنکور بدم واسه فرهنگیان میپذیرن؟ واینکه معدل دیپلم وپیش هم نهایی البته یکیش۱۲ یکیشم ۱۱ منو میپذیرن لطفا جواب بدید ممنون.

 13. سلام وقتتون بخیر از توضیحات کاملتون تشکر میکنم فقط یه سوال:
  اگر کسی از قبل معافیت سربازی داشته باشه
  ۱_ با این وجود،باز هم باید مناطق محروم خدمت کنه؟
  ۲_ایا این دلیل باعث میشه که در ۲۸سالگی خدمتش بتونه بازنشسته بشه؟!!!

  خیلی ممنون میشم کمکم کنید🌹🙏

   1. سلام ببخشین اگه بعد از چهار سال همه واحد های درسی رو پاس نکنیم جلوی حقوق ما رو میگیرن

 14. سلام ببخشید برای دانشجویانی از در دانشگاه فرهنگیان ۴ سال تدریس میکنن در این ۴ سال افزایش حقوق ۲۵ درصد شاملشون میشه؟

  1. سلام در صورتی که از بخش فرهنگیان دانشگاه حقوق دریافت می کنند و برای آنها حقوقی لحاظ شده می توانند از این قانون برخوردار شده و سالن افزایش حقوق را داشته باشند

 15. سلام ببخشید برای دانشجویانی از در دانشگاه فرهنگیان ۴ سال تدریس میکنن در این ۴ سال افزایش حقوق ۲۵ درصد شاملشون میشه؟

  1. سلام در صورتی که از بخش فرهنگیان دانشگاه حقوق دریافت می کنند و برای آنها حقوقی لحاظ شده می توانند از این قانون برخوردار شده و سالن افزایش حقوق را داشته باشند

 16. سلام ببخشید سوال من اینه آیا توی این چهار سال تحصیل، هرساله ۲۵ درصد حقوق واسه دانشجوی فرهنگیان اعمال میشه یا خیر؟

 17. سلام ببخشید در رشته انسانی برای قبولی دانشگاه فرهنگیان باید رتبه مون چند باشه؟

   1. من که بندر عباس هستم برای رشته آنانی که برای دانشگاه فرهنگیان باید رتبم چند باشه

   1. انشالله من دانشجو آینده دانشگاه فرهنگیان باشم در رشته روانشناسی
    با تشکر من زینب پرورش هستم.

 18. باسلام بنده متولد۱۳۷۶/۱۱/۱۱هستم امیدی هست که بخونم وکنکور بدم میتونم فرهنگیان قبول شم باتوجه به سنم؟؟؟

 19. سلام
  ببخشین من سال۱۴۰۱کنکور میدم.میخواستم بپرسم ایا میتونم همزمان با تحصیل در فرهنگیان،یک رشته دیگه هم بخونم؟چون من روانشناسی دوست دارم ولی نگرانم بازارکارش خوب نباشه و میخوام فرهنگیان دلگرمیم باشه.اما میدونم دانشگاه فرهنگیان زیاد خوب نیست
  باتوجه به درصد و ترازم میتونم رتبه خوبی بیارم.پیشنهاد شما چیه؟

  1. سلام. طبق آیین نامه های وزارت آموزش و پرورش تنها دانشجویانی که دارای شرایط لازم برای تحصیل همزمان دو رشته را داشته باشند اجازه دارند در دو رشته شرکت کنند از جمله شرایط آن میتوان به ممتاز بودن دانشجو کسب رتبه برتر در کنکور یا کسب رتبه در المپیاد ها اشاره کرد برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با امکان تحصیل همزمان در دو رشته با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 20. سلام من یه سوال داشتم کسی که فرهنگیان بخونه میتونه سفر خارجی بره؟یا مثلا تو دوره‌ی هشت ساله تعهد خدمت چی؟

  1. سلام. کم و زیادی حقوق فرهنگیان منوط به شرایطی نظیر بدی آب و هوا(مثلا شهرهای محروم یا کوهستانی)، سختی شغل(مثل معلمان ابتدایی یا استثنایی) و … محاسبه می شود

 21. سلام میخواستم بدونم بعد از این که چهار سال تحصیلم تمام شد میتونم دوباره در کنکور سراسری شرکت کنم و در رشته ی دیگری هم تحصیل کنم؟

 22. سلام سایت عالی دارید مطالب جامع و بدون حاشیه بود.من الان فن سایتتون هستم!
  یک سوال کسی فرهنگیان قبول شود باید هرروز کلاس برود؟ مثل مدرسه یا خیر.

 23. با سلام
  آیا هنگام قبول شدن از دانشگاه فرهنگیان و مجاز شدن به اون رشته و رفتن به اون دانشگاه،در حال تحصیل حقوق میدهند یا برای دانشجوهایی که در حال تحصیل،تدریس هم میکنند حقوق داده میشود؟

 24. سلام .من دانشجو رشته حقوق پیام نور هستم و سال اینده خرداد درسم تموم میشه و برای شرکت در کنکور به مشکل میخورم ؟
  نیخواهم تربیت معلم بخوانم .
  یا باید لز بهمن که ثبت نام کرد در هیچ رشته ای مشغول نباشیم؟؟؟
  واینکه نظام قدیم ها بلید کنکور نظام جدید بدهند؟

  1. سلام خیر دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی با تکمیل فرم مربوطه در انتهای دفترچه راهنما ی شرکت در آزمون میتوانند در این آزمون شرکت کنند.کنکور به صورت جامع برگزار میشود و منابع آن برای تمام داوطلبان دروس نظام جدید میباشد

 25. سلام من کنکور هنر دادم و میخوام از طریق رشته هنر برم فرهنگیان ولی میگن در طی دوران دانشجویی چون از طریق هنر رفتیم حقوق نداریم درسته؟

   1. برای رشته زبان هم اینطوریه؟
    یعنی کسانی که اموزش زبان انگلیسی فرهنگیان میخونن در دروان دانشجویی حقوق نمیگیرن؟

  1. نخیر کی گفته حقوق نداره بنده خودم دانشجو اموزش هنر فرهنگیان هستم حقوقم با بقیه برابر هست چرا نگیرم؟؟!

 26. باسلام
  بنده متولد ۱۳۷۸/۹/۸ هستم
  آیا در کنکور ۱۴۰۱ میتونم دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم؟
  حداکثر سن ورود به این دانشگاه چند سال تمام است؟

  1. داکثر سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام(۱۳۷۷/۰۷/۰۱ به بعد )در بدو ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده است.

 27. باسلام و وقت بخیر
  بنده متولد ۱۳۷۸/۹/۸ هستم
  آیا میتونم در کنکود ۱۴۰۱، دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم؟
  شرط سنی ورود به این دانشگاه، چند سال تمام است؟

  1. حداکثر سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام(۱۳۷۷/۰۷/۰۱ به بعد )در بدو ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده است

 28. سلام ببخشید من ۱۸ سالمه و تازه کنکور دادم..اگه فرهنگیان قبول شم مهر همین امسال حقوق میگیرم؟

  1. سلام. بله حقوق از مهر امسال براتون محاسبه میشه و بعد از مراحل استخدام به حسابتون واریز میشه.

 29. سلام رتبه من در کنکور ۱۴۰۰ ۲۷هزارشده ترازمم ۶۸۱۰
  ایا میتونم فرهنگیان قبول شم؟

  1. سلام . رتبه و تراز مورد نیاز برای قبولی دانشگاه فرهنگیان با توجه به رشته و گروه آزمون متفاوت است.

 30. سلام من رتبه ام شده ۸ هزار و خورده ای و دولتی و فرهنگیان و فرهنگیان رجایی تهران آوردم به نظرتون امیدی هست که شهریور توی نتایج شهرای تهران و شیراز و مشهد بیارم؟

  1. سلام
   بعد از انجام مصاحبه میتوانید نتیجه گیری کنید ودانشگاه فرهنگیان بومی پذیرش دارد

 31. سلام من با ۸هزار مجاز دولتی و فرهنگیان و فرهنگیان رجایی تهران شدم به نظرتون امیدی هی که توی انتخاب رشته ام تهران و مشهد و شیراز قبول شم؟

  1. سلام بعد از انجام مصاحبه میتوانید نتیجه گیری کنید ودانشگاه فرهنگیان بومی پذیرش دارد

  2. سلام آیا حقوق ۳.۵۰۰.۰۰۰ میلیون تومن بعد از کسر ۴۵ درصد خدمات دانشگاه است یا از این حقوق کم میکنن؟

   1. بعضی از موارد از این حقوق کسر می شوند و تقریبا خالصی دریافت شما چیزی بین دو و نیم تا سه میلیون تومان است.

 32. سلام ورود به رشته معلمی از طریق دانشگاه ازاد توی دریافت حقوق ایا خیلی تاثیر داره؟؟ واینکه دریافت حقوق بستگی به جایگاه معلم پاره یعنی چی؟؟ میشه لطفا واضح تر توضیح بدید؟؟ خیلی سپاسگزارم

 33. ببخشید حقوق دبیری فرهنگیان در رشته های مختلف با هم متفاوته برای مثال حقوق دبیری ریاضی با تربیت بدنی متفاوته. اگر هست این تفاوت به چه چیزی بستگی داره.

  1. حقوق دریافتی معلمی به فاکتورهای بسیاری از جمله:
   سابقه کار
   ساعت‌های آموزش ضمن خدمت گذرانده شده
   امتیاز ارزشیابی عملکرد
   صلاحیت‌های سه‌گانه معلمی
   بستگی دارد.

 34. سلام
  آیا کسی ک در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیله میتونه هم زمان توی رشته ی دیگ ای هم تحصیل کنه؟

   1. سلام ایا اگر من دیپلم شهر. تهران
    گرفته و در شهر قم نقل مکان کرده و آنجا زندگی کنم تکلیف من چیست فرهنگیان قم قبول میشوم بومی یا نه تهران

    1. سلام . میزان حقوق دریافتی در هر ارگانی از جمله آموزش و پرورش با توجه به شرایط مختلفی بررسی و پرداخت میشود (به منطقه محل خدمت، مقطع تحصیلی،ساعات کاری و …)

  1. نه دریافت نمیکنن من ماده ۲۸ بودم ویک سال دانشگاه فرهنگیان بودم نه حقوق و نه بیمه تعلق نمیگیره

 35. سلام ببینید من در کل میخوام کنکور زبان بدم ولی بین رشته مترجمی با تربیت معلم موندم سطح زبان منم خیلی بالاس میشه ی راهنمایی بکنید ک کدوم بهتره

 36. اگه از هیچکدام از خدمات دانشگاه ، نه خوابگاه ، نه غذا و …….. استفاده نکنیم حقوق دانشجویی را کامل میدن یا در هر حالتی اون ۱٠ درصد رو کم میکنن ؟

 37. سلام خسته نباشید. بنده دانشجو معلم رشته آموزش ابتدائی ترم ۴ هستم(سال ۱۴۰۰)و سوالم اینه که در این دوران که کرونا اومده و دانشجویان در سامانه بطور مجازی آموزش میبینن بدون دریافت هیچگونه خدماتی از دانشگاه (نه از خوابگاه و نه از غذا و نه هیچی) چرا حقوقی که ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان است به مبلغ حدود ۲،۲۵۰،۰۰۰ تومان پرداخت شود دلیل این همه کسری چیه؟؟؟ سوال دیگه این که بنده آیا میتونم همچنان که معلم پایه ابتدائی هستم به عنوان شغل دوم برم مدرک تحصیلی تخصصی زبان انگلیسی رو بگیرم و بعدا در آموزشگاهها زبان تدریس کنم و یا مثلا کلاسهای خصوصی برگزار کنم؟ خیلی خیلی خیلی ممنون میشم از این که اگه امکانش هست به سوالاتم جواب بدین 🙏🙏

  1. سلام
   مسائل شهریه را وزارت علوم مشخص میکند . در مورد سوال دوم مانعی ندارد

 38. سلام من کارمند یک ارگان دولتی هستم و با توجه به نامه ای که مبنی بر درخواست نیرو از طرف دانشگاه فرهنگیان ارسال شده خواستم بدونم پایه حقوق کارمندان رسمی دانشگاه فرهنگیان چه میزان هست؟ ببینم آیا میصرفه درخواست بدم یا نه. درآمدم خوبه تقریبا.

 39. سلام من ۱۸ سالمه و کنکروریه ۱۴۰۰ هستم ایا میتونم در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟؟

   1. سلام وقت بخیر اینکه حقوق معلم وابسته به جایگاه اون معلم داره در چه جایگاه و مقامی حقوقش معلم بیشتر هست؟ ممنون میشم جواب بدید

 40. سللم ببخشید دانشگاه شهید رجایی تهران واسه معلم شدن چه رشته هایی داره؟ آموزش ابتدایی هم داره؟

 41. سلام
  ببخشید
  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم
  هزینه ی انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه قدره؟
  برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ چه زمانی باید از دانشگاه انصراف بدیم؟

  1. سلام
   هزینه انصراف در سایت portal.saorg.ir
   انصراف بهتر است تا خرداد ۱۴۰۲ باشد

  2. سلام ببخشید دلیل انصرافتون چیه؟

   راضی نبودید؟

   واین که دانشگاه فرهنگیان باید چند روز در هفته بریم؟

    1. رفتم به رشته معلمی از طریق دانشگاه ازاد توی حقوق خیلی تاثیری داره؟؟
     و اینکه مقطع تحصیلی از طریق دانشگاه ازاد باید چقدر باشه تا با دانشگاه فرهنگیان و میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان برابری کنه؟؟؟

     1. آموزش ابتدایی تو دانشگاه فرهنگیان مزایا داره . وگرنه تو دانشگاه ازاد مثل بقیه رشته ها دیگه حقوق نمیدن تازه باید شهریه هم بدی . بعد لیسانس هم دنبال کار بگردی.

  1. با سلام هر ساله حقوق ها متفاوت میشود و پایه ها افزایش میابد و علاوه بر آن بسته به میزان شایستگی شما دارد .

 42. حقوق یک معلم که تازه تحصیلش تموم کرده چقدره؟ حقوق یک معلم راهنمایی با حقوق یک معلم دبیرستان و با حقوق یک معلم ابتدایی چقد فرق داره؟

  1. با سلام هر ساله حقوق ها متفاوت میشود و پایه ها افزایش میابد و علاوه بر آن بسته به میزان شایستگی شما دارد .

 43. سلام میزان این حقوق در هر شهری یکسان؟مثلا اگه من دانشگاه فرهنگیان گنبدکاوو،گرگان یا تهران قبول بشم،همشون به یک میزانه؟

   1. با عرض سلام من خدمت سربازی انجام دادم و متولد ۱۴/۱۱/۷۵هستم آیا میتونم در کنکور ۱۴۰۱تربیت معلم قبول بشم

    1. سلام. بله شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام است برای شما ۲ سال به شرایط سنی به دلیل گذراندن خدمت سربازی اضافه خواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/5/23

دوشنبه

1401/5/24

سه شنبه

1401/5/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تخفیف مشاوره تلفنی